Podział lesbijek.

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
holyshit991
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 51
Rejestracja: 14 lip 2013, o 01:06

Podział lesbijek.

Post autor: holyshit991 » 1 lut 2014, o 21:59

Czy zgadzacie się z tym, że wśród lesbijek (wYłączając Bi) podział wygląda następująco : 1) kobiety na wysokim poziomie, bardzo dobrze zarabiające, zamożne, dobrze wykształcone, eleganckie, często feministki: 2) typowe "osiedlary", "faceto-podobne", bez obycia i ogłady, często wywodzące się z patologii, nagminnie bywające w branżowych klubach, zaliczając panienki w brudnych kiblach, 3)wyjątki potwierdzające regułę. ?

ten podzial, moim zdaniem, widoczny jest nawet na tym forum, ale nie będę rzucac nickami.
Awatar użytkownika
ciha
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 190
Rejestracja: 16 gru 2012, o 18:09
Lokalizacja: LOLsztyn

Re: Podział lesbijek.

Post autor: ciha » 1 lut 2014, o 22:21

myślisz, że tylko lesbijki można podzielić w ten sposób? chociaż nawet nie w ten, bo ten jest niezwykle ubogi i widzę więcej niż tylko te 2 rodzaje, które można dopasować nie tylko do les, ale też bi i hetero itd. (czemu ich wyłączać?)
holyshit991
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 51
Rejestracja: 14 lip 2013, o 01:06

Re: Podział lesbijek.

Post autor: holyshit991 » 1 lut 2014, o 22:27

ponieważ wśród bi i hetero nie widzę takiego podziału, ale jesli widzisz, mozesz to napisac.

jest to podzial ubogi, dlatego w pkt 3 sa wyjatki. ale dwie pierwsze kategorie najbardziej rzucaja sie w oczy, kobiety z tych kategorii są bardzo rozpoznawalne jako lesbijki.
Awatar użytkownika
natsi
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 467
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 17:10

Re: Podział lesbijek.

Post autor: natsi » 1 lut 2014, o 22:30

Nie ma to jak zamykanie w ciasnych ramach. Na co komu te szufkladki?
holyshit991
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 51
Rejestracja: 14 lip 2013, o 01:06

Re: Podział lesbijek.

Post autor: holyshit991 » 1 lut 2014, o 22:33

nie chodzi o zamykanie w ciasnych ramach, tylko o to, czy widzicie ta tendencję, czy w ogole nic takiego nie ma miejsca.
odbicie
super forma
super forma
Posty: 1364
Rejestracja: 29 cze 2010, o 15:13

Re: Podział lesbijek.

Post autor: odbicie » 1 lut 2014, o 22:34

holyshit991 Haha, wybacz, ale… :rotfl:
Eee, musiałabym mojego czołgusia z garażu wyprowadzić – ale chyba jednak nie będę się znęcać nad tym co napisałaś. Krew by się lała i mięso latało na wszystkie strony świata. :mrgreen:
HorrorTank 3D. :limo:
Przeraziłabym z połowę forum i by mnie wywalili na pysk.
Co se bede kopać dołek pod sobą… :towanda:
:czerwononosyrenifer:
holyshit991
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 51
Rejestracja: 14 lip 2013, o 01:06

Re: Podział lesbijek.

Post autor: holyshit991 » 1 lut 2014, o 23:56

Ciebie akurat zakwalifikowalabym do tej pierwszej grupy.
Taylor
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 598
Rejestracja: 13 kwie 2013, o 22:20

Re: Podział lesbijek.

