Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: takeyoudowntown » 7 mar 2016, o 19:23

Smoku, można to wytłumaczyć tym, że chęć pomocy to nic złego i że nie każdy uchodźca to od razu terrorysta. Powinno się pomagać poszkodowanym, którzy szanują tę pomoc i nową kulturę, w jakiej przyszło jej żyć. Problem w tym, że nie wszyscy wśród nich są fajni, normalni i nie będą chcieli nas wysadzać. Dziś słyszałam komunikat, że ISIS planuje kolejne spektakularne ataki w Europie.
Myślę, że zwolennicy tego najazdu nie łączą terroryzmu z uchodźcami. Myślą, że ta fala imigracyjna jest bezpieczna. Podają różne argumenty jak to, że Polacy też uciekali i im pomagano. Owszem, ale oni nie byli złoczyńcami, szanowali ludzi, nie słyszymy o atakach Polaków na inne kraje i kulturę. Przyjęliśmy do siebie wielu zbiegłych Ukraińców w ostatnim czasie. Są jakieś problemy z nimi? Pobicia, gwałty, napaście? Nie. Islam to religia ataku i to trzeba zrozumieć.

Z drugiej strony też trzeba pamiętać, że nie każdy islamista to szalony zamachowiec. Są zwyczajni wierni w tej religii również. A nawet są Polacy, którzy przestali wierzyć w Jezusa i przeszli na Islam, modlą się i tyle, nic złego nie czynią.

Jednak to, co teraz ma miejsce, to sukcesywne zalewanie Europy islamską krwią. Zacznie się zaraz łączenie się w pary z Europejkami i płodzenie na pół islamskich dzieci, a potem tylko islamskich. Dużo się słyszy, że kobiety hetero lubią egzotyczne klimaty erotyczne i brązowi chłopcy mają u nich poklask, więc pójdzie im łatwo. Białe rękawiczki, uśmiech, seks, związek. Tak się dziś podbija kraje.
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: osiol » 7 mar 2016, o 19:28

Można to także wytłumaczyć prościej: to jest wątek o PISie a nie o uchodźcach.
SmokGummifaden
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 347
Rejestracja: 24 lut 2016, o 21:01

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: SmokGummifaden » 7 mar 2016, o 19:37

osiol pisze:Można to także wytłumaczyć prościej: to jest wątek o PISie a nie o uchodźcach.
O dzięki za zwrócenie uwagi. :batman: A to jest wątek o jedzeniu, a nie religii i obsesji religijnej jednej foremki: http://kobiety-kobietom.com/forum/viewt ... 70#p725948


Można by dodać też wyjaśnienie czy mogą się wypowiadać osoby mieszkające zagranica i mianowicie w jakiej odległości konkretnie, bo też tu jakiś problem na tym tle powstał, ale może nie czytałaś Ośle. :-)
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: dobranocka14 » 7 mar 2016, o 19:49

A propos uchodźców, przypomina mi się występ Kryszaka w jakimś mieście:
Kryszak stoi na scenie i pyta publiczności – mamy problem z uchodźcami?
Cisza
No, mamy czy nie mamy?
Publiczność gromko – mamy!
Na co Kryszak – no właśnie – problem z uchodźcami mamy tylko uchodźców nie mamy.

Inaczej mówiąc koszula bliższa ciału, czyli dlaczego działania PiS są na ten czas bardziej zajmujące.
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: takeyoudowntown » 7 mar 2016, o 20:21

osiol pisze:Można to także wytłumaczyć prościej: to jest wątek o PISie a nie o uchodźcach.
Polityka zagraniczna i wewnętrzna chcąc nie chcąc zawsze się łączą.
Obietnice Pisu dotyczące polityki zagranicznej bardzo pomogły mu wygrać.
Be someone who makes you happy
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: justsomebody10 » 7 mar 2016, o 23:37

