Znak rozpoznawczy ?

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ilroulervite
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 70
Rejestracja: 18 wrz 2012, o 17:08

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: ilroulervite » 21 cze 2013, o 18:19

obrączka na kciuku, prawym. ktoś powiedział, że gdyby nie ta obrączka to by nie wiedzieli.
najlepiej właśnie, jak ja nie wiem a chce wiedzieć, a szczególnie na imprezach, pytam czy wie co to znaczy, jeśli wie - no to 1:0 ;)
Awatar użytkownika
sad_eagle
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 258
Rejestracja: 3 sty 2013, o 02:01
Lokalizacja: Gdansk

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: sad_eagle » 21 cze 2013, o 21:30

ilroulervite pisze:obrączka na kciuku, prawym.
Na prawym? A to ciekawie. Bo zazwyczaj na lewym nosimy ;)
Jestesmy pozorami, ktore myla.
MarieS
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 141
Rejestracja: 3 cze 2013, o 21:53

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: MarieS » 21 cze 2013, o 23:57

Może jest leworęczna. Ja biżuterię wyłącznie na prawej ręce noszę, bo na lewej czuję się jakoś dziwnie i nienaturalnie :). Ostatnio jednak robię wyjątek bo ludzie zaczęli podejrzewać, że jestem mężatką więc swoją obrączkę różańcową noszę na lewej ręce w miejscach publicznych. W domu jednak przekładam na prawą.
Sedona
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 199
Rejestracja: 24 sty 2013, o 10:02

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: Sedona » 23 cze 2013, o 01:23

UtaRefson pisze:
Rinnelis pisze: Ale jeśli Ci chodzi o zachowanie, hm... powiedzmy 'gentlemeńskie', jak odruch przepuszczania innych Pań w drzwiach
Boże, tak bardzo kocham to robić! :serce:
Rinnelis pisze:A kto nie? :serce:
Ja. Nie przypominam sobie, żebym przepuszczała laski w drzwiach czy im je otwierała - no chyba, że gościom.
Co do pomagania przy ciężkich zakupach, to kwestia grzeczności, skoro komuś ciężko i nie ma 3 rąk...
A co do znaków rozpoznawczych, to kiedyś nosiłam tęczową bransoletkę, ale przerzuciłam się na labrys. Nawet nie z powodu, chęci bycia rozpoznaną, tylko ta siekierka tak ładnie wygląda...
Labrys - Zamówiłam sobie w czwartek, liczę, że na poniedziałek będzie :cool:
Awatar użytkownika
ella_cotta
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 321
Rejestracja: 29 lis 2012, o 17:00
Lokalizacja: Wwa

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: ella_cotta » 23 cze 2013, o 14:24

Sedona pisze:Labrys - Zamówiłam sobie w czwartek, liczę, że na poniedziałek będzie :cool:
A zdradzisz skąd zamawiałaś? :wink:
natka-ca
Posty: 7
Rejestracja: 8 cze 2013, o 11:20

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: natka-ca » 23 cze 2013, o 15:19

noszę labrys :) Może nie taki meeega wielki, ale jest.
Sedona
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 199
Rejestracja: 24 sty 2013, o 10:02

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: Sedona » 25 cze 2013, o 06:52

ella_cotta pisze:
Sedona pisze:Labrys - Zamówiłam sobie w czwartek, liczę, że na poniedziałek będzie :cool:
A zdradzisz skąd zamawiałaś? :wink:
Na allegro :)
agaratka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 26
Rejestracja: 9 gru 2012, o 21:19

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: agaratka » 25 cze 2013, o 18:25

A czy są jakieś odrębne symbole dla biseksualistek..:?: Jak postrzegacie noszenie przez bi symbole homo? bo generalnie wiem, że część les nie jest pozytywnie nastawiona do kobiet bi... więc nie chciałaby wprowadzić niechcący jakiejś miłej pani w błąd :)
Awatar użytkownika
sad_eagle
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 258
Rejestracja: 3 sty 2013, o 02:01
Lokalizacja: Gdansk

