Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
ODPOWIEDZ
mskaa
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 130
Rejestracja: 2 gru 2014, o 23:02

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: mskaa » 29 paź 2020, o 01:05

KobiecaPrzyjazn pisze:
28 paź 2020, o 22:09
[quote=dobranocka14 post_id=802679 time=<a href="tel:1603831584">1603831584</a> user_id=114999]
KobiecaPrzyjazn pisze: A nie sądzisz że grupy nie chcą prowadzić dialogu i rozmawiać tylko każda chce uzyskać coś dla siebie? I w różnych momentach.
[quote=dobranocka14 post_id=802679 time=<a href="tel:1603831584">1603831584</a> user_id=114999]
No ale to Ty pisałaś o wspolnym proteście, do którego to powinny wezwać kobiety. Moja odpowiedż była więc taka - czemu nie, niech się dogadają i ewentualnie przyłączą. Nie można zrzucać odpowiedzialności na kobiety za to, że jakaś grupa się nie przyłączyła.

Raczej wrazilam nadzieję, że to kobiety będą właśnie tą grupą, która stanie ponad czekaniem na inicjatywę i która wyjdzie z tą z inicjatywą. Niektórzy ludzie się boją, niektóre grupy też. Może protestujące kobiety też się boją że to się skończy zamachem stanu jeśli organizacje zaczną wspólnie protestować. A ja mam nadzieję że tak się właśnie to skończy, bo nie widzę innej możliwości.


[quote=dobranocka14 post_id=802679 time=<a href="tel:1603831584">1603831584</a> user_id=114999]

Zarzutów dotychczas nie formułowałaś w stosunku do Trzaskowskoego tylko w stosunku do kobiet. Zdecyduj się ;)

Co do braku lidera to się w pełni zgadzam.
[/quote]
Czyżby? 😉
[quote=dobranocka14 post_id=802637 time=<a href="tel:1603743133">1603743133</a> user_id=114999]
[quote=KobiecaPrzyjazn post_id=802632 time=<a href="tel:1603736785">1603736785</a> user_id=117125]
Może źle mnie zrozumiałaś... Jestem za takimi petycjami. Jednak to rozwiąże tylko jeden problem społeczny. Rząd w końcu rzuci jakiś ochłap i pójdzie na kompromis. Protesty ucichną i inne problemy zostaną. Chętnie się podpisze pod każdą petycją w obronie praw kobiet, ale uważam że są też inne ważniejsze kwestie. [/quote]
To ja bym powiedziała tak - inne, również ważne kwestie. Nie, inne - ważniejsze. Prawa kobiet, mniejszości to coś co ciągle w XXI wieku, w kraju należącym do UE, który wstydzi się być nazywany Wchodnią Europą i aspiruje do bycia częścią zachodniej kultury jest dyskutowane, co trzeba tłumaczyć i o co trzeba walczyć.
Napisałaś wcześniej, że ważniejsze od praw kobiet powinny być sprawy Polski. Polska to państwo, państwo składa się z terytorium i obywateli. Obywatele to ludzie a ludzie to też mniejszości i kobiety. Prawa tychże są więc sprawami Polski.
Dlaczego w czasie pokoju, bez bezpośredniego zagrożenia zewnętrznego ciągle trzeba własne prawa odsuwać na dalszy plan bo ktoś uznaje, że inne sprawy są ważniejsze.
Rząd ma nas w dupie. Policjanci boją się o pracę, bo nie sądzę żeby byli jakąś szczególnie zdemoralizowaną albo bardziej niż inne skorumpowaną grupą zawodową. Inne grupy też się boją. Boją się przedsiebiorcy i szefowie. Jeśli ludzie protestują przeciwko różnym kwestiom to powinni je nazwać a nie pikietować pod szyldem # piekło kobiet czy #w obronie kobiet. Wtedy będą bardziej skuteczni. I Trzaskowski robi ogromny błąd jako potencjalny lider, że podpisuje się pod protestami w obronie praw kobiet, a nie pod protestami przeciwko łamaniu praw mniejszości, przeciwko nadużyciom podczas pandemii, nie przeciwko wynikom wyborów. Mamy coraz większą eskalacje niezadowolenia i gdyby był silnym liderem zaczął by mówić wprost i nazywał rzeczy po imieniu. On nie chce zmiany teraz on chce zdobyć elektorat, który przyda mu się dopiero przy następnych wyborach.
Niestety nie ma nikogo innego 😔
Na dzień dzisiejszy z liderowaniem będzie krucho. Faktycznie Trzaskowski wydaje się być naturalnym wyborem ale nie dlatego, że jest najlepszy a dlatego, że na horyzoncie nie ma nikogo innego. No i trzeba pamiętać, że jest z PO a cudów po tej formacji się nie spodziewam.

Co do nazw pikiet to wydaje mi się, że powodów dla których się odbywają nikomu tlumaczyć nie trzeba więc #pieklokobiