Leczenie homoseksualizmu

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Leczenie homoseksualizmu

Post autor: takeyoudowntown » 12 cze 2016, o 10:50

Znacie kogoś, kto poddał się leczeniu swojego homoseksualizmu? Kogoś, kto się wyleczył, albo porzucił próby, bo były bezskuteczne? Orientujecie się jak takie leczenie wygląda? Tyle się mówi o wyleczonych homo, ale ja nie znam żadnego takiego człowieka, za to znam takich, którzy nie akceptowali siebie, dziś są bardzo nieszczęśliwi.
Czy ośrodki leczenia są tylko chrześcijańskie, czy świat nauki też się tym zajmuje, np. w podziemiu? Słyszałam tylko o leczeniu poprzez Boga, w lecznicach katolickich.
Myślę, że takie leczenie nic nie daje, a częściej ludzie "leczą" się sami, porzucając drogę homoseksualizmu i wchodząc w związki hetero, potem małżeństwa, skrycie wewnętrznie marząc o tym, do czego zostali stworzeni, o życiu z przedstawicielem swojej płci, co czyni ich nieszczęśliwymi.
A czy po leczeniu mogą być szczęśliwi? Czy da się porzucić po pobycie w ośrodku swoją tożsamość, zmienić ją?
Teraz, za rządów słusznej partii, będzie to chyba bardziej modne...
Słyszałam o rodzicach chcących wysyłać swoje dzieci do takich ośrodków, ojciec mojej koleżanki z młodości miał takie zdanie, że trzeba leczyć homoseksualistów, ale tylko młodych, bo starszych się nie wyleczy, dlatego dziewczyna nigdy nie powiedziała mu o sobie. Na pewno jest więcej takich rodziców, którzy zrealizowali swoje chęci...
Be someone who makes you happy
omen-nomen
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 482
Rejestracja: 24 maja 2013, o 20:01

Re: Leczenie homoseksualizmu

Post autor: omen-nomen » 12 cze 2016, o 11:05

TAKE - na litość boską.... to nie średniowiecze! leczyć można się z chorób, a homoseksualizm to orientacja a nie choroba! tyle się mówi o wyleczonych z homoseksualizmu? gdzie się mówi? na kółkach różańcowych? wyleczonych jak? gwałtem na lesbijkach, które wreszcie doświadczyły w ten sposób czym jest "miłość i seks" z mężczyzną? matko boska, no nie daję rady, z takimi tematami :shock:
omen-nomen
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 482
Rejestracja: 24 maja 2013, o 20:01

Re: Leczenie homoseksualizmu

Post autor: omen-nomen » 12 cze 2016, o 11:14

takeyoudowntown pisze:Czy da się porzucić po pobycie w ośrodku swoją tożsamość, zmienić ją?
tak samo jak da się zmienić kolor skóry. możesz się biała kobieto pomalować farbką na czarno i udawać murzyna, ale to nie zmieni faktu, że jesteś biała, bo biała się urodziłaś! zakładanie maski, nie zmienia naszej tożsamości! to tylko maska, która ma być zgodna z oczekiwaniami społecznymi. dlatego tylu homoseksualistów choruje na depresję, wpada w alkoholizm, inne nałogi, popełnia samobójstwa - oni nie dają rady grać kogoś kimś nie są! a tego się od nich wymaga. a potem jeszcze te opinie że homo to psychole... a jacy mają być, jeśli muszą żyć w schizofrenicznym świecie i całe życie udawać, grać, robić wszystko przeciwko sobie?!
takeyoudowntown pisze:czy świat nauki też się tym zajmuje, np. w podziemiu? .
a czy świat nauki musi pracować w podziemiu? gdyby nauka potrafiła uleczyć homoseksualizm to byłby taki hit, że pewnie ci naukowcy by Nobla dostali. myślisz że naprawdę poważni naukowcy siedzą w piwnicach i leczą gejów i lesbijki?
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Leczenie homoseksualizmu

Post autor: takeyoudowntown » 12 cze 2016, o 11:32

omen-nomen pisze:TAKE - na litość boską.... to nie średniowiecze! leczyć można się z chorób, a homoseksualizm to orientacja a nie choroba!
Ale ja to wiem. Są jednak ludzie, którzy żyją w innym przekonaniu. Nie potrafię zamknąć głowy i udawać, że ich nie ma, bo przez takich ludzi, wielu homoseksualistów, w tym moich przyjaciół, nigdy się nie ujawni. Rodzice pomrą i nie będą wiedzieć, że dziecko nie jest hetero, to jest dla mnie bardzo smutne.
tyle się mówi o wyleczonych z homoseksualizmu? gdzie się mówi?
Czasami się gdzieś tam w mediach wspomni o takich ludziach, a potem okazuje się, że kłamali, albo im zapłacono. W środowiskach wiary mówi się chyba częściej, ale nie znam osobiście tego środowiska.
wyleczonych jak? gwałtem na lesbijkach, które wreszcie doświadczyły w ten sposób czym jest "miłość i seks" z mężczyzną? :
Właśnie nie tak strasznie. Chodziło mi o humanitarne metody, jak psychoterapia i rozmowy, zbliżanie do Boga. Chciałabym poznać o co w tym chodzi.