Wracając do tematu PiS-u, Kaczyński ogłosił dziś, że pod flagą biało-czerwoną mają prawo chodzić tylko prawdziwi Polacy, czyli wiadomo kto – tylko ci popierający rząd i jedyną słuszną partię. „Kochany” prezydent z fałszywym uśmieszkiem napomina sędziów Trybunału, żeby postępowali zgodnie z prawem, bo jak to można łamać prawo…. I Piotrowicz… O ubóstwie intelektualnym posła Jakiego już nie wspomnę. I rusza wspaniała komisja. Czołowy „ekspert” machający do dziennikarzy… Kabaret.
babeczkaJakJa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 70
Rejestracja: 26 mar 2014, o 12:52

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: babeczkaJakJa » 8 mar 2016, o 11:04

Kabaret, jeszcze ten motyw z oponami. Widać, że nie ma u nas Franka Underwooda, zeby zprbić to porządnie ;)
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: babette_h » 9 mar 2016, o 20:15

Parafrazując klasyka:
Szanowni Państwo, 9. marca 2016 skończyła sie w Polsce demokracja.
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: takeyoudowntown » 9 mar 2016, o 20:20

Poruszenie prawicy i Pisowców po występie Macieja Stuhra żałosne i niepotrzebne. Z takich tematów można się śmiać, jeśli żart jest nieprzegięty, na poziomie, w dobrym tonie i w granicach rozsądku, nikogo nie obraża. Ja uważam tę zabawną zapowiedź za udaną i nie wiem po co te wszystkie oburzone teksty, przywoływanie postaci jego ojca i nazywanie go chamem i gorzej. Polska kraj smutnych, traktujących politykę jak wyrocznię i świętość ludzi. U nas nie ma tego politycznego luzu, który jest obecny w USA, bardzo mi się podobają tam kampanie wyborcze na przykład. U nas nie, u nas trzeba płakać, krzyczeć, drzeć koty z oponentami i co rok na kolanach do Częstochowy.
Be someone who makes you happy
Gaik
super forma
super forma
Posty: 1074
Rejestracja: 21 paź 2008, o 02:00

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Gaik » 10 mar 2016, o 21:30

A ja mam dziś taki apel.Jeśli, któraś, która sympatyzuje z którąkolwiek lub żadna partią na politycznej scenie, nie jest zainteresowana zniesieniem trójpodziału władzy w kraju, to niech ruszy na Al. Ujazdowskie w Warszawie śpiewać ,,Beata publikuj wyrok".
Herbata gratis.Nawet pożywić się daje i ogrzać choć śpiwory i koce zawsze w cenie.
Aktualne oczywiście do czasu opublikowania(uznania?)wyroku przez Panią Beatę Szydło i resztę rządzących.
Trochę żałuję braku ogniska i tańców rytualnych, ale jakaś muzyka bywa.
Niech dobra zmiana nie dotyka dobrych rozwiązań!Taką mam opinię.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: dobranocka14 » 10 mar 2016, o 23:04

Gaik pisze:A ja mam dziś taki apel.Jeśli, któraś, która sympatyzuje z którąkolwiek lub żadna partią na politycznej scenie, nie jest zainteresowana zniesieniem trójpodziału władzy w kraju, to niech ruszy na Al. Ujazdowskie w Warszawie śpiewać ...
Tak trochę żartem, dziś usłyszałam w którejś z audycji radiowych jak wygląda obecnie zachowanie trójpodziału władzy w Polsce: rano Prezes wydaje polecenia Prezydentowi, w południe Premierowi a wieczorem TK.
Zofia78
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 112
Rejestracja: 29 cze 2013, o 10:53

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Zofia78 » 11 mar 2016, o 23:13

Jutro o 12 pod Trybunał, kto się czuje obywatelką, to zapraszamy. Ja jadę z powodów następujących: 1. muszę coś robić w tej sprawie, a nic innego robić nie umiem/ nie mogę; 2. atmosfera na manifestacjach i marszach jest wspaniała, zupełnie niepolityczna, daje nadzieję, że "jeszcze będzie normalnie"; 3. no i po prostu wkurza mnie, że się przestałam czuć wolna i bezpieczna w ukochanej Polsce. Zachęcam wszystkich, których wkurza to, co się dzieje ostatnio.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: ImaSumak » 12 mar 2016, o 01:02

