Zawody

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
Missunderstood
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 479
Rejestracja: 15 sie 2017, o 23:48

Re: Zawody

Post autor: Missunderstood » 23 wrz 2017, o 21:11

malina_grey pisze: Missunderstood, rozumiem, że widzisz się na stanowisku Pani wiceprezes ? Ok. Możesz być nawet w randze wiceministra. Przy okazji potrzebny nam jest ktoś, kto zna się na branży hotelarskiej, turystycznej ( już chyba mam jedną taką na oku :) ). Ale nie sądziłam, że Ty jeździsz po miasteczkach i wsiach tym swoim wesołym miasteczkiem :mrgreen: . Zobacz,jakie masz tam przyspieszenie, bo myślę, że te 4 kompleksy to na początek tylko. Jak pokarzesz swoje talenty marketingowe, to się nie opędzimy od klintów/klientek :)
Missunderstood, nie zaprosiłabyś tu gimmeeverything ? Może być ciekawie w pensjonatach...choć ja wiem? Ostatnio na tym staruszkowym wątku pisała, że się sypie, z rąk jej leci....
Absolutnie nie, ja się na żadne wice nie nadaję i chętnie odstąpię to komuś o zdolnościach przywódczych. Wolę robić raban na dzielni i spraszać hałastrę :mrgreen: Moja Droga, ja tym wesołym to jeżdżę nawet do pracy.
Nie wiem jak tam gimmeeverything, ale ja po staruszkowym wątku nadal mózgu szukam i swojej szczęki, co mi z wrażenia u/wypadła. Skończę ino na cmentarz na podryw i już wracam do Was przetrwory robić, bo ja chyba stara jestem :mrgreen:
Altena_Q będzie nieoceniona również jako mediator i głos rozsądku. Jak którejś to nie ostudzi to będziemy do naszego basenu wrzucać i jak znam siebie to ja pierwsza będę pływać :lol:
malina_grey
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 894
Rejestracja: 19 paź 2016, o 22:00

Re: Zawody

Post autor: malina_grey » 23 wrz 2017, o 22:36

Missunderstood pisze:
malina_grey pisze: Missunderstood, rozumiem, że widzisz się na stanowisku Pani wiceprezes ? Ok. Możesz być nawet w randze wiceministra. Przy okazji potrzebny nam jest ktoś, kto zna się na branży hotelarskiej, turystycznej ( już chyba mam jedną taką na oku :) ). Ale nie sądziłam, że Ty jeździsz po miasteczkach i wsiach tym swoim wesołym miasteczkiem :mrgreen: . Zobacz,jakie masz tam przyspieszenie, bo myślę, że te 4 kompleksy to na początek tylko. Jak pokarzesz swoje talenty marketingowe, to się nie opędzimy od klintów/klientek :)
Missunderstood, nie zaprosiłabyś tu gimmeeverything ? Może być ciekawie w pensjonatach...choć ja wiem? Ostatnio na tym staruszkowym wątku pisała, że się sypie, z rąk jej leci....
Absolutnie nie, ja się na żadne wice nie nadaję i chętnie odstąpię to komuś o zdolnościach przywódczych. Wolę robić raban na dzielni i spraszać hałastrę :mrgreen: Moja Droga, ja tym wesołym to jeżdżę nawet do pracy.
Nie wiem jak tam gimmeeverything, ale ja po staruszkowym wątku nadal mózgu szukam i swojej szczęki, co mi z wrażenia u/wypadła. Skończę ino na cmentarz na podryw i już wracam do Was przetrwory robić, bo ja chyba stara jestem :mrgreen:
Altena_Q będzie nieoceniona również jako mediator i głos rozsądku. Jak którejś to nie ostudzi to będziemy do naszego basenu wrzucać i jak znam siebie to ja pierwsza będę pływać :lol:
Te, no nie rób wiochy. Masz robić (sama chcesz) za kadrę managerską, to niestety musisz trochę przykładu ( pozytywnego ) dawać. No chyba, że chcesz po prostu pływać w basenie, to otwarcie powiedz - będziesz miała jeszcze fuchę ratownika. Altena_Q mówisz ? Hm, ja bym Ją widziała, jako Artystkę :) . No, ok, jak się zgodzi dostanie jeszcze umowę o dzieło - czynności mediacyjne na cito!
A kiedy wrócisz z tego cmentarza ?
mayawaska
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 178
Rejestracja: 9 wrz 2015, o 01:35

