homoseksualizm a rodzenstwo

Dyskusje, wymiana opinii i doświadczeń na tematy związane z życiem kobiet kochających kobiety. Wsparcie dla potrzebujących.
Awatar użytkownika
medussa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 61
Rejestracja: 28 maja 2007, o 00:00

homoseksualizm a rodzenstwo

Post autor: medussa » 8 cze 2007, o 23:49

ciekawi mnie wlasnie taki oto temat... jak sie ma homoseksualizm do rodzenstwa...? zalozmy np. jest brat i siostra- on jest gejem, czy jego homoseksualizm moze miec jakis wplyw na orientacje siostry, albo na odwrot...? w ogole jakie jest prawdopodobienstwo wystapienia takiego zjawiska- ze zarowno brat i siostra sa homoseksualistami? czy w ogole istnieje? albo obie siostry, obaj bracia sa homo? moze znacie takie przypadki ? tak sobie wlasnie rozmyslam ;)
Awatar użytkownika
berenjena
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 82
Rejestracja: 30 kwie 2007, o 00:00
Lokalizacja: sraków

Post autor: berenjena » 9 cze 2007, o 09:12

nie, nie znam 'takich' przypadkow. mam siostre i brata i sprawa orientacji jest jakby...poza naszymi relacjami. Siostra lubi oglądać sobie na jakims youtube l-word :P ale zdacydowanie woli facetów. Rodzeństwo to fajna sprawa :)
Awatar użytkownika
watashi
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 418
Rejestracja: 19 cze 2006, o 00:00
Lokalizacja: £ódź / Wawa

Post autor: watashi » 9 cze 2007, o 09:57

orientacja seksualna pozostaje poza naszym wyborem, w związku z tym nie jest możliwe "zrobienie" z kogoś homoseksualisty przez tzw. wpływ (nikt też nie "przebranżowi" się w ten sposób na hetero)

zdarzają się rodzeństwa gdzie obydwoje lub nawet troje są homo, ale z tego co mi wiaddomo nikt nie badał jaki to jest odsetek w ogólnej liczbie rodzeństw z minimum jednym homikiem
Awatar użytkownika
insane_maid :)
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 651
Rejestracja: 5 lis 2005, o 00:00
Lokalizacja: z pokoju pełnego electro

Post autor: insane_maid :) » 9 cze 2007, o 09:57

Znam przypadek. Trójka braci - trójka homo. Co więcej - najmłodszy ma 25 lat, a ich matka nie wie o ani jendym z nich :lol: :lol:
Awatar użytkownika
gruszka
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 426
Rejestracja: 25 kwie 2006, o 00:00
Lokalizacja: łódzkie :)

Post autor: gruszka » 9 cze 2007, o 09:59

Ja znam dwie siostry, ale najlepsze jest to, że obie przed soba się ukrywały, aż przypadkiem wpadły na siebie na jakiejś imprezie :twisted:
"..Trzeba uprzytomnić sobie, że
nawet kiedy wszystko straci sens
znajdziesz przestrzeń gdzie
wielka wiara tłumi lęk.."
Awatar użytkownika
kleiber
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 116
Rejestracja: 25 wrz 2004, o 00:00
Lokalizacja: Manchester

Post autor: kleiber » 9 cze 2007, o 13:10

nie wiem na ile wikipedia stanowi w tym wypadku dobre zrodlo informacji ale mozna przeczytac ze:

Publikowane badania statystyczne, naukowe oraz historyczne podają, że wśród populacji ludzkiej jest średnio 2-5% osób o orientacji homoseksualnej.

Badania bliźniąt wykazały, że u bliźniąt jednojajowych zgodność występowania tej samej orientacji homoseksualnej wynosiła 52%. Natomiast u bliźniąt dwujajowych 22% osób miało tę samą orientację homoseksualną.

