ślub - dokumenty

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
behind
Posty: 4
Rejestracja: 1 lut 2008, o 00:00

ślub - dokumenty

Post autor: behind » 2 kwie 2011, o 22:10

Witam,
mam pytanie do dziewczyn, które wzięły lub planują wziąć ślub/zawrzeć związek partnerski za granicą.
Jak załatwić w urzędzie ten papier o stanie cywilnym, żeby nie musieć tam wpisywać żadnego faceta?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
austin_alex
super forma
super forma
Posty: 4260
Rejestracja: 7 gru 2009, o 01:00

Re: ślub - dokumenty

Post autor: austin_alex » 2 kwie 2011, o 23:10

behind pisze:Jak załatwić w urzędzie ten papier o stanie cywilnym, żeby nie musieć tam wpisywać żadnego faceta?
Nie trzeba nikogo wpisywać.
Urzędnicy żądają tego bezpodstawnie.
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... ilnym.html
behind
Posty: 4
Rejestracja: 1 lut 2008, o 00:00

Re: ślub - dokumenty

Post autor: behind » 2 kwie 2011, o 23:29

dzięki wielkie :)
niby sprzeczne z prawem, ale przepisy dopiero mają się zmienić...ciekawe kiedy?
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Re: ślub - dokumenty

Post autor: Ireth » 3 kwie 2011, o 15:41

behind pisze:Witam,
mam pytanie do dziewczyn, które wzięły lub planują wziąć ślub/zawrzeć związek partnerski za granicą.
Jak załatwić w urzędzie ten papier o stanie cywilnym, żeby nie musieć tam wpisywać żadnego faceta?
pozdrawiam
A gdzie zamierzasz brac slub/zawierac zwiazek partnerski? Bo nie wszedzie ten papier jest potrzebny. KaFor zdaje sie do Szkocji nie potrzebowala.
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
behind
Posty: 4
Rejestracja: 1 lut 2008, o 00:00

Re: ślub - dokumenty

Post autor: behind » 4 kwie 2011, o 00:02

związek partnerski, Wiedeń :)
i wiem, że tam potrzebny jest ten dokument niestety...
mparker
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 78
Rejestracja: 29 sty 2006, o 00:00

Re: ślub - dokumenty

Post autor: mparker » 7 kwie 2011, o 22:59

normalnie urzäd stanu cywilnego nie wystawi dokumentu bez faceta...w sumie ten druk jakim dysponuje urzäd nie jest potrzebny mozna to obejsc w nastepujäcy sposob. Zawierajäc zwiäzki partnerskie w panstwach unijnych np. wymagane jest tylko poswiadczenie ze nie zawarlas zadnego zwiäzku. I na to polska przystala rowniez...zglaszasz sie tylko do urzednika i prosisz o dokument wypisany na maszynie lub komputerze w ktorym urzäd stanu cywilnego poswiadcza,e pani X nie zawierala zadnego zwiäzku i tyle. Krotko i na temat, nastepnie oddajesz to do tlumacza i on potwierdza tresc zawartä ze na terenie rzeczypospolitej polskiej nie zawarlas zadnego zwiäzku. I to wszystko.
Pozdrawiam i powodzenia...na nowej drodze zycia;) oczywiscie jak rowniez w polskich urzedach;)
behind
Posty: 4
Rejestracja: 1 lut 2008, o 00:00

Re: ślub - dokumenty

Post autor: behind » 10 kwie 2011, o 06:34

super, dzięki za podpowiedz,
jutro zadzwonię do urzędu w wiedniu i zapytam, czy taki dokument będzie wystarczający :)

pozdrawiam :)))
dreamcometrue
Posty: 4
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 18:09

