ŚLUB ZA GRANICĄ

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
SympatycznaOna2
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 12
Rejestracja: 3 lip 2018, o 22:07

Lesbijki ślub za granicą :)

Post autor: SympatycznaOna2 » 26 kwie 2019, o 21:29

Cześć 8)

Chciałam się dowiedzieć możliwe od kobiet które już są w związku małżeńskim ze swoją żoną ( gdzie i jak odbywał się Was ślub ) :wink:

A może są kobiety wśród Was które chcą wziąść ślub? Może Wasi znajomi brali? :serce:
madzionez
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 22
Rejestracja: 30 lis 2014, o 18:42

Re: Lesbijki ślub za granicą :)

Post autor: madzionez » 27 kwie 2019, o 00:45

Anglia 4 lata temu :D nie wiem jak jest teraz bo brexit.
W wielkim skrócie co potrzeba: paszporty, tymczasowy meldunek (podobno może być hotel), przebywanie na terytorium kraju min 8 dni (potwierdzenie np karta pokładowa), "przepytywanko" przez urzędnika i po kilku tygodniach można się hajtać :pilka: i oczywiście świadkowie 8)
Bułka z masłem majówka w Anglii a ślub w wakacje w sierpniu. We did it :serce:
Awatar użytkownika
buzi_zabci
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 536
Rejestracja: 7 lis 2013, o 19:40

Re: Lesbijki ślub za granicą :)

Post autor: buzi_zabci » 29 kwie 2019, o 14:20

A niby po co jesli Polska tego nie honoruje. Rownie dobrze i taniej slubu moze udzielic pani z Biedronki..
Kontrola jest najwyższą formą zaufania.
SympatycznaOna2
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 12
Rejestracja: 3 lip 2018, o 22:07

Re: Lesbijki ślub za granicą :)

Post autor: SympatycznaOna2 » 29 kwie 2019, o 16:31

Wystarczy,że ja toleruje :wink:
SympatycznaOna2
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 12
Rejestracja: 3 lip 2018, o 22:07

Re: Lesbijki ślub za granicą :)

Post autor: SympatycznaOna2 » 29 kwie 2019, o 16:32

Tak dla zasady :)
madzionez
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 22
Rejestracja: 30 lis 2014, o 18:42

Re: Lesbijki ślub za granicą :)

Post autor: madzionez » 29 kwie 2019, o 19:12

Ślub przed panią z biedronki :cool: :podbite oczko:
Sorry ale jakby mnie tak "poważnie" żona traktowała, to by tą żoną nie była :)
Może w pewnym wieku wyznania na drzewie wrażenia nie robią :)
Mimo wszystko każdy ma prawo do swojego zdania, szacun :)
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Lesbijki ślub za granicą :)

Post autor: osiol » 30 kwie 2019, o 12:02

Ale co w tym niepoważnego? W tym kraju taki ślub miałby dokładnie taką samą wartość jak ten przed wyspiarskim urzędnikiem. No chyba że wycieczka na wyspy tak podnosi powagę :)
scena77
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 34
Rejestracja: 14 kwie 2018, o 09:36

Re: Lesbijki ślub za granicą :)

Post autor: scena77 » 30 kwie 2019, o 13:23

madzionez pisze:
27 kwie 2019, o 00:45
Anglia 4 lata temu :D nie wiem jak jest teraz bo brexit.
W wielkim skrócie co potrzeba: paszporty, tymczasowy meldunek (podobno może być hotel), przebywanie na terytorium kraju min 8 dni (potwierdzenie np karta pokładowa), "przepytywanko" przez urzędnika i po kilku tygodniach można się hajtać :pilka: i oczywiście świadkowie 8)
Bułka z masłem majówka w Anglii a ślub w wakacje w sierpniu. We did it :serce:
A gdzie - tak czysto hipotetycznie - po rozwód?
madzionez
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 22
Rejestracja: 30 lis 2014, o 18:42

Re: Lesbijki ślub za granicą :)

Post autor: madzionez » 30 kwie 2019, o 19:24

osiol pisze:
30 kwie 2019, o 12:02
Ale co w tym niepoważnego? W tym kraju taki ślub miałby dokładnie taką samą wartość jak ten przed wyspiarskim urzędnikiem. No chyba że wycieczka na wyspy tak podnosi powagę :)
To, że w polsce w obecnej chwili nie jest nic wart nie oznacza, że za pare lat będzie tak samo.
Po za tym dziś jesteśmy tu, nie wykluczone, że za parę lat będziemy mieszkać gdzie indziej. Zawsze będziemy szukać bezpiecznej i dobrej przestrzeni dla siebie.
Raz przy wjeździe do Angli nas na lotnisku pytali, dlaczego razem się odprawiamy miło było powiedzieć, że odprawiam się z żoną a nie koleżanką tudzież siostrą z innej matki :roll:
Innym dla mnie ważnym akcentem było to, że w naszym życiu pojawiło się dziecko i w jego życiu funkcjonujemy jako rodzina.
Żeby nie było wycieczka na wyspy to dla nas normalna rzecz. Bywamy tam często.
madzionez
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 22
Rejestracja: 30 lis 2014, o 18:42

Re: Lesbijki ślub za granicą :)

Post autor: madzionez » 30 kwie 2019, o 19:30

scena77 pisze:
30 kwie 2019, o 13:23
madzionez pisze:
27 kwie 2019, o 00:45
Anglia 4 lata temu :D nie wiem jak jest teraz bo brexit.
W wielkim skrócie co potrzeba: paszporty, tymczasowy meldunek (podobno może być hotel), przebywanie na terytorium kraju min 8 dni (potwierdzenie np karta pokładowa), "przepytywanko" przez urzędnika i po kilku tygodniach można się hajtać :pilka: i oczywiście świadkowie 8)
Bułka z masłem majówka w Anglii a ślub w wakacje w sierpniu. We did it :serce:
A gdzie - tak czysto hipotetycznie - po rozwód?
Rozwodu nie planujemy :) po 14 latach znajomości cały czas robimy krok do przodu. Może brzmi troche staroświecko ale jest zajebiście stabilnie.
Bardzo hipotetycznie rzecz biorąc rozwód również w Angli. W dzisiejszych czasach to już nie jest problematyczne.
miekka1123
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 67
Rejestracja: 13 paź 2018, o 15:25

Re: Lesbijki ślub za granicą :)

Post autor: miekka1123 » 2 maja 2019, o 05:53

madzionez pisze:
30 kwie 2019, o 19:30
scena77 pisze:
30 kwie 2019, o 13:23
madzionez pisze:
27 kwie 2019, o 00:45
Anglia 4 lata temu :D nie wiem jak jest teraz bo brexit.
W wielkim skrócie co potrzeba: paszporty, tymczasowy meldunek (podobno może być hotel), przebywanie na terytorium kraju min 8 dni (potwierdzenie np karta pokładowa), "przepytywanko" przez urzędnika i po kilku tygodniach można się hajtać :pilka: i oczywiście świadkowie 8)
Bułka z masłem majówka w Anglii a ślub w wakacje w sierpniu. We did it :serce:
A gdzie - tak czysto hipotetycznie - po rozwód?
Rozwodu nie planujemy :) po 14 latach znajomości cały czas robimy krok do przodu. Może brzmi troche staroświecko ale jest zajebiście stabilnie.
Bardzo hipotetycznie rzecz biorąc rozwód również w Angli. W dzisiejszych czasach to już nie jest problematyczne.
o wszystkim można doczytać w internecie. Dziwi mnie to że odpowiedzi szukasz tutaj na portalu chyba jednak zdecydowanie bardziej dla samotnych, poszukujących tudzież z rozterkami w związkach. Mam nadzieje że zrozumiałaś dlaczego dostałaś odpowiedzi jakie dostałaś.
madzionez
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 22
Rejestracja: 30 lis 2014, o 18:42

Re: Lesbijki ślub za granicą :)

Post autor: madzionez » 2 maja 2019, o 20:56

miekka1123 pisze:
2 maja 2019, o 05:53
madzionez pisze:
30 kwie 2019, o 19:30
scena77 pisze:
30 kwie 2019, o 13:23


A gdzie - tak czysto hipotetycznie - po rozwód?
Rozwodu nie planujemy :) po 14 latach znajomości cały czas robimy krok do przodu. Może brzmi troche staroświecko ale jest zajebiście stabilnie.
Bardzo hipotetycznie rzecz biorąc rozwód również w Angli. W dzisiejszych czasach to już nie jest problematyczne.
o wszystkim można doczytać w internecie. Dziwi mnie to że odpowiedzi szukasz tutaj na portalu chyba jednak zdecydowanie bardziej dla samotnych, poszukujących tudzież z rozterkami w związkach. Mam nadzieje że zrozumiałaś dlaczego dostałaś odpowiedzi jakie dostałaś.
To chyba powinien być post do autorki wątku a nie do mnie :) Mam nadzieję, że się nie zniechęciła.
Ja tylko dzielę się tu swoim dobrym doświadczeniem i jak mam czas to cierpliwie odpowiadam na pytania.
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Lesbijki ślub za granicą :)