Na innejstronie wyniki sa duzo nizsze ale prawdopodobienstwo tez jest wyzsze niz przecietnie:

Badania skupiały się nad częstotliwością występowania homoseksualizmu wśród bliźniąt. Pośród bliźniaków jednojajowych miało to miejsce w 28 procentach przypadków, natomiast bliźniąt i rodzeństwa dwujajowego w 10 procentach przypadków. Jak można zauważyć, współczynnik występowania homoseksualizmu wśród bliźniąt jest znacznie wyższy niż przeciętna (5%).
Awatar użytkownika
AirAir
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 14
Rejestracja: 24 sty 2007, o 00:00

Post autor: AirAir » 9 cze 2007, o 16:45

To chyba nie ma znaczenia..
Moja przyaciółka jest homo, jej brat hetero (od 3 lat ma dziewczyne), a jej siostra..hmm trudno powiedzieć, bo ma różne zachowania..m.in. w stosunku do mnie jest dwuznaczne :-P :roll:
Tak wiec różnie bywa..
Awatar użytkownika
Ewador
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 322
Rejestracja: 14 mar 2007, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ewador » 9 cze 2007, o 22:05

No moja siostra jest ode mnie starsza o 7 lat i jest 100% hetero...To jakoś nie miało wpływu na mnie i nadal nie ma..tak samo ja nie mam wpływu na jej orientację..przecież jak jej powiedziałam, ze wole dziewczyny, to ona nie zaczęła sie za nimi oglądać..
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Re: homoseksualizm a rodzenstwo

Post autor: Ireth » 9 cze 2007, o 23:08

medussa pisze:ciekawi mnie wlasnie taki oto temat... jak sie ma homoseksualizm do rodzenstwa...? zalozmy np. jest brat i siostra- on jest gejem, czy jego homoseksualizm moze miec jakis wplyw na orientacje siostry, albo na odwrot...?
Odpowiedzi brzmia kolejno: ma sie nijak i nie, nie moze.
Na marginesie: czy my tu naprawde musimy czytac takie tematy? To juz kolejny w ciagu kilku dni sugerujacy zmiennosci i dowolnosc wyboru orientacji. Ja rozumiem, ze propaganda homoseksualna i te sprawy, ale chciaz tu nie chcialabym sie na takie sady natykac.
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
maluda
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 199
Rejestracja: 5 kwie 2007, o 00:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maluda » 10 cze 2007, o 00:54

Moja mama o mnie nie wie ale ona uważa że ludzie homoseksualni się po prostu już tacy rodzą i nie da się tego zmienić, to nie jest choroba, już tak czuje.. (już to mówiłam gdzieś, kiedyś :wink: )
moja mama i brat mogą coś podejrzewać ale nie mówię im nic wprost.. po co :wink: brat nie miał na mnie wpływu jak i ja na niego :P ma kolege geja i też dogaduje sie z nim jak z każdym innym :) nikt nikogo nie chce przeciągać na "drugą stronę" :P :P
Awatar użytkownika
Aluśka
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 437
Rejestracja: 27 lut 2006, o 00:00