Wiem, że to trywialne, ale trzymam za Was kciuki! :kwiatek:
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
pstryk27
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 155
Rejestracja: 4 lis 2013, o 09:27

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: pstryk27 » 13 mar 2016, o 09:54

justsomebody10 pisze:Wracając do tematu PiS-u, Kaczyński ogłosił dziś, że pod flagą biało-czerwoną mają prawo chodzić tylko prawdziwi Polacy, czyli wiadomo kto – tylko ci popierający rząd i jedyną słuszną partię.
Nie sądzę, że Kaczyński mówi do Ciebie czy do mnie. On się rozlicza z postkomunistami, a konflikt dotyczy grupy politycznej, szkoda, że musimy w tym uczestniczyć.
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: osiol » 13 mar 2016, o 14:34

Ale z którymi? Ze Stanisławem Piotrowiczem też? Czy tylko z tymi którzy nie popierają pisu?
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: dalidaa » 13 mar 2016, o 15:37

Czytając wiadomości i komentarze pod spodem (Onet, WP, Interia etc.) nie sposób czuć się jak nie-Polka.

A Polką się czuję i ubolewam nad tym zrzuceniem mnie i innych mi podobnych do roli społecznego marginesu:
-bo nie jestem katoliczką (a mimo to popieram aktualnego papieża, wbrew polskiemu klerowi),
-bo nie zgadzam się z rządem (kiedy rozdaje nasze pieniądze na Rydzyka i swoje plany polityczne),
-bo "nie wierzę", że "społeczne" obietnice PiS są DARMOWE,
-bo nie chcę mieć tu państwa wyznaniowego,
-bo boję się religijnych fanatyków (tak, katolików też),
-bo nie mam dzieci i nie chcę ich mieć (przynajmniej na razie),
-bo nie jestem hetero,
-bo uważam manipulowanie mediami za przykład ograniczania wolności (rozdmuchuje się nieważne w tym momencie sprawy, żeby przeprowadzić reformy na chybcika),
-bo sankcjonuje się teorię zamachu (może był, ale nawet jeśli to są lepsze sposoby na zbadanie tego, niż wydawanie kasy na film z budżetu i dawanie najbardziej newralgicznej pozycji w polityce szarlatanowi jakim jest szef MON).
-bo wkurza mnie, że Wałęsę (dobra, nie był ideałem, nikt z nas nie był, ale był symbolem zmian) spycha się do roli komucha, który Państwu tylko zaszkodził, jakby kompletnie ignorując jego rolę,
-bo nie mogę patrzeć na olewanie ludzi i przeprowadzanie nieprzemyślanych zmian w tempie, które niestety sprzyja wielu pomyłkom,
-bo hipokryzja pt. my Rząd "prosimy Komisję Wenecką o opinię" a potem stwierdzanie, że "Komisja Wenecka to lewacko-liberalne ugrupowanie, które żeruje na Państwach konserwatywnych i mamy w d.. jej opinię" jest ŻENUJĄCA i doprowadza do rozpaczy tak samo jak posiadanie "komuchów" w swoich szeregach, ale wytykanie ich innym partiom, jak czepianie się PO za 2 sędziów wybranych niekonstytucyjnie, a rozwalenie całego TK i sparaliżowanie jego pracy,
- bo rozdają stanowiska ludziom, którzy pojęcia o takiej robocie nie mają (stadniny koni),
-bo nikt z rządu nie ma odwagi ukrócić samowolki takich aniołków jak nie-profesor Pawłowicz, odciąć się od jadu tej postaci i tego w jak paskudny sposób obraża ludzi, jak miesza i jak fatalnym jest przykładem dla młodych ludzi i to mnie też doprowadza do szału.

Nikt nie widzi, że część tych reform będzie nas kosztować fortunę? Że zaczynamy cofać się i to bardzo odwołując reformy z dnia na dzień, ale nie mając pomysłu jak sobie poradzić ze skutkami (brak miejsca dla 6latków w przedszkolach, brak urzędników do obsługi programu 500+ i brak kasy w województwach na pensje dla owych ludzi?).

