Czy w Polsce tez tak trudno, zeby kogos poznac?

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
charcoal
Posty: 8
Rejestracja: 9 maja 2015, o 17:48

Czy w Polsce tez tak trudno, zeby kogos poznac?

Post autor: charcoal » 29 sty 2021, o 17:25

Od pewnego czasu zastanawiam sie nad tym, czy w Polsce tez jest tak trudno poznac jakas "normalna" kobiete jak tutaj w Niemczech?
Mieszkam od urodzenia w Niemczech i widze, ze jakos kobiety les maja wielkie problemy z tworzeniem stabilnego zwiazku czy nawet jakies znajomosci miedzy les nie za bardzo funkcjonuja.

Polske znam tylko z urlopow i nie mam "branzowych" doswiadczen, ale jestem ciekawa, czy tez tak podobnie jest jak tutaj w Niemczech czy calkiem inaczej.

Moze podzielicie sie waszymi doswiadczeniami, jestem ciekawa na odpowiedzi. :)
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy w Polsce tez tak trudno, zeby kogos poznac?

Post autor: marinnaWR » 29 sty 2021, o 23:26

To zależy.
Zależy głównie od Ciebie :)
Ja znam sporo normalnych lesbijek, które są moimi znajomymi. Jedna najbardziej wyjątkowa jest moją partnerką.
Zależy też, co dla Ciebie jest normalne a co mniej normalne. W każdym razie, zakładając, że norma to pojęcie bliżej nie sprecyzowane, bądź dobrej myśli, jeśli postanowiłaś teraz szukać w Polsce.
charcoal
Posty: 8
Rejestracja: 9 maja 2015, o 17:48

Re: Czy w Polsce tez tak trudno, zeby kogos poznac?

Post autor: charcoal » 30 sty 2021, o 18:14

Dzieki za odpowiedz :) ...A ogolnie jaka teraz jest w Polsce sytuacja dla ludzi LGBTQ? Slychac w mediach, ze jest duza homofobia i sytuacja sie pogorszyla przez konserwatywny rzad.

Studiowalam przez rok w Polsce i wtedy zrobilam "eksperyment" i sie na studiach wyoutawalam jako lesbijka, ale milo bylam zaskoczona, ze wszyscy mnie zaakceptwoali i sie ode mnie nie odsuneli. Wtedy jeszcze bylam mloda i odwazna (albo mloda i glupia :-P :cool: ) .
jucha_22
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 333
Rejestracja: 1 lip 2006, o 00:00

Re: Czy w Polsce tez tak trudno, zeby kogos poznac?

Post autor: jucha_22 » 30 sty 2021, o 19:05

Mysle ze wszedzie jest trudno. Mieszkam w Londynie, UK i tez jest mi ciezko kogoś poznać. W ciągu ostatnich paru tygodni dałam dwa ogłoszenia na dwóch różnych stronach i brak odzewu wiec mysle ze „problem” jest wszedzie ;)
Lilian_
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 139
Rejestracja: 26 lis 2017, o 22:17

Re: Czy w Polsce tez tak trudno, zeby kogos poznac?

Post autor: Lilian_ » 31 sty 2021, o 23:52

jucha_22 pisze:
30 sty 2021, o 19:05
Mysle ze wszedzie jest trudno. Mieszkam w Londynie, UK i tez jest mi ciezko kogoś poznać. W ciągu ostatnich paru tygodni dałam dwa ogłoszenia na dwóch różnych stronach i brak odzewu wiec mysle ze „problem” jest wszedzie ;)
Potwierdzam. Ja też mieszkam w UK i również jest nam z partnerką ciężko poznać jakiekolwiek osoby z branży.
Próbujemy różnych sposobów, ale zero odzewu, więc jesteśmy zdane same na siebie 😂
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Czy w Polsce tez tak trudno, zeby kogos poznac?

Post autor: ImaSumak » 1 lut 2021, o 14:36

Biedactwa.
Lubię kiedy kobieta...
jucha_22
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 333
Rejestracja: 1 lip 2006, o 00:00

Re: Czy w Polsce tez tak trudno, zeby kogos poznac?

Post autor: jucha_22 » 1 lut 2021, o 17:01

ImaSumak pisze:
1 lut 2021, o 14:36
Biedactwa.

E tam od razu Biedactwa lol
GrubaKaska
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 167
Rejestracja: 29 sie 2020, o 23:43

Re: Czy w Polsce tez tak trudno, zeby kogos poznac?

Post autor: GrubaKaska » 1 lut 2021, o 18:17

Trudno Wam kogoś poznać, bo nie mówicie w obcym języku czy nikt się Wam nie podoba? W Niemczech czy UK to chyba nie problem? Większość nie siedzi po szafach.
martynkaaa
Posty: 2
Rejestracja: 12 wrz 2020, o 15:04

Re: Czy w Polsce tez tak trudno, zeby kogos poznac?

Post autor: martynkaaa » 1 lut 2021, o 18:22

jestem les i mam tez faceta, chetnie poznam sexowna les dla siebie

gg 5852370
GrubaKaska
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 167
Rejestracja: 29 sie 2020, o 23:43

Re: Czy w Polsce tez tak trudno, zeby kogos poznac?

Post autor: GrubaKaska » 1 lut 2021, o 18:41

martynkaaa pisze:
1 lut 2021, o 18:22
jestem les i mam tez faceta, chetnie poznam sexowna les dla siebie

gg 5852370
Poniekąd rozumiem Waszą frustrację 😂 jak ciągle jakieś zongi się napataczaja.
jucha_22
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 333
Rejestracja: 1 lip 2006, o 00:00

Re: Czy w Polsce tez tak trudno, zeby kogos poznac?

Post autor: jucha_22 » 2 lut 2021, o 21:10

GrubaKaska pisze:
1 lut 2021, o 18:17
Trudno Wam kogoś poznać, bo nie mówicie w obcym języku czy nikt się Wam nie podoba? W Niemczech czy UK to chyba nie problem? Większość nie siedzi po szafach.
A tu Cię zaskoczę bo rozmawiam w języku angielskim. Moim ograniczeniem jest chyba to ze nie imprezuje i nie pije.
Nie oceniam książki po okładce. Ostatnio dziewczyna która się do mnie odezwała stwierdziła ze rozmowa się nam nie klei bo nie dość szybko odpisywałam na jej wiadomości ;)
Ella_Bronia
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 619
Rejestracja: 15 mar 2013, o 18:41

Re: Czy w Polsce tez tak trudno, zeby kogos poznac?

Post autor: Ella_Bronia » 2 lut 2021, o 21:44

Może przez ogłoszenie jest trudno? Może lepiej w dyskotecy, w lambdzie albo innym branżowym miejscu.
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy w Polsce tez tak trudno, zeby kogos poznac?

Post autor: marinnaWR » 3 lut 2021, o 19:18

Niektórym zawsze trudno a innym zawsze łatwo.
Dlatego moim zdaniem, problem nie jest w miejscu na ziemi a raczej w Was :D Może ogłoszenia typu "poznam do związku" to akurat nie dla was? Może trzeba dać więcej od siebie i zrezygnować np z anonimowości, którą co prawda daje internet, ale rezultaty was nie zadowalają ? Może wyjdźcie do ludzi ? zaangażujcie się np charytatywnie lub w akcje dobroczynne ? Umówcie się na spacer lokalnie na fb np właścicieli psów, biegaczy czy chodziarzy. Ostatnio morsowanie w modzie :-P Albo dajcie forumowe ogłoszenie niekoniecznie z zaproszeniem na randkę, ale związane z waszym hobby, np planszówki, podróże, czytanie, oglądanie filmów. Popatrzcie, tutaj na forum KK są działy tematyczne, możecie tam opowiedzieć o tym, co lubicie, na czym się znacie i jakie to jest fajne. Przychodzimy tu w różnych celach i każda z nas wyrabia sobie zdanie o innych dziewczynach na podstawie ich wypowiedzi. Myślę, że funkcja PW jest czasem używana i dochodzi do spotkań a z czasem i związki powstają.
charcoal
Posty: 8
Rejestracja: 9 maja 2015, o 17:48

Re: Czy w Polsce tez tak trudno, zeby kogos poznac?

Post autor: charcoal » 3 lut 2021, o 20:19

W Niemczech jest taki trend, ze kobiety les sa coraz bardziej niewidzialne. Starsza generacja (niemieckich) lesbijek walczyla, zeby stworzyc jakies miesca spotkan, zeby byla mozliwosc do wymiany mysli, zeby byla mozliwosc do poznawania sie...Niestety mlodsza generacja juz nie jest chetna do tego, zeby dbac o takie miesca. Wszystko podupada.
Chyba, ze kobiety les powymieraly na calym swiecie i juz nie ma... :cool: :-P
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy w Polsce tez tak trudno, zeby kogos poznac?

Post autor: marinnaWR » 3 lut 2021, o 20:39

charcoal pisze:
3 lut 2021, o 20:19
W Niemczech jest taki trend, ze kobiety les sa coraz bardziej niewidzialne. Starsza generacja (niemieckich) lesbijek walczyla, zeby stworzyc jakies miesca spotkan, zeby byla mozliwosc do wymiany mysli, zeby byla mozliwosc do poznawania sie...Niestety mlodsza generacja juz nie jest chetna do tego, zeby dbac o takie miesca. Wszystko podupada.
Chyba, ze kobiety les powymieraly na calym swiecie i juz nie ma... :cool: :-P
Powymierały...Acha. I dlatego tu sobie z nami dyskutujesz :lol:
jucha_22
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 333
Rejestracja: 1 lip 2006, o 00:00

Re: Czy w Polsce tez tak trudno, zeby kogos poznac?

Post autor: jucha_22 » 3 lut 2021, o 22:18

marinnaWR pisze:
3 lut 2021, o 19:18
Niektórym zawsze trudno a innym zawsze łatwo.
Dlatego moim zdaniem, problem nie jest w miejscu na ziemi a raczej w Was :D Może ogłoszenia typu "poznam do związku" to akurat nie dla was? Może trzeba dać więcej od siebie i zrezygnować np z anonimowości, którą co prawda daje internet, ale rezultaty was nie zadowalają ? Może wyjdźcie do ludzi ? zaangażujcie się np charytatywnie lub w akcje dobroczynne ? Umówcie się na spacer lokalnie na fb np właścicieli psów, biegaczy czy chodziarzy. Ostatnio morsowanie w modzie :-P Albo dajcie forumowe ogłoszenie niekoniecznie z zaproszeniem na randkę, ale związane z waszym hobby, np planszówki, podróże, czytanie, oglądanie filmów. Popatrzcie, tutaj na forum KK są działy tematyczne, możecie tam opowiedzieć o tym, co lubicie, na czym się znacie i jakie to jest fajne. Przychodzimy tu w różnych celach i każda z nas wyrabia sobie zdanie o innych dziewczynach na podstawie ich wypowiedzi. Myślę, że funkcja PW jest czasem używana i dochodzi do spotkań a z czasem i związki powstają.
No tak problem jest w nas lol
Liftmeup
Posty: 9
Rejestracja: 2 lut 2021, o 15:25

Re: Czy w Polsce tez tak trudno, zeby kogos poznac?

Post autor: Liftmeup » 4 lut 2021, o 15:38

Myśle, że „trudność” wynikająca z poznania kobiety np w barze, dyskotece może wynikać z tego, że trudno jest ocenić na pierwszy rzut oka czy kobieta jest les czy nie. Krótkie włosy, styl a nawet sposób chodzenia pozwalał w dość sporym % ocenić orientacje. Tak, wiem że to powierzchowne ale w końcu wygląd jest pierwszym kryterium, wg którego decydujemy czy podejść czy nie. Po pierwszym spojrzeniu i ocenie wzrokowej nikt nie jest w stanie ocenić czy druga osoba ma mózg i go używa czy nie. Z własnego doświadczenia wiem, iż nieśmiałość utrudnia taki kontakt, podejście i zagadanie. Szczególnie jeśli kobieta wygląda bardzo kobieco. Mam na myśli klub/miejsce niebranżowe albo friendly. Miejsca, w których łatwo trafić na kobietę hetero. Takie „porażki” bywają bolesne, dla osób które mają problem z nawiązywaniem znajomosci.
Raz w życiu zdarzyło mi się iż po jednym spojrzeniu wiedziałam że kobieta przede mną stojąca jest les, z wyglądu opisałabym ją raczej jako typową heteryczke.
Jeśli chodzi o poznanie on-line, to wszędzie, na każdym
Portalu, niezależnie od kraju, oczekiwania są proste - musisz najlepiej od razu wysłać fotkę i odpisywać w trybie asap. Inaczej dyskwalifikacja😉. Dla kobiet takich jak ja tzn dojrzałych - 40tka- wiedzących czego chcą a czego nie, trudno jest przebrnąć przez stosy maili typu „wyślij fotkę a najlepiej to cycków, u Ciebie czy u mnie, maile z błędami, maile o treści ‚co tam, itd.
Rozumiem Cię doskonale i trzymam kciuki. Jak zaraza się skończy to myśle, że będzie łatwiej, niedobory kontaktów oraz inne niedobory 😉 przełożą się na intensywność i zaspakajanie potrzeb wszelakich
Ella_Bronia
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 619
Rejestracja: 15 mar 2013, o 18:41

Re: Czy w Polsce tez tak trudno, zeby kogos poznac?

Post autor: Ella_Bronia » 4 lut 2021, o 17:56

Liftmeup pisze:
4 lut 2021, o 15:38
Myśle, że „trudność” wynikająca z poznania kobiety np w barze, dyskotece może wynikać z tego, że trudno jest ocenić na pierwszy rzut oka czy kobieta jest les czy nie. Krótkie włosy, styl a nawet sposób chodzenia pozwalał w dość sporym % ocenić orientacje. Tak, wiem że to powierzchowne ale w końcu wygląd jest pierwszym kryterium, wg którego decydujemy czy podejść czy nie. Po pierwszym spojrzeniu i ocenie wzrokowej nikt nie jest w stanie ocenić czy druga osoba ma mózg i go używa czy nie. Z własnego doświadczenia wiem, iż nieśmiałość utrudnia taki kontakt, podejście i zagadanie. Szczególnie jeśli kobieta wygląda bardzo kobieco. Mam na myśli klub/miejsce niebranżowe albo friendly. Miejsca, w których łatwo trafić na kobietę hetero. Takie „porażki” bywają bolesne, dla osób które mają problem z nawiązywaniem znajomosci.
Raz w życiu zdarzyło mi się iż po jednym spojrzeniu wiedziałam że kobieta przede mną stojąca jest les, z wyglądu opisałabym ją raczej jako typową heteryczke.
Jeśli chodzi o poznanie on-line, to wszędzie, na każdym
Portalu, niezależnie od kraju, oczekiwania są proste - musisz najlepiej od razu wysłać fotkę i odpisywać w trybie asap. Inaczej dyskwalifikacja😉. Dla kobiet takich jak ja tzn dojrzałych - 40tka- wiedzących czego chcą a czego nie, trudno jest przebrnąć przez stosy maili typu „wyślij fotkę a najlepiej to cycków, u Ciebie czy u mnie, maile z błędami, maile o treści ‚co tam, itd.
Rozumiem Cię doskonale i trzymam kciuki. Jak zaraza się skończy to myśle, że będzie łatwiej, niedobory kontaktów oraz inne niedobory 😉 przełożą się na intensywność i zaspakajanie potrzeb wszelakich
Mowiąc o barach czy dyskotekach mialam na mysli tylko te branzowe. Ktora Les chodzi po heteryckich dyskotekach zwlaszcza zeby kogos poznać?
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy w Polsce tez tak trudno, zeby kogos poznac?

Post autor: marinnaWR » 4 lut 2021, o 19:26

Ale Ella, każde miejsce jest dobre. W zwykłej dyskotece czy barze szanse są mniejsze, ale pamiętam z czasów przed covidowych, jak bywałam w lokalach branżowych, to tam z kolei pełno osób hetero
Ella_Bronia
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 619
Rejestracja: 15 mar 2013, o 18:41

Re: Czy w Polsce tez tak trudno, zeby kogos poznac?

Post autor: Ella_Bronia » 5 lut 2021, o 11:36

marinnaWR pisze:
4 lut 2021, o 19:26
Ale Ella, każde miejsce jest dobre. W zwykłej dyskotece czy barze szanse są mniejsze, ale pamiętam z czasów przed covidowych, jak bywałam w lokalach branżowych, to tam z kolei pełno osób hetero
Powodzenia :-)
Liftmeup
Posty: 9
Rejestracja: 2 lut 2021, o 15:25

Re: Czy w Polsce tez tak trudno, zeby kogos poznac?

Post autor: Liftmeup » 5 lut 2021, o 12:07

Oczywiście, że barach hetero też da się poznać les, nie ma co się ograniczać tylko i wyłącznie do branżowych miejsc. Stopień trudności wzrasta ale nie jest to niemożliwe. Sama w czasach przed pandemią bywałam zarówno w jednych jak i w drugich. Wszystko jest kwestią przeprowadzenia „rozpoznania” 😉 i odpowiedniego obrania „celu” a potem „atak”.
charcoal
Posty: 8
Rejestracja: 9 maja 2015, o 17:48

Re: Czy w Polsce tez tak trudno, zeby kogos poznac?

Post autor: charcoal » 6 lut 2021, o 17:59

Liftmeup pisze:
4 lut 2021, o 15:38
Myśle, że „trudność” wynikająca z poznania kobiety np w barze, dyskotece może wynikać z tego, że trudno jest ocenić na pierwszy rzut oka czy kobieta jest les czy nie. Krótkie włosy, styl a nawet sposób chodzenia pozwalał w dość sporym % ocenić orientacje. Tak, wiem że to powierzchowne ale w końcu wygląd jest pierwszym kryterium, wg którego decydujemy czy podejść czy nie. Po pierwszym spojrzeniu i ocenie wzrokowej nikt nie jest w stanie ocenić czy druga osoba ma mózg i go używa czy nie. Z własnego doświadczenia wiem, iż nieśmiałość utrudnia taki kontakt, podejście i zagadanie. Szczególnie jeśli kobieta wygląda bardzo kobieco. Mam na myśli klub/miejsce niebranżowe albo friendly. Miejsca, w których łatwo trafić na kobietę hetero. Takie „porażki” bywają bolesne, dla osób które mają problem z nawiązywaniem znajomosci.
Raz w życiu zdarzyło mi się iż po jednym spojrzeniu wiedziałam że kobieta przede mną stojąca jest les, z wyglądu opisałabym ją raczej jako typową heteryczke.
Jeśli chodzi o poznanie on-line, to wszędzie, na każdym
Portalu, niezależnie od kraju, oczekiwania są proste - musisz najlepiej od razu wysłać fotkę i odpisywać w trybie asap. Inaczej dyskwalifikacja😉. Dla kobiet takich jak ja tzn dojrzałych - 40tka- wiedzących czego chcą a czego nie, trudno jest przebrnąć przez stosy maili typu „wyślij fotkę a najlepiej to cycków, u Ciebie czy u mnie, maile z błędami, maile o treści ‚co tam, itd.
Rozumiem Cię doskonale i trzymam kciuki. Jak zaraza się skończy to myśle, że będzie łatwiej, niedobory kontaktów oraz inne niedobory 😉 przełożą się na intensywność i zaspakajanie potrzeb wszelakich
Masz racje z tym co opisujesz. Ciezko jest natrafic na taka osobe, ktora do czlowieka pasuje i ktora wlasnie nie jest tylko powierzchowna. I oczywiscie tez jest trudniej im starszy czlowiek jest, bo juz troche ma wyobrazenie czego chce a czego nie.
Hahaha,...tez mam dosc takich wiadomosci w stylu: "Hej, jak tam", i "wyslij fotke"... :lol: :lol: Smiac mi sie z tego chce. :lol:
charcoal
Posty: 8
Rejestracja: 9 maja 2015, o 17:48

Re: Czy w Polsce tez tak trudno, zeby kogos poznac?

Post autor: charcoal » 6 lut 2021, o 18:01

Lilian_ pisze:
31 sty 2021, o 23:52
jucha_22 pisze:
30 sty 2021, o 19:05
Mysle ze wszedzie jest trudno. Mieszkam w Londynie, UK i tez jest mi ciezko kogoś poznać. W ciągu ostatnich paru tygodni dałam dwa ogłoszenia na dwóch różnych stronach i brak odzewu wiec mysle ze „problem” jest wszedzie ;)
Potwierdzam. Ja też mieszkam w UK i również jest nam z partnerką ciężko poznać jakiekolwiek osoby z branży.
Próbujemy różnych sposobów, ale zero odzewu, więc jesteśmy zdane same na siebie 😂
Przynajmniej macie siebie, to juz nie tak zle. :)
Witania
Posty: 8
Rejestracja: 4 sie 2022, o 12:32

Re: Czy w Polsce tez tak trudno, zeby kogos poznac?

Post autor: Witania » 21 gru 2022, o 17:09

Ja uważam, że najważniejsze to skupić się na sobie i swoim rozwoju, miłość przyjdzie sama. Polecam samotne wyjazdy, uczą jak polubić samego siebie, a dodatkowo można odkryć nowe zakątki świata. Zastanawiam się nad wyjazdem do Gruzji. Chciałabym zagłębić się w ich kulturę, a myślę, że przez 9 dni będę miała taką możliwość.
ODPOWIEDZ