Czy mogę być bi?

Pierwszy dzień na forum? Zapraszamy do powitalni i zapoznania się z regulaminem forum. Bywalczynie mogą tu dzielić się opiniami i pomysłami dotyczącymi forum i portalu.
ODPOWIEDZ
Wi_be
Posty: 3
Rejestracja: 1 cze 2020, o 22:19

Czy mogę być bi?

Post autor: Wi_be » 1 cze 2020, o 22:31

Opiszę swój problem.
Od kiedy pamiętam zawsze czułam się hetero, nie myślałam o dziewczynach nigdy. Zawsze wyobrażałam sobie przyszłość z chłopem. Ale jest z tym pewien problem związany. Otóż nie jestem w stanie się wyluzować przy facecie. Nie mam ani jednego znajomego czy tym bardziej przyjaciela bo zawsze jest mi głupio, i niezręcznie. Mam tak od kiedy pamiętam. Wiem że raczej mi to nie przejdzie, chodziłam z tym do psychologa ale za dużo to nie dało i wątpię by miało coś dać. Z chłopakiem całowałam się tylko raz i to było nieprzyjemne i stresujące. Za to zdarzyło mi się kiedyś napić z przyjaciółką i też zacząć całować. I pamiętam że to było naprawdę przyjemne. Nie chciałam przestać za bardzo. Nie chcę być sama i zaczęłam rozważać czy może spróbować związku z dziewczyną, nawet podoba mi się teraz taka opcja, bo wiem że nie byłabym sama, ale z drugiej strony nigdy nie patrzyłam tak na dziewczyny, do teraz.
Co o tym sądzicie? Czy warto próbować iść w tym kierunku czy raczej nie ma go zbytnio sensu i po prostu szukam czegoś na siłę?
Zakazany_owoc_
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 22
Rejestracja: 1 cze 2020, o 15:33

Re: Czy mogę być bi?

Post autor: Zakazany_owoc_ » 2 cze 2020, o 13:18

Hej Wi_be,

stoję przed tym samym pytaniem. Nigdy nie przyjmowałam do wiadomości, że mogą mi się podobać płeć damska. Wszystko zaczęło się kilka miesięcy temu. Zaczęłam zwracać w dużym stopniu uwagę na kobiety. Chęć poznania lesbijki była tak silna, że w końcu ją poznałam (na czacie). Pisałyśmy ze sobą jakieś 2 miesiące, wiele telefonowałyśmy. Strasznie nas do siebie ciągnęło. Spotkałyśmy się. Pierwsze nieśmiałe spojrzenia... szybko się do siebie zbliżyłyśmy. Można domyśleć się co bylo dalej :) bylo wspaniale. Dodam, że mam 29 lat i jestem mężatką już od paru dobrych lat. Uważam, że to żaden wstyd być homoseksualistką czy bi. Podejdź do tego na spokojnie. Nie wywieraj na sobie presji. Jeśli chcesz możemy popisać. Powiem Ci co powiedziała mi psycholog, której objaśniła swój problem.

Pozdrawiam:)
Wi_be
Posty: 3
Rejestracja: 1 cze 2020, o 22:19

Re: Czy mogę być bi?

Post autor: Wi_be » 3 cze 2020, o 00:06

Hej Zakazany_owoc_

Byłabym naprawdę wdzięczna gdybym faktycznie mogła usłyszeć to co powiedziała ci Psycholog.

Pozdrawiam
Zakazany_owoc_
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 22
Rejestracja: 1 cze 2020, o 15:33

Re: Czy mogę być bi?

