Identyfikacja samej siebie!

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
martoszkaaa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 17
Rejestracja: 28 maja 2015, o 22:44

Identyfikacja samej siebie!

Post autor: martoszkaaa » 29 maja 2015, o 20:35

Witam wszystkie Forumowiczki.
Postanowiłam się zarejestrować na tym forum i napisać coś od siebie, bo w zasadzie strasznie długo zajęło mi dojście do całkowitego przekonania, że wolę kobiety i czuję potrzebę podzielenia się z tym. :-P
Mam na imię Marta i mam prawie 22 lata.
Odkąd pamiętam, zawsze wydawało mi się, że jest ze mną "coś nie tak". Nigdy nie interesowali mnie chłopcy. Naprawdę - nigdy. Każda próba stworzenia jakiegokolwiek związku z chłopakiem kończyła się szybkim zamknięciem tematu z mojej strony. Co więcej, już jako bardzo młoda nastolatka zauważyłam, że podobają mi się kobiety. To uczucie przerażało mnie, ale mówiąc szczerze podobało mi się. Nigdy jednak nie przeszło mi przez myśl, żeby przenieść to wszystko do realu. Był to dla mnie temat jak najbardziej tabu. Nie czułam, że ewentualny związek byłby czymś złym z moralnej dla mnie strony. Raczej bałam się powszechnej nieakceptacji ludzi homo itd. I tak sobie żyłam z nadzieją, że "kiedyś będę normalna".
Ale nic się nie zmieniło. Nadal czuję, że to właśnie z kobietą chciałabym być, a związek z facetem to byłaby najgorsza i najbardziej męcząca dla mnie sprawa.
I tak, jestem tego pewna. Od 2 miesięcy zaczął się wokół mnie kręcić chłopak (oczywiście nie z mojej inicjatywy). I to dobitnie uświadomiło mi, że nie wyobrażam sobie życia z facetem. Każda myśl ewentualnego związku z nim przerażała mnie. Nie ma w nim nic złego, gdyby właśnie nie fakt, że jest facetem. Gdy próbowałam sobie wyobrazić mnie w związku z nim, czy jakimkolwiek innym chłopakiem czułam straszny wstręt. Mimo, że naprawdę go lubię, ale tylko jako kolegę.
Do tego w samej mnie zmieniło się coś, co powoduję, że nie czułabym żadnych "ale" przed byciem w związku z kobietą. Być może jest to spowodowane faktem, że przez ostatni rok natrafiałam w internecie na przypadki uświadamiające mi, że związek kobiety z kobietą naprawdę może być czymś fantastycznym. Wcześniej była to dla mnie tylko sfera marzeń.
Mam olbrzymią nadzieję, że kiedyś poznam kobietę, dla której dosłownie stracę głowę... I w tym momencie pojawia się moje pytanie do Was.
W jaki sposób Wy poznałyście swoją kobietę? :wink: Dla mnie to nie jest takie oczywiste, żeby poderwać dziewczynę...
Awatar użytkownika
monika1987
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 140
Rejestracja: 25 maja 2015, o 13:26

Re: Identyfikacja samej siebie!

Post autor: monika1987 » 29 maja 2015, o 20:53

Dokładnie czuje się tak jam Ty :) tylko ja mam 28 lat ale chętnie poczytam co reszta odpowie
Say what it is you try to say. Is it in you to be honest? But if you lie to me again
I'll be the one that walks away.
Lilianeska
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 31
Rejestracja: 1 maja 2015, o 13:16

Re: Identyfikacja samej siebie!

Post autor: Lilianeska » 29 maja 2015, o 20:58

No to jest nas 3 :) Tyle ze ja w wieku Martoszki :)
Awatar użytkownika
monika1987
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 140
Rejestracja: 25 maja 2015, o 13:26

Re: Identyfikacja samej siebie!

Post autor: monika1987 » 29 maja 2015, o 21:00

I znowu czuje się stara ;)
Say what it is you try to say. Is it in you to be honest? But if you lie to me again
I'll be the one that walks away.
martoszkaaa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 17
Rejestracja: 28 maja 2015, o 22:44

Re: Identyfikacja samej siebie!

Post autor: martoszkaaa » 29 maja 2015, o 21:09

Monika - bez przesady! :-P

Czytałam wiele stron po czym rozpoznać lesbijkę itd., ale np. po mnie się nie da... Być może wokół mnie są jakieś dziewczyny, które również wolą kobiety, ale ja o tym nie mam pojęcia...
NewTedy
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 702
Rejestracja: 2 sie 2012, o 17:29

Re: Identyfikacja samej siebie!