Post autor: Aluśka » 12 cze 2007, o 18:16

kleiber pisze:Badania bliźniąt wykazały, że u bliźniąt jednojajowych zgodność występowania tej samej orientacji homoseksualnej wynosiła 52%. Natomiast u bliźniąt dwujajowych 22% osób miało tę samą orientację homoseksualną.
Z tego, co czytałam, to badania te nie mają wartości naukowej, ponieważ próba, na której je przeprowadzano, nie była losowa. Zresztą w ogóle coś mi się to wszystko nie widzi. Jeżeli prawdą jest, że seksualność jest "w genach", to zgodność u bliźniąt jednojajowych powinna wynosić 100%... Sama nie wiem...
Mogę jedynie mówić o własnych doświadczeniach rodzinnych. Więc jest tak: mam brata (młodszego) i rzeczywiście nasze preferencje seksualne są zastanawiająco zgodne, bo obydwoje uwielbiamy kobiety. Tak, że to chyba rodzinne. ;) Prawdopodobnie mamy to po ojcu, bo mama akurat woli mężczyzn. :)
Poważnie - myślę, że to musi być jakaś cecha indywidualna. Tak, jak osobowość, charakter. Sama nie wiem, może to się zaczyna na jakimś poziomie niższym od genetycznego? Atomowym, czy coś? :)
Na pewno to nie kwestia wychowania (może tak jest u osób, którym tylko się wydaje, że są homoseksualne, jak jedna z moich byłych). Zawsze wiedziałam, że podobają mi się dziewczyny i było to u mnie wcześniejsze od wiedzy, że w ogóle istnieje seks, a nawet od świadomości, że chłopcy różnią się od nas czymś oprócz ubrania i fryzury. :) W przypadku rodzeństwa nie widzę żadnej zależności. (Moja Żona nie ma takich problemów, bo rodzeństwa nie posiada. Za to Jej rodzice mają z tego powodu problem, którego moi uniknęli.)
rzymko
Posty: 4
Rejestracja: 23 maja 2007, o 00:00

Post autor: rzymko » 12 cze 2007, o 18:29

nie znam takich przypadków, ale wiem, ze jeżeli rodzweństwo jest bardzo zgrane i są praktycznie bardziej przyjaciółmi niż rodzeństwem, to może to nawet wesprzeć tą siostrę, ponieważ np może się ona czuc "inna" ze swoja orientacja. rodzenstwo sie przydaje ;]
Awatar użytkownika
Just me
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 150
Rejestracja: 23 wrz 2006, o 00:00
Lokalizacja: Łódź city ;)

Post autor: Just me » 12 cze 2007, o 23:27

hehe, dobrym przykładem są siostry Tegan and Sara :cool: To dwie siostry zza Oceanu, które sa lesbijkami ;) tworzą zespół "Tegan and Sara" :cool: . Ich piosenki można znaleźć w wielu soundtrack'ach z filmów o tematyce LGBT, QUEER ;)

naprzykład L WORD, hehe ;)
Sortir du placard ? może kiedyś ;)

Fotografia...ah, oh... :*
kitewalk
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 323
Rejestracja: 18 lut 2007, o 00:00
Lokalizacja: ok. Katowic

Post autor: kitewalk » 13 cze 2007, o 06:40

:shock: raaaaaany tak czytam i mam nadzieje że moja siostra nie jest lesbijką ! chce być wyjątkowa i niepowtarzalna w mojej rodzinie :cool: chociaż wszyscy są prawicowi i ujawnie sie chyba za 20 lat jak nie później :?
Awatar użytkownika
AssaAbloy
super forma
super forma
Posty: 5491
Rejestracja: 26 wrz 2004, o 00:00

Post autor: AssaAbloy » 13 cze 2007, o 08:03

Ireth - temat wcale nie sugeruje dowolnosci, czy zmiennosci...
wraca raczej kwestia "skad sie bierze orientacja"; bo jesli warunkuje ja cos tam w genach (albo nie wiem w czym jeszcze), to wspolne pochodzenie rodzenstwa jest chyba dosc istotna okolicznoscia;
http://arsneo.pl
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Post autor: Ireth » 13 cze 2007, o 20:09

AssaAbloy pisze:Ireth - temat wcale nie sugeruje dowolnosci, czy zmiennosci...
Znaczy -- ze "overreactowalam" znow :wink:.
Donosze zatem, ze ani moja siostra, ani jej syn, ani zadne z moich rodzicow nie jest homo- czy biseksualne.
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
Awatar użytkownika
wombat
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 28
Rejestracja: 10 lut 2005, o 00:00