Post autor: Zakazany_owoc_ » 3 cze 2020, o 17:47

Hej Wi_be,

nie uważam żebyś szukali czego na siłę. Raczej jak sama zauważyłaś kontakt y mężczyzną nie sprawia Ci przyjemności. Wyobrażasz sobie żyć z mężczyzną i zmuszać się do czegoś na co nie masz ochoty?
Poczułaś przyjemność z całowania się z kobietą, zwracasz na nie w ostatnim czasie uwagę to mówi częściowo samo za siebie.
Moja psycholog powiedziała, że trochę późno obudziło się we mnie to co się obudziło ale być może wypierałam to cały czas. Nie powinnam być do siebie taka surowa i odpychać tych wszystkich myśli, które mnie ogarniają. Zaobserwuj je. Co czujesz kiedy widzisz kobiety, jak reagujesz gdy znajdzie się jakaś w pobliżu, czy te myśli ciągle powracają?
Psycholog radziła mi spróbować bo tylko w taki sposób możesz się przekonać czy życie z kobietą Ci odpowiada.
Wstydzisz się czegoś, że nie próbowałaś dalej spotykać się z kobietami? Boisz się braku akceptacji?

Na pewno są tutaj bardzo doświadczone kobiety, również z takim problemem jak my lub rozwiązały ten problem. Fajnie by było gdyby się wypowiedziały. Każda cenna uwaga jest na wagę złota.
Ja nie poprzestanę dopóki nie odkryję czego chcę od życia bo mogę przegapić szczęście i spełnienie.
Wi_be
Posty: 3
Rejestracja: 1 cze 2020, o 22:19

Re: Czy mogę być bi?

Post autor: Wi_be » 3 cze 2020, o 23:39

Hej Zakazany_owoc_

Myślę że nie jest to kwestia samoakceptacji lub wstydu, a samej niepewności do tego czy faktycznie mogłabym coś do nich poczuć.(Na tyle mocnego jak do mężczyzny) Jednak tutaj jedynym sposobem będzie spróbowanie tego samej, mimo wszytko ciągle gdzieś z tyłu głowy mam myśl że do teraz nigdy nie wyobrażałam sobie by być z kobietą. Myślę że w dużej mierze boję się faktu że to jednak nie to i prowadzę w sobie pewnego rodzaju walkę, jak to się potoczy. Wiem również że gdyby nie ten okropnh stres przy mężczyznach, ten temat by tu raczej nie powstał.
Chce Ci jednak podziękować, bo muszę przyznać że tego właśnie potrzebowałam, nawet o tym nie wiedząc.
Zakazany_owoc_
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 22
Rejestracja: 1 cze 2020, o 15:33

Re: Czy mogę być bi?

Post autor: Zakazany_owoc_ » 4 cze 2020, o 11:57

Wi_be

moglabym powiedzieć, że to w jakim teraz jesteś stanie odpowiada dokladnie mojemu. Słowo w słowo mogłabym skopiować Twoją wypowiedź bo odpowiada dokladnie tenu co ja czuję.Ja też nie dopuszczałam takiej możliwości. Też nie wiem co się ze mną dzieje choć coraz bardziej zagłębiam się w ten temat. Przeczytalam już dość sporo wypowiedzi innych kobiet, które miały ten sam problem ale nie znalazlam odpowiedzi na swoje pytanie- dlaczego tak się dzieje. Mężczyźni zaczynaja mnie denerwowac też nie wiem dlaczego.
Wiem, że sama do tego nie dojdę, dlatego korzystam z pomocy psychologa. Zastanawiam sie też czy nie pomyśleć na seksuologiem, może on mógłby lepiej pomóc.
Nie życzę nikomu przeżywania tego co my teraz.
Nie wiem czy to co czuję jeszt prawdziwe. Czy moż coś sobie ubzdurałam, a może nie dopuszczam do śeiadomości, że mogę lubic kobiety.
Chcę się tego za wszelką cenę dowiedzieć.
Rozmawiałaś już z kimś na ten temat?
Zakazany_owoc_
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 22
Rejestracja: 1 cze 2020, o 15:33

Re: Czy mogę być bi?

