wyprowadzka

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
Karolina_OL
Posty: 2
Rejestracja: 3 gru 2021, o 17:01

wyprowadzka

Post autor: Karolina_OL » 12 gru 2021, o 19:34

Opiszę swoją sytuację: :D
Razem z dziewczyną planujemy przeprowadzke za granicę. Planujemy założyć tam rodzinę (inseminacja lub in-vitro).
Obie mamy firmy (jednoosobowe działalności) w Polsce i potrzebujemy info czy są może na forum dziewczyny, które pracują i mieszkają za granicą?
Chodzi też o to aby uniknąć podwójnego opodatkowania i być w miejscu gdzie jest klinika aby można było tam wykonać zabieg i uzyskać spermę z banku. Obojętnie jakie to będzie państwo, wstępnie planowałyśmy Holandie lub Hiszpanie ale teraz ostatnio też myślałyśmy o Niemczech.
Niestety np. mój kontrahent nie pozwala mi założyć firmy poza granicami Polski ale pracować poza mogę :)
A z info wiem, że Holandia ma podwójne opodatkowanie więc odpada :| choć to pewnie też dałoby się obejść
Z checią dowiem się od osób, które może już są w takiej sytuacji
Dzięki :)
Inna1990
Posty: 2
Rejestracja: 12 gru 2021, o 20:19

Re: wyprowadzka

Post autor: Inna1990 » 17 gru 2021, o 22:58

Jak obejść to nie mam pojęcia, ale Niemcy są krajem, z którym mamy umowe o unikaniu podwójnego opodatkowania. Umowa ta przyznaje prawo do opodatkowania wszelkich dochodów temu państwu, na którego terenie dana osoba prowadziła działalność zarobkową.
Pozdrawiam :)
mgdlna
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 307
Rejestracja: 6 wrz 2020, o 13:44
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: wyprowadzka

Post autor: mgdlna » 18 gru 2021, o 10:59

Inna1990 pisze:
17 gru 2021, o 22:58
Jak obejść to nie mam pojęcia, ale Niemcy są krajem, z którym mamy umowe o unikaniu podwójnego opodatkowania. Umowa ta przyznaje prawo do opodatkowania wszelkich dochodów temu państwu, na którego terenie dana osoba prowadziła działalność zarobkową.
Pozdrawiam :)
Ale to trzeba sprawdzać na bieżąco. Dzięki naszemu nierządowi kłócimy się z kim popadnie. Niedługo pozrywamy wszystkie umowy i będziemy mieć samych wrogów.
Karolina_OL
Posty: 2
Rejestracja: 3 gru 2021, o 17:01

Re: wyprowadzka

Post autor: Karolina_OL » 18 gru 2021, o 18:51

Właśnie Niemcy obserwujemy też :) dzięki za podpowiedzi

A może są dziewczyny, które już mieszkają za granicą i polecą kraj do zamieszkania :) ?
Też musimy poszukać w okolicy miast gdzie jest klinika in-vitro i dawca spermy :D

Dokładnie nasz rząd to już z wszystkimi sie kłóci i tak mamy plany zamieszkać poza PL więc pewnie kiedyś i firmę przeniesiemy
Zakazany_owoc_
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 22
Rejestracja: 1 cze 2020, o 15:33

Re: wyprowadzka

Post autor: Zakazany_owoc_ » 19 gru 2021, o 22:30

Karolina_OL pisze:
18 gru 2021, o 18:51
Właśnie Niemcy obserwujemy też :) dzięki za podpowiedzi

A może są dziewczyny, które już mieszkają za granicą i polecą kraj do zamieszkania :) ?
Też musimy poszukać w okolicy miast gdzie jest klinika in-vitro i dawca spermy :D

Dokładnie nasz rząd to już z wszystkimi sie kłóci i tak mamy plany zamieszkać poza PL więc pewnie kiedyś i firmę przeniesiemy
Polecam rejon Bawarii, południowa część Niemiec. Najbogatszy rejon, piękne widoki, blisko do malowniczych gór itd.
Jeśli w góry to obowiązkowo do zobaczenia wąwóz Partnachklamm w Garmisch Partenkirchen.
Polecam👋🏻
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: wyprowadzka