Reformy byłyby super, gdyby były dobrze zaplanowane. Gdyby nie łamano konstytucji przy okazji.
W mojej miejscowości już zaczyna się zamykanie sklepów w niedzielę. Właściciele zaczynają być przezorni.
Miejsc w przedszkolach nie ma, bo przedszkolanki pozwalniano, nie ma wolnych sal, bo niektóre budynki sprzedano, zostały te pomniejsze, przedszkola się połączyły.
Co będzie dalej?

Znów podzielono kraj na PRAWDZIWYCH Polaków, tych, którym się należy i tych złych, czytajmy: całą resztę.
Znów chore teorie i przywiązywanie nadmiernej wagi do historii, zwłaszcza tej, która jest rządowi na rękę zaczyna hamować rozwój.

A czarę goryczy, przynajmniej moją, przelał pomysł stworzenia obrony terytorialnej, której celem "będzie wzmocnienie chrześcijańskich fundamentów polskiego systemu obronnego". Chrześcijanin odkłada miecz na bok, chrześcijanin wojuje miłością, a nie wojskiem. Powiedzmy sobie prawdę - chodzi o KATOLIKÓW, nie żebym miała coś do ludzi wierzących w Kościół, ale mam problem z wplątywaniem religii w sprawy Państwa tak bardzo, że tworzy się znów rzeszę "krzyżowców" jak za czasów średniowiecza.
Zamiast zawodowych żołnierzy (dla Państwa), którzy Państwa a nie religii chcą bronić, będziemy mieć w każdym powiecie min 100 osób z konkretnym światopoglądem mających na podorędziu magazyny z bronią. Armię pachołków rządu gotowych stłumić każde manifestacje czy powstania. Jak mam w rodzinie żołnierzy i cenię ich bardzo, to takie wyjście, podział na wierzących i nie-wierzących jest bardzo nie na miejscu.

I nie dziwi mnie, że FAS pisze o pomyśle zmiany szczytu NATO. Bo bliżej nam za niedługo będzie do Rosji niż UE.

Krew mnie zalała jak nadrabiałam zaległą prasówkę. Chciałam dać PiSowi czas, czekałam licząc, że wcale nie musi być aż tak źle, jak niektórzy wróżyli.
Nie chciałam być tam "gdzie stało ZOMO", miałam nadzieję, że ku uciesze wszystkich dobrze wykorzystają swoją szansę, że będą się bali gwałtownych działań, miałam nadzieję, że nie trzeba się ich bać. ZONK.

Do tej pory się przyglądałam, teraz jestem "społecznie poruszona".
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: justsomebody10 » 13 mar 2016, o 16:03

pstryk27 pisze:
justsomebody10 pisze:Wracając do tematu PiS-u, Kaczyński ogłosił dziś, że pod flagą biało-czerwoną mają prawo chodzić tylko prawdziwi Polacy, czyli wiadomo kto – tylko ci popierający rząd i jedyną słuszną partię.
Nie sądzę, że Kaczyński mówi do Ciebie czy do mnie. On się rozlicza z postkomunistami, a konflikt dotyczy grupy politycznej, szkoda, że musimy w tym uczestniczyć.
Wątpię. U Kaczyńskiego nie widzę chęci do rozliczenia z postkomunistami, a głównie z tymi, którzy go nie popierają. A wtedy nieważne, kim jesteś, bo od razu zakwalifikują Cię jako członka bandy "komunistów i złodziei. To świetna metoda na obrzydzenie KOD-u czy jakichkolwiek innych protestów. Protestujących trzeba poniżyć, utożsamić z tymi, którzy nie mogą się pogodzić z przegraną, ośmieszyć, bo wtedy nie trzeba protestów brać na poważnie. Przecież lepiej manipulować, że protestujący walczą w obronie poprzednio rządzących, niż przyznać, ze samemu łamie się prawo, a to ludzi wkurza i wyprowadza na ulicę.
Słucham od pewnego czasu Radia Maryja (nie dla przyjemności :D ) i ręce opadają słuchając, co mówią na tej antenie politycy i czego dotyczą audycje. Ostatnio była retransmisja przemówienia/wykładu Macierewicza o terroryzmie. Niezła manipulacja. Między faktami dotyczącymi terroryzmu, co któreś zdanie jakas aluzja co do KOD-u i wystąpień społecznych w Polsce. Wszystko tak poskładane, żeby słuchasz odniósł wrażenie, że protesty w Polsce to część międzynarodowego spisku Rosji oraz wstęp do aktów terrorystycznych w Polsce.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: ImaSumak » 13 mar 2016, o 16:24

