Kubeczek menstruacyjny

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
Awatar użytkownika
Ania-94
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 78
Rejestracja: 29 wrz 2018, o 18:41

Kubeczek menstruacyjny

Post autor: Ania-94 » 1 lis 2018, o 09:35

Czy któraś z was używa/używała? Jakie są wady, a jakie zalety? Możecie polecić jakąś konkretną markę? Zastanawiam się nad wypróbowaniem ;)
Awatar użytkownika
MSigma
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 330
Rejestracja: 9 paź 2013, o 23:27

Re: Kubeczek menstruacyjny

Post autor: MSigma » 2 lis 2018, o 11:59

Podłączam się pod te pytania ;P
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Kubeczek menstruacyjny

Post autor: dobranocka14 » 2 lis 2018, o 13:02

Nie używam i nie planuję.
Wada - wymiana w toalecie publicznej. Nie wyobrażam sobie żeby jakaś kobieta wyszła z wc i myła kubeczek w umywalce w której ktoś inny myje ręce. Wyjściem jest noszenie ze sobą wody w butelce ale jakoś nie bardzo w to wierzę.
Zresztą we własnym domu też sobie tego nie wyobrażam.
Ani po sobie ani po gościach.
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Kubeczek menstruacyjny

Post autor: jasandra » 2 lis 2018, o 13:26

Ja szczerze mówiąc bardzo poważnie nad tym myślę. Jako że nie jestem w stanie odpowiednio dobrać podpasek, niezależnie jak są duże, zawsze mnie gdzieś zalewa, poza tym potrafią podrażnić, zdarza mi się zapomnieć wziąć na zapas itd. Nie mówiąc o pewnej oszczędności. Do tamponów się nigdy nie przekonałam, ale jak odłożę trochę pieniędzy, mam zamiar zrobić podejście do kubeczka. Są filmiki instruktażowe na youtubie, jak dobrać odpowiedni, oczywiście, można źle trafić, ale myślę że dobry research pozwoli zminimalizować to ryzyko :). Powodzenia.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Kubeczek menstruacyjny

Post autor: biedronca » 2 lis 2018, o 13:30

Właściwie to niewielka różnica, czy myjesz kubeczek, czy "tylko" ręce po zmianie tamponu.a jeżeli się krępujesz przepłukać w publicznej łazience, woda z butelki jest dobrym rozwiązaniem.
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Kubeczek menstruacyjny

Post autor: jasandra » 2 lis 2018, o 13:33

A, no i oszczędność środowiska to też duża zaleta. Krew jak krew, ludzka rzecz, nie brzydzi mnie tak bardzo, ale babranie się w brudnych podpaskach jest średnio fajne. Butelka wody przy sobie powinna rozwiązywać problem (wiem, że niektóre dziewczyny inwestują w dwa kubeczki, aby mieć na zapas). Czytałam, że kubeczki potrafią trzymać naprawdę długo, nie trzeba ich zmieniać ze względów higienicznych, tylko wtedy, kiedy się wypełnią (inaczej podpaski). Nie reagują z płynami wewnątrz ciała, więc są na pewno zdrowsze.

Na marginesie: wszystkie reklamy wmawiają nam, że płyn to higieny intymnej to must-have, odpowiednie pH itd., a ginekolodzy przestrzegają, że tylko szare mydło. Od kiedy się na nie przerzuciłam, nie mam w zasadzie problemów. Przeczytałam gdzieś w końcu uzasadnienie, że pH wewnątrz pochwy i tak nie zostaje naruszone, a organizm łatwo odtwarza sobie warstwę ochronną z wierzchu. Wydaje mi się, że mała ingerencja obcych substancji chemicznych jest bardzo wskazana, co moim zdaniem jest jedną z dużych zalet również kubeczka.
spacerowiczka8
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 65
Rejestracja: 12 paź 2018, o 00:22

Re: Kubeczek menstruacyjny

Post autor: spacerowiczka8 » 2 lis 2018, o 14:10

Nie używałam, bo jakoś nie mam przekonania ani do łatwości aplikacji, ani do wyjmowania, ani nie podoba mi się, że kubeczek może się przemieszczać. Wybieram tampony.
paulinaana
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 29
Rejestracja: 16 lip 2015, o 23:09

Re: Kubeczek menstruacyjny

Post autor: paulinaana » 2 lis 2018, o 18:18

Ja próbuje juz 2gi miesiąc, ale zdążają mi się "przecieki", wiec tylko po domu go noszę w tym momencie.
Wydaje mi sie, że kupiłam za mały rozmiar.
Aplikacja jest bardzo podobna do wkładania tamponu, wyjmowanie trochę cięższe.
Jeśli chodzi o zmianę, to w publicznej toalecie zmieniać nie musisz, bo w kubeczki mieści się dużo więcej niż w tamponach.
Super rozwiązanie, oszczędość i zdrowsza alternatywa, tylko ja muszę jeszcze poćwiczyć ;)
Awatar użytkownika
Lotka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 648
Rejestracja: 7 paź 2003, o 00:00

Re: Kubeczek menstruacyjny

Post autor: Lotka » 2 lis 2018, o 18:56

Używam od ponad 2 lat i jestem zadowolona. Również moja dziewczyna stosuje i również sobie chwali. Zdarzają mi się drobne przecieki - trzeba po prostu dobrze założyć.

