Zamieszanie związane z orientacją seksualną

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
karinak
Posty: 3
Rejestracja: 7 mar 2019, o 19:12

Zamieszanie związane z orientacją seksualną

Post autor: karinak » 7 mar 2019, o 21:13

Witam Was, postanowiłam napisać tutaj, ponieważ coraz bardziej czuję potrzebę określenia się, ale nie potrafię tego zrobić mimo, że jestem już 30 letnią kobietą. Sprawa prezentuje się następująco: Byłam w 3 związkach z mężczyznami, kochałam ich, nie miałam zastrzeżeń co do życia seksualnego- pociągali mnie oni zarówno fizycznie jak i emocjonalnie. No ale jest też coś, co mi od dziecka praktycznie nie daje spokoju. Chodzi mi o hmmm... dziwny pociąg emocjonalny do kobiet. Odkąd pamiętam miałam i mam potrzebę tworzenia bliskich emocjonalnie relacji z kobietami. Kobiety wywołują we mnie coś na zasadzie zauroczenia (a może zakochania?), gdy do jakiejś kobiety to poczuję, to po prostu mam potrzebę bliskości fizycznej z nią- czyli np. przytulania, zażyłości emocjonalnej w postaci częstych rozmów, kontaktu. Wtedy intensywnie myślę o tej osobie, kontakt z nią daje mi mnóstwo radości. Jednak nie odczuwam pociągu seksualnego w stosunku do kobiet, nie podniecają mnie te obiekty zainteresowania, nie odczuwam potrzeby bliskości seksualnej z nimi. Jak już wcześniej wspomniałam, mam tak dosłownie od dziecka. Chciałabym dodać coś, co może być ważne, bo wychowywałam się bez matki, wychowywał mnie ojciec z babcią, babcia nie była osobą, która nawiązywała ze mną kontakt fizyczny w postaci okazywania mi uczuć, raczej była chłodna, odpychała, gdy jako dziecko chciałam się przytulić- więc może w tym tkwi przyczyna? Pisze tutaj, bo chciałabym jakoś móc to okreslić, tzn. nie wiem, czy potrzeba bliskości fizycznej i emocjonalnej (nie seksualnej) w stosunku do kobiet ma związek z orientacją, czy nie? Czy jestem osobą biseksualną, homoseksualną, a może heteroseksualną z takimi skłonnościami? Wiem, ze potrafiłabym mieszkać z kobietą pod jednym dachem, okazywać jej ciepło, kochać ją nawet, ale nie czuję do kobiet w ogóle seksualnego pociągu. Jak zatem mogę się zdefiniować? Czy wg Was- kobiet będących bardziej w temacie orientacji homoseksualnej i biseksualnej może to być forma manifestowania się u mnie orientacji innej niż heteroseksualna? Wciąż nie mogę siebie samej "rozgryźć", nie potrafię okreslić, dlaczego tak lubię przytulać się i być emocjonalnie blisko z kobietami. Może ten wątek wyda się śmieszny, ale dla mnie na prawdę stanowi to pewien problem...
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Zamieszanie związane z orientacją seksualną

Post autor: jasandra » 7 mar 2019, o 21:38

Znany problem. Mam tak z mężczyznami i zajęło mi parę lat określenie się, o co chodzi. Możesz być bi/panromantyczna, bo prostu, ale mieć skłonności erotyczne tylko w stronę hetero. To normalne i zdarza się. Pociąg seksualny/erotyczny nie musi iść w parze z emocjonalnym, ba, może się całkiem rozchodzić. Na tym poziomie potrzeba pieszczot, bliskości, jakiejś szczególnej fizycznej zażyłości może występować, ale bez takiego klasycznego pociągu seksualnego. Musisz sobie odpowiedzieć, co jest dla Ciebie ważne, a przed ewentualną kobietą jasno postawić sprawę. Ja uznałam, że bez seksu i potrzeby seksu z daną osobą nie ma sensu się z nią wiązać. O ileż prostsze stało się życie i relacje z mężczyznami (i z kobietami też, ale to zupełnie inna historia 8) )
0k0b0ga
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 443
Rejestracja: 5 sty 2017, o 01:11

