Czy Unia nas obroni

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
Awatar użytkownika
Green
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 293
Rejestracja: 7 cze 2005, o 00:00

Czy Unia nas obroni

Post autor: Green » 25 paź 2005, o 16:07

Komisja Europejska ostrzegła, że Polska może stracić prawo głosu w UE, jeśli nowy polski prezydent będzie przeciwstawiał się prawom homoseksualistów i próbował przywrócić karę śmierci - pisze brytyjski dziennik "The Guardian".

Czy mozna liczyć na to, że UE będzie bronić praw człowieka w Polsce?
Dla wielu ludzi jest to mieszanie się w sprawy wewnętrzne kraju...

więcej:

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html? ... 248820.292
memling
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 87
Rejestracja: 30 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy Unia nas obroni

Post autor: memling » 25 paź 2005, o 16:26

[quote="Green"]Komisja Europejska ostrzegła, że Polska może stracić prawo głosu w UE, jeśli nowy polski prezydent będzie przeciwstawiał się prawom homoseksualistów i próbował przywrócić karę śmierci - pisze brytyjski dziennik "The Guardian".

a wtedy kaczka wypnie się na ue, zartuję, ale nie sądzę, żebysmy mogli na wiele liczyć, procedury są żmudne i długie, a zawsze pojawić się może ważniejszy dla unii problem, który usunie w cień kwestie praw mniejszości. poza tym prawo swoją drogą, a jak wiadomo nie-miłościwie nam panujący potrafi zinterpretować przepisy wedle swoich przekonań.
Awatar użytkownika
Sims
super forma
super forma
Posty: 2522
Rejestracja: 2 lis 2004, o 00:00

Post autor: Sims » 25 paź 2005, o 16:52

UE bedzie na pewno patrzyła kaczorowi na ręce . I dlatego , między innymi , głosowałam za przystąpeniem Polski do Unii .
Awatar użytkownika
ryoohki
super forma
super forma
Posty: 1214
Rejestracja: 26 cze 2005, o 00:00
Lokalizacja: Norwegia

Re: Czy Unia nas obroni

Post autor: ryoohki » 25 paź 2005, o 20:46

Green pisze:Komisja Europejska ostrzegła, że Polska może stracić prawo głosu w UE, jeśli nowy polski prezydent będzie przeciwstawiał się prawom homoseksualistów i próbował przywrócić karę śmierci - pisze brytyjski dziennik "The Guardian".

Czy mozna liczyć na to, że UE będzie bronić praw człowieka w Polsce?
Dla wielu ludzi jest to mieszanie się w sprawy wewnętrzne kraju...

więcej:

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html? ... 248820.292
co do kary śmierci nie ma obaw, że przywróci, bo powiedział, że przede wszystkim jest katolikiem
a co do naszych praw to nigdy nic nie wiadomo, szczególnie, że jako prezydent pewnie nie zgłosi weta do żadnej z ustaw, które zgłosi jego chora partia - no cóż zawsze pozostanie odwołać się do Strasburga
Tell me if I say something that offends you, I may want to offend you with that later
Awatar użytkownika
MadameButterfly
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 430
Rejestracja: 23 wrz 2005, o 00:00
Lokalizacja: Powsin City

Post autor: MadameButterfly » 25 paź 2005, o 22:31

szczerze mówiąc to myśle że on jest głównie mocny w pyskówkach, za bardzo bedzie sie bał zrobić coś przeciw UE - bedzie sie bał że straci poparcie bo owszem rolnicy są przeciwko związkom homoseksualnym, ale jak na nie pozwoli to mniej mu sie dostanie niż jak unia cofnie dotacje na rolnictwo... Porządnie to nam może zepsuć wizerunek bo facet ma to do siebie że nie umie sie zachować w sytuacjach stresowych i jakiekolwiek negocjacje w jego wykonaniu raczej skończa sie niepowodzeniem
Awatar użytkownika
ryoohki
super forma
super forma
Posty: 1214
Rejestracja: 26 cze 2005, o 00:00
Lokalizacja: Norwegia

