Gdyby można było cofnąć czas.

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
letsdoit
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 184
Rejestracja: 11 mar 2018, o 17:18

Gdyby można było cofnąć czas.

Post autor: letsdoit » 1 kwie 2018, o 16:33

Gdybyście mogły cofnać czas ?
Czy pokierowały byście swoim życiem inaczej, zrobiły coś innego, podjęły inne decyzje.
Czego najbardziej żałujecie.

Może ciągną się Wam tak jak mi historie które zostawiły tak duży ślad i ciężko o nich zapomnieć.
Z wiekiem człowiek zaczyna rozliczać to swoje życie i się zastanawiać. Trochę melancholijnie ale jestem ciekawa Waszych opinii.
wojtek
super forma
super forma
Posty: 2878
Rejestracja: 19 lis 2016, o 21:43

Re: Gdyby można było cofnąć czas.

Post autor: wojtek » 1 kwie 2018, o 16:36

gdybym mogła cofnąć czas nie objadłabym się tak dzisiaj :?
Awatar użytkownika
AniaMac
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 847
Rejestracja: 2 lut 2016, o 14:30

Re: Gdyby można było cofnąć czas.

Post autor: AniaMac » 1 kwie 2018, o 21:40

Gdybym mogła cofnąć czas, zapewne udałoby mi się bardziej docenić moich rodziców niż dotychczas. Przeszłości nie można zmienić ale można się z niej wiele nauczyć ;)
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: Gdyby można było cofnąć czas.

Post autor: gimmeeverything » 2 kwie 2018, o 00:33

jeden jedyny raz zdradziłam własną bezwzględność z litością - i zdecydowanie wolałabym być uboższa o to doświadczenie 8)
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
abecaduo
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 18:55

Re: Gdyby można było cofnąć czas.

Post autor: abecaduo » 2 kwie 2018, o 10:29

Poszłabym inną drogą, unikając paru osób.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Gdyby można było cofnąć czas.

Post autor: dobranocka14 » 2 kwie 2018, o 10:59

abecaduo pisze:Poszłabym inną drogą, unikając paru osób.
Spotkałabyś inne, niekoniecznie takie, o których po latach chciałabyś również pamiętać.

Nie wiem czy chciałabym cofać czas żeby coś zmieniać bo to oznaczałoby, że możliwe, że nie spotkałabym tych osób, które znam i znać chcę.
Awatar użytkownika
Alpha
super forma
super forma
Posty: 3548
Rejestracja: 9 cze 2012, o 22:00

Re: Gdyby można było cofnąć czas.

Post autor: Alpha » 2 kwie 2018, o 11:35

Nic bym nie zmieniła, bo wszystko co mi się w życiu przytrafiło, doprowadziło mnie do tej chwili dziś, teraz. Chwili, w której czuję radość, spelnienie harmonię.
A przeszłość? Wszystko co było, już było :sing:
..życie jest wierzchowcem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca
abecaduo
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 18:55

Re: Gdyby można było cofnąć czas.

Post autor: abecaduo » 2 kwie 2018, o 12:34

dobranocka14 pisze:
abecaduo pisze:Poszłabym inną drogą, unikając paru osób.
Spotkałabyś inne, niekoniecznie takie, o których po latach chciałabyś również pamiętać.

Nie wiem czy chciałabym cofać czas żeby coś zmieniać bo to oznaczałoby, że możliwe, że nie spotkałabym tych osób, które znam i znać chcę.
Jeśli miałabym wiedzę taką, jaką mam dziś, to wiedziałabym kogo unikać ; )
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Gdyby można było cofnąć czas.

Post autor: dobranocka14 » 2 kwie 2018, o 15:06

abecaduo pisze:
dobranocka14 pisze:
abecaduo pisze:Poszłabym inną drogą, unikając paru osób.
Spotkałabyś inne, niekoniecznie takie, o których po latach chciałabyś również pamiętać.

Nie wiem czy chciałabym cofać czas żeby coś zmieniać bo to oznaczałoby, że możliwe, że nie spotkałabym tych osób, które znam i znać chcę.
Jeśli miałabym wiedzę taką, jaką mam dziś, to wiedziałabym kogo unikać ; )
Tak się nie da, ponieważ wiedzę, którą masz nabyłaś po spotkaniu właśnie tych osób, które spotkałaś czyli nie wiedziałabyś i tak kogo unikać :lol:
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Gdyby można było cofnąć czas.

Post autor: takeyoudowntown » 2 kwie 2018, o 15:11

Przy okazji święta chrześcijańskiego związanego z krzyżem, przypomnę bardzo starą mądrość znaną starożytnym filozofom, mianowicie fakt że każdy nosi tyle, ile jest w stanie unieść. To tak w kwestii cofania czy pospieszania czasu, które też ostatnio miało miejsce, dobrze się złożyło 8)

Nie ufajcie też tym, którzy odpowiedzialni są za obraz Jezusa noszącego całą konstrukcję krzyża. Już dawno wykazano że byłoby to niemożliwe, a skazani nieśli tylko poziomą belkę. Dla niewiernych zostaje postać Szymona Cyrenejczyka jako symbol daru losu czy chwilowego szczęścia w biedzie.
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Gdyby można było cofnąć czas.

Post autor: ImaSumak » 2 kwie 2018, o 15:20

To by była wielka tragedia, bo nikt nie mógłby być pewien teraźniejszości, gdyż ta ciągle by ewoluowała.
Lubię kiedy kobieta...
wojtek
super forma
super forma
Posty: 2878
Rejestracja: 19 lis 2016, o 21:43

Re: Gdyby można było cofnąć czas.

Post autor: wojtek » 2 kwie 2018, o 16:29

takeyoudowntown pisze:Przy okazji święta chrześcijańskiego związanego z krzyżem, przypomnę bardzo starą mądrość znaną starożytnym filozofom, mianowicie fakt że każdy nosi tyle, ile jest w stanie unieść.
no to ja tak nieśmialo spytam... To skąd w takim razie te samobójstwa oraz wpadanie w obłęd i kończenie w psychiatryku z nadmiaru problemów, jeśli każdego krzyż jest taki żeby mógł go unieść? :scratch:
letsdoit
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 184
Rejestracja: 11 mar 2018, o 17:18

Re: Gdyby można było cofnąć czas.

Post autor: letsdoit » 2 kwie 2018, o 17:22

Z tym dźwiganiem krzyża różnie bywa , są ludzie których spotyka niewspółmiernie więcej krzywd niż innych. Ale "filozowie" życia pomagają przetrwać jak jest ciężko. Gorzej jeśli ktoś żyje cały czas w chorobie to albo innych dramatach to podciagniecie tego pod religie (dźwiganie krzyza ) czy jak kto woli couchowe hasla może być i tak trudne. Natomiast wracając do tematu , na pewno bylabym odważniejsza w wyrażaniu uczuć wtedy kiedy była na to szansa i wlasciwy czas. Nie zastanawiałabym się tak czy coś wypada zrobić czy nie,ale to chyba przychodzi z wiekiem. Szybciej bym się też wyautowała :) zdecydowanie lepiej się zyje. Mowiła bym więcej miłych rzeczy ludziom, którzy byli ważni dla mnie. Chyba sporo przyjdzie mi zmienić , tak sobie teraz myśle ;).
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Gdyby można było cofnąć czas.

Post autor: takeyoudowntown » 2 kwie 2018, o 19:07

Wojtek, nie będę teraz zaczynała długiego tematu o samobójstwach i chorobach, a zrozumienie tej mądrości naprawdę pomaga w życiu, jednak mogą nie pojąć jej ci, którzy uważają, że trawa u sąsiada jest zawsze bardziej zielona. :)
Be someone who makes you happy
wojtek
super forma
super forma
Posty: 2878
Rejestracja: 19 lis 2016, o 21:43

Re: Gdyby można było cofnąć czas.

Post autor: wojtek » 2 kwie 2018, o 20:15

Take - bo te wszystkie "mądrości" są z dupy wzięte. mają jeden cel: podnieść na duchu i dać nadzieję ludziom których życie się wali. ale nie ma w nich prawdy. są jak tani komplement, który mówisz gdy chcesz żeby ktoś lepiej się poczuł.
ropuszka
Posty: 7
Rejestracja: 27 mar 2014, o 21:39

Re: Gdyby można było cofnąć czas.

Post autor: ropuszka » 2 kwie 2018, o 20:18

Kiedyś chciałam go cofnąć, ale dziś nie byłabym tym kim jestem i nie byłabym tu gdzie jestem :)
abecaduo
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 18:55

Re: Gdyby można było cofnąć czas.

Post autor: abecaduo » 2 kwie 2018, o 21:02

dobranocka14 pisze:
abecaduo pisze: Jeśli miałabym wiedzę taką, jaką mam dziś, to wiedziałabym kogo unikać ; )
Tak się nie da, ponieważ wiedzę, którą masz nabyłaś po spotkaniu właśnie tych osób, które spotkałaś czyli nie wiedziałabyś i tak kogo unikać :lol:
Oczywiście, masz rację. Wierzę jednak, że za każdym razem, kiedy mówimy o cofaniu czasu, to mamy na myśli cofanie z zachowaniem wiedzy, którą już nabyliśmy. Inaczej takie podróże do przeszłości miałyby mało sensu : ).
I tak, te osoby zaprowadziły mnie do tego momentu, w którym jestem teraz. Ale ja nie do końca chciałam w nim być : )
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Gdyby można było cofnąć czas.

Post autor: justsomebody10 » 3 kwie 2018, o 15:20

Zmieniłabym (prawie) wszystko. Każdy rok, każdy miesiąc. Może nawet w innym miejscu, w innym kraju. Ale, z drugiej strony, jak pomyślę, że znów trzeba by było to całe życie przeżywać na nowo, od początku, to chyba by mi się nie chciało znów toczyć tej kuli pod górę.
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Gdyby można było cofnąć czas.

Post autor: jasandra » 3 kwie 2018, o 15:28

justsomebody10 pisze:Zmieniłabym (prawie) wszystko. Każdy rok, każdy miesiąc. Może nawet w innym miejscu, w innym kraju. Ale, z drugiej strony, jak pomyślę, że znów trzeba by było to całe życie przeżywać na nowo, od początku, to chyba by mi się nie chciało znów toczyć tej kuli pod górę.
:-| :sciskam:
Awatar użytkownika
Lexus-1980
super forma
super forma
Posty: 1015
Rejestracja: 1 lip 2016, o 21:17

Re: Gdyby można było cofnąć czas.

Post autor: Lexus-1980 » 3 kwie 2018, o 20:38

justsomebody10 pisze:Zmieniłabym (prawie) wszystko. Każdy rok, każdy miesiąc. Może nawet w innym miejscu, w innym kraju. Ale, z drugiej strony, jak pomyślę, że znów trzeba by było to całe życie przeżywać na nowo, od początku, to chyba by mi się nie chciało znów toczyć tej kuli pod górę.
Gdybym miała to doświadczenie jakie zdobyłam po wszystkich moich wyborach mniej lub bardziej trafnych to zmienilabym wszystko, ale od początku zaczynać jak Syzyf :cry:
__________________________________________________
Praw­dzi­wa Ko­bieta, jest nies­kończoną tajemnicą
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Gdyby można było cofnąć czas.

Post autor: dobranocka14 » 3 kwie 2018, o 20:47

Lexus-1980 pisze:
justsomebody10 pisze:Zmieniłabym (prawie) wszystko. Każdy rok, każdy miesiąc. Może nawet w innym miejscu, w innym kraju. Ale, z drugiej strony, jak pomyślę, że znów trzeba by było to całe życie przeżywać na nowo, od początku, to chyba by mi się nie chciało znów toczyć tej kuli pod górę.
Gdybym miała to doświadczenie jakie zdobyłam po wszystkich moich wyborach mniej lub bardziej trafnych to zmienilabym wszystko, ale od początku zaczynać jak Syzyf :cry:


Lexus, zacznij od zmiany nastawienia.
Just, może jeszcze nie wszystko stracone.
malina_grey
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 894
Rejestracja: 19 paź 2016, o 22:00

Re: Gdyby można było cofnąć czas.