dalidaa pisze: -bo nikt z rządu nie ma odwagi ukrócić samowolki takich aniołków jak nie-profesor Pawłowicz,
Ha, wreszcie ktoś zauważył/napisał, że pani ta profesorem nie jest, ale z tego co widzę, tak tytułowaną być lubi.
dalidaa pisze:Do tej pory się przyglądałam, teraz jestem "społecznie poruszona".
Mam nadzieję, że nie będziemy musiały być wstrząśnięte.
justsomebody10 pisze:Słucham od pewnego czasu Radia Maryja (nie dla przyjemności :D ) i ręce opadają słuchając, co mówią na tej antenie politycy i czego dotyczą audycje. Ostatnio była retransmisja przemówienia/wykładu Macierewicza o terroryzmie. Niezła manipulacja. Między faktami dotyczącymi terroryzmu, co któreś zdanie jakas aluzja co do KOD-u i wystąpień społecznych w Polsce. Wszystko tak poskładane, żeby słuchasz odniósł wrażenie, że protesty w Polsce to część międzynarodowego spisku Rosji oraz wstęp do aktów terrorystycznych w Polsce.
Zawsze w Polsce słuchałam Radia Maryja, zwłaszcza nocą. Jestem absolutną fanką. Żałuję, że tutaj nie mogę. Teraz to muszą być naprawdę świetne audycje. Zazdroszczę.
Lubię kiedy kobieta...
adama
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 971
Rejestracja: 12 sie 2014, o 23:07

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: adama » 13 mar 2016, o 16:36

Dalidaa, lubię Ciebie czytać, i tak czasami się zastanawiam, czy to możliwe, ze masz tylko 25 lat ;) :slonko: ?

W kraju demokratycznym najważniejsze są wybory (zobacz co się dzieje w USA) - potem trzeba uszanować wybory i emocje uruchomić w czasie następnej kampanii.

Problemem w Polsce jest obecnie obniżenie się poziomu kształcenia. Nazwanie dawnych szkół zawodowych - studiami - nic nie zmieniana na lepsze. Prawdziwe studiowanie, to coś więcej niż tylko nabywanie czysto rzemieślniczych umiejętności.

Są oczywiście osoby dostatecznie ciekawe świata, które uzupełnią samodzielnie braki w wykształceniu, ale to tylko wyjątki, a nie reguła.

p.s W demokratycznej Grecji (tej niby kolebce) nie wszyscy mieli prawo wyboru....
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: dalidaa » 13 mar 2016, o 16:49

adama pisze:Dalidaa, lubię Ciebie czytać, i tak czasami się zastanawiam, czy to możliwe, ze masz tylko 25 lat ;) :slonko: ?

W kraju demokratycznym najważniejsze są wybory (zobacz co się dzieje w USA) - potem trzeba uszanować wybory i emocje uruchomić w czasie następnej kampanii.

