Homoromantyczna, ale heteroseksualna?

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
Anathema1
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 15
Rejestracja: 1 lip 2016, o 01:27

Homoromantyczna, ale heteroseksualna?

Post autor: Anathema1 » 9 sie 2022, o 20:19

Cześć dziewczyny!
Mam spory problem i nie do końca wiem, co z nim począć. Przydałaby mi się przyjacielska rada od kogoś, kto chociaż w pewnym stopniu mnie zrozumie, ale niestety żadna z moich znajomych nie podziela moich doświadczeń.
Mam 22 lata i niedawno zakończyłam dłuższy związek z dziewczyną, przez który zwątpiłam w swoją seksualność. Przez większość swojego życia myślałam, że jestem po prostu lesbijką, jednak ostatnio zaczęłam zastanawiać się czy nie jestem po prostu aseksualna. Po dłuższej kontemplacji swoich doświadczeń doszłam do wniosku, że jestem zdolna jedynie do zakochania się/zauroczenia kobietą, ale podniecają mnie jedynie mężczyźni. Tragicznie mnie to dobija, bo nieważne, którą stronę bym wybrała, ktoś zawsze będzie cierpieć, przez co wolę nie wybierać żadnej, tym samym skazując się na dozgonną samotność. Co Wy byście zrobiły/ polecały w takiej sytuacji?
Apocomito
Posty: 6
Rejestracja: 7 paź 2021, o 15:55

Re: Homoromantyczna, ale heteroseksualna?

Post autor: Apocomito » 9 sie 2022, o 21:16

Cześć jeszcze nie wiesz co piszesz pokochasz faceta nie widzę innej możliwości. Widzisz o mnie piszą już już staruszka jesteś w środowisku a facet ma ta przewagę że będzie zawsze i będzie łatwiej żyć w społeczeństwie i jeszcze jak podnieca to w czym problem? Kobieta to wiesz co niektórzy faceci mówią że kobieta z kobieta to nie zdrada więc będziesz mogła mieć faceta i jeszcze do tego kobietę.
Aerial
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 11 paź 2021, o 22:27

Re: Homoromantyczna, ale heteroseksualna?

Post autor: Aerial » 10 sie 2022, o 22:28

W moim doświadczeniu, łatwiej o zauroczenie/zakochanie, kiedy jest pociąg seksualny niż na odwrót. Tylko czasem emocje nie chcą zagrać, bo osobowościowo coś nie pasuje. No a pociąg seksualny to albo jest albo go nie ma i nie ważne jak bardzo kogoś lubisz czy wydaje ci się fascynujący, po prostu dotyk tej osoby jest jak dotyk (być może luksusowego i wyperfumowanego) mopa :slonko: A może ukochanego psa z piłką w zębach?
a-symetria1996
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 36
Rejestracja: 15 sty 2022, o 20:44

Re: Homoromantyczna, ale heteroseksualna?

Post autor: a-symetria1996 » 11 sie 2022, o 08:46

Anathema1 pisze:
9 sie 2022, o 20:19
Tragicznie mnie to dobija, bo nieważne, którą stronę bym wybrała, ktoś zawsze będzie cierpieć, przez co wolę nie wybierać żadnej, tym samym skazując się na dozgonną samotność. Co Wy byście zrobiły/ polecały w takiej sytuacji?
Może jeszcze Ci się zmienić, skoro wcześniej już myślałaś, że jesteś lesbijką, seksualność człowieka może rozwijać się całe życie. A jeśli się nie zmieni to monogamia nie jest jedyną formą związku, istnieją wszak związki poliamoryczne, może warto byłoby to rozważyć
Awatar użytkownika
6VII1945
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 20
Rejestracja: 12 kwie 2020, o 15:16

Re: Homoromantyczna, ale heteroseksualna?

Post autor: 6VII1945 » 11 sie 2022, o 18:31

Hit
vehax
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 16
Rejestracja: 30 gru 2019, o 16:54

Re: Homoromantyczna, ale heteroseksualna?

Post autor: vehax » 27 sie 2022, o 11:28

A kiedy myślisz o mężczyznach którzy cie podniecają to faktycznie podnieca cię ich ciało? Chcesz je głaskać, dotykać? Czy podobają ci się KONKRETNI mężczyzni, czujesz do nich chemię?

Czy może jedynie podnieca cię np wizja "męskości" i dominacji? Wyobrażasz sobie siebie z mężczyzną ale ten mężczyzna"nie ma twarzy" ani konkretnego wyglądu, tylko podnieca cię to co wyobrażasz sobie że z tobą robi i to jak ty się byś wtedy czuła? (Fantazje nt bycia zdominowana, poniżona, penetrowana)?
ODPOWIEDZ