Zbytnia "zaborczość" kobiet

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Zbytnia "zaborczość" kobiet

Post autor: ImaSumak » 3 cze 2016, o 22:03

moja_alchemia pisze:
dobranocka14 pisze:
Wiosennagwiazda pisze:
ale ten okład... może jednak warto :wink:
No właśnie, jedni jeżdżą dla krajobrazu, inni dla okładów ;)
Krajobraz może być przydatny, żeby czasami oderwać wzrok, bo później pojawiają się te tematy o zbytniej zaborczości ;)
Tak, i wtedy można porozmawiać o listowiu, jak Gene Hackman w Klatce dla ptaków. :)
Lubię kiedy kobieta...
ulotna_chwila40
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 917
Rejestracja: 16 lis 2014, o 20:36

Re: Zbytnia "zaborczość" kobiet

Post autor: ulotna_chwila40 » 19 cze 2016, o 21:32

No właśnie...
Zaborczość właśnie wykończyła mój związek z młodszą ode mnie partnerką.
Oczekiwała bliskości,próbowała mnie ograniczać,była zazdrosna o każda osobę poznaną w internecie,oczekiwała lojalności(choć sama nią nie grzeszy i podrywa facetów)i do tego wszystkiego zaczęła mnie traktować jak swoją własność czego nie toleruję najbardziej.
Mieszka ze mną w moim mieszkaniu,robi co chce,urządza mi mieszkanie i ma do mnie halo że...zabija ją rutyna i nie pasujemy do siebie.
Osobiście najlepiej mi samej i wracam do tego stanu jako że lepiej mieć spokój niż wojować z kimś niedojrzałym emocjonalnie i do tego zaborczym.
Wszystko co potępiamy u innych, znajdziemy we własnej duszy.
Seneka.
Kasia795
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 37
Rejestracja: 24 cze 2016, o 12:53

Re: Zbytnia "zaborczość" kobiet

Post autor: Kasia795 » 24 cze 2016, o 13:06

To zależy... nie każda kobieta taka jest. Wpływ na to ma sam facet, typ związek i doświadczenie.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Zbytnia "zaborczość" kobiet

Post autor: biedronca » 24 cze 2016, o 18:47

ulotna_chwila40 pisze:No właśnie...
Zaborczość właśnie wykończyła mój związek z młodszą ode mnie partnerką.
Oczekiwała bliskości,próbowała mnie ograniczać,była zazdrosna o każda osobę poznaną w internecie,oczekiwała lojalności(choć sama nią nie grzeszy i podrywa facetów)i do tego wszystkiego zaczęła mnie traktować jak swoją własność czego nie toleruję najbardziej.
Mieszka ze mną w moim mieszkaniu,robi co chce,urządza mi mieszkanie i ma do mnie halo że...zabija ją rutyna i nie pasujemy do siebie.
Osobiście najlepiej mi samej i wracam do tego stanu jako że lepiej mieć spokój niż wojować z kimś niedojrzałym emocjonalnie i do tego zaborczym.
Oczekiwała lojalności? No skandal!
Kasia795
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 37
Rejestracja: 24 cze 2016, o 12:53

Re: Zbytnia "zaborczość" kobiet

Post autor: Kasia795 » 10 paź 2016, o 14:37

Czytam drugi raz posty i widze, że macie twarde zdanie na ten temat. No przecież wiadomo,że wszystko ma swoje granice...
TakaJa33
Posty: 1
Rejestracja: 4 lip 2016, o 18:31

Re: Zbytnia "zaborczość" kobiet

Post autor: TakaJa33 » 10 paź 2016, o 18:49

Ale nie każda kobieta jest tego warta... niektóre nie są dorosłe emocjonalnie...
NewTedy
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 702
Rejestracja: 2 sie 2012, o 17:29

Re: Zbytnia "zaborczość" kobiet

Post autor: NewTedy » 11 paź 2016, o 19:28

Ja trochę od innej strony.
Może chodzi mi również o kobiete zaborczą nie do końca to ustaliłam, natomiast bardzo zniechęca mnie sytuacja, że kobieta ma męża a jednocześnie za jego wiedzą albo i nie chce mieć partnerkę. Jestem konserwatywna i uważam, że albo mężczyzna albo kobieta. Jak budować rodzinę z trojga w tym dwóch obcych sobie ludzi ?
Pewnie wielu tutaj znów pomyśli sobie, że jestem nie na czasie ale gdy ktoś kogoś kocha to nie chce sie dzielić a zwłaszcza z kimś kogo nie lubi.
Lubię zaborcze ale wierne :)
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Zbytnia "zaborczość" kobiet