Używam kubeczów MeLuna. Kupiłam drugi gdyż pierwszy okazał się dla mnie byt mały.

Jeżeli chodzi o toalety publiczne, to jedyne co mi czasem doskwiera to brak mydła do umycia rąk przed wejściem do kabiny i niedobór papieru toaletowego. Czasem udaje mi się go wypłukać przy umywalce, ale nie ma konieczności mycia kubeczka każdorazowo. Wystarczy wylać zawartość i ponownie założyć.

Ilość krwi zebranej w kubeczku robi wrażenie. Wylewanie jej jest zaskakująco satysfakcjonujące i można poczuć się niczym wiedźma warząca jakąś niebezpieczną miksturę :twisted:
agna27
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 102
Rejestracja: 13 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: Pabianice

Re: Kubeczek menstruacyjny

Post autor: agna27 » 2 lis 2018, o 22:10

Używam od kilku miesięcy i bardzo sobie chwale. Bardzo dobra alternatywa dla tamponów i podpasek. Po aplikacji kubeczka zupełnie nie czuje się w środku (w odróżnieniu od tamponów). Nie trzeba go wymieniać bardzo często i człowiek czuję się "świeżo".
Co do wymiany w miejscach publicznych - jeśli nie mam wody ze sobą, korzystam z toalety dla niepełnosprawnych, tam zawsze jest umywalka gdzie spokojnie można umyć ręce przed wyjęciem kubeczkiem, wypłukać go i włożyć z powrotem. :)
"Tym, co nas oddala od innych, nie jest to, co o nich wiemy, ale to, czego im nie mówimy"M. Mazzucco
panterka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 51
Rejestracja: 25 lut 2006, o 00:00

Re: Kubeczek menstruacyjny

Post autor: panterka » 3 lis 2018, o 00:24

Uzywam kubeczka od okolo 4 lat. Skonczyly się problemy z infekcjami. Zawsze jestem przygotowana i co najważniejsze jest duuuużo taniej. Co do zakladania- kwestia wprawy. Opróżnianie również nie jest problemem. Używanie kubeczka jest, moim zdaniem dla kobiet, które w pełni akceptują siebie, swoją kobiecość, swoj organizm, które nie brzydzą się siebie i odrobiny krwi.
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Kubeczek menstruacyjny

Post autor: jasandra » 3 lis 2018, o 01:21

panterka pisze:
3 lis 2018, o 00:24
Uzywam kubeczka od okolo 4 lat. Skonczyly się problemy z infekcjami. Zawsze jestem przygotowana i co najważniejsze jest duuuużo taniej. Co do zakladania- kwestia wprawy. Opróżnianie również nie jest problemem. Używanie kubeczka jest, moim zdaniem dla kobiet, które w pełni akceptują siebie, swoją kobiecość, swoj organizm, które nie brzydzą się siebie i odrobiny krwi.
Ładnie powiedziane :). Wasze wypowiedzi przekonują mnie, że warto!
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Kubeczek menstruacyjny

Post autor: dobranocka14 » 3 lis 2018, o 01:44

panterka pisze:
3 lis 2018, o 00:24
Używanie kubeczka jest, moim zdaniem dla kobiet, które w pełni akceptują siebie, swoją kobiecość, swoj organizm, które nie brzydzą się siebie .
:shock:
Pompatyczność bywa naprawdę śmieszna.
Awatar użytkownika
MSigma
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 330
Rejestracja: 9 paź 2013, o 23:27

Re: Kubeczek menstruacyjny

Post autor: MSigma » 3 lis 2018, o 02:14

Lotka pisze:
2 lis 2018, o 18:56
Używam od ponad 2 lat i jestem zadowolona. Również moja dziewczyna stosuje i również sobie chwali. Zdarzają mi się drobne przecieki - trzeba po prostu dobrze założyć.

Używam kubeczów MeLuna. Kupiłam drugi gdyż pierwszy okazał się dla mnie byt mały.