Re: Zawody

Post autor: mayawaska » 23 wrz 2017, o 23:04

malina_grey pisze:
mayawaska pisze:ohoho, widzę, że mój tekst wywołał sporo kontrowersji xD no tak, poniekąd jestem pokoleniem Harry'ego Pottera, mogę nawet powiedzieć, że przeczytałam kilka części, lecz nigdy nie byłam wielką fanką tejże lektury, tutaj tekst u punktacji był czysto humorystyczny i niezwiązany z moim gustem. ha! taki ze mnie śmieszek.
ach, wiedziałam, że potrzebny będzie przypisek o specyficznym poczuciu humoru. kto mnie nie zna, ten bierze zbyt wiele dosłownie i tak to się potem kończy. nawet emota nie pomogła, a tak się starałam...
a wiekowo? wierzę, że to wciąż młodość, choć zbliżam się do pewnego półmetka, po którym stracę i wiarę i nadzieję ;p
Maya, spokojnie....możliwe, że Twoja kariera artystyczna się jednak rozpocznie...W końcu, jak Missunderstood rozwinie skrzydła, jako manager pensjonatów, to powinna zaprosić jakieś gwiazdy na występy, może nawet gwiazdy zagraniczne ? Może Altena_Q , jako Artystka muzyczna zgodzi się na zagraniczne tourne po naszych ( moich ) pensjonatach. :clap: Może zgodzi się na Twój support ? Maya ! Głowa do góry !
cudownie!
tylko teraz tak: nie umiem śpiewać i nie lubię tańczyć. mam dziwne poczucie humoru, którego nikt nie zrozumie, więc stand-upy też nie wchodzą w grę. co do gry, to gra też nie wchodzi w grę, bo już dawno na niczym nie gram. zresztą jak wspominałam - nie szło mi to dźwięcznie, w tempie ani na czas. wszystkie inne parametry też się nie zgadzały, a podwozie to już w ogóle było złe. co do innych potencjalnych potencjałów - mówię i czynię rzeczy nieodpowiednie w nieodpowiednim miejscu i w nieodpowiednim czasie, a także - przeważnie - w nieodpowiednim towarzystwie. zawsze wszędzie się spóźniam, więc wystarczy założyć pensjonat w nieodpowiednim miejscu, umówić mnie na nieodpowiedni termin i zaprosić nieodpowiednie towarzystwo, bym mogła z powodzeniem wypełnić w życiu choć jedno zadanie - pojawić się tam, gdzie nie powinno mnie być, lecz gdzie się mnie oczekuje. ale w sumie, jak mam być niszowa, to styknie :D
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Zawody

Post autor: justsomebody10 » 23 wrz 2017, o 23:19

mayawaska pisze: mam dziwne poczucie humoru, którego nikt nie zrozumie, więc stand-upy też nie wchodzą w grę.
Nie żebym się czepiała, ale jak na razie Twoje poczucie humoru jest jak najbardziej zrozumiałe, i to przez zdecydowaną większość foremek, więc na czym owa dziwność ma polegać? :wink:
mayawaska
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 178
Rejestracja: 9 wrz 2015, o 01:35

Re: Zawody

Post autor: mayawaska » 24 wrz 2017, o 00:32

justsomebody10 pisze:
mayawaska pisze: mam dziwne poczucie humoru, którego nikt nie zrozumie, więc stand-upy też nie wchodzą w grę.
Nie żebym się czepiała, ale jak na razie Twoje poczucie humoru jest jak najbardziej zrozumiałe, i to przez zdecydowaną większość foremek, więc na czym owa dziwność ma polegać? :wink:
odpowiedź będzie zaskakująca, a mianowicie:
https://www.youtube.com/watch?v=yKQ_sQKBASM
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Zawody