Problemem w Polsce jest obecnie obniżenie się poziomu kształcenia. Nazwanie dawnych szkół zawodowych - studiami - nic nie zmieniana na lepsze. Prawdziwe studiowanie, to coś więcej niż tylko nabywanie czysto rzemieślniczych umiejętności.
Dzięki Adama, welcome back! :D W tym roku kończę 26, ale do listopada daleko :P

Ja bym z przyjemnością zaakceptowała demokratyczny wybór moich współbratymców, owszem, jakbym się dzięki temu co się dzieje po wyborach nie musiała obawiać, że po zmianach jakie może rząd przeprowadzić w konstytucji (i nie tylko) następnych wyborów nie będzie, albo będzie możliwość głosowania tylko na jedyną słuszną partię.
Obawiam się też, że pranie mózgu społeczeństwu (zniewolone media i przykład Just z Radiem Maryja) zamrozi chęć walki, bo ludzie nie zobaczą takiej potrzeby. W końcu życie się jakoś toczy, nie?

Do tej pory nie sądziłam, że możliwe jest to, co się aktualnie dzieje, więc obawiam się co może się stać.
Pytanie tylko: czy ruch społeczny będzie silny na tyle, żeby przyspieszyć kolejne wybory?
Czy mamy na kogo zagłosować nawet jeśli tak by się stało?

Skoro mają Sejm, Senat i Prezydenta nie będzie to łatwe.

Masz rację: poziom kształcenia jest bardzo niski a będzie gorzej mam wrażenie. Szkoda, że tak dajemy się ogłupiać :shock:
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: justsomebody10 » 13 mar 2016, o 17:27

adama pisze: W kraju demokratycznym najważniejsze są wybory (zobacz co się dzieje w USA) - potem trzeba uszanować wybory i emocje uruchomić w czasie następnej kampanii.
Zupełnie się z tym nie zgodzę. Obywatel ma prawo protestować, jeśli władza łamie prawo, konstytucję, dąży do ograniczania praw, itp. Tym różnią się kraje demokratyczne od Rosji, reżimów czy niektórych krajów afrykańskich. Nawet demokratycznie wybrana władza nie może zrobić wszystkiego, czego sobie zażyczy, bo jak napisała wcześniej dalidaa, taka partia mogłaby sobie np. znieść wybory, albo tak zmanipulować prawo, aby uniemożliwić innym zwycięstwo. Każdej władzy można patrzeć na ręce i przywoływać ją do porządku, aby uniknąć władzy absolutnej, sprawowanej w ręku jednej partii. Na tym polega przecież społeczeństwo obywatelskie.
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: justsomebody10 » 13 mar 2016, o 17:33

dalidaa pisze: Do tej pory nie sądziłam, że możliwe jest to, co się aktualnie dzieje, więc obawiam się co może się stać.
Pytanie tylko: czy ruch społeczny będzie silny na tyle, żeby przyspieszyć kolejne wybory?
Czy mamy na kogo zagłosować nawet jeśli tak by się stało?
I tu leży problem. Nie ma alternatywy, bo PiS zjednoczył się z pomniejszymi partiami prawicowymi, Kaczyński sprytnie dał wcześniejszym buntownikom władzę (np. Ziobro, Kurski), więc są mu wdzięczni dwa razy więcej. Partie pozostałe nie zjednoczą się, współpraca wśród polskich partii kiepsko wygląda, więc wolałabym, zeby tych przedwczesnych wyborów nie było.
adama
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 971
Rejestracja: 12 sie 2014, o 23:07

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: adama » 13 mar 2016, o 17:39

justsomebody10 pisze:
adama pisze: W kraju demokratycznym najważniejsze są wybory (zobacz co się dzieje w USA) - potem trzeba uszanować wybory i emocje uruchomić w czasie następnej kampanii.
Zupełnie się z tym nie zgodzę. Obywatel ma prawo protestować, jeśli władza łamie prawo, konstytucję, dąży do ograniczania praw, itp. Tym różnią się kraje demokratyczne od Rosji, reżimów czy niektórych krajów afrykańskich. Nawet demokratycznie wybrana władza nie może zrobić wszystkiego, czego sobie zażyczy, bo jak napisała wcześniej dalidaa, taka partia mogłaby sobie np. znieść wybory, albo tak zmanipulować prawo, aby uniemożliwić innym zwycięstwo. Każdej władzy można patrzeć na ręce i przywoływać ją do porządku, aby uniknąć władzy absolutnej, sprawowanej w ręku jednej partii. Na tym polega przecież społeczeństwo obywatelskie.
Napisałam .. w Państwie Demokratycznym :wink:
akasza21
Posty: 7
Rejestracja: 6 sty 2015, o 21:38

