Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
ODPOWIEDZ
tenira
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 108
Rejestracja: 18 mar 2009, o 01:00

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: tenira » 5 mar 2016, o 08:12

Jeszcze nigdy jednak PiS nie mial pelni wladzy. Nigdy wczesniej.
Awatar użytkownika
noemimoabit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 385
Rejestracja: 2 maja 2014, o 16:34

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: noemimoabit » 5 mar 2016, o 09:38

Altena_Q pisze:Podwójny post usunęłam, natomiast co do tematu, to ja też pamiętam poprzednie rządy PIS i identyczną panikę na takich portalach jak ten. I... nic się nie stało. To znaczy, oczywiście, w polskiej gospodarce i edukacji zrobił się jeszcze większy bałagan, zaniżono poziomy matur i pojawiło się wiele rozmaitych absurdów, ale jakoś portal KK istniał i istnieje i nikogo z administracji nie aresztowano. Tak więc nie popadajmy w paranoje, naprawdę. Podobnie jak nie słychać, aby odwołano prezydenta Słupska :)
:ok:
Kiedy wy­daje się, że wszys­tko się skończyło, wte­dy do­piero wszys­tko się zaczyna.
Awatar użytkownika
pannaeliza
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 969
Rejestracja: 25 cze 2015, o 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: pannaeliza » 5 mar 2016, o 11:03

Altena_Q pisze:Podwójny post usunęłam, natomiast co do tematu, to ja też pamiętam poprzednie rządy PIS i identyczną panikę na takich portalach jak ten. I... nic się nie stało. To znaczy, oczywiście, w polskiej gospodarce i edukacji zrobił się jeszcze większy bałagan, zaniżono poziomy matur i pojawiło się wiele rozmaitych absurdów, ale jakoś portal KK istniał i istnieje i nikogo z administracji nie aresztowano. Tak więc nie popadajmy w paranoje, naprawdę. Podobnie jak nie słychać, aby odwołano prezydenta Słupska :)
Ja również je pamiętam, chodzilam wtedy do liceum. Kojarzę beznadziejny pomysł mundurków z dobrą ideą ale bez środków finansowych - kicha, kojarzę próby przeforsowania nam pseudo-patriotycznych filmów na lekcjach, kojarzę też (to bardziej z opowieści mojej siostry), że była ostrą walka z klubami LGBT.

Pamietaj Alteno, że niektórzy ludzie uczą się na błędach i obawiam się, że również w pisie. To, co im się nie udało wtedy, uda im się teraz.

Swoją droga, mogę się założyć że żeby zawyzyc oglądalność wchodzącego niedługo do kin filmu Smoleńsk, stanie się on obowiązkową pozycją żołnierzy i szkół ponadpodstawowych. Gra tam plejada polskich gwiazd tak btw ;)
a czy ty wiesz, że czasem bywa tak i tak się zdarza, że kury, koguty zadziobują swe własne jajka i je jedzą?
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: takeyoudowntown » 5 mar 2016, o 11:33

Smoleńsk jak niegdyś Katyń. Wszyscy obowiązkowo do kin, podstawówki pewnie też. Nieważne, że dzieci nic nie wiedzą, dzień w szkole z głowy i wizyta w Macu najważniejsza, ważne że się pojechało krzewić ducha narodu i szerzyć prawdę o zamachu 8)
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Altena_Q » 5 mar 2016, o 17:15

Ja miałam to szczęście, że byłam za granicą przez większość poprzednich rządów, i edukację też miałam już poza sobą, ale tego typu patriotyczne sprawy to były i w moim liceum, pamiętam w VIII klasie (za moich czasów nie było jeszcze gimnazjum) polonistce mało łzy w oczach nie stanęły na moje stwierdzenie, że mnie Pan Tadeusz nie wzrusza, przy okazji śpiewania w chórze zetknęłam się też z panią Barbarą Wachowicz, wówczas gwiazdą polskiej sceny teatralnej itp., która to pani przy każdej okazji wygłaszała do nas płomienne przemówienia, abyśmy nie myśleli o opuszczeniu Ojczyzny w przyszłości itp itd - nie usłuchałam :mrgreen:
Ja wiem, że obecnie w PIS jest wielu niebezpiecznych fanatyków, ale jakoś mimo wszystko się nie boję. Nie pójdą za daleko, bo społeczeństwo jest zbyt podzielone, za dużo zmian naokoło, z EU też nie wyjdą tak szybko (money money) - moim zdaniem zrobi się po prostu kilka lat bałaganu, który potem kolejne pokolenie polityków i ekonomistów będzie próbowało ratować.