Zgadzam się z tym, że dlatego że musimy udawać, spotykają nas załamania nerwowe i inne nieszczęścia, depresje, nałogi. Nieraz słyszałam, że ktoś nigdy pewnym osobom, bliskim osobom nie powie, bo to oznaczałoby dla niego i dla nich tragedię, albo że rodzice są za starzy, nie zrozumieją. Nie wiem jak można żyć w taki sposób. Znałam kobietę, po 30-ce, nigdy się nie ujawniła, ale też nie wchodziła w związki, postawiła na celibat i wciąż słyszała od rodziny, że życie zmarnowała, czemu wciąż jest sama oraz podstawiali jej pod nos kandydatów, nie rozumiem jak można tak funkcjonować, to dla mnie niepojęte, ale jeszcze bardziej dziwne jest wysyłanie do psychiatrów i psychologów, zwyczajnych, nie katolickich, o tym też słyszałam. Zalecali podobno akceptację, rodzina po czymś takim zakazywała człowiekowi żyć normalnie, kontrola, zakaz wychodzenia z jakimiś nieznanymi ludźmi, ciągły stres jak w więzieniu itp. Dlatego tyle mówi się o ujawnieniu dopiero jak będziemy na swoim, a nie z rodziną.
Be someone who makes you happy
kiki88
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 127
Rejestracja: 29 lis 2014, o 17:06

Re: Leczenie homoseksualizmu

Post autor: kiki88 » 12 cze 2016, o 12:47

Ja parę lat temu powiedziałam paru koleżankom o swojej orientacji, wiedziały że miałam dziewczynę przez jakiś czas i przed wczoraj usłyszałam od jednej z nich(w której niestety jestem zakochana od wielu la) : ŻE JAK BĘDĘ MIAŁA MĘŻA I DZIECI to zacznę bardziej przykładać wagę do gotowania.

Tak mną zagotowało w środku, że aż chyba jej krzyknęłam, że nie będę miała męża. Nie wiem co niektórzy myślą, że wywietrzało albo faza minęła?

Z drugiej strony zawsze miałam co do niej podejrzenia, że jest homo, dlatego jeszcze się łudzę, że może mnie sprawdzała :)
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Leczenie homoseksualizmu

Post autor: osiol » 12 cze 2016, o 13:29

Raczej większość takich ośrodków jest związana z organizacjami religijnymi. Być może jacyś naukowcy, którzy są jednocześnie mocno religijni się tym zajmują ale raczej oficjalnych takich ośrodków naukowych nie ma.
Kilkanaście lat temu grupa amerykańskich psychoanalityków opublikowała wyniki przeprowadzonej terapii, w wyniku której udało się im zmienić homoseksualistów w heteroseksualistów. Po kilku latach inni badacze sprawdzili, co dzieje się z „wyleczonymi” pacjentami. Okazało się, że kilku z nich popełniło samobójstwo, część leczy się z psychoz, pozostali wrócili do zgodnej z ich naturą orientacji. Dowodzi to tego, że takie terapie nie leczą, a prowadzą często do dezintegracji osobowości – mówi seksuolog - dr Czernikiewicz
Zoska9321
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 12
Rejestracja: 6 cze 2016, o 21:14

Re: Leczenie homoseksualizmu

Post autor: Zoska9321 » 12 cze 2016, o 14:30

Homoseksualizm to nie choroba!!! To po prostu orientacja z ktora się rodzimy i z nią umieramy chociaz słyszałam o hipnozie ktora pozwala zmienić poglądy seksualne natomiast to nie jest trwałe...tak naprawdę wszystko zalezy od hormonów których niestety nie da się oszukać.
czaswnas
Posty: 9
Rejestracja: 18 mar 2015, o 18:39