Post autor: dobranocka14 » 11 paź 2016, o 19:54

NewTedy pisze:Ja trochę od innej strony.
Może chodzi mi również o kobiete zaborczą nie do końca to ustaliłam, natomiast bardzo zniechęca mnie sytuacja, że kobieta ma męża a jednocześnie za jego wiedzą albo i nie chce mieć partnerkę. Jestem konserwatywna i uważam, że albo mężczyzna albo kobieta. Jak budować rodzinę z trojga w tym dwóch obcych sobie ludzi ?
Pewnie wielu tutaj znów pomyśli sobie, że jestem nie na czasie ale gdy ktoś kogoś kocha to nie chce sie dzielić a zwłaszcza z kimś kogo nie lubi.
Lubię zaborcze ale wierne :)
Ależ NewTedy- poliamoria wyklucza zaborczość.
A jak jesteś konserwatywna to się na trzecią nie pchaj.
Awatar użytkownika
Wiosennagwiazda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3332
Rejestracja: 21 sie 2005, o 00:00
Lokalizacja: LND

Re: Zbytnia "zaborczość" kobiet

Post autor: Wiosennagwiazda » 11 paź 2016, o 20:49

dobranocka14 pisze:
NewTedy pisze:Ja trochę od innej strony.
Może chodzi mi również o kobiete zaborczą nie do końca to ustaliłam, natomiast bardzo zniechęca mnie sytuacja, że kobieta ma męża a jednocześnie za jego wiedzą albo i nie chce mieć partnerkę. Jestem konserwatywna i uważam, że albo mężczyzna albo kobieta. Jak budować rodzinę z trojga w tym dwóch obcych sobie ludzi ?
Pewnie wielu tutaj znów pomyśli sobie, że jestem nie na czasie ale gdy ktoś kogoś kocha to nie chce sie dzielić a zwłaszcza z kimś kogo nie lubi.
Lubię zaborcze ale wierne :)
Ależ NewTedy- poliamoria wyklucza zaborczość.
A jak jesteś konserwatywna to się na trzecią nie pchaj.
zwykle ktoś wypada z trasy ;-)
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Zbytnia "zaborczość" kobiet

Post autor: dobranocka14 » 11 paź 2016, o 22:21

Zwykle tak. Wyjątki potrafią trwać latami.
Awatar użytkownika
fetus
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 253
Rejestracja: 8 lip 2013, o 23:06

Re: Zbytnia "zaborczość" kobiet

Post autor: fetus » 19 paź 2016, o 14:21

Mam wrażenie, że wielu ludzi niezależnie od płci, wieku i innych parametrów oczekuje tego co nazywasz nadmierną bliskością.

Dla mnie nadmierna to taka, która przekracza granice drugiej strony - bo ktoś może pragnąć razem mieszkać ale chcieć spędzać 6 na 7 wieczorów z własną paczką poza domem. Ktoś inny może nie chcieć razem mieszkać ale lubimy gawędzić w kibelku przy sikaniu. Są różne style bliskości i multum opcji pojawienia się na tym tle konfliktu.

/Z płcią to jest związane o tyle, że dziewczynki się bardziej wtłacza w ideę, że to im z racji płci potrzebna jest taka codzienna bliskośc. Ile razy w życiu czytalaś w dowolnej prasie książce portalu że to kobietom bardziej zależy na związkach? Ten przekaz gdzieś w nas żyje i nie każda ma odwagę przynzać sama przed sobą że to może wdruk i klisza a nie realna potrzeba, częśc kobiet nawet pozornie bardzo zbuntowanych, stara się wypełniać standardy bycia "dobrą lub normalną kobietą" czasem wręcz nieświadomie./

Fajnie jest o sobie wiedzieć to co ty wiesz, fajnie jest też akceptować że ktoś może mieć zupełnie inaczej. Z tej pozycji mozna się dogadać.
Nawet z ekstrawertycznym cholerykiem :P
jagienka26 pisze:Czy też macie wrażenie, że kobiety oczekują zbytniej bliskości? Jestem singielką z wyboru, bo jestem introwertyczką (czyli najlepiej odstresowuje się w samotności). Mam wrażenie, że kobieta w związku ze mną zawsze czułaby niedosyt, bo nie chciałabym razem zamieszkać ani spotykać się codziennie. Czy jest wiele takich kobiet jak ja?
Awatar użytkownika
san_andreas
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 58
Rejestracja: 10 maja 2015, o 14:40
Lokalizacja: Koniec Świata

