Jestem zazdrosna… o jej mamę!

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Prezzo
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 126
Rejestracja: 9 lip 2019, o 16:28

Jestem zazdrosna… o jej mamę!

Post autor: Prezzo » 14 sty 2022, o 15:04

Piszę, bo chciałabym się dowiedzieć jak to jest w innych związkach dwóch kobiet. Otóż temat to - teściowa.

Jakie macie relacje z mamą waszej dziewczyny? Rozumiem, że w niektórzy przypadkach jednopłciowy związek może być przez rodzica nieakceptowany albo jeszcze niewyoutowany i w sumie nie o tym chciałam porozmawiać.

Mama mojej dziewczyny nas akceptuje i jest wspierająca. Moja dziewczyna wyszła z szafy już bardzo dawno temu i jej mama znała też jej poprzednie partnerki.

Ja mam z jej mamą bardzo dobra relację. Jej mama czasem mi pomaga, odbierała mnie pare razy z pracy. Jest do mnie przyjaźnie nastawiona i wiem, że zarówno moja dziewczyna, jak i ja możemy na nią liczyć.

Problem jest taki, że czasami mam wrażenie, że… konkurujemy ze sobą o moją dziewczynę/jej córkę! Obie jesteśmy dosyć opiekuńczymi osobami. Ich relacja matka-córka jest na pewno bardzo silna. Codziennie rozmawiają i moja partnerka zawsze mi powtarza, że ona mówi swojej mamie wszystko, nie ma nic do ukrycia. Nie oznacza to, że zaniedbuje naszą relacje - ze mną też jest zawsze szczera. Wiem, że to przecież zupełnie dwa inne związki - związek matki z córką i romantyczny związek między nami. Czasami czuję jednak konkurencje między nami, i może wynika to z faktu, że obie jesteśmy kobietami? Chodzi o błahe sprawy - jej mama dzwoni do niej z pytaniem czy wszystko w porządku jak nie wraca długo z pracy. Ja też przecież się martwię, więc piszę wiadomości i dzwonię. Obydwie opiekujemy się nią, jak się źle czuje i jest chora. Potrafimy obydwie przychodzić i robić herbatę, przynosić leki, doradzać. Kiedy moja dziewczyna jest o coś smutna albo zła to obydwie chcemy przy tym być, żeby ją pocieszyć i wysłuchać.

Czasami sobie tłumaczę, że powinnam się cieszyć, że one mają dobrą relację. Powinnam się cieszyć, że moja dziewczyna może polegać na swojej mamie. Są sprawy, w których jej mama pewnie lepiej poradzi i pomoże, niż ja.

Z drugiej strony to chyba też normalne, że to ja chcę być tą pierwszą osobą, która będzie oparciem? To ja chcę robić jej herbatę, jak jest chora i ja pierwsza chcę słuchać o jej problemach.

Dodam, że moja dziewczyna ma również siostrę w podobnym wieku, i ona również ma taką bliską relację z ich mamą. Codziennie rozmawiają i ich mama również dla jej siostry wiele robi. Różnica polega na tym, że jej siostra jest w heteroseksualnym związku - jej partner jest facetem. Tutaj nie widzę zderzenia mamy z jej partnerem - zupełnie inna forma relacji między nimi, inna forma opiekuńczości.

Co robić? Dać sobie na wstrzymanie czy wygryźć mamę? :lol:

Moja partnerka sama chyba czasami nie wie co robić, jak widzi, że obie koło niej skaczemy.
skorochcesz
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 46
Rejestracja: 12 gru 2021, o 22:39

Re: Jestem zazdrosna… o jej mamę!

Post autor: skorochcesz » 14 sty 2022, o 17:13

Tesciowe. Eh Temat morze.Herbatke zostaw mamusi

Ty
rob swojej dziewczynie kawe albo drinka. Takiego z parasolką i masażem. Tego tesciowa nie przebije.

. W innym watku foremka miala rozkminke czy bardziej podoba jej sie matka czy corka. A Tobie jak sie tesciowa podoba?
AnnaArendt
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 968
Rejestracja: 25 lut 2017, o 09:54

Re: Jestem zazdrosna… o jej mamę!