Re: Leczenie homoseksualizmu

Post autor: czaswnas » 12 cze 2016, o 14:40

Z tego co się orientuję, "terapię" oferują któreś z katolickich wspólnot odnowy Kościoła. Podejrzewam, że wszelkie "oazowskie" ruchy promują swoje teorie o homo-uzdrowieniach, ale nie ma co się łudźić, jeśli ktoś idzie tam na siłę, "bo rodzice wysłali" to moze nabawić się tylko poważnych problemów psychicznych. Tak naprawdę nawet jeśli istnieją jakieś cudowne metody wyleczenia się z homoseksualizmu, to prędzej działa to na zasadzie dobrowolnej wiary i chęci wyzwolenia się z tego pojmowanego przez Kościół "zgorszenia". Jeśłi ktoś wierzy, że Bóg mu pomoże i wyzwoli - powodzenia, może być nawet szczęśliwym ojcem i mężem. To nie działa jak cudowne lekarstwo na wszystkie bolączki homoseksualizmu. Kościół nie dba o t, aby znaleźć miejsce dla wszystkich wierzących, więc proponuje "cudowną terapię", albo życie w czystości... Jeden z katolickich uzdrowicieli ( chyba Richard Cohen ) wydał książkę, w której krok po kroku opisuje swoją drogę i swoje metody pracy w duchu chrześcijańskim rzecz jasna, nad takim zawładniętym szatańską orientacją petencie. Jeśli wszyscy katolicy uważają osoby homoseksualne za poranione i niedojrzałe, życzę zatem dojrzałości w wykazaniu się odrobiną wiedzy i rozumu przedstawicielom "tej jednej, słusznej orientacji". Nie wierzę w to, że ktoś, kto potrafi kochać drugą osobę swojej płci i czuje się w takiej relacji szczęśliwym, może być uzdrowiony. .Dajcie spokój .Nerwy mnie biorą na samą myśl o tym, że ciągle robią z nas dewiantów do leczenia. :evil: Jedyne czego można życzyć wszystkim mającym problem ze swoją orientacją, to tego, aby w końcu poczuli się akceptowani wobec samych siebie.
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Leczenie homoseksualizmu

Post autor: takeyoudowntown » 12 cze 2016, o 14:54

Całe to zagadnienie leczenia pod względem wiary nie ma sensu.
Bo można zadać pytanie, dlaczego Bóg stworzył nas homoseksualistami, a potem znienawidził, abyśmy mieli niedogodności w życiu od strony wierzących i aby jego posłańcy, księża, mieli więcej roboty w "leczeniu" nas.
Cały problem bierze się z wiary, która podobno opiera się na miłości do bliźniego i do dzieci bożych, po równo do wszystkich.
Raz znów można usłyszeć, żeby nie traktować poważnie Starego Testamentu, bo to było dawno temu, tylko Nowy się liczy.
No ale wczoraj polscy katolicy modlili się do Maryi o zadośćuczynienie za grzech sodomski, o którym mowa w Starym Testamencie.
Głowa Kościoła Franciszek znów prezentuje liberalne podejście do tematu.
W tym kraju nie musisz być homo, wystarczy że jesteś niewierząca i też uznają cię za opętaną i będą odprawiać różańce.
Zauważyłam, że nieważne co ksiądz powie, ważne że ksiądz to rzekł i jest święte, choćby to był największy absurd.
Be someone who makes you happy
czaswnas
Posty: 9
Rejestracja: 18 mar 2015, o 18:39

Re: Leczenie homoseksualizmu

Post autor: czaswnas » 12 cze 2016, o 15:11

Zgadzam się z przedmówczynią. :) Problem z nietolerancją powoduje, że coraz więcej młodzieży zapada na poważne problemy emocjonalne, bo niestety dzieciaki w domu milczą, w szkole się z nich nabijają, wyzywają... A Kośćiół mówi, że grzech sodomski, czystość, powołanie do bycia wiernym BIblii. Mamy naprawdę dobrych specjalistów od seksuologii - przerażające jest to,że nawet nauczyciele nie potrafią sięgnąć do fachowej literatury, nie wspomnę o księżach. Wszelkie terapie tak naprawdę mają sens tylko wtedy, jeśli ktoś wierzy w to, że się wyleczy i CHCE, a jeśli wysyła się biedną dzieczynę na terapię, gdzie pokazuje się jej "zachowania" ( to ważne, bo Kościół chyba ogólnie twierdzi, że homoseksualizm to wybór stylu życia, a nie orientacja ) w świetle diabelskiego zgorszenia..to współczuję. Nie jest łatwe to, aby zaakceptować społeczne wykluczenie. Kościołów jest wiele, jednak nawet reformowani chrześcijanie w Polsce są jeszcze bardzo daleko w ... i na bakier z tolerancją. Żadna terapia, żaden ksiądz, żadna książka nie pomoże, jeśli człowiek nie będzie dla drugiego wilkiem. Z czego wynika chęcć zmiany orientacji, czy ogólne nieszczęście z powodu pociągu do osób tej samej płci? Pewnie nie z tego,że kogoś się kocha, tylko z tego, że człowiek boi się społęcznego odrzucenia, problemów życiowych, wykluczenia...
A będzie jeszcze gorzej. Jednak być moze pisowscy specjaliści znajdą razem z o. Tadeuszem jakiś sposób na utworzenie punktów szczepień przeciwko homoseksualności czy coś... W końcu w tym kraju wszystko jest w rękach najwyższych . Nawet to co Cię kręci w łóżku. :poop:
czaswnas
Posty: 9
Rejestracja: 18 mar 2015, o 18:39