Wokół Smoleńska się zrobił już taki śmiech (tzn. nie z katastrofy, ale teorii spiskowych - pancerna brzoza i sztuczna mgła rządzą, osobiście dodaję UFO do pakietu) , że aż obejrzę ten film, obawiam się tylko, że moje podejście do patetyzmu będzie mało poważne^^

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: takeyoudowntown » 6 mar 2016, o 11:15

Wypadek prezydenta Dudy i komentarze Kodowców i nie tylko w internecie. Co sądzicie? Dla mnie dno człowieczeństwa. Ludzie życzą mu śmierci. Jeśli ktoś życzy komuś śmierci i żałuje, że ktoś przeżył wypadek, to to jest wyprana z uczuć bezduszna bestia i śmieć, a nie człowiek.
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
pannaeliza
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 969
Rejestracja: 25 cze 2015, o 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: pannaeliza » 6 mar 2016, o 11:35

Altena, mylisz patriotyzm z fanatyzmem. Ktoś może kochać Pana Tadeusza i to nie jest nic złego, moje polonistki też za nim szalaly, dopóki jest sam patriotyzm (teraz jeszcze pytanie, na ile przejawem patriotyzmu jest miłość do trzynastozgłoskowca?), bez indoktrynacji, to nie jest zle.

Dodatkowo, rządy pisu są furtką dla narodowców i innych "prawdziwych" wszechpolaków, i tak samo było za ich poprzednich rządów, to wtedy nieomal legalnie działał redwatch (pamietacie? Bo ja, wtedy licealistka, ale pamiętam dobrze co się działo). Nie bagatelizowałabym tego, co się teraz dzieje bo sprzatac będziemy wiele lat.
a czy ty wiesz, że czasem bywa tak i tak się zdarza, że kury, koguty zadziobują swe własne jajka i je jedzą?
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: ImaSumak » 6 mar 2016, o 12:07

Patriotyzm jest cechą ludzi ziejących nienawiścią.
Oscar Wilde

Patriotyzm to przekonanie o tym, że jakiś kraj jest lepszy od innych dlatego, że ja się w nim urodziłem.
George Bernard Shaw
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: babette_h » 6 mar 2016, o 12:17

takeyoudowntown pisze:Wypadek prezydenta Dudy i komentarze Kodowców i nie tylko w internecie. Co sądzicie? Dla mnie dno człowieczeństwa. Ludzie życzą mu śmierci. Jeśli ktoś życzy komuś śmierci i żałuje, że ktoś przeżył wypadek, to to jest wyprana z uczuć bezduszna bestia i śmieć, a nie człowiek.
Uważam, ze są tak samo żenujące jak komentarze po śmierci Geremka. Jedno drugiemu utorowało drogę.
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
SmokGummifaden
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 347
Rejestracja: 24 lut 2016, o 21:01

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: SmokGummifaden » 6 mar 2016, o 13:20

Na PIS nie głosowałam i nie jestem fanką ale po cichu sądziłam, że pis ze swoją polityką patriotyczno-religijną;-) uchroni nas nieco przed złymi wpływami z UE, choćby dotyczących kwestii uchodźców. Nic bardzie mylnego pomijając zamach na Trybunał Konstytucyjny, przez mianowania partyjne (także Janów Podlaski) oraz nagrody dla o. Rydzyka od MSZ 200 tys. za zasługi w dyplomacji publicznej i odszkodowanie 26 mln za cofnięcia dofinansowania projektu geotermii toruńskiej kończąc na reformie prokuratury. To warto dodać do tego 500zł na dziecko, nic chyba tak nie zachęci innych kulturowo przybyszów jak socjal "na dziecko" tak jak w innych krajach Europy zachodniej.
takeyoudowntown pisze: Jeśli ktoś życzy komuś śmierci i żałuje, że ktoś przeżył wypadek, to to jest wyprana z uczuć bezduszna bestia i śmieć, a nie człowiek.
Możesz być spokojna bo "bestie" są też karane za rządów Pisu kiedy mówią źle np. o uchodźcach, sprawa kobiety z Lublina, co dostała wyrok w zawieszeniu za nienawistne komentarze pod adresem uchodźców. Co ciekawe podobne mówił Mariusz Pudzianowski i jemu zapewne się nic nie stanie, z drugiej strony trzeba wyłapać kontekst, choćby ten Pudzianowskiego.
Oczywiście uważam, że można swoją niechęć wyrazić bardziej oględnie ale jednak, wystarczy posłuchać co oni mówią o nas to by już nie było tak miło. Nas obowiązują pewne zasady jako kraju cywilizowanego, a kogo do niego chcemy przyjmować, niwecząc lata postępu i ucywilizowania? Zatem dyplomatycznie wyrażę, że nie chciałabym mieć w Polsce podobnie do Niemiec, Szwecji, Belgii i Francji. Ale o tym było dużo już na forum, także ze stosownymi linkami do stron.

