Moderacja a savoir vivre a konstytucja

Pierwszy dzień na forum? Zapraszamy do powitalni i zapoznania się z regulaminem forum. Bywalczynie mogą tu dzielić się opiniami i pomysłami dotyczącymi forum i portalu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ola39
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 789
Rejestracja: 13 sty 2014, o 19:58
Lokalizacja: Wrocław,Nowa Ruda, każde miejsce z internetem

Moderacja a savoir vivre a konstytucja

Post autor: ola39 » 3 sty 2021, o 19:23

Czesc

Przeczytałam regulamin tego forum właśnie i tam miedzy innymi jest napisane ze moderatorki mogą usuwać posty według swego uznania oraz nie muszą podać przyczyny swojej subiektywnej decyzji.

Nie podoba mi się ten regulamin i jest sprzeczny z konstytucyjną wolnością wypowiedzi .

Żyjemy w wolnym kraju , i dopóki nie ma mowy nienawiści, obrażania czy innych ważnych powodów, posty NIE MOGA być kasowane. Nikt nie stoi tu ponad prawem !


ŻĄDAM aby regulamin zostal dostowany do Polskiej Konstytucji.

Pisze to serio.

Ola

Ps. To jest brak wychowania skasować czyść post i nawet nie poinformować autorki.
Everything be made as simple as possible, but not SIMPLER !
zwyczajna_kobie
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 140
Rejestracja: 29 kwie 2020, o 20:53

Re: Moderacja a savoir vivre a konstytucja

Post autor: zwyczajna_kobie » 3 sty 2021, o 19:31

Ola39, zgadzam się z Tobą, należałoby poinformować autorki i wyjaśnić powody usunięcia postów.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Moderacja a savoir vivre a konstytucja

Post autor: biedronca » 3 sty 2021, o 22:16

O matko, umarłam :rotfl:

Wolność słowa nie polega na tym, że masz prawo wszędzie publikować wszystko. Czy pójdziesz np. do Gazety Wyborcze i zażądasz, żeby Cię opublikować, bo wolność słowa?

Jestem przekonana, że znajdziesz w internecie miejsce, gdzie uda Ci się opublikować dowolną opinię.
Awatar użytkownika
ola39
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 789
Rejestracja: 13 sty 2014, o 19:58
Lokalizacja: Wrocław,Nowa Ruda, każde miejsce z internetem

Re: Moderacja a savoir vivre a konstytucja

Post autor: ola39 » 4 sty 2021, o 13:20

biedronca pisze:
3 sty 2021, o 22:16
O matko, umarłam :rotfl:

Wolność słowa nie polega na tym, że masz prawo wszędzie publikować wszystko. Czy pójdziesz np. do Gazety Wyborcze i zażądasz, żeby Cię opublikować, bo wolność słowa?

Jestem przekonana, że znajdziesz w internecie miejsce, gdzie uda Ci się opublikować dowolną opinię.
Przeczytaj sobie Ustawę Zasadniczą art 54.
"
1)Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2)Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.
"
To jest FORUM gdzie publicznie można wyrażać poglądy i brać za nie odpowiedzialność.

Co to za forum gdy moderatorka kasuje posty które jej się nie podobają ?
Zostają wtedy TYLKO posty wybrane przez widzimisię moderatorkę !

Robi sie z tego TVP PIS ! Tylko jedno partyjne poglądy się ostają.

Wyborcza publikuje artykuły ich dziennikarzy , nie jestem dziennikarką , mogę komentować - także "krytycznie" .

Jestem Lesbijką , jestem kobietą , jestem na tym forum od kilku dobrych lat . Czuje się współodpowiedzialna za poziom i treści dyskusji tutaj.
Jasne Możecie wyrzucać "niewygodne" foremki - by doprowadzić do sytuacji by tylko znajomi królika ( opps , Moderatorek) tu były .
I wtedy będzie miło i przyjemnie i każda będzie się "miziała" w różnych "topicach" .

Władza uderza do głowy , władza nad postami ,"cenzura" także.

Na tym polega dorosłość i odpowiedzialność by mimo iż się nie zgadzam z czyimiś poglądami , to z nimi dyskutuje na ARGUMENTY a nie na kasowanie ("cenzure") !

Ola
Everything be made as simple as possible, but not SIMPLER !
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Moderacja a savoir vivre a konstytucja

Post autor: biedronca » 4 sty 2021, o 15:34

Czekaj czekaj, ale wróćmy do konstytucji. Który dokładnie punkt jest Twoim zdaniem łamany i w jaki sposób?
mastabasta
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 293
Rejestracja: 8 kwie 2020, o 14:33

Re: Moderacja a savoir vivre a konstytucja

Post autor: mastabasta » 4 sty 2021, o 22:21

Koleżanka Ola napisała że punkt 54....
mastabasta
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 293
Rejestracja: 8 kwie 2020, o 14:33

Re: Moderacja a savoir vivre a konstytucja

Post autor: mastabasta » 4 sty 2021, o 22:22

Tzn. art. 54
mgdlna
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 307
Rejestracja: 6 wrz 2020, o 13:44
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moderacja a savoir vivre a konstytucja

Post autor: mgdlna » 4 sty 2021, o 23:27

ola39 pisze:
3 sty 2021, o 19:23
Czesc

Przeczytałam regulamin tego forum właśnie i tam miedzy innymi jest napisane ze moderatorki mogą usuwać posty według swego uznania oraz nie muszą podać przyczyny swojej subiektywnej decyzji.

Nie podoba mi się ten regulamin i jest sprzeczny z konstytucyjną wolnością wypowiedzi .

Żyjemy w wolnym kraju , i dopóki nie ma mowy nienawiści, obrażania czy innych ważnych powodów, posty NIE MOGA być kasowane. Nikt nie stoi tu ponad prawem !


ŻĄDAM aby regulamin zostal dostowany do Polskiej Konstytucji.

Pisze to serio.

Ola

Ps. To jest brak wychowania skasować czyść post i nawet nie poinformować autorki.
Ale wiesz, że to prywatne forum. Ktoś to zbudował, moderuje i płaci za hosting. Nie podoba się to można iść gdzieś indziej. Czy u kogoś w gościach drzesz japę i obrażasz innych kierując się pokrętnie przez Ciebie rozumiana wolnością słowa? To forum to nie publiczny chodnik, park czy rynek gdzie możesz sobie żądać.
GrubaKaska
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 167
Rejestracja: 29 sie 2020, o 23:43

Re: Moderacja a savoir vivre a konstytucja

Post autor: GrubaKaska » 5 sty 2021, o 00:38

Zjedź Snikersa bo nie jesteś sobą 😂😂😂
Awatar użytkownika
ola39
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 789
Rejestracja: 13 sty 2014, o 19:58
Lokalizacja: Wrocław,Nowa Ruda, każde miejsce z internetem

Re: Moderacja a savoir vivre a konstytucja

Post autor: ola39 » 5 sty 2021, o 11:06

mgdlna pisze:
4 sty 2021, o 23:27

Ale wiesz, że to prywatne forum. Ktoś to zbudował, moderuje i płaci za hosting. Nie podoba się to można iść gdzieś indziej. Czy u kogoś w gościach drzesz japę i obrażasz innych kierując się pokrętnie przez Ciebie rozumiana wolnością słowa? To forum to nie publiczny chodnik, park czy rynek gdzie możesz sobie żądać.
Mylisz sie . To forum funkcjonuje w internecie . Internet jet miejscem publicznym.

To forum nie jest poza prawem .

Możesz sobie definiować własne reguły tak długo jak nie naruszają one wyższych ustaw.
Możesz napisać w regulaminie : "Zwracamy się tu do siebie tytularnie "Pan/Pani" lecz gdy napiszesz : "Tu na forum nienawidzimy czarnoskórych" to taki zapis będzie już niekonstytucyjny .

Idziesz do restauracji - nawet prywatnej - a tam w regulaminie jest napisane - każdy kto tu wchodzi może być zabity przez ochroniarza . Myślisz że tak możesz ?

To prywatne forum sobie napisze "Każda foremka która przeklina zapłaci Moderatorce 100 zł" - zapłacisz ?

Jesteśmy dorosłymi ludźmi. Bierzemy odpowiedzialność za swoje słowa i czyny.

Nikt tu nie jest anonimowy . Internet NIE jest anonimowy (tak jak się niektórym wydaje) .
Już wielu się dziwiło gdy do ich drzwi zapukała policja , lub dostali wezwanie do sądu.

Swoją drogą kim Ty jesteś by rościć sobie prawa do wyrzucania mnie z tego forum ?

Ola
Everything be made as simple as possible, but not SIMPLER !
Awatar użytkownika
ola39
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 789
Rejestracja: 13 sty 2014, o 19:58
Lokalizacja: Wrocław,Nowa Ruda, każde miejsce z internetem

Re: Moderacja a savoir vivre a konstytucja

Post autor: ola39 » 5 sty 2021, o 11:08

GrubaKaska pisze:
5 sty 2021, o 00:38
Zjedź Snikersa bo nie jesteś sobą 😂😂😂
Poruszyłam poważny temat .