Post autor: wombat » 13 cze 2007, o 20:32

Znam rodzeństwo, ona i on - oboje homoseksualni, oboje się przed sobą ukrywali długie lata..
Awatar użytkownika
pansy
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 729
Rejestracja: 10 sie 2004, o 00:00
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: pansy » 13 cze 2007, o 20:34

moja młodsza siostra była w kilkumiesięcznym związku z kobietą. miała wtedy 19 lat.
teraz ma 21 i twierdzi, ze chciałaby byc w związku ale z chłopakiem.
natomiast mój kuzyn jest gejem.
ukrywaliśmy się, poki nie wpadlismy na siebie w klubie :D
Reach high
Doesn't
Mean she's
holy
Just means
She's got a cellular



tori amos
diconal
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 85
Rejestracja: 15 lut 2006, o 00:00

Post autor: diconal » 14 cze 2007, o 00:40

ukrywaliśmy się, poki nie wpadlismy na siebie w klubie Very Happy[quote][/quote] A to dobre:)
Awatar użytkownika
Superzero
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 795
Rejestracja: 24 maja 2007, o 00:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Superzero » 15 cze 2007, o 03:38

pansy pisze:moja młodsza siostra była w kilkumiesięcznym związku z kobietą. miała wtedy 19 lat.
teraz ma 21 i twierdzi, ze chciałaby byc w związku ale z chłopakiem.
natomiast mój kuzyn jest gejem.
ukrywaliśmy się, poki nie wpadlismy na siebie w klubie :D
No takie spotkanie rodzinne, wow :cool:
Awatar użytkownika
Wild Rose
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 310
Rejestracja: 17 cze 2007, o 00:00
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Wild Rose » 18 cze 2007, o 13:01

A u mnie nikt nie wie, trudno mi coś wyznać, gdy sama nie jestem pewna...
Siostra jest hetero, ale obawiam się ewentualnej reakcji :roll:

Gdy podsunęłam jej "Sputnik sweetheart" Murakamiego, gdzie jest wątek lesbijki, powiedziała, że nie jest w stanie tego czytać...

Ma 15 lat - może dorośnie do zmierzenia się z TAKIM tematem...?
Awatar użytkownika
Superzero
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 795
Rejestracja: 24 maja 2007, o 00:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Superzero » 21 cze 2007, o 00:04

Wild Rose pisze: Ma 15 lat - może dorośnie do zmierzenia się z TAKIM tematem...?
15 to zdecydowanie za mało wg mnie, poczekaj jeszcze ze 3, 4 lata...
marlena1990
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 42
Rejestracja: 31 mar 2008, o 02:00

Post autor: marlena1990 » 27 cze 2008, o 15:55

Ja mam dwóch braci... jeden starszy o 5 lat, drugi młodszy o 10... starszy jest na pewno hetero (do tego bardzo wkurzającym hetero), a młodszy.. to czas pokaże ;)
Awatar użytkownika
Rainbow_Dragon
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 20
Rejestracja: 21 kwie 2008, o 02:00

Post autor: Rainbow_Dragon » 28 cze 2008, o 20:56

Ja tez to pytanie bardziej odbieram jako zastanawianie się nad pochodzeniam orientacji.
Miałam taką sytuację, że jak moja siostra się dowiedziała, że mi też (!) podobają się kobiety to mnie spytała jak sądzę, czy mamy to po mamie czy po tacie. Wtedy się też zastanawiałam czy orientacja jest w jakiś sposób dziedziczna, tak bezpośrednio.

Gdybym musiała konkretnie określić to bym powiedziała, że obie jesteśmy w pewnym stopniu bi, chociaż pewności nie mam ani co niej ani co do siebie.
Avatar powstał dzięki: http://kcoyote.deviantart.com/art/Create-A-Dragon-78055600
Awatar użytkownika
Charlize87
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 150
Rejestracja: 23 lip 2007, o 00:00
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Charlize87 » 11 lip 2008, o 18:50

Bardzo fajne pytanie, szczerze powiedziawszy też się nad nim zastanawiałam. Z pewnością nijak ma się fakt mojego homoseksualizmu, i heteroseksualizm mojego brata. W końcu to nasze geny determinują kto nas pociąga, a że rozdział takowych jest iście przypadkowy podczas crossing - over mamy różnorakie skłonności:D
Magnum ignotum...
ajoli
Posty: 6
Rejestracja: 11 lip 2008, o 02:00
Lokalizacja: Nysa

