Potrzebyny informatyk!

woj. mazowieckie
Awatar użytkownika
MSigma
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 330
Rejestracja: 9 paź 2013, o 23:27

Potrzebyny informatyk!

Post autor: MSigma » 27 lut 2018, o 17:50

Właśnie kiedy chciałam zrobić coś bardzo ważnego mój komputer odmówił współpracy :(((
Ponieważ moje zdolności informatyczne pozostają na bardzo niskim poziomie :evil: :roll: spędziłam pięć godzin na reanimowaniu go "domowymi sposobami", ogólnie chodzi o to, że nic nie dało się zrobić ciągle się wieszał, chodził baaaardzo wolno lub wcale i co jakiś czas uruchamiał się od nowa z informacją, że wystąpił jakiś błąd, dodatkowo pojawiał się jakiś kod QR, którego skanowanie miało odesłać mnie do możliwych rozwiązań :evil:
"cierpliwie czekałam na każde ponowne uruchomienie i do następnego zawieszenia usuwałam mało (ale jednak od czasu do czasu) używane programy, pliki i czyściłam wszystko co tylko potrafiłam, powyrzucałam nawet przeglądarki i zainstalowałam nową, przeskanowałam go różnymi programami antywszystko i wydaje się, że przyniosło to jakiś efekt ale nie jestem pewna jak długo to potrwa (jakiś czas temu był inny problem: na ekranie pojawiły się przerywane kolorowe paski jak kiedyś na starych telewizorach, ale to minęło) i teraz moje pytanie, czy któraś z Was, będąc pod ręką (czyli w Warszawie) mogłaby na niego zerknąć co jeszcze trzeba/można zrobić i ewentualnie powiedziała mi jak rozpoznawać pliki i procesy systemowe tak żebym nie bała się usuwać czegoś co jest niepotrzebne w obawie, że "naprawię" go nieodwracalnie ;P :?: :!:
Awatar użytkownika
MSigma
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 330
Rejestracja: 9 paź 2013, o 23:27

Re: Potrzebyny informatyk!

Post autor: MSigma » 27 lut 2018, o 18:24

no i znowu ten błąd :beksa: :olaboga: ratujcie
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Potrzebyny informatyk!

Post autor: jasandra » 28 lut 2018, o 14:37

Może najpierw wygoogluj, co w tej sytuacji można zrobić? Mi się tak udało niejeden problem z komputerem rozwiązać. Kiedyś nawet jakimś kodem udało mi się coś zatrzymać, mimo że kompletnie się na tym nie znam, podążałam za instrukcjami :D
Awatar użytkownika
MSigma
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 330
Rejestracja: 9 paź 2013, o 23:27

Re: Potrzebyny informatyk!

Post autor: MSigma » 2 mar 2018, o 23:27

jasandra pisze:Może najpierw wygoogluj, co w tej sytuacji można zrobić? Mi się tak udało niejeden problem z komputerem rozwiązać. Kiedyś nawet jakimś kodem udało mi się coś zatrzymać, mimo że kompletnie się na tym nie znam, podążałam za instrukcjami :D
jasne jest to jakieś wyjście tyle, że ja aktualnie pracuję 7 dni w tygodniu i nie za bardzo mam czas i energię na podążanie za instrukcjami :(
Awatar użytkownika
zosia24
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 10527
Rejestracja: 10 lut 2010, o 20:20

Re: Potrzebyny informatyk!

Post autor: zosia24 » 31 lip 2018, o 22:27

jak masz paski, to na pewno karta graficzna Ci się "psuje".

Zawieszenia mogą być też spowodowane właśnie przez tę kartę. Inne powody mogą być przeróżne. Z Twojego opisu można tylko wróżyć ;)

Wiem, że już kilka miesięcy minęło - albo się poprawiło, albo wywaliłaś kompa przez okno :lol:
żyj na swój sposób, a nie według instrukcji innych...
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Potrzebyny informatyk!

Post autor: eminem98xd » 1 sie 2018, o 20:26

Karta graficzna albo sterownik od karty graficznej sie pie**.
Też pomyśl przypadkiem czy przy czyszczeniu sterownika niechcąco nie usunęłaś :d
Ogólnie radze wymieć kartę graficzną i zainstalować system.
ODPOWIEDZ