PARADA 2009

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
Awatar użytkownika
heledore-baby
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 41
Rejestracja: 3 lip 2007, o 00:00

PARADA 2009

Post autor: heledore-baby » 31 mar 2009, o 02:01

Szukałam tego tematu i nie znalazłam, jeśli jednak jest już on założony to z góry przepraszam :)

Kto się wybiera na paradę i jaka waszym zdaniem powinna być ta parada?
Co do mnie moje zdanie można przeczytać na moim blogu: www.homqueer.ownlog.com nie jest to jakaś reklama ale jest już dość późno i nie chce mi się nie pierwszy już raz z kolei, tyle że w innym miejscu, pisać co o tym sądzę :) mówiąc krótko dla mnie parada powinna być czymś rzetelnym i treściwym a nie spacerkiem po Warszawie.
Awatar użytkownika
elanora666
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 93
Rejestracja: 4 wrz 2005, o 00:00
Lokalizacja: Liverpool

Post autor: elanora666 » 31 mar 2009, o 16:00

fajnie by bylo gdyby wygladala tak jak w Manchesterze :/ Ale nie bedzie :(
Awatar użytkownika
heledore-baby
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 41
Rejestracja: 3 lip 2007, o 00:00

Post autor: heledore-baby » 31 mar 2009, o 16:21

Manchester też musiał sobie na to zapracować, znikąd się to nie wzięło...
Awatar użytkownika
elanora666
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 93
Rejestracja: 4 wrz 2005, o 00:00
Lokalizacja: Liverpool

Post autor: elanora666 » 31 mar 2009, o 17:37

dobrze napisane !! To co ? Rewolucja czy ewolucja ?
Awatar użytkownika
heledore-baby
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 41
Rejestracja: 3 lip 2007, o 00:00

Post autor: heledore-baby » 31 mar 2009, o 18:28

myślę, że aby w Polsce nastąpiła ewolucja trzeba najpierw rewolucji ;)
Awatar użytkownika
elanora666
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 93
Rejestracja: 4 wrz 2005, o 00:00
Lokalizacja: Liverpool

Post autor: elanora666 » 31 mar 2009, o 20:24

hmmmm
Awatar użytkownika
Joey
super forma
super forma
Posty: 1349
Rejestracja: 11 cze 2003, o 00:00
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Joey » 1 kwie 2009, o 18:01

Ja powiem tylko, że polska parada mogłaby być otwierana jak na Zachodzie - paradą lesek i gejów na motocyklach. Polscy Dykes i Gays on Bikes są i są chętni, tak samo, jak organizatorzy. Pytanie, co na to policja....

To tylko tak informacyjnie, orientacyjnie...
Awatar użytkownika
M-planet
super forma
super forma
Posty: 1379
Rejestracja: 30 sty 2008, o 00:00
Lokalizacja: Wielka Deska Mazowiecka

Post autor: M-planet » 3 kwie 2009, o 09:55

Oooo yes... 8)
Awatar użytkownika
piesn_smierci
super forma
super forma
Posty: 4148
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 00:00
Lokalizacja: poznań

Post autor: piesn_smierci » 3 kwie 2009, o 12:25

kobiety na motor!
czytając przymruż oko;-)
Awatar użytkownika
olodum
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 459
Rejestracja: 14 cze 2005, o 00:00
Lokalizacja: wawa

Post autor: olodum » 3 kwie 2009, o 13:58

piesn_smierci pisze:kobiety na motor!
Brzmi to jak Manifest Kwietniowy :cool: 3 razy TAK
gretchen
super forma
super forma
Posty: 5801
Rejestracja: 13 lis 2005, o 00:00
Lokalizacja: no direction home

Post autor: gretchen » 3 kwie 2009, o 14:26

To nie powinno być w regionalnych, czy w tym roku cała Polska idzie w jednym dniu?
Awatar użytkownika
piesn_smierci
super forma
super forma
Posty: 4148
Rejestracja: 11 wrz 2006, o 00:00
Lokalizacja: poznań