Re: Leczenie homoseksualizmu

Post autor: czaswnas » 12 cze 2016, o 15:19

O czym mowa..nawet św. Paweł napomina w swoim psalmie :
"Panie, czyż nie mam nienawidzić tych,
co nienawidzą Ciebie?
oraz nie brzydzić się tymi,
co przeciw Tobie powstają?
Nienawidzę ich pełnią nienawiści;
stali się moimi wrogami."
Jak więc ma czuć się ten, który czuje się naznaczonym przez swoją orientację, z mediów słyszy, że jest wrogiem RODZINY (?) i inne esy floresy... Gdzie tu chrześcijański duch miłosierdzia?
Jak ma czuć się kobieta w prawosławiu, która nie idzie do komunii, bo grzeszy swoją nieczystością ( miesiączką?) przeciw Bogu...I jak ma się czuć gej, który chce być księdzem, a nie przyjmą go nawet do seminarium jeśli się przyzna?
Terapii to potrzebują księża, bo chyba mają wielkie kompleksy, skoro jeszcze pół wieku temu leczyli ludzi homo magicznymi elektrowstrzasami.
Ella_Bronia
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 619
Rejestracja: 15 mar 2013, o 18:41

Re: Leczenie homoseksualizmu

Post autor: Ella_Bronia » 12 cze 2016, o 16:20

Homoseksualizmu zapewne nie da sie "wyleczyc", ale nie wszystkie osoby zyjace w zwiazkach jednoplciowych jest homoseksualna. Czesc z nich jest tak naprawde bi czasem nie zdajac sobie z tego sprawy. W przypadku takiej osoby zmiana stylu zycia jest mozliwa. Rodzi sie w takich przypadkach pytanie dlaczego ktos, kto ma wybor wybiera trudniejsza droge zyciowa jaka jest homoseksualizm? To moze byc spowodowane jakas blokada psychiczna, trauma , a to mozna wyleczyc
omen-nomen
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 482
Rejestracja: 24 maja 2013, o 20:01

Re: Leczenie homoseksualizmu

Post autor: omen-nomen » 12 cze 2016, o 16:45

takeyoudowntown pisze: Zauważyłam, że nieważne co ksiądz powie, ważne że ksiądz to rzekł i jest święte, choćby to był największy absurd.
nie wiem w jakim ty się środowisku obracasz? chyba ultra katolickim, w której średnia wieku wynosi 65+ Bo ja takich tępogłowych katoli jednak nie spotykam, choć wśród katolików żyję.
omen-nomen
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 482
Rejestracja: 24 maja 2013, o 20:01

Re: Leczenie homoseksualizmu

Post autor: omen-nomen » 12 cze 2016, o 16:52

ludzie dla katolików nawet używanie prezerwatyw jest grzechem! bo nasienie się marnuje, bo każdy wytrysk faceta powinien być w kobietę i kończyć się dzieckiem. jak ktoś chce wierzyć w te bzdety to żadnego normalnego związku nigdy nie stworzy - ani heteroseksualnego, ani homoseksualnego. wyluzujcie z tymi bożkami, wiarami, religiami, bo to wszystkie ryje mózgi ludziom. Ja wierzę w Boga, też jestem katoliczką, ale wychodzę z założenia że po śmierci mój Bóg mnie ze wszystkiego rozliczy. On, a nie jakiś księżulo. Bo co napawdę jest grzechem, a co nie jest, to trudno powiedzieć. Każdy katolik, ogarnięty katolik, wie jak BIblia powstała i ile tam różnych przekrętów było, błędów w tłumaczeniu, odrzucaniu jednych ewangelii, a wybiórczym przyjmowaniu innych, itp. itd. Grzechem sodomoskim była rozpusta, a nie homoseksualizm. Tak się wszyscy ze wszystkimi naparzali, i to był właśnie grzech sodomski. Ktos to potem pod homoseksualizm podciągnął, podobnie jak dziś wielu pod homoseksualizm próbuje pedofilię podciągać. To skrajne wymieszanie z poplątaniem. Jak 2000 lat później można sobie czymś takim głowę zawracać?
kiki88
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 127
Rejestracja: 29 lis 2014, o 17:06