Post autor: ImaSumak » 8 sty 2022, o 05:23

Karolina_OL pisze:
12 gru 2021, o 19:34
Opiszę swoją sytuację: :D
Razem z dziewczyną planujemy przeprowadzke za granicę. Planujemy założyć tam rodzinę (inseminacja lub in-vitro).
Obie mamy firmy (jednoosobowe działalności) w Polsce i potrzebujemy info czy są może na forum dziewczyny, które pracują i mieszkają za granicą?
Chodzi też o to aby uniknąć podwójnego opodatkowania i być w miejscu gdzie jest klinika aby można było tam wykonać zabieg i uzyskać spermę z banku. Obojętnie jakie to będzie państwo, wstępnie planowałyśmy Holandie lub Hiszpanie ale teraz ostatnio też myślałyśmy o Niemczech.
Niestety np. mój kontrahent nie pozwala mi założyć firmy poza granicami Polski ale pracować poza mogę :)
A z info wiem, że Holandia ma podwójne opodatkowanie więc odpada :| choć to pewnie też dałoby się obejść
Z checią dowiem się od osób, które może już są w takiej sytuacji
Dzięki :)
W UE nie ma podwójnego opodatkowania.
Lubię kiedy kobieta...
AnnaArendt
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 968
Rejestracja: 25 lut 2017, o 09:54

Re: wyprowadzka

Post autor: AnnaArendt » 8 sty 2022, o 09:40

Awatar użytkownika
devise
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 68
Rejestracja: 8 paź 2017, o 02:25

Re: wyprowadzka

Post autor: devise » 8 sty 2022, o 10:12

To już jasne czemu rodacy z Norwegii tak tłumnie wracają do statku matki. Toż to się z podatku rozliczyć trzeba. :roll:
Zajebiście wyluzowany kwiat na tafli jeziora
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: wyprowadzka

Post autor: ImaSumak » 8 sty 2022, o 10:44

Jeżeli mieszkasz i pracujesz w danym kraju, to nie płacisz podatków w Pl. Jeżeli udajesz że mieszkasz w jakimś kraju, gdzie tylko pracujesz, a całe twoje go spodarstwo jest w Pl, to wtedy zapłacisz podatek w Pl.

Jak to jest w Norwegii nie wiem. Natomiast nauczona polską propagandą na temat UK, nie biorę na poważnie co się w tym kraju (Pl) pisze na temat zagranicy, bo to nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Wiosennagwiazda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3332
Rejestracja: 21 sie 2005, o 00:00
Lokalizacja: LND

Re: wyprowadzka

Post autor: Wiosennagwiazda » 9 sty 2022, o 10:14

Jeszcze zastanawiam sie co to znaczy udawac?
Masz mieszkanie tu I tam, zliczaja dni Twojego pobytu zagranica?
zwyczajna_kobie
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 140
Rejestracja: 29 kwie 2020, o 20:53

Re: wyprowadzka

Post autor: zwyczajna_kobie » 9 sty 2022, o 10:40

A czy to może fakt zameldowania na stałe w danym kraju określa kwestie opodatkowania?
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: wyprowadzka

Post autor: osiol » 9 sty 2022, o 10:56

Wiosennagwiazda pisze:
9 sty 2022, o 10:14
Jeszcze zastanawiam sie co to znaczy udawac?
Masz mieszkanie tu I tam, zliczaja dni Twojego pobytu zagranica?
Bardzo popularne było "przenoszenie" swojej DG do UK lub Czech: wszyscy klienci byli z Polski, mieszkało się w Polsce, firmę rejestrowało się w danym kraju, bo tam opłaty - podatki, ubezpieczenie itp. było dużo niższe. Potem zaczęli ścigać za to :)
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: wyprowadzka

Post autor: ImaSumak » 9 sty 2022, o 13:38

Wiosennagwiazda pisze:
9 sty 2022, o 10:14
Jeszcze zastanawiam sie co to znaczy udawac?
Masz mieszkanie tu I tam, zliczaja dni Twojego pobytu zagranica?
To wtedy też, gdy masz żonę wraz z przychówkiem i oni wszyscy mieszkają w Polsce, a Ty pracujesz za granicą i wpadasz w gości od czasu do czasu. Wtedy państwo polskie uznaje, że twoje gospodarstwo domowe jest w Pl, więc tam rownież zapłacisz podatek.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
devise
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 68
Rejestracja: 8 paź 2017, o 02:25

Re: wyprowadzka

Post autor: devise » 9 sty 2022, o 13:48

Co prawda robiłam to bardzo dawno temu, ale był onegdaj druk zaświadczenia dla US o rozliczniu swoich dochodów za granicą. Urzędy skarbowe i inne niecenzuralne słowa dały mi wtedy spokój. 8)
Zajebiście wyluzowany kwiat na tafli jeziora
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: wyprowadzka

Post autor: ImaSumak » 9 sty 2022, o 13:58

Dodam tylko, że Ci, opisani przeze mnie Polacy oszukiwali na wszystkich frontach: mając w Polsce gospodarstwo domowe, z UK pobierali wszystkie możliwe benefity na dzieci, okłamując, że te dzieci są na Wyspach. Był to też jeden z ważnych powodów, dla których Wyspiarze się mocno wkurzyli na Polaków, gdy się w tym zorientowali. Taki dodatkowy kamyczek do Brexitu. I teraz cwani Pacy stracili podwójnie, bo zasiłków już nie dostają, za to muszą płacić podwójne podatki. Zrobił się więc lament i "wielkie powroty" Polaków z UK do Polski. :lol:
Ale to już odcinek o polskiej propagandzie sukcesu. :roll:
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Wiosennagwiazda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3332
Rejestracja: 21 sie 2005, o 00:00
Lokalizacja: LND

Re: wyprowadzka

Post autor: Wiosennagwiazda » 9 sty 2022, o 14:48

ImaSumak pisze:
9 sty 2022, o 13:38
Wiosennagwiazda pisze:
9 sty 2022, o 10:14
Jeszcze zastanawiam sie co to znaczy udawac?
Masz mieszkanie tu I tam, zliczaja dni Twojego pobytu zagranica?
To wtedy też, gdy masz żonę wraz z przychówkiem i oni wszyscy mieszkają w Polsce, a Ty pracujesz za granicą i wpadasz w gości od czasu do czasu. Wtedy państwo polskie uznaje, że twoje gospodarstwo domowe jest w Pl, więc tam rownież zapłacisz podatek.
Taka sytuacje znam, mialam na mysli osoby stanu wolnego, bez dzieci.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: wyprowadzka

Post autor: ImaSumak » 9 sty 2022, o 16:19

Wiosennagwiazda pisze:
9 sty 2022, o 14:48
ImaSumak pisze:
9 sty 2022, o 13:38
Wiosennagwiazda pisze:
9 sty 2022, o 10:14
Jeszcze zastanawiam sie co to znaczy udawac?
Masz mieszkanie tu I tam, zliczaja dni Twojego pobytu zagranica?
To wtedy też, gdy masz żonę wraz z przychówkiem i oni wszyscy mieszkają w Polsce, a Ty pracujesz za granicą i wpadasz w gości od czasu do czasu. Wtedy państwo polskie uznaje, że twoje gospodarstwo domowe jest w Pl, więc tam rownież zapłacisz podatek.
Taka sytuacje znam, mialam na mysli osoby stanu wolnego, bez dzieci.
Wiem.
Pokazalam kogo problem dotyczy. Ciebie nie.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Wiosennagwiazda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3332
Rejestracja: 21 sie 2005, o 00:00
Lokalizacja: LND

Re: wyprowadzka

Post autor: Wiosennagwiazda » 9 sty 2022, o 21:17

Leee tam...tu malo jest tych dzieciatych i w zwiazku malzenskim.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: wyprowadzka

Post autor: ImaSumak » 9 sty 2022, o 23:26

Wiosennagwiazda pisze:
9 sty 2022, o 21:17
Leee tam...tu malo jest tych dzieciatych i w zwiazku malzenskim.
Ilu teraz jest nie wiem. Ale było b wielu.
Lubię kiedy kobieta...
Bieha
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 23 sty 2021, o 20:14

Re: wyprowadzka

Post autor: Bieha » 3 lut 2022, o 20:56

Karolina_OL pisze:
12 gru 2021, o 19:34
Opiszę swoją sytuację: :D
Razem z dziewczyną planujemy przeprowadzke za granicę. Planujemy założyć tam rodzinę (inseminacja lub in-vitro).
Obie mamy firmy (jednoosobowe działalności) w Polsce i potrzebujemy info czy są może na forum dziewczyny, które pracują i mieszkają za granicą?
Chodzi też o to aby uniknąć podwójnego opodatkowania i być w miejscu gdzie jest klinika aby można było tam wykonać zabieg i uzyskać spermę z banku. Obojętnie jakie to będzie państwo, wstępnie planowałyśmy Holandie lub Hiszpanie ale teraz ostatnio też myślałyśmy o Niemczech.
Niestety np. mój kontrahent nie pozwala mi założyć firmy poza granicami Polski ale pracować poza mogę :)
A z info wiem, że Holandia ma podwójne opodatkowanie więc odpada :| choć to pewnie też dałoby się obejść
Z checią dowiem się od osób, które może już są w takiej sytuacji
Dzięki :)
A Czechy? interesują Cię?
kaja42
Posty: 1
Rejestracja: 5 lut 2022, o 19:18

Re: wyprowadzka

Post autor: kaja42 » 5 lut 2022, o 19:19

Wow ! Wielki krok, życzę powodzenia <3
ODPOWIEDZ