Kontakt wzrokowy w grupie

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Kontakt wzrokowy w grupie

Post autor: nataliagk » 25 paź 2019, o 20:06

Witam. Proszę o radę, bo już nie wiem jak mam to oceniać. Pracuję w biurze i od czasu do czasu spotykamy się większą grupą np. w kuchni albo na korytarzu. Jest wśród nas dziewczyna, która jest duszą towarzystwa, jest wygadana i zawsze ma coś interesującego do powiedzenia na wiele tematów. W dodatku jest bardzo ładna, ale zarazem skromna i nie obnosi się ze swoją urodą, jest świadoma swojej urody, ale nie jest z tego powodu zarozumiała. Ja ją oceniam bardzo pozytywnie, ale nie wiem, czy ona mnie również. A więc do rzeczy - gdy np. stoimy w czteroosobowej grupie, tzn. ja stoję na przeciwko niej, a obok mnie jeszcze dwie osoby, wszyscy jesteśmy zwróceni twarzami w jej stronę i słuchamy tego, co ona mówi to ona nie patrzy na mnie, tylko raz na jedną osobę, a raz na drugą. Mnie omija wzrokiem, a tamtym patrzy śmiało w oczy. Natomiast, gdy ja odwrócę się na chwilę i popatrzę w inną stronę, a następnie znowu zaczynam patrzeć na nią, to widzę, że ona na mnie spogląda, ale szybko kieruje wzrok znowu na te dwie inne osoby. Czy to może oznaczać, że ona mnie nie lubi, skoro nie nawiązuje ze mną kontaktu wzrokowego?
awfulme67
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 15
Rejestracja: 8 paź 2019, o 09:29

Re: Kontakt wzrokowy w grupie

Post autor: awfulme67 » 25 paź 2019, o 20:14

Wygląda na to że Ją onieśmielasz. Ciekawe dlaczego. Powodów może być wiele :scratch:
reader
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 313
Rejestracja: 17 maja 2013, o 21:40

Re: Kontakt wzrokowy w grupie

Post autor: reader » 25 paź 2019, o 20:32

nataliagk pisze:
25 paź 2019, o 20:06
Mnie omija wzrokiem, a tamtym patrzy śmiało w oczy. Natomiast, gdy ja odwrócę się na chwilę i popatrzę w inną stronę, a następnie znowu zaczynam patrzeć na nią, to widzę, że ona na mnie spogląda, ale szybko kieruje wzrok znowu na te dwie inne osoby. Czy to może oznaczać, że ona mnie nie lubi, skoro nie nawiązuje ze mną kontaktu wzrokowego?
I tak specjalnie zarejestrowałaś się na forum dla kobiet homo i bi, żeby dostać potwierdzenie, że koleżanka z pracy cię nie lubi. 8)
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: Kontakt wzrokowy w grupie

Post autor: nataliagk » 25 paź 2019, o 20:39

awfulme67 pisze:
25 paź 2019, o 20:14
Wygląda na to że Ją onieśmielasz. Ciekawe dlaczego. Powodów może być wiele :scratch:
Hmm, czy ja mogę onieśmielać taką odważną osobę? Ona patrzy śmiało w oczy nawet dyrektorowi, który jest bardzo groźny i prezesowi, przed którym wszyscy mają respekt, a na mnie nie ma odwagi spojrzeć? A może po prostu mnie nie lubi i dlatego na mnie nie patrzy? W różnych publikacjach pojawiają się informacje, że jeżeli ktoś się komuś podoba, to patrzy w oczy dłużej, niż kilka sekund, a w naszym przypadku tego kontaktu wzrokowego w ogóle nie ma z jej strony. Ja znowu lubię ją bardziej od innych i patrzę jej w oczy prawie cały czas. Gdy pytam, czy się na mnie gniewa to mówi, że nie, ale przecież powiedzieć można wszystko, a dla mnie są ważniejsze sygnały niewerbalne. Skoro jej się podobam/lubi mnie, to dlaczego nawet na chwilę nie spojrzy mi w oczy? Gdziekolwiek nie stanę to ona zawsze mnie omija spojrzeniem. Nie ma rozbieganego wzroku, a wręcz przeciwnie - jej spojrzenie jest całkiem świadome, każdego ze słuchaczy nim obdarza chociażby na chwilę, a mnie w ogóle, za wyjątkiem sytuacji, gdy spojrzę gdzieś w bok, albo się odwrócę. Jeżeli ją onieśmielam to w pozytywnym, czy w negatywnym sensie?
DuzeK
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 121
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 16:24