Re: Leczenie homoseksualizmu

Post autor: kiki88 » 12 cze 2016, o 19:00

Ella_Bronia pisze:Homoseksualizmu zapewne nie da sie "wyleczyc", ale nie wszystkie osoby zyjace w zwiazkach jednoplciowych jest homoseksualna. Czesc z nich jest tak naprawde bi czasem nie zdajac sobie z tego sprawy. W przypadku takiej osoby zmiana stylu zycia jest mozliwa. Rodzi sie w takich przypadkach pytanie dlaczego ktos, kto ma wybor wybiera trudniejsza droge zyciowa jaka jest homoseksualizm? To moze byc spowodowane jakas blokada psychiczna, trauma , a to mozna wyleczyc
A może ten ktoś poprostu kocha i chce być z tą osobą, która jest tej samej płci? A nie od razu trauma..
confusedgirl
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 368
Rejestracja: 16 lut 2016, o 19:56

Re: Leczenie homoseksualizmu

Post autor: confusedgirl » 12 cze 2016, o 21:48

czaswnas pisze:O czym mowa..nawet św. Paweł napomina w swoim psalmie :
"Panie, czyż nie mam nienawidzić tych,
co nienawidzą Ciebie?
oraz nie brzydzić się tymi,
co przeciw Tobie powstają?
Nienawidzę ich pełnią nienawiści;
stali się moimi wrogami."
Jak więc ma czuć się ten, który czuje się naznaczonym przez swoją orientację, z mediów słyszy, że jest wrogiem RODZINY (?) i inne esy floresy... Gdzie tu chrześcijański duch miłosierdzia?
Jak ma czuć się kobieta w prawosławiu, która nie idzie do komunii, bo grzeszy swoją nieczystością ( miesiączką?) przeciw Bogu...I jak ma się czuć gej, który chce być księdzem, a nie przyjmą go nawet do seminarium jeśli się przyzna?
Terapii to potrzebują księża, bo chyba mają wielkie kompleksy, skoro jeszcze pół wieku temu leczyli ludzi homo magicznymi elektrowstrzasami.
Bylam wczoraj na ślubie. Ksiadz mowil kazanie. Kazanie o milości do różnych rzeczy, do rożnych stworzeń, wymieniał wszystkie możliwe miłości. Zabraklo w tych przykladach miłości homoseksualnej... Tylko i wylacznie tej miłości :/ . Ksiądz wypowiadal się tak, jakby wiedział wszystko o tym uczuciu, mowil o porządaniu- Ale co On może właściwie o tym wiedzieć?! Wkurza mnie to, że wypowiadaja sie na temat bliskosci , wtedy kiedy Oni "powinni" nie miec pojecia o tym ,kiedy sie pragnie drugiego czlowieka, kiedy chce sie z calego serca byc jednoscia z ta osobą. Jakie prawo maja nas pouczac w tych kwestiach o ktorych "nic nie wiedza" . Moga nas uczyc milosci do Boga, a reszta wydaje mi sie absurdalna w ich ustach i wkurzaja mnie ich wywody :/.
omen-nomen
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 482
Rejestracja: 24 maja 2013, o 20:01

Re: Leczenie homoseksualizmu

Post autor: omen-nomen » 12 cze 2016, o 21:56

Bóg chrześcijan kazał ludziom kochać się. Nie tylko pozwolił, ale nakazał. I wszystko w tym temacie. Przecież nie można grzeszyć miłością.
LenaRose
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 11
Rejestracja: 20 lut 2016, o 17:35

Re: Leczenie homoseksualizmu

Post autor: LenaRose » 13 cze 2016, o 12:41

W Polsce na szczescie w wiekszosci jest tak, ze czlowiek idzie do kosciola; slucha tego ksiedza no bo MUSI, ale jak wyjdzie z kosciola to ma swoje zdanie i juz:P
A z leczeniem?Raczej to leczenie wyglada na wmawianiu sobie tego, ze sie nie jest homo. Jakos alkoholicy mowia, ze cale zycie sa alkoholikami, ale nie pija alkoholu. Tak samo homo...cale zycie homo, ale nie w zwiazku w jakim moze byc szczesliwy:) Czlowiek wiele jest sobie w stanie wmowic :|
lacc19
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 265
Rejestracja: 11 gru 2012, o 12:44

Re: Leczenie homoseksualizmu

Post autor: lacc19 » 13 cze 2016, o 18:03

Ale temat się o religii zrobił. Ja zgadzam się z opinią że miłością nie można grzeszyć.
Ale sexem już można ;p :pilka:

Co dziwne osobiście nie znam osób, które żyją w jakimś ukryciu czy które są les i wychodzą za mąż bo tak wypada/ trzeba.. Mam całkiem odwrotne doświadczenia, gdzie to orientacja okazała się być płynna. Albo się zmieniła całkowicie albo okazało się że jest to taka szeroko rozumiana biseksualna orientacja z np. 90 % przewagą hetero- lub homoseksualizmu.
Wracając do tematu
Znam jedną lesbijkę, która przechodziła przez różne terapie na życzenie swoich rodziców (terapie psychologiczne, ale u wierzących osób.. np u księdza xd mówi to samo za siebie). W domu miała koszmar więc można powiedzieć zmuszona została.... Do momentu gdy się wyprowadziła- Dziś wciąż jest lesbijką, tylko z problemami z emocjami.
Znam też (kiedyś) lesbijki, które można powiedzieć miały wiele romansów i związków z kobietami, aż pewnego dnia poznały faceta i są szczęśliwe z mężczyzną.
Znam też (kiedyś) hetero kobiety, które mają dzieci z małżeństw heteroseksualnych, a teraz szczęśliwie żyją z kobietą.
Tak jak niektórzy deklarują swoją orientację i jest ona stała, tak u wielu osób jest płynna i chyba nie musi od razu oznaczać biseksualności.
Co człowiek to inne doświadczenia i inne preferencje.
kiki88
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 127
Rejestracja: 29 lis 2014, o 17:06

Re: Leczenie homoseksualizmu

Post autor: kiki88 » 13 cze 2016, o 18:13

Wczoraj oglądałam film Freeheld (swoją drogą poleacam) i była dobra scena. Gość przemawiał o homoseksualizmie i powiedział:
- "A teraz zacytuje co Bóg powiedział nt homoseksualizmu"
-(dwie sekudny ciszy)
-"no właśnie nic nie powiedział"

:)
vampirka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 36
Rejestracja: 9 maja 2014, o 02:59
Lokalizacja: Wrocław

Re: Leczenie homoseksualizmu

Post autor: vampirka » 17 cze 2016, o 21:01

omen-nomen pisze:
takeyoudowntown pisze:Czy da się porzucić po pobycie w ośrodku swoją tożsamość, zmienić ją?
tak samo jak da się zmienić kolor skóry. możesz się biała kobieto pomalować farbką na czarno i udawać murzyna, ale to nie zmieni faktu, że jesteś biała, bo biała się urodziłaś!
Chyba jednak łatwiej zmienić trwałe kolor skóry niż orientację - to pierwsze np. Jacksonowi się udało :wink:
A tak wracając do tematu, moim zdaniem najwięcej problemów mają ludzie, którzy za wszelką cenę próbują się z nim ukrywać lub wręcz właśnie leczyć. Tak bardzo skupiają się na udawaniu "normalnych", że staje się to niemal ich priorytetem w życiu, a przynajmniej takie odniosłam wrażenie. Im dłużej żyjesz w kłamstwie tym trudniej się ujawnić, bo oprócz przyznania się do swojej orientacji wyznajesz rownież - tak, jestem kłamca, wkręcalas was przez X lat... Z drugiej strony jeśli sekret wyjdzie na jaw przypadkiem staje się sensacją w środowisku tej osoby. Właśnie dlatego, że "nosiła maskę", bo sama uważa swoją orientację za wstyd. To pułapka, w którą ludzie homo wchodzą na własne życzenie.
Ja do swojej orientacji przyznaję się od liceum i nigdy nie byłam z tego powodu "tępiona". Usłyszałam parę razy, że ktoś "nie popiera mojego stylu życia", ale na tym się kończyło.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Leczenie homoseksualizmu

Post autor: biedronca » 18 cze 2016, o 08:28

Ella_Bronia pisze:Homoseksualizmu zapewne nie da sie "wyleczyc", ale nie wszystkie osoby zyjace w zwiazkach jednoplciowych jest homoseksualna. Czesc z nich jest tak naprawde bi czasem nie zdajac sobie z tego sprawy. W przypadku takiej osoby zmiana stylu zycia jest mozliwa. Rodzi sie w takich przypadkach pytanie dlaczego ktos, kto ma wybor wybiera trudniejsza droge zyciowa jaka jest homoseksualizm? To moze byc spowodowane jakas blokada psychiczna, trauma , a to mozna wyleczyc
O, to śmieszne - można kogoś wyleczyć z życia w "niewłaściwym"związku :D

Zwykle bycie w związku, nawet z osobą tej samej płci, jest spowodowane miłością. To trochę coś innego niż trauma i blokada ;)
Równie dobrze można by twierdzić, że kogoś kto wybrał na partnera osobę biedną, kiedy mógł bogatą, trzeba leczyć, bo musi mieć jakąś traumę i blokadę, skoro wybiera trudniejsze życie.
myheartisyours
Posty: 4
Rejestracja: 18 cze 2016, o 14:36

Re: Leczenie homoseksualizmu

Post autor: myheartisyours » 18 cze 2016, o 14:50

HOMOSEKSUALIZM TO NIE CHOROBA. Tak samo moznaby stwierdzić, że heteroseksualizm to choroba. Dlaczego nie? I :scratch: :roll:
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Leczenie homoseksualizmu

