Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
ODPOWIEDZ
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: onlyforyoureyes » 14 maja 2016, o 15:53

Altena_Q pisze:
onlyforyoureyes pisze:"Murzynek Bambo w Afryce mieszka, czarną (bosze co za rasizm? on powiedział "czarną"?) ma skórę ten nasz koleżka...." :roll:
jeżeli nie rozumiesz różnicy między kontekstem wierszyka, a Twoim sposobem rozprawiania o innych rasach, to ja już Ci tego nie wytłumaczę :shock:
wiesz czego tak naprawdę nie rozumiem? że wychowano mnie inaczej, w innej kulturze, a dziś okazuje się że to było "niepoprawne", dlatego dałam przykład z Murzynkiem Bambo - Tuwima. dziś on za taki wiersz uznany byłby za rasistę! jestem tego pewna. a to dlatego że ludziom się w głowach poprzewracało jeśli chodzi o bycie poprawnym. podobnie jak powiedzenie że ktoś jest Czarny. a przecież Murzyn (jak mam go inaczej nazwać? Afrykanin? bo pewnie uważasz że Murzyn to też obraźlwie, no więc jak?) ma skórę koloru brązowego lub czarnego. Dlaczego więc nazwanie kogoś Czarnym to rasizm? :shock: a nazwanie kogoś z białej rasy BIałym to już nie-rasizm? :shock: ja tego właśnie nie rozumiem, że to co jest prawdą = jest krytykowane, złe. To co do niedawne było normalne (jak choćby słowa w kultowym wierszu Tuwima), dziś jest niepoprawne, złe, itp. itd. My giniemy jako społeczeństwo w pseudo-poprawności.
Tyle w tym temacie. NIe chcę go kontynuować. Cieszy mnie że sprawy w tym zakresie idą w dobrym kierunku, to znaczy że do władzy dochodzi prawica w Europie, w związku z tym nie mam potrzeby ciągnięcia tego tematu, bo widzę że ludzie się budzą po mału, co mnie bardzo cieszy. I nie, nie jestem nazistką, faszystką, ani rasistką. Uwiera mnie jednak to, że kultura ma której wyrosłam nagle i bez żadnego logicznego powodu stała się NIEPOPRAWNA. :roll:
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Altena_Q » 14 maja 2016, o 17:40

Zanim podzielę temat, tylko jeszcze jedno.
Cieszy mnie że sprawy w tym zakresie idą w dobrym kierunku, to znaczy że do władzy dochodzi prawica w Europie, w związku z tym nie mam potrzeby ciągnięcia tego tematu, bo widzę że ludzie się budzą po mału, co mnie bardzo cieszy.
To fajnie, że się cieszysz. Pamiętaj tylko, że po uchodźcach będzie kolej na lesbijki, czyli Ciebie.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: onlyforyoureyes » 14 maja 2016, o 17:50

Altena_Q pisze:Pamiętaj tylko, że po uchodźcach będzie kolej na lesbijki, czyli Ciebie.
Absolutnie tak nie uważam. Jest różnica pomiędzy najazdem "obcych" nam kulturowo, etnicznie, mentalnie, rasowo, politycznie i religijnie ludzi, którzy są u nas gośćmi a domagają się praw pana domu, a pomiędzy osobami przynależącymi do naszej cywilizacji pod każdym względem. Homoseksualizm istniał w Europie od zawsze, więc w zasadzie jest częścią naszego społeczeństwa od zawsze, dlatego nie obawiam się pogromów homoseksualistów :)
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Altena_Q » 14 maja 2016, o 17:53

onlyforyoureyes pisze:
Altena_Q pisze:Pamiętaj tylko, że po uchodźcach będzie kolej na lesbijki, czyli Ciebie.
Absolutnie tak nie uważam. Jest różnica pomiędzy najazdem "obcych" nam kulturowo, etnicznie, mentalnie, rasowo, politycznie i religijnie ludzi, którzy są u nas gośćmi a domagają się praw pana domu, a pomiędzy osobami przynależącymi do naszej cywilizacji pod każdym względem. Homoseksualizm istniał w Europie od zawsze, więc w zasadzie jest częścią naszego społeczeństwa od zawsze, dlatego nie obawiam się pogromów homoseksualistów :)
Acha. Co prawda akcja Hiacynt i rozmaite inne historyczne fakty, szczególnie z drugiej wojny, przemawiają za czym innym, ale grunt to optymizm i uznanie, że wróg naszego wroga naszym przyjacielem się stanie :)