Post autor: ryoohki » 25 paź 2005, o 22:51

MadameButterfly pisze:Porządnie to nam może zepsuć wizerunek bo facet ma to do siebie że nie umie sie zachować w sytuacjach stresowych i jakiekolwiek negocjacje w jego wykonaniu raczej skończa sie niepowodzeniem
a całości dopełnia Pierwsza Dama, która nie wiem jak by się starała i tak będzie wyglądać jak woźna w porównaniu z Jolką
Tell me if I say something that offends you, I may want to offend you with that later
Awatar użytkownika
Leica
super forma
super forma
Posty: 2176
Rejestracja: 29 gru 2004, o 00:00
Lokalizacja: Właśnie stąd

Post autor: Leica » 25 paź 2005, o 23:26

ryoohki pisze: a całości dopełnia Pierwsza Dama, która nie wiem jak by się starała i tak będzie wyglądać jak woźna w porównaniu z Jolką
Ach, Jolka... taka piękna i mądra była.. i elegancka jak księżniczka albo królowa jakaś... Prawie jak ta, no.. Kristel z "Dynastii". I dzieci kocha i w ogóle... Ech, żal... :cry:
[i]"Don't worry about what people think. They don't do it too often."[/i]
Awatar użytkownika
AssaAbloy
super forma
super forma
Posty: 5491
Rejestracja: 26 wrz 2004, o 00:00

Post autor: AssaAbloy » 25 paź 2005, o 23:33

a i fundacje miala... jak prezydentowa z hameryki!
http://arsneo.pl
Awatar użytkownika
Lhamo
super forma
super forma
Posty: 2696
Rejestracja: 22 paź 2004, o 00:00

Post autor: Lhamo » 26 paź 2005, o 08:35

Leica pisze:
ryoohki pisze: a całości dopełnia Pierwsza Dama, która nie wiem jak by się starała i tak będzie wyglądać jak woźna w porównaniu z Jolką
Ach, Jolka... taka piękna i mądra była.. i elegancka jak księżniczka albo królowa jakaś... Prawie jak ta, no.. Kristel z "Dynastii". I dzieci kocha i w ogóle... Ech, żal... :cry:
A kapelusz, to miała ładniejszy niż królowa Elżbieta:D :D :D :wink:
Tak... eheu...żal :wink:
[i]"Umysł świadomy słuszności śmieje się z kłamstw opinii..."[/i]
AMSTER
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 34
Rejestracja: 4 paź 2005, o 00:00
Lokalizacja: ireland-wrocek

Re: Czy Unia nas obroni

Post autor: AMSTER » 26 paź 2005, o 09:31

Green pisze:Komisja Europejska ostrzegła, że Polska może stracić prawo głosu w UE, jeśli nowy polski prezydent będzie przeciwstawiał się prawom homoseksualistów i próbował przywrócić karę śmierci - pisze brytyjski dziennik "The Guardian".

Czy mozna liczyć na to, że UE będzie bronić praw człowieka w Polsce?
Dla wielu ludzi jest to mieszanie się w sprawy wewnętrzne kraju...

więcej:

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html? ... 248820.292
Sami dążylismy do tego, żeby byc w UE-i teraz chcąc czy nie musimy liczyć sie z jej prawami-na szczęscie dla Nas-gorzej dla kaczorka i jego "kompanów".Szerzej-z informacji na interii można sie dowiedzieć jak wiele kaczorek moze stracić-przez nieprzestrzeganie prawa.
Teraz to juz tylko nadzieja w prawach Unii.
Awatar użytkownika
Sims
super forma
super forma
Posty: 2522
Rejestracja: 2 lis 2004, o 00:00

Post autor: Sims » 26 paź 2005, o 13:36

Ja mam tylko jedno pytanie : jakie prawa boicie sie stracić ? Bo mi sie jawi teraz wizja jakis wielkich praw i przywilejów dla homoseksualistów w Polsce , które boicie sie stracic . Może ja czegos nie wiem ? Może jednak ustawa przeciwdziałajaca dyskryminacji została uchwalona i boicie sie , że teraz ja cofną ? A może wprowadzono juz możliwość zawierania związków partnerskich i adopcji dzieci , i teraz kaczor to cofnie ? Nie będzie parad równości , które do tej pory odbywały się w pokojowej atmosferze a MW wreczała wam kwiaty . Prezydent Warszawy z usmiechem wyrażał zgodę na nią. Czy Kaczor , czy Tusk to i tak dla homoseksualistów na jedno wychodziło.
Awatar użytkownika
ona_czyli_ja
super forma
super forma
Posty: 2045
Rejestracja: 6 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Amager

