Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Pierwszy dzień na forum? Zapraszamy do powitalni i zapoznania się z regulaminem forum. Bywalczynie mogą tu dzielić się opiniami i pomysłami dotyczącymi forum i portalu.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: ImaSumak » 22 kwie 2018, o 21:11

reader pisze:
eminem98xd pisze: I się nie dziwię że są ludzie którzy walczą z takimi organizacjami jak niejednokrotnie w naszym niedouczonym społeczeństwie można usłyszeć,że spektrum autyzmu między innymi zespoł aspergera jest uznawany za chorobę.
Ja się wcale nie dziwię, że się nie dziwisz, bo ewidentnie widać, że o tym, jak wygląda życie człowieka z autyzmem, skazanego na opiekę do końca życia, nie masz pewnie bladego pojęcia. Ani jak wygląda życie jego rodziców, po*ych ze strachu, co stanie się z dzieckiem po ich śmierci. I nie dochodzi do ciebie jak podłą robotę ludziom z autyzmem i ich rodzinom robią takie głupie dzieciaki, które chcą być cool.
Informacja ta zwaliła mnie z nóg. Myślę o tym od tygodnia i nie może mi się pomieścić w głowie, że są ludzie udający osoby autystyczne... Jak sobie jeszcze pomyślę, że taką prawdopodobnie poznałam, to mi już kompletnie ręce opadły.

Tylko po co oni to robią?
Lubię kiedy kobieta...
Sad_Rabbit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 468
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:08

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: Sad_Rabbit » 25 kwie 2018, o 20:38

reader pisze: I tak, lesbijka (rzeczownik) to kobieta o orientacji homoseksualnej. Tak jak gej to mężczyzna o orientacji homoseksualnej.
Tak to dziala tylko w Polsce chyba. Samo slowo gej(gay) jak wszystkim wiadomo nie jest polskim slowem i niekoniecznie oznacza tylko mezczyzne- to po prostu osoba homoseksualna. Slowo lesbijka jest zarezerwowane za to tylko dla kobiet. Prosze, nie dziwcie sie kiedy dziewczyna z zagranicy powie wam, ze ‘jest gej’- nie oznacza to, ze jest facetem :wink:
You look like Marilyn Monroe and it makes me wanna run...... for president.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: dobranocka14 » 25 kwie 2018, o 21:08

Sad_Rabbit pisze:
reader pisze: I tak, lesbijka (rzeczownik) to kobieta o orientacji homoseksualnej. Tak jak gej to mężczyzna o orientacji homoseksualnej.
Tak to dziala tylko w Polsce chyba. Samo slowo gej(gay) jak wszystkim wiadomo nie jest polskim slowem i niekoniecznie oznacza tylko mezczyzne- to po prostu osoba homoseksualna. Slowo lesbijka jest zarezerwowane za to tylko dla kobiet. Prosze, nie dziwcie sie kiedy dziewczyna z zagranicy powie wam, ze ‘jest gej’- nie oznacza to, ze jest facetem :wink:
Ale co z tego? Jakie to ma znaczenie jakiego określenia może użyć dla siebie kobieta homoseksualna w krajach anglojęzycznych?
Sad_Rabbit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 468
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:08

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: Sad_Rabbit » 25 kwie 2018, o 21:22

ImaSumak pisze:
Homo i hetero jest stosunkowo niewiele, w stosunku do reszty, która mieni się różnymi barwami i odcieniami.
Czytajac takie wypowiedzi wcale bym sie nie zdziwila, gdyby sie okazalo, ze to konserwatywne lesbijki spalily tecze :wink:
You look like Marilyn Monroe and it makes me wanna run...... for president.
Sad_Rabbit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 468
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:08

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: Sad_Rabbit » 25 kwie 2018, o 21:33

dobranocka14 pisze: Ale co z tego? Jakie to ma znaczenie jakiego określenia może użyć dla siebie kobieta homoseksualna w krajach anglojęzycznych?
A nic, tak tylko chcialam zasugerowac, ze do niektorych slow i znaczen moze nie ma sensu, az tak silnie sie przywiazywac.
You look like Marilyn Monroe and it makes me wanna run...... for president.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: ImaSumak » 25 kwie 2018, o 21:59