Post autor: piesn_smierci » 4 kwie 2009, o 03:14

gretchen pisze:To nie powinno być w regionalnych, czy w tym roku cała Polska idzie w jednym dniu?
Nie idzie tylko na drzewach ląduje i organy pożycza :P
czytając przymruż oko;-)
Awatar użytkownika
fleurdumal
super forma
super forma
Posty: 2645
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 00:00

Post autor: fleurdumal » 4 kwie 2009, o 09:20

Joey pisze:Ja powiem tylko, że polska parada mogłaby być otwierana jak na Zachodzie - paradą lesek i gejów na motocyklach. Polscy Dykes i Gays on Bikes są i są chętni, tak samo, jak organizatorzy. Pytanie, co na to policja....

To tylko tak informacyjnie, orientacyjnie...
dlaczego właśnie na motocyklach?
http://centaurus.org.pl/
Awatar użytkownika
Skaterin
super forma
super forma
Posty: 4143
Rejestracja: 12 sie 2006, o 00:00
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Skaterin » 4 kwie 2009, o 09:20

Zamieszana w jakieś ewentualne kontry?
"ciebie bym nie chciala nawet gdybys byla noblistka o urodzie miss swiata." crystall, 14/10/2010
Awatar użytkownika
M-planet
super forma
super forma
Posty: 1379
Rejestracja: 30 sty 2008, o 00:00
Lokalizacja: Wielka Deska Mazowiecka

Post autor: M-planet » 4 kwie 2009, o 09:38

dlaczego właśnie na motocyklach?
Bo rowery są niebezpieczne. W zeszłym roku Sławek Sierakowski o mało co nie wywinął orła o taki jeden do drzewa przypięty :P
Awatar użytkownika
Pinkberry
super forma
super forma
Posty: 7088
Rejestracja: 11 sie 2004, o 00:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pinkberry » 4 kwie 2009, o 09:39

M-planet pisze:
dlaczego właśnie na motocyklach?
Bo rowery są niebezpieczne. W zeszłym roku Sławek Sierakowski o mało co nie wywinął orła o taki jeden do drzewa przypięty :P
Rowery to przecież zagrożenie dla heteroseksualnego porządku - mają pedały... inne pojazdy zresztą też, dlatego porządni ludzie dotykają ich tylko obutą stopą.
Awatar użytkownika
fleurdumal
super forma
super forma
Posty: 2645
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 00:00

Post autor: fleurdumal » 4 kwie 2009, o 11:40

Pinkberry pisze: Rowery to przecież zagrożenie dla heteroseksualnego porządku - mają pedały... inne pojazdy zresztą też, dlatego porządni ludzie dotykają ich tylko obutą stopą.
:lol: dobre!

i m o mogą być rowery, garbusy i tiry. mogą być motocykle. ale chciałabym wiedzieć, czemu właśnie one. kult motocykli uprawiają wszak głównie motocykliści.często też uważają, że swoim pojawieniem się wszystko ozdabiają, uświetniają i dopiero z paradą motocykli jakaś impreza ma sens. ale patrząc z boku akurat tutaj sensu jakoś nie widać. czy my chcemy z obowiązkowych na zlotach parad motocykli robić parady równości? o ile wiem, to nie! darujmy więc sobie takie działania w drugą stronę.
http://centaurus.org.pl/
Awatar użytkownika
Joey
super forma
super forma
Posty: 1349
Rejestracja: 11 cze 2003, o 00:00
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Joey » 5 kwie 2009, o 23:06

Flerdumal, ty chyba nie byłaś na paradach na Zachodzie i nie wiesz w ogóle, jakie emocje w lesbijkach i gejach budzą motocykle. To jest właśnie kultowe otwarcie Gay Pride.