Muzułmanie robią to samo co w VII w. dokonują ekspansji, niedługo po powstaniu islamu właśnie w VII wieku w ciągu kolejnych dziesięcioleci podbili znaczną część Afryki, która była dla przykładu koptyjska, a teraz jest głownie islamska. Zatrzymywał ich przez cały czas Konstantynopol, a ten upadł kiedy papież odmówił im wsparcia z wiadomych względów bo kościoły wschodnie odmawiały posłuszeństwa papiestwu. Potem powstrzymał ich Jan III Sobieski. Teraz nie ma kto. Jest to czysta ekspansja na fali uchodźstwa, bo czy w każdej wojnie całe państwa opuszczały swoje kraje, nie. Z Syrii uciekały też rodziny chrześcijańskie i w ogóle rodziny, ale na tej fali zaczęła się migracja młodych mężczyzn w wieku rozrodczym, to już nie jest zwykła kwestia uchodźców wojennych. Szkoda, że Angela Merkel tego nie rozumie.
Gaik
super forma
super forma
Posty: 1074
Rejestracja: 21 paź 2008, o 02:00

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Gaik » 6 mar 2016, o 13:27

takeyoudowntown pisze:Wypadek prezydenta Dudy i komentarze Kodowców i nie tylko w internecie. Co sądzicie? Dla mnie dno człowieczeństwa. Ludzie życzą mu śmierci. Jeśli ktoś życzy komuś śmierci i żałuje, że ktoś przeżył wypadek, to to jest wyprana z uczuć bezduszna bestia i śmieć, a nie człowiek.
Śmierć czeka każdego. Widocznie życie jest bezduszną, wypraną z uczuć bestią.
Jeżeli masz władzę to masz możliwość wpływania na życia milionów. Z uczynieniem ich nieznośnymi włącznie. I masz to z własnej woli i starań a nie z nadania siłą. Trzeba się liczyć z tym, że skoro obalenie władzy, która wielu unieszczęśliwia jest trudne to wielu będzie dostrzegało śmierć rządzącego jako szybsze i skuteczne narzędzie.
Jeśli osoba rządząca jest stosunkowo mdła, nie przeszkadza zbyt wielu w ich życiu, nie ingeruje w nie w niechciany sposób zanadto i nie jest postrzegana jako zdolna do zaszkodzenia, to ilość ludzi jaka będzie jej źle życzyła będzie stosunkowo niewielka a ich determinacja skromna.
Obecnie, Duda nie jest osobą decyzyjną ale wielu postrzega pełnię władzy PiS, czyli Kaczyńskiego, jako zagrażającą dorobkowi kraju.Gdyby nie było prezydenta z tej samej partii to nie byłoby się czego obawiać.To takie myślenie. Co oczywiście nie oznacza, że determinacja jest tak wielka, żeby knuć spiski.Ale kiedy ludzie maja okazję sobie w necie wyrażać zło życzenia to wyrażają. Może to niekulturalnie, nie mieści się w obowiązujących normach, ale nie wszyscy są kulturalni i przestrzegają norm.
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: takeyoudowntown » 6 mar 2016, o 13:43

No, Gaik, nie spodziewałam się usprawiedliwiania takiego zachowania. Ciekawe czy też tak pisałabyś, gdyby śmierci życzyli nam, lesbijkom i gejom. Pewnie nie. Nikt nie zasługuje na takie słowa, żaden normalny człowiek, a tutaj jest przypadek głowy państwa, a nie Kowalskiego. Śmiechy dziennikarzy i kodowców podpisujących się swoimi nazwiskami na Fejsie powinny zostać ukrócone i ukarane. Gdyby to się stało w ich rodzinie, to by się nie śmiali.
Polska nienawiścią stoi, nieważne kto rządzi, zawsze będzie źle dla Polaków.
Be someone who makes you happy
SmokGummifaden
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 347
Rejestracja: 24 lut 2016, o 21:01

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: SmokGummifaden » 6 mar 2016, o 13:55

takeyoudowntown pisze:No, Gaik, nie spodziewałam się usprawiedliwiania takiego zachowania. Ciekawe czy też tak pisałabyś, gdyby śmierci życzyli nam, lesbijkom i gejom. Pewnie nie. Nikt nie zasługuje na takie słowa, żaden normalny człowiek, a tutaj jest przypadek głowy państwa, a nie Kowalskiego. Śmiechy dziennikarzy i kodowców podpisujących się swoimi nazwiskami na Fejsie powinny zostać ukrócone i ukarane. Gdyby to się stało w ich rodzinie, to by się nie śmiali.
Polska nienawiścią stoi, nieważne kto rządzi, zawsze będzie źle dla Polaków.