Sad_Rabbit pisze:
reader pisze: I tak, lesbijka (rzeczownik) to kobieta o orientacji homoseksualnej. Tak jak gej to mężczyzna o orientacji homoseksualnej.
Tak to dziala tylko w Polsce chyba. Samo slowo gej(gay) jak wszystkim wiadomo nie jest polskim slowem i niekoniecznie oznacza tylko mezczyzne- to po prostu osoba homoseksualna. Slowo lesbijka jest zarezerwowane za to tylko dla kobiet. Prosze, nie dziwcie sie kiedy dziewczyna z zagranicy powie wam, ze ‘jest gej’- nie oznacza to, ze jest facetem :wink:
Jestem przekonana, że w Polsce nie mieszkają sami debile, więc ludzie zdają sobie sprawę, że jedno slowo może mieć wiele znaczeń, jak np. zamek. Ale dzięki za wyjaśnienie. :D
Zapewne zdajesz sobie więc sprawę, że rodzaj gramatyczny w jezyku angielskim nie jest tak ostro zaznaczony jak w języku polskim. Dlatego też do grupy dziewczyn spokojnie możesz powiedzieć: Hello guys how are you! I wszystkie będą wiedzieć o co chodzi, podczas gdy w Polsce takie powitanie, nie spotkałoby się ze zrozumieniem.
Sad_Rabbit pisze:
ImaSumak pisze:
Homo i hetero jest stosunkowo niewiele, w stosunku do reszty, która mieni się różnymi barwami i odcieniami.
Czytajac takie wypowiedzi wcale bym sie nie zdziwila, gdyby sie okazalo, ze to konserwatywne lesbijki spalily tecze :wink:
Cieszę się, że umiesz czytać. Warto by było jeszcze ze zrozumieniem.
Lubię kiedy kobieta...
Sad_Rabbit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 468
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:08

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: Sad_Rabbit » 25 kwie 2018, o 22:06

ImaSumak pisze: Cieszę się, że umiesz czytać. Warto by było jeszcze ze zrozumieniem.
A ja sie ciesze, ze sie cieszysz. Reszty twojej wypowiedzi nie zrozumialam:>
You look like Marilyn Monroe and it makes me wanna run...... for president.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: dobranocka14 » 25 kwie 2018, o 23:27

Sad_Rabbit pisze:
dobranocka14 pisze: Ale co z tego? Jakie to ma znaczenie jakiego określenia może użyć dla siebie kobieta homoseksualna w krajach anglojęzycznych?
A nic, tak tylko chcialam zasugerowac, ze do niektorych slow i znaczen moze nie ma sensu, az tak silnie sie przywiazywac.
Idąc tym tropem w Polsce możemy zamówić kielszek suchego wina i napić się rozpustnej kawy, a za przekroczenie prędkości dostać pokutę?
Z czeskiego: wytrawne, rozpuszczalna i mandat.
Określone słowa mają w określonym języku określone znaczenie i dobrze się tego, dla łatwości zrozumienia wypowiedzi trzymać.
Sad_Rabbit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 468
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:08

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: Sad_Rabbit » 26 kwie 2018, o 00:05

ImaSumak pisze: Jestem przekonana, że w Polsce nie mieszkają sami debile, więc ludzie zdają sobie sprawę, że jedno slowo może mieć wiele znaczeń, jak np. zamek. Ale dzięki za wyjaśnienie. :D
Zapewne zdajesz sobie więc sprawę, że rodzaj gramatyczny w jezyku angielskim nie jest tak ostro zaznaczony jak w języku polskim. Dlatego też do grupy dziewczyn spokojnie możesz powiedzieć: Hello guys how are you! I wszystkie będą wiedzieć o co chodzi, podczas gdy w Polsce takie powitanie, nie spotkałoby się ze zrozumieniem.
Tylko, ze slowo “guy” w jezyku polskim nie funkcjonuje, bo my mowimy zamiast tego “facet”, wiec to cos zupelnie innego, nie ten przyklad podalas raczej. A slowo gej nie jest polskim slowem- to wciaz te same slowo gay- tylko ma spolszczona pisownie, wiec jego znaczenie jest wedlug mnie nie tak oczywiste, jak zostalo to poniekad narzucone. Ale zauwazylam juz, ze z toba nie ma co dyskutowac, bo mila rozmowa to pewnie nie bedzie, wiec nie bede sie rozpisywac....