Re: Kontakt wzrokowy w grupie

Post autor: DuzeK » 25 paź 2019, o 20:52

Jak dla mnie to się jej podobasz, a ona z tym walczy właśnie w taki sposób. :lol: hehe...
DuzeK
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 121
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 16:24

Re: Kontakt wzrokowy w grupie

Post autor: DuzeK » 25 paź 2019, o 21:02

Albo wróć... Może być też tak że zauważyła twoje zainteresowanie, zinterpretowała to tak że Ci się podoba i postanowiła unikać kontaktu wzrokowego, żeby (no nie wiem) zaznaczyć dystans. Czy coś w tym stylu...
A zauważyłaś coś jeszcze w jej zachowaniu?
awfulme67
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 15
Rejestracja: 8 paź 2019, o 09:29

Re: Kontakt wzrokowy w grupie

Post autor: awfulme67 » 25 paź 2019, o 21:24

nataliagk pisze:
25 paź 2019, o 20:39
awfulme67 pisze:
25 paź 2019, o 20:14
Wygląda na to że Ją onieśmielasz. Ciekawe dlaczego. Powodów może być wiele :scratch:
Hmm, czy ja mogę onieśmielać taką odważną osobę?
To tak nie działa. Uwierz mi mała krucha Kobieta może onieśmielić nawet nieustraszoną. Na nielubiane osoby raczej ludzie patrzą, tyle że chłodno, mi to tu nie pasuje. Ale to wcale nie musi oznaczać ani nic super pozytywnego ani negatywnego, może być zupełnie bez podtekstów, ja do nieśmiałych nie należę a zdarzyło mi się spotkać takie osoby co do których śmiałości było brak.
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: Kontakt wzrokowy w grupie

Post autor: nataliagk » 25 paź 2019, o 21:39

DuzeK pisze:
25 paź 2019, o 21:02
Albo wróć... Może być też tak że zauważyła twoje zainteresowanie, zinterpretowała to tak że Ci się podoba i postanowiła unikać kontaktu wzrokowego, żeby (no nie wiem) zaznaczyć dystans. Czy coś w tym stylu...
A zauważyłaś coś jeszcze w jej zachowaniu?
Całkiem niedawno mieliśmy pożegnanie pracownicy, która odeszła na emeryturę i ustawiliśmy się przy ścianach wokoło pomieszczenia (ok. 30 osób). Ona akurat stała po mojej przeciwnej stronie i podczas przemówienia solenizantki czasami nawet patrzyłyśmy na siebie przez dłuższy czas uśmiechając się. W tym dużym gronie ona prawie cały czas patrzyła w podłogę, ale gdy tylko podnosiła wzrok to patrzyła na mnie (wiem, bo bardzo rzadko często na nią patrzę). Przez chwilę rozmawiałam z koleżankami, które stały obok mnie, śmiałam się, bo mnie rozbawiły i gdy znowu spojrzałam na tę koleżankę na przeciwko to ona patrzyła na mnie bardzo szeroko się uśmiechając. Potem, gdy znowu odwróciłam wzrok do tych koleżanek obok, to ona podeszła do mnie i zapytała mnie o coś, co sama mogła sprawdzić, bez konieczności pytania mnie o to (dodam, że ona jest bardzo zaradna i samodzielna - raczej odmawia, gdy ktoś jej oferuje pomoc). Dla mnie to jest paradoksem, bo w mniejszym gronie unika mojego wzroku, nawet mogę powiedzieć, że mnie ignoruje, natomiast gdy przechodzi korytarzem, to szuka mojego wzroku, gdy z kimś rozmawia i mówi coś zabawnego to spogląda na mnie. Czy to oznacza, żę ona nie chce stworzyć ze mną bliższej relacji?
DuzeK
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 121
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 16:24