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: onlyforyoureyes » 14 maja 2016, o 17:57

Nie porównywałabym sytuacji z jakiejkolwiek wojny do stanu rzeczy z okresu pokoju. A zwłaszcza 2 wojny światowej, która była największą tragedią w dziejach ludzkości. Absolutnie nieadekwatne porównanie. I naprawdę nie obawiam się że jakakolwiek krzywda stanie się homoseksualistom ze strony heteryków. Chyba że jako krzywdę odczuwasz zakaz małżeństw dla par jednopłciowych? Co akurat mi w żaden sposób nie uwiera, bo zwyczajnie nie mam ochoty brać ślubu z kobietą. Naprawdę nie obawiam się rządów prawicowych. Zresztą kobiety za rządów PiS dostały ogromne wsparcie w postaci 500+ na każde dziecko, jakiego żaden poprzedni rząd im nie dał. CHoć osobiście nie popieram programu 500+ bo sama muszę się do niego dokładać, to uważam że jest to rząd pro-kobiecy. A homoseksualistom też krzywdy nie robi. Na pewno wolę PiS niż Kalifat.
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Altena_Q » 14 maja 2016, o 18:12

Dobra, eot z mojej strony. Gdzie ja widzę uchodźców, ty widzisz kalifat. Zabawna rzecz jest tylko taka, że ja jestem w kraju, gdze ci uchodźcy faktycznie są, w moim mieście i na mojej ulicy, a Ty ich znasz tylko z telewizji. Obecnie na świecie każdego dnia dzieją się równie straszne rzeczy co podczas drugiej wojny, ale Twój świat ogranicza się do granic Polski. Nie dogadamy się.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: onlyforyoureyes » 14 maja 2016, o 18:29

Altena_Q pisze: Ty ich znasz tylko z telewizji.(...) Twój świat ogranicza się do granic Polski. Nie dogadamy się.
Zdecydowanie nie dogadamy się. Na pewno nie dogadam się z kimś kto wie lepiej (nie znając mnie) gdzie mieszkam, gdzie mieszkałam, z kim i gdzie miałam do czynienia.
Ps. Nie mam TV od 18 lat.
Dalsza rozmowa nie ma sensu.
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: justsomebody10 » 14 maja 2016, o 22:45

Kolejna cudna rządowa ustawka: aby przeciwstawić się Kongresowi kobiet (mniejsza o to, czy się go popiera, czy nie), rząd urządził popisówkę i dał "występ" tych "prawdziwych kobiet". Na pospiesznej konferencji jedna z nich stwierdziła, ze tak naprawdę obecnie większość kobiet jest pro-life, a pro-choice to znacznie mniejsza liczba kobiet i że to właśnie te panie z konferencji są prawdziwymi, szczęśliwymi kobietami, a jeśli inne kobiety też chcą być szczęśliwe i spełnione, to powinny walczyć z ANTYKONCEPCJĄ (i jeszcze kilkoma innymi rzeczami, ale w tamtych przypadkach akurat rozumiem ich niechęć.) Ale antykoncepcja????? :shock: :shock: :shock: :shock:
Awatar użytkownika
pstryk27
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 155
Rejestracja: 4 lis 2013, o 09:27

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: pstryk27 » 18 maja 2016, o 12:33

Obłęd. Ja jestem prolife+(prochoice) 8)
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2192
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: osiol » 17 cze 2016, o 15:41

Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: ImaSumak » 17 cze 2016, o 15:44

:zdziwiona:
To informacja sprawdzona?
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2192
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: osiol » 17 cze 2016, o 17:17

Nie wiem. Nie mam czasu poszukać chwilowo. Ale skoro według naczelnego szeryfa tego kraju, hasła o wieszaniu lewaków na drzewach to tylko wyrażanie opinii, to jakoś bym się nie zdziwiła.

