devise - blog

devise "W muzyce koniec kompozycji nie jest jej celem. Gdyby tak było, najlepszymi dyrygentami byliby ci najszybsi, a kompozytorzy pisaliby tylko zakończenia utworów. Ludzie chodziliby na koncerty tylko po to, żeby usłyszeć jedynie ostatnie akordy. Lecz nie postrzegamy tego jako czegoś, co system edukacyjny wniósł w nasze codzienne życie. Nasz system nauczania daje nam zupełnie odmienne wrażenie. Jest on wystopniowany, a my wpuszczamy nasze dzieci w ten system na zasadzie zagrania: „No chodź tu kotku, kici kici”. Idziemy do przedszkola, co jest świetne, bo po jego zakończeniu zaczynamy pierwszą klasę, a potem: „No dalej!” Pierwsza klasa prowadzi do drugiej, i tak dalej. Potem idziemy do gimnazjum, tutaj nabieramy rozpędu, idziemy do liceum a następnie na studia. I kiedy to wszystko zaliczymy, wtedy możemy ruszyć w świat. A później lądujemy w pracy sprzedając jakieś ubezpieczenia czy starając się wypracować miesięczną normę. I przez cały ten czas ta rzecz nadchodzi, nadchodzi i nadchodzi – ta wspaniała rzecz – sukces na który pracujemy. Aż pewnego dnia, gdy jesteśmy już w średnim wieku, budzimy się rano i stwierdzamy: „Mój Boże, przybyłem. Mam to co chciałem”. I nie poczujemy się inaczej niż zwykle, poczujemy się trochę zawiedzeni i zrodzi się podejrzenie, że zostaliśmy oszukani. I rzeczywiście jest to wielkie oszustwo: wszystko nas ominęło, ponieważ mieliśmy oczekiwania. Potraktowaliśmy życie jak podróż, pielgrzymkę, której końcowy cel jest poważny a cała rzecz polegała na dotarciu do mety, do sukcesu, a być może i po śmierci do Nieba. Jednak po drodze umknęło nam sedno sprawy. To było jak musical, w którym mieliśmy tańczyć i śpiewać kiedy muzyka grała."
 KOMENTARZE (3) 
Parisienne38 Devise,nie mialam pojecia,ze istniejesz dopoki nie bylas tak mila by skomentowac moje swiateczne uwagi o bogu na moim blogu.I...i sie ucieszylam,ze jednak sa dziewuchy,ktore maja IQ "na 150" (to nie jest punktacja,tak sie mowie kiedy ktos lub cos mi imponuje).Co do inteligencji to bede sie upierac-inteligencji sie nabywa wiec mozna powiedziec,ze sie jej uczymy.Rodzimy sie z talentami,ale to tylko zaczyn dla nabycia umiejetnosci by umiec sie zachowac.rn Co do boga (czy Pana Boga) to jestem-jak zauwazylas- agnostyczka i to sie poglebia bo czytam duzo...Przezabawne,ze szukam rozwiazan najprostszych (mam to od Richarda Dawkinsa).Mam nadzieje,ze nic mnie ie ominie,bo wreszcie zwolnilam tempo poznawania swiata wychodzac z zalozenia,ze mam na to Poznanie Natury Rzeczy jakies 50 lat. rnJedno co mnie martwi to "to",ze nie moge znalezc partnerki do moich poszukiwan...i do...wszystkiego,bo przeciez intymnosc osobistarnto nie wszystko;po seksie warto jeszcze pogadac,n'est-ce pas?rnmozna sie zachwyca
2017-12-05 02:16
amorficzna lubię to! ;)
2017-12-12 19:50
Jasana lubię to! ;)
2018-11-29 06:49
devise Jeśli od czasu do czasu zastanawiacie się, czy inni ludzie mają podobne historie do waszych, jak wiele może nas łączyć, choć wszystko inne zdawałoby się całkowicie inne, jak niezwyczajne mogą być historie opowiedziane przez jednostkę, zatem powinnyście obejrzeć dokument HUMAN.

Ten dokument wywołuje bardzo różne stany emocjonalne praktycznie przez cały czas oglądania... To jakby Ty sama budzisz się w środku tego filmu... przecież ta historia jest o Tobie... o człowieku... O jednym z wielu i jedynym w swoim rodzaju. Na śniadanie deser z emocji... Dzień dobry i smacznego homo sapiens!
 KOMENTARZE (2) 
SOUL33 kolory: jakże różne, ale i piękne rnprawdziwe uśmiechy :)rnMiłego dnia DEVISE
2017-11-21 09:27
Monifarma Film filmen.......alle muzyka!!! Armand Amar wyciska lzy z oczu. Niesamowita podroz przez kraje,lady, emocje.... 👌🏼
2020-05-18 11:49
devise Lubie sobie przypominać, szczególnie w ciężkich chwilach, że moje problemy i egzystencjalne rozterki są niczym w skali wszechświata. Na dobranockę zatem wybrałam Cosmos: A Personal Voyage.


"Spójrz ponownie na tą kropkę. To Nasz dom. To my. Na niej wszyscy, których kochasz, których znasz. O których kiedykolwiek słyszałeś. Każdy człowiek, który kiedykolwiek istniał, przeżył tam swoje zycie. To suma naszych radości i smutków. To tysiące pewnych swego religii, ideoligii i doktryn ekonomicznych. To każdy myśliwy i zbieracz. Każdy bohater i tchórz. Każdy twórca i niszczyciel cywilizacji. Każdy król i chłop. Każda zakochana para. Każda matka, ojciec i każde pełne nadziei dziecko. Każdy wynalazca i odkrywca. Każdy moralista. Każdy skorumpowany polityk. Każdy wielki przywódca i wielka gwiazda. Każdy święty i każdy grzesznik w historii naszego gatunku, żył tam. Na drobinie kurzu zawieszonej w promieniach Słońca. Pomyśl o rzekach krwi przelewanych przez tych wszystkich imperatorów, którzy w chwale i zwycięstwie mogli stać się chwilowymi władcami fragmentu tej kropki. Naszym pozą. Naszemu urojonemu poczuciu własnej ważności, naszej iluzji posiadania jakiejś uprzywilejowanej pozycji we wszechświecie, rzuca wyzwanie ta oto kropka bladego światła..."
- Carl Sagan - opisując zdjęcie ziemi z misji Voyager 1

Zamiast kropki, macie widok na zorzę z ziemią w tle... Goodnight earthlings.
 KOMENTARZE (3) 
SOUL33 lubię to! ;)
2017-11-20 03:01
Bernanos Ależ bajeczny widok... wręcz kosmiczny ;-)
2017-11-20 12:51
SOUL33 dziękuję za piękną kołysankę :)
2017-11-20 22:56

Witaj, Zaloguj się

devise w portalu

Archiwum BLOGA

Ostatnio komentowane:

opowiadania_erotyczne W rosie podniecenia
jagielko wow...dawno nie czytałam nic bardziej podniecającego...:)super! opinia dodana 2021-01-03 20:48:58
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Bo to jest w miłości najstraszniejsze - Mueller Nicole
Czytana na chwilę po rozstaniu boli... \r\nPiękna, sensualna powieść- zapiski miłości,która minęła.

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2021