Re: Zamieszanie związane z orientacją seksualną

Post autor: 0k0b0ga » 7 mar 2019, o 22:00

Miałam tak jeszcze po 20. rż., a później przyszła taka tam i powoli, acz nieubłaganie zaczęło się to zmieniać. Której to zmiany i Tobie życzę. :D
karinak
Posty: 3
Rejestracja: 7 mar 2019, o 19:12

Re: Zamieszanie związane z orientacją seksualną

Post autor: karinak » 7 mar 2019, o 23:02

Teraz jestem sama od roku, więc zastanawiam się, co dalej począć, w którą stronę iść. Jeżeli miałabym się związać z kobietą, to ten związek wyglądałby po prostu jak przyjaźń- czyli mieszkanie pod jednym dachem, przytulanie się, wspólne sprawy codzienne dbanie o siebie nawzajem, ale bez erotyzmu, bez zażyłości w postaci wspólnej sypialni, a takie po prostu wspólne mieszkani. Natomiast w przypadku mężczyzn wygląda to tak, że zakochuję się, mam natychmiast potrzebę bliskości fizycznej- w tym seksualnej, a także emocjonalnej. Jest to zupełnie inne uczucie niż w przypadku kobiet. Także te uczucia różnią się intensywnością, bo np. zakochujac sie w mężczyźnie szaleję wręcz za nim, chcę go mieć dla siebie na wyłączność, natomiast te uczucie do kobiet wygląda tak, ze czuję, ze chcę bliskości emocjonalnej, przytulania się, rozmów itp. no ale np. dana kobieta może mieć męża lub kogoś i nie przeszkadza mi to, także nie są to uczucia tak intensywne jak w stosunku do mężczyzn- np. nie cierpiałam nigdy, gdy dana kobieta nie wykazywała chęci bliższej przyjaźni- czyli coś zupełnie innego niż to zakochanie w mężczyznach. Dlatego też tak trudno mi okreslić swoją orientację, bo jednak kobiety nie są mi obojętne, ale nie są mi znowu aż tak bliskie jak panowie...
karinak
Posty: 3
Rejestracja: 7 mar 2019, o 19:12

Re: Zamieszanie związane z orientacją seksualną

Post autor: karinak » 7 mar 2019, o 23:05

Chciałabym w końcu jakoś się dowiedzieć, czy jestem hetero, homo, czy bi, wtedy ułatwiłoby mi to przyszłe wybory, a tak to nie wiem, kogo szukać, czy mężczyzny, czy kobiety z nadzieją, ze zacznie mnie seksualnie pociągać, że będę w stanie się tak mocno zakochać jak w panach itp.
BiMe86
Posty: 3
Rejestracja: 12 lis 2018, o 21:05

Re: Zamieszanie związane z orientacją seksualną

Post autor: BiMe86 » 8 mar 2019, o 08:05

W moich oczach, a to tylko moje oczy 😉, potrzebujesz związku z mężczyzną i przyjaźni z kobietą. Obie płcie funkcjonują trochę inaczej, inaczej okazują emocje itp. Brakuje Ci tego pierwiastka, który daje kobieta, ale nie jest to orientacja bi czy tym bardziej homo 😊
Perrin
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 109
Rejestracja: 29 lip 2017, o 20:48

Re: Zamieszanie związane z orientacją seksualną

Post autor: Perrin » 8 mar 2019, o 09:13

Moim zdaniem jeśli nie czujesz seksualnego pociągu do kobiet to ta sytuacja może mieć związek z tym, ze wychowywalas się bez mamy. Bardzo często nie jesteśmy nawet świadomi jak bardzo sytuacje z dzieciństwa wpływają na nasze dorosłe życie. To czego zabrakło a czego nie dała Ci babcia dostarczasz sobie w tych innych kobietach.
wojtek
super forma
super forma
Posty: 2878
Rejestracja: 19 lis 2016, o 21:43

Re: Zamieszanie związane z orientacją seksualną

Post autor: wojtek » 8 mar 2019, o 11:43

orientacja SEKSUALNA ma związek z seksem i seksualnością. nie z romantyzmem, emocjami i uczuciami. można mieć uczucia i emocje do różnych ludzi, ale to nie określa orientacji seksualnej. to płeć na którą jesteś zorientowana seksualnie określa twoją orientację seksualną. w twoim przypadku są to tylko mężczyźni, więc jesteś (prawdopodobnie) hetero. potrzeba kontaktu z kobietami, emocjonalnej wiezi z nimi, czy nawet przytulenia się do jakiejś kobiety którą akurat lubisz, niczego tu nie zmienia. jak dla mnie to jesteś hetero..
roll
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 63
Rejestracja: 17 paź 2005, o 00:00