Edit:
http://www.rferl.org/content/russia-lea ... 87638.html
https://www.hrw.org/news/2016/06/10/dis ... ed-bigotry
Awatar użytkownika
pstryk27
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 155
Rejestracja: 4 lis 2013, o 09:27

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: pstryk27 » 17 cze 2016, o 20:05

A to wszystko przez to, że osoby publiczne o znaczącym wpływie opiniotwórczym czy nawet prawodawczym nie mówią o swoim homoseksualizmie. Jest to egoistyczne i zakłamujące rzeczywistość :evil:
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 345
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: neutrall » 17 cze 2016, o 23:04

Zaraz zaraz....... Ale czytam tu trochę więcej artykułów na ten temat. I na moje oko chodzi o coś zupełnie innego. Tutaj jest np. tak
W Nowym Jorku odbyło się posiedzenie Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Dotyczyło walki z HIV/AIDS. Próbowano przyjąć rezolucję, mającą dekryminalizować homoseksualizm i zażywanie narkotyków (?). Dzięki temu łatwiej byłoby leczyć osoby zarażone wirusem. Sprzeciwiły się temu m.in. Rosja, Iran, Watykan i Polska.

Tutaj już nie chodzi o sam homoseksualizm, ale ta rezolucja jest chyba :?: niezgodna z polskim prawem. Tutaj mi chodzi konkretnie o sprzeczność rezolucji z art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii Ta ustawa z jednej strony jest faktycznie zbyt restrykcyjna, bo faktycznie przydałyby się regulację dotyczące marihuany do celów leczniczych, ale z drugiej strony całkowite rozregulowanie prawa, nie jest dobrym pomysłem. Nie bronie PiSlamowców, ale w tym przypadku ONZ w tej rezolucji poszło zbyt mocno w uogólnienie.
[Pozostawiam spory margines, bo mogę się mylić]

Czytamy też że
w krajach, w których stosunki homoseksualne między mężczyznami oraz zażywanie narkotyków drogą dożylną jest karalne, niemożliwe jest "prowadzenie skutecznych akcji profilaktycznych, a osoby seropozytywne [takie, w których organizmach występują przeciwciała wytwarzane w odpowiedzi na zakażenie, zwłaszcza HIV - red.] mogą mieć utrudniony dostęp do terapii antyretrowirusowych lub nie mieć go w ogóle".

Czegoś tu nie rozumiem... Homoseksualizm w Polsce nie jest prawnie karany, i raczej nigdy nie będzie bo jesteśmy ściśle obwarowani prawem unijnym i prawami człowieka. Chociaż czujność nigdy nie zawadzi, i trzeba patrzeć władzy na ręce szczególnie PiSlamowi. Ale co do skutecznych akcji profilaktycznych przeciwdziałającym HIV, ma całkowita depenalizacja zażywania narkotyków (?) :|

Faktem jest że w Europie Wschodniej i Azji Centralnej, lawinowo rośnie zachorowalność na HIV. W raporcie czytamy
Stosowanie środków odurzających w iniekcji oraz transmisja zakażeń drogą seksualną są nadal głównymi czynnikami napędzającymi rozprzestrzenianie się epidemii
a). Epidemia HIV w Europie Wschodniej i Azji Centralnej rozwija się za typową dla
siebie przyczyną używania zanieczyszczonego sprzętu do iniekcji przez osoby
stosujące środki odurzające tą drogą, a następnie zakażające HIV swoich
partnerów seksualnych.
b). Wg. raportów składanych przez poszczególne państwa w roku 2012 oraz
szacunków UNAIDS ponad 15% osób stosujących środki odurzające w iniekcji
na terenie Białorusi i Tadżykistanu żyje z wirusem; więcej niż 20% na Ukrainie;
i więcej niż 50% w Estonii.
c). Wiele krajów z Europy Wschodniej i Azji Centralnej uznaje zbyt mały zasięg
programów wymiany igieł i strzykawek1
na ich terenie, w tym: Albania, Armenia,
Azerbejdżan, Białoruś, Łotwa, Litwa, Polska, Republika Mołdowy, Rumunia,
Tadżykistan i Ukraina. Jeden kraj z tego regionu, Republika Czeska, odnotowała
duży zasięg programów wymiany igieł i strzykawek.
d). Cztery kraje w regionie odnotowały 50%-74% poziom używania prezerwatyw
przez osoby stosujące środki odurzające w iniekcji: Białoruś, Łotwa, Rumunia oraz
Macedonia. Dwa kraje-Azerbejdżan i Gruzja-odnotowały poziom zużycia
prezerwatyw mniejszy niż 25%.2

Niedostateczny stopień finansowania działań profilaktycznych ze środków
krajowych

a). We wszystkich krajach Europy Wschodniej i Azji Centralnej donatorzy zewnętrzni
finansują przynajmniej 60% programów prewencji HIV skierowanych do osób
stosujących środki odurzające w iniekcji.
b). W regionie zaledwie 15% środków przeznaczanych na programy profilaktyczne
HIV skierowane do osób stosujących środki odurzające w iniekcji pochodzi
z krajowego sektora publicznego.