Post autor: NewTedy » 29 maja 2015, o 21:28

Niestety nie przejdzie wam, mam 43 lata i nadal tak czuję :)
Ładnie napisane bez lania wody. Tutaj niełatwo kogoś kochanego wytropić.
Komentarze są na niskim poziomie ale z całą pewnością jest to miejsce, gdzie będziesz rozumiana :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Identyfikacja samej siebie!

Post autor: osiol » 29 maja 2015, o 23:36

martoszkaaa pisze: W jaki sposób Wy poznałyście swoją kobietę? :wink: Dla mnie to nie jest takie oczywiste, żeby poderwać dziewczynę...
Na tym portalu, tyle że na czacie :) Nasza znajomość zupełnie nie miała wyjść poza koleżeństwo, tyle że tak iskrzyło że nie dało się pozostać w relacjach koleżeńskich ;) I tak od 7 lat idziemy razem przez życie.
Awatar użytkownika
hoshi
super forma
super forma
Posty: 1186
Rejestracja: 11 lut 2010, o 02:29
Lokalizacja: Obieżyświat...

Re: Identyfikacja samej siebie!

Post autor: hoshi » 30 maja 2015, o 00:19

To i tak dobrze, że odkryłaś to tak wcześnie :). Ja odkryłam to wiele lat później niż ty ale jak to ujęłaś "zawsze coś było nie tak".
Wszystko przed tobą złe i dobre doświadczenia. Jak to w życiu rosyjska ruletka.

Moją drugą połówkę poznałam tu :) Osioł jak się się już chwalimy to 5 roczek idzie :wink:
So sleep sugar
Let your dreams flood in
magdita85
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 37
Rejestracja: 20 sie 2014, o 19:15

Re: Identyfikacja samej siebie!

Post autor: magdita85 » 30 maja 2015, o 01:06

Monika1987 też tak mam i chętnie cie poznam poznam, a jestem przyblizonym wieku
Awatar użytkownika
ElLAVAZZA
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 10 maja 2015, o 22:00

Re: Identyfikacja samej siebie!

Post autor: ElLAVAZZA » 30 maja 2015, o 09:05

Odpowiedzialam na ogloszenie (KK). Moje niezapomniane wspomnienia pierwszej les milosci :cool:

PS. Musisz sie odwazyc dzialac :D
Lo­gika zap­ro­wadzi cię z pun­ku A do pun­ktu B. Wyob­raźnia zap­ro­wadzi cię wszędzie. Albert Einstein
NewTedy
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 702
Rejestracja: 2 sie 2012, o 17:29

Re: Identyfikacja samej siebie!

Post autor: NewTedy » 30 maja 2015, o 09:17

Jak by to było miło gdyby i na moje ogłoszenie jakaś pani wiosna nie wyjęta z kapusty odpowiedziała :)
Awatar użytkownika
ElLAVAZZA
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 10 maja 2015, o 22:00

Re: Identyfikacja samej siebie!

Post autor: ElLAVAZZA » 30 maja 2015, o 09:48

NewTedy pisze:Jak by to było miło gdyby i na moje ogłoszenie jakaś pani wiosna nie wyjęta z kapusty odpowiedziała :)
Odpowie. nie poddawaj sie :mrgreen: :cool:
Lo­gika zap­ro­wadzi cię z pun­ku A do pun­ktu B. Wyob­raźnia zap­ro­wadzi cię wszędzie. Albert Einstein
Klaudia617
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 88
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 16:22

Re: Identyfikacja samej siebie!

Post autor: Klaudia617 » 30 maja 2015, o 15:40

Nie jesteście jedyne. Chociaż chyba zawsze się to tak zaczyna, czy się mylę? Chyba jestem najmłodsza, 21 się zbliża powoli ;)
Awatar użytkownika
monika1987
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 140
Rejestracja: 25 maja 2015, o 13:26

Re: Identyfikacja samej siebie!

Post autor: monika1987 » 30 maja 2015, o 16:00

martoszkaaa pisze:Monika - bez przesady! :-P
przesadzać to można kwiatki w ogródku :P
magdita85 pisze:Monika1987 też tak mam i chętnie cie poznam poznam, a jestem przyblizonym wieku
jacie, jacie będę mieć koleżankę :mrgreen:
a teraz zamiast być poważna z racji wieku i sytuacji to istny dzieciuch się odezwał :cry: przepraszam :)
Say what it is you try to say. Is it in you to be honest? But if you lie to me again
I'll be the one that walks away.
Klaudia617
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 88
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 16:22

Re: Identyfikacja samej siebie!

Post autor: Klaudia617 » 30 maja 2015, o 16:56

jacie, jacie będę mieć koleżankę :mrgreen:
a teraz zamiast być poważna z racji wieku i sytuacji to istny dzieciuch się odezwał :cry: przepraszam :)
Haha, wybacz ale aż się uśmiechnęłam jak to przeczytałam xd
Awatar użytkownika
monika1987
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 140
Rejestracja: 25 maja 2015, o 13:26

Re: Identyfikacja samej siebie!

Post autor: monika1987 » 30 maja 2015, o 17:08

Klaudia617 pisze:
jacie, jacie będę mieć koleżankę :mrgreen:
a teraz zamiast być poważna z racji wieku i sytuacji to istny dzieciuch się odezwał :cry: przepraszam :)
Haha, wybacz ale aż się uśmiechnęłam jak to przeczytałam xd
no i bardzo dobrze - uśmiech ważna sprawa :mrgreen: a sprawianie uśmiechu innym jeszcze lepsza :-P
Obrazek

P.S. przepraszam wszelkie adminki i inne moderatorki forum za spam - obiecuję to był przed.. przed ostatni raz :mrgreen:
Say what it is you try to say. Is it in you to be honest? But if you lie to me again
I'll be the one that walks away.
Klaudia617
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 88
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 16:22

Re: Identyfikacja samej siebie!

Post autor: Klaudia617 » 30 maja 2015, o 17:10

Lepiej nie obiecuj, nigdy nie wiadomo xd
Awatar użytkownika
monika1987
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 140
Rejestracja: 25 maja 2015, o 13:26

Re: Identyfikacja samej siebie!

Post autor: monika1987 » 30 maja 2015, o 17:13

Klaudia617 pisze:Lepiej nie obiecuj, nigdy nie wiadomo xd
ciiiiiiiii
Obrazek
Say what it is you try to say. Is it in you to be honest? But if you lie to me again
I'll be the one that walks away.
Klaudia617
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 88
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 16:22

Re: Identyfikacja samej siebie!

Post autor: Klaudia617 » 30 maja 2015, o 17:16

Haha xd Okay, nic nie powiem ;p
GiveUp25
Posty: 2
Rejestracja: 5 sty 2015, o 00:08

Re: Identyfikacja samej siebie!

Post autor: GiveUp25 » 30 maja 2015, o 20:43

Mam tak samo jak Wy dziewczyny !!! :)
Tak jak u Ciebie martoszkaaa, długo zajęło mi całkowite dojście do przekonania że z chłopakiem to raczej nic nie wyjdzie. Długo zajęło mi też całkowite zaakceptowanie tego, że wśród rodziny i znajomych w której panują "standardowe hetero związki" będę "homo rodzynkiem" :P
Ale teraz już jestem tego pewna i chociaż z podrywem u mnie też cienizna to mam nadzieje, że kiedyś ją znajdę :)
martoszkaaa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 17
Rejestracja: 28 maja 2015, o 22:44

Re: Identyfikacja samej siebie!

Post autor: martoszkaaa » 30 maja 2015, o 21:02

Akurat ja się nie przejmuję reakcją rodziny.
Jestem pewna, że nie spotka się to z entuzjazmem, ale nie interesuje mnie to, bo nikt nie będzie mi życia układał. :)
Klaudia617
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 88
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 16:22

Re: Identyfikacja samej siebie!

Post autor: Klaudia617 » 30 maja 2015, o 21:04

martoszkaaa pisze:Akurat ja się nie przejmuję reakcją rodziny.
Jestem pewna, że nie spotka się to z entuzjazmem, ale nie interesuje mnie to, bo nikt nie będzie mi życia układał. :)
Mam tak samo, może nie z entuzjazmem, ale przeszkadzać czy coś w tym stylu też im nie będzie.
martoszkaaa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 17
Rejestracja: 28 maja 2015, o 22:44

Re: Identyfikacja samej siebie!

Post autor: martoszkaaa » 30 maja 2015, o 21:07

Klaudia617 pisze:
martoszkaaa pisze:Akurat ja się nie przejmuję reakcją rodziny.
Jestem pewna, że nie spotka się to z entuzjazmem, ale nie interesuje mnie to, bo nikt nie będzie mi życia układał. :)
Mam tak samo, może nie z entuzjazmem, ale przeszkadzać czy coś w tym stylu też im nie będzie.
Napisałam, że się nie spotka z entuzjazmem .. ;)

Ale tak jak mówię, nie obchodzi mnie to zbytnio :D
Awatar użytkownika
Melbo
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 573
Rejestracja: 25 mar 2013, o 10:36

Re: Identyfikacja samej siebie!