Re: Kontakt wzrokowy w grupie

Post autor: DuzeK » 25 paź 2019, o 21:58

Dobre pytanie!
Może w tej małej grupie, kiedy Cię ignoruje jest osoba przez którą się tak zachowuje. Albo nie interesuje się Tobą tak bardzo jak tymi pozostałymi w grupie. Bo wiadomo że jednych lubimy bardziej od tych drugich.
A kiedy jest sama to szuka czyjejś uwagi, bo może tego akurat potrzebuje, więc śledzi Cię wzrokiem.
Z tego co wiem, nawet po sobie ludzie z duszą towarzyską pożądają uwagi innych, ich spojrzeń i sygnałów jakiegokolwiek zainteresowania. A tym bardziej jak jest się ładnym, taka pożywka do zwiększenia pewności siebie.
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: Kontakt wzrokowy w grupie

Post autor: nataliagk » 25 paź 2019, o 22:10

DuzeK pisze:
25 paź 2019, o 21:58
Dobre pytanie!
Może w tej małej grupie, kiedy Cię ignoruje jest osoba przez którą się tak zachowuje. Albo nie interesuje się Tobą tak bardzo jak tymi pozostałymi w grupie. Bo wiadomo że jednych lubimy bardziej od tych drugich.
A kiedy jest sama to szuka czyjejś uwagi, bo może tego akurat potrzebuje, więc śledzi Cię wzrokiem.
Z tego co wiem, nawet po sobie ludzie z duszą towarzyską pożądają uwagi innych, ich spojrzeń i sygnałów jakiegokolwiek zainteresowania. A tym bardziej jak jest się ładnym, taka pożywka do zwiększenia pewności siebie.
Też tak myślałam, aż do momentu tego zebrania w 30-osobowym gronie. Tam były również te dwie osoby, o których pisałam wcześniej i ona nie patrzyła na nie, nie szukała ich wzroku, tylko albo patrzyła nieśmiało w podłogę (co mnie trochę zdziwiło, bo zazwyczaj jest duszą towarzystwa), albo zerkała na mnie uśmiechając się. A może ona mnie lubi, tylko po prostu trzyma mnie na dystans i nie chce nawiązania bliższych relacji?
DuzeK
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 121
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 16:24

Re: Kontakt wzrokowy w grupie

Post autor: DuzeK » 25 paź 2019, o 22:20

Zawsze możesz ją o to spytać, albo samemu sprawdzić :)
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: Kontakt wzrokowy w grupie

Post autor: nataliagk » 25 paź 2019, o 22:21

awfulme67 pisze:
25 paź 2019, o 21:24
nataliagk pisze:
25 paź 2019, o 20:39
awfulme67 pisze:
25 paź 2019, o 20:14
Wygląda na to że Ją onieśmielasz. Ciekawe dlaczego. Powodów może być wiele :scratch:
Hmm, czy ja mogę onieśmielać taką odważną osobę?
To tak nie działa. Uwierz mi mała krucha Kobieta może onieśmielić nawet nieustraszoną. Na nielubiane osoby raczej ludzie patrzą, tyle że chłodno, mi to tu nie pasuje. Ale to wcale nie musi oznaczać ani nic super pozytywnego ani negatywnego, może być zupełnie bez podtekstów, ja do nieśmiałych nie należę a zdarzyło mi się spotkać takie osoby co do których śmiałości było brak.
Chłodno to ona do tej pory raczej na mnie nie patrzyła, ale ona raczej na wszystkich patrzy ciepło, bo jest bardzo pozytywną osobą i wszyscy mają o niej dobre zdanie. Nawet jak jej ktoś zalezie za skórę to nie chowa długo urazy i stara się wszystko obrócić w żart, żeby nie mieć z nikim w pracy złych relacji, raczej bierze winę na siebie w konfliktowych sytuacjach. Nie zauważyłam, żeby w towarzystwie innych pracowników zachowywała się tak, jak wobec mnie, ale nie patrzy na mnie chłodno. Aha, zauważyłam jeszcze jedną rzecz - gdy rozmawia z kimś z pracowników przez telefon to ma rzeczowy, i raczej twardy głos, mówi szybko, zdecydowanie i odważnie, natomiast gdy rozmawia przez telefon ze mną to mówi miękko, łagodnie, zdecydowanie wolniej, lekko przyciszonym głosem. Czy ona się mnie boi, albo czegoś się obawia z mojej strony?
podusia666
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 52
Rejestracja: 9 wrz 2019, o 21:52

