Wyjątkowe miejsca.

woj. mazowieckie
Awatar użytkownika
rainbow1891
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 934
Rejestracja: 25 lut 2009, o 01:00
Lokalizacja: Warszawa

Wyjątkowe miejsca.

Post autor: rainbow1891 » 11 sty 2012, o 14:40

Do założenia wątku skłoniła mnie koleżanka. Zapytała mnie o takie miejsca w Warszawie, a ja zrobiłam tylko wielkie oczy i wzruszyłam ramionami. Jednak rzeczywiście zaczęłam się zastanawiać nad tym.
Gdzie możemy znaleźć takie miejsca ? Poczynając od kawiarni, klubów etc., ale kończąc na takich wyjątkowych z całkiem innej strony, niesamowite i urzekające. Chociażby takie gdzie można w spokoju spędzić czas z drugą osobą. Np. na świeżym powietrzu.
Pomysły ? 8)
"Odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań.
Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj."
Awatar użytkownika
Anyszka
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 268
Rejestracja: 19 sie 2011, o 21:17
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

Re: Wyjątkowe miejsca.

Post autor: Anyszka » 11 sty 2012, o 15:32

Kontenery ofkors xD

A tak poza tym to park szczęśliwicki na Ochocie (dla niewymagających) ^^
I could change the world
I could make it better
Kick it up and down
Take a chance on me !

^^
Osowiała
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 24 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyjątkowe miejsca.

Post autor: Osowiała » 11 sty 2012, o 15:44

ja wczoraj po 8 latach mieszkania w wawie odkryłam CLUB PEWEX:) i rewelacja:) nowy świat 22/28 (w podwórzu)
"Diabeł ubiera się u Prady, Ojciec Dyrektor u Dolce&Gabbana"
Awatar użytkownika
Nisinen
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 642
Rejestracja: 20 lip 2007, o 00:00

Re: Wyjątkowe miejsca.

Post autor: Nisinen » 11 sty 2012, o 17:38

Pewex jest fajny, ma klimat i z tego co pamiętam w miarę tanie piwo... Ale tylko raz udało mi się tam zada posadzić, strasznie dużo luda ;D

Rama na Metrze Służew - piwo za 7 zł, z sokiem za 8, soków mają ze 20, barmanki fajne babki, wielka sala dla palących z koszmarnie głośnym karaoke 3 razy w tygodniu ;pp

Z jadłodajni - obowiązkowo Du-za-mi-cha na Widoku (ta na Złotej jakoś mniej), tani i pożywny wiernamczyk.
WOK pod Marriottem - chińczyk pełną gębą, nie taki tani, ale też zupełnie nieparszywy, nigdy nie zostawiam tam fortuny ale i tak czuję się jak burżuj.
Taka wielka wyżeralnia w BUWie - poszłyśmy tam po kręglach i absolutnie zakochałam się w Pani Nakładającej Żarcie <3 A żarcie było dobre i tanie.
Knajpa "Sahara" na UW (chyba na archeologii) - zakochałam się i w łopatach z bombkami i w panu za ladą (cudowny człowiek).

Księgarnia "Dedalus" naprzeciwko Trafficu.

Tyle tak bez zastanowienia, ale jeszcze myślę ;P
trissy
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 106
Rejestracja: 13 lis 2011, o 23:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyjątkowe miejsca.

Post autor: trissy » 11 sty 2012, o 22:59

knajpa Sahara a wydziale archeologi to klasyk :) nie bylam tam ze 3 lata... ale to jedno z najlepszych wspomnien ze studiów :) nadal prowadzi tą miejsce przesympatyczny Egpcjanin? (zachwalający ekspresyjnie urodę Polek;)))

ja uwielbiam 1500, kluby po praskiej stronie (Sen Pszczoły, Hydro, Skład Butelek), oczywiście Pawilonki w bramie NŚ :), Regeneracja na Puławskiej, a z miejsc idealnych na randkę polecam Starą Szafę na Powiślu (bardzo dobre jedzenie i super klimat)
Źle się czuję wśród tych, co otwarte już drzwi
Chcą wyważyć
./Grabaż
Awatar użytkownika
Nisinen
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 642
Rejestracja: 20 lip 2007, o 00:00

Re: Wyjątkowe miejsca.

