Jak im to powiedzieć?

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
Elektrodasso
Posty: 1
Rejestracja: 20 paź 2022, o 08:49

Jak im to powiedzieć?

Post autor: Elektrodasso » 20 paź 2022, o 09:01

Dzień dobry, mam 19lat i w kwietniu wyprowadzam sie z rodzinego domu. Od roku mam dziewczyne z ktora mieszkam dlatego tez chcialabym sie przestac ukrywac przed rodzicami bo przeciez nie bede mowila caly czas ze mieszkam z „przyjaciolka”. Wcześniej rodzice domyslali sie ze nie jestem hetero co nie wyszlo za dobrze, moi rodzice sa jednym slowem homofobami tata jeszcze jakos to zniosl ale wyjechal z tekstem „nie pozwalam ci” ale mama tragedia wraz z dziewczyna zastanawialysmy sie czy po prostu po przeprowadzce nie wyslac do nich sms ze jestem w zwiazku z kobieta. Obawiam sie troche ze wtedy zerwa ze mna kontakt a tego jednak bym nie chciala :( jesli jednak juz tak by sie stalo to wiem ze moglybysmy liczyc na wsparcie rodzicow dziewczyny.co myślicie?
Mayali
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 262
Rejestracja: 24 lut 2022, o 22:43

Re: Jak im to powiedzieć?

Post autor: Mayali » 21 paź 2022, o 23:01

Niz nie afiszuj. Zaczekaj. Z czasem wyjdzie sytuacja, w której powiesz jak jest. Im później, im spokojniej, tym lepiej. Nic w pośpiechu nie jest dobre. Daj im kilka tematów do rozmowy. Kilka kwestii do rozważania przy kawie. Bez wnikania w Twoje życie prywatne. To zostaw na deser, gdy już przedyskutujecie całą historię o homfobii, uprzedzieniach, miłości, wyborach, samodzielności... To im da odpowiednie przygotowanie do bomby jaka teraz w Twoim życiu jest zwyczajna i zupełnie normalna. Pokolenia rządzą się swoimi prawami. Uszanuj to i daj im czas na rozeznanie w nowym dla siebie terenie ;)
Awatar użytkownika
Wiosennagwiazda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3332
Rejestracja: 21 sie 2005, o 00:00
Lokalizacja: LND

Re: Jak im to powiedzieć?

Post autor: Wiosennagwiazda » 6 lis 2022, o 12:30

Nie mieszkasz juz z rodzicami, jaki ma cel ten sms?, rozumiem chcesz to zrobic dla siebie, zeby oni juz wiedzieli. Przyklej kartke na scianie w mieszkaniu, gdzie przebywasz (jestem lesbijka i mieskzam z dziewczyna)- badz dumna z siebie, nie kazdy musi to wiedziec. Konczac 19 lat nie wszyscy musza byc poinformowani o tym z kim sypiaszi co robisz, z kim trzymasz sie za reke. Juz z nimi nie mieszkasz, daj im spokoj, niech uloza to sobie w glowie powoli. Przeciez Cie nie wyrzuca za drzwi.
Zawsze wydawalo mi sie, ze jak sie jest nastolatka to ma sie swoje zycie, i niekoniecznie rodzice musza w tym uczestniczyc;-)
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Jak im to powiedzieć?

Post autor: biedronca » 6 lis 2022, o 17:50

Zrób, tak, żeby Tobie było wygodnie. Moim zdaniem jeżeli rodzice z takiego powodu zdecydowaliby się zerwać kontakt, to lepiej nie mieć takich ludzi w swoim życiu. Chociaż na odcięcie się od rodziców warto się przygotować, więc zrób to w wygodnym dla siebie momencie i w wygodny dla siebie sposób.
goreka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 707
Rejestracja: 5 wrz 2019, o 15:59

Re: Jak im to powiedzieć?

Post autor: goreka » 7 lis 2022, o 11:26

Żyj normalnie, nie przejmuj się formalnym powiadomieniem, że jesteś z Nią. Jak będziesz gotowa i pewna, że jest bezpiecznie i dobrze, pojedziesz z Nią do "domu" na weekend i tyle.
Daj sobie czas. Dużo czasu
ODPOWIEDZ