Jeżeli chodzi o toalety publiczne, to jedyne co mi czasem doskwiera to brak mydła do umycia rąk przed wejściem do kabiny i niedobór papieru toaletowego. Czasem udaje mi się go wypłukać przy umywalce, ale nie ma konieczności mycia kubeczka każdorazowo. Wystarczy wylać zawartość i ponownie założyć.

Ilość krwi zebranej w kubeczku robi wrażenie. Wylewanie jej jest zaskakująco satysfakcjonujące i można poczuć się niczym wiedźma warząca jakąś niebezpieczną miksturę :twisted:
:lol: :clap: wyczerpałaś temat dzięki xD
silentway
Posty: 1
Rejestracja: 10 sie 2018, o 00:35

Re: Kubeczek menstruacyjny

Post autor: silentway » 3 lis 2018, o 10:23

Ja szczerze polecam. Trzeba dobrze dobrać rozmiar, a oczywiście nie da się przymierzyć w sklepie 😉 ( ja musiałam kupić drugi). Aplikuje się łatwo, ale trudno wyciąga. Dziwi mnie, że ktoś może brzydzić się własnej krwi. Takim osobom nie polecam. Mnie nie brzydzi ani własna ani cudzą (np. mojej partnerki). Warto pamiętać też o środowisku. Raczej polecam 😉
Awatar użytkownika
Ania-94
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 78
Rejestracja: 29 wrz 2018, o 18:41

Re: Kubeczek menstruacyjny

Post autor: Ania-94 » 3 lis 2018, o 12:08

Mnie przekonuje przede wszystkim higieniczność. Brak zapachu przy zmianie kubeczka w porównaniu do zmieniania tamponu albo podpaski. No i to, że nie trzeba wyrzucać zużytego środka czystości do koszta, itp. Można wylać do toalety i tym samym na zawsze pozbyć się dowodów zbrodni :lol:

Ja zastanawiałam się nad kubeczkiem Kaya. Ktoś używa?
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Kubeczek menstruacyjny

Post autor: ImaSumak » 3 lis 2018, o 13:14

A mnie właśnie brak higieniczności odrzuca, ale ja mam trochę fioła na tym punkcie.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
devise
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 68
Rejestracja: 8 paź 2017, o 02:25

Re: Kubeczek menstruacyjny

Post autor: devise » 3 lis 2018, o 23:19

Dla feministek: tampon wymyślony przez mężczyznę. Kubek menstruacyjny przez kobietę :roll:
Zajebiście wyluzowany kwiat na tafli jeziora
Mazaa
Posty: 7
Rejestracja: 8 sty 2018, o 17:14

Re: Kubeczek menstruacyjny

Post autor: Mazaa » 4 lis 2018, o 15:33

Poczytałam i chyba muszę spróbować 👍
IzaKol
Posty: 6
Rejestracja: 19 maja 2016, o 20:04

Re: Kubeczek menstruacyjny

Post autor: IzaKol » 4 lis 2018, o 21:08

Ja uzywam ktego kubeczka :https://seks-zabawki.pl/kubeczek-menstr ... obiecosci/

Napisze tak... Jesli mozna korzystac z lazienki, w ktorej jest umywalka, to dla mnie ten kubeczek jest rozwiazaniem idealnym. Jest dla mnie duzo zdrowszy niz tampony. Problem zaczyna sie, jesli nie ma gdzie tego kubeczka umyc. To juz jednak kwestia organizacji.
paulinaana
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 29
Rejestracja: 16 lip 2015, o 23:09

Re: Kubeczek menstruacyjny

Post autor: paulinaana » 5 lis 2018, o 22:12

Dziewczyny, a jakie kubeczki polecacie?
rozmaryn1
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 139
Rejestracja: 23 lis 2015, o 12:48

Re: Kubeczek menstruacyjny

Post autor: rozmaryn1 » 6 lis 2018, o 18:16

Ja tez badam temat i chcę zainwestować:) wtedy seks w czasie menstruacji będzie, hmm, fajniejszy ;)
Morelowa33
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 28 sie 2016, o 14:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Kubeczek menstruacyjny

Post autor: Morelowa33 » 8 lis 2018, o 17:40

Używam od kilku miesięcy i polecam!
"Mój czas. Moje ciało. Moje życie." Ewa Lipska
miurra
Posty: 6
Rejestracja: 28 sty 2018, o 18:30