Putin chciał też wprowadzić poprawkę, dotyczącą odebrania prawa leczenia HIV homoseksualnym mężczyznom z publicznych pieniędzy. Ten absurd został na szczęście odrzucony przez ONZ. I to są już szczyty hipokryzji ze strony Putina. W Rosji od dłuższego czasu panuje epidemia HIV. Epidemia HIV w Rosji. Eksperci alarmują: Zakażonych jest milion osób Przyczynami są m.in pijaństwo, narkotyki, brak odpowiednich akcji profilaktycznych... Ale oczywiście najłatwiej bić w jedną grupę, i podkręcać mity uprzedzenia.....
''Wolność to stan umysłu''
Awatar użytkownika
pstryk27
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 155
Rejestracja: 4 lis 2013, o 09:27

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: pstryk27 » 9 sie 2016, o 11:19

Temat jest wprawdzie o Pis, jednak gdyby ktoś kiedyś przed wyborami mówił, że Platforma jest za równością małżeńską osób LGBT.
http://queer.pl/news/197883/schetyna-razem-lgbt

Daleko nam do brytyjskiej prawicy.
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 345
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: neutrall » 5 wrz 2016, o 22:57

Hmm... I ciekawe co PiSowcy, tym razem kombinują. PiS przeciwko dyskryminacji LGBTI I ciekawe gdzie tu jest haczyk...(?)
Osobiście nie wierzę w cudotwórczą przemianę PiSu w tej kwestii.
''Wolność to stan umysłu''
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 345
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: neutrall » 6 wrz 2016, o 00:37

Hmm... I ciekawe co PiSowcy, tym razem kombinują. PiS przeciwko dyskryminacji LGBTI I ciekawe gdzie tu jest haczyk...(?)
Osobiście nie wierzę w cudotwórczą przemianę PiSu w tej kwestii.
Sprostowanie do powyższego.
http://queer.pl/news/197717/polska-chwa ... e-rzad-pis
http://www.spoleczenstwoobywatelskie.go ... onsumentow
''Wolność to stan umysłu''
owczarnia
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 118
Rejestracja: 27 lut 2014, o 21:53

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: owczarnia » 6 wrz 2016, o 11:14

Altena_Q pisze:Zanim podzielę temat, tylko jeszcze jedno.
Cieszy mnie że sprawy w tym zakresie idą w dobrym kierunku, to znaczy że do władzy dochodzi prawica w Europie, w związku z tym nie mam potrzeby ciągnięcia tego tematu, bo widzę że ludzie się budzą po mału, co mnie bardzo cieszy.
To fajnie, że się cieszysz. Pamiętaj tylko, że po uchodźcach będzie kolej na lesbijki, czyli Ciebie.
A najśmieszniejsze jest to, że muzułmanom generalnie bliżej do tej prawicy niż do lewicy. I choć zdarzają się spoko katolicy i spoko muzułmanie to każda religia abrahamowa jest konserwatywna, męska i prawicowa. Nie tylko islam jest taki, ale islam też.
Awatar użytkownika
tygrysica3
super forma
super forma
Posty: 2036
Rejestracja: 13 cze 2010, o 17:30

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: tygrysica3 » 8 wrz 2016, o 21:16

..."Pani Premier zajmuje się macicami, bo w kwestii mózgu nie ma ewidentnie żadnego doświadczenia" :cool:
Jak tygrysica bądź co pręży się, wygina gdy czuje świeży łup, gdy na niej jest zwierzyna ;)
Awatar użytkownika
Alpha
super forma
super forma
Posty: 3548
Rejestracja: 9 cze 2012, o 22:00

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Alpha » 9 wrz 2016, o 00:57

tygrysica3 pisze:..."Pani Premier zajmuje się macicami, bo w kwestii mózgu nie ma ewidentnie żadnego doświadczenia" :cool:

No lubię to! :pilka:
..życie jest wierzchowcem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: justsomebody10 » 28 wrz 2016, o 08:45