Post autor: Altena_Q » 3 maja 2019, o 01:07

SympatycznaOna2 pisze:
26 kwie 2019, o 21:29
Cześć 8)

Chciałam się dowiedzieć możliwe od kobiet które już są w związku małżeńskim ze swoją żoną ( gdzie i jak odbywał się Was ślub ) :wink:

A może są kobiety wśród Was które chcą wziąść ślub? Może Wasi znajomi brali? :serce:
Niemcy, 2 lata temu. Żona jest Niemką. Mieszkam tu na stałe i będę niedługo zmieniała obywatelstwo. Nie było problemów, potrzebowałam tylko zaświadczenia o stanie cywilnym wolnym, USC wydał mi je bez pytania o szczegóły; akt urodzenia i jego tłumaczenie.
Też jednak uważam, że jeżeli nie ma się zamiaru wyprowadzić z Polski, taki ślub nie ma większego sensu. Przynajmniej na razie.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
Ania-94
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 78
Rejestracja: 29 wrz 2018, o 18:41

Re: Lesbijki ślub za granicą :)

Post autor: Ania-94 » 3 maja 2019, o 10:23

miekka1123 pisze:
2 maja 2019, o 05:53
o wszystkim można doczytać w internecie. Dziwi mnie to że odpowiedzi szukasz tutaj na portalu chyba jednak zdecydowanie bardziej dla samotnych, poszukujących tudzież z rozterkami w związkach. Mam nadzieje że zrozumiałaś dlaczego dostałaś odpowiedzi jakie dostałaś.
Brzmisz jak samotna, rozgoryczona, z rozterkami w związku, do tego zazdrosna forumowiczka :lol:

Ja się nie mogę doczekać, aż przyjdzie odpowiedni czas, żeby oświadczyć się mojej partnerce! :serduszka:
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Lesbijki ślub za granicą :)

Post autor: ImaSumak » 4 maja 2019, o 13:50

Ania-94 pisze:
3 maja 2019, o 10:23
miekka1123 pisze:
2 maja 2019, o 05:53
o wszystkim można doczytać w internecie. Dziwi mnie to że odpowiedzi szukasz tutaj na portalu chyba jednak zdecydowanie bardziej dla samotnych, poszukujących tudzież z rozterkami w związkach. Mam nadzieje że zrozumiałaś dlaczego dostałaś odpowiedzi jakie dostałaś.
Brzmisz jak samotna, rozgoryczona, z rozterkami w związku, do tego zazdrosna forumowiczka :lol:

Ja się nie mogę doczekać, aż przyjdzie odpowiedni czas, żeby oświadczyć się mojej partnerce! :serduszka:
:lol:
Lubię kiedy kobieta...
miekka1123
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 67
Rejestracja: 13 paź 2018, o 15:25

Re: Lesbijki ślub za granicą :)

Post autor: miekka1123 » 6 maja 2019, o 12:49

Ania-94 pisze:
3 maja 2019, o 10:23
miekka1123 pisze:
2 maja 2019, o 05:53
o wszystkim można doczytać w internecie. Dziwi mnie to że odpowiedzi szukasz tutaj na portalu chyba jednak zdecydowanie bardziej dla samotnych, poszukujących tudzież z rozterkami w związkach. Mam nadzieje że zrozumiałaś dlaczego dostałaś odpowiedzi jakie dostałaś.
Brzmisz jak samotna, rozgoryczona, z rozterkami w związku, do tego zazdrosna forumowiczka :lol:

Ja się nie mogę doczekać, aż przyjdzie odpowiedni czas, żeby oświadczyć się mojej partnerce! :serduszka:
Droga Pani Aniu, absolutnie nie chodzi tu o mnie :lol: Twoja próba psychologicznego rozgryzienia mnie niestety ale się nie udała :cool: zobacz co napisałaś, że nie dość że jestem według ciebie samotna i rozgoryczona to z rozterkami w związku :lol: chyba coś ci nie poszło bo to są sformułowania wzajemnie się wykluczające ;)
To tak jakby pisać na portalu poświęconym naprawom samochodów jak zrobić ciasto cytrynowe.. zapewne znajdzie się jakiś mechanik co może i ma pojęcie w temacie.. ale zdecydowanie Pani nie najlepiej trafiła.
Awatar użytkownika
Asuka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 25
Rejestracja: 6 maja 2019, o 13:08

Re: Lesbijki ślub za granicą :)

Post autor: Asuka » 6 maja 2019, o 13:15

Moje znajome braly w Amsterdamie w zeszłe wakacje :)
Lola33
Posty: 6
Rejestracja: 30 sie 2017, o 01:19