Re: Kontakt wzrokowy w grupie

Post autor: podusia666 » 25 paź 2019, o 22:22

A możesz ja po prostu zaprosić na kawę? : :P
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: Kontakt wzrokowy w grupie

Post autor: nataliagk » 25 paź 2019, o 22:26

DuzeK pisze:
25 paź 2019, o 22:20
Zawsze możesz ją o to spytać, albo samemu sprawdzić :)
Mogłabym, ale najpierw wolałabym się upewnić, czy te wszystkie sygnały niewerbalne, które wyżej opisałam nie świadczą o tym, że ona mnie nie lubi. Bo jeżeli mnie nie znosi to po co mam sobie jeszcze fundować gorycz odrzucenia i wyśmiania?
DuzeK
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 121
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 16:24

Re: Kontakt wzrokowy w grupie

Post autor: DuzeK » 25 paź 2019, o 22:29

nataliagk pisze:
25 paź 2019, o 22:26
DuzeK pisze:
25 paź 2019, o 22:20
Zawsze możesz ją o to spytać, albo samemu sprawdzić :)
Mogłabym, ale najpierw wolałabym się upewnić, czy te wszystkie sygnały niewerbalne, które wyżej opisałam nie świadczą o tym, że ona mnie nie lubi. Bo jeżeli mnie nie znosi to po co mam sobie jeszcze fundować gorycz odrzucenia i wyśmiania?
To zaryzykuj i sprawdzaj dalej. Twórz sytuacje żeby sprawdzić jej reakcje. Zaskocz ją i obserwuj, a gdy już nabierzesz pewności czy Cię lubi bądź nie to wiesz już co robić :wink:
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: Kontakt wzrokowy w grupie

Post autor: nataliagk » 25 paź 2019, o 22:34

podusia666 pisze:
25 paź 2019, o 22:22
A możesz ja po prostu zaprosić na kawę? : :P
Mogłabym, ale byłam świadkiem takiej sytuacji, że odmówiła wyjścia na kawę koleżance, z którą ona często rozmawia, patrzy jej w oczy i raczej nie jest onieśmielona rozmową z nią. Usprawiedliwiła się brakiem czasu, bo faktycznie jest bardzo zabiegana i ma dużo pracy. Ona nie spotyka się ze znajomymi z pracy poza firmą, bo mieszka w innym mieście.
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kontakt wzrokowy w grupie

Post autor: marinnaWR » 25 paź 2019, o 22:34

nataliagk pisze:
25 paź 2019, o 22:26
DuzeK pisze:
25 paź 2019, o 22:20
Zawsze możesz ją o to spytać, albo samemu sprawdzić :)
Mogłabym, ale najpierw wolałabym się upewnić, czy te wszystkie sygnały niewerbalne, które wyżej opisałam nie świadczą o tym, że ona mnie nie lubi. Bo jeżeli mnie nie znosi to po co mam sobie jeszcze fundować gorycz odrzucenia i wyśmiania?
Tej pewności nigdy nie będziesz miała. Nikt tu oprócz Ciebie nie zna jej osobiście. Nasze dywagacje zwyczajnie mogą być nietrafione. Powodzenia :)
Szarywidelec
Posty: 5
Rejestracja: 7 sie 2019, o 19:49
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Kontakt wzrokowy w grupie

Post autor: Szarywidelec » 25 paź 2019, o 22:45

Nie jestem w tej grupie a więc nie wiem, jednak wydaje mi się, że po prostu możesz się jej podobać. Jeśli chodzi o mnie i moje obserwacje to najczęściej patrzymy się w oczy nieznajomym osobom które są dla nas obojętne lub wręcz się nam nie podobają.
Na Twoim miejscu może bym jej na kawę nie zapraszała ale uśmiechała się do niej, jeśli jest odważna to może zrobi ten pierwszy krok jak ją do tego zachęcisz i dasz jej 'znak' ;)
Będę trzymać kciuki i poinformuj nas jak sytuacja się wyklaruje :)
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: Kontakt wzrokowy w grupie