dobranocka14 pisze: Określone słowa mają w określonym języku określone znaczenie i dobrze się tego, dla łatwości zrozumienia wypowiedzi trzymać.
Ale po co sie trzymac, skoro jezyk to cos co sie wciaz zmienia, ewoluuje. Ja osobiscie lubie nadawanie nowych znaczen, tworzenie nowych slow, lubie gdy slowa ktore plyna sa ‘plastyczne’....
You look like Marilyn Monroe and it makes me wanna run...... for president.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: dobranocka14 » 26 kwie 2018, o 00:50

Sad_Rabbit pisze:
ImaSumak pisze: Jestem przekonana, że w Polsce nie mieszkają sami debile, więc ludzie zdają sobie sprawę, że jedno slowo może mieć wiele znaczeń, jak np. zamek. Ale dzięki za wyjaśnienie. :D
Zapewne zdajesz sobie więc sprawę, że rodzaj gramatyczny w jezyku angielskim nie jest tak ostro zaznaczony jak w języku polskim. Dlatego też do grupy dziewczyn spokojnie możesz powiedzieć: Hello guys how are you! I wszystkie będą wiedzieć o co chodzi, podczas gdy w Polsce takie powitanie, nie spotkałoby się ze zrozumieniem.
Tylko, ze slowo “guy” w jezyku polskim nie funkcjonuje, bo my mowimy zamiast tego “facet”, wiec to cos zupelnie innego, nie ten przyklad podalas raczej. A slowo gej nie jest polskim slowem- to wciaz te same slowo gay- tylko ma spolszczona pisownie, wiec jego znaczenie jest wedlug mnie nie tak oczywiste, jak zostalo to poniekad narzucone.
Guys nie jako faceci tylko jako ludzie (koledzy ale i koleżanki). To przykład na to że w Anglii jedno słowo może odnosić się i do kobiet i do mężczyzn. Podobnie jak gay.
dobranocka14 pisze: Określone słowa mają w określonym języku określone znaczenie i dobrze się tego, dla łatwości zrozumienia wypowiedzi trzymać.
Ja osobiscie lubie nadawanie nowych znaczen, tworzenie nowych slow, lubie gdy slowa ktore plyna sa ‘plastyczne’....
Zdaję sobie sprawę, że Ryśków .N nie brakuje :)
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: ImaSumak » 26 kwie 2018, o 02:34

Sad_Rabbit pisze:
dobranocka14 pisze: Określone słowa mają w określonym języku określone znaczenie i dobrze się tego, dla łatwości zrozumienia wypowiedzi trzymać.
Ale po co sie trzymac, skoro jezyk to cos co sie wciaz zmienia, ewoluuje. Ja osobiscie lubie nadawanie nowych znaczen, tworzenie nowych slow, lubie gdy slowa ktore plyna sa ‘plastyczne’....
Trzymać się po to, by wypowiedź miała sens. Bawić słowami i owszem, można się, ale pod warunkiem, że dobrze zna się znaczenie tych słów, którymi się bawi. Inaczej jest to zwyczajnie bez sensu i świadczy tylko o braku wiedzy. Weźmy np. mundżaki na ruszt: jeśli samce nazwiemy psieleniami, a samice psiarnami, to możemy się z tego pośmiać, chociaż. Co natomiast wnosi słowotwórczo lesbijka*?
- nieznajomość języka polskiego,
- nieznajomość znaczenia słów w języku polskim,
- niezajomość historii,
-nieznajomość języków obcych i makaronizmów,
- nieznajomość dyskutowanej problematyki.

Poza tym, można się tu dowiedzieć, że każda foremka tu się wypowiadająca negatywnie na temat tego "słowotwórstwa" jest lub nietolerancyjna lub ograniczona.
Dyskutować owszem i warto, ale gdy ma się z kim.
Dlatego zwykle odsyłam do pogłębiania wiedzy.