Re: Lesbijki ślub za granicą :)

Post autor: Lola33 » 7 maja 2019, o 17:55

2 lata temu w Leeds. Slub w anglii to bardzo prosta sprawa a przynajmniej taka byla. Dzwonisz do urzedu a oni wyznaczaja Wam wizyte z urzednikiem(odplatna) W naszym wypadku wystarczyl wydruk z banku z ostaniego okresu rozliczeniowego. Nie potrzebowalysmy zadnych zaswiadczen o stanie wolnym. Anglicy wierza w wielu kwestiach na slowo co dla mnie bylo kompletnym szokiem. Oczywiscie podpisujesz wszytskie informacje pod kara prawna o ile nie sa zgodne z prawda. Sprawa sie komplikuje gdy jestes po rozwodzie bo wtedy juz sa potrzebne zaswiadczenia.Nastepnie przepytuja Was z osobna z wiedzy o sobie. Na koniec juz razem z urzednikiem wybieracie termin slubu oraz oczywiscie oplata za ceremonie. Dostajesz dokumenty do wypelnienia w domu. Dotycza wybranej przysiegi z kilku wersji, muzyki oraz swiadkow. Zone moja poznalam wlasnie tutaj;) odpowiedziala na moje ogloszenie i juz 4 lata razem ;)
Awatar użytkownika
Alfa_Omega
super forma
super forma
Posty: 1835
Rejestracja: 9 cze 2012, o 21:54

Re: Lesbijki ślub za granicą :)

Post autor: Alfa_Omega » 15 maja 2019, o 22:12

28. sierpnia 2018 Glasgow, Szkocja. Kilka wizyt w city counsil, kilka funtów, kilka dokumentów do przetłumaczenia, świadkowie i już :lol: :lol: :lol:
Miód jest dla mięczaków, prawdziwi twardziele żują pszczoły :-D
Juni
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 154
Rejestracja: 13 lis 2016, o 21:43

Re: Lesbijki ślub za granicą :)

Post autor: Juni » 18 maja 2019, o 07:23

Myślę że to jest wpisane w polskość. Potrzeba czy postawienie ludzi w sytuacji w której muszą zawalczyć o normalnosc. Tak było patrząc na to historycznie i tak jest dziś tylko w inny sposób.

Ja mieszkam za granicą. Jak przyjeżdżam z moja partnerka do Polski to z przyjemnością wyrażam się o niej "zona" a ponieważ mi przypada rozmawianie w większości bo ona nie mówi po polsku to mam tych okazji wiele. Fajnie jest zasiewac ziarenka zmian. I sprawiać że staje się to normalna częścią życia. Fakt że dwie kobiety mogą być w związku formalnie.

Kibicuje wszystkim które idą pod prąd nawet jeśli cały świat krzyczy że to nie jest honorowane.
Awatar użytkownika
Aphra
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 22
Rejestracja: 4 cze 2019, o 11:26
Lokalizacja: Reda

Re: Lesbijki ślub za granicą :)

Post autor: Aphra » 4 cze 2019, o 12:16

Juni pisze:
18 maja 2019, o 07:23
Myślę że to jest wpisane w polskość. Potrzeba czy postawienie ludzi w sytuacji w której muszą zawalczyć o normalnosc. Tak było patrząc na to historycznie i tak jest dziś tylko w inny sposób.

Ja mieszkam za granicą. Jak przyjeżdżam z moja partnerka do Polski to z przyjemnością wyrażam się o niej "zona" a ponieważ mi przypada rozmawianie w większości bo ona nie mówi po polsku to mam tych okazji wiele. Fajnie jest zasiewac ziarenka zmian. I sprawiać że staje się to normalna częścią życia. Fakt że dwie kobiety mogą być w związku formalnie.

Kibicuje wszystkim które idą pod prąd nawet jeśli cały świat krzyczy że to nie jest honorowane.
Ja tam o swojej dziewczynie mowie otwarcie per "narzeczona", nawet jezeli nasz ślub to jakaś bardzo odległa przyszlosc i pewnie tez za granicą.
Naiset
Posty: 2
Rejestracja: 22 cze 2019, o 17:08

ŚLUB ZA GRANICĄ

Post autor: Naiset » 22 cze 2019, o 17:14

Cześć dziewczyny,
Mamy pytanie odnośnie ślubu za granicą. Szukamy jak najwięcej informacji na ten temat.
Myślimy o wynajęciu firmy, która sama organizuje śluby.
Czy któraś z Was korzystała z takich usług, lub zna osoby, które korzystały?
Fajnie jeśli podzielicie się z Nami cennymi informacjami i na co mamy zwrócić uwagę.
Interesuje nas Portugalia, i może któraś z Was brała tam ślub?
Pozdrawiamy :)
Naiset
Posty: 2
Rejestracja: 22 cze 2019, o 17:08

