Jak stać się bardziej kobiecą??

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
QueenOfTheRings
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 74
Rejestracja: 6 kwie 2019, o 21:37

Jak stać się bardziej kobiecą??

Post autor: QueenOfTheRings » 3 wrz 2019, o 06:23

Ja zamiast zmiany płci wolałabym dostosować się do mojej, przejawiać więcej kobiecych zachowań. Ani nigdy nie interesowało mnie robienie sobie fryzur, strojenie się, nie nosiłam biżuterii (mój nick to przypadek kreatywności bez pokrycia w rzeczywistości :D), a makijaż zaczęłam dopiero robić jak poszłam do pracy, a i tak robię minimalny. Jak to zmienić? Pytanie czy skoro są osoby homoseksualne, które chcą zmienić płeć, przyjmują hormony to czy są takie osoby jak ja, które wolałaby być bardziej kobiece?
Awatar użytkownika
Prezeska
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 378
Rejestracja: 19 mar 2015, o 19:03
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak stać się bardziej kobiecą??

Post autor: Prezeska » 3 wrz 2019, o 11:23

Ja też tak miałam. Zero makijażu, bez zbędnego upiększania się. Teraz podświadomie chcę wyglądać lepiej żeby podobać się nie tylko sobie;) co nie znaczy że od razu zaczęłam się malować xD bo po prostu się w tym nie czuje dobrze ani też nie umiem tego robić. Nic na siłę. Jeśli styl uni jest Ci bliższy to nie rób niczego wbrew sobie :)
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Jak stać się bardziej kobiecą??

Post autor: biedronca » 3 wrz 2019, o 22:17

QueenOfTheRings pisze:
3 wrz 2019, o 06:23
Ja zamiast zmiany płci wolałabym dostosować się do mojej, przejawiać więcej kobiecych zachowań. Ani nigdy nie interesowało mnie robienie sobie fryzur, strojenie się, nie nosiłam biżuterii (mój nick to przypadek kreatywności bez pokrycia w rzeczywistości :D), a makijaż zaczęłam dopiero robić jak poszłam do pracy, a i tak robię minimalny. Jak to zmienić? Pytanie czy skoro są osoby homoseksualne, które chcą zmienić płeć, przyjmują hormony to czy są takie osoby jak ja, które wolałaby być bardziej kobiece?
Ale po co chcesz to zmieniać, skoro Cię to nie interesuje? :?
Awatar użytkownika
chocoladee
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 279
Rejestracja: 7 wrz 2005, o 00:00
Lokalizacja: Liverpool

Re: Jak stać się bardziej kobiecą??

Post autor: chocoladee » 4 wrz 2019, o 20:32

kobiecosc to nie makijaz czy ciuszki...
to sie ma lub nie...
... Nawet najgorsza prawda jest lepsza od najlepszego kłamstwa ...
Awatar użytkownika
chocoladee
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 279
Rejestracja: 7 wrz 2005, o 00:00
Lokalizacja: Liverpool

Re: Jak stać się bardziej kobiecą??

Post autor: chocoladee » 4 wrz 2019, o 20:37

ja mam shellac na paznokciach bo:
ladnie dlonie wygladaja
wzmacnia plytke ( klikam w pracy na klawiaturze i przy remontach hahaha sie nie lamia)
poprostu lubie mniec ladnie i juz

zakladam semi permanent 3d-5d rzesy bo:
nie musze sie malowac codziennie
oczy mi powieksza i podkresla
no i lubie siebie sama w nich

Makijaz chyba powinien byc po to by podkreslic urode a nie jej zmieniac
a kobiecos... nawet w dresie bez makijazu mozna byc zajebiscie kobiecym..
... Nawet najgorsza prawda jest lepsza od najlepszego kłamstwa ...
Awatar użytkownika
MSigma
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 330
Rejestracja: 9 paź 2013, o 23:27

Re: Jak stać się bardziej kobiecą??

Post autor: MSigma » 5 wrz 2019, o 00:16

niezależnie od prawdziwości i intencji autorki, stanowczo sprzeciwiam się ciągnięciu tematu makijażu bez poinformowaniu o tym, że autorka myli orientację psychoseksualną z tożsamością płciową, jeszcze ktoś to kiedyś przeczyta i pomyśli, że wszystko gra
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Jak stać się bardziej kobiecą??

Post autor: ImaSumak » 5 wrz 2019, o 10:47

MSigma pisze:
5 wrz 2019, o 00:16
niezależnie od prawdziwości i intencji autorki, stanowczo sprzeciwiam się ciągnięciu tematu makijażu bez poinformowaniu o tym, że autorka myli orientację psychoseksualną z tożsamością płciową, jeszcze ktoś to kiedyś przeczyta i pomyśli, że wszystko gra
:ok:

A niby mamy XXI w., a Polska nie leży w dolinie Konga...
Lubię kiedy kobieta...
razidwaitrzyicz
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 46
Rejestracja: 18 gru 2014, o 20:18

Re: Jak stać się bardziej kobiecą??

Post autor: razidwaitrzyicz » 6 wrz 2019, o 11:59

QueenOfTheRings pisze:
3 wrz 2019, o 06:23
Pytanie czy skoro są osoby homoseksualne, które chcą zmienić płeć, przyjmują hormony to czy są takie osoby jak ja, które wolałaby być bardziej kobiece?
W moim odczuciu najbardziej kobiece cechy to bystry umysł, inteligencja i wiedza, więc masz naprawdę dużo do roboty.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Jak stać się bardziej kobiecą??

Post autor: dobranocka14 » 6 wrz 2019, o 14:42

ImaSumak pisze:
5 wrz 2019, o 10:47
MSigma pisze:
5 wrz 2019, o 00:16
niezależnie od prawdziwości i intencji autorki, stanowczo sprzeciwiam się ciągnięciu tematu makijażu bez poinformowaniu o tym, że autorka myli orientację psychoseksualną z tożsamością płciową, jeszcze ktoś to kiedyś przeczyta i pomyśli, że wszystko gra
:ok:

A niby mamy XXI w., a Polska nie leży w dolinie Konga...
Nie obrażając Kongijczyków.
Autorka tematu już dała się poznać w temacie o weganach ...
Awatar użytkownika
QueenOfTheRings
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 74
Rejestracja: 6 kwie 2019, o 21:37

Re: Jak stać się bardziej kobiecą??

Post autor: QueenOfTheRings » 8 wrz 2019, o 18:47

Prezeska pisze:
3 wrz 2019, o 11:23
bo po prostu się w tym nie czuje dobrze ani też nie umiem tego robić. Nic na siłę. Jeśli styl uni jest Ci bliższy to nie rób niczego wbrew sobie :)
Uni mnie zaczął nudzić i chyba poeksperymentuję z wyglądem, no ale właśnie czuję się jakbym wychodziła ze strefy komfortu. :/
chocoladee pisze:
4 wrz 2019, o 20:32
kobiecosc to nie makijaz czy ciuszki...
to sie ma lub nie...
Można zmienić płeć, a 'tego' nie można mieć?! :o I czym to jest, zaaplikuję to sobie. :D
chocoladee pisze:
4 wrz 2019, o 20:37
ja mam shellac na paznokciach bo:
ladnie dlonie wygladaja
Ja maluję paznokcie do pracy, muszę mieć ładne dłonie. Malować się nie potrafię. :/ Siostra mi mówiła, że w makijażu wyglądam jak nieumalowana.
Librameo
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 53
Rejestracja: 12 cze 2016, o 09:41

Re: Jak stać się bardziej kobiecą??

Post autor: Librameo » 8 wrz 2019, o 20:06

A jak się malujesz?
Ja mam dosyć jasną oprawę oczu, jak sobie nie machnę kreski eyelinerem to wyglądam jakbym oczu nie miała ;)
Na co dzień dobrze się sprawdzają beże i brązy (delikatne złoto?) - one chyba każdemu typowi urody pasują.

Ja się dobrze czuję w męskich stylizacjach, aczkolwiek parę lat temu przeprosiłam się z sukienkami...tylko niepewnie czuję się w wersji "full babskiej" - w sensie jak sukienka, to ubieram do niej sportowe buty. Gdy jestem ubrana tak na typowo kobieco, wszyscy się zachwycają, bo wyglądam jak nie ja ;) , a ja się czuję niekomfortowo.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Jak stać się bardziej kobiecą??

Post autor: biedronca » 8 wrz 2019, o 23:13

QueenOfTheRings pisze:
8 wrz 2019, o 18:47
Prezeska pisze:
3 wrz 2019, o 11:23
bo po prostu się w tym nie czuje dobrze ani też nie umiem tego robić. Nic na siłę. Jeśli styl uni jest Ci bliższy to nie rób niczego wbrew sobie :)
Uni mnie zaczął nudzić i chyba poeksperymentuję z wyglądem, no ale właśnie czuję się jakbym wychodziła ze strefy komfortu. :/
chocoladee pisze:
4 wrz 2019, o 20:32
kobiecosc to nie makijaz czy ciuszki...
to sie ma lub nie...
Można zmienić płeć, a 'tego' nie można mieć?! :o I czym to jest, zaaplikuję to sobie. :D
chocoladee pisze:
4 wrz 2019, o 20:37
ja mam shellac na paznokciach bo:
ladnie dlonie wygladaja
Ja maluję paznokcie do pracy, muszę mieć ładne dłonie. Malować się nie potrafię. :/ Siostra mi mówiła, że w makijażu wyglądam jak nieumalowana.
Jak to można zmienić płeć? Skąd taki bzdurny pomysł? :shock:
Awatar użytkownika
Quartz
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 45
Rejestracja: 1 lip 2019, o 14:34

Re: Jak stać się bardziej kobiecą??

Post autor: Quartz » 9 wrz 2019, o 12:47

biedronca pisze:
8 wrz 2019, o 23:13
QueenOfTheRings pisze:
8 wrz 2019, o 18:47
Prezeska pisze:
3 wrz 2019, o 11:23
bo po prostu się w tym nie czuje dobrze ani też nie umiem tego robić. Nic na siłę. Jeśli styl uni jest Ci bliższy to nie rób niczego wbrew sobie :)
Uni mnie zaczął nudzić i chyba poeksperymentuję z wyglądem, no ale właśnie czuję się jakbym wychodziła ze strefy komfortu. :/
chocoladee pisze:
4 wrz 2019, o 20:32
kobiecosc to nie makijaz czy ciuszki...
to sie ma lub nie...
Można zmienić płeć, a 'tego' nie można mieć?! :o I czym to jest, zaaplikuję to sobie. :D
chocoladee pisze:
4 wrz 2019, o 20:37
ja mam shellac na paznokciach bo:
ladnie dlonie wygladaja
Ja maluję paznokcie do pracy, muszę mieć ładne dłonie. Malować się nie potrafię. :/ Siostra mi mówiła, że w makijażu wyglądam jak nieumalowana.
Jak to można zmienić płeć? Skąd taki bzdurny pomysł? :shock:
Płeć można skorektować zarówno na drodze hormonalnej (przyjmowanie estrogenu lub testosteronu), operacyjnej (istnieja zabiegi rekinstrukcji narządów płciowych w obie strony), jak i prawnej.
razidwaitrzyicz
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 46
Rejestracja: 18 gru 2014, o 20:18

Re: Jak stać się bardziej kobiecą??

Post autor: razidwaitrzyicz » 10 wrz 2019, o 12:44

Quartz pisze:
9 wrz 2019, o 12:47
biedronca pisze:
8 wrz 2019, o 23:13
QueenOfTheRings pisze:
8 wrz 2019, o 18:47


Uni mnie zaczął nudzić i chyba poeksperymentuję z wyglądem, no ale właśnie czuję się jakbym wychodziła ze strefy komfortu. :/



Można zmienić płeć, a 'tego' nie można mieć?! :o I czym to jest, zaaplikuję to sobie. :D



Ja maluję paznokcie do pracy, muszę mieć ładne dłonie. Malować się nie potrafię. :/ Siostra mi mówiła, że w makijażu wyglądam jak nieumalowana.
Jak to można zmienić płeć? Skąd taki bzdurny pomysł? :shock:
Płeć można skorektować zarówno na drodze hormonalnej (przyjmowanie estrogenu lub testosteronu), operacyjnej (istnieja zabiegi rekinstrukcji narządów płciowych w obie strony), jak i prawnej.
PŁEĆ MOŻNA UZGODNIĆ.

Nie zmienić, nie skorektować, nie skorygować, nie poprawić. UZGODNIĆ.
Autorka powinna dostać z automatu bana za transfobię, a reszta zaangażowana na powaznie w dyskusję powinna płonąć ze wstydu. Ja wiem, że głupota i niedouczenie są demokratyczne, ale osoby niehetero mogłyby prezentować chociaż jakieś minimum, serio. Dno i dwa metry mułu.
Awatar użytkownika
MadaM
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 72
Rejestracja: 9 lip 2019, o 14:55
Lokalizacja: Kujawy

Re: Jak stać się bardziej kobiecą??