Post autor: Taylor » 2 lut 2014, o 07:29

holyshit991 pisze:Czy zgadzacie się z tym, że wśród lesbijek (wYłączając Bi) podział wygląda następująco : 1) kobiety na wysokim poziomie, bardzo dobrze zarabiające, zamożne, dobrze wykształcone, eleganckie, często feministki: 2) typowe "osiedlary", "faceto-podobne", bez obycia i ogłady, często wywodzące się z patologii, nagminnie bywające w branżowych klubach, zaliczając panienki w brudnych kiblach, 3)wyjątki potwierdzające regułę. ?

ten podzial, moim zdaniem, widoczny jest nawet na tym forum, ale nie będę rzucac nickami.

Te na wysokim poziomie i świetnie zarabiające, zamożne to możesz sobie na palcach jednej reki policzyć w polskiej rzeczywistości a na dodatek lesbijka to już chyba tylko jeden palec zostanie.

Dlaczego tak szafujesz ludzmi? Czy jeżeli ktoś mieszka na osiedlu, a większość ludzi ma mieszkanie w bloku, taka polska rzeczywistość, to oznacza że stanowi patologiczną część społeczeństwa i nic sobą nie reprezentuje? A Ty pewnie w pałacu jesteś wychowana i Twoi rodzice także.

Jaśnie Pani... z pąważaniem.
Randi
Posty: 9
Rejestracja: 31 sty 2014, o 13:53

Re: Podział lesbijek.

Post autor: Randi » 2 lut 2014, o 08:13

Do autorki tematu:
Powiem tyle
Nie staraj się tworzyć getta w gettce.
Niedługo, moze jeszcze zakwitnie, w Tobie myśl "to w takim razie rozstrzelajmy wszystkie podziały"
Scarlat
Posty: 9
Rejestracja: 26 sty 2014, o 18:48

Re: Podział lesbijek.

Post autor: Scarlat » 2 lut 2014, o 09:53

Pierwsza moja myśl była taka " O boże znowu ktoś się będzie czepiał męsko i kobieco wyglądających lesbijek, ile można?"
Jednak zostałam zaskoczona, aż się uśmiałam. Odnoszę wrażenie, że autorka tematu skończyła właśnie oglądać The L Word.
Idąc w myśl autorki tematu jest tylko czarne i białe bo oczywiście, na pewno są takie i takie lesbijski, ale gdzie podział na te "normalnie" wyglądające i zachowujące się? Ani nie z biednej ani z zamożnej rodziny, ani nie wyglądające jak lump ani jak milion dolarów. Choć i tak ten podział jak dla mnie jest idiotyczny.

Skoro nie widzisz takich podziałów u bi czy hetero, to wniosek z tego, że większość ludzi na świecie ma taki sam status finansowy i społeczny, więc w takim razie dlaczego jest tak ch.... ? :)
maggies74
Posty: 4
Rejestracja: 29 paź 2011, o 19:34

Re: Podział lesbijek.

Post autor: maggies74 » 2 lut 2014, o 10:27

Większej bzdury dawno nie czytałam...

:x sg
Awatar użytkownika
wiosennagwiazd
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 30
Rejestracja: 31 gru 2012, o 00:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Podział lesbijek.

Post autor: wiosennagwiazd » 2 lut 2014, o 12:44

Tak jak któraś wcześniej wspomniała, to normalny podział. Są i takie i takie, tak jak w grupie bi, hetero, katolików, świeckich etc. A po co rozgraniczać jeszcze na orientacje?. Nie ma co się zastanawiać, albo jesteś na swoim poziomie, albo starasz się wejść wyżej, albo dostosowujesz się do tych niżej. :wink:
Przypadkowo
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 109
Rejestracja: 23 gru 2013, o 16:34

Re: Podział lesbijek.

Post autor: Przypadkowo » 2 lut 2014, o 15:10

Weź pod uwagę wszelkiego rodzaju funkcje pełnione w społeczeństwie i role społeczne i wtedy będziesz miała podział na różnego rodzaju lesbijki.
Taki sam podział można zastosować biorąc pod uwagę IQ. Jedne są wybitnie tępe, potem jest cała rzesza lesbijek o różnym (wyższym, niższym) poziomie IQ, aż po te wyjątkowo inteligentne.
"Wise men speak, because they have something to say; fools, because they have to say something."
- Plato
roll
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 63
Rejestracja: 17 paź 2005, o 00:00

Re: Podział lesbijek.