Post autor: ImaSumak » 24 wrz 2017, o 00:51

Tu był kiedyś taki wątek na temat lesbijskiego domu starców (akurat teraz temat na czasie :D). Jak przebrniecie trollowe wpisy o łechtaczkach, to go znajdziecie. Temat jest zamkniety, więc nie można postów skopiować:
viewtopic.php?f=19&t=22835&start=30#top
Jeśli mnie przygarniecie, to ja mogę zająć się rozrywką. Nie wysoką i duchową jak Altena, ale taką bliższą ciału, czy wręcz przyziemną, bo choć całe życie chciałam zostać znaną, zagraniczną piosenkarką, skończyło się na poszukiwaniu w gruncie rzeczy...
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Zawody

Post autor: ImaSumak » 24 wrz 2017, o 00:54

mayawaska pisze:
justsomebody10 pisze:
mayawaska pisze: mam dziwne poczucie humoru, którego nikt nie zrozumie, więc stand-upy też nie wchodzą w grę.
Nie żebym się czepiała, ale jak na razie Twoje poczucie humoru jest jak najbardziej zrozumiałe, i to przez zdecydowaną większość foremek, więc na czym owa dziwność ma polegać? :wink:
odpowiedź będzie zaskakująca, a mianowicie:
https://www.youtube.com/watch?v=yKQ_sQKBASM
A to akurat moje ulubione.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Zawody

Post autor: Altena_Q » 24 wrz 2017, o 12:55

Jesteście boskie :serce:
Ima, my to kiedyś zagramy razem :D
A w ogóle, to właśnie leci u mnie serial Gilmore Girls, gdzie główna bohaterka właśnie marzyła o założeniu własnego pensjonatu i w końcu jej się to udało. Gdyby tylko znaleźć się w tak przyjaznej rzeczywistości, jak w tym serialu heh ^^

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Zawody

Post autor: justsomebody10 » 24 wrz 2017, o 14:24

mayawaska pisze: odpowiedź będzie zaskakująca, a mianowicie:
https://www.youtube.com/watch?v=yKQ_sQKBASM
W dalszym ciągu nie jarzę o co chodzi z tą dziwnością :shock: . Monty Python. Mnóstwo ludzi ich uwielbia albo uwielbia taki właśnie typ poczucia humoru. Za moich studenckich czasów trudno było znaleźć kogoś, kto ich nie lubił. Więc może Cię zmartwię, ale z Twoim poczuciem humoru jesteś w baaardzo dużej grupie. :wink: Może nie wśród najmłodszych, bo oni być może nie mieli szans się z Pythonami zaznajomić, ale dla każdego ciut starszego nie ma w tym nic dziwnego. To już klasyka.
mayawaska
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 178
Rejestracja: 9 wrz 2015, o 01:35

Re: Zawody

Post autor: mayawaska » 24 wrz 2017, o 14:45

justsomebody10 pisze:
mayawaska pisze: odpowiedź będzie zaskakująca, a mianowicie:
https://www.youtube.com/watch?v=yKQ_sQKBASM
W dalszym ciągu nie jarzę o co chodzi z tą dziwnością :shock: . Monty Python. Mnóstwo ludzi ich uwielbia albo uwielbia taki właśnie typ poczucia humoru. Za moich studenckich czasów trudno było znaleźć kogoś, kto ich nie lubił. Więc może Cię zmartwię, ale z Twoim poczuciem humoru jesteś w baaardzo dużej grupie. :wink: Może nie wśród najmłodszych, bo oni być może nie mieli szans się z Pythonami zaznajomić, ale dla każdego ciut starszego nie ma w tym nic dziwnego. To już klasyka.
może to jest właśnie to - zadaję się z nieodpowiednim towarzystwem, które nie trawi pewnego rodzaju humoru ;) generalnie spotykam się z reakcją, gdzie moje słowa bierze się dosłownie i zaczyna analizować wypowiedź, jakby nie można było po prostu uśmiechnąć się i iść dalej. chcieć podłapać, zdystansować się, czy nie wiem co. pojawiają się pytania: "ale dlaczego tak? moim zdaniem..." - i czar chwili pryska. czy człowiek pryska. ludzie rzucają mądrością, szukają opozycji, zachowują powagę, starają się być ponad "głupie żarty". wiecie, pewien wiek, to nie przystoi śmieszkować. lubię rozluźniać atmosferę, ale chyba, jak widać, w nieodpowiednim miejscu i nieodpowiednim czasie. i nie mówię o pogrzebach, uprzedzając uwagi ;p
Missunderstood
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 479
Rejestracja: 15 sie 2017, o 23:48

