Immortal - Kobieta pułapka (AKA Nieśmiertelni)

Koniec XXI wieku, Jill - niebieskowłosa dziewczyna, płacząca niebieskimi łzami mieszka na trzecim poziomie Nowego Yorku, próbuje zaaklimatyzować się w ludzkiej społeczności.
film
film
Na swojej drodze spotyka Nikopola, więźnia politycznego, skazanego na hibernację trzydzieści lat wcześniej. W tym czasie jego ciało wypożycza sobie egipski bóg Horus, twórca ludzkości, któremu pozostało siedem dni nieśmiertelności, tyle ile potrzeba na stworzenie ludzkiego serca. Mityczne bóstwo przemierza, więc wszechświat w poszukiwaniu Jill, która ma urodzić jego dziecko. Razem z Nikopolem tworzą osobliwy trójkąt, wszystko komplikuje uczucie.


"Immortal - Kobieta pułapka" to film, który niewiele ma wspólnego z amerykańskimi wizjami przyszłości, które przyzwyczailiśmy się oglądać w kinach, powstał w koprodukcji francusko - brytyjskiej.

W Nowym Yorku mieszkają ludzie, dla których również istnieją niewytłumaczalne zjawiska (jak na przykład pojawienie się piramidy), funkcjonuje policja i wymiar sprawiedliwości, po mieście poruszają się nowoczesne samochody jak i zdezelowane wraki. Oglądajac film jesteśmy również świadkami kampanii przedwyborczej senatora Alood'a. Miasto tętni życiem, jak sto lat wcześniej, atmosferę mąci jednak seryjny morderca, klinika nielegalnej medycyny i tajemnicza piramida. W takie właśnie realia wpleciony zostaje wątek Jill, Nikopola i Horusa.

Reżyser, Enki Bilal obsadził role mało popularnymi aktorami, jako Jill wystąpiła Linda Hardy, jako Nikopol - Thomas Kretschman, a w roli Horusa Thomas M. Pollard. Myślę, że Bilal zrobił to celowo, przez to uwaga widzów skupia się na fabule, a nie na hollywoodzkich gwiazdach. Fabuła filmu jest spójna, chociaż na początku trudno zrozumieć, o co tak naprawdę chodzi, trzeba jednak zaznaczyć, że film powstał na podstawie komiksu, którego autorem jest reżyser. Animacje, są trochę jak z bajki, co nie znaczy, że są beznadziejne(!), Przeciwnie, efekty specjalne również powyżej średniej. Brawa za profesjonalizm i umiar, to jest ogromnym atutem filmu - potencjalny odbiorca nie zostaje zalany masą nikomu niepotrzebnych eksplozji itp., a umiejętne ich "dawkowanie" wzbudza u niego większe zainteresowanie. Uznanie należy się za brak scen typu "zabili go i uciekł", które stereotypowo kojarzymy z filmami o Nowym Jorku.

"Immortal" to film, który budzi wiele kontrowersji, niektórzy uważają, że jest to totalna pomyłka, a animacje prosto z wytwórni Disney'a, inni, że to unikat w dziedzinie fantasty. Jest w nim coś, co jednych zachwyca i sprawia, że nie mają ochoty wychodzić z kina, inni natomiast dziękują i wychodzą w połowie seansu. Ale wiadomo - o gustach się nie rozmawia. Nie ma wątpliwości, że jest to oryginał wyróżniający się z tłumu, jest to obraz, który posiada własny klimat (czasem przypominający gry komputerowe) i atmosferę, która jednych wciągnie, a innych odrzuci. Polecam fanom komiksów Bilala i miłośnikom niecodziennych i jak najbardziej nietypowych filmów z pogranicza science fiction.


Reżyseria : Enki Bilal
Scenariusz : Enki Bilal, Serge Lehman

Obsada : Linda Hardy - Jill Bioskop
Thomas Kretschmann - Nikopol
Charlotte Rampling - Elma Turner

USA, animowany / akcja 2004
d.
Data publikacji w portalu: 2005-01-18
OPINIE I KOMENTARZE+ dodaj opinię  

JoannaBeerJones2011-10-06 18:52
nie dałam rady...wytrzymałam 20 minut...opis filmu jest zachęcający ale film to masakra!

Irith2012-08-17 14:46
Film wart polecenia :) ja osobiście bardzo go polubiłam.


Dopisywanie opinii, tylko dla zarejestrowanych użytkowniczek portalu

Zaloguj się

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się!

Witaj, Zaloguj się

NAPISZ DO NAS

Masz uwagi, zauważyłaś błędy na tej stronie?
A może chciałabyś opublikować swój tekst?
- Napisz do nas!

NEWSLETTER I SPOŁECZNOŚCI

Chcesz być powiadamiana o nowościach w portalu? Zarejestruj się i zaprenumeruj nasz newsletter lub kanał Nowości RSS!
Możesz też dołączyć do naszej strony na Facebook lub Twitter. Zapraszamy!

Ostatnio komentowane:

lesbijka Znane lesbijki
smaku Ja też bym się wstydziła potem, gdybym zrobiła jakiś błąd w artykule, bo kiedy pisze się komentarze, to wiadomo, że aby pisać i nawet się nie sprawdza za bardzo, bo to bieżące, jak... opinia dodana 2020-07-01 21:49:15
muzyka Zawsze mocno żyłam i teraz mam co wspominać
Hitoshi W piątek byłam na koncercie Closterkeller. Anja jest niesamowitą kobietą, jest charyzmatyczna, silna i pewna siebie, dała przepiękny występ. Uwielbiam ją.... opinia dodana 2012-11-05 20:27:47
literatura Muskając aksamit - Waters Sarah
Czytałam i później widziałam film BBC. Polecam obie wersje, a na deser \" Złodziejkę\" \r\nFantastyczne...

Dołącz do naszej społeczności!

nowe i najaktywniejsze profile:

© KOBIETY KOBIETOM 2001-2020