Ekologów oszołomów nie liczę, bo dla nich wszystko, co pije choćby kroplę benzyny nadaje się prosto na śmietnik. Pardon - do recyklingu, odzysku itp. :lol:

O rany, jak to dobrze, że szef Fundacji Równości ma hyzia na punkcie homików na motocyklach (płci obojga). Jemu przynajmniej nie trzeba tłumaczyć, ani argumentować. :D
Awatar użytkownika
fleurdumal
super forma
super forma
Posty: 2645
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 00:00

Post autor: fleurdumal » 6 kwie 2009, o 13:32

Joey pisze:Flerdumal, ty chyba nie byłaś na paradach na Zachodzie i nie wiesz w ogóle, jakie emocje w lesbijkach i gejach budzą motocykle. To jest właśnie kultowe otwarcie Gay Pride.

Ekologów oszołomów nie liczę, bo dla nich wszystko, co pije choćby kroplę benzyny nadaje się prosto na śmietnik. Pardon - do recyklingu, odzysku itp. :lol:

O rany, jak to dobrze, że szef Fundacji Równości ma hyzia na punkcie homików na motocyklach (płci obojga). Jemu przynajmniej nie trzeba tłumaczyć, ani argumentować. :D
nie, nie byłam, za to przez wiele lat miałam sporo do czynienia z subkulturą motocyklową. ciekawe, czy Ty wiesz, jakie emocje w przeciętnych członkach owej subkultury budzą homoseksualiści i kobiety. jak się o nich wyrażają, jakie w ogóle wyznają wartości. jest to jedna z bardziej szowinistycznych i mizoginistycznych subkultur, jakie znam. chcesz dowodów? popatrz na dowolną reklamę motocykla, dowolne czasopismo o tej tematyce - w jaki sposób i na jakiej pozycji przedstawiana jest tam kobieta.mój więc sprzeciw nie ma tak naprawdę wiele wspólnego z ekologią. nie jestem też na tyle tępa, aby myśleć, że każdy człowiek zafascynowany motocyklami jest taki sam. ale chodzi mi o większość i o to, z jakimi sprawami ta subkultura się kojarzy. w związku z tym nie życzyłabym sobie na paradzie wyraźnych odwołań do powyższej.
btw. przejawiasz typowe dla motocyklistów podejście: jesteśmy najfajniejsi, inni to oszołomy, albo nie mają o czymś pojęcia,(np. nie znając mnie w ogóle, już zakładasz, że czegoś tam nie wiem - prawdopodobnie wiem o wiele więcej na ten temat, niż Ci się wydaje, a niewykluczone, że więcej, niż Ty) a i tak mamy ich w de, bo zawsze gdzieś tam znajdzie się ktoś, kto ma świra na naszym punkcie oraz możliwości, więc reszta może sobie gadać. mimo to, przemyśl to, co napisałam. albo podsłuchaj sobie kiedyś, co wspaniali mężczyźni na wspaniałych maszynach - randomowi, nie znajomi - mają do powiedzenia o homoseksualistach i kobietach.
http://centaurus.org.pl/
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Post autor: osiol » 6 kwie 2009, o 14:27

Ja chyba czegoś nie rozumiem. Joey mówi o Gejach i Lesbijkach na motorach (Dykes i Gays on Bikes) i oni niby mieliby być wrogo nastawieni do gejów i lesbijek? ;)
Awatar użytkownika
Joey
super forma
super forma
Posty: 1349
Rejestracja: 11 cze 2003, o 00:00
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Joey » 6 kwie 2009, o 19:38

To, że jacyś szowinistyczni faceci ZAWŁASZCZYLI sobie radość z jazdy na motocyklu i przyjemność z towarzyskiego przebywania z innymi motocyklistami nie znaczy, że jest to w porządku. A do tego między sobą ustalili, że motocyklistą może być tylko biały, heteroseksualny machoman. Do licha - chcemy im to pozwolić? Nie ma mowy! I choćby dlatego na całym świecie powstają kluby Dykes on Bikes i gejów na motocyklach. A także hetero-amazonek, które bynajmniej nie są blacharami puszczającymi się za "plecaczkowanie" :twisted:

To mi przypomina ciekawostkę - ze 25 lat temu kobieta nurek była postrzegana jako kompletna kaczka dziwaczka i babochłop. Nurkowanie to było zajęcie dla twardego, hetero faceta, który wymyślał cuda niewidy, by usprawiedliwić, dlaczego kobieta nie powinna nurkować (a jak się okazuje tylko kobieta w ciąży nie powinna, reszta jest taka sama dla obu płci). A dziś? Bab w wodzie jak rybek na rafach Morza Czerwonego. I to na wszystkich poziomach, łącznie z instruktorami :D
Awatar użytkownika
iki
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 184
Rejestracja: 21 mar 2009, o 01:00

Post autor: iki » 6 kwie 2009, o 22:21

...eee.... a wracając do tematu, kiedy będzie parada w wawie?
i o co chodzi z motorami? będzie jakaś szarża honorowa? :-)?
Awatar użytkownika
fleurdumal
super forma
super forma
Posty: 2645
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 00:00

Post autor: fleurdumal » 7 kwie 2009, o 07:34

osiol pisze:Ja chyba czegoś nie rozumiem. Joey mówi o Gejach i Lesbijkach na motorach (Dykes i Gays on Bikes) i oni niby mieliby być wrogo nastawieni do gejów i lesbijek? ;)
nie rozumiesz, owszem. Joey mówi o gejach i lesbijkach, jeżdżących na motorach, ja o reszcie - czyli heteroseksualnej, znacznie większej części owej subkultury.
http://centaurus.org.pl/
Awatar użytkownika
fleurdumal
super forma
super forma
Posty: 2645
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 00:00

Post autor: fleurdumal » 7 kwie 2009, o 07:47

Joey pisze:To, że jacyś szowinistyczni faceci ZAWŁASZCZYLI sobie radość z jazdy na motocyklu i przyjemność z towarzyskiego przebywania z innymi motocyklistami nie znaczy, że jest to w porządku. A do tego między sobą ustalili, że motocyklistą może być tylko biały, heteroseksualny machoman. Do licha - chcemy im to pozwolić? Nie ma mowy! I choćby dlatego na całym świecie powstają kluby Dykes on Bikes i gejów na motocyklach. A także hetero-amazonek, które bynajmniej nie są blacharami puszczającymi się za "plecaczkowanie" :twisted:

To mi przypomina ciekawostkę - ze 25 lat temu kobieta nurek była postrzegana jako kompletna kaczka dziwaczka i babochłop. Nurkowanie to było zajęcie dla twardego, hetero faceta, który wymyślał cuda niewidy, by usprawiedliwić, dlaczego kobieta nie powinna nurkować (a jak się okazuje tylko kobieta w ciąży nie powinna, reszta jest taka sama dla obu płci). A dziś? Bab w wodzie jak rybek na rafach Morza Czerwonego. I to na wszystkich poziomach, łącznie z instruktorami :D
wszystko to się zgadza. ale troszkę inną jest rzeczą subkultura, która zawsze posiada jakąś tam, choćby najprymitywniejsza, ideologię, czym innym sport, nawet ekstremalny. niegdyś żaden niemal sport nie był dostępny dla kobiet - one miały czekać na męża, haftować, mdleć i być delikatne, potem zaś siedzieć w domu, smażyć konfitury i rodzić dzieci. na szczęście to się zmieniło i o takie zmiany warto powalczyć, żeby człowiek miał wolność robienia tego, co chce - bez względu na płeć. nie mam nic przeciwko motocyklizmowi jako takiemu. sama byłam zafascynowana tą sprawą przez wiele lat - stąd m.in. moja znajomość środowiska, reszta wynika z zainteresowania subkulturami jako takimi. oczywiście nie mogę w tych okolicznościach stwierdzić, że fascynacja motocyklami jest niewłaściwa, świetną jest rzeczą, że czasy się zmieniają, że są amazonki itd. ale nie bardzo wierzę w skuteczność takich metod, jak wpuszczanie na czoło parady grupy ludzi ubranych jak wroga nam subkultura. jaki to ma cel?
http://centaurus.org.pl/
Awatar użytkownika
M-planet
super forma
super forma
Posty: 1379
Rejestracja: 30 sty 2008, o 00:00
Lokalizacja: Wielka Deska Mazowiecka