O ile nie jesteś znajomą "królika" to prędzej czy później Twój post może bez powodu ocenzurowany.

Jeśli byłaś na "Strajku kobiet" to powinnaś być po "mojej" stronie . Jeśli nie byłaś to najwyższy czas znać i swoje prawa i swoje obowiązki .

Ola
Everything be made as simple as possible, but not SIMPLER !
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Moderacja a savoir vivre a konstytucja

Post autor: biedronca » 5 sty 2021, o 12:05

ola39 pisze:
5 sty 2021, o 11:06
mgdlna pisze:
4 sty 2021, o 23:27

Ale wiesz, że to prywatne forum. Ktoś to zbudował, moderuje i płaci za hosting. Nie podoba się to można iść gdzieś indziej. Czy u kogoś w gościach drzesz japę i obrażasz innych kierując się pokrętnie przez Ciebie rozumiana wolnością słowa? To forum to nie publiczny chodnik, park czy rynek gdzie możesz sobie żądać.
Mylisz sie . To forum funkcjonuje w internecie . Internet jet miejscem publicznym.

To forum nie jest poza prawem .

Możesz sobie definiować własne reguły tak długo jak nie naruszają one wyższych ustaw.
Możesz napisać w regulaminie : "Zwracamy się tu do siebie tytularnie "Pan/Pani" lecz gdy napiszesz : "Tu na forum nienawidzimy czarnoskórych" to taki zapis będzie już niekonstytucyjny .

Idziesz do restauracji - nawet prywatnej - a tam w regulaminie jest napisane - każdy kto tu wchodzi może być zabity przez ochroniarza . Myślisz że tak możesz ?

To prywatne forum sobie napisze "Każda foremka która przeklina zapłaci Moderatorce 100 zł" - zapłacisz ?

Jesteśmy dorosłymi ludźmi. Bierzemy odpowiedzialność za swoje słowa i czyny.

Nikt tu nie jest anonimowy . Internet NIE jest anonimowy (tak jak się niektórym wydaje) .
Już wielu się dziwiło gdy do ich drzwi zapukała policja , lub dostali wezwanie do sądu.

Swoją drogą kim Ty jesteś by rościć sobie prawa do wyrzucania mnie z tego forum ?

Ola
Wydaje mi się, że to z płaceniem 100 zł jest dyskusyjne. Teoretycznie mógłby być w regulaminie taki zapis (ciekawe czy każda z foremek jest na 100% pewna, że nie ma :P ), ale pewnie łatwo było było to podważyć jako narusza zasad współżycia w społeczeństwie.

Konstytucja mówi też o zakazie dyskryminacji. To dlatego w regulaminie nie można zapisać głoszenia nienawiści do jakiejś grupy.
mgdlna
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 307
Rejestracja: 6 wrz 2020, o 13:44
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moderacja a savoir vivre a konstytucja

Post autor: mgdlna » 5 sty 2021, o 12:34

ola39 pisze:
5 sty 2021, o 11:06
mgdlna pisze:
4 sty 2021, o 23:27

Ale wiesz, że to prywatne forum. Ktoś to zbudował, moderuje i płaci za hosting. Nie podoba się to można iść gdzieś indziej. Czy u kogoś w gościach drzesz japę i obrażasz innych kierując się pokrętnie przez Ciebie rozumiana wolnością słowa? To forum to nie publiczny chodnik, park czy rynek gdzie możesz sobie żądać.
Mylisz sie . To forum funkcjonuje w internecie . Internet jet miejscem publicznym.

To forum nie jest poza prawem .

Możesz sobie definiować własne reguły tak długo jak nie naruszają one wyższych ustaw.
Możesz napisać w regulaminie : "Zwracamy się tu do siebie tytularnie "Pan/Pani" lecz gdy napiszesz : "Tu na forum nienawidzimy czarnoskórych" to taki zapis będzie już niekonstytucyjny .

Idziesz do restauracji - nawet prywatnej - a tam w regulaminie jest napisane - każdy kto tu wchodzi może być zabity przez ochroniarza . Myślisz że tak możesz ?

To prywatne forum sobie napisze "Każda foremka która przeklina zapłaci Moderatorce 100 zł" - zapłacisz ?

Jesteśmy dorosłymi ludźmi. Bierzemy odpowiedzialność za swoje słowa i czyny.

Nikt tu nie jest anonimowy . Internet NIE jest anonimowy (tak jak się niektórym wydaje) .
Już wielu się dziwiło gdy do ich drzwi zapukała policja , lub dostali wezwanie do sądu.

Swoją drogą kim Ty jesteś by rościć sobie prawa do wyrzucania mnie z tego forum ?

