Jak to jest?

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
Amycarrax
Posty: 1
Rejestracja: 8 sie 2022, o 01:29

Jak to jest?

Post autor: Amycarrax » 8 sie 2022, o 16:29

Nie wiem od czego zacząć. W swoim 25 letnim życiu byłam tylko w związkach hetero. Raz umówiłam się z jedną dziewczyną w szkole średniej, ale końcowo nic z tego nie wyszło, znalazła sobie bardziej męską dziewczynę. Byłyśmy na jednej randce. Zupełnie nie umiem flirtować, bardzo mi się podobała, ale nie potrafiłam z nią rozmawiać. Właściwie na początku moich związków z facetami też nigdy nie flirtowałam, zwykle byłam po prostu sobą i zawsze to oni wykonywali pierwszy krok. Nigdy też nie czułam takich nerwów przed spotkaniem z jakimkolwiek facetem jak wtedy z nią. Mój pierwszy pocałunek był z ówczesną przyjaciółką, która deklarowała się jako hetero. Właściwie wiele razy całowałam dziewczyny jako nastolatka, bez zobowiązań. Dla niektórych z nich to były pierwsze pocałunki, chciały po prostu sprawdzić jak to jest, zanim będą w związku, a ja nie miałam nic przeciwko. Obecnie "jestem" w związku z facetem od dwóch lat, choć można powiedzieć że od kilku miesięcy jesteśmy razem ze tylko ze względów finansowych. Przynajmniej z mojej strony. Nie śpimy razem, a ja źle reaguję na jakąkolwiek chęć dotyku. Nie fair, wiem, ale on wie na czym stoi. Jakiś czas temu zmieniłam pracę i nie stać mnie żeby się wyprowadzić, a na rodzinę nie mogę liczyć. Pracuję nad tym. Nie szukam teraz nikogo, ale poważnie zastanawiam się czego ja właściwie chcę i potrzebuję. Jak to sprawdzić? Jest jakiś test na bycie homo? Ostatnio często śnią mi się dziewczyny w kontekście romantycznym lub erotycznym. Okrutnie się rozpisałam, nie wiem czy nie uzewnętrzniłam się za bardzo, ale niech będzie. Wysyłam
Clorocs
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 585
Rejestracja: 21 sty 2022, o 13:52

Re: Jak to jest?

Post autor: Clorocs » 21 sie 2022, o 13:44

Opowieść zasłyszana. Grupa heteroseksualnych, dobrze wyksztalconych, młodych kobiet wybrała się na kilkudniową wycieczkę w góry. Wśród nich dwie panie, które nie znały się wcześniej. Czas spędzały wspólnie, rzadko rozmawiając, jednak ich bliskość fizyczna i napiecie jakie się między nimi pojawiło, było dla wszystkich zauważalne. Zupełnie przestały sie kontrolować. Sposób w jaki się sobie wzajemnie ukradkiem przygladaly, to jak się wpatrywaly w siebie, zawstydzone podczas rozmowy, uważając na każde wypowiedziane slowo. Były zupełnie nieobecne podczas tego wyjazdu. Było też wiele łez ostatniego dnia.
Clorocs
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 585
Rejestracja: 21 sty 2022, o 13:52

Re: Jak to jest?

Post autor: Clorocs » 21 sie 2022, o 13:55

Dla wszystkich wokół było oczywiste co się między Paniami dzieje. Ale, czy one wiedzialy, oto jest pytanie.
123DreamBig
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 72
Rejestracja: 10 sie 2021, o 21:26

Re: Jak to jest?

Post autor: 123DreamBig » 22 sie 2022, o 20:56

ciekawe
vehax
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 16
Rejestracja: 30 gru 2019, o 16:54

Re: Jak to jest?

Post autor: vehax » 27 sie 2022, o 11:21

Mogę ewentualnie polecić przeczytanie tzw Lesbian Masterdoc, jeżeli umiesz dobrze angielski. W sumie to można go nazwać takim testem na lesbijkę bo zawiera też dużo pytań i do nich wyjaśnień. Żeby go znaleźć musisz po prostu wpisać w google Lesbian Masterdoc pdf albo podobne hasło.

Tylko że tak naprawdę nie musisz wcale wiedzieć czy jesteś lesbijką. Z tego co piszesz wydajesz się dość stablina w przekonaniu że lubisz dziewczyny, przynajmniej w stopniu 'rownież dziewczyny'.

Na dalsze trwanie twojego związku bardziej wpływa wasza relacja niż twoje zainteresowanie kobietami... Związek się rozpada i nawet jeśli nikt inny cię nie zainteresuje trzeba będzie podjąć decyzję czy o niego walczyć czy się rozejść. A jeśli się rozejrziecie to nic nie stoi na przeszkodzie byś spróbowała randkowania z kobietami lub z innymi mężczyznami, jak wolisz.

Nie możesz dawać odpowiedzialności za ten związek na pytanie "lubię dziewczyny czy nie?". Musisz zadać sobie pytanie "Czy warto kontynuować tą konkretną relacje?" Bez względu na to czego będziesz szukała po niej.
ODPOWIEDZ