Post autor: Nisinen » 12 sty 2012, o 00:14

trissy pisze:knajpa Sahara a wydziale archeologi to klasyk :) nie bylam tam ze 3 lata... ale to jedno z najlepszych wspomnien ze studiów :) nadal prowadzi tą miejsce przesympatyczny Egpcjanin? (zachwalający ekspresyjnie urodę Polek;))
TAK! ;D Facet jest cudowny. Uparł się, żebym wszystkie spróbowała, i nie miał nic przeciwko temu by "herbata do obiadu za złotówkę" przerodziła się w "kilka herbat do obiadu za złotówkę"... I jeszcze to jak zna wszystkich po imieniu O.O
Awatar użytkownika
niedotykalska
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 137
Rejestracja: 24 gru 2007, o 00:00

Re: Wyjątkowe miejsca.

Post autor: niedotykalska » 13 sty 2012, o 14:11

cmentarz ewangelicko-augsburski przy ul. Młynarskiej (Wola)
ogród botaniczny w Powsinie
fotoplastikon w Al. Jerozolimskich
stara gazownia na Woli
Spójrz na tego gościa z Indiany, zamordował 12 osób, rozczłonkował je i wszystkie zjadł.
To się nazywa alternatywny styl życia...
Awatar użytkownika
Japonka
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3906
Rejestracja: 3 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyjątkowe miejsca.

Post autor: Japonka » 13 sty 2012, o 17:23

Osowiała pisze:ja wczoraj po 8 latach mieszkania w wawie odkryłam CLUB PEWEX:) i rewelacja:) nowy świat 22/28 (w podwórzu)
Kochaniutka, ale my byłyśmy w Pubie ORANGE, a nie w Pewexie. Rany, nawaliłyśmy się troszkę.
Pozdrawiam Piękne Panie
Awatar użytkownika
doominika
super forma
super forma
Posty: 2912
Rejestracja: 14 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Londyn

Re: Wyjątkowe miejsca.

Post autor: doominika » 13 sty 2012, o 18:58

Moze nie znam Warszawy super dobrze ale troche juz widzialam. Dziwi mnie to miasto i jakos sie nie moge przekonac do niego.
Ogolnie rynek i starowka mi sie podoba ale jakos za malo zycia tam tetni. Za to podoba mi sie klinika stomatologiczna, do ktorej chodze :lol:
A wyzej wspomniany ORANGE to sie Osowialej podobal bo byla z lekka napita :D Za to bylam w POLCE i nawet mi sie podobalo. Ciekawy wystroj, piekny zapach i dobre jedzenie. Jak na warszawska starowke i slawe pani Gesller to ceny uwazam za bardzo przystepne.
Viva la revolución
Awatar użytkownika
luna-selene
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 163
Rejestracja: 6 cze 2009, o 02:00
Lokalizacja: Warszawa/Trójmiasto

Re: Wyjątkowe miejsca.

Post autor: luna-selene » 13 sty 2012, o 19:12

Nisinen pisze:
trissy pisze:knajpa Sahara a wydziale archeologi to klasyk :) nie bylam tam ze 3 lata... ale to jedno z najlepszych wspomnien ze studiów :) nadal prowadzi tą miejsce przesympatyczny Egpcjanin? (zachwalający ekspresyjnie urodę Polek;))
TAK! ;D Facet jest cudowny. Uparł się, żebym wszystkie spróbowała, i nie miał nic przeciwko temu by "herbata do obiadu za złotówkę" przerodziła się w "kilka herbat do obiadu za złotówkę"... I jeszcze to jak zna wszystkich po imieniu O.O
Zgadzam się, Sahara to jeden z większych plusów mojej decyzji o zmianie instytutu archeologii z gdańskiego na warszawski. ;)

Jeśli natomiast chodzi o inne miejsca, jestem tu co prawda od września, ale z pewnych przyczyn nie miałam jeszcze okazji by wybrać się na poszukiwanie knajpek i punktów w moim stylu. Sytuacja na szczęście nieco się zmieniła i nie omieszkam nadrobić zaległości. Gdy tylko coś ciekawego odkryję, z pewnością dam znać. :)
Awatar użytkownika
fleurdumal
super forma
super forma
Posty: 2645
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 00:00

Re: Wyjątkowe miejsca.