Post autor: roll » 2 lut 2014, o 15:29

To o czym piszesz to nie są podziały, tylko naturalne łączenie się w pewne grupy. Oczywiste jest, że osoba bardziej wykształcona będzie raczej szukać podobnego grona, podobnie, niestety, jest ze statusem społecznym. Czy tego chcemy czy nie, to jednak poziom materialny również wytwarza pewne grupy. Podobnie wiek czy zainteresowania. I nie za bardzo rozumiem co to znaczy "osiedlara" - czy jest to osoba mieszkająca na osiedlu, czy osoba bez wykształcenia, pracy, pomysłu na przyszłość?
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: Podział lesbijek.

Post autor: gimmeeverything » 2 lut 2014, o 15:47

holyshit991 pisze: Ciebie akurat zakwalifikowalabym do tej pierwszej grupy.
Odbicie, Ty to masz farta! :mrgreen: - wal z dziękczynnym privem do holyshit, że się w jej ambitnej klasyfikacji na górnej półce plasujesz :D
...bo mam przeczucie (na intuicję zbyt słabo wykształcona jestem), że ja ze swoim bywaniem w klubach powyżej osiedlowej "Biedronki" nie podskoczę... - no załamka :?

:czerwononosyrenifer:
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
Misinka
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2013, o 00:58

Re: Podział lesbijek.

Post autor: Misinka » 2 lut 2014, o 15:59

nareszcie ktoś napisał to nad czym ja już dawno temu się zastanawiałam. Ciężko poznać jakieś fajne lesbijki, które byłyby takie uśrednione w sam raz dla mnie. Albo złodziejki ze skłonnością do przemocy, ale wymuskane zdziwaczałe, radykalne feminy, których osobiście już nie mam siły wysłuchiwać. Ciężko o kogoś fajnego choćby do rozmów i wyskoczenia do kina
Awatar użytkownika
ciha
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 190
Rejestracja: 16 gru 2012, o 18:09
Lokalizacja: LOLsztyn

Re: Podział lesbijek.

Post autor: ciha » 2 lut 2014, o 17:15

naprawdę nie wiem gdzie wy znajdujecie chłopczyce skłonne do przemocy i wymuskane bizneswoman, jakoś ja znam tylko te najnormalniejsze w świecie
Awatar użytkownika
eloise01
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 19
Rejestracja: 2 gru 2011, o 16:26
Lokalizacja: Kraków

Re: Podział lesbijek.

Post autor: eloise01 » 2 lut 2014, o 17:21

Może i cos w tym jest ale w naszych realiach trudno w ten sposob to rozgraniczach.Siebie i swoja dziewczyne zaliczylabym do tych niepatologicznych lecz do tych bogatych ą ę tez bym nas nie zaliczala.Cos pomiedzy jednym a drugim rowniez jest tylko jak to teraz nazwac?Dziwolagi xD bez jaj
bosza
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2014, o 15:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Podział lesbijek.

Post autor: bosza » 2 lut 2014, o 17:22

Matko bosko! Robię w biznesie, nawet wykształcona jestem, ale żeby od razu wymuskana i feministka? Czego się tu można dowiedzieć, a jestem tu dopiero 5 minut! :D
Awatar użytkownika
eloise01
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 19
Rejestracja: 2 gru 2011, o 16:26
Lokalizacja: Kraków

Re: Podział lesbijek.

Post autor: eloise01 » 2 lut 2014, o 17:30

Tak nawiasem do pani ktora zalozyla ten temat- feministka to nie synonim lesbijki.
wolfcia
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 29
Rejestracja: 26 kwie 2012, o 10:31

Re: Podział lesbijek.