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: akasza21 » 13 mar 2016, o 17:49

Po wygranej Pani Anders, jeden z jej wyborców na pytanie czym się kierował oddając na tą Panią głos, odpowiedział: " Za zasługi Jej ojca i że jest bardzo ładną kobietą"
SmokGummifaden
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 347
Rejestracja: 24 lut 2016, o 21:01

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: SmokGummifaden » 13 mar 2016, o 19:20

adama pisze: W kraju demokratycznym najważniejsze są wybory
Tylko, że mnie zawsze zastanawia frekwencja na tych wyborach. Ludzie, pragnąc tej demokracji potrafią zażarcie walczyć, pikietować, strajkować, protestować, odwoływać się i do woli szaleć ale kiedy mają do dyspozycji demokratyczne narzędzia to nie korzystają. Wygląda na to, że większość jest w tym kraju za Pisem, bo ich wybrała, to skąd to oburzenie społeczne na to co się dzieje. Już to pisałam, bo te osoby, które nie głosowały, bo "nie miały na kogo i, i tak będzie tak samo", te co są za granicą i różne inne to pośrednio wybrały Pis, właśnie nie glosując. Z tym, że każdy potem chce być takim kanapowym mówcą, ale kiedy może coś zrobić to ma milion powodów aby tego nie robić.
dalidaa pisze:

Dzięki Adama, welcome back!
Żeby naprawdę back, ale Adaś pisze stanowczo za rzadko, Ty Dali też. :-)
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: dalidaa » 13 mar 2016, o 19:40

SmokGummifaden pisze: Tylko, że mnie zawsze zastanawia frekwencja na tych wyborach. Ludzie, pragnąc tej demokracji potrafią zażarcie walczyć, pikietować, strajkować, protestować, odwoływać się i do woli szaleć ale kiedy mają do dyspozycji demokratyczne narzędzia to nie korzystają. Wygląda na to, że większość jest w tym kraju za Pisem, bo ich wybrała, to skąd to oburzenie społeczne na to co się dzieje. Już to pisałam, bo te osoby, które nie głosowały, bo "nie miały na kogo i, i tak będzie tak samo", te co są za granicą i różne inne to pośrednio wybrały Pis, właśnie nie glosując. Z tym, że każdy potem chce być takim kanapowym mówcą, ale kiedy może coś zrobić to ma milion powodów aby tego nie robić.
Dokładnie. frekwencja wyniosła nieco ponad połowę uprawnionych do głosowania. ZA MAŁO.
Na PiS zagłosowało niecałe 38%. Nawet nie połowa głosujacych.

Obiektywnie więc patrząc jakieś ~20% społeczeństwa dorosłego zadecydowało o wyborze PiS. Więc nie możemy powiedzieć, że WSZYSCY są za PiS.
Problem jest w tym, że nie wszyscy którzy na PiS głosowali zdawali sobie sprawę z powagi wyboru, a raczej mało kto spodziewał się tego, co odstawiają.

500+ - super. Tylko ile to w rzeczywistości kosztuje małomóżdżkowców z patologii którzy zagłosowali nie obchodzi.

Elektorat kościelny w dużej mierze głosował na PiS ze względów religijnych.

Kto więc wybrał PiS? Ludzie zmęczeni rządami PO, nie widzący innej alternatywy, ludzie chciwi lecący na kasę i elektorat kościelny.