Re: Kubeczek menstruacyjny

Post autor: miurra » 9 lis 2018, o 21:45

ImaSumak pisze:
3 lis 2018, o 13:14
A mnie właśnie brak higieniczności odrzuca, ale ja mam trochę fioła na tym punkcie.
Dla mnie kubeczek menstruacyjny z silikonu medycznego, który wyparzasz przed użyciem jest dużo bardziej higienicznym rozwiązaniem niż tampon, który zawiera mnóstwo sztucznych substancji. Używam kubeczek od kilku miesięcy i bardzo sobie chwalę. Przyznaję, że wolę nie używać w pierwszym dniu okresu kiedy krwawienie jest największe, bo zdarzają się przecieki. Ale drugiego dnia i każdego kolejnego - zakładam rano i mam spokój do 12 godzin, mogę zapomnieć, że w ogóle mam okres. Na noc też super. Tampony są dużo bardziej niehigieniczne, moim zdaniem.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Kubeczek menstruacyjny

Post autor: ImaSumak » 9 lis 2018, o 21:48

miurra pisze:
9 lis 2018, o 21:45
ImaSumak pisze:
3 lis 2018, o 13:14
A mnie właśnie brak higieniczności odrzuca, ale ja mam trochę fioła na tym punkcie.
Dla mnie kubeczek menstruacyjny z silikonu medycznego, który wyparzasz przed użyciem jest dużo bardziej higienicznym rozwiązaniem niż tampon, który zawiera mnóstwo sztucznych substancji. Używam kubeczek od kilku miesięcy i bardzo sobie chwalę. Przyznaję, że wolę nie używać w pierwszym dniu okresu kiedy krwawienie jest największe, bo zdarzają się przecieki. Ale drugiego dnia i każdego kolejnego - zakładam rano i mam spokój do 12 godzin, mogę zapomnieć, że w ogóle mam okres. Na noc też super. Tampony są dużo bardziej niehigieniczne, moim zdaniem.
A jak to wyglada przy wyciąganiu kubka? Też jest higienicznie?
Lubię kiedy kobieta...
miurra
Posty: 6
Rejestracja: 28 sty 2018, o 18:30

Re: Kubeczek menstruacyjny

Post autor: miurra » 9 lis 2018, o 21:51

ImaSumak, jak dojdziesz do wprawy, to jest. Trzeba się nauczyć używać :)
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Kubeczek menstruacyjny

Post autor: ImaSumak » 9 lis 2018, o 22:48

miurra pisze:
9 lis 2018, o 21:51
ImaSumak, jak dojdziesz do wprawy, to jest. Trzeba się nauczyć używać :)
Sprobuję uwierzyć na słowo. Trudno mi jednak wyobrazić sobie, że w ogóle nie brudzisz się krwią. A potem z takimi dłońmi wychodzisz z toalety żeby umyć ręce. (Piszę o szalecie publicznym). Ja gdybym coś takiego zobaczyła, to by mnie to obrzydzało. Przepraszam.
Lubię kiedy kobieta...
Sad_Rabbit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 468
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:08

Re: Kubeczek menstruacyjny

Post autor: Sad_Rabbit » 10 lis 2018, o 17:47

Oczami wyobrazi zobaczylam kobiete w publicznym szlecie z rekoma umazanymi krwia. Chyba szybciej bym sie wystraszyla :wink: A tak serio, to mnie krem zupelnie nie obrzydza, wiec dziewczyny nie czujcie sie skrepowane jak musicie umyc rece po zmianie kubeczka.
You look like Marilyn Monroe and it makes me wanna run...... for president.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Kubeczek menstruacyjny

Post autor: dobranocka14 » 10 lis 2018, o 17:51

Sad_Rabbit pisze:
10 lis 2018, o 17:47
Oczami wyobrazi zobaczylam kobiete w publicznym szlecie z rekoma umazanymi krwia. Chyba szybciej bym sie wystraszyla :wink: A tak serio, to mnie krem zupelnie nie obrzydza, wiec dziewczyny nie czujcie sie skrepowane jak musicie umyc rece po zmianie kubeczka.
Sam kubeczek też trzeba umyć.....
Sad_Rabbit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 468
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:08

Re: Kubeczek menstruacyjny

Post autor: Sad_Rabbit » 10 lis 2018, o 17:57

dobranocka14 pisze:
10 lis 2018, o 17:51
Sad_Rabbit pisze:
10 lis 2018, o 17:47
Oczami wyobrazi zobaczylam kobiete w publicznym szlecie z rekoma umazanymi krwia. Chyba szybciej bym sie wystraszyla :wink: A tak serio, to mnie krew zupelnie nie obrzydza, wiec dziewczyny nie czujcie sie skrepowane jak musicie umyc rece po zmianie kubeczka.
Sam kubeczek też trzeba umyć.....
Spoko, zlew tez mozna umyc. Albo mozna nie korzystac z publicznych toalet :wink:
You look like Marilyn Monroe and it makes me wanna run...... for president.
ODPOWIEDZ