Post autor: ajoli » 12 lip 2008, o 13:49

Z doświadczenia powiem, że jeśli ktoś z rodzeństwa jest homo to inny nie musi być. Np mój brat jest w 100% hetero a ja 100 % les więc jak widać nie ma powiązania. Przyznam, że zdarzają sie takie sytuacje, że całe lub większa część rodzeństwa ma podobne orientacje ale to nie ma wpływu na całą resztę, bo tak naprawdę nikt nie ma wpływu na to kim jest taki się rodzi i już:)
Awatar użytkownika
DeVlinder
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 43
Rejestracja: 11 cze 2008, o 02:00
Lokalizacja: Czwa

Post autor: DeVlinder » 12 lip 2008, o 15:20

A mnie się wydaje,że to nie ma nic do znaczenia i owszem czasami zdarzają się takie przypadki,że rodzeństwo jest homo.Osobiście nie natrafiłam jeszcze na taką związłość. Mój brat jest w 100% hetero :) ma już żonę i synka :) Ostatnio zaczął mnie bardzo zadziwiać... Zgadnijcie co mi daje za każdym razem jak do mnie przyjeżdża albo ja jadę do niego.... uwaga... Gazety CKM :p ostatnio nawet pytał się czy chce plakat z 2 roznegliżowanymi kobitkami... a jak się spytał co chcę na urodziny i odp mu,że nic starczy mi to,że o nich pamiętał to wiecie co powiedział :P że kupimy mi "świerszczyki" na dvd :P nie wiem czy to syn tak na niego wpływa,ale dla mnie jest to conajmniej dziwne..
Awatar użytkownika
Lidia777
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 398
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 00:00
Lokalizacja: UK

Post autor: Lidia777 » 12 lip 2008, o 18:28

No nie wiem... jakis wpyw chyba na siebie z bratem mamy, mamy podobny gust jesli chodzi o kobiety, oboje wolimy brunetki :wink:
Summer me now summer my life away
Summon me on to another day
Awatar użytkownika
Pinkberry
super forma
super forma
Posty: 7088
Rejestracja: 11 sie 2004, o 00:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pinkberry » 13 lip 2008, o 11:45

Lidia777 pisze:No nie wiem... jakis wpyw chyba na siebie z bratem mamy, mamy podobny gust jesli chodzi o kobiety, oboje wolimy brunetki :wink:
właśnie, to jest straszne, moje i brata dziewczyny zawsze były do siebie niepokojąco podobne w typie urody...

żeby kiedyś któreś drugiemu nic nie wyrwało, bo jak na razie, stosunki między nami nie najgorsze i szkoda by je było psuć...
Awatar użytkownika
Annelore
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 134
Rejestracja: 27 cze 2008, o 02:00
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Annelore » 13 lip 2008, o 15:09

DeVlinder pisze:A mnie się wydaje,że to nie ma nic do znaczenia i owszem czasami zdarzają się takie przypadki,że rodzeństwo jest homo.Osobiście nie natrafiłam jeszcze na taką związłość. Mój brat jest w 100% hetero :) ma już żonę i synka :) Ostatnio zaczął mnie bardzo zadziwiać... Zgadnijcie co mi daje za każdym razem jak do mnie przyjeżdża albo ja jadę do niego.... uwaga... Gazety CKM :p ostatnio nawet pytał się czy chce plakat z 2 roznegliżowanymi kobitkami... a jak się spytał co chcę na urodziny i odp mu,że nic starczy mi to,że o nich pamiętał to wiecie co powiedział :P że kupimy mi "świerszczyki" na dvd :P nie wiem czy to syn tak na niego wpływa,ale dla mnie jest to conajmniej dziwne..
Ja też chcę takiego brata 8)
Moja siostra jest 100% hetero, homo chyba nie znosi, dlatego nigdy się jej do biseksualizmu nie przyznałam ><'
ODPOWIEDZ