Post autor: ona_czyli_ja » 26 paź 2005, o 13:44

Sims pisze:Ja mam tylko jedno pytanie : jakie prawa boicie sie stracić ?
Prawo do dzialania w organizacjach zrzeszajacych osoby homoseksualne.
Prawo do demonstracji, pikiet.
Prawo do spotykania sie w lokalach tzw. gejowskich.
Prawo do wydawania i czytania gazet o tematyce homoseksualnej.
Prawo do spotykania sie na tym forum...
Awatar użytkownika
witch85
super forma
super forma
Posty: 4193
Rejestracja: 24 mar 2005, o 00:00

Post autor: witch85 » 26 paź 2005, o 14:16

Jutka, czy myślisz, że są to realne obawy? Knajpy będą działać, dokąd będą przynośić zyski, a selekcja w nich zależy od właściciela.
Organizacji też raczej nie zdelegalizują. Nie sądze też, żeby udało się zablokować działanie takich portali jak ten, bo naprawde mocno musieliby się ze zmianami w prawie napocić. A demonstracje... teraz niby można, a jak wychodzi?
Awatar użytkownika
Sims
super forma
super forma
Posty: 2522
Rejestracja: 2 lis 2004, o 00:00

Post autor: Sims » 26 paź 2005, o 14:26

ona_czyli_ja pisze:
Sims pisze:Ja mam tylko jedno pytanie : jakie prawa boicie sie stracić ?
Prawo do dzialania w organizacjach zrzeszajacych osoby homoseksualne.
Prawo do demonstracji, pikiet.
Prawo do spotykania sie w lokalach tzw. gejowskich.
Prawo do wydawania i czytania gazet o tematyce homoseksualnej.
Prawo do spotykania sie na tym forum...
1 / delegalizacja byłaby niezgodna z konstytucją a zmiana konstytucji jest dosyc czasochłonna , ale zgodze sie , że jest to możeliwe
2 / juz tego prawa praktycznie nie ma , dwóch parad zabroniono , trzecia legalna została przerwana przez nielegalna kontrdemonstarcje MW
3/ a w jaki sposób mozna będzie zamknąc prywatną knajpe ? albo jak można będzie sprawdzic czy jest ona branżowa ? przecież na szyldach tego nie ma.
4/ do wydawania- tak , ale do czytania ? w jaki sposób można będzie to kontrolować ? a w wydawaniu gazetek w podziemiu Polacy maja wprawę :wink:
5/ forum i internet - praktycznie niemożliwe do kontrolowania.

Ja nie twierdze ,że bedzie różowo . Twierdze tylko , że homoseksualiści maja tak mało praw , że nic im nie można zabrać. Poza tym skonczyła sie kampania , zaczęła praca i chłopcom z PiS-u zabraknie czasu na zajmowanie sie homoseksualistami.
Awatar użytkownika
ona_czyli_ja
super forma
super forma
Posty: 2045
Rejestracja: 6 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Amager

Post autor: ona_czyli_ja » 26 paź 2005, o 14:34

Pewnie, ze az tak zle nie bedzie 8)
Ale demonizujac problem jeszcze cos dodam:
Sims pisze: 5/ forum i internet - praktycznie niemożliwe do kontrolowania.
Chinczycy maja spore osiagniecia w cenzurowaniu internetu :evil:
Awatar użytkownika
Sims
super forma
super forma
Posty: 2522
Rejestracja: 2 lis 2004, o 00:00

Post autor: Sims » 26 paź 2005, o 14:39

ona_czyli_ja pisze:Pewnie, ze az tak zle nie bedzie 8)
Ale demonizujac problem jeszcze cos dodam:
Sims pisze: 5/ forum i internet - praktycznie niemożliwe do kontrolowania.
Chinczycy maja spore osiagniecia w cenzurowaniu internetu :evil:
Chinczycy zaczeli od już ocenzurowanego intertnetu . Trudno jest cos , co było niezalezne, uzależnic bez rewolucji . Poza tym , zawsze mozna będzie pisac szyfrem . :wink:
Awatar użytkownika
Lhamo
super forma
super forma
Posty: 2696
Rejestracja: 22 paź 2004, o 00:00