Gra słów to coś, co uwielbiam i często bawię się tym. I owszem, plastyka jest bardzo ważna, plus to wszystko, co napisałam. Bez wiedzy ani rusz. Poczytaj Gim na tym forum, a może zrozumiesz o co chodzi. Potem zajmij się innymi językami.
Powodzenia!
Lubię kiedy kobieta...
reader
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 313
Rejestracja: 17 maja 2013, o 21:40

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: reader » 26 kwie 2018, o 07:01

A ja zupełnie nie rozumiem co ma angielskie znaczenie i użycie słowa gay do prób przedefiniowania słowa lesbijka w języku polskim, tak aby oznaczało biseksualistkę. Też u nas istnieją słówka bez podziału na rodzaj, których potocznie używa się do określenia orientacji: homo, hetero, bi, ale akurat gej i lesbijka odnoszą się do mężczyzn i kobiet odpowiednio.
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: eminem98xd » 4 maja 2018, o 00:02

reader pisze:A ja zupełnie nie rozumiem co ma angielskie znaczenie i użycie słowa gay do prób przedefiniowania słowa lesbijka w języku polskim, tak aby oznaczało biseksualistkę. Też u nas istnieją słówka bez podziału na rodzaj, których potocznie używa się do określenia orientacji: homo, hetero, bi, ale akurat gej i lesbijka odnoszą się do mężczyzn i kobiet odpowiednio.
Ano po to by miło sobie pogawędzić popijając kawkę i pomyśleć nad sensem niektórych słów,znaczeń i świata.. :roll: .
A angielskie słowo ma to do tego,że angielskie słowa są zapożyczone dla naszego języka i aktualnie te słowa przechodzą zmianę,tak samo jak poglądy i sytuacje polityczno-społeczne.
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: eminem98xd » 4 maja 2018, o 00:04

ImaSumak pisze:
Sad_Rabbit pisze:
dobranocka14 pisze: Określone słowa mają w określonym języku określone znaczenie i dobrze się tego, dla łatwości zrozumienia wypowiedzi trzymać.
Ale po co sie trzymac, skoro jezyk to cos co sie wciaz zmienia, ewoluuje. Ja osobiscie lubie nadawanie nowych znaczen, tworzenie nowych slow, lubie gdy slowa ktore plyna sa ‘plastyczne’....
Trzymać się po to, by wypowiedź miała sens. Bawić słowami i owszem, można się, ale pod warunkiem, że dobrze zna się znaczenie tych słów, którymi się bawi. Inaczej jest to zwyczajnie bez sensu i świadczy tylko o braku wiedzy. Weźmy np. mundżaki na ruszt: jeśli samce nazwiemy psieleniami, a samice psiarnami, to możemy się z tego pośmiać, chociaż. Co natomiast wnosi słowotwórczo lesbijka*?
- nieznajomość języka polskiego,
- nieznajomość znaczenia słów w języku polskim,
- niezajomość historii,
-nieznajomość języków obcych i makaronizmów,
- nieznajomość dyskutowanej problematyki.

Poza tym, można się tu dowiedzieć, że każda foremka tu się wypowiadająca negatywnie na temat tego "słowotwórstwa" jest lub nietolerancyjna lub ograniczona.
Dyskutować owszem i warto, ale gdy ma się z kim.
Dlatego zwykle odsyłam do pogłębiania wiedzy.

Gra słów to coś, co uwielbiam i często bawię się tym. I owszem, plastyka jest bardzo ważna, plus to wszystko, co napisałam. Bez wiedzy ani rusz. Poczytaj Gim na tym forum, a może zrozumiesz o co chodzi. Potem zajmij się innymi językami.
Powodzenia!