Take, nie odebrałam tego jakoby Gaik coś pochwalała czy do czegoś nawoływała, raczej pokazała mechanizm jaki wtedy się uruchamia. W Polsce i tak jest wolność słowa w nieco innym wymiarze niż w USA, tam niektóre przestępstwa z zakresu powiedzmy znanej nam mowy nienawiści, nie dość, że nie są przestępstwami to też nie są ścigane z urzędu. Może ktoś kogoś pozwać skoro poczuł się obrażony ale prywatnie. Niektóre przykłady mnie wręcz szokowały i choćby taka historia pewnego wykładowcy z uniwersytetu, jak publicznie powiedział, że jest ateistą, a wiadomo religijni Amerykanie, słali mu groźby (w Polsce uznane byłyby za karalne), życzyli śmierci, modlili się na mszach w kościele aby Bóg zabrał już tego człowieka do siebie, czyli aby umarł. :mrgreen:
A co mamy na naszych polskich forach (czy komentarzach np. na GW, WP, Onet) i co jakby tak każdego zamykać, trochę mnie to śmieszy, bo wybiórczo się każe kogo chce, wspomniana pani z Lublina, a nie pan Pudzianowski. Poza tym większość to są ludzie, którzy bez zastanawianie mówią takie rzeczy, nie sądzę aby ktoś naprawdę komuś życzył śmierci. A weźmy żarty męskie, to też każdy tak myśli np. o własnej żonie. A jak się czasami bagatelizuje jak ktoś komuś realnie zagraża, jakieś sytuacje sąsiedzkie czy coś, to wtedy policja rozkłada ręce "bo on musi coś zrobić" to samo dotyczy chorych psychicznie póki nie zrobi nic jest ok. Może zająć się taką szkodliwością, która jest wymierzona w konkretną osobę, kierowana do kogoś, a nie jakieś ogólne histerie w internecie.
tenira
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 108
Rejestracja: 18 mar 2009, o 01:00

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: tenira » 6 mar 2016, o 14:05

To zawsze było i jest ważne, i zawsze mnie ciekawi: kto w czym widzi niebezpieczeństwo, kto je wyolbrzymia, a kto go niedoszacowuje. Kto jest skłonny się mścić, a kto nie. Kto z kim współodczuwa i od czego to zależy. I tak dalej. W życiu społecznym i prywatnym to jest i będzie istotne. Kiedy byłam młodsza, nie byłam skłonna dostrzegać realności świata w takim stopniu jak teraz. I choć byłam ostrożna, nie widziałam wielu niebezpieczeństw. Teraz (mam 41) wydaje mi się to optymalne, bo nie jestem już ani trochę zależna zależnością młodziutkiej osoby, ani też zalękniona lękiem osoby starzejącej się i tracącej wpływ. I ciekawe jak będzie z tym moim przewidywaniem co do rozwoju wypadków.
Mam pytanie do Alteny, jeśli może odpowiedzieć, oczywiście: czy teraz mieszkasz już w Polsce, czy nadal poza granicami? Bo ciekawiłoby mnie z jakiej piszesz perspektywy.
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Altena_Q » 6 mar 2016, o 14:17

Lat mam prawie tyle samo co Ty i nie mieszkam w Polsce. I właśnie - widzę potęgujący się strach co niektórych znajomych w Polsce, tyle, że to nie jest strach rzeczywisty, ale upajanie się teoriami spiskowymi, na zasadzie im bardziej się nakręcę tym lepiej, zaczyna się od krytyki władzy, a kończy na przepowiedniach końca świata w ciągu najbliższych trzech lat - i szczerze, uważam to za niezbyt dojrzałe. Szczególnie tę tendencje do stawiania się ponad wszystkimi, którzy piszą bardziej optymistycznie na zasadzie "oj tak, ty zobaczysz, życie ci dziecko pokaże, jak źle będzie." To jest takie bardzo polskie, chociaż nie, nie tylko polskie. To jest narodowy syndrom stresu pourazowego jaki jest w każdym kraju, który był jakoś stosunkowo niedawno okupowany. Wypatrywanie zagrożenia, gdzie jest wróg, wieczna czujność, czekanie na uderzenie pioruna - co więcej, traktowanie tego jako zaletę, jako coś co wyróżnia, co czyni bardziej dorosłym, świadomym, i daje przy tym ładną wymówkę, aby się chować, mniej starać, nie marzyć, nie wierzyć w lepszą przyszłość, nie walczyć o swoje, bo i tak, bo rząd, bo wojna, bo meteoryt na łeb spadnie. Taki pasywny pesymizm, robienie z siebie ofiary systemu i męczennika. Tego właśnie u ludzi nie lubię. Sami siedzą w psychicznym dole i za wszelką ceną chcą ściągać do siebie innych.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
SmokGummifaden
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 347
Rejestracja: 24 lut 2016, o 21:01

