seksualność czy romantyczność?

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
Girralla
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 37
Rejestracja: 19 maja 2022, o 12:20

seksualność czy romantyczność?

Post autor: Girralla » 26 maja 2022, o 23:37

Jakiś czas temu przeczytałam książkę, w której było wyraźne rozróżnienie czy ktoś kogoś podnieca w sposób romantyczny czy seksualny i zastanawiam się czy takie rozróżnienie jest. Wydaje mi się że ma ono dużo sensu, ponieważ mnie w sposób seksualny podniecają mnie głównie kobiety, ale też faceci, a w sposób romantyczny tylko kobiety. Czy to ma znaczenie?


Ps. Tego postu nie umiałam napisać inaczej i jest trochę nie jasny, ale mam nadzieję, że zrozumiecie o co chodzi.
tymka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 87
Rejestracja: 19 sty 2021, o 14:22

Re: seksualność czy romantyczność?

Post autor: tymka » 27 maja 2022, o 08:19

A jakie to ma mieć znaczenie ? Skoro tak masz to ok, dobrze,że to wiesz. Na różnych etapach życia wszystko się zmienia. Raz szukamy romantyczności,raz cielesności.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: seksualność czy romantyczność?

Post autor: dobranocka14 » 27 maja 2022, o 08:39

A co to znaczy "podniecać kogoś w sposób romantyczny"?
Czy to powoduje napięcie romantyczne i w jaki sposób się owo podniecenie romantyczne hmmm ... konsumuje?
tymka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 87
Rejestracja: 19 sty 2021, o 14:22

Re: seksualność czy romantyczność?

Post autor: tymka » 27 maja 2022, o 09:11

Autorka miała chyba na myśli co ją przyciąga. Czy to ma znaczenie kto w jaki sposób na nią działa.
Awatar użytkownika
FrejaDraco
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 77
Rejestracja: 2 gru 2018, o 00:45

Re: seksualność czy romantyczność?

Post autor: FrejaDraco » 27 maja 2022, o 16:44

dobranocka14 pisze:
27 maja 2022, o 08:39
A co to znaczy "podniecać kogoś w sposób romantyczny"?
Czy to powoduje napięcie romantyczne
Coś w tym rodzaju.
dobranocka14 pisze:
27 maja 2022, o 08:39
i w jaki sposób się owo podniecenie romantyczne hmmm ... konsumuje?
Np. realizując nieprzemożną chęć zobaczenia się z taką osobą albo chociaż posłuchania jej głosu.
a-symetria1996
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 36
Rejestracja: 15 sty 2022, o 20:44

Re: seksualność czy romantyczność?

Post autor: a-symetria1996 » 27 maja 2022, o 17:21

Girralla pisze:
26 maja 2022, o 23:37
Jakiś czas temu przeczytałam książkę, w której było wyraźne rozróżnienie czy ktoś kogoś podnieca w sposób romantyczny czy seksualny i zastanawiam się czy takie rozróżnienie jest. Wydaje mi się że ma ono dużo sensu, ponieważ mnie w sposób seksualny podniecają mnie głównie kobiety, ale też faceci, a w sposób romantyczny tylko kobiety. Czy to ma znaczenie?
W sumie mam podobnie. Mogę się przespać z facetem, to jest przyjemne, ale zakochać się umiem tylko w kobiecie. Czy ma to znaczenie? Dla mnie takie, że z facetem nie umiałabym być, stworzyć związku
Awatar użytkownika
FrejaDraco
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 77
Rejestracja: 2 gru 2018, o 00:45

Re: seksualność czy romantyczność?

Post autor: FrejaDraco » 27 maja 2022, o 22:42

Girralla pisze:
26 maja 2022, o 23:37
mnie w sposób seksualny podniecają mnie głównie kobiety, ale też faceci, a w sposób romantyczny tylko kobiety.
Mam podobnie. Sporo osób tak ma. O ile nie występuje sytuacja totalnego rozjechania seksualnej i romantycznej, kiedy zakochujesz się tylko w jednej płci i a podnieca cię tylko ta druga, to raczej nie stanowi to jakiegoś kosmicznego problemu.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: seksualność czy romantyczność?

Post autor: dobranocka14 » 29 maja 2022, o 23:27

Tak na mój gust, to jakiś sztucznie stworzony problem i pole do dywagacji/ dorabianie ideologii. Przecież w ramach tej samej płci jedne osoby działają na inną osobę w warstwie seksualnej, inne w warstwie intelektualnej a jeszcze inne w tej romantyczniej- czymkolwiek się to przejawia. Są też takie, które są strzałem w 10 czyli działają na każdym polu lub takie, których istnienia nie zauważamy nawet.Podobnie działa to na styku k/m.
tymka pisze:
27 maja 2022, o 09:11
Autorka miała chyba na myśli co ją przyciąga. Czy to ma znaczenie kto w jaki sposób na nią działa.
Wg mnie, żadnego no ale skoro powstają na ten temat książki ...
Girralla
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 37
Rejestracja: 19 maja 2022, o 12:20

Re: seksualność czy romantyczność?

Post autor: Girralla » 30 maja 2022, o 14:48

[/quote]
Wg mnie, żadnego no ale skoro powstają na ten temat książki ...
[/quote]
Girralla
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 37
Rejestracja: 19 maja 2022, o 12:20

Re: seksualność czy romantyczność?

Post autor: Girralla » 30 maja 2022, o 14:51

Nie chciałam tego wysłać to przypadek!
Ta książka była na zupełnie inny temat, na temat aseksualności i aromantyczności ( tytuł to "Loveless", jakby kogoś to interesowało.
ODPOWIEDZ