Autohomofobia, dorastanie

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
Hoodie
Posty: 6
Rejestracja: 15 mar 2021, o 00:23

Autohomofobia, dorastanie

Post autor: Hoodie » 15 mar 2021, o 00:33

Cześć Kochane/ni, to mój pierwszy wpis na forum, przepraszam, jesli powieliłam wątek.
Byłabym wdzięczna i chętnie przeczytam każdą wypowiedź/historię, bo naprawdę potrzebuję wsparcia w sprawie! 🤷‍♀️

Od wielu lat nie dopuszczałam do siebie myśli, że jestem lesbijką. Dłużej randkowania z facetami i "szukania tego który mi sie w końcu spodoba" nie wytrzymałam i w sierpniu tego roku (w wieku 21 lat) postawiłam sprawę jasno co do tego, że jestem homoseksualna i homoromantyczna. Obiecałam sobie, że już więcej nie będę zmuszała się do randkowania z mężczyznami. Wcześniej to robiłam to w nadziei że może jednak uda mi się coś do któregoś z nich poczuć. O swojej orientacji zazwyczaj mówię otwarcie, ale i tak za każdym razem wewnętrznie się trzęsę i stresuję. Dzisiaj znowu mam słaby dzień, mam przyjaciela, z którym bardzo wiele mnie łączy, jest moim "ideałem" jeśli chodzi o osobę, z którą chciałabym się związać, tak wiele nas łączy. Ale kompletnie nic do niego nie czuję "romantycznego" i w ogóle mnie nie pociąga. Czuję przez to ogromny smutek i coś w stylu poczucia winy... domyślam się, że to coś w rodzaju autohomofobii... czy Wy miałyście coś takiego na swojej drodze? Miałyście taki etap, takie odczucia? Próbowałyście się kiedyś "przekonać" do osoby odmiennej płci? Co myślicie?
goreka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 707
Rejestracja: 5 wrz 2019, o 15:59

Re: Autohomofobia, dorastanie

Post autor: goreka » 15 mar 2021, o 10:56

Miałyśmy. Tzn ja miałam. Na szczęście z wiekiem miałam coraz mniej żalu do siebie, że nijak nie podobają mi się Oni. Pozwoliłam sobie być sobą dopiero po 30. To był przełom. Potem byłam w związku z 2 dziewczynami, kilka poznałam tak niezobowiązująco, aż w końcu po łzach wylanych nad złamanym sercem znalazłam miłość życia. W końcu jestem szczęśliwa kobietą :)
Z sobą nie wygrasz... Jesteś jeszcze młoda, wszystko może się zdarzyć. Może faktycznie jesteś lesbijka, a może nie. Eksperymentuj, dowiedz się gdzie Twoje miejsce, kochaj, bądź kochana.
Hoodie
Posty: 6
Rejestracja: 15 mar 2021, o 00:23

Re: Autohomofobia, dorastanie

Post autor: Hoodie » 26 mar 2022, o 22:29

goreka pisze:
15 mar 2021, o 10:56
Miałyśmy. Tzn ja miałam. Na szczęście z wiekiem miałam coraz mniej żalu do siebie, że nijak nie podobają mi się Oni. Pozwoliłam sobie być sobą dopiero po 30. To był przełom. Potem byłam w związku z 2 dziewczynami, kilka poznałam tak niezobowiązująco, aż w końcu po łzach wylanych nad złamanym sercem znalazłam miłość życia. W końcu jestem szczęśliwa kobietą :)
Z sobą nie wygrasz... Jesteś jeszcze młoda, wszystko może się zdarzyć. Może faktycznie jesteś lesbijka, a może nie. Eksperymentuj, dowiedz się gdzie Twoje miejsce, kochaj, bądź kochana.

Piękna odpowiedź. Mimo, że po roku, to dziękuję za nią:) Trzymam za Ciebie kciuki, wszystkiego dobrego! :serce:
bjorkunnn
Posty: 7
Rejestracja: 3 paź 2021, o 22:14

Re: Autohomofobia, dorastanie

Post autor: bjorkunnn » 26 kwie 2022, o 17:40

goreka pisze:
15 mar 2021, o 10:56
Miałyśmy. Tzn ja miałam. Na szczęście z wiekiem miałam coraz mniej żalu do siebie, że nijak nie podobają mi się Oni. Pozwoliłam sobie być sobą dopiero po 30. To był przełom. Potem byłam w związku z 2 dziewczynami, kilka poznałam tak niezobowiązująco, aż w końcu po łzach wylanych nad złamanym sercem znalazłam miłość życia. W końcu jestem szczęśliwa kobietą :)
Z sobą nie wygrasz... Jesteś jeszcze młoda, wszystko może się zdarzyć. Może faktycznie jesteś lesbijka, a może nie. Eksperymentuj, dowiedz się gdzie Twoje miejsce, kochaj, bądź kochana.
Bardzo zainteresował mnie ten post. Mogłaby Pani opowiedzieć więcej o własnej drodze odkrywania siebie? Jak wyglądał Pani coming-out? Oczywiście, jeżeli te pytania są komfortowe.
goreka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 707
Rejestracja: 5 wrz 2019, o 15:59

Re: Autohomofobia, dorastanie

Post autor: goreka » 26 kwie 2022, o 18:36

Nie wiem co mogłoby Cię zainteresować. Powiem z perspektywy moich rodziców. Zadaj szczegółowo pytania bo opowiadać mogłabym godzinami, ale czy na forum mi się chce? No niekoniecznie
goreka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 707
Rejestracja: 5 wrz 2019, o 15:59

Re: Autohomofobia, dorastanie

Post autor: goreka » 26 kwie 2022, o 18:37

Hoodie pisze:
26 mar 2022, o 22:29
goreka pisze:
15 mar 2021, o 10:56
Miałyśmy. Tzn ja miałam. Na szczęście z wiekiem miałam coraz mniej żalu do siebie, że nijak nie podobają mi się Oni. Pozwoliłam sobie być sobą dopiero po 30. To był przełom. Potem byłam w związku z 2 dziewczynami, kilka poznałam tak niezobowiązująco, aż w końcu po łzach wylanych nad złamanym sercem znalazłam miłość życia. W końcu jestem szczęśliwa kobietą :)
Z sobą nie wygrasz... Jesteś jeszcze młoda, wszystko może się zdarzyć. Może faktycznie jesteś lesbijka, a może nie. Eksperymentuj, dowiedz się gdzie Twoje miejsce, kochaj, bądź kochana.

Piękna odpowiedź. Mimo, że po roku, to dziękuję za nią:) Trzymam za Ciebie kciuki, wszystkiego dobrego! :serce:
Dziękuję za dobre słowo w moja stronę. Mam nadzieję że u Ciebie zaczyna się układać <3
ODPOWIEDZ