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: sad_eagle » 25 cze 2013, o 20:02

agaratka pisze:A czy są jakieś odrębne symbole dla biseksualistek..:?: Jak postrzegacie noszenie przez bi symbole homo? bo generalnie wiem, że część les nie jest pozytywnie nastawiona do kobiet bi... więc nie chciałaby wprowadzić niechcący jakiejś miłej pani w błąd :)
A ja znalazłam w internecie coś takiego:
Obrazek
"Dwa wzniesione ku górze końce oznaczają homo- i heteroseksualizm, a biseksualizm (dolny koniec) niejako z nich dwóch wynika. Czyż nie?:)"

Źródło: http://koloryzycia.bloog.pl/id,325170,t ... index.html
Jestesmy pozorami, ktore myla.
Awatar użytkownika
bad_boy
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 153
Rejestracja: 27 gru 2012, o 13:08

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: bad_boy » 25 cze 2013, o 20:11

agaratka pisze:A czy są jakieś odrębne symbole dla biseksualistek..:?: Jak postrzegacie noszenie przez bi symbole homo? bo generalnie wiem, że część les nie jest pozytywnie nastawiona do kobiet bi... więc nie chciałaby wprowadzić niechcący jakiejś miłej pani w błąd :)
Jest na przykład flaga bisexual pride :) Obrazek
Chciałabym wyrazić swoją opinię, ale nie chce mi się jej bronić przez następne trzy godziny.
Awatar użytkownika
sad_eagle
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 258
Rejestracja: 3 sty 2013, o 02:01
Lokalizacja: Gdansk

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: sad_eagle » 25 cze 2013, o 20:31

O fladze nie wspominałam, bo wydawało mi się to oczywiste :D
Jestesmy pozorami, ktore myla.
agaratka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 26
Rejestracja: 9 gru 2012, o 21:19

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: agaratka » 25 cze 2013, o 20:55

O, ten znaczek jest nawet przyzwoity :).
Tę flagę znałam, ale jakoś nie widywałam z nią gadżetów, poza tym nikogo też nigdy z taką nie widziałam. Ciekawa tylko jestem jak bardzo szeroko rozpoznawalny jest ten symbol i ta flaga w środowisku... Jeszcze gdzieś czytałam o różowym/fioletowym trójkącie. Generalnie najbardziej podobają mi się obrączki na kciuki, bo to wydaje mi się raczej subtelne (a ja nie widzę powodu, by rzucać się w oczy ze swoją orientacją).
http://www.prideshop.pl/produkt/214/prz ... eksualnych taka przywieszka mi się podoba, czy w Waszych oczach jest ona rzeczywiście typowa dla bi? :) I bardzo podoba mi się biżuteria z symbolem wenus, bo jest jeszcze bardziej delikatna niż ta zawieszka (no, ta zawieszka jest jak na moje standardy wręcz nazbyt widoczna) Wybaczcie moje być może naiwne pytania, ale po prostu chciałabym znaleźć coś dla siebie dzięki czemu subtelnie dam po sobie poznać, że jestem osobą dostępną dla kobiet ( : D ), ale jednak nie chciałabym żeby któraś lesbijka zarzuciła mi, że przywłaszczam sobie "zastrzeżone" dla was symbole i przez to wprowadzam ją podstępnie w błąd :P... bo jestem w stanie zrozumieć, że któraś z les może całkiem nie mieć ochoty zadawać się z bi (stąd moje dylematy i jeszcze większe zahamowania w zawieraniu znajomości - mam wrażenie, że swobodniej bym się czuła będąc w 100% les)
Awatar użytkownika
ella_cotta
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 321
Rejestracja: 29 lis 2012, o 17:00
Lokalizacja: Wwa

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: ella_cotta » 25 cze 2013, o 21:58

agaratka pisze:nie chciałabym żeby któraś lesbijka zarzuciła mi, że przywłaszczam sobie "zastrzeżone" dla was symbole
agaratka pisze:część les nie jest pozytywnie nastawiona do kobiet bi

Masz ci los, to nie dość, że boimy się nazioli i innych popaprańców "z zewnątrz" to jeszcze dochodzą stresy w samym środowisku LGBT :?
Jak dla mnie to nawet jeżeli "wprowadzona przez Ciebie w błąd pani les" będzie miała problem z tym, że faceci dla Ciebie też są opcją to... no to właśnie, będzie miała problem i tyle. Skoro chcesz dawać dyskretny komunikat, że interesują Cię kobiety, to tego typu symbole (moim zdaniem) do tego służą.
edwina
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 46
Rejestracja: 19 lut 2012, o 22:23