Re: Zbytnia "zaborczość" kobiet

Post autor: san_andreas » 19 paź 2016, o 17:28

Zaborczość... hm... Generalnie to każda kobieta jest inna i nie ma dwóch takich samych osób i osobowości tak więc każdy sam ustala własne granice i w wielu przypadkach mogą się one bardzo różnić od siebie. Kwestią jest dobrze się poznać i potrafić otwarcie rozmawiać o tym czego sobie życzę a co już jest dla mnie "duszące" i jeżeli nasza druga połówka doskonale sobie zdaje sprawę z ustalonych granic a mimo to usilnie chce je przekraczać czy przekracza to już jest brak poszanowania. Nic na siłę i nic wbrew samej sobie...
Ja ostatnio miałam przelotny związek w którym moja "ex" twierdziła że spotykanie się raz w tyg na 4 godz to tak dla niej w sam raz. A ja natomiast chciałam się widywać częściej i spędzać z nią więcej tego czasu bo mi zależało i chciałam ją lepiej poznać a i móc więcej tej bliskości dać sobie nawzajem. No niestety dla mnie jak to napisała "miałam za DUŻE" wymagania. Więc napisałam jej że to czego oczekuję ona pachnie mi bardziej "układem" a że ja nie lubię takich związków bez uzewnętrzniania się to napisałam jej w prost że no niestety ale jeżeli ona tak to widzi to niestety będziemy musiały się pożegnać a i przy okazji dowiedziałam się że poznała jakąś inną "koleżankę" (Nie wiedziałam że to się teraz tak nazywa :lol: ) która jak stwierdziła "jest dla niej milsza" cokolwiek by miało to oznaczać. W każdym wypadku byłam wściekła jak by mnie ch*j jasny trafił. Tak więc nie mylmy prawdziwej zaborczości z obracaniem kota ogonem. :lol:
why-so-serious
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 41
Rejestracja: 18 gru 2014, o 16:00
Lokalizacja: małopolskie

Re: Zbytnia "zaborczość" kobiet

Post autor: why-so-serious » 7 lis 2016, o 21:03

Autorko tematu - masz racje. Singiel z wyboru to dobre wyjscie, nie popelniaj bledow ktorych mozesz gorzko zalowac. Sama jestem w wieloletnim zwiazku z kobieta tak zaborcza, ze juz sama sie gubie w ktorym momencie koncze sie ja a zaczyna sie ona. Zbyt to ciezki i trudny temat na dyskusje, ale kobiety - tu apel do wszystkich - zbytnia zaborczoscia nie zdobedziecie niczyjej milosci - mozecie ja co najwyzej stracic. A jezeli nie ufacie i musicie kontrolowac - dajcie spokoj. Szanujcie swoje zycie i zycie innych. Inaczej doprowadzicie do sytuacji w ktorej okaze sie, ze wasze zycie to pomylka i tkwicie w czyms co was rozpierdala od srodka. Mnie brak sil na zycie po swojemu, zbyt wiele lat minelo, zbyt wielkie przywiazanie, zbyt silne zobowiazania. Czas na zmiany przespalam, przegapilam wciaz sie ludzac ze to jednak nie moje zycie, ze jestem zbyt silna by do tego doprowadzic. Szanujcie sie nawzajem to najwazniejsze, kazdy jest inny i zrozumienie drugiego czlowieka bywa trudne - wtedy pozostaje tylko uszanowanie tej odmiennosci.
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Zbytnia "zaborczość" kobiet

Post autor: Altena_Q » 7 lis 2016, o 21:11

why-so-serious pisze: Czas na zmiany przespalam, przegapilam wciaz sie ludzac ze to jednak nie moje zycie, ze jestem zbyt silna by do tego doprowadzic. Szanujcie sie nawzajem to najwazniejsze, kazdy jest inny i zrozumienie drugiego czlowieka bywa trudne - wtedy pozostaje tylko uszanowanie tej odmiennosci.

Nigdy nie jest za późno na zmiany. Trzeba siły, ale da się.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
why-so-serious
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 41
Rejestracja: 18 gru 2014, o 16:00
Lokalizacja: małopolskie

Re: Zbytnia "zaborczość" kobiet

Post autor: why-so-serious » 7 lis 2016, o 21:18

Altena_Q pisze:
why-so-serious pisze: Czas na zmiany przespalam, przegapilam wciaz sie ludzac ze to jednak nie moje zycie, ze jestem zbyt silna by do tego doprowadzic. Szanujcie sie nawzajem to najwazniejsze, kazdy jest inny i zrozumienie drugiego czlowieka bywa trudne - wtedy pozostaje tylko uszanowanie tej odmiennosci.

Nigdy nie jest za późno na zmiany. Trzeba siły, ale da się.
Wiem, zawsze mozna cos zmienic, trzeba sily i determinacji. Niestety, ja to wszystko wiem. Ale jak sie czlowiek zbyt mocno zanurzy w blocie, to sam z niego nie wyjdzie. Przestrzegam tylko wszystkich - nie obudzcie sie pewnego dnia z niemal 30 na karku zalujac ze to wasze zycie. Podejmujcie odwazne decyzje dziewczyny poki macie czas:)
moja_alchemia
super forma
super forma
Posty: 4600
Rejestracja: 27 lis 2007, o 00:00

Re: Zbytnia "zaborczość" kobiet

Post autor: moja_alchemia » 8 lis 2016, o 08:42

why-so-serious pisze:Autorko tematu - masz racje. Singiel z wyboru to dobre wyjscie, nie popelniaj bledow ktorych mozesz gorzko zalowac. Sama jestem w wieloletnim zwiazku z kobieta tak zaborcza, ze juz sama sie gubie w ktorym momencie koncze sie ja a zaczyna sie ona. Zbyt to ciezki i trudny temat na dyskusje, ale kobiety - tu apel do wszystkich - zbytnia zaborczoscia nie zdobedziecie niczyjej milosci - mozecie ja co najwyzej stracic. A jezeli nie ufacie i musicie kontrolowac - dajcie spokoj. Szanujcie swoje zycie i zycie innych. Inaczej doprowadzicie do sytuacji w ktorej okaze sie, ze wasze zycie to pomylka i tkwicie w czyms co was rozpierdala od srodka. Mnie brak sil na zycie po swojemu, zbyt wiele lat minelo, zbyt wielkie przywiazanie, zbyt silne zobowiazania. Czas na zmiany przespalam, przegapilam wciaz sie ludzac ze to jednak nie moje zycie, ze jestem zbyt silna by do tego doprowadzic. Szanujcie sie nawzajem to najwazniejsze, kazdy jest inny i zrozumienie drugiego czlowieka bywa trudne - wtedy pozostaje tylko uszanowanie tej odmiennosci.
nie bardzo rozumiem skąd ten dramat, jesteś przed 30-stką, całe życie przed Tobą,
jeśli w związku pojawiły się problemy, a chcecie być razem, to trzeba je naprawić, a jeśli chcesz się rozstać, to lepiej zrobić to odpowiedzialnie niż robić z siebie ofiarę i cierpieć nie wiadomo w jakim celu,
why-so-serious
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 41
Rejestracja: 18 gru 2014, o 16:00
Lokalizacja: małopolskie

Re: Zbytnia "zaborczość" kobiet

Post autor: why-so-serious » 9 lis 2016, o 12:55

moja_alchemia pisze:
why-so-serious pisze:Autorko tematu - masz racje. Singiel z wyboru to dobre wyjscie, nie popelniaj bledow ktorych mozesz gorzko zalowac. Sama jestem w wieloletnim zwiazku z kobieta tak zaborcza, ze juz sama sie gubie w ktorym momencie koncze sie ja a zaczyna sie ona. Zbyt to ciezki i trudny temat na dyskusje, ale kobiety - tu apel do wszystkich - zbytnia zaborczoscia nie zdobedziecie niczyjej milosci - mozecie ja co najwyzej stracic. A jezeli nie ufacie i musicie kontrolowac - dajcie spokoj. Szanujcie swoje zycie i zycie innych. Inaczej doprowadzicie do sytuacji w ktorej okaze sie, ze wasze zycie to pomylka i tkwicie w czyms co was rozpierdala od srodka. Mnie brak sil na zycie po swojemu, zbyt wiele lat minelo, zbyt wielkie przywiazanie, zbyt silne zobowiazania. Czas na zmiany przespalam, przegapilam wciaz sie ludzac ze to jednak nie moje zycie, ze jestem zbyt silna by do tego doprowadzic. Szanujcie sie nawzajem to najwazniejsze, kazdy jest inny i zrozumienie drugiego czlowieka bywa trudne - wtedy pozostaje tylko uszanowanie tej odmiennosci.
nie bardzo rozumiem skąd ten dramat, jesteś przed 30-stką, całe życie przed Tobą,
jeśli w związku pojawiły się problemy, a chcecie być razem, to trzeba je naprawić, a jeśli chcesz się rozstać, to lepiej zrobić to odpowiedzialnie niż robić z siebie ofiarę i cierpieć nie wiadomo w jakim celu,
Daleko mi od dramatu tak jak daleko mi od ofiary. Nie pisalam rowniez po to by ktos rozwiazywal moje problemy za mnie. Dobrych ani zlych rad nie potrzebuje, kij ma dwa konce i punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Odpowiedzialnosc to slowo klucz w tej historii. Kazdy musi nauczyc sie zyc wlasnym zyciem, bez wzgledu na jego warunki, ot co.
Smile :) mam nadzieje nikogo nie urazilam - nie takie moje zamiary.
ODPOWIEDZ