Post autor: M-planet » 7 kwie 2009, o 08:38

To, że jacyś szowinistyczni faceci ZAWŁASZCZYLI sobie radość z jazdy na motocyklu i przyjemność z towarzyskiego przebywania z innymi motocyklistami nie znaczy, że jest to w porządku. A do tego między sobą ustalili, że motocyklistą może być tylko biały, heteroseksualny machoman.
Bo jeśli jest grupa facetów, która uwielbia robić coś razem, na wszelki wypadek musi podkreślać, że nie są jakimiś pedałami. Podobnie jak wojskowi, kibole, neonaziści itepe, itede. A to, że panowie pozostawieni we własnym gronie z automatu zaczynają mówić o kobietach w kategoriach sztuki mięsa - cóż, może znowu potrzeba utwierdzenia się we własnej męskości, która najwyraźniej chwiejna jakaś, chwiejna... :lol:
Ja też nie widzę powodu, żeby homiki na motorach amputowały sobie przyjemność z realizowania swojej pasji i mówienia o niej czy też pokazywania jej, żeby "na wszelki wypadek" nie nabijać punktów homofobom na jednośladach... Może taka rezygnacja poniekąd nabija im punktów.
Adna
super forma
super forma
Posty: 2284
Rejestracja: 15 wrz 2004, o 00:00

Post autor: Adna » 7 kwie 2009, o 09:30

Na motory i przed nami!

naoczny przykład jest najlepszy...

dlatego z nami powinni tez maszerować przedstawiciele innych zainteresowań kojarzący się głównie z #białą siłą#..np: kibole, abesy, dresy, pakmeni..
ach widziałam kiedyś piękną scenkę jak w pardajsie dwóch panów abs w dresach podeszło do siebie i zaczęło namiętnie całować :)

a czy kiedyś pójdzie grupka pielęgniarek w swoich fartuszkach ? :lol:
http://kobiety-kobietom.com/opowiadania_erotyczne/art.php?art=5989
Awatar użytkownika
lambda
super forma
super forma
Posty: 1281
Rejestracja: 15 cze 2004, o 00:00

Post autor: lambda » 7 kwie 2009, o 09:32

Adna pisze: a czy kiedyś pójdzie grupka pielęgniarek w swoich fartuszkach ? :lol:
Albo zakonnic w swoich :D

ZAMIENIE KONTO Z POŁOWY 2004 NA KONTO Z OPROCENTOWANIEM 80%
Adna
super forma
super forma
Posty: 2284
Rejestracja: 15 wrz 2004, o 00:00

Post autor: Adna » 7 kwie 2009, o 09:42

lambda pisze:
Adna pisze: a czy kiedyś pójdzie grupka pielęgniarek w swoich fartuszkach ? :lol:
Albo zakonnic w swoich :D

:cool:
http://kobiety-kobietom.com/opowiadania_erotyczne/art.php?art=5989
Awatar użytkownika
M-planet
super forma
super forma
Posty: 1379
Rejestracja: 30 sty 2008, o 00:00
Lokalizacja: Wielka Deska Mazowiecka

Post autor: M-planet » 7 kwie 2009, o 10:48

Trzeba kiedyś wciągnąć te policjantki do wewnątrz... Co się mają marnować przy krawężnikach... 8)
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Post autor: osiol » 7 kwie 2009, o 11:10

fleurdumal pisze:
osiol pisze:Ja chyba czegoś nie rozumiem. Joey mówi o Gejach i Lesbijkach na motorach (Dykes i Gays on Bikes) i oni niby mieliby być wrogo nastawieni do gejów i lesbijek? ;)
nie rozumiesz, owszem. Joey mówi o gejach i lesbijkach, jeżdżących na motorach, ja o reszcie - czyli heteroseksualnej, znacznie większej części owej subkultury.
Ale co ta reszta ma wspólnego z paradą?
ODPOWIEDZ