Post autor: malina_grey » 3 kwie 2018, o 21:06

Lexus-1980 pisze:
justsomebody10 pisze:Zmieniłabym (prawie) wszystko. Każdy rok, każdy miesiąc. Może nawet w innym miejscu, w innym kraju. Ale, z drugiej strony, jak pomyślę, że znów trzeba by było to całe życie przeżywać na nowo, od początku, to chyba by mi się nie chciało znów toczyć tej kuli pod górę.
Gdybym miała to doświadczenie jakie zdobyłam po wszystkich moich wyborach mniej lub bardziej trafnych to zmienilabym wszystko, ale od początku zaczynać jak Syzyf :cry:
No, ale przecież chodzi o to, żeby to nowe życie nie było syzyfową pracą. Po to jest ewentualna chęć cofania czasu i wyborów
Awatar użytkownika
Lexus-1980
super forma
super forma
Posty: 1015
Rejestracja: 1 lip 2016, o 21:17

Re: Gdyby można było cofnąć czas.

Post autor: Lexus-1980 » 3 kwie 2018, o 21:30

malina_grey pisze:
Lexus-1980 pisze:
justsomebody10 pisze:Zmieniłabym (prawie) wszystko. Każdy rok, każdy miesiąc. Może nawet w innym miejscu, w innym kraju. Ale, z drugiej strony, jak pomyślę, że znów trzeba by było to całe życie przeżywać na nowo, od początku, to chyba by mi się nie chciało znów toczyć tej kuli pod górę.
Gdybym miała to doświadczenie jakie zdobyłam po wszystkich moich wyborach mniej lub bardziej trafnych to zmienilabym wszystko, ale od początku zaczynać jak Syzyf :cry:
No, ale przecież chodzi o to, żeby to nowe życie nie było syzyfową pracą. Po to jest ewentualna chęć cofania czasu i wyborów
Z jednej strony, chciałabym zmienić wszystko a z drugiej nie byłabym tym kim jestem teraz. Jeden z moich profesorów mówił o konsekwencjach wyborów, które się ponosi. Ja ponoszę.
__________________________________________________
Praw­dzi­wa Ko­bieta, jest nies­kończoną tajemnicą
Awatar użytkownika
chocoladee
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 279
Rejestracja: 7 wrz 2005, o 00:00
Lokalizacja: Liverpool

Re: Gdyby można było cofnąć czas.

Post autor: chocoladee » 3 kwie 2018, o 23:24

ja za nic na swiecie nie chcialabym cofnac czasu... to co przeszlam tylko sprawilo, ze jestem kim jestem
to co bylo to bylo.. najwazniejsze jest to to przed nami jest :)
... Nawet najgorsza prawda jest lepsza od najlepszego kłamstwa ...
Awatar użytkownika
Lexus-1980
super forma
super forma
Posty: 1015
Rejestracja: 1 lip 2016, o 21:17

Re: Gdyby można było cofnąć czas.

Post autor: Lexus-1980 » 4 kwie 2018, o 07:16

chocoladee pisze:ja za nic na swiecie nie chcialabym cofnac czasu... to co przeszlam tylko sprawilo, ze jestem kim jestem
to co bylo to bylo.. najwazniejsze jest to to przed nami jest :)
Masz rację.
__________________________________________________
Praw­dzi­wa Ko­bieta, jest nies­kończoną tajemnicą
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Gdyby można było cofnąć czas.

