Jestem homo czy bi?

Pierwszy dzień na forum? Zapraszamy do powitalni i zapoznania się z regulaminem forum. Bywalczynie mogą tu dzielić się opiniami i pomysłami dotyczącymi forum i portalu.
ODPOWIEDZ
Agatajebatata
Posty: 3
Rejestracja: 18 kwie 2020, o 16:56

Jestem homo czy bi?

Post autor: Agatajebatata » 18 kwie 2020, o 17:09

Mam już 20 lat, więc myślałam, że to ten moment, kiedy orientacja powinna być już ukształtowana - zawsze określałam się jako homoseksualistka. Ale jedna sytuacja sprawiła, że zaczęłam już wątpić w cokolwiek.

Przez wspólnych znajomych poznałam nowego kolegę. Bardzo dobrze nam się rozmawiało, nie przyszło mi nawet do głowy, że mogłabym traktować go jako kogoś więcej. Nie czuję pożądania, nie mam ochoty go pocałować, ani też nie chciałabym być z nim w związku. Po prostu coś takiego z facetem mnie odrzuca. Mimo to, czuję ogromną zazdrość, kiedy on z kimś wyjdzie lub widzę że z kimś pisze, zwłaszcza jeśli jest to osoba atrakcyjna. Ba, dzieje się to nawet, kiedy wspomina o kimś - nie musi tej osoby nawet wychwalać, abym ja poczuła zazdrość. Jednym słowem - czuję silną potrzebę, by mieć go na wyłączność. Ale jakby przyszło co do czego, to nie byłabym w stanie się z nim przespać, a związek z facetem by mnie męczył.

Zawsze byłam zakochana (wraz z pożądaniem) tylko w kobietach. Tylko pytanie, czy to, co czuję do tego chłopaka, to jest zakochanie? Może istnieje jakiś inny powód, dlaczego tak reaguję?
Ogólnie jestem osobą bardzo zaborczą, o wszystko i o wszystkich, ale i tak ta sytuacja mnie bardzo dziwi. Mam też typ osobowości borderline, jeśli to istotne.

Przepraszam, że napisane tak chaotycznie. Uprzedzam też pytania - tak, czuję ogromną potrzebę określenia swojej orientacji, tak dla samej świadomości. Według was, ten incydent czyni ze mnie biseksualistkę?
Awatar użytkownika
6VII1945
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 20
Rejestracja: 12 kwie 2020, o 15:16

Re: Jestem homo czy bi?

Post autor: 6VII1945 » 18 kwie 2020, o 18:56

Według mnie ten incydent nie czyni z Ciebie biseksualistki. Być może są przejściowe i stanowią chwilową fascynację.
zagubiona_92
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 290
Rejestracja: 6 sty 2020, o 22:40

Re: Jestem homo czy bi?

Post autor: zagubiona_92 » 18 kwie 2020, o 19:01

w tym wieku nie musisz mieć jeszcze ukształtowanej orientacji na 100%
Tablinum
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 65
Rejestracja: 24 lip 2016, o 02:34

Re: Jestem homo czy bi?

Post autor: Tablinum » 18 kwie 2020, o 19:38

Jestem stuprocentową lesbijką... zarówno pod kątem romantycznym, jak i seksualnym... orientacja ostatecznie ukształtowała mi się w 24-25 r.ż., teraz mam 29 lat. Pod żadnym kątem nie wyobrażam sobie związku z żadnym facetem... w wieku 19 lat przeżyłam silne zauroczenie facetem (jedynym w życiu), nie potrafię tego wytłumaczyć... w związku z nim nie byłam, ale miałam podobne "objawy"... kompletnie nie pasuje mi to do tego kim jestem...
abecaduo
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 18:55

Re: Jestem homo czy bi?

Post autor: abecaduo » 19 kwie 2020, o 18:19

Ja mam 29 lat i dalej nie znam odpowiedzi na pytanie, kim jestem, mogę tylko przypuszczać ; D
Julia_
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 89
Rejestracja: 4 sie 2018, o 21:20

Re: Jestem homo czy bi?

Post autor: Julia_ » 21 kwie 2020, o 22:50

Jak wiadomo są różne rodzaje miłości. Miłość do rodziny, do swoich zwierząt, przyjaciół. Temat jak rzeka, głęboki i szeroki, porywczy. Ja deklaruje się jako lesbijka. Wiadomo, jak każdy, myślę, zastanawiałam się od czasu do czasu czy na pewno, ale wtedy jak przypominam sobie co odczuwam będąc z kobietą to mam pewność hahaha. Ja aktualnie jestem sama, po dużych problemach sercowych, wybojowych znajomości z różnymi kobietami w krótkim czasie. Trochę mi siadło na banie. Przeszło mi jakiś czas temu przez myśl, że może rzucić to wszystko i wyjechać w tak zwane bieszczady. Poznałam na mojej sylwestrowej wyprawie super chłopaka, inteligentego, przystojnego (wiadomo, to, że jestem lesbijką, nie czyni mnie ślepą na dostrzeganie atrakcyjności wizualnej). Dogadywalismy się bardzo dobrze, bo on tak samo jak i ja pasjonuje się samochodami blablabla. Przez chwile nawet głośno myśleliśmy z nim trochę pół żartem czy nie zamieszkać z taką kobitą biseksualną i żyć w trójkę. No, ale jak mówiłam było to przejściowe i spowodowane samotnością i chęcią ułożenia sobie życia z kimś ogarniętym. Ja tak jak Ty nie odczuwam żadnego pociągu seksualnego do facetów. I nie jest to puste gadanie, ponieważ próbowałam tego i owego. Na myśl odrzuca mnie to.
Nataliaanna
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 4 lip 2019, o 00:27

Re: Jestem homo czy bi?

Post autor: Nataliaanna » 16 maja 2020, o 02:18

Jak dla mnie jesteś lesbijką tylko jesteś zazdrosna o kolegę i to jest naturalne że jeśli masz dobrego przyjaciela lub przyjaciółkę to czujesz się zagrożona że stracisz osobę to rozmów i żartów bo wybierze kogoś innego
ODPOWIEDZ