Ola
Ja nie wyrzucam. Ja proponuję? To co piszesz o wolność i słowa w kontekście wypowiedzi na forum jest tak niedorzeczne i naciągane, że aż nie chce mi się tego tlumaczyć.

Zacznij może od tego czym jest internet, strona, hosting itp. Przyswój pojęcia, definicje a potem dopiero odnoś to do Konstytucji. Ciężko się dyskutuje z kimś kto nie ma pojęcia o poprawnej interpretacji zapisow prawa. Z ignorantami nie zwykłam dyskutować.
Awatar użytkownika
half_serious
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 111
Rejestracja: 12 cze 2016, o 01:49
Lokalizacja: Katowice

Re: Moderacja a savoir vivre a konstytucja

Post autor: half_serious » 5 sty 2021, o 13:01

ola39 pisze:
3 sty 2021, o 19:23
Czesc

Przeczytałam regulamin tego forum właśnie i tam miedzy innymi jest napisane ze moderatorki mogą usuwać posty według swego uznania oraz nie muszą podać przyczyny swojej subiektywnej decyzji.

Nie podoba mi się ten regulamin i jest sprzeczny z konstytucyjną wolnością wypowiedzi .

Żyjemy w wolnym kraju , i dopóki nie ma mowy nienawiści, obrażania czy innych ważnych powodów, posty NIE MOGA być kasowane. Nikt nie stoi tu ponad prawem !


ŻĄDAM aby regulamin zostal dostowany do Polskiej Konstytucji.

Pisze to serio.

Ola

Ps. To jest brak wychowania skasować czyść post i nawet nie poinformować autorki.
Jako, że powołujesz sie na prawo polskie to pozwolę sobie na komentarz.
Po 1. Każdy pierwszoroczniak wydziału prawa i administracji otrzymuje informację, że prawo nie istnieje, jest jedynie interpretacja przepisu :pilka: Tak więc Twoja interpretacja i administracji forum interpretacja ustawy zasadniczej mają prawo się różnić. Jeśli zajdzie sytuacja nosząca znamiona łamania prawa to masz prawo iść do odpowiedniej instancji, która wyda decyzję obowiązującą wtedy was obie :wink: Aczkolwiek zwiażywszy na staż tego forum i fakt, że nadal działa to sądzę, że nikt zarządzający nim nie byłby na tyle lekkomyślny aby narażać się na konsekwencje prawne lekkomyślnym skasowaniem w emocji wpisu, który nie naruszałby praw ;)
Po 2. Brakiem absolutnym wychowania to jest żądać czegokolwiek od drugiego człowieka. Tym bardziej jeśli jest to pierwszy Twój apel w danej sprawie i nie masz żadnych podstaw aby podejrzewać, że adminki działały w złej wierze. Zachęcam raczej do prywatnego zwrócenia się do nich i zwrócenia im uwagi na błąd w regulaminie. Tworzenie zaś sztucznych gównoburz nie przybliża nikogo z nas do polepszenia czegokolwiek, a już na pewno nie atmosfery i poziomu na forum ;)
Po 3. Emocje są złym doradcą, zatem zanim wystrzelisz na forum, gdzie nikt nie jest twoim wrogiem z atakiem może faktycznie najpierw zjedz snikersa i pooddychaj sobie. To zwykle rozwiązuje wiele bulwersujących kwestii 😜

I nim mi odpiszesz coś żyeiołowo, przeczytaj moją wypowiedź dwa razy. Nie jestem Twoim wrogiem, wręcz przeciwnie. Chcę Ci pomóc zobaczyć problem i wyeliminować go aby Tobie też miło się korzystało z dobrodziejstw tego miejsca. Jak potrzebujesz z kimś pogadać to zapraszam na priv. Wszystko będzie dobrze 😉
Oprócz błękitnego nieba... 8) https://youtu.be/3FQK5gxpqfQ
Ella_Bronia
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 619
Rejestracja: 15 mar 2013, o 18:41

Re: Moderacja a savoir vivre a konstytucja

Post autor: Ella_Bronia » 5 sty 2021, o 15:04

Na kazdym forum mozna napisać wszystko pod warunkim, że to co piszesz jest zgodne z regulaminem forum. Zakładajac konto na forum musisz zaakceptować treść regulaminu i kółko się zamyka. Oczywiscie regulamin musi byc zgodny z konstytucją.
Napisz lepiej jaka była treść Twojego postu, ktory został usuniety z tego forum. Może kogoś obrazilaś albo użylaś przekleństwa.
Awatar użytkownika
ola39
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 789
Rejestracja: 13 sty 2014, o 19:58
Lokalizacja: Wrocław,Nowa Ruda, każde miejsce z internetem