Re: Zamieszanie związane z orientacją seksualną

Post autor: roll » 8 mar 2019, o 12:53

Prawdopodobnie jesteś hetero. Masz natomiast jakieś emocjonalne tęsknoty ukierunkowane na kobiety, prawdopodobnie wynikające z braku matki. Myślę, że forum nie jest najlepszym miejscem na diagnozę. Lepszy będzie gabinet psychoterapeuty. Możesz tez oczywiście poeksperymentować na żywych organizmach i przekonać się czy pożądanie i potrzeba bliskości fizycznej z kobietą nie pojawi się kiedy zaczniesz z kimś flirtować/przyjaźnić się.
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Zamieszanie związane z orientacją seksualną

Post autor: jasandra » 8 mar 2019, o 13:02

wojtek pisze:
8 mar 2019, o 11:43
orientacja SEKSUALNA ma związek z seksem i seksualnością. nie z romantyzmem, emocjami i uczuciami. można mieć uczucia i emocje do różnych ludzi, ale to nie określa orientacji seksualnej. to płeć na którą jesteś zorientowana seksualnie określa twoją orientację seksualną. w twoim przypadku są to tylko mężczyźni, więc jesteś (prawdopodobnie) hetero. potrzeba kontaktu z kobietami, emocjonalnej wiezi z nimi, czy nawet przytulenia się do jakiejś kobiety którą akurat lubisz, niczego tu nie zmienia. jak dla mnie to jesteś hetero..
Ech, wojtek, wojtek...
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Sexual_orientation
"
Sexual orientation is an enduring pattern of romantic or sexual attraction (or a combination of these) to persons of the opposite sex or gender, the same sex or gender, or to both sexes or more than one gender."
Orientacja seksualna to stały wzorzec romantycznego lub seksualnego pociągu (albo kombinacji obu) do osoby przeciwnej płci/genderu, tej samej płci/gender, obu płci lub więcej niż jednego genderu.

Słowo "seksualny" oznacza właśnie, że odnosi się do płci, dlatego w sensie ściśle seksualnym po naszemu można mówić o pociągu erotycznym :D. Ale wiem, że w Internetach zasadniczo nie chodzi ludziom o to, żeby się dowiedzieć, tylko żeby udowodnić, więc nie łudzę się w tym przypadku.

Nie wdaję się w kolejną polemikę, jakby co.
biglove90
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 419
Rejestracja: 28 lut 2018, o 09:53

Re: Zamieszanie związane z orientacją seksualną

Post autor: biglove90 » 8 mar 2019, o 17:00

Spróbuj seksu z kobietą może Ci się rozjaśni :)
rozmaryn1
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 139
Rejestracja: 23 lis 2015, o 12:48

Re: Zamieszanie związane z orientacją seksualną

Post autor: rozmaryn1 » 9 mar 2019, o 10:54

Żadna Ci tu diagnozy nie postawi, jednak to, że nie potrzebujesz i nie wyobrażasz sobie mieć seks z kobietą, według mnie oznacza, że jesteś hetero. 🙂
edwina
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 46
Rejestracja: 19 lut 2012, o 22:23