Re: ślub - dokumenty

Post autor: dreamcometrue » 10 kwie 2011, o 18:20

Odpisuję z perspektywy osoby, która już to ma za sobą i termin ślubu wyznaczony :)
W USC nie wystawią Ci zaświadczenia o treściach takich jakie są Ci potrzebne, mają kilka standardowych druków, a na druku "do małżeństwa za granicą" musiałabyś wpisać dane przyszłego męża. Próbowałam wpisać kobietę (co im do tego, ślub nie jest zawierany w Polsce) i nie mogą wpisać danych kobiety. Wyjścia są dwa: 1. przy wystawianiu odpisu aktu urodzenia poproś o dopisek na dole, że nie zawierałaś związku małżeńskiego. 2. w ambasadzie w Wiedniu zamów odpis ze swojego USC z tym dopiskiem, a ambasada wyda Ci zaświadczenie, że pozostajesz stanu wolnego i nadto, że w Polsce nie obowiązuje wpis do rejestru małżeństw (coś co istnieje w wielu krajach), co automatycznie daje Ci prawo podpisać dokument (w tejże ambasadzie) o przejęciu odpowiedzialności za zeznanie prawdy o swoim stanie cywilnym. To drugie wydaje mi się pewniejsze, ale tylko dlatego, że mnie potem ten dokument uznano.
Powodzenia!
Awatar użytkownika
MrsMelancholia
super forma
super forma
Posty: 1893
Rejestracja: 12 lip 2005, o 00:00
Lokalizacja: Kołobrzeg/Poznań/Toruń

Re: ślub - dokumenty

Post autor: MrsMelancholia » 12 kwie 2011, o 12:40

i niech mi ktoś powie, że ustawa nie jest potrzeba, która by to regulowała. ehh.
Ależ Wam zazdroszczę :D
a jak idziecie ubrane?;>
opowiadam wam bajki, wierzcie mi.
dreamcometrue
Posty: 4
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 18:09

Re: ślub - dokumenty

Post autor: dreamcometrue » 12 kwie 2011, o 13:04

Ustawa absolutnie jest potrzebna! Zbieranie dokumentów, ich tłumaczenie, wizyty w urzędach, akceptacja urzędowa dokumentów (ślub cywilny - decyzja sędziego), okresy oczekiwania pomiędzy tym wszystkim = ślub po ponad roku od rozpoczęcia starań.
Strój - coś w tym stylu (wersja Eileen Fisher, przedostatnie zdjęcie)
http://www.linensuitsformen.org/Linen-S ... Women.html
Awatar użytkownika
MrsMelancholia
super forma
super forma
Posty: 1893
Rejestracja: 12 lip 2005, o 00:00
Lokalizacja: Kołobrzeg/Poznań/Toruń

Re: ślub - dokumenty

Post autor: MrsMelancholia » 12 kwie 2011, o 14:06

dreamcometrue pisze:Ustawa absolutnie jest potrzebna! Zbieranie dokumentów, ich tłumaczenie, wizyty w urzędach, akceptacja urzędowa dokumentów (ślub cywilny - decyzja sędziego), okresy oczekiwania pomiędzy tym wszystkim = ślub po ponad roku od rozpoczęcia starań.
Przynajmniej można się na 100% przekonać, że się tego ślubu chce ;) oczywiście żartuję, to jest chore i niedopuszczalne w państwie UE w XXIw.
dreamcometrue pisze: Strój - coś w tym stylu (wersja Eileen Fisher, przedostatnie zdjęcie)
http://www.linensuitsformen.org/Linen-S ... Women.html

ładnie :D elegancko i kobieco tak jak być powinno ;) widzę, że spodnie preferujecie ;) A tak samo się ubieracie? (heh wątek trochę nie o tym, ale ciekawa jestem bardzo, bo jak myślę o ślubie to pojęcia nie mam w co bym chciała być ubrana zwłaszcza, że białego na sobie nie toleruję)
opowiadam wam bajki, wierzcie mi.
dreamcometrue
Posty: 4
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 18:09

Re: ślub - dokumenty

Post autor: dreamcometrue » 13 kwie 2011, o 12:34

Oba garnitury w podobnym stylu, mieszanka białego, piaskowego, czarnego... Każda z bukietem, plus świadkowa, razem trzy bukiety kwiatów :) I podróż poślubna, prawdopodobnie do San Francisco, ale to jeszcze może ulec zmianie. Co ciekawe, na ślub dostaje się dwa tygodnie wolnego w pracy! (no, nie w Polsce...)
ODPOWIEDZ