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: edwina » 1 lip 2013, o 12:53

Srebrna obrączka na kciuku. Niestety coraz bardziej popularna nie tylko w naszych kręgach. Czasami mam ochotę założyć koszulkę typu chodzący bilbord, ale jednak subtelne znaki poukrywane na szyi, palcu, czy w uchu coś w sobie mają.
agaratka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 26
Rejestracja: 9 gru 2012, o 21:19

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: agaratka » 2 lip 2013, o 14:53

Ostatnio w przelocie widziałam dziewczynę z kolczykami w kształcie różowych trójkącików - http://www.prideshop.pl/produkt/210/kol ... -ruchu-lgb o takich :), więc pewnie była "z branży"... Ogólnie kolczyki są ładne, więc przez myśl przeszło mi też, że po prostu je nosi nie zdając sobie sprawy z ich znaczenia... Szkoda, że całkiem nie miałam jak jej zaczepić (zresztą nie byłam w formie na podryw :( ).
Awatar użytkownika
Milo
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 175
Rejestracja: 17 paź 2010, o 01:43

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: Milo » 2 lip 2013, o 23:19

agaratka pisze:Ostatnio w przelocie widziałam dziewczynę z kolczykami w kształcie różowych trójkącików - http://www.prideshop.pl/produkt/210/kol ... -ruchu-lgb o takich :), więc pewnie była "z branży"... Ogólnie kolczyki są ładne, więc przez myśl przeszło mi też, że po prostu je nosi nie zdając sobie sprawy z ich znaczenia... Szkoda, że całkiem nie miałam jak jej zaczepić (zresztą nie byłam w formie na podryw :( ).
Niekoniecznie musiała być z branży, bo też myślę, że wiele osób nosi je po prostu bo im się podobają. Mam kuzynkę w gimnazjum i z tego co mówiła to jej koleżanki teraz noszą takie kolczyki, niekoniecznie tylko trójkąty, ale ogólnie różne figury geometryczne, może to teraz modne czy coś w tym stylu.
Obrazek

引き寄せて マグネットのように
例えいつか離れても巡り会う
触れていて 戻れなくていい それでいいの
誰よりも大切なあなた
rose81
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 23
Rejestracja: 14 lut 2013, o 22:39

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: rose81 » 3 lip 2013, o 22:12

Milo pisze:
agaratka pisze:Ostatnio w przelocie widziałam dziewczynę z kolczykami w kształcie różowych trójkącików - http://www.prideshop.pl/produkt/210/kol ... -ruchu-lgb o takich :), więc pewnie była "z branży"... Ogólnie kolczyki są ładne, więc przez myśl przeszło mi też, że po prostu je nosi nie zdając sobie sprawy z ich znaczenia... Szkoda, że całkiem nie miałam jak jej zaczepić (zresztą nie byłam w formie na podryw :( ).
Niekoniecznie musiała być z branży, bo też myślę, że wiele osób nosi je po prostu bo im się podobają. Mam kuzynkę w gimnazjum i z tego co mówiła to jej koleżanki teraz noszą takie kolczyki, niekoniecznie tylko trójkąty, ale ogólnie różne figury geometryczne, może to teraz modne czy coś w tym stylu.


hmmmm ,na NASZE nieszczęście teraz taka moda ,że nosi się różne kolorowe, tęczowe pierdółki :? i weź tu rozpoznaj kogoś z branży :(
blue_jenny
Posty: 1
Rejestracja: 31 mar 2013, o 17:06

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: blue_jenny » 14 lip 2013, o 00:54

Tak tak obraczka na kciuku:)
Gyupyaw
Posty: 2
Rejestracja: 6 lut 2020, o 12:16

Re: Znak rozpoznawczy ?

Post autor: Gyupyaw » 6 lut 2020, o 12:17

Zajrzyj na tę stronę z pewnością znajdziesz coś dzięki czmeu się wyróżnisz https://zibru.com/pl/nowosci-134
ODPOWIEDZ