Nauczycielki les

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
filizanka30
Posty: 1
Rejestracja: 26 paź 2017, o 22:13

Nauczycielki les

Post autor: filizanka30 » 26 paź 2017, o 22:33

Cześć,
Mam pytanie do nauczycielek (i wszystkich osób, które mają jakąs opinię na ten temat), czy kryjecie sie ze swoja orientacja w szkole i jak?
Ja uczę matematyki już kilka lat, mam stałą partnerkę, z którą mieszkam i raczej preferujemy aktywnie spedzac czas (wspolne wyjścia itp.). Jakby na to nie patrzeć, nauczyciel jest osobą publiczną i zarówno uczniowie jak i kolezanki z grona pedagogicznego czasmi coś tam podpytują o związki czy życie prywatne. Właściwie każdego dnia ktoś może nas spotkać na ulicy (Gliwice, gdzie mieszkamy i uczę nie są znowu takie wielkie i można czasami na kogoś wpaść). A znowu czasami zastanawiam sie czy wsrod moich kolegow i kolezanek z pracy sa inne osoby homo ;)
A jak to wygląda u Was? Jak łączycie ten zawód z orientacją?
Awatar użytkownika
dorota84
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 20
Rejestracja: 12 sie 2009, o 00:00

Re: Nauczycielki les

Post autor: dorota84 » 27 paź 2017, o 17:40

Uczę już blisko 9 lat w małym miasteczku. Tutaj naprawdę nie sposób nie natknąć się na kogoś znajomego :-) Moja sytuacja jest nieco inna, bo nie jestem obecnie w związku, ale podejrzewam, że dociekliwość kolegów i koleżanek z grona jest podobna. Chociaż przyznam, że nikt jeszcze wprost nie zapytał o moją orientację, gdyby tak się stało, nie zmienialabym faktów ;-) Myślę, że moja pani wicedyrektor doskonale zdaje sobie z tego sprawę, mam też w pracy dwójkę przyjaciół- małżeństwo, którzy są w pełni świadomi (chociaż niektórzy podejrzewają mnie o romans z mężem koleżanki :-P). Myślę, że orientacja nic nie zmienia, ale przyznam, że zastanawiałam się czy nie zostalabym wezwana na dywanik przez główną panią dyrektor :-P Z drugiej strony czy nie możemy być dobrym przykładem dla młodych...? Że jednak można żyć normalnie :-)
detykacja
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 123
Rejestracja: 28 sty 2014, o 19:02

Re: Nauczycielki les

Post autor: detykacja » 30 paź 2017, o 22:51

A to wszyscy, którzy nie są homoseksualnymi nauczycielami nie żyją normalnie i dają zły przykład?
Awatar użytkownika
dorota84
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 20
Rejestracja: 12 sie 2009, o 00:00

Re: Nauczycielki les

Post autor: dorota84 » 30 paź 2017, o 23:24

W żadnym wypadku nie miałam tego na myśli :) Chodziło mi tylko o to, że jeśli trafi się wśród naszych wychowanków ktoś o orientacji homoseksualnej i zobaczy, że jego nauczyciel/nauczycielka nie jest napiętnowany/napiętnowana, to może łatwiej przyjdzie mu się ze sobą pogodzić... I to oczywiście moje tylko spostrzeżenie :)
trusia26
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 139
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 08:12
Lokalizacja: centrum

Re: Nauczycielki les

Post autor: trusia26 » 1 lis 2017, o 11:29

W prywatnych szkołach, w których miałam okazję być w pokoju nauczycielskim, większość nauczycieli otwarcie mówi o swojej orientacji.
ODPOWIEDZ