Post autor: fleurdumal » 14 sty 2012, o 10:04

Oczywiście - Cytadela!!! (Nie, to NIE jest klub) To ukochane, najbardziej magiczne z magicznych miejsce mojego dzieciństwa, do dziś pozostało nr. 1. Jest też taki park - pojęcia nie mam, jak się zwie - w okolicy ulic Książęcej i Rozbrat, łatwo go znaleźć gdyż w nim stoi budynek Muzeum Ziemi. Nie ma tam - jak i na Cytadeli - żadnych szczególnych cudów. Ot, ozdobne schody, trochę małej parkowej architektury, fontanna - nic dla amatorów prawdziwie turystycznych miejsc, jak np piękne i zadbane Łazienki - za to klimat jakiś niesamowity. Na Pradze ulica Brzeska - z tego, co wywęszyłam samodzielnie chyba ostatnia wolna od wdzięczenia się do warsiawskiego "światka" - ale to nie tyle dla odważnych, co głupich, bo można, jak sądzę po wewnętrznym sejsmografie, dostać w ryj od tubylców za sam fakt przebywania tam, co jednak za każdym razem czynię, a gdy czuję, ze przegięłam i jestem za daleko i za długo, po prostu wieję. Powązki, rzecz jasna - popularność tego miejsca nie jest w stanie zagłuszyć jego uroku. Każdy wie, że Powązki są piękne, no tak, bo po prostu - są. Jedno z niewielu miejsc, których nie może dotyczyć słowo "przereklamowany".
Ze "źródełek" lubię Plan B, o reszcie nic nie wiem - Rasko, które lubiłam już nie istnieje, z Glam, w którym byłam ostatnio pamiętam niewiele, bo nie skupiałam się na otoczeniu.
BTW byłabym wdzięczna za adresy miejsc podobnych do Brzeskiej: naprawdę starych, naprawdę zniszczonych, naprawdę zapyziałych i zapomnianych, nie miziających ludności po brzuszkach żadnymi Saturatorami. Jak na razie wiem o Otwocku. Ktoś coś zna?


(Brzeska)
Obrazek
http://centaurus.org.pl/
Awatar użytkownika
fleurdumal
super forma
super forma
Posty: 2645
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 00:00

Re: Wyjątkowe miejsca.

Post autor: fleurdumal » 14 sty 2012, o 10:05

Przepraszam, nie wiem, czemu Brzeska się nie wkleiła, choć postępowałam wedle reguł sztuki. Jakby ktoś jednak chciał spojrzeć - zapraszam...http://www.photoblog.pl/fleurdumal/108483281/tam.html
http://centaurus.org.pl/
Awatar użytkownika
zosia24
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 10527
Rejestracja: 10 lut 2010, o 20:20

Re: Wyjątkowe miejsca.

Post autor: zosia24 » 14 sty 2012, o 13:36

fleurdumal pisze:Przepraszam, nie wiem, czemu Brzeska się nie wkleiła
ponieważ nie jest to link bezpośrednio do obrazka, tylko link do strony z obrazkiem :)
żyj na swój sposób, a nie według instrukcji innych...
Awatar użytkownika
fleurdumal
super forma
super forma
Posty: 2645
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 00:00

Re: Wyjątkowe miejsca.

Post autor: fleurdumal » 14 sty 2012, o 18:35

zosia24 pisze:
fleurdumal pisze:Przepraszam, nie wiem, czemu Brzeska się nie wkleiła
ponieważ nie jest to link bezpośrednio do obrazka, tylko link do strony z obrazkiem :)
Tutaj nigdy nie wklejałam, więc się pogubiłam...ale próbowałam wedle tego, co tam było napisane. ;)
http://centaurus.org.pl/
trissy
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 106
Rejestracja: 13 lis 2011, o 23:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyjątkowe miejsca.