Re: Zawody

Post autor: Missunderstood » 24 wrz 2017, o 15:17

malina_grey pisze: A kiedy wrócisz z tego cmentarza ?
Wróciłam. Zajęło mi to więcej czasu niż zakładałam, ale nogi już nie te. Kiedy na jakiś "dencing" pokuśtykamy, drogie starsze foremki? :mrgreen:
Tak w temacie starości i umierania. Nim podzielimy los papugi. This parrot is no more. 'E's expired and gone to meet 'is maker :lol:
https://youtu.be/npjOSLCR2hE
Tak a propos "dziwnego" poczucia humoru... bawi tu kogoś jeszcze Co ludzie powiedzą?
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Zawody

Post autor: ImaSumak » 24 wrz 2017, o 15:25

Missunderstood pisze:
malina_grey pisze: A kiedy wrócisz z tego cmentarza ?
Wróciłam. Zajęło mi to więcej czasu niż zakładałam, ale nogi już nie te. Kiedy na jakiś "dencing" pokuśtykamy, drogie starsze foremki? :mrgreen:
Tak w temacie starości i umierania. Nim podzielimy los papugi. This parrot is no more. 'E's expired and gone to meet 'is maker :lol:
https://youtu.be/npjOSLCR2hE
Tak a propos "dziwnego" poczucia humoru... bawi tu kogoś jeszcze Co ludzie powiedzą?
Ja uwielbiam.
Lubię kiedy kobieta...
mayawaska
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 178
Rejestracja: 9 wrz 2015, o 01:35

Re: Zawody

Post autor: mayawaska » 24 wrz 2017, o 15:27

ImaSumak pisze:
Missunderstood pisze:
malina_grey pisze: A kiedy wrócisz z tego cmentarza ?
Wróciłam. Zajęło mi to więcej czasu niż zakładałam, ale nogi już nie te. Kiedy na jakiś "dencing" pokuśtykamy, drogie starsze foremki? :mrgreen:
Tak w temacie starości i umierania. Nim podzielimy los papugi. This parrot is no more. 'E's expired and gone to meet 'is maker :lol:
https://youtu.be/npjOSLCR2hE
Tak a propos "dziwnego" poczucia humoru... bawi tu kogoś jeszcze Co ludzie powiedzą?
Ja uwielbiam.
zawsze spoko, zawsze. humor angielski mnie smakuje :)
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Zawody

Post autor: dobranocka14 » 24 wrz 2017, o 15:28

Missunderstood pisze: Tak a propos "dziwnego" poczucia humoru... bawi tu kogoś jeszcze Co ludzie powiedzą?
Hiacynta Bucket :lol:
Znalazłaby się niejedna i w realu.
Bardzo lubiłam oglądać.
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Zawody

Post autor: justsomebody10 » 24 wrz 2017, o 15:35

dobranocka14 pisze:
Missunderstood pisze: Tak a propos "dziwnego" poczucia humoru... bawi tu kogoś jeszcze Co ludzie powiedzą?
Hiacynta Bucket :lol:
Znalazłaby się niejedna i w realu.
Bardzo lubiłam oglądać.
Bawi, bawi. A poza tym w ironiczny sposób pokazuje podejście do podziałów klasowych i aspiracje niższej klasy średniej. I Hiacynta idealnie dobrana :wink:
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Zawody

Post autor: justsomebody10 » 24 wrz 2017, o 15:37

No i "Hotel Zacisze" - tak wracając do tematu pensjonatów :wink:
mayawaska
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 178
Rejestracja: 9 wrz 2015, o 01:35

Re: Zawody

Post autor: mayawaska » 24 wrz 2017, o 16:08

to ja rzucam tytuł: "Twin Peaks" - żeby jakoś zusammen do kupy tematy pensjonatu i dziwności :D
buba5
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 42
Rejestracja: 11 gru 2016, o 14:32