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: SmokGummifaden » 6 mar 2016, o 14:26

No dobrze, a co powiecie na to, że ktoś jednak wybrał ten PIS? Kto? Te same osoby co lubują się w martyrologii jakiejkolwiek, te co nie glosowały bo nie miały na kogo bo i tak będzie to samo. Kiedy można działać trzeba działać, nie potem narzekać. Nagle cały naród przeciwko pis i co "naród" przegrał z "garstką" fanów pis, może jednak nie taką garstką. ;-)
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: ImaSumak » 6 mar 2016, o 16:54

Altena_Q pisze:Lat mam prawie tyle samo co Ty i nie mieszkam w Polsce. I właśnie - widzę potęgujący się strach co niektórych znajomych w Polsce, tyle, że to nie jest strach rzeczywisty, ale upajanie się teoriami spiskowymi, na zasadzie im bardziej się nakręcę tym lepiej, zaczyna się od krytyki władzy, a kończy na przepowiedniach końca świata w ciągu najbliższych trzech lat - i szczerze, uważam to za niezbyt dojrzałe. Szczególnie tę tendencje do stawiania się ponad wszystkimi, którzy piszą bardziej optymistycznie na zasadzie "oj tak, ty zobaczysz, życie ci dziecko pokaże, jak źle będzie." To jest takie bardzo polskie, chociaż nie, nie tylko polskie. To jest narodowy syndrom stresu pourazowego jaki jest w każdym kraju, który był jakoś stosunkowo niedawno okupowany. Wypatrywanie zagrożenia, gdzie jest wróg, wieczna czujność, czekanie na uderzenie pioruna - co więcej, traktowanie tego jako zaletę, jako coś co wyróżnia, co czyni bardziej dorosłym, świadomym, i daje przy tym ładną wymówkę, aby się chować, mniej starać, nie marzyć, nie wierzyć w lepszą przyszłość, nie walczyć o swoje, bo i tak, bo rząd, bo wojna, bo meteoryt na łeb spadnie. Taki pasywny pesymizm, robienie z siebie ofiary systemu i męczennika. Tego właśnie u ludzi nie lubię. Sami siedzą w psychicznym dole i za wszelką ceną chcą ściągać do siebie innych.
Anglicy nazywają Polaków grumpy, co też o czymś świadczy.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Altena_Q » 6 mar 2016, o 17:06

Imo, nie tylko Anglicy :D Pamiętam jak kiedyś znajoma Chorwatka stwierdziła, że poznała po moich kolegach, że są z Polski po tym, że zawsze mają smutne miny.

A tak w ogóle, to dobre pytanie poprzedniczki - no właśnie, gdzie teraz ten cały elektorat PISu, bo jakoś nie słychać aby świętował (to znaczy pomijam takie arcydzieła jak nowe pieśni w TV Trwam), a przecież ktoś ich wybrał :?

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: ImaSumak » 6 mar 2016, o 17:24

Mnie się wydaje, że elektorat PiSu ma się całkiem dobrze. Nie mają powodu do niezadowolenia, wręcz przeciwnie. Zresztą przecież nawet na tym forum są ich zwolenniczki, więc mogą wyjaśnić.
Lubię kiedy kobieta...
tenira
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 108
Rejestracja: 18 mar 2009, o 01:00

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: tenira » 6 mar 2016, o 18:44

Alteno, otarłaś się o post obraźliwy dla mnie. Czy to reakcja na moje pytanie o miejsce zamieszkania? No i fakt, wiele spraw tutejszych nie będzie Ciebie dotyczyć, więc skąd wiesz, że nasz strach jest nierzeczywisty? Bo Ty tak oceniasz? Oceniam Twoją wypowiedź - nie Ciebie - jako bardzo niefajną i właśnie niedojrzałą. Oceniającą, napastliwą, uogólniającą. Nie obronisz jej, bo się nie da. To Twój pogląd i masz prawo go wyrażać, ale ocierasz się o coś paskudnego, co przypisujesz innym. Atakujesz nie atakowana. Ja nie sugerowałam Ci niczego niefajnego. Ale każda obnaża się tutaj sama.
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Altena_Q » 6 mar 2016, o 19:14

A mnie zastanawia, która część mojej wypowiedzi była personalna. Ja nie mniej ni więcej opisałam szersze zjawisko, które obserwuję, szczególnie w necie.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: takeyoudowntown » 6 mar 2016, o 20:55

Czy jest coś takiego jak elektorat Pisu, czyli ludzie twardo zawsze stojący za tą partią, znający jej cele i zamiary, mogący o niej długo i z pasją opowiadać i nawoływać do głosowania? Takich ludzi jest garstka, chyba większość to starsi katolicy.
Na PiS zagłosowały dwie grupy ludzi:
1. ci chcący 500zł na dziecko. Dziś się słyszy o prośbach do pracodawców o obniżenie pensji, aby jeszcze na to pierwsze dostać, szaleństwo.
2. ci, co uwierzyli, że PiS niby prawicowy, uchroni nas przed uchodźcami. Nastroje antyimigracyjne były potężne, więc w tej grupie są wszyscy patrioci i "patrioci", a tych jest wielu w Polsce. Czytałam dziś, że kibice piłkarscy napisali list do pani premier z zapewnieniem, że stoją po jej stronie i wspierają.