Post autor: nataliagk » 25 paź 2019, o 23:27

Szarywidelec pisze:
25 paź 2019, o 22:45
Nie jestem w tej grupie a więc nie wiem, jednak wydaje mi się, że po prostu możesz się jej podobać. Jeśli chodzi o mnie i moje obserwacje to najczęściej patrzymy się w oczy nieznajomym osobom które są dla nas obojętne lub wręcz się nam nie podobają.
Na Twoim miejscu może bym jej na kawę nie zapraszała ale uśmiechała się do niej, jeśli jest odważna to może zrobi ten pierwszy krok jak ją do tego zachęcisz i dasz jej 'znak' ;)
Będę trzymać kciuki i poinformuj nas jak sytuacja się wyklaruje :)
Może właśnie w tym uśmiechu jest sedno i ratunek dla mnie, bo teraz właśnie sobie uświadomiłam, że gdy rozmawiam z nią nie uśmiechając się to ona jest wobec mnie raczej oschła, a gdy zagaduję do niej od początku z uśmiechem, to odwzajemnia ten uśmiech i tak jakby dodaje jej to energii. Niestety problem polega na tym, że ona siedzi w pokoju razem z kierownikiem i z kilkoma pracownikami równorzędnymi sobie, więc ja mogę z nią rozmawiać tylko na tematy służbowe. Plus jest taki, że ona nawet, gdy jest bardzo zajęta to zawsze poświęca mi chwilę czasu i odpowiada na moje pytania, a zdarzają się sytuacje, że innych zbywa i usprawiedliwia się natłokiem obowiązków (co jest zgodne z prawdą).
wojtek
super forma
super forma
Posty: 2878
Rejestracja: 19 lis 2016, o 21:43

Re: Kontakt wzrokowy w grupie

Post autor: wojtek » 26 paź 2019, o 08:21

ludzie odwzajemniają to co dostają. uśmiech za uśmiech, oziębłość za oziębłość, itd. każdy tak robi, nie tylko ona.
Awatar użytkownika
Akwa35
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 188
Rejestracja: 13 lut 2017, o 10:44

Re: Kontakt wzrokowy w grupie

Post autor: Akwa35 » 26 paź 2019, o 08:56

Łatwo jest uśmiechać się do człowieka uśmiechniętego.
Nie dorabiaj sobie teorii, jednych darzymy sympatią, innych nie. Niektórzy osmielaja otwartością inni na wszelki wypadek Stawiają przed innymi murek.
Poza tym wiesz jak jest: gdzie rabotajesz, tam nie...
Uśmiechniętego weekendu
motylek2402
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 20
Rejestracja: 17 mar 2013, o 00:10

Re: Kontakt wzrokowy w grupie

Post autor: motylek2402 » 26 paź 2019, o 10:13

awfulme67 pisze:
25 paź 2019, o 20:14
Wygląda na to że Ją onieśmielasz. Ciekawe dlaczego. Powodów może być wiele :scratch:
A jakie wg Ciebie mogą być powody tego, że ją onieśmielam?
Awatar użytkownika
fern
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 209
Rejestracja: 29 mar 2013, o 00:33

Re: Kontakt wzrokowy w grupie

Post autor: fern » 26 paź 2019, o 10:14

Unikanie wzroku, też jest jakąś formą komunikacji.
Spróbuj nawiązać kontakt z zewnątrz. N.p. w kantynie, ona siedzi w towarzystwie, a ty przy drugim stoliku.
Każde spotkanie się oczu powinnaś nagrodzić uśmiechem.
motylek2402
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 20
Rejestracja: 17 mar 2013, o 00:10