Post autor: trissy » 15 sty 2012, o 15:17

fleurdumal pisze: Jest też taki park - pojęcia nie mam, jak się zwie - w okolicy ulic Książęcej i Rozbrat, łatwo go znaleźć gdyż w nim stoi budynek Muzeum Ziemi. Nie ma tam - jak i na Cytadeli - żadnych szczególnych cudów. Ot, ozdobne schody, trochę małej parkowej architektury, fontanna - nic dla amatorów prawdziwie turystycznych miejsc, jak np piękne i zadbane Łazienki - za to klimat jakiś niesamowity.
często chodzę do tego parku. to miejsce ma niesamowity klimat :) własnie te nieodrestaurowane budowle w parku powodują, że przenosisz się do innej epoki
Źle się czuję wśród tych, co otwarte już drzwi
Chcą wyważyć
./Grabaż
Awatar użytkownika
fleurdumal
super forma
super forma
Posty: 2645
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 00:00

Re: Wyjątkowe miejsca.

Post autor: fleurdumal » 15 sty 2012, o 15:57

trissy pisze:
fleurdumal pisze: Jest też taki park - pojęcia nie mam, jak się zwie - w okolicy ulic Książęcej i Rozbrat, łatwo go znaleźć gdyż w nim stoi budynek Muzeum Ziemi. Nie ma tam - jak i na Cytadeli - żadnych szczególnych cudów. Ot, ozdobne schody, trochę małej parkowej architektury, fontanna - nic dla amatorów prawdziwie turystycznych miejsc, jak np piękne i zadbane Łazienki - za to klimat jakiś niesamowity.
często chodzę do tego parku. to miejsce ma niesamowity klimat :) własnie te nieodrestaurowane budowle w parku powodują, że przenosisz się do innej epoki

Dokładnie tak! Ciekawa jestem, jak on się nazywa i czy w ogóle ma jakąś nazwę. Nigdy nie udało mi się tego ustalić. Z tego wszystkiego zapomniałam o Domu Spotkań z Historią - nigdy, będąc w Warszawie nie omijam tego miejsca, jeśli kogoś pasjonuje fotografia naprawdę może się od niego uzależnić. Przestała, niestety istnieć Yours Gallery gdzie widziałam kilka naprawdę wspaniałych wystaw. Czy ktoś z Was wie może, czy w Warszawie istnieje jakieś inne miejsce, gdzie można obejrzeć dobre zdjęcia?
http://centaurus.org.pl/
Awatar użytkownika
zosia24
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 10527
Rejestracja: 10 lut 2010, o 20:20

Re: Wyjątkowe miejsca.

Post autor: zosia24 » 15 sty 2012, o 16:22

jest to może Park im. Edwarda Rydza-Śmigłego?

Według wiki:
Kompleks parkowy leży w rejonie ulic: Książęcej, Na Skarpie, Górnośląskiej, Rozbrat, Szarej, Koźmińskiej, Śniegockiej, Czerniakowskiej, Solec, Wilanowskiej i Ludnej. Dokładne określenie jego granic jest trudne ze względu na zabudowę bezpośrednio przy parku oraz wewnątrz.

Według tej strony mieści się Muzeum Ziemi.


Albo może jest to Park na Książęcem w Warszawie?
żyj na swój sposób, a nie według instrukcji innych...
Awatar użytkownika
fleurdumal
super forma
super forma
Posty: 2645
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 00:00

Re: Wyjątkowe miejsca.

Post autor: fleurdumal » 15 sty 2012, o 16:34

zosia24 pisze:jest to może Park im. Edwarda Rydza-Śmigłego?

Według wiki:
Kompleks parkowy leży w rejonie ulic: Książęcej, Na Skarpie, Górnośląskiej, Rozbrat, Szarej, Koźmińskiej, Śniegockiej, Czerniakowskiej, Solec, Wilanowskiej i Ludnej. Dokładne określenie jego granic jest trudne ze względu na zabudowę bezpośrednio przy parku oraz wewnątrz.

Według tej strony mieści się Muzeum Ziemi.