Re: Moderacja a savoir vivre a konstytucja

Post autor: ola39 » 5 sty 2021, o 17:47

Ella_Bronia pisze:
5 sty 2021, o 15:04
[...]
Napisz lepiej jaka była treść Twojego postu, ktory został usuniety z tego forum. Może kogoś obrazilaś albo użylaś przekleństwa.
W tym problem , posty są kasowane bez powiadamiania i bez podania przyczyny. Twój post mógł być lub może być w przyszłości skasowany. Twoje wypowiedzi będą wtedy niepełne a Ty nie będziesz miała nawet tej świadomości.

Ola
Everything be made as simple as possible, but not SIMPLER !
Awatar użytkownika
ola39
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 789
Rejestracja: 13 sty 2014, o 19:58
Lokalizacja: Wrocław,Nowa Ruda, każde miejsce z internetem

Re: Moderacja a savoir vivre a konstytucja

Post autor: ola39 » 5 sty 2021, o 17:54

OffTop: aktualnie , Wtorek 17:50 wygląda na to że ten server ledwo zipie , coś go może flooduje , lub mały reboot by sie przydał.
Nie mogę pisać odpowiedzi :(
Ola
Everything be made as simple as possible, but not SIMPLER !
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Moderacja a savoir vivre a konstytucja

Post autor: ImaSumak » 5 sty 2021, o 21:00

ola39 pisze:
5 sty 2021, o 17:54
OffTop: aktualnie , Wtorek 17:50 wygląda na to że ten server ledwo zipie , coś go może flooduje , lub mały reboot by sie przydał.
Nie mogę pisać odpowiedzi :(
Ola
Mi to wygląda na atak Klingon.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ola39
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 789
Rejestracja: 13 sty 2014, o 19:58
Lokalizacja: Wrocław,Nowa Ruda, każde miejsce z internetem

Re: Moderacja a savoir vivre a konstytucja

Post autor: ola39 » 6 sty 2021, o 10:05

half_serious pisze:
5 sty 2021, o 13:01
Jako, że powołujesz sie na prawo polskie to pozwolę sobie na komentarz.
Po 1. Każdy pierwszoroczniak wydziału prawa i administracji otrzymuje informację, że prawo nie istnieje, jest jedynie interpretacja przepisu :pilka: Tak więc Twoja interpretacja i administracji forum interpretacja ustawy zasadniczej mają prawo się różnić. Jeśli zajdzie sytuacja nosząca znamiona łamania prawa to masz prawo iść do odpowiedniej instancji, która wyda decyzję obowiązującą wtedy was obie :wink: Aczkolwiek zwiażywszy na staż tego forum i fakt, że nadal działa to sądzę, że nikt zarządzający nim nie byłby na tyle lekkomyślny aby narażać się na konsekwencje prawne lekkomyślnym skasowaniem w emocji wpisu, który nie naruszałby praw ;)
[..]
Niestety nie studiowałam prawa, skończyłam inne studia (techniczne). Tym niemniej prawo z ustawą zasadniczą ma być czytelne także dla zwykłych szarych ludzi - w tym mnie.
Wszystko działa do momentu aż się popsuje - to że to forum działa tak długo to dobrze - lecz może właśnie zaczeło się psuć ? Może własnie jestem pierwszą osobą która zostaje prewencyjnie cenzurowana ?
half_serious pisze:
5 sty 2021, o 13:01
Po 2. Brakiem absolutnym wychowania to jest żądać czegokolwiek od drugiego człowieka. Tym bardziej jeśli jest to pierwszy Twój apel w danej sprawie i nie masz żadnych podstaw aby podejrzewać, że adminki działały w złej wierze. Zachęcam raczej do prywatnego zwrócenia się do nich i zwrócenia im uwagi na błąd w regulaminie. Tworzenie zaś sztucznych gównoburz nie przybliża nikogo z nas do polepszenia czegokolwiek, a już na pewno nie atmosfery i poziomu na forum ;)
Po 3. Emocje są złym doradcą, zatem zanim wystrzelisz na forum, gdzie nikt nie jest twoim wrogiem z atakiem może faktycznie najpierw zjedz snikersa i pooddychaj sobie. To zwykle rozwiązuje wiele bulwersujących kwestii 😜
Mam prawo żądać poszanowania prawa od każdego. To nie jest kwestia dobrego wychowania.

Naruszanie wolności słowa zagraża całej demokracji. Jeśli nasze wypowiedzi będą manipulowane i kasowane stanie się to dyktaturą .