Re: Zawody

Post autor: buba5 » 24 wrz 2017, o 16:09

Altena_Q pisze:
buba5 pisze:Kierunek medyczny plus doktorat praca w swoim zawodzie niestety w Niemczech.
czemu niestety?
Niestety w Niemczech.
Kocham swoją pracę ale polskie zarobki są mało satysfakcjonujące.
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Zawody

Post autor: Altena_Q » 24 wrz 2017, o 17:25

buba5 pisze:
Altena_Q pisze:
buba5 pisze:Kierunek medyczny plus doktorat praca w swoim zawodzie niestety w Niemczech.
czemu niestety?
Niestety w Niemczech.
Kocham swoją pracę ale polskie zarobki są mało satysfakcjonujące.
Spróbuj się może nieco zintegrować z obecnym krajem, może się okazać, że niestety przejdzie w "na szczęście" :)

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Zawody

Post autor: jasandra » 24 wrz 2017, o 17:57

Niemcy piękny kraj! Na razie jadę na Erasmusa i bardzo się cieszę - to kraj, w którym mogę żyć w 80-tysięcznym miasteczku i wciąż być na dobrym uniwersytecie :serce:
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Zawody

Post autor: Altena_Q » 24 wrz 2017, o 17:59

jasandra pisze:Niemcy piękny kraj! Na razie jadę na Erasmusa i bardzo się cieszę - to kraj, w którym mogę żyć w 80-tysięcznym miasteczku i wciąż być na dobrym uniwersytecie :serce:
Super! Do jakiego miasta jedziesz?

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Zawody

Post autor: jasandra » 24 wrz 2017, o 18:02

Marburg :). Mam tam przyjaciół i będę niech dalej od domu niż w Berlinie. Zobaczę, czy dam radę. (A jak nie, to zawsze pozostają na przyszłość miasta bliżej granicy - Berlin, Drezno, Lipsk) Gdzie Wy mieszkacie, Altena, z żoną?
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Zawody

Post autor: Altena_Q » 24 wrz 2017, o 18:06

My jesteśmy koło Hamburga :) W jeszcze mniejszym mieście, ok 22 tys. mieszkańców. Właściwie to czuję się jak na wsi i jest to cudowne, ale tylko w tym kraju.
Bardzo sę cieszę, jestem pewna, że wyjazd będzie super, też bylam na erasmusie, tylko w Danii. Moje pierwsze zaskoczenie to było "omg ile ja mam wolnego czasu i jacy wszyscy wyluzowani" :D

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
Lexus-1980
super forma
super forma
Posty: 1015
Rejestracja: 1 lip 2016, o 21:17

Re: Zawody

Post autor: Lexus-1980 » 24 wrz 2017, o 18:27

buba5 pisze:
Altena_Q pisze:
buba5 pisze:Kierunek medyczny plus doktorat praca w swoim zawodzie niestety w Niemczech.
czemu niestety?
Niestety w Niemczech.
Kocham swoją pracę ale polskie zarobki są mało satysfakcjonujące.
z tego co mi wiadomo to jeszcze więcej satysfakcji mają nawet niemcy pracując w Szwajcarii
__________________________________________________
Praw­dzi­wa Ko­bieta, jest nies­kończoną tajemnicą
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Zawody

Post autor: ImaSumak » 24 wrz 2017, o 19:50

Lexus-1980 pisze:
buba5 pisze:
Altena_Q pisze: czemu niestety?
Niestety w Niemczech.
Kocham swoją pracę ale polskie zarobki są mało satysfakcjonujące.
z tego co mi wiadomo to jeszcze więcej satysfakcji mają nawet niemcy pracując w Szwajcarii
Nie odnalazłabym się w tak policyjnym państwie.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Zawody