Re: Zamieszanie związane z orientacją seksualną

Post autor: edwina » 9 mar 2019, o 19:20

Troche nie miesci mi sie w glowie to co Wy tu ludzie wygadujecie. Jest XXI wiek, a tutaj nagle cofamy sie do jaskin. Jesli istotnie Twoja orientacja jest dla Ciebie takim problemem, idz do psychologa lub seksuologa i porozmawiaj ze specjalistami. Oni tez nie powiedza Ci jakiej orientacji jestes, ale zadadza Ci pytania, ktore pomoga Ci ta zagadke rozwiazac. Pytanie na forum co kto o Tobie mysli jest po prostu niedojrzale, co w Twoim wieku nie bardzo juz wypada. To tak jakbys dostala wysypki na calym ciele i probowala zdiagnozowac sie za pomoca google. Raczej malo to pomoze. Rady w stylu przespij sie z kobieta i sprawdz, to juz porazka totalna. Autorka powinna puknac sie w glowe. Ciekawe czy sama by chciala, zeby ktos sprawdzal na niej swoj pociag seksualny. Jestesmy wszyscy ludzmi, mamy uczucia i emocje do cholery. Jaki sobie przyjelas system? Jesli 60% wypowiadajacych sie okresli Cie jako osobe homoseksualna, to zostaniesz lesbijka? Otrzasnijcie sie troche ludzie. To nie jest pytanie z odpowiedzia w 5 minut i nie z odpowiedzia konkretna, bo kobiety sa niezwykle labilne i nawet po 20 letnim malzenstwie moga nagle zwiazac sie z kobieta. Idz do specjalistow. Mamy ich wielu. Przyjmuja na NFZ. W prawie kazdej przychodni. Chcesz znac prawde, to nie baw sie w zgadywanki.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Zamieszanie związane z orientacją seksualną

Post autor: ImaSumak » 9 mar 2019, o 20:41

edwina pisze:
9 mar 2019, o 19:20
Pytanie na forum co kto o Tobie mysli jest po prostu niedojrzale, co w Twoim wieku nie bardzo juz wypada. To tak jakbys dostala wysypki na calym ciele i probowala zdiagnozowac sie za pomoca google.
A w jakim wieku wypada i dlaczego w tym już nie?

Moja przyjaciółka poinformowała mnie wczoraj, że dostała w tygodniu jakiejś wysypki i przy pomocy internetu zdiagnozowała u siebie trąd.
Da się?
Da.
Lubię kiedy kobieta...
edwina
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 46
Rejestracja: 19 lut 2012, o 22:23

Re: Zamieszanie związane z orientacją seksualną

Post autor: edwina » 9 mar 2019, o 21:53

Rozumiem ze poza trafna i potwierdzona przez lekarzy diagnoza, udalo jej sie takze wlasnorecznie wyleczyc, a w chwilach oczekiwania na pelne wyzdrowienie skomponowala rowniez szczepionke zeby ratowac reszte swiata. Ja sie bardzo ciesze ze masz poczucie humoru Ima, serio, ale slyszac wokol ze spoleczenstwo idiocieje z kazdym pokoleniem wolalabym wierzyc, ze jest jednak inaczej i ze nasze dzieci beda wiedzialy kiedys, ze jesli od tygodnia codziennie boli je brzuch, to trzeba isc do lekarza i zrobic badania, nie zakladac na forum temat pt. Jak myslicie czy mam raka?
lawendowyswiat
Posty: 5
Rejestracja: 8 mar 2019, o 23:15

Re: Zamieszanie związane z orientacją seksualną

Post autor: lawendowyswiat » 9 mar 2019, o 23:01

Droga Autorko postu :) nie wiem czy jesteś bi,hetero czy homo seksualna, ale warto przeanalizować literaturę, może odpowie na nurtujące Cię pytania. Ja tak bardzo byłam/ jestem ciekawa Naszego świata, że piszę nawet na ten temat pracę.
"Gdy mówimy o orientacji seksualnej, mówimy o psychologicznym pragnieniu o dużym natężeniu i intensywności w stosunku do danej osoby, do konkretnych przymiotów np. części ciała lub o seksualnym pragnieniu jakieś płci, której seksualna atrakcyjność jest dla interesująca. Orientacja seksualna to również pragnienie tworzenia z drugim człowiekiem związku, to przeżywanie z nim romantycznych chwil, to pragnienie bycia zakochanym z perspektywą długoterminową. Według koncepcji D. Hamera orientacja seksualna wiąże się z utożsamianiem i są to wszelkiego rodzaju fantazje erotyczne związane z atrakcyjnością obiektu seksualnego.
Rozwój orientacji seksualnej jest procesem wieloetapowym i obejmuje:
1. Okres niepokoju
2. Okres testowania i poznawania swojej seksualności
3. Okres akceptacji tożsamości
4. Okres integracji tożsamości
Kształtowanie tożsamości homoseksualnej jest wielowymiarowe i złożone, ponieważ z jednej strony jednostka powinna zaakceptować sygnały pochodzącego z ciała, z drugiej strony czeka na akceptację ze środowiska i najbliższych osób i wreszcie musi odnaleźć się w społeczności homoseksualnej i poczuć, że do niej przynależy i jest akceptowana. Wsparcie rodzicielskie jest bardzo ważne, gdy osobami homoseksualnymi są młodzi ludzi lub dzieci. Odpowiednie podejście rodziców zmniejsza stres wśród dzieci i działa pozytywnie na ich sferę psychiczną.
Model rozwoju psychoseksualnego , w którym możemy zaobserwować cztery etapy, które wyznaczają drogę do akceptacji własnej homoseksualności:
1. Okres niepokoju
• Początkowe poznawcze i emocjonalne uzmysłowienie sobie faktu bycia „innym” i tego, że homoseksualizm może być odpowiednimi wyborem
• Brak otwartości w stosunku do innych
• Uczucie alienacji
2. Testowanie i poznawanie
• Testowanie konieczności poprzedzane akceptacją własnego homoseksualizmu
• Inicjalny, ale ograniczony kontakt ze społecznościami gejów i lesbijek lub z gejami i lesbijkami
• Odcięcie się od heteroseksualizmu
3. Akceptacja tożsamości
• Preferencja interakcji społecznych z innymi gejami i lesbijkami
• Tożsamość negatywna torująca drogę do tożsamości pozytywnej
• Początek otwartości w stosunku do heteroseksualistów
4. Integracja tożsamości
• Postrzeganie siebie jako geja/lesbijki towarzyszącym temu gniewem i dumą
• Publiczne ukazywanie swojej orientacji
• Stabilizacja tożsamości; brak chęci zmiany swojej indywidualności