A co się stanie jak słowo lesbijka zmieni swój obszar rozumowania?
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: eminem98xd » 4 maja 2018, o 00:09

dobranocka14 pisze:
Sad_Rabbit pisze:
dobranocka14 pisze: Ale co z tego? Jakie to ma znaczenie jakiego określenia może użyć dla siebie kobieta homoseksualna w krajach anglojęzycznych?
A nic, tak tylko chcialam zasugerowac, ze do niektorych slow i znaczen moze nie ma sensu, az tak silnie sie przywiazywac.
Idąc tym tropem w Polsce możemy zamówić kielszek suchego wina i napić się rozpustnej kawy, a za przekroczenie prędkości dostać pokutę?
Z czeskiego: wytrawne, rozpuszczalna i mandat.
Określone słowa mają w określonym języku określone znaczenie i dobrze się tego, dla łatwości zrozumienia wypowiedzi trzymać.
No właśnie idąc tym tropem to właśnie opisałaś własne pojmowanie określeń zachodniego LGBT+
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: dobranocka14 » 4 maja 2018, o 04:43

eminem98xd pisze:
dobranocka14 pisze:
Sad_Rabbit pisze: A nic, tak tylko chcialam zasugerowac, ze do niektorych slow i znaczen moze nie ma sensu, az tak silnie sie przywiazywac.
Idąc tym tropem w Polsce możemy zamówić kielszek suchego wina i napić się rozpustnej kawy, a za przekroczenie prędkości dostać pokutę?
Z czeskiego: wytrawne, rozpuszczalna i mandat.
Określone słowa mają w określonym języku określone znaczenie i dobrze się tego, dla łatwości zrozumienia wypowiedzi trzymać.
No właśnie idąc tym tropem to właśnie opisałaś własne pojmowanie określeń zachodniego LGBT+
To nie idź tym tropem, ponieważ go gubisz :)
reader
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 313
Rejestracja: 17 maja 2013, o 21:40

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: reader » 4 maja 2018, o 07:46

eminem98xd pisze:
reader pisze:A ja zupełnie nie rozumiem co ma angielskie znaczenie i użycie słowa gay do prób przedefiniowania słowa lesbijka w języku polskim, tak aby oznaczało biseksualistkę. Też u nas istnieją słówka bez podziału na rodzaj, których potocznie używa się do określenia orientacji: homo, hetero, bi, ale akurat gej i lesbijka odnoszą się do mężczyzn i kobiet odpowiednio.
Ano po to by miło sobie pogawędzić popijając kawkę i pomyśleć nad sensem niektórych słów,znaczeń i świata.. :roll: .
A angielskie słowo ma to do tego,że angielskie słowa są zapożyczone dla naszego języka i aktualnie te słowa przechodzą zmianę,tak samo jak poglądy i sytuacje polityczno-społeczne.
A ktoś ci broni określać się gejem albo gejką. Możesz sobie nawet dodać gwiazdkę. Będzie zabawnie. Ale muszę cię uprzedzić, w Polsce jest ostatnio moda na żeńskie końcówki i żeńskie formy.
Nie ma jednak żadnej ewolucji języka prowadzącej do wymazania istnienia lesbijek i zastąpienia ich biseksualistkami. Są tylko nieustające próby homofobicznych biseksualistek i homofobicznych heteroseksualistek aby to zrobić.
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: eminem98xd » 4 maja 2018, o 16:45

dobranocka14 pisze:
eminem98xd pisze:
dobranocka14 pisze: Idąc tym tropem w Polsce możemy zamówić kielszek suchego wina i napić się rozpustnej kawy, a za przekroczenie prędkości dostać pokutę?
Z czeskiego: wytrawne, rozpuszczalna i mandat.
Określone słowa mają w określonym języku określone znaczenie i dobrze się tego, dla łatwości zrozumienia wypowiedzi trzymać.
No właśnie idąc tym tropem to właśnie opisałaś własne pojmowanie określeń zachodniego LGBT+
To nie idź tym tropem, ponieważ go gubisz :)
To nie podawaj tropów i drug,które są nieprawdziwe bo wprowadzasz ludzi w błąd.
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: eminem98xd » 4 maja 2018, o 16:46