Firma organizująca śluby parom homoseksulnym

Post autor: Naiset » 22 cze 2019, o 17:42

Cześć dziewczyny,
Mamy pytanie odnośnie ślubu za granicą. Szukamy jak najwięcej informacji na ten temat.
Myślimy o wynajęciu firmy, która sama organizuje śluby.
Czy któraś z Was korzystała z takich usług, lub zna osoby, które korzystały?
Fajnie jeśli podzielicie się z Nami cennymi informacjami i na co mamy zwrócić uwagę.
Interesuje nas Portugalia, i może któraś z Was brała tam ślub?
Pozdrawiamy :)
Awatar użytkownika
Alpha
super forma
super forma
Posty: 3548
Rejestracja: 9 cze 2012, o 22:00

Re: Lesbijki ślub za granicą :)

Post autor: Alpha » 23 cze 2019, o 08:06

Alfa_Omega pisze:
15 maja 2019, o 22:12
28. sierpnia 2018 Glasgow, Szkocja. Kilka wizyt w city counsil, kilka funtów, kilka dokumentów do przetłumaczenia, świadkowie i już :lol: :lol: :lol:
To, że w Polsce nie jest nasz ślub honorowany, to oczywiście przykre. Jednak w niemal całej Europie jest i to jest ważne.
Osobiście wierzę, że doczekam legalizacji we własnej ojczyźnie :pilka:
..życie jest wierzchowcem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca
Awatar użytkownika
plimpton322
super forma
super forma
Posty: 1611
Rejestracja: 2 paź 2005, o 00:00
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: ŚLUB ZA GRANICĄ

Post autor: plimpton322 » 10 lip 2019, o 12:14

Lekko obok tematu... Jeśli dla kogoś ważna jest symbolika. My zawarlysmy w Polsce tzw. Umowę związku partnerskiego. Sama w sobie nic od strony formalnej nie daje, ale cała ceremonia przypomina jak żywo ślub cywilny. Potem była impreza. Na pamiątkę mamy notarialne kopie i złote obrączki.
nie ma postępu bez herezji
monia15
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 129
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 14:01

Re: ŚLUB ZA GRANICĄ

Post autor: monia15 » 10 lip 2019, o 22:10

Sa jakies kraje, gdzie do slubu nie trzeba świadków?
Titit
Posty: 1
Rejestracja: 13 paź 2019, o 16:46

Gdzie wziąć ślub?

Post autor: Titit » 13 paź 2019, o 17:06

Hej,
Moja dziewczyna oświadczyła mi się :D
Chciałabym wziąć ślub który jest ważnym dokumentem w Europie, Stanach gdziekolwiek... byleby to nie był jakiś pseudo świstek.
Gdzie sugerujecie by to zrobić? Chodzi oczywiście o minimum komplikacji...
A.
Awatar użytkownika
buzi_zabci
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 536
Rejestracja: 7 lis 2013, o 19:40

Re: Gdzie wziąć ślub?

Post autor: buzi_zabci » 13 paź 2019, o 18:36

Wezcie razem kredyt, to lepsze jak slub 😅
Nie wiem czy to kwestia tego, ze zyje w kraju gdzie moge zawrzec zwiazek czy tego, ze po wielu latach bycia razem to bez znaczenia, ale nie mam parcia na ta formalnosc.
Po co Ci to jak w PL.to i tak nie ma znaczenia.
Kontrola jest najwyższą formą zaufania.
annak
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 43
Rejestracja: 18 sie 2013, o 13:11

Re: ŚLUB ZA GRANICĄ

Post autor: annak » 7 gru 2019, o 19:16

My brałyśmy ślub w małym miasteczku w Niemczech we wrześniu 2019. Wesele było w Polsce. Jeżeli ktoś potrzebuje porady jak wziąć ślub w Niemczech polecam się na priv. Opowiemy jak załatwić wszystko step-by step. Możemy dać namiary na usługodawców w zachodniopomorskie. Wbrew pozorom to dość prosta sprawa. Ślub jednopłciowy był co prawda dla Polskich usługodawców swego rodzaju zaskoczeniem ale pozytywnym. <3
Ananasik
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 53
Rejestracja: 21 gru 2019, o 13:30

Re: ŚLUB ZA GRANICĄ

Post autor: Ananasik » 26 gru 2019, o 09:58

W Polsce na nic zda się wam ślub.
ODPOWIEDZ