Post autor: Melbo » 30 maja 2015, o 21:13

Ja mam 24l .U mnie było to samo. Zawsze czułam że jestem inna. Jakoś nigdy mnie nie ciągnęło do zwiąku z facetem.
Chociaż raz byłam dla świętego spokoju i żeby się przekonać czy tylko mi się wydaje.
Wytrzymałam niecały rok, dużo czy mało, trudno powiedzieć.
Ale stwierdziłam że to nie to.
Później pisałam ogłoszenia w celu nawiązania znajomości (nie związku). Poznałam B. Ona mnie zapoznała z A, bo stwierdziła że będziemy do siebie pasować. I tak też było. Niedługo rok nam styknie.

Rodzinka jak to rodzinka nie była zadowolona. Wręcz przeciwnie. Miałam ciężkie przeboje z nią. Jak narazie jest to nadal temat tabu, ale co tam :)

I teraz Twoje pytanie: Jak poznać dziewczyne? Też sie zastanawiam heh Proponuje nawiązywać jak najwięcej znajomości. Może będzie jak jak u mnie że ktoś zna kogoś. Jak nie wyjdzie z tego jakiś związek to nabędziesz doświadczenia. I zobaczysz jakie dziewczyny ci pasują.
GiveUp25
Posty: 2
Rejestracja: 5 sty 2015, o 00:08

Re: Identyfikacja samej siebie!

Post autor: GiveUp25 » 30 maja 2015, o 21:22

martoszkaaa pisze:Akurat ja się nie przejmuję reakcją rodziny.
Jestem pewna, że nie spotka się to z entuzjazmem, ale nie interesuje mnie to, bo nikt nie będzie mi życia układał. :)
Racja nikt nie powinien układać nikomu życia. Zdanie znajomych i dalszej rodziny też mi w sumie wisi. Trochę gorzej z tą najbliższą. Mi osobiście ciężko by było gdyby rodzice nie zaakceptowali mojej wybranki ze względu na płeć.
Klaudia617
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 88
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 16:22

Re: Identyfikacja samej siebie!

Post autor: Klaudia617 » 30 maja 2015, o 21:27

martoszkaaa pisze:
Klaudia617 pisze:
martoszkaaa pisze:Akurat ja się nie przejmuję reakcją rodziny.
Jestem pewna, że nie spotka się to z entuzjazmem, ale nie interesuje mnie to, bo nikt nie będzie mi życia układał. :)
Mam tak samo, może nie z entuzjazmem, ale przeszkadzać czy coś w tym stylu też im nie będzie.
Napisałam, że się nie spotka z entuzjazmem .. ;)

Ale tak jak mówię, nie obchodzi mnie to zbytnio :D
Wybacz, błąd w czytaniu, jestem na telefonie i czasem mi to przeskakuje :)

W każdy razie racja, to jest Twoje życie, co im do tego? To jest dziwne jak dużo mają do powiedzenia ludzie, których to nie obejmuje, zajmują się czyimś życiem..
Heroina2309
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 12
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 08:27

Re: Identyfikacja samej siebie!

Post autor: Heroina2309 » 31 maja 2015, o 03:28

Marta jak zapytac moge z jakiego wojewodztwa pochodzisz;>
Lilianeska
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 31
Rejestracja: 1 maja 2015, o 13:16

Re: Identyfikacja samej siebie!

Post autor: Lilianeska » 31 maja 2015, o 03:36

Jak dobrze wiedzieć, że jest nas więcej w takiej sytuacji :) mam nadzieje, że do każdej z nas (o ile się sie to nie stało) uśmiechnie się szczęście :)
martoszkaaa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 17
Rejestracja: 28 maja 2015, o 22:44

Re: Identyfikacja samej siebie!

Post autor: martoszkaaa » 31 maja 2015, o 10:41

Heroina2309 pisze:Marta jak zapytac moge z jakiego wojewodztwa pochodzisz;>
wlkp ;)
motylem5555
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 189
Rejestracja: 6 cze 2014, o 22:41

Re: Identyfikacja samej siebie!

Post autor: motylem5555 » 31 maja 2015, o 19:03

:flower: :flower:

A co do poznania kobiet Marto, ja poznałam moją pierwszą miłość w internacie żeńskim, później okazało się, że jesteśmy z tej samej miejscowości:) Podobno jesteśmy wszędzie:) Przede wszystkim jest internet. W dużych miastach są grupy lesbijek. I oczywiście lesbijką może być pani na kasie;) Wtedy będziesz nas pytać, jak mam ją poderwać, macie jakiś pomysł?:)
ODPOWIEDZ