reader pisze:
eminem98xd pisze:
reader pisze:A ja zupełnie nie rozumiem co ma angielskie znaczenie i użycie słowa gay do prób przedefiniowania słowa lesbijka w języku polskim, tak aby oznaczało biseksualistkę. Też u nas istnieją słówka bez podziału na rodzaj, których potocznie używa się do określenia orientacji: homo, hetero, bi, ale akurat gej i lesbijka odnoszą się do mężczyzn i kobiet odpowiednio.
Ano po to by miło sobie pogawędzić popijając kawkę i pomyśleć nad sensem niektórych słów,znaczeń i świata.. :roll: .
A angielskie słowo ma to do tego,że angielskie słowa są zapożyczone dla naszego języka i aktualnie te słowa przechodzą zmianę,tak samo jak poglądy i sytuacje polityczno-społeczne.
A ktoś ci broni określać się gejem albo gejką. Możesz sobie nawet dodać gwiazdkę. Będzie zabawnie. Ale muszę cię uprzedzić, w Polsce jest ostatnio moda na żeńskie końcówki i żeńskie formy.
Nie ma jednak żadnej ewolucji języka prowadzącej do wymazania istnienia lesbijek i zastąpienia ich biseksualistkami. Są tylko nieustające próby homofobicznych biseksualistek i homofobicznych heteroseksualistek aby to zrobić.

No mogę i nie rozumiem dlaczego robisz z tego taki problem?

I weź mi powiedz dlaczego takie zabiegi a nawet same rozmowy o tym traktujesz jako atak?
Sad_Rabbit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 468
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:08

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: Sad_Rabbit » 5 maja 2018, o 04:44

ImaSumak pisze:
Sad_Rabbit pisze:
dobranocka14 pisze: Określone słowa mają w określonym języku określone znaczenie i dobrze się tego, dla łatwości zrozumienia wypowiedzi trzymać.
Ale po co sie trzymac, skoro jezyk to cos co sie wciaz zmienia, ewoluuje. Ja osobiscie lubie nadawanie nowych znaczen, tworzenie nowych slow, lubie gdy slowa ktore plyna sa ‘plastyczne’....
Trzymać się po to, by wypowiedź miała sens. Bawić słowami i owszem, można się, ale pod warunkiem, że dobrze zna się znaczenie tych słów, którymi się bawi. Inaczej jest to zwyczajnie bez sensu i świadczy tylko o braku wiedzy. Weźmy np. mundżaki na ruszt: jeśli samce nazwiemy psieleniami, a samice psiarnami, to możemy się z tego pośmiać, chociaż. Co natomiast wnosi słowotwórczo lesbijka*?
- nieznajomość języka polskiego,
- nieznajomość znaczenia słów w języku polskim,
- niezajomość historii,
-nieznajomość języków obcych i makaronizmów,
- nieznajomość dyskutowanej problematyki.

Poza tym, można się tu dowiedzieć, że każda foremka tu się wypowiadająca negatywnie na temat tego "słowotwórstwa" jest lub nietolerancyjna lub ograniczona.
Dyskutować owszem i warto, ale gdy ma się z kim.
Dlatego zwykle odsyłam do pogłębiania wiedzy.

Gra słów to coś, co uwielbiam i często bawię się tym. I owszem, plastyka jest bardzo ważna, plus to wszystko, co napisałam. Bez wiedzy ani rusz. Poczytaj Gim na tym forum, a może zrozumiesz o co chodzi. Potem zajmij się innymi językami.
Powodzenia!
Haha! Dobre sobie :) Brakuje mi lekkosci I luzu w twoich wypowiedziach, by mi sie chcialo z toba dyskutowac.... Ale prowokowac nawet potrafisz trzeba przyznac.... Peace out!
You look like Marilyn Monroe and it makes me wanna run...... for president.
reader
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 313
Rejestracja: 17 maja 2013, o 21:40

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: reader » 5 maja 2018, o 14:31

eminem98xd pisze:
No mogę i nie rozumiem dlaczego robisz z tego taki problem?