To nie jest sztuczna "g.. burza" to jest poważny problem tego forum.


Zaczełaś swój post od litery prawa.
Zróbmy wiec eksperyment myślowy :
1) Moderatorka kasuje post bo nie spełnia jej krytrów - Dobrze czy źle ?
2) Moderatorka kasuje obraźliwe zdanie w czyjeś wypowiedzi , nie informuje o tym , wypowiedź zmienia znaczenie - Dobrze czy źle
3) Moderatorka - dopisuje - do Twojej wypowiedzi tak by wg jej mniemania było dobrze - Dobrze czy źle ?
4) Moderatorka czyta Twoje Prywatne wiadomości - Dobrze czy źle ?
Jak odpowiesz ?

half_serious pisze:
5 sty 2021, o 13:01
I nim mi odpiszesz coś żyeiołowo, przeczytaj moją wypowiedź dwa razy. Nie jestem Twoim wrogiem, wręcz przeciwnie. Chcę Ci pomóc zobaczyć problem i wyeliminować go aby Tobie też miło się korzystało z dobrodziejstw tego miejsca. Jak potrzebujesz z kimś pogadać to zapraszam na priv. Wszystko będzie dobrze 😉

Fanie, podoba mi że być może powstanie tutaj dyskusja - co wolno a czego nie wolno , właścicielowi i/lub moderatori tego forum.
Być może są tu prawniczki które mogły by się wypowiedzieć.


Ola
Everything be made as simple as possible, but not SIMPLER !
Awatar użytkownika
ola39
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 789
Rejestracja: 13 sty 2014, o 19:58
Lokalizacja: Wrocław,Nowa Ruda, każde miejsce z internetem

Re: Moderacja a savoir vivre a konstytucja

Post autor: ola39 » 6 sty 2021, o 10:16

Kwestia darmowości :

1) Czy skoro mam darmowe konto w banku , to bank może nie stosować sie do prawa bankowego ? Bo konto jest bankowe i np ujawniać publicznie stan Twojego konta bankowego ?

2) Czy darmowe konto pocztowe np google czy wirtualna polska etc - może czytać Twoje wiadomości i publikować ? Przecież jest darmowe to nie masz prawa wymagać zachowania Konstytucyjnej ochrony korespondencji (art 49) ?

3) Czy na darmowej imprezie w lokalu , masz prawo oczekiwać że darmowe piwo nie będzie przeterminowane ( sanepid) ? Czy masz prawo oczekiwać że w lokalu będzie respektowane prawo budowlane i przeci pożarowe ( Nie zginiesz przygnieciona dachem - bo śnieg napadał, i nie zginiesz w pożarze bo drzwi ewakuacyjne były zamknięte/zastawione) ?

4) Czy to że wyświadczysz komuś darmową przysługę - to oczekujesz że do końca życia będzie Ci tańczyła jak jej zagrasz ?

I bardziej konkret - deklaruje że chętnie dołoże się do utrzymania serwera tego forum - 100-200 EUR /rok .

Konkret 2 : Proponuje by w miejsce każdego skasowanego lub ocenzurowanego postu pojawiła się jasna informacja np "Post ocenzurowany z powodu naruszenia reg 5x - "nawołanie do nienawiści"

Ola.

P.S. W żadnym wypadku nie bede wtedy rościła sobie jakikolwiek praw do cenzury.
Everything be made as simple as possible, but not SIMPLER !
Awatar użytkownika
ola39
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 789
Rejestracja: 13 sty 2014, o 19:58
Lokalizacja: Wrocław,Nowa Ruda, każde miejsce z internetem

Re: Moderacja a savoir vivre a konstytucja

Post autor: ola39 » 6 sty 2021, o 10:21

mgdlna pisze:
5 sty 2021, o 12:34
[...]
Zacznij może od tego czym jest internet, strona, hosting itp. Przyswój pojęcia, definicje a potem dopiero odnoś to do Konstytucji. Ciężko się dyskutuje z kimś kto nie ma pojęcia o poprawnej interpretacji zapisow prawa. Z ignorantami nie zwykłam dyskutować.
[...]
Tutaj niestety Twoja wypowiedź trafiła w "płot" . Jestem z wykształcenia i z racji wykonywanej pracy ściśle związana z internet em ( od studiów w roku 1996 na PWr) i wszelkimi jego aspektami. Prowadzę także szkolenia z tego zakresu ( płatne) .

Nie wiem jakie Ty masz w tej dziedzinie doświadczenie - lecz myśle że ten aktualny wątek nie jest bezpośrednio związany z techniczną stroną internetu.