Kolejna kuriozalna wypowiedź miernoty Błaszczaka. Tym razem na okoliczność 11 listopada. Z wypowiedzi wynika, że rzekomo świętować niepodległość i demonstrować swój patriotyzm może każdy, ale istnieje niebezpieczeństwo ze strony KOD-u :wink: Nie se strony narodowców czy kiboli, którzy na poprzednich marszach niejednokrotnie udowadniali, że patriotyzm polega między innymi na dokonaniu zniszczeń, podpaleniu czego, itp. Nieee. Najbardziej niebezpieczny jest KOD, bo on będzie prowokował. A ta prowokacja będzie polegała na tym, ze wyjdą demonstrować (bo przecież mają prawo, ale jednak...) Jak wyjdą, to znaczy, ze prowokują. Co ten człowiek ma w głowie? (zważywszy na jego wypowiedzi, to chyba niewiele) Analogicznie można by powiedzieć, że np. Żydzi prowokowali antysemityzm, bo istnieli, żyli i funkcjonowali w społeczeństwie. Jakby tego nie robili, to by nie "sprowokowali" i nie wywołali nienawiści nazistów.
tenira
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 108
Rejestracja: 18 mar 2009, o 01:00

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: tenira » 20 gru 2016, o 19:03

Parę miesięcy temu wypowiadałam się w tym temacie na temat przewidywanego rozwoju wydarzeń. Przewidywałam zaostrzanie paranoi i agresji. Wtedy parę kobiet skomentowało moje zdanie, że to przesada i panika, i co ja gadam. I co Wy teraz powiecie? Alteno, jak się masz? Oglądacie wiadomości z kraju od ostatniego piątku? Zawsze się zastanawiam do czego musi dojść żeby do ludzi dotarło.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Lexus-1980
super forma
super forma
Posty: 1015
Rejestracja: 1 lip 2016, o 21:17

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Lexus-1980 » 22 gru 2016, o 08:46

Po paru miesiącach rządu trudno coś powiedzieć zwłaszcza ze opozycja jedyne czym się zajmuje to organizowaniem demonstracji.
Proszę mnie jednak oświecić co przez 8lat zrobili poprzednicy.
Jeste ustawa o zw.?
Adopcje?
Kwestia aborcji?
Byli większością co dla nas zrobili.?

To że nie straciłam pracy, mam dom,samochod to nie ich zasługi.
Teraz żyje jak żyłam przez te 8lat, tyle że teraz już wiem że w kwestii homo nic nie zrobią, ale to chyba normalne u konserwatystów. Za to tchórzostwem u poprzednich.
__________________________________________________
Praw­dzi­wa Ko­bieta, jest nies­kończoną tajemnicą
tenira
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 108
Rejestracja: 18 mar 2009, o 01:00

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: tenira » 22 gru 2016, o 16:34

Nie na temat, Lexus.
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Altena_Q » 22 gru 2016, o 17:19

tenira pisze: Alteno, jak się masz?
Pozdrawiam
Bardzo dobrze, tylko trochę przeziębiona, dziękuję za pamięć. Tobie zdrowie dopisuje? Wesołych świąt :)

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
alpha21
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 57
Rejestracja: 4 lut 2018, o 00:25

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: alpha21 » 6 mar 2018, o 03:30

onlyforyoureyes pisze:Dlaczego więc nazwanie kogoś Czarnym to rasizm?
W zasadzie nazwa Black/Blacks jest przyjęta jako oficjalne określenie, zwłaszcza wśród Afroamerykanów którzy także sami na siebie mówią Czarni. Natomiast Negro/Murzyn jest uznane za obraźliwe.
Awatar użytkownika
Kitty189
Posty: 6
Rejestracja: 25 lut 2018, o 14:39

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Kitty189 » 6 mar 2018, o 19:58

To PiS w czymś przeszkadza? Przecież tam niektórzy lubią chłopców.
Każda żądza przez nas zdławiona rozpładza się w naszej duszy i zatruwa ją.
Elinor
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 362
Rejestracja: 7 cze 2018, o 12:01

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Elinor » 7 cze 2018, o 12:48

Kitty189 pisze:
6 mar 2018, o 19:58
To PiS w czymś przeszkadza? Przecież tam niektórzy lubią chłopców.
... z tym, że wierzą, że być homo to grzech.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: ImaSumak » 23 paź 2020, o 16:34

Warto sobie odświeżyć ten wątek z 2015 roku w tamach tego, co się obecnie dzieje w Pl. :)
Lubię kiedy kobieta...
ODPOWIEDZ