Post autor: Lhamo » 26 paź 2005, o 14:41

ona_czyli_ja pisze:Pewnie, ze az tak zle nie bedzie 8)
Ale demonizujac problem jeszcze cos dodam:
Sims pisze: 5/ forum i internet - praktycznie niemożliwe do kontrolowania.
Chinczycy maja spore osiagniecia w cenzurowaniu internetu :evil:
Przy pomocy Microsoftu :evil: i portalu Yahoo :twisted:
[i]"Umysł świadomy słuszności śmieje się z kłamstw opinii..."[/i]
Awatar użytkownika
Sims
super forma
super forma
Posty: 2522
Rejestracja: 2 lis 2004, o 00:00

Post autor: Sims » 26 paź 2005, o 14:56

Lhamo pisze:
Przy pomocy Microsoftu :evil: i portalu Yahoo :twisted:
Załozymy sobie wszystkie Linuxa i Google . :cool: :lol:
Awatar użytkownika
szaron
super forma
super forma
Posty: 1149
Rejestracja: 12 cze 2003, o 00:00
Lokalizacja: sztolyca

Post autor: szaron » 26 paź 2005, o 15:35

Sims pisze:3/ a w jaki sposób mozna będzie zamknąc prywatną knajpe ? albo jak można będzie sprawdzic czy jest ona branżowa ? przecież na szyldach tego nie ma.
Nie wydaje mi się, żeby nadchodziła era rzezi homoseksualistów. Jak napisała Sims, nie bardzo jest co nam odbierać.
Ja sie tylko przyczepię do tych knajp. Le Madame, choć nie jest knajpą stricte branżową, ale otwartą na "inności" ma od kilkunastu m-cy spore problemy z urzędasami Kaczyńskiego. Znaleźli jakiś bzdurny problem z własnością nieruchomości. Wcale nie musza zamykać knajp pod hasłem walki z homoseksualizmem. Zawsze cos sie znajdzie. Tak samo jak było z Paradą.
Awatar użytkownika
seven
super forma
super forma
Posty: 3963
Rejestracja: 9 wrz 2004, o 00:00
Lokalizacja: Wrocław/Kraków

Post autor: seven » 26 paź 2005, o 15:40

A ja myślę, że Kaczka złagodnieje. Teraz przyjął strategię opartą na populistycznych obietnicach ( i nikt nie mógł mu zarzucić, że nie potrafi ich zrealizować, bo nie było okazji do weryfikacji - jeszcze... ) i na strachu przed wolnością, tak rynkową, jak i obyczajową.
Zacznie rządzić i cudu nie dokona, jak znam życie i naszą rzeczywistość. Przyjdą kolejne wybory i nie będzie już można liczyć na zdeterminowany, pełen nadziei elektorat, ufający z frustracji w tanie obiecanki. Czymś tą dziurę trzeba będzie wypełnić, bo władzy nie oddaje się łatwo... I myślę sobie, że w ramach "uzupełniania" tegoż elektoratu, dziury po sfrustrowanych wyborcach, których nadzieje nie znalazły spełnienia - zacznie szukać zwolenników gdzie indziej. Być może także wśród obyczajowych "liberałów" ;-)
Bieganie za kobietami jeszcze nikomu nie zaszkodziło, niebezpiecznie jest je złapać.
/Jack Davies/
Awatar użytkownika
seven
super forma
super forma
Posty: 3963
Rejestracja: 9 wrz 2004, o 00:00
Lokalizacja: Wrocław/Kraków

Post autor: seven » 26 paź 2005, o 15:41

"The Guardian": Polska może stracić głos w UE
"Komisja Europejska ostrzegła, że Polska może stracić prawo głosu w UE, jeśli nowy polski prezydent będzie przeciwstawiał się prawom homoseksualistów i próbował przywrócić karę śmierci" - pisze brytyjski dziennik "The Guardian".