Post autor: wolfcia » 2 lut 2014, o 17:41

Od kiedy wykształcenie idzie w parze z pieniędzmi? :podbite oczko: Może i czasami chodzi, czasami...
Poza tym: yeah, podziały! No tak, łatwiej się myśli, gdy ma się wypracowane stereotypy. Potwierdzone naukowo. A ile osób się przy tym skrzywdzi, to tam kij z tym.
Nic.
Bateria
Posty: 4
Rejestracja: 3 lip 2013, o 22:02

Re: Podział lesbijek.

Post autor: Bateria » 2 lut 2014, o 18:01

bzdury bzdury i jeszcze raz bzdury, bez sens totalny, kto to wymyślił :shock:
Awatar użytkownika
Rilla
super forma
super forma
Posty: 1927
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Podział lesbijek.

Post autor: Rilla » 2 lut 2014, o 20:23

Scarlat pisze:Odnoszę wrażenie, że autorka tematu skończyła właśnie oglądać The L Word.
Hahah, dobre podsumowanie - idealnie obrazuje realność takich podziałów :D
Awatar użytkownika
wiosennagwiazd
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 30
Rejestracja: 31 gru 2012, o 00:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Podział lesbijek.

Post autor: wiosennagwiazd » 2 lut 2014, o 20:50

bosza pisze:Matko bosko! Robię w biznesie, nawet wykształcona jestem, ale żeby od razu wymuskana i feministka? Czego się tu można dowiedzieć, a jestem tu dopiero 5 minut! :D
hahaha.. no własnie te cechy sprawiły, że trafiłaś na ten temat, ba! idealnie się wpasowałaś!.
Teraz można zrobić offf top!. :wink:
Awatar użytkownika
wiosennagwiazd
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 30
Rejestracja: 31 gru 2012, o 00:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Podział lesbijek.

Post autor: wiosennagwiazd » 2 lut 2014, o 21:05

Bateria pisze:bzdury bzdury i jeszcze raz bzdury, bez sens totalny, kto to wymyślił :shock:
Ludzie. I dlaczego niby bzdury? :?:
Misinka
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2013, o 00:58

Re: Podział lesbijek.

Post autor: Misinka » 2 lut 2014, o 21:25

jak idę do klubu to ładne wyrafinowane niezbyt często na mnie zwrócą uwagę. Radykalnych działaczek bym nie chciała bo przy nich to spokojnie nawet oddychać nie można. Policja feministyczna, która filtruje wypowiedzi czy aby nie padło jakieś dyskryminujące stwierdzenie. A same nie są lepsze. Natomiast zaczepiają mnie panny za które nie dałabym 5 zł tylko uciekała gdzie pieprz rośnie
modelkalov1
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 67
Rejestracja: 15 sty 2013, o 22:13

Re: Podział lesbijek.

Post autor: modelkalov1 » 2 lut 2014, o 22:04

Uwielbiam tego kalibru wątki - zupełnie mnie odstresowują i wprowadzają w szampański humor, a zwłaszcza przed nadciągającym nielubianym poniedziałkiem- strzał w 10tkę!! :shock:
Holyshit, nic się nie stanie, nie będzie żadnej awantury i skandalu, jak rzucisz kilka nicków z dokonaną selekcją ( nie zapomnij siebie ująć w zasłużonym szeregu) :D
Awatar użytkownika
wiosennagwiazd
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 30
Rejestracja: 31 gru 2012, o 00:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Podział lesbijek.