Post autor: MadaM » 10 wrz 2019, o 23:00

Quartz pisze:
9 wrz 2019, o 12:47
biedronca pisze:
8 wrz 2019, o 23:13
QueenOfTheRings pisze:
8 wrz 2019, o 18:47


Uni mnie zaczął nudzić i chyba poeksperymentuję z wyglądem, no ale właśnie czuję się jakbym wychodziła ze strefy komfortu. :/



Można zmienić płeć, a 'tego' nie można mieć?! :o I czym to jest, zaaplikuję to sobie. :D



Ja maluję paznokcie do pracy, muszę mieć ładne dłonie. Malować się nie potrafię. :/ Siostra mi mówiła, że w makijażu wyglądam jak nieumalowana.
Jak to można zmienić płeć? Skąd taki bzdurny pomysł? :shock:
Płeć można skorektować zarówno na drodze hormonalnej (przyjmowanie estrogenu lub testosteronu), operacyjnej (istnieja zabiegi rekinstrukcji narządów płciowych w obie strony), jak i prawnej.
To może jeszcze katolicy biblię znać powinni - t.j. jakieś minimum chociaż eeee - doświadczenie uczy że nieeee
_________________________________________
:flower: Ok. Jak chcesz. Jak zmienisz zdanie kawa aktualna. :flower:
Awatar użytkownika
MadaM
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 72
Rejestracja: 9 lip 2019, o 14:55
Lokalizacja: Kujawy

Re: Jak stać się bardziej kobiecą??

Post autor: MadaM » 10 wrz 2019, o 23:02

Oj to miało być do razidwaitrzyicz
sorki.
_________________________________________
:flower: Ok. Jak chcesz. Jak zmienisz zdanie kawa aktualna. :flower:
Awatar użytkownika
QueenOfTheRings
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 74
Rejestracja: 6 kwie 2019, o 21:37

Re: Jak stać się bardziej kobiecą??

Post autor: QueenOfTheRings » 11 wrz 2019, o 07:24

Librameo pisze:
8 wrz 2019, o 20:06
A jak się malujesz?
Ja mam dosyć jasną oprawę oczu, jak sobie nie machnę kreski eyelinerem to wyglądam jakbym oczu nie miała ;)
Jak podkreślę oczy kredką to wyglądam dziwnie. Ale dam szansę eyelinerowi. Przeraża mnie ilość makijażu jaką trzeba aplikować i potem poprawiać. Podkład, korektor, puder, cienie do oczu i tusz.
Librameo pisze:
8 wrz 2019, o 20:06
Gdy jestem ubrana tak na typowo kobieco, wszyscy się zachwycają, bo wyglądam jak nie ja ;) , a ja się czuję niekomfortowo.
No widzisz.
Librameo
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 53
Rejestracja: 12 cze 2016, o 09:41

Re: Jak stać się bardziej kobiecą??

Post autor: Librameo » 11 wrz 2019, o 20:37

Ja nigdy nie poprawiam, jak się zetrze to trudno ;) Chyba, że mi mucha do oka wpadnie i zetrę eyeliner - wtedy oczko bez kreski mam malutkie.

Co do podkreślania oczu kredką - zależy jaki kolor, jaka kredka, jakiej długości rysujesz kreskę - można poeksperymentować. Ja na dolnej powiece rysuję do długości ok 1/3 powieki od zewnętrznego kącika i rozcieram. (Brązowa Clubbing Colors z Bourjois - bo trwała, wyrazista i mięciutka).
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Jak stać się bardziej kobiecą??

Post autor: biedronca » 11 wrz 2019, o 21:02

A ten makijaż to na dzień, czy na wieczór? Bo dzienny powinien być właśnie niewidoczny. Kreski i kolorowe cienie raczej nie pasują do codziennych sytuacji. I jeżeli zainwestujesz w dobre kosmetyki, nie będą się za bardzo ścierać.
Jeżeli chodzi o makijaż na specjalne okazje, możesz się wybrać do kosmetyczki, przynajmniej na początku.
Awatar użytkownika
QueenOfTheRings
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 74
Rejestracja: 6 kwie 2019, o 21:37

Re: Jak stać się bardziej kobiecą??

Post autor: QueenOfTheRings » 13 wrz 2019, o 10:35

Na dzień, powinien być jak najbardziej widoczny chociaż nie najmocniejszy.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Jak stać się bardziej kobiecą??

Post autor: biedronca » 13 wrz 2019, o 20:26

No w sumie, co tam sobie lubisz. Ja uważam, że dzienny makijaż służy ukrywaniu niedoskonałości i podkreślaniu zalet i nie ma nic piękniejszego niż naturalne piękno, ale wiem, że jest mnóstwo kobiet, które używają makijażu, żeby sobie narysować nową twarz, niezależnie od rezultatu.
ODPOWIEDZ