Post autor: AnnaArendt » 14 sty 2022, o 17:30

Mamusia cie nie zastąpi (lub mam nadzieję że nie) w:
- sextextingu
- flirtowaniu
- seksie jako takim
- podejmowaniu wspólnych decyzji dotyczących was
- realizacji tychze

Jeśli masz kłopot w tym że partnerka nie wyznacza granic mamusi to to omów z partnerka.
Awatar użytkownika
Prezzo
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 126
Rejestracja: 9 lip 2019, o 16:28

Re: Jestem zazdrosna… o jej mamę!

Post autor: Prezzo » 14 sty 2022, o 17:44

skorochcesz pisze:
14 sty 2022, o 17:13
W innym watku foremka miala rozkminke czy bardziej podoba jej sie matka czy corka. A Tobie jak sie tesciowa podoba?
W ten sposób jeszcze na nią nie patrzyłam :lol:

Ja mam 28 lat, ona 73. Chyba bysmy się dobrze nie dopasowały :wink:
Perrin
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 109
Rejestracja: 29 lip 2017, o 20:48

Re: Jestem zazdrosna… o jej mamę!

Post autor: Perrin » 14 sty 2022, o 19:21

Skąd jej matka wie, ze ona zostaje dłużej w pracy? Albo jak jest chora to się nią opiekuje czyli mieszkacie wszystkie razem ?
Awatar użytkownika
Prezzo
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 126
Rejestracja: 9 lip 2019, o 16:28

Re: Jestem zazdrosna… o jej mamę!

Post autor: Prezzo » 15 sty 2022, o 12:00

Perrin pisze:
14 sty 2022, o 19:21
Skąd jej matka wie, ze ona zostaje dłużej w pracy? Albo jak jest chora to się nią opiekuje czyli mieszkacie wszystkie razem ?
Nie, ale tak jak mówię - one mówią sobie wszystko. Dzwonią do siebie po pracy. Tak samo jej siostra. Zawsze po skończeniu zmiany dzwoni do mamy z samochodu w drodze do domu.
zagubiona_92
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 290
Rejestracja: 6 sty 2020, o 22:40

Re: Jestem zazdrosna… o jej mamę!

Post autor: zagubiona_92 » 15 sty 2022, o 12:57

Prezzo pisze:
15 sty 2022, o 12:00
Perrin pisze:
14 sty 2022, o 19:21
Skąd jej matka wie, ze ona zostaje dłużej w pracy? Albo jak jest chora to się nią opiekuje czyli mieszkacie wszystkie razem ?
Nie, ale tak jak mówię - one mówią sobie wszystko. Dzwonią do siebie po pracy. Tak samo jej siostra. Zawsze po skończeniu zmiany dzwoni do mamy z samochodu w drodze do domu.
Czy takie dzwonienie za każdym razem to nie jest objaw jakiegoś uzależnienia od matki? Ja rozumiem, że chce mieć z nią częsty kontakt, no ale można dzwonić od czasu do czasu a nie nonstop.
Awatar użytkownika
Wiosennagwiazda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3332
Rejestracja: 21 sie 2005, o 00:00
Lokalizacja: LND

Re: Jestem zazdrosna… o jej mamę!

Post autor: Wiosennagwiazda » 16 sty 2022, o 10:09

Mysle, ze zajmij sie ta romantyczna strona relacji. Jak mama ma ochote sie nia opiekowac, plus Twoja dziewczyna ma sie z tym dobrze, to po co dwie herbaty na stole?
W tym czasie miej rozrywke z przebywania z nimi, lub zajmij sie soba:-) to troche jak w pracy milo zrobic 50% a miec zaplacone za 100% :wink:
AnnaArendt
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 968
Rejestracja: 25 lut 2017, o 09:54

Re: Jestem zazdrosna… o jej mamę!

Post autor: AnnaArendt » 16 sty 2022, o 11:27

zagubiona_92 pisze:
15 sty 2022, o 12:57
Prezzo pisze:
15 sty 2022, o 12:00
Perrin pisze:
14 sty 2022, o 19:21
Skąd jej matka wie, ze ona zostaje dłużej w pracy? Albo jak jest chora to się nią opiekuje czyli mieszkacie wszystkie razem ?
Nie, ale tak jak mówię - one mówią sobie wszystko. Dzwonią do siebie po pracy. Tak samo jej siostra. Zawsze po skończeniu zmiany dzwoni do mamy z samochodu w drodze do domu.
Czy takie dzwonienie za każdym razem to nie jest objaw jakiegoś uzależnienia od matki? Ja rozumiem, że chce mieć z nią częsty kontakt, no ale można dzwonić od czasu do czasu a nie nonstop.
Są różne rodzaje relacji, a także różna intensywność relacji w czasie. Jeżeli dziewczyna ma bliski kontakt z mamą, która nie próbuje meblować jej (im) życia, nie jest osobą z którą ta ustala jak ma żyć, a po prostu mają taką potrzebę to należy dać temu spokój.