I weź mi powiedz dlaczego takie zabiegi a nawet same rozmowy o tym traktujesz jako atak?
Zostało to już napisane w tym temacie i w wielu podobnych, przy okazji podobnych dyskusji. Nie udawaj, że nie rozumiesz. A jeśli faktycznie nie rozumiesz, to poczytaj i zastanów się, bo nikt cię nie zmusi do zrozumienia jeśli wcale zrozumieć nie chcesz.
Takie zabiegi są szkodliwe dla lesbijek i gdy mam okazję je krytykować, to krytykuję. Podobnie jak szkodliwa jest każda sytuacja gdy ktoś podszywa się pod członka grupy/społeczności/ludzi z daną cechą, a następnie plecie bzdury w ich imieniu. Niezależnie czy robi to świadomie, czy nie. Nie wiem, czy to atak, czy np. walka z własnymi demonami lub kompleksami, więc wcale tak tego nie traktuję (wbrew twoim fantazjom na temat tego co mam w głowie), natomiast zwyczajnie piszę co na ten temat myślę. Zastanów się raczej czemu ty czujesz potrzebę kontynuowania tego tematu.
nikimja
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 285
Rejestracja: 13 lis 2013, o 12:54
Lokalizacja: Poznan

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: nikimja » 12 maja 2018, o 12:35

Z innej beczki-jesli ktoś w odpowiedzi na ogłoszenie wysyła obraźliwe maile,to można cokolwiek z tym zrobić?
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: eminem98xd » 15 maja 2018, o 04:02

nikimja pisze:Z innej beczki-jesli ktoś w odpowiedzi na ogłoszenie wysyła obraźliwe maile,to można cokolwiek z tym zrobić?
Może zgłoś to do moderacji?
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: eminem98xd » 27 lut 2021, o 00:39

ImaSumak pisze:
9 kwie 2018, o 12:59
A potem przez takie idiotki ludzie myślą, że z homoseksualizmu mozna się wyleczyć, a lesbijka to kobieta, ktorej dobrze nie przelecial facet.
Brak słów.
To jest dopiero nietolerancja, brak zrozumienia i bezdenna glupota. No ald wychodzi na to, ze wlasnis takie myślenie jest ok. Prawdziwe lesbijki zaś ociekaja złoscią, nienawiscią i nietolerancją.

O tempora! O mores!
Czyli bycie kobietą tzn ciuchy i makijaż oraz pewne sposoby zachowania zależne od trendów z tego co widzę ?
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: eminem98xd » 7 mar 2021, o 11:24

A dodatkowo na mocy tych trendów jeśli nie są spełniane.
To można poniżać kobiety. Chociaż te trendy aktualne są najczęściej z pornografii dla facetów a aktualnie prosto od Rydzyka xd
Clorocs
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 582
Rejestracja: 21 sty 2022, o 13:52

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: Clorocs » 2 lut 2022, o 15:29

Proszę wybaczyć smialosc. Chciałam zapytać skromnie, dlaczego na portalu stworzonego wyłącznie dla kobiet, pojawiają się każdego dnia ogłoszenia z cyklu :,, Zaplodnie, za darmo, wyłącznie naturalnie". Raz, że niesmaczne bardzo, dwa nie wydaje mi sie, aby kobiety były na tyle zdesperowane, aby z takowych, internetowych ogłoszen korzystać. Może się mylę.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: biedronca » 3 lut 2022, o 12:24

Czyżby gdzieś już się zaczęły ferie zimowe
AnnaArendt
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 968
Rejestracja: 25 lut 2017, o 09:54

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: AnnaArendt » 3 lut 2022, o 20:31

Clorocs pisze:
2 lut 2022, o 15:29
Proszę wybaczyć smialosc. Chciałam zapytać skromnie, dlaczego na portalu stworzonego wyłącznie dla kobiet, pojawiają się każdego dnia ogłoszenia z cyklu :,, Zaplodnie, za darmo, wyłącznie naturalnie". Raz, że niesmaczne bardzo, dwa nie wydaje mi sie, aby kobiety były na tyle zdesperowane, aby z takowych, internetowych ogłoszen korzystać. Może się mylę.
A to się mylisz...
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: gimmeeverything » 3 lut 2022, o 22:35

biedronca pisze:
3 lut 2022, o 12:24
Czyżby gdzieś już się zaczęły ferie zimowe
gdzieniegdzie się już nawet skończyły :)
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
truestorytrue
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 195
Rejestracja: 28 maja 2022, o 17:41

Re: Hipokryzja,dyskryminacja,sekcja ogłoszeń.

Post autor: truestorytrue » 23 cze 2022, o 13:44

O żesz
ODPOWIEDZ