Te dwie grupy przesądziły o wygranej PiS-u. Wątpię, czy oni cokolwiek wiedzą o ich programie, poprzednich rządach i ekonomii. Ludzie myślą nadal jeszcze socjalistycznie, czyli partia coś da, to dobrze, trzeba zagłosować.
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: babette_h » 6 mar 2016, o 22:40

takeyoudowntown pisze:(...)
Na PiS zagłosowały dwie grupy ludzi:
1. ci chcący 500zł na dziecko. Dziś się słyszy o prośbach do pracodawców o obniżenie pensji, aby jeszcze na to pierwsze dostać, szaleństwo.
2. ci, co uwierzyli, że PiS niby prawicowy, uchroni nas przed uchodźcami. Nastroje antyimigracyjne były potężne, więc w tej grupie są wszyscy patrioci i "patrioci", a tych jest wielu w Polsce. Czytałam dziś, że kibice piłkarscy napisali list do pani premier z zapewnieniem, że stoją po jej stronie i wspierają. (...)
i 3. Krystian Legierski*



* tj. osoby, które niby do PiSu mają daleko, ale chcąc "ukarać" PO strzeliły sobie w kolano.

Altena_Q pisze:A mnie zastanawia, która część mojej wypowiedzi była personalna. Ja nie mniej ni więcej opisałam szersze zjawisko, które obserwuję, szczególnie w necie.
A ja Twojego posta nie odebrałam jako obraźliwy, ale poczułam się skarcona przez koleżankę, która do Polski kawałek ma, ale wie lepiej czego się bać, a czego nie ;)
Moim zdaniem zmiany prawa, które już zaszły (podsłuchy bez nakazu, bez poinformowania podsłuchiwanego po fakcie), planowane - zablokowanie obrotu ziemią rolną, usankcjonowanie dowodów sądowych zdobytych nielegalnie, planowana zmiana Konstytucji, zablokowanie Trybunału, przepychanki z Komisją Wenecką - to wszystko działania, które oddalają nas na peryferia UE/NATO i przesuwają w orbitę Rosji. Jesli to nie jest działanie planowe, to Putin musi się z prezentu cieszyć jak dziecko...
Na nas, proste użytkowniczki (i użytkowników ;)) tego forum, to jeszcze nie czas, bo teraz są bardziej istotne sprawy jak obsadzanie spółek Skarbu Państwa, ale za jakiś czas... - identyfikacja osób to żaden problem, takie dane mogą "wyciec", a co z nimi zrobi pracodawca czy sąsiad, to naprawdę trudno przewidzieć.
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
SmokGummifaden
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 347
Rejestracja: 24 lut 2016, o 21:01

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: SmokGummifaden » 6 mar 2016, o 23:17

takeyoudowntown pisze: 2. ci, co uwierzyli, że PiS niby prawicowy, uchroni nas przed uchodźcami.
Widzę, że podchwyciłaś to co pisałam, z tym, że ja nie głosowałam na pis, a myśleć, mieć nadzieję, wnioskować to sobie mogę.
babette_h pisze:Na nas, proste użytkowniczki (i użytkowników ;)) tego forum
Zapewne też jest tu wiele prostych użytkowniczek tego forum co nie głosowały bo nie miały na kogo. ;-) Także i one pośrednio wybrały pis:-).
babette_h pisze: ale poczułam się skarcona przez koleżankę, która do Polski kawałek ma, ale wie lepiej czego się bać, a czego nie ;)
Są tu takie co mają znacznie dalej do Polski niż kawałek, a wypowiadały się na rożne tematy. :-)
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: ImaSumak » 6 mar 2016, o 23:29

Nie bagatelizowałabym też kwestii koni czy żubrów, pisząc prozaicznie. Miało być inaczej. Miało nie być kolesiostwa, a jest bardziej niestety. Szkoda mi przyrody, bo ta przecież nikomu nie zawiniła.
Cieszę się, że nie przeszła ustawa o prawie łowieckim. Że PiS pod naciskami się z niej wycofał. Udział dzieci w polowaniach, zgoda na pistolety oraz strzelanie do psów już 100 metrów od zabudowań mieszkalnych, to była dla mnie jakaś paranoja...
No i ta konieczność wyrębu Puszczy Białowieskiej, czy wycofanie się z programów ekologicznych, unijnych na rzecz geotermalnych coś tam ojca Rydzyka... Przykre.