Trzymam kciuki za Ciebie i obyś odnalazła swoją tożsamość :)
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Zamieszanie związane z orientacją seksualną

Post autor: ImaSumak » 10 mar 2019, o 01:17

edwina pisze:
9 mar 2019, o 21:53
Rozumiem ze poza trafna i potwierdzona przez lekarzy diagnoza, udalo jej sie takze wlasnorecznie wyleczyc, a w chwilach oczekiwania na pelne wyzdrowienie skomponowala rowniez szczepionke zeby ratowac reszte swiata.
Otóż nie.
1. Diagnozę postawiła w czwartek, a w piątek świętowałyśmy dzień kobiet. Nie miała więc czasu na zawładnięcie światem.
2. W Anglii lekarz pierwszego kontaktu i tak zapytałby jej, jak myśli, co to jest? A potem szukałby odpowiedzi w internecie.
3. Paracetamol na trąd raczej nie pomoże, a poza tym można go kupić bez chodzenia do lekarza właściwie w każdym sklepie.
4. Jest Polką, więc jak każdy rasowy Polak, jest lekarzem.
edwina pisze: Ja sie bardzo ciesze ze masz poczucie humoru Ima, serio, ale slyszac wokol ze spoleczenstwo idiocieje z kazdym pokoleniem wolalabym wierzyc, ze jest jednak inaczej i ze nasze dzieci beda wiedzialy kiedys, ze jesli od tygodnia codziennie boli je brzuch, to trzeba isc do lekarza i zrobic badania, nie zakladac na forum temat pt. Jak myslicie czy mam raka?
Oczekujesz zbyt skomplikowanych, a może nawet niedorzecznych rozwiązań. :)

A swoją drogą, czy tak łatwo się dostać w Polsce do specjalisty za darmo? Z tego co mam w uchu, to czas oczekiwania jest, mówiąc oględnie, dość długi. Autorka napisała, że obecnie nie ma chłopaka i zastanawia się co dalej. Nowa miłość może nie czekać na termin wizyty u specjalisty i co wtedy, skoro dziewczyna nie wie kim jest?
Co jeśli Amor jest szybszy niż NFZ?
Nie bójmy się takich pytań.