Ola
Everything be made as simple as possible, but not SIMPLER !
Shuk
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 182
Rejestracja: 13 lip 2020, o 21:59

Re: Moderacja a savoir vivre a konstytucja

Post autor: Shuk » 6 sty 2021, o 10:35

Żaden prawnik nie wejdzie w dyskusje w formie jaka proponujesz. Postaram się troszeczkę naprowadzić na właściwe tory... poszperaj w prawie autorskim. Kończę temat.
mgdlna
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 307
Rejestracja: 6 wrz 2020, o 13:44
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moderacja a savoir vivre a konstytucja

Post autor: mgdlna » 6 sty 2021, o 11:21

ola39 pisze:
6 sty 2021, o 10:21
mgdlna pisze:
5 sty 2021, o 12:34
[...]
Zacznij może od tego czym jest internet, strona, hosting itp. Przyswój pojęcia, definicje a potem dopiero odnoś to do Konstytucji. Ciężko się dyskutuje z kimś kto nie ma pojęcia o poprawnej interpretacji zapisow prawa. Z ignorantami nie zwykłam dyskutować.
[...]
Tutaj niestety Twoja wypowiedź trafiła w "płot" . Jestem z wykształcenia i z racji wykonywanej pracy ściśle związana z internet em ( od studiów w roku 1996 na PWr) i wszelkimi jego aspektami. Prowadzę także szkolenia z tego zakresu ( płatne) .

Nie wiem jakie Ty masz w tej dziedzinie doświadczenie - lecz myśle że ten aktualny wątek nie jest bezpośrednio związany z techniczną stroną internetu.

Ola
Zwiazana z internetem to może i jesteś, dzisiaj prawie każdy jest, co nie znaczy, ze masz jakiekolwiek pojęcie o prawie. Ale brnij dalej. Wiele osób może Ci wytykać braki w wiedzy a Ty dalej będziesz się upierać. Tak to jest z dyletantami.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Moderacja a savoir vivre a konstytucja

Post autor: ImaSumak » 6 sty 2021, o 12:20

Jako że sprawa sie rozwija w nieoczekiwanym dla mnie kierunku, mam pytanie do Pań half_serious, Shuk i mgdlna:
Wy wszystkie prawniczki, czy, jak to każdy w Polsce ekspert na każdy temat, o prawie wiecie wszystko? :) I teraz stadem wron pouczacie?

Ola doskonale rozumiem Twoją frustrację i wiem o co Ci chodzi. Oczywiście, że dużo grzeczniej i normalniej by było, gdy przy kasowaniu postów, dawaniu ostrzeżeń czy banów informacja dlaczego, była zamieszczana. Tym bardziej, że to nikogo nic nie kosztuje, a czasu do napisania jednego zdania znowóż nie traci się tak wiele. (Choć gdyby komuś korona miala z głowy spaść, to już nie wiem. :) )

Moga być dwa powody (na szybko mi dwa przyszły):

1. Komuś się nie chce i wykorzystuje do tego regulamin- czyli zla wola lub niedbalstwo- jako że nie staram się z założenia myśleć o ludziach źle, to nie zakładam tej opcji,

2. Z doswiadczenia wiadomo, że po zamieszczeniu info wybucha wielka awantura. I tu jestem w stanie sobie to wyobrazić, bo też bylam świadkiem tu różnych sytuacji i ZAWSZE dla którejś opcji winne były Modki. Moze to być wiec zwyczajnie zmęczenie materiału, tym bardziej, że wydaje mi się, że ten punkt do regulaminu został dodany z czasem.

Jak juz widzisz, to nie pierwszy raz gdy wydarza się taka sytuacja.

Mam też juz mniej powaznie kilka uwag do Twoich wypowiedzi:

1. Jakie prawo masz na mysli w odniesieniu do Polski?
Łamanie prawa stalo sie w Pl nowa swiecką tradycją. Konstytucja to fikcja. Wiedzą o tym i widzą to wszyscy za granicą. :)
(Mam tu na mysli kraje rozwinięte).

2. Rozrozniasz Forumowiczki na zwykłe użytkowniczki i "znajome królika". Interesuja mnie te drugie: jaki stopien znajomosci czyni królika? Mi sie wydaje, ze przez wspólne spotkania, znamy obie, przynajmniej dwie. Czy aby sama nie jestes wiec w tym gronie? Czy bez seksu się nie liczy? :) :czerwononosyrenifer:

3. Jesli przeczytasz caly regulamin, to stoi tam również, że w danym wątku trzeba pisać na dany temat (to nie cytat, z pamieci piszę, bo mi sie nie chce sprawdzać). Samo to już kwalifikuje wiekszosć postow na tym forum do usunięcia.