Post autor: wiosennagwiazd » 3 lut 2014, o 07:27

Misinka pisze:jak idę do klubu to ładne wyrafinowane niezbyt często na mnie zwrócą uwagę. Radykalnych działaczek bym nie chciała bo przy nich to spokojnie nawet oddychać nie można. Policja feministyczna, która filtruje wypowiedzi czy aby nie padło jakieś dyskryminujące stwierdzenie. A same nie są lepsze. Natomiast zaczepiają mnie panny za które nie dałabym 5 zł tylko uciekała gdzie pieprz rośnie
ej...wyrafinowane, co to znaczy w tym przypadku??? :podbite oczko: :podbite oczko: :podbite oczko: :podbite oczko:
Awatar użytkownika
Japonka
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3906
Rejestracja: 3 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podział lesbijek.

Post autor: Japonka » 3 lut 2014, o 07:49

modelkalov1 pisze:Holyshit, nic się nie stanie, nie będzie żadnej awantury i skandalu, jak rzucisz kilka nicków z dokonaną selekcją ( nie zapomnij siebie ująć w zasłużonym szeregu) :D
To, jakie jesteśmy a to jak nas widzą to dwie rożne sprawy. Możliwe, że autorka wątku poczyniła takie spostrzeżenia czytając forum. :D
Ale, żeby było weselej proponuje, żebyście dziewczyny same wpisywały się na odpowiednie listy.
Pozdrawiam Piękne Panie
Awatar użytkownika
triko777
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 477
Rejestracja: 14 gru 2012, o 21:45

Re: Podział lesbijek.

Post autor: triko777 » 3 lut 2014, o 11:40

modelkalov1 pisze:Uwielbiam tego kalibru wątki - zupełnie mnie odstresowują i wprowadzają w szampański humor, a zwłaszcza przed nadciągającym nielubianym poniedziałkiem- strzał w 10tkę!! :shock:
Holyshit, nic się nie stanie, nie będzie żadnej awantury i skandalu, jak rzucisz kilka nicków z dokonaną selekcją ( nie zapomnij siebie ująć w zasłużonym szeregu) :D
Ja też jestem za rzuceniem paru nicków, podniosłoby to temperaturę a ta ostatnio taka niska...
holyshit991 pisze: 1)
1 kobiety na wysokim poziomie,
2 bardzo dobrze zarabiające,
3 zamożne,
4 dobrze wykształcone,
5 eleganckie,
6 często feministki

2)
1 typowe "osiedlary",
2 "faceto-podobne",
3 bez obycia i ogłady,
4 często wywodzące się z patologii,
5 nagminnie bywające w branżowych klubach,
6 zaliczając panienki w brudnych kiblach,

3)wyjątki potwierdzające regułę. ?
Nie mieszczę się w pierwszej, na 6 może jedno bym trafiła, a i to tylko dlatego, że jestem wysoka więc podejrzewam to się nie liczy.
Jeśli chodzi o drugie to trzy ostatnie odpadają: sprawdziłam rodziców i z patologii to tylko patologia ciaży się raz trafiła, w klubach nie bywam bo mnie nikt nie zaprasza :evil: Ostatnie mnie też raczej ominęło, chyba, że stała partnerka raz czy dwa razy się liczy? Na osiedlu nie mieszkam. Pozostaje 2 i 3. Hmmm kiedyś jak byłam łysa to mnie za chłopaka często brali w długich włosach już to się nie zdarza. O 3 nie mnie sądzić ale myślę, że parę osób by się zgodziło więc zaliczam. Czyli w punkcie drugim mam, powiedzmy tak 1,5 na 6. Za mało.

Autorkę wątku proszę o rozwiniącie trzeciej grupy. Może tam się odnajdę.
gimmeeverything pisze: ...bo mam przeczucie (na intuicję zbyt słabo wykształcona jestem), że ja ze swoim bywaniem w klubach powyżej osiedlowej "Biedronki" nie podskoczę... - no załamka :?

:czerwononosyrenifer:
Nie wiem Gim czy mnię przyjmisz? Trochę nudziara jestem ale bardzo tolerancyjna i awantur o kluby i Biedronkę obiecuję nie bedzie!
IT'S NOT A PROBLEM IT'S A CHALLENGE
ODPOWIEDZ