Mój wielki przyjaciel jest PiSowcem (jeszcze). W piątek wymieniliśmy poglądy na temat bieżących spraw w Polsce. O dziwo zaczął się wstydzić tego co PiS wyrabia i zaczyna mu brakować słów. Wstydzi się i zaczyna być bezradny. Z zagranicy to faktycznie wygląda nieco inaczej niż z perspektywy polskiej. Jest więcej luzu, choć z drugiej strony zwraca się uwagę na inne rzeczy. Bardzo niefajnie jest np. słuchać o tym, że z powodu Polski szczyt unijny przedłużył się o kilkanaście godzin, bo Polska nie chcąc żadnych uchodźców i łożenia na nich, z drugiej strony walczyła do końca o to by WB płaciła świadczenia na rzecz dzieci Polaków pracujących w WB, których dzieci mieszkają w Polsce. Nawet Grupa Wyszehradzka się z tego wyłamała. Nikt tego nie rozumie, tylko Polacy tak oszukują. Dla wszystkich naturalnym jest, że łoży się na te dzieci, które potem będą podatnikiem danego państwa. Państwo wychowuje sobie i łoży na swoich obywateli. My plujemy na Unię, na imigrantów. Ciekawa jestem który Polak zgodziłby się na łożenie pieniędzy na dzieci niepolskie, mieszkające tam gdzieś w Europie. Wstyd.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Altena_Q » 6 mar 2016, o 23:32

babette_h pisze: A ja Twojego posta nie odebrałam jako obraźliwy, ale poczułam się skarcona przez koleżankę, która do Polski kawałek ma, ale wie lepiej czego się bać, a czego nie ;)
Moim zdaniem zmiany prawa, które już zaszły (podsłuchy bez nakazu, bez poinformowania podsłuchiwanego po fakcie), planowane - zablokowanie obrotu ziemią rolną, usankcjonowanie dowodów sądowych zdobytych nielegalnie, planowana zmiana Konstytucji, zablokowanie Trybunału, przepychanki z Komisją Wenecką - to wszystko działania, które oddalają nas na peryferia UE/NATO i przesuwają w orbitę Rosji. Jesli to nie jest działanie planowe, to Putin musi się z prezentu cieszyć jak dziecko...
Na nas, proste użytkowniczki (i użytkowników ;)) tego forum, to jeszcze nie czas, bo teraz są bardziej istotne sprawy jak obsadzanie spółek Skarbu Państwa, ale za jakiś czas... - identyfikacja osób to żaden problem, takie dane mogą "wyciec", a co z nimi zrobi pracodawca czy sąsiad, to naprawdę trudno przewidzieć.
Ma mniejszy, niż by chciała `` I jeździ regularnie, bo musi :) Ale poważnie, to mi zupełnie o coś nnego chodziło. Jasne, że obecnie jak się włącza wiadomości do jeden absurd goni drugi - chociaż zaraz, kiedyś było inaczej? Nie pamiętam czasów, żeby strony z wiadomościami informowały o czymś innym niż nadchodzące katastrofy. Niemniej, jak się człowiek tylko tym będzie zajmował i nakręcał, to łatwo o popadnięcie w paranoje. I nie mam na myśli kogokolwiek z tego forum akurat, aby nie było. Ale mam przypadki z realnego życia kobiet, która boją się własnego cienia, w necie im ktoś dane ukradnie, wycieczka za granicę - wiadomości mówiły o eboli, o Jezus Maria, boją się wejść do metra, bo się zarażą, do Polski ma przyjechać paru arabów - ratunku inwazja, Syria wysiada.
A jak już mowa o danych, to tak logicznie, co ten pracodawca czy sąsiad z nimi zrobi? Bo serio nie wiem.
Czy naprawdę bycie realistą musi się równać byciu pesymistą i tworzenia samych czarnych scenariuszy? Czy śledzenie tylko tego, co najgorsze w mediach nie jest także selektywnym patrzeniem na rzeczywistość? Skupiania się tylko na możliwych katastrofach? A gdzie druga strona medalu/życia?

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: babette_h » 7 mar 2016, o 00:02

Altena_Q pisze: A jak już mowa o danych, to tak logicznie, co ten pracodawca czy sąsiad z nimi zrobi? Bo serio nie wiem.
Po pierwsze, to ja sobie po prostu nie życzę, żeby ktokolwiek sprawdzał bez istotnej przyczyny/podejrzenia i udostępniał moje dane. Dotychczas miałam do tego prawo, ale teraz nie jestem go pewna.