Wszystkiego dobrego w nowym roku! :)
Lubię kiedy kobieta...
Shuk
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 182
Rejestracja: 13 lip 2020, o 21:59

Re: Moderacja a savoir vivre a konstytucja

Post autor: Shuk » 6 sty 2021, o 12:44

ImaSumak pisze:
6 sty 2021, o 12:20
Jako że sprawa sie rozwija w nieoczekiwanym dla mnie kierunku, mam pytanie do Pań half_serious, Shuk i mgdlna:
Wy wszystkie prawniczki, czy, jak to każdy w Polsce ekspert na każdy temat, o prawie wiecie wszystko? :) I teraz stadem wron pouczacie?


ImaSumak, ja tylko podpowiedziałam Pani gdzie może poszerzyć swoją wiedzę:) w tym temacie :), nie miałam zamiaru nikogo pouczać. Widzę, że Ola może troszkę błądzić a skoro coś tam troszkę wiem na temat to tak skromnie .....

Pozdrawiam jako ta niby WSZYSTKOWIEDZĄCA :serce: :serce: :serce:
mgdlna
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 307
Rejestracja: 6 wrz 2020, o 13:44
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moderacja a savoir vivre a konstytucja

Post autor: mgdlna » 6 sty 2021, o 12:58

ImaSumak pisze:
6 sty 2021, o 12:20
Jako że sprawa sie rozwija w nieoczekiwanym dla mnie kierunku, mam pytanie do Pań half_serious, Shuk i mgdlna:
Wy wszystkie prawniczki, czy, jak to każdy w Polsce ekspert na każdy temat, o prawie wiecie wszystko? :) I teraz stadem wron pouczacie?
Tak. Chcesz porozmawiać o piłce nożnej czy skokach? Jak każda Polka wiem wszystko na ten temat. Znam się też na konstytucji i żądaniach.
Awatar użytkownika
half_serious
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 111
Rejestracja: 12 cze 2016, o 01:49
Lokalizacja: Katowice

Re: Moderacja a savoir vivre a konstytucja

Post autor: half_serious » 6 sty 2021, o 13:28

ImaSumak pisze:
6 sty 2021, o 12:20
Jako że sprawa sie rozwija w nieoczekiwanym dla mnie kierunku, mam pytanie do Pań half_serious, Shuk i mgdlna:
Wy wszystkie prawniczki, czy, jak to każdy w Polsce ekspert na każdy temat, o prawie wiecie wszystko? :) I teraz stadem wron pouczacie?
Tak, mam magistra z wydziału prawa i administracji, ale bynajmniej prawniczką nie jestem, a administratywistką. Także swego czasu konstytucja jak i inne tego typu akty musiały być mi dogłębnie znane 😉 Natomiast nie czuję się i nie zamierzałam nawet sugerować, że jestem w jakiejś mierze ekspertką w tym zakresie.
Ola wylała wiadro złości na adminki nie wspominając słowem, że chodzi o konkretną sytuację, która już się wydarzyła i dotyczyła jej wpisów. A ja zmęczona jestem tym całym hejtem w necie osób, które najpierw biją później pytają, więc postanowiłam pozostawić komentarz, który miał zachęcić Ole do spojrzenia szerzej, również z perspektywy adminek🙂
Nie wydaje mi się, żebym napisała w sposób atakujący, może faktycznie nieco pouczający🤔 Dlatego jeśli kogoś moja wypowiedź w jakimkolwiek stopniu uraziła to przepraszam, nie było to jej celem ✌️
Oprócz błękitnego nieba... 8) https://youtu.be/3FQK5gxpqfQ
toitamto
Posty: 3
Rejestracja: 25 gru 2020, o 08:26

Re: Moderacja a savoir vivre a konstytucja

Post autor: toitamto » 6 sty 2021, o 15:57

Środowisko lgbt jest tak zakłamane i nietolarencyjne a Ty żądasz szanowania czegokolwiek.... Człowieku...

Oddychaj i zastanów się ile energii niepotrzebnie tu spaliłaś.
wild_endorphine
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 161
Rejestracja: 3 kwie 2019, o 19:08

Re: Moderacja a savoir vivre a konstytucja

Post autor: wild_endorphine » 6 sty 2021, o 17:00

lol
wild_endorphine
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 161
Rejestracja: 3 kwie 2019, o 19:08

Re: Moderacja a savoir vivre a konstytucja

Post autor: wild_endorphine » 6 sty 2021, o 17:03

a ja bym chciała, żeby można tu było dodać reakcję "haha", bo po niektóre z was zapomniał cyrk przyjechać
ODPOWIEDZ