Re: Kontakt wzrokowy w grupie

Post autor: motylek2402 » 26 paź 2019, o 10:47

fern pisze:
26 paź 2019, o 10:14
Unikanie wzroku, też jest jakąś formą komunikacji.
Spróbuj nawiązać kontakt z zewnątrz. N.p. w kantynie, ona siedzi w towarzystwie, a ty przy drugim stoliku.
Każde spotkanie się oczu powinnaś nagrodzić uśmiechem.
No to właśnie zauważyłam nie raz taką sytuację, że gdy podczas przerwy w kuchni ona stoi w kilkuosobowej grupie, a ja z oddali ją obserwuję, to ona bardzo często zerka na mnie i rozmawia głośno z tymi osobami. A gdy tylko podejdę do grupy stając na przeciwko niej, to ona dalej coś mówi, ale tym razem trochę ścisza głos, mówi spokojniej i już na mnie nie patrzy, chociaż jestem blisko i w sumie staram się przyciągać jej spojrzenie, ale ona wtedy nawet przelotnie na mnie nie spojrzy. A może ona zauważyła, że mi się podoba i teraz bawi się moim zainteresowaniem i niczego więcej nie oczekuje?
marijjqa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 57
Rejestracja: 8 maja 2019, o 22:11

Re: Kontakt wzrokowy w grupie

Post autor: marijjqa » 26 paź 2019, o 11:17

A moze widzi, ze ja obserwujesz.. i boi sie ze ktos zauwazy jeszcze wasze spojrzenia.. i dlatego w malym gronie go unika?
Awatar użytkownika
Akwa35
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 188
Rejestracja: 13 lut 2017, o 10:44

Re: Kontakt wzrokowy w grupie

Post autor: Akwa35 » 26 paź 2019, o 11:20

Zastanawia się o co Ci chodzi, dlaczego ją obserwujesz. :) :cool:
awfulme67
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 15
Rejestracja: 8 paź 2019, o 09:29

Re: Kontakt wzrokowy w grupie

Post autor: awfulme67 » 26 paź 2019, o 11:40

motylek2402 pisze:
26 paź 2019, o 10:13
awfulme67 pisze:
25 paź 2019, o 20:14
Wygląda na to że Ją onieśmielasz. Ciekawe dlaczego. Powodów może być wiele :scratch:
A jakie wg Ciebie mogą być powody tego, że ją onieśmielam?
Nie znam Twoich realiów ale:

Najbardziej prawdopodobny że Ją zaciekawiłaś, bez podtekstow tak jak sie gapimy na interesujące lub rozniace sie od innych osoby.
Moze podoba jej sie Twoj styl ubioru albo zachowanie.
Moze jej ktos cos o Tobie opowiadal...

Moze jej kogos przypominasz, kto wiele znaczył...

Oczywiście najbardziej pożądany ale juz duzo mniej prawdopodobny powod ze jej się podobasz w wiadomy sposob

Kiedy czujemy taka zbyt duza ciekawosc to nas troche deprymuje i spoglądamy jakby ukradkiem
motylek2402
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 20
Rejestracja: 17 mar 2013, o 00:10