Post autor: Zakazany_owoc_ » 4 cze 2020, o 11:59

Czy rozmawiałaś z kims mam na mysli kogos innego poza psychologiem.
goreka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 707
Rejestracja: 5 wrz 2019, o 15:59

Re: Czy mogę być bi?

Post autor: goreka » 4 cze 2020, o 12:52

Zakazany_owoc_ pisze:
4 cze 2020, o 11:57

Chcę się tego za wszelką cenę dowiedzieć.
brawo
Zakazany_owoc_
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 22
Rejestracja: 1 cze 2020, o 15:33

Re: Czy mogę być bi?

Post autor: Zakazany_owoc_ » 4 cze 2020, o 16:59

goreka pisze:
4 cze 2020, o 12:52
Zakazany_owoc_ pisze:
4 cze 2020, o 11:57

Chcę się tego za wszelką cenę dowiedzieć.
brawo
Dzięki. Muszę to zrobić bo inaczej caly czas będę żyła z poczuciem winy, że o to nie walczyłam by siebie poznać tylko przymknęłam na to oko tak jak zresztą do niedawna nie dopuszczałam takiej wiadomości.
mgogo76
Posty: 8
Rejestracja: 16 kwie 2020, o 10:42

Re: Czy mogę być bi?

Post autor: mgogo76 » 4 cze 2020, o 20:44

Zawsze było we mnie to poczucie, że moje życie jest nie takie jak trzeba. W pewnym momencie uświadomiłam sobie, że może ja jednak się okłamuję i powinnam być z kobietą. Miałam szczęście bo znalazłam tą, która mi pokazała że jednak miałam rację. To ja do niej przyszłam, stwierdziłam że niczym nie ryzykuje. Nigdy nie zdradziłam mojego mężna z żadnym facetem, a kobieta rozpaliła we mnie takie uczucia. I wiecie co jest w tym wszystkim najgorsze, że moi znajomi od zawsze mnie podejrzewali i nikt nic nie powiedział. Mam koleżanki i kolegów którzy są lesbijkami i gejami, i oni mi powiedzieli, że jak mnie pierwszy raz spotkali to myśleli ze ja jestem lesbijką.
Zakazany_owoc_
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 22
Rejestracja: 1 cze 2020, o 15:33

Re: Czy mogę być bi?

Post autor: Zakazany_owoc_ » 5 cze 2020, o 13:23

Ja czulam, że caly czas w jakiś sposób nie pasowałam do tego świata. W moim otoczeniu nie bylo żadnej lesbijki. Ja też nie szukalam bo chyba wmawiała sobie, że przecież tak nie może być, że mi się wydaje. Wyszlam wcześnie za mąż i w ogóle przestałam o tym myśleć. Caly czas jednak żyłam ze świadomością, że nie pasuję, że coś jest ze mną nie tak ale nie rozumiałam co aż do momentu kiedy zaczęłam zwracać uwagę na kobiety. Teraz wiem co mi nie pasowalo. Chcę iść w to dalej bo jeśli to jest moje szczęście i będę czula spełnienie z kobietą muszę podjąć kroki co do mojego małżeństwa.
goreka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 707
Rejestracja: 5 wrz 2019, o 15:59

Re: Czy mogę być bi?

Post autor: goreka » 8 cze 2020, o 10:05

Zakazany_owoc_ pisze:
4 cze 2020, o 16:59
goreka pisze:
4 cze 2020, o 12:52
Zakazany_owoc_ pisze:
4 cze 2020, o 11:57

Chcę się tego za wszelką cenę dowiedzieć.
brawo
Dzięki. Muszę to zrobić bo inaczej caly czas będę żyła z poczuciem winy, że o to nie walczyłam by siebie poznać tylko przymknęłam na to oko tak jak zresztą do niedawna nie dopuszczałam takiej wiadomości.
to moje brawo to tak na wyrost. ale wywodząc się z punk rocka - róbta co chceta
odpowiadajac na pytanie z tytułu posta - tak, zezwalam
ODPOWIEDZ