PS: Dlaczego mój ojciec głosował na PiS (no niestety)? Bo Tusk miał w dupie górników, bo za PO z kopalniami źle się działo.
Pytam więc czemu nie SLD? Albo ktokolwiek inny? "Bo PiS obiecał, że coś z tym zrobi".
Czy PiS coś zrobił? Nie.
Ale kiełbasa wyborcza była.
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
SmokGummifaden
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 347
Rejestracja: 24 lut 2016, o 21:01

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: SmokGummifaden » 13 mar 2016, o 19:54

dalidaa pisze: PS: Dlaczego mój ojciec głosował na PiS (no niestety)? Bo Tusk miał w dupie górników, bo za PO z kopalniami źle się działo.
Pytam więc czemu nie SLD? Albo ktokolwiek inny? "Bo PiS obiecał, że coś z tym zrobi".
Czy PiS coś zrobił? Nie.
Ale kiełbasa wyborcza była.
Widzisz ale takie coś jeszcze mogę zrozumieć, bo ktoś ma jakieś swoje powody, jest gorycz, jest nadzieja, jest błędna decyzja być może ale jak ktoś nie głosuje wcale? Moja koleżanka wracała z synem z basenu wtedy i mówiła, że za późno było jeszcze jechać głosować hehehe. A sąsiedzi obok nigdy nie głosują ale w dyskusjach takich "pod drodze", poza pogodą to do oceny sytuacji pierwsi. Straszne.
adama
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 971
Rejestracja: 12 sie 2014, o 23:07

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: adama » 13 mar 2016, o 20:05

SmokGummifaden pisze:
dalidaa pisze: PS: Dlaczego mój ojciec głosował na PiS (no niestety)? Bo Tusk miał w dupie górników, bo za PO z kopalniami źle się działo.
Pytam więc czemu nie SLD? Albo ktokolwiek inny? "Bo PiS obiecał, że coś z tym zrobi".
Czy PiS coś zrobił? Nie.
Ale kiełbasa wyborcza była.
Widzisz ale takie coś jeszcze mogę zrozumieć, bo ktoś ma jakieś swoje powody, jest gorycz, jest nadzieja, jest błędna decyzja być może ale jak ktoś nie głosuje wcale? Moja koleżanka wracała z synem z basenu wtedy i mówiła, że za późno było jeszcze jechać głosować hehehe. A sąsiedzi obok nigdy nie głosują ale w dyskusjach takich "pod drodze", poza pogodą to do oceny sytuacji pierwsi. Straszne.
A inna (les) nie głosuje, bo ją to kompletnie nie interesuje.
Uważa, że u nas i tak będzie już tak jak na zachodzie, bo niby czasu się nie zatrzyma. Jak spytałam się - skąd ta pewność ? - to spojrzała tylko zdziwiona (ot ta młodość :roll: )
SmokGummifaden
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 347
Rejestracja: 24 lut 2016, o 21:01

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: SmokGummifaden » 13 mar 2016, o 20:11

adama pisze:
A inna (les) nie głosuje, bo ją to kompletnie nie interesuje.
Uważa, że u nas i tak będzie już tak jak na zachodzie, bo niby czasu się nie zatrzyma. Jak spytałam się - skąd ta pewność ? - to spojrzała tylko zdziwiona (ot ta młodość :roll: )
A jeszcze inne les to wolą same pojechać na zachód, nie czekając za zachód przyjdzie do nich i potem na Polskę spoglądać jak na jakiś cyrk osobliwości, bo w innych bardziej rozwiniętych krajach nie ma niefajnych rzeczy. :-)
adama
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 971
Rejestracja: 12 sie 2014, o 23:07

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: adama » 13 mar 2016, o 20:21

SmokGummifaden pisze:
adama pisze:
A inna (les) nie głosuje, bo ją to kompletnie nie interesuje.
Uważa, że u nas i tak będzie już tak jak na zachodzie, bo niby czasu się nie zatrzyma. Jak spytałam się - skąd ta pewność ? - to spojrzała tylko zdziwiona (ot ta młodość :roll: )
A jeszcze inne les to wolą same pojechać na zachód, nie czekając za zachód przyjdzie do nich i potem na Polskę spoglądać jak na jakiś cyrk osobliwości, bo w innych bardziej rozwiniętych krajach nie ma niefajnych rzeczy. :-)

O tak, tam nie ma niefajnych rzeczy :lol:
ODPOWIEDZ