Ja nie doradzę, ale post wyżej jest interesujacy.
Lubię kiedy kobieta...
abecaduo
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 18:55

Re: Zamieszanie związane z orientacją seksualną

Post autor: abecaduo » 10 mar 2019, o 10:24

Przecież tu nie chodzi o diagnozę, a o podzielenie się i porównanie doświadczeń życiowych i względne uspokojenie się, że nie jest się samym na tym świecie z takimi odczuciami. Po coś jest to forum.
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamieszanie związane z orientacją seksualną

Post autor: marinnaWR » 10 mar 2019, o 13:29

edwina, mocno cię poniosło. Orientacja (nawet ta homoseksualna) nie jest chorobą, więc nie o diagnozę tu chodzi. Może nie mieści ci się w głowie, ale tak, to zupełnie normalne i WAŻNE dla niektórych żeby móc identyfikować się z jedną z możliwych i zdefiniowanych orientacji seksualnych. Nie ma w tym nic złego i może wprowadzić w stabilne poczucie własnej wartości. I nie przeszkadzaj jeśli nie masz do zaoferowania nic pomocnego.
lawendowyswiat :slonko:
lawendowyswiat
Posty: 5
Rejestracja: 8 mar 2019, o 23:15

Re: Zamieszanie związane z orientacją seksualną

Post autor: lawendowyswiat » 11 mar 2019, o 14:56

marinnaWR pisze:
10 mar 2019, o 13:29

lawendowyswiat :slonko:
do usług :)
miekka1123
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 67
Rejestracja: 13 paź 2018, o 15:25

Re: Zamieszanie związane z orientacją seksualną

Post autor: miekka1123 » 11 mar 2019, o 16:33

karinak pisze:
7 mar 2019, o 23:02
Teraz jestem sama od roku, więc zastanawiam się, co dalej począć, w którą stronę iść. Jeżeli miałabym się związać z kobietą, to ten związek wyglądałby po prostu jak przyjaźń- czyli mieszkanie pod jednym dachem, przytulanie się, wspólne sprawy codzienne dbanie o siebie nawzajem, ale bez erotyzmu, bez zażyłości w postaci wspólnej sypialni, a takie po prostu wspólne mieszkani. Natomiast w przypadku mężczyzn wygląda to tak, że zakochuję się, mam natychmiast potrzebę bliskości fizycznej- w tym seksualnej, a także emocjonalnej. Jest to zupełnie inne uczucie niż w przypadku kobiet. Także te uczucia różnią się intensywnością, bo np. zakochujac sie w mężczyźnie szaleję wręcz za nim, chcę go mieć dla siebie na wyłączność, natomiast te uczucie do kobiet wygląda tak, ze czuję, ze chcę bliskości emocjonalnej, przytulania się, rozmów itp. no ale np. dana kobieta może mieć męża lub kogoś i nie przeszkadza mi to, także nie są to uczucia tak intensywne jak w stosunku do mężczyzn- np. nie cierpiałam nigdy, gdy dana kobieta nie wykazywała chęci bliższej przyjaźni- czyli coś zupełnie innego niż to zakochanie w mężczyznach. Dlatego też tak trudno mi okreslić swoją orientację, bo jednak kobiety nie są mi obojętne, ale nie są mi znowu aż tak bliskie jak panowie...
Ale o czym ty w ogóle mówisz i nad czym się zastanawiasz, nie odczuwasz pociągu seksualnego do kobiet, do mężczyzn tak, wychowywałaś się bez matki, babka była oschła i nie okazywała ci uczuć czego zapewne ci po dziś dzień brakuje. Tutaj przydałaby się terapia z psychologiem w celu odwikłania się z traumy z dzieciństwa. Zastanowiłabys się co ty wogóle piszesz?! Chcesz jakiejś kobiecie życie zniszczyć czy jak? masz 30 lat i mogłabyś mieszkać z kobietą przytulać się z nią ale sypialnia to już niet! :shock: ogóarnij się i szczerze Ci radzę udaj się do psychologa a Twoje życie emocjonalne stanie się lepsze. Pozdrawiam
edwina
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 46
Rejestracja: 19 lut 2012, o 22:23

Re: Zamieszanie związane z orientacją seksualną

Post autor: edwina » 11 mar 2019, o 22:40

Marinna, moze nauczylabys sie czytac ze zrozumieniem? Bylby wtedy sens wdawac sie z Toba w dyskusje.
Awatar użytkownika
Juno
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 11 kwie 2019, o 10:24
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zamieszanie związane z orientacją seksualną

Post autor: Juno » 11 kwie 2019, o 10:39

Wydaje mi sie, ze kobiety zawsze odczuwaja jakaś specjalną więź z innymi kobietami, ale jeżeli nie jest to pociag czysto seksualny to raczej cieżko doszukiwać sie w tym jakiegoś homo- czy nawet biseksualizmu.
ODPOWIEDZ