Albo może jest to Park na Książęcem w Warszawie?
Dziękuję! Tak, to musi być ten park, jest on właśnie bardzo rozciągnięty...w sumie doczytałam się, że park na Książęcem jest niekiedy uznawany za część parku im. Rydza - Śmigłego, ja w ogóle nie wiedziałam, że to dwa osobne parki. To na pewno to miejsce! :D
http://centaurus.org.pl/
Awatar użytkownika
zosia24
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 10527
Rejestracja: 10 lut 2010, o 20:20

Re: Wyjątkowe miejsca.

Post autor: zosia24 » 15 sty 2012, o 16:35

no to fajnie :)
żyj na swój sposób, a nie według instrukcji innych...
Awatar użytkownika
pure_morning
super forma
super forma
Posty: 4885
Rejestracja: 15 paź 2006, o 00:00

Re: Wyjątkowe miejsca.

Post autor: pure_morning » 15 sty 2012, o 17:55

pub PKP Powiśle, prawy i lewy brzeg Wisły, zwłaszcza w krzakach, na wałach i pod mostem Poniatowskiego, ul. Ząbkowska na Pradze i Wytwórnia Wódek, Pawilony za Nowym Swiatem niedaleko ul. Foksal :cool: , ulica Brzozowa na Starówce, Królikarnia - zimą do zjeżdzania na sankach :cool: , coffee Karma na pl. Zbawiciela
"Są rzeczy na niebie i ziemi..."
ClaudiaAM
Posty: 1
Rejestracja: 15 sty 2012, o 20:46

Re: Wyjątkowe miejsca.

Post autor: ClaudiaAM » 15 sty 2012, o 20:59

Wyjątkowa jest cała Warszawa.. odnośnie restauracji zdecydowanie polecam You&Me, Ul. Żurawia. :):):)
klimatyczne miejsce na różnorodne spotkania.. prywatne, służbowe.
trissy
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 106
Rejestracja: 13 lis 2011, o 23:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyjątkowe miejsca.

Post autor: trissy » 16 sty 2012, o 13:13

zosia24 pisze:jest to może Park im. Edwarda Rydza-Śmigłego?
nie wiedziałam, że ten park ciągnie się aż tak daleko. więc nazwę mamy ustaloną. teraz czas na założenie fanklubu Parku E.R-Ś :)
Źle się czuję wśród tych, co otwarte już drzwi
Chcą wyważyć
./Grabaż
Awatar użytkownika
fleurdumal
super forma
super forma
Posty: 2645
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 00:00

Re: Wyjątkowe miejsca.

Post autor: fleurdumal » 16 sty 2012, o 20:31

Jestem za, zapisuję się! Marzę o znalezieniu czasu na zrobienie tam zimowych zdjęć (może w ten weekend? ) plus na założenie fanclubu Cytadeli. Plus jeszcze ukochana Praga.

http://www.photoblog.pl/fleurdumal/1127 ... yours.html
http://centaurus.org.pl/
Awatar użytkownika
applewine
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 4 sty 2012, o 22:03

Re: Wyjątkowe miejsca.

Post autor: applewine » 21 sty 2012, o 21:20

Saska Kępa - ogólnie, polecam, uwielbiam, moja dzielnica :)
“You get what anybody gets - you get a lifetime.”
― Neil Gaiman, The Sandman, Vol. 1: Preludes and Nocturnes
Awatar użytkownika
fleurdumal
super forma
super forma
Posty: 2645
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 00:00

Re: Wyjątkowe miejsca.

Post autor: fleurdumal » 24 sty 2012, o 09:55

Zapomniałam o Ogrodzie Saskim - wiosna, lato, jesień zima...o każdej porze roku jest tam pięknie. Świetne miejsce na posiadówki.
http://centaurus.org.pl/
Awatar użytkownika
fleurdumal
super forma
super forma
Posty: 2645
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 00:00

Re: Wyjątkowe miejsca.

Post autor: fleurdumal » 26 sty 2012, o 14:14

Pardon, że się powtórzę...czy ktoś zna dobrą galerię fotografii? Odkąd pan Gudzowaty zabrał się z Krakowskiego Przedmieścia brakuje mi miejsca takiego jak "Yours" gdzie zawsze można było zobaczyć ciekawe zdjęcia.
http://centaurus.org.pl/
ODPOWIEDZ