No właśnie...
Bieganie za kobietami jeszcze nikomu nie zaszkodziło, niebezpiecznie jest je złapać.
/Jack Davies/
Awatar użytkownika
Sims
super forma
super forma
Posty: 2522
Rejestracja: 2 lis 2004, o 00:00

Post autor: Sims » 26 paź 2005, o 15:53

szaron pisze: Ja sie tylko przyczepię do tych knajp. Le Madame, choć nie jest knajpą stricte branżową, ale otwartą na "inności" ma od kilkunastu m-cy spore problemy z urzędasami Kaczyńskiego. Znaleźli jakiś bzdurny problem z własnością nieruchomości. Wcale nie musza zamykać knajp pod hasłem walki z homoseksualizmem. Zawsze cos sie znajdzie. Tak samo jak było z Paradą.
No własnie . Z " własnoscią " nieruchomości . A jeżeli lokal bedzie własny ? To co zrobia ? Oczywiscie zawsze można cos znaleźć , ale czy na pewno bedzie im sie chciało ? No a parada była przecież zakazana za innego prezydenta Polski . I co to dało ? Jeżeli chodzi o parady , to chyba ważny jest prezydent miasta . A te wybory właśnie przed nami .
Awatar użytkownika
babette
super forma
super forma
Posty: 7356
Rejestracja: 25 paź 2005, o 00:00
Lokalizacja: Spod Grunwaldu

Post autor: babette » 26 paź 2005, o 15:54

"Komisja Europejska nie groziła Polsce utratą prawa głosu za nieprzestrzeganie praw mniejszości seksualnych oraz za chęć wprowadzenia kary śmierci, o czym pisał "The Guardian" i "The Independent" - informuje "Gazeta Wyborcza"."

jak ktoś chce poczytać dalej: http://wiadomosci.onet.pl/fts.html?q=guardian
Wpis pierwotny skonfiskowany.
Niezgodność z ACTA.
Awatar użytkownika
seven
super forma
super forma
Posty: 3963
Rejestracja: 9 wrz 2004, o 00:00
Lokalizacja: Wrocław/Kraków

Post autor: seven » 26 paź 2005, o 16:01

babette pisze:"Komisja Europejska nie groziła Polsce utratą prawa głosu za nieprzestrzeganie praw mniejszości seksualnych oraz za chęć wprowadzenia kary śmierci, o czym pisał "The Guardian" i "The Independent" - informuje "Gazeta Wyborcza"."
No trudno jeszcze czymkolwiek grozić, skoro nic się nie stało - w aspekcie ustawodawczym i wykonawczym. Myślę sobie, że warto poczekać. Unia Europejska - jeśli już nie w obronie samych wartości - zacznie punktować Kaczkę, a co za tym idzie Polskę, choćby po to, żeby osłabić naszą pozycję, czy trzymać asa w rękawie na wypadek tzw. "trudnych negocjaji".
To twarda polityka jest.
Bieganie za kobietami jeszcze nikomu nie zaszkodziło, niebezpiecznie jest je złapać.
/Jack Davies/
Awatar użytkownika
promenade
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 953
Rejestracja: 19 lut 2005, o 00:00
Lokalizacja: obecnie poza krajem

Post autor: promenade » 28 paź 2005, o 18:15

O Polsce mowi sie w Unii coraz wiecej, a manifestacja, ktora jutro odbedzie sie w Paryzu, pokazuje, ze mozemy liczyc na srodowiskowe (przepraszam nie znalazlam lepszego slowa) wsparcie.
"...wazne sa tylko te dni, ktorych jeszcze nie znamy,
waznych jest kilka tych chwil, tych na ktore czekamy..."
Awatar użytkownika
babette
super forma
super forma
Posty: 7356
Rejestracja: 25 paź 2005, o 00:00
Lokalizacja: Spod Grunwaldu

Post autor: babette » 28 paź 2005, o 18:59

Myślę że ta manifestacja poparcia w Paryżu jeszcze bardziej Kwaczyńskiego rozjuszy.
I dokręci śrubę... :(
Wpis pierwotny skonfiskowany.
Niezgodność z ACTA.
Awatar użytkownika
ryoohki
super forma
super forma
Posty: 1214
Rejestracja: 26 cze 2005, o 00:00
Lokalizacja: Norwegia