Post autor: takeyoudowntown » 18 cze 2016, o 16:25

myheartisyours pisze:HOMOSEKSUALIZM TO NIE CHOROBA. Tak samo moznaby stwierdzić, że heteroseksualizm to choroba. Dlaczego nie? I :scratch: :roll:
Wiem, zagadnienie nie dotyczy tego czy to choroba, bo wiemy wszystkie, że nie, tylko dotyczy tematu znajomości osób, które poszły na leczenie, np do znanego oazowego ośrodka w Lublinie i co tam robią.
Be someone who makes you happy
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Leczenie homoseksualizmu

Post autor: eminem98xd » 29 cze 2016, o 01:47

Uważam , że normalnie orientacji nie można wyleczyć . Ale są przypadki w których człowiek przez napotkanie pewnych złych wydarzeń , jednak zachoruje psychicznie i zakłada na siebie maskę homoseksualizmu ( w sumie ludzie różne zakładają na siebie maski , ale maska homoseksualizmu jest najbardziej widoczna przez ludzi ) . Myślę , że w tedy katole i różni tacy ludzie myślą i mówią wszystkim na około że wyleczyli kogoś z homoseksualizmu . Gdzie co nie jest prawdą , ponieważ nie wyleczyli go z homoseksualizmu , a tylko pomogli w znalezieniu sedna sprawy , gdzie maskował się fałszywą orientacją .
Oczywiście zrobił to pseudo terapeuta , który nie dostrzegł tego by pomóc temu człowiekowi leczyć się z depresji maskowanej z nerwicy i z różnych takich chorób . Tylko widział to , aby uleczyć go z homoseksualizmu . I w tedy taki katolicki terapeuta myśli że skoro ta osoba nagle przestała być ''homoseksualistą'' to innych ludzi też da się wyleczyć .
Tylko ja się pytam z czego ? Bo jakby była to choroba , to często powstawała by we wyniku tych samych sytuacji i była by jedna ''recepta'' dla większości , ale tego niema . Bo, na takich terapiach z tego co wiem padają przeważnie takie pytania jak : Jakie miałaś kontakty z matką ? Złe? to przez to , bo teraz chcesz to projektować na innych kobietach. Jakie miałaś kontakty z ojcem ? Złe ? To przez to , bo teraz boisz się mężczyzn i zły wzór miałaś za dzieciństwa . A jak z Twoim otoczeniem ? Akceptowali Cię koledzy w klasie ? Nie ? To przez to , uważasz teraz, że faceci są be i nie umiesz nawiązać z nimi normalnego kontaktu , dlatego uciekasz do kobiet . A jakie miałaś kontakty z koleżankami w klasie ? Złe ? To przez to i teraz próbujesz to nadrobić .
I takie multum , multum pytań . A kiedy okazuje się że odpowiedzi na te wszystkie pytania są pozytywne w tedy seria pytań ciąg dalszy . Aż w końcu pytają się Ciebie , czy byłaś wcześniakiem ? Gdy odpowiesz na to pytanie że tak . W tedy zaczynają mówić że inaczej rozwinął Ci się mózg , ale że da się to jakoś naprawić ( młotkiem ? ) albo mówią w tedy że leżałaś pod inkubatorem i że nie rozwinęła się miedzy matką a tobą wystarczająca więź i że przez to .
Też są pytania czy było się zgwałconym i różne takie ..
I tak naprawdę ludzie , nie potrafią znaleźć odpowiedzi na pytanie dlaczego ktoś posiada taką cechę a nie inną , chociaż ponoć człowiek zna odpowiedzi na tyle pytań ( bo w końcu mamy dosyć rozwiniętą cywilizacje ) ale nie zna odpowiedzi na to dlaczego taki jest . Ludzie nie ogarnęli za bardzo swojego własnego umysłu , a chcą ogarniać kosmos .
Ja we większości niektórych ludzi rozumiem którzy tego nie rozumieją , bo takim ludziom najczęściej trudno jest zrozumieć to dlaczego ktoś lubi zupełnie coś innego od niego , a nie którzy po prostu są wampirami energetycznymi i wykorzystują fakt , że ktoś posiada cechę na którą jest pozwolenie na to aby ja piętnować bezkarnie i z tego korzystają .
Jeszcze inni , wypierają się samych siebie , dobrze udając kogoś kim nie są i w tedy jeszcze głupio myślą że mają bardzo twardy kręgosłup moralny bo przecież nie dali się złamać czymś do czego ich ciągnie a przez co mogli by trochę stracić i uważają że inni też tak mogą .
Awatar użytkownika
KobiecaPrzyjazn
super forma
super forma
Posty: 1538
Rejestracja: 4 lut 2014, o 22:38
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Leczenie homoseksualizmu

Post autor: KobiecaPrzyjazn » 9 lip 2016, o 23:34

Muszę to dodać, tak mnie rozbawiło :lol:
A propo wiarygodności terapii prowadzonej przez organizacje katolickie... :D
http://www.homoseksualizm.edu.pl/index. ... izmu-dziaa