Re: Kontakt wzrokowy w grupie

Post autor: motylek2402 » 26 paź 2019, o 12:37

To nie jest tak, że ja gapię się na nią cały czas, po prostu bardzo mi się podoba zarówno z wyglądu jak i z charakteru i dlatego często na nią patrzę i łaknę każdego jej spojrzenia. Jej uroda nie jest w stylu Claudii Schiffer albo Charlize Theron, raczej bardziej przypomina Emmę Watson, czyli ma bardziej dziewczęcą urodę niż taką, jaką mają te typowo okładkowe, piękne gwiazdy (oczywiście wiem, że te gwiazdy wyglądają trochę inaczej bez makijażu i poprawek w photo shopie). To, co ją wyróżnia to sposób bycia, dość wyluzowany i czasami nawet trochę bezczelny, ale nie chamski czy nachalny. Ma taki błysk w oku, jak z kimś rozmawia - ewidentnie flirtuje z większością ludzi, z którymi rozmawia, zarówno z mężczyznami, jak i z kobietami, ale to jest taki flirt bez podtekstów słownych, tylko ton głosu o tym świadczy (mam nadzieję, że wiecie co mam na myśli). Ze mną na początku też rozmawiała w ten sposób, ale od jakiegoś to się zmieniło - teraz mam wrażenie, że mówi do mnie bardziej miękko, wymawia moje imię ciszej, niż imiona innych, nawet czasami mam wrażenie, że jej przy mnie słabo. Sytuacja się trochę zmienia, gdy się do niej szeroko uśmiecham podczas rozmowy we dwójkę, ona jakby nabiera wtedy energii i mówi trochę głośniej, ale i tak nie tak odważnie jak z innymi. Nie chcę wyjść na przewrażliwioną, ale mam mieszane uczucia, bo nie wiem, czy to oznacza, że ona niezbyt za mną przepada i się mnie boi, czy są jakieś inne powody? Dodam, że my nie rozmawiałyśmy ze sobą jeszcze na prywatne tematy, bo ona siedzi w biurze z większą liczbą osób, w tym z kierownikiem, a gdy tylko idzie do kuchni na przerwę to zaraz obsiada ją wianuszek ludzi, bo ona ma w sobie taki magnetyzm, że ludzie do niej lgną i za nią przepadają. Ostatnio kolega-jajcarz, który siedzi z nią w biurze wrócił z magazynu i stali na korytarzu w pewnej odległości od mojego stanowiska pracy (plus jeszcze kilka osób), a on pochwalił się informacją, jaki nr ma przesyłka, po którą tam poszedł: 69. Ona wtedy popatrzyła na mnie długim, wymownym spojrzeniem z szelmowskim uśmiechem (ja odwzajemniłam to spojrzenie i uśmiechnęłam się do niej z tą samą iskrą w oku). Ona również jest jajcarą, prawie taką sama jak ten kolega, więc nie wiem, czy to spojrzenie było po prostu przypadkowe, czy może celowo spojrzała akurat na mnie.
Awatar użytkownika
fern
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 209
Rejestracja: 29 mar 2013, o 00:33

Re: Kontakt wzrokowy w grupie

Post autor: fern » 26 paź 2019, o 12:59

motylek2402 pisze:
26 paź 2019, o 10:47
No to właśnie zauważyłam nie raz taką sytuację, że gdy podczas przerwy w kuchni ona stoi w kilkuosobowej grupie, a ja z oddali ją obserwuję, to ona bardzo często zerka na mnie i rozmawia głośno z tymi osobami. A gdy tylko podejdę do grupy stając na przeciwko niej, to ona dalej coś mówi, ale tym razem trochę ścisza głos, mówi spokojniej i już na mnie nie patrzy, chociaż jestem blisko i w sumie staram się przyciągać jej spojrzenie, ale ona wtedy nawet przelotnie na mnie nie spojrzy. A może ona zauważyła, że mi się podoba i teraz bawi się moim zainteresowaniem i niczego więcej nie oczekuje?
Zgodnie z "zasadami podrywu", powinnaś do niej podejść, kiedy jest sama i zagadać. Co więcej powinnaś w tym momencie, również, jakoś zasygnalizować swoje intencje. Do głowy mi przychodzi coś takiego:
Cześć
- .....
- ......
- Dostałam dwa bilety (zaproszenia) na (do) i nie mam z kim pójść. Pomyślałam, że mogłybyśmy ..........

Wiem, że to chyba dość mocne wejście i może wymagać shot'a na rozpęd, ale niczego jeszcze nie determinuje, a reakcja i odpowiedź, będzie już bardzo dużo znaczyła.
motylek2402
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 20
Rejestracja: 17 mar 2013, o 00:10

Re: Kontakt wzrokowy w grupie

Post autor: motylek2402 » 26 paź 2019, o 14:33

Znalazłam linki, które mogą wam trochę przybliżyć jej wygląd i zachowanie. Wygląda identycznie jak ten chłopak o jasnych włosach z linku: https://www.youtube.com/watch?v=7yRHqXmRl-E (ma troszkę bardziej dziewczęce rysy). Długość włosów jest podobna, rysy są niemal identyczne - mogłabym go nawet z nią pomylić. Jeżeli chodzi o rodzaj spojrzenia i flirtu, którym obdarza swoich rozmówców są charakterystyczne dla Halsey w tym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=CWlbjXwUMJI .
Różnica jest taka, że tylko, gdy rozmawia ze mną przestaje flirtować i zachowuje się tak, jak to opisałam wcześniej. Po prostu mnie traktuje inaczej niż innych rozmówców, stąd też moja obawa, że mnie lubi mniej.
ODPOWIEDZ