Post autor: ImaSumak » 24 wrz 2017, o 21:22

Altena_Q pisze:Ima, my to kiedyś zagramy razem :D
Otóż będę się wstydziła.
Altena_Q pisze:My jesteśmy koło Hamburga :) W jeszcze mniejszym mieście, ok 22 tys. mieszkańców. Właściwie to czuję się jak na wsi i jest to cudowne, ale tylko w tym kraju.
Bardzo sę cieszę, jestem pewna, że wyjazd będzie super, też bylam na erasmusie, tylko w Danii. Moje pierwsze zaskoczenie to było "omg ile ja mam wolnego czasu i jacy wszyscy wyluzowani" :D
Czy znasz duński?
Ja myślałam, że mieszkam na wsi pod Wołobrodem, a się okazało, że w stolicy i największym mieście dystryktu. Byłam mocno zdziwiona.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Lexus-1980
super forma
super forma
Posty: 1015
Rejestracja: 1 lip 2016, o 21:17

Re: Zawody

Post autor: Lexus-1980 » 24 wrz 2017, o 22:09

ImaSumak pisze:
Lexus-1980 pisze:
buba5 pisze: Niestety w Niemczech.
Kocham swoją pracę ale polskie zarobki są mało satysfakcjonujące.
z tego co mi wiadomo to jeszcze więcej satysfakcji mają nawet niemcy pracując w Szwajcarii
Nie odnalazłabym się w tak policyjnym państwie.
czy ja wiem, oni też tj.Szwajcarzy bardzo sie zmienili, myślę że na lepsze.
__________________________________________________
Praw­dzi­wa Ko­bieta, jest nies­kończoną tajemnicą
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Zawody

Post autor: ImaSumak » 24 wrz 2017, o 22:36

Lexus-1980 pisze:
ImaSumak pisze:
Lexus-1980 pisze: z tego co mi wiadomo to jeszcze więcej satysfakcji mają nawet niemcy pracując w Szwajcarii
Nie odnalazłabym się w tak policyjnym państwie.
czy ja wiem, oni też tj.Szwajcarzy bardzo sie zmienili, myślę że na lepsze.
Mam koleżanki, które tam mieszkają. Znam więc różne opowieści. Ten kraj i ci ludzie nie są dla mnie.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Zawody

Post autor: Altena_Q » 24 wrz 2017, o 22:43

Nie znam duńskiego, ale w przeciwieństwie do Niemców i Francuzów, Duńczycy nie wzbraniają się mówić po angielsku. Angielski też miałam jako język "urzędowy" na zajęciach.

Co do tej Szwajcarii, btw. to czy nie jest to czasem tak, jak się słucha tylko opinii osób niezintegrowanych z nowym krajem, którym jest tam źle, którzy trzymają się tylko z Polonią, i tym samym ogólnie Niemcy/Szwajcarzy/ktokolwiek są źli, i to kraj nie dla nich? Ile to ja się i na tym forum nasłuchalam, jak to komuś w Niemczech źle, bo to i owo i ludzie nie tacy. A jak komuś akurat w Szwajcarii dobrze, to powie coś przeciwnego.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Zawody

Post autor: ImaSumak » 24 wrz 2017, o 22:58

Altena_Q pisze:Nie znam duńskiego, ale w przeciwieństwie do Niemców i Francuzów, Duńczycy nie wzbraniają się mówić po angielsku. Angielski też miałam jako język "urzędowy" na zajęciach.

Co do tej Szwajcarii, btw. to czy nie jest to czasem tak, jak się słucha tylko opinii osób niezintegrowanych z nowym krajem, którym jest tam źle, którzy trzymają się tylko z Polonią, i tym samym ogólnie Niemcy/Szwajcarzy/ktokolwiek są źli, i to kraj nie dla nich? Ile to ja się i na tym forum nasłuchalam, jak to komuś w Niemczech źle, bo to i owo i ludzie nie tacy. A jak komuś akurat w Szwajcarii dobrze, to powie coś przeciwnego.
Nie. Dziewczyny są tam doskonale zintegrowane i nie poruszają się w polskim środowisku narzekaczy. Są naukowcami i bardzo sobie chwalą ten kraj. Przyzwyczaiły się do różnych dziwactw i je zaakceptowały. Ja bym nie chciała, bo jednak bardziej cenie sobię wolność oraz lekką niesubordynację. Wkurzałoby mnie, że sąsiedzi ciagle na mnie donoszą na policję, bo np zechcę się umyć nie daj boże po 22.
Lubię kiedy kobieta...
ODPOWIEDZ