Post autor: ryoohki » 29 paź 2005, o 09:44

Sims pisze:
ona_czyli_ja pisze:
Sims pisze:Ja mam tylko jedno pytanie : jakie prawa boicie sie stracić ?
Prawo do dzialania w organizacjach zrzeszajacych osoby homoseksualne.
Prawo do demonstracji, pikiet.
Prawo do spotykania sie w lokalach tzw. gejowskich.
Prawo do wydawania i czytania gazet o tematyce homoseksualnej.
Prawo do spotykania sie na tym forum...
1 / delegalizacja byłaby niezgodna z konstytucją a zmiana konstytucji jest dosyc czasochłonna , ale zgodze sie , że jest to możeliwe
2 / juz tego prawa praktycznie nie ma , dwóch parad zabroniono , trzecia legalna została przerwana przez nielegalna kontrdemonstarcje MW
3/ a w jaki sposób mozna będzie zamknąc prywatną knajpe ? albo jak można będzie sprawdzic czy jest ona branżowa ? przecież na szyldach tego nie ma.
4/ do wydawania- tak , ale do czytania ? w jaki sposób można będzie to kontrolować ? a w wydawaniu gazetek w podziemiu Polacy maja wprawę :wink:
5/ forum i internet - praktycznie niemożliwe do kontrolowania.

Ja nie twierdze ,że bedzie różowo . Twierdze tylko , że homoseksualiści maja tak mało praw , że nic im nie można zabrać. Poza tym skonczyła sie kampania , zaczęła praca i chłopcom z PiS-u zabraknie czasu na zajmowanie sie homoseksualistami.
a poza tym i tak zawsze można odwołać się do Strasburga ;)
Tell me if I say something that offends you, I may want to offend you with that later
Awatar użytkownika
MadameButterfly
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 430
Rejestracja: 23 wrz 2005, o 00:00
Lokalizacja: Powsin City

Post autor: MadameButterfly » 31 paź 2005, o 08:27

Dalej uważam że Kwaczka nic nie zrobi wbrew unii a jeśli już to bardzo niewiele i można to praktycznie pominąć... chyba że jest na tyle krótkowzroczny że nie wpadnie na to że unia może nas nieźle urządzic - wystarczy że zabiorą swoje dotacje a opinia publiczna - zarówno zwolennicy i przeciwnicy unii - zrówna go z ziemia. Nie stać nas na to żeby zrezygnować z takiej ilości pieniędzy, państwo nie ma z czego np. dopłacać rolnikom...
abram6
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 35
Rejestracja: 2 lis 2005, o 00:00

Post autor: abram6 » 2 lis 2005, o 22:19

MadameButterfly pisze:Dalej uważam że Kwaczka nic nie zrobi wbrew unii a jeśli już to bardzo niewiele i można to praktycznie pominąć... chyba że jest na tyle krótkowzroczny że nie wpadnie na to że unia może nas nieźle urządzic - wystarczy że zabiorą swoje dotacje a opinia publiczna - zarówno zwolennicy i przeciwnicy unii - zrówna go z ziemia. Nie stać nas na to żeby zrezygnować z takiej ilości pieniędzy, państwo nie ma z czego np. dopłacać rolnikom...
Znaczy się jak unia zabierze dotacie Stokłosom i innyn jakubnowskiej , czarzastemu to Polakom będzie lepiej????
Awatar użytkownika
ryoohki
super forma
super forma
Posty: 1214
Rejestracja: 26 cze 2005, o 00:00
Lokalizacja: Norwegia

Post autor: ryoohki » 2 lis 2005, o 22:27

abram6 pisze:
MadameButterfly pisze:Dalej uważam że Kwaczka nic nie zrobi wbrew unii a jeśli już to bardzo niewiele i można to praktycznie pominąć... chyba że jest na tyle krótkowzroczny że nie wpadnie na to że unia może nas nieźle urządzic - wystarczy że zabiorą swoje dotacje a opinia publiczna - zarówno zwolennicy i przeciwnicy unii - zrówna go z ziemia. Nie stać nas na to żeby zrezygnować z takiej ilości pieniędzy, państwo nie ma z czego np. dopłacać rolnikom...
Znaczy się jak unia zabierze dotacie Stokłosom i innyn jakubnowskiej , czarzastemu to Polakom będzie lepiej????
najpierw się wysłów porządnie, tak żeby dało się to zrozumieć

a chodzi o to, że jak unia zabierze dotacje, to nie będzie pieniędzy chociażby na dopłaty dla rolników, metro, budowę autostrad itp
Tell me if I say something that offends you, I may want to offend you with that later
ODPOWIEDZ