Logicznie to nie wiem, ale może przyjdzie spuścić wpierdol? Porysuje samochód albo wybije szybę jak w środę w siedzibie Lambdy? Takie tam drobiazgi, nie liczy się właściwie i nikt normalny tego ścigać nie będzie.
Młodzież kibolsko-patriotyczna weźmie (właściwie dziwię się, że jeszcze nie wzięła) świetlanego przykładu z Mateczki Rosji, gdzie ogoleni chłopcy umawiają się na niby homo-randki, a kończy się ciężkim biciem złapanego.
Co do szefa, to też może lesb nie lubić i w obliczu zwolnień spowodowanych wzrostem podatków (za rok, maksymalnie dwa) wybór będzie miał prostszy, a w klimacie wzmożenia narodowo-religijnego trzeba tępić innych, bo inni to wrogowie i przyczyny nieszcześć własnych. Tacy imigranci, tylko na miejscu.

Mnie strach życia nie paraliżuje, to nie ten poziom. Ja tylko uważam, że to możliwe.
Za niemożliwe uważałam zajęcie Krymu przez Rosję. :rotfl:
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Altena_Q » 7 mar 2016, o 00:19

Jakby mi kto porysował samochód czy wybił szybę to bym zgłaszała na policję tak długo, aż by się zajęli :shock: Zresztą widzę, że lambda nie siedzi cicho.
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1, ... iurze.html
Młodzież kibolska wzięła już dawno wiele przykładów, już jak byłam dzieciakiem to straszyli mnie skinami, co w biały dzień pocieli jakiejś dziewczynie twarz.

Czy ja mówię, że nie ma przestępstw? Rany, u nas ostatnio była sprawa trenera futbolu, który okazał się pedofilem. W tej chwili kiedy piszę tego posta ileś setek ludzi umiera z głodu. W tj chwili ileś setek gwałconych kobiet modli się o śmierć. Kolejną wioskę napadają terroryści, kolejne dziewczynki zostają obrzezane.
Jak uświadomię sobie to wszystko, co się dzieje w tej właśnie chwili na świecie, to mam ochotę natychmiast ukręcić sobie szubienicę, bo w takim piekle nie sposób żyć. Mam to zrobić?

Czy może jednak szukać też czegoś innego, przeglądając wiadomości? O tym cały czas piszę.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: babette_h » 7 mar 2016, o 00:37

Altena_Q pisze:Jakby mi kto porysował samochód czy wybił szybę to bym zgłaszała na policję tak długo, aż by się zajęli :shock: Zresztą widzę, że lambda nie siedzi cicho.
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1, ... iurze.html
No, ciekawe czy znów policja nie wykryje sprawców.
Lambda zresztą to co innego niż osoba prywatna, której na rozgłosie nie musi zależeć.
Altena_Q pisze:Młodzież kibolska wzięła już dawno wiele przykładów, już jak byłam dzieciakiem to straszyli mnie skinami, co w biały dzień pocieli jakiejś dziewczynie twarz.
Ale wiesz, wcześniej skini to była niewielka subkultura przestępcza, teraz to jest młodzież patriotyczna, która odbywa zjazdy na Jasnej Górze i czerpie z dziedzictwa żołnierzy wyklętych.
Altena_Q pisze:Czy ja mówię, że nie ma przestępstw? Rany, u nas ostatnio była sprawa trenera futbolu, który okazał się pedofilem. W tej chwili kiedy piszę tego posta ileś setek ludzi umiera z głodu. W tj chwili ileś setek gwałconych kobiet modli się o śmierć. Kolejną wioskę napadają terroryści, kolejne dziewczynki zostają obrzezane.
Jak uświadomię sobie to wszystko, co się dzieje w tej właśnie chwili na świecie, to mam ochotę natychmiast ukręcić sobie szubienicę, bo w takim piekle nie sposób żyć. Mam to zrobić?

Czy może jednak szukać też czegoś innego, przeglądając wiadomości? O tym cały czas piszę.
Bo piszemy o różnych sprawach, ja o tym, że dzieje się raczej słabo, a Ty czy w związku z tym warto/niewarto żyć.
Może to kwestia tematu, dystansu od źródła, może konstrukcji psychicznej, ale chyba się nie dogadamy. :)
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
SmokGummifaden
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 347
Rejestracja: 24 lut 2016, o 21:01

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: SmokGummifaden » 7 mar 2016, o 18:45

Tak można wyczytać różne rzeczy z tych postów, już daruję sobie cytowanie ale zaskakuje mnie, że niektóre panie bardziej boją się pisu niż zalewu kulturą i ludnością islamską (w tej skali). W końcu w tej kulturze lekko nie mają kobiety hetero, a co dopiero homo.
ODPOWIEDZ