Post autor: justsomebody10 » 4 kwie 2018, o 09:41

Lexus-1980 pisze:
malina_grey pisze:
Lexus-1980 pisze: Gdybym miała to doświadczenie jakie zdobyłam po wszystkich moich wyborach mniej lub bardziej trafnych to zmienilabym wszystko, ale od początku zaczynać jak Syzyf :cry:
No, ale przecież chodzi o to, żeby to nowe życie nie było syzyfową pracą. Po to jest ewentualna chęć cofania czasu i wyborów
Z jednej strony, chciałabym zmienić wszystko a z drugiej nie byłabym tym kim jestem teraz. Jeden z moich profesorów mówił o konsekwencjach wyborów, które się ponosi. Ja ponoszę.

Jest wielu ludzi, którzy wcale nie chcieliby być takimi, jakimi są teraz.
A jakie byłoby to nowe życie? Kto powiedział, że byłoby lepsze i fajniejsze? A może byłoby gorsze, ale w innych aspektach? Nawet zachowanie wiedzy by nie pomogło, bo wtedy - skoro chciałoby się zmienić wiele lub wszystko - zostałoby się zmuszonym do podejmowania kolejnych wyborów, które byłyby inne - i kto wie, gdzie one by zaprowadziły. Obecna wiedza być może wcale by w nich nie pomogła.
malina_grey
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 894
Rejestracja: 19 paź 2016, o 22:00

Re: Gdyby można było cofnąć czas.

Post autor: malina_grey » 4 kwie 2018, o 17:50

justsomebody10 pisze:
Lexus-1980 pisze:
malina_grey pisze: No, ale przecież chodzi o to, żeby to nowe życie nie było syzyfową pracą. Po to jest ewentualna chęć cofania czasu i wyborów
Z jednej strony, chciałabym zmienić wszystko a z drugiej nie byłabym tym kim jestem teraz. Jeden z moich profesorów mówił o konsekwencjach wyborów, które się ponosi. Ja ponoszę.

Jest wielu ludzi, którzy wcale nie chcieliby być takimi, jakimi są teraz.
A jakie byłoby to nowe życie? Kto powiedział, że byłoby lepsze i fajniejsze? A może byłoby gorsze, ale w innych aspektach? Nawet zachowanie wiedzy by nie pomogło, bo wtedy - skoro chciałoby się zmienić wiele lub wszystko - zostałoby się zmuszonym do podejmowania kolejnych wyborów, które byłyby inne - i kto wie, gdzie one by zaprowadziły. Obecna wiedza być może wcale by w nich nie pomogła.
Obojętnie co kto myśli i co by chciał, to temat nigdy nie będzie rozstrzygnięty.
Awatar użytkownika
kokona
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 408
Rejestracja: 14 lis 2012, o 12:50

Re: Gdyby można było cofnąć czas.

Post autor: kokona » 8 kwie 2018, o 15:05

Nie denerwowalabym sie sprawami na ktore nie mam wplywu
Nie poswiecalabym czasu ludziom ktorzy mojego zaangazowania nie docenili
Trzymalabym diete, zeby nie wrocic do wagi z przed dwoch lat
She's not the chapter. She's all the story
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Gdyby można było cofnąć czas.

Post autor: eminem98xd » 8 kwie 2018, o 22:45

Gdyby można było czas,pewne sytuacje rozegrałabym lepiej i dzisiaj pewnie byłabym mniej poraniona i nie przepuściłabym wiele okazji.Ale że nie umiałam tego rozegrać lepiej i pewnych rzeczy nie przyjęłam na ''klatę'' to czas nauczył mnie na przyszłość jak poradzić sobie z podobnymi sytuacjami. Nie można cofnąć czasu,ale zawsze są takie opcje jak:
-palenie mostu
-urodzić się na nowo
-naprawić co się da
-przeżyć karmę.
Awatar użytkownika
161c
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 113
Rejestracja: 29 gru 2013, o 00:08

Re: Gdyby można było cofnąć czas.

Post autor: 161c » 8 kwie 2018, o 22:52

Nie schodziłabym z wycieraczki.
"Powiem to tylko raz. Nigdy wcześniej tego nie mówiłem. Taką pewność ma się tylko raz w życiu."
ODPOWIEDZ