Najlepiej podoba mi się interpretacja. Powaliło mnie to na kolana (albo na równe nogi :shock: ) :lol:
http://www.homoseksualizm.edu.pl/index. ... eksualizmu
Jeśli czujesz, że jesteś fair - rób co chcesz! ;)
moja_alchemia
super forma
super forma
Posty: 4600
Rejestracja: 27 lis 2007, o 00:00

Re: Leczenie homoseksualizmu

Post autor: moja_alchemia » 10 lip 2016, o 10:37

KobiecaPrzyjazn pisze:Muszę to dodać, tak mnie rozbawiło :lol:
A propo wiarygodności terapii prowadzonej przez organizacje katolickie... :D
http://www.homoseksualizm.edu.pl/index. ... izmu-dziaa

Najlepiej podoba mi się interpretacja. Powaliło mnie to na kolana (albo na równe nogi :shock: ) :lol:
http://www.homoseksualizm.edu.pl/index. ... eksualizmu
:shock: rzeczywiście, straszliwa manipulacja na tych stronach
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Leczenie homoseksualizmu

Post autor: justsomebody10 » 10 lip 2016, o 14:24

I jeszcze te słowa z glównej strony:
"My postanowiliśmy przyjrzeć się problemowi poważnie. Informacje zebraliśmy z prac naukowych znanych autorytetów światowych w sprawach homoseksualizmu.

Chcemy pomagać, nie jątrzyć.
Chcemy dostarczać rzetelnej wiedzy."

Łaaa, bardzo rzetelnej. Sięganie po badania (jeśli jeszcze tak można je nazwać) i teorie jedynie tych naukowców, którzy są za leczeniem homoseksualizmu, za uznaniem go za coś przechodniego (zwłaszcza wśród kobiet). Niestety, strona stworzona jest tak, aby wlaśnie stwarzać pozory wiarygodności. Może pogłębiać problemy tych, którzy faktycznie sobie ze swoją orientacją nie radzą, mylić tych, którzy uznają ją za profesjonalną i być dowodem dla homofobów, którzy tylko znajdą potwierdzenie, że "to zboczenie da się wyleczyć".
Ciekawe wśród kogo były przeprowadzane badania, na które się powołują. Jedno z tych badań dowodzi, że wśród badanych lesbijek, które identyfikują sie jako lesbijki od co najmniej 10 lat, każda (!!!!) była w przynajmniej rocznym związku z mężczyzną.
Awatar użytkownika
Interlokutorka
super forma
super forma
Posty: 1018
Rejestracja: 8 mar 2014, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Leczenie homoseksualizmu

Post autor: Interlokutorka » 10 lip 2016, o 18:28

KobiecaPrzyjazn pisze:Muszę to dodać, tak mnie rozbawiło :lol:
A propo wiarygodności terapii prowadzonej przez organizacje katolickie... :D
http://www.homoseksualizm.edu.pl/index. ... izmu-dziaa

Najlepiej podoba mi się interpretacja. Powaliło mnie to na kolana (albo na równe nogi :shock: ) :lol:
http://www.homoseksualizm.edu.pl/index. ... eksualizmu
I to w domenie edu.
A wydawało mi się, że są jakieś zasady dotyczące zakładania stron w tej domenie.

:?:
To ważne dokąd płyniesz, a nie skąd https://www.youtube.com/watch?v=W5DegZrdPjU
Awatar użytkownika
KobiecaPrzyjazn
super forma
super forma
Posty: 1538
Rejestracja: 4 lut 2014, o 22:38
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Leczenie homoseksualizmu

Post autor: KobiecaPrzyjazn » 11 lip 2016, o 15:14

Ta strona istnieje parę ładnych i z powodzeniem pierze ludziom mózgi.
Mam przyjaciółkę, która jest bardzo religijna i z oczywistych powodów jedynie toleruje homoseksualizm, ale mimo to dalej przyjaźnimy się bo bardzo się lubimy. Nie dziwię się, że ma takie podejście. Jest inteligentną osobą, w dodatku po studiach, jednak przez takie dyskryminujące spojrzenie katolickich organizacji ona, nie to że nie ma wiedzy, ale po prostu nie rozumie problemu, nie rozumie we właściwy sposób naukowych badań ani publikacji.

Hmm...katolickich, czy na pewno???
Jeśli głowa kościoła katolickiego wygłasza takie oficjalne stanowisko... :

http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105404, ... rects=true

To jak organizacje katolickie (?) mogą wygłaszać takie??? :

http://www.homoseksualizm.edu.pl/index. ... ychicznych
Jeśli czujesz, że jesteś fair - rób co chcesz! ;)
ODPOWIEDZ