Nie wmawiałabym nikomu "uzależnienia" w takiej sytuacji.
Awatar użytkownika
AniaMac
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 847
Rejestracja: 2 lut 2016, o 14:30

Re: Jestem zazdrosna… o jej mamę!

Post autor: AniaMac » 16 sty 2022, o 19:47

Wstrzymała bym się. Najpierw zastanowiła bym się dlaczego czuję zazdrość, jakie jest jej źródło, skąd ona wynika. Kiedy już wzięłabym to pod rozwagę i znalazła sedno sprawy wtedy bym zaczęła nad tym pracować. A więc czy czuję zazdrość, bo mam niskie poczucie własnej wartości, lękam się (czego?), jestem niepewna (czego?), pragnę kontrolować ( ale co właściwie?)... Jak już odpowiesz sobie na to pytanie to zrozumiesz, że problem jest nie na zewnątrz Ciebie, ale w Tobie.
Gdybyś zdecydowała się jak to ujęłaś wygryźć teściową, dla kogo byś to zrobiła? Tak, dla siebie, dlatego, że z jej obecnością i zaangażowaniem czujesz się źle. Gdzie w tych dążeniach jest Twoja partnerka? Jak by zareagowała?
Zadaj sobie pytanie co ta sytuacja w Tobie uruchamia i dlaczego tak się dzieje. A jeśli podejmiesz już jakiekolwiek kroki mające na celu zmienić rzeczywistość wokół Ciebie to zacznij od siebie samej. Wtedy masz największy wpływ na swoje otoczenie. Być może miast być zaborczą, niepewną swojej pozycji w relacji partnerskiej, stań się sprzymierzeńcem ludzi, którym zależy na Twojej partnerce. Nie myśl o teściowej jak o Twoim wrogu czy nieprzyjacielu, ale jak o kimś kto wspiera Twój cel - dobro Twojej ukochanej. Popracuj nad swoją pewnością siebie tak by nie musieć się zastanawiać kto jest w Waszej relacji ważny bądź ważniejszy.
opty2022
Posty: 1
Rejestracja: 4 mar 2022, o 23:24

Re: Jestem zazdrosna… o jej mamę!

Post autor: opty2022 » 5 mar 2022, o 20:48

Odwróćmy sytuację, często zresztą opisywaną. Kobieta jest z mężczyzną, a mężczyzna to synuś mamusi. Wielokrotnie w ciągu dnia z mamą rozmawia, mówi jej wszystko, także na temat relacji z żoną/partnerką, gdzie byli, co robili itp. itd. Mamusia troszczy się codziennie o synka, co zjadłeś, ubrałeś się ciepło, kup zasłony może a nie żaluzje itd. itp. Wszystko to z troski i miłości do synka. Niech tylko spróbuje się uwolnić lub ograniczyć kontakty z matką, co powinno mieć miejsce, gdy facet z kimś się związuje;)
W artykułach o takich facetach pisze się, że nie odciął pępowiny i tak naprawdę to matka jest u niego na pierwszym miejscu. Bardzo trudno jest facetowi odciąć tę pępowinę, ograniczyć relację z mamą i jej wpływ na związek/małżeństwo. Ona na to nie pozwoli i na 1000 sposobów wykaże mu, że jest niewdzięczny, nie kocha jej, a ona wszystko tylko dla jego dobra i z miłości i troski;) I tak, tak, ciągły kontakt to wpływanie i władza matki, nawet jeśli nie słowami , to tonem głosu:) To nie matczyna miłośc, to coś więcej lub coś innego, to utrzymywanie zależności, uległości, to kontrola. Często w artykułach takie sytuacje są opisywane, jest mnóstwo rad dla skarżących się pań.

Gdy mężczyznę zamienimy na kobietę, to w dalszym ciągu mamy tę samą relację dziecka i mamusi. Co robić? Poczytajcie, dużo jest na ten temat w necie, literatura, etc
TakaSobie0404
Posty: 7
Rejestracja: 19 sty 2022, o 19:28

Re: Jestem zazdrosna… o jej mamę!

Post autor: TakaSobie0404 » 20 kwie 2022, o 22:38

O toż to! Nie zależne od płci czy to facet i mamusia czy kobieta i mamusia relacje te są takie same ale czy w porządku aż tak mając partnerkę i z nią zyjac żeby tworzyć jeszcze 3ķącik z mamusia bo mamusi się wydaje że musi się dzieckiem do 50r życia opiekować? Niestety mam taki problem z kochana teściowa ktora wszystko musi wiedzieć w szczegółach i traktuje partnerkę jak małe dziecko po 40.. a to mamusia zadzwoni czy śniadanko zjadla, czy jej smakował obiad, co zrobilysmy na obiad, a dlaczego nie odebrała telefonu skoro dzwonila 😐 przy czym puszczając w trakcie wydzwaniania parę sms ze córeczka jej nie kocha juz, ze ja zostawiła itp.. lecz! Uwazam ze wina leży po stronie mamusi jak i po stronie partnerki ze nie wytoczyła pewnych granic x lat temu w stosunku do mamusi tylko pozwalała na takie traktowanie i się spowiadała ze wszystkiego..
plomienna27
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 28
Rejestracja: 25 kwie 2022, o 14:01

Re: Jestem zazdrosna… o jej mamę!

Post autor: plomienna27 » 5 maja 2022, o 08:40

Konkurencja o dziecko z teściową to moim zdaniem cos, co pojawia sie niezależnie od orientacji i płci dziecka. Tak samo jest pełno tesciowych które nadal traktują swoich synów jak oczko w głowie i trochę rywalizują o nich z partnerkami.
Awatar użytkownika
Wiosennagwiazda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3332
Rejestracja: 21 sie 2005, o 00:00
Lokalizacja: LND

Re: Jestem zazdrosna… o jej mamę!

Post autor: Wiosennagwiazda » 5 maja 2022, o 19:10

Ale tu nie ma konkurencji, tu dziewczyna jest zainteresowana matka swojej partnerki hahaha, wiec tesciowa powinna byc podwojnie szczesliwa, raz ze dziewczyna zainteresowala sie jej potomstwem a potem nawet nia sama-mamusią ;-)
zwyczajna_kobie
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 140
Rejestracja: 29 kwie 2020, o 20:53

Re: Jestem zazdrosna… o jej mamę!

Post autor: zwyczajna_kobie » 5 maja 2022, o 19:47

Wiosennagwiazda pisze:
5 maja 2022, o 19:10
Ale tu nie ma konkurencji, tu dziewczyna jest zainteresowana matka swojej partnerki hahaha, wiec tesciowa powinna byc podwojnie szczesliwa, raz ze dziewczyna zainteresowala sie jej potomstwem a potem nawet nia sama-mamusią ;-)
Wiosennagwiazda, pomyliłaś, to nie ten temat :olaboga:

tutaj faktycznie mamy do czynienia z nieprzeciętą pępowiną,
matka powinna zająć się swoim życiem z mężem/partnerem/partnerką (wybrać właściwe), a córkom pozwolić na samodzielne życie,
Awatar użytkownika
Wiosennagwiazda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3332
Rejestracja: 21 sie 2005, o 00:00
Lokalizacja: LND

Re: Jestem zazdrosna… o jej mamę!

Post autor: Wiosennagwiazda » 6 maja 2022, o 10:49

zwyczajna_kobie pisze:
5 maja 2022, o 19:47
Wiosennagwiazda pisze:
5 maja 2022, o 19:10
Ale tu nie ma konkurencji, tu dziewczyna jest zainteresowana matka swojej partnerki hahaha, wiec tesciowa powinna byc podwojnie szczesliwa, raz ze dziewczyna zainteresowala sie jej potomstwem a potem nawet nia sama-mamusią ;-)
Wiosennagwiazda, pomyliłaś, to nie ten temat :olaboga:

tutaj faktycznie mamy do czynienia z nieprzeciętą pępowiną,
matka powinna zająć się swoim życiem z mężem/partnerem/partnerką (wybrać właściwe), a córkom pozwolić na samodzielne życie,
Osz! Hahahahahah... juz tyle bylo o tesciowych, ze musialo mi sie zakodowac :cool: racja! Moze poczekam na rozwoj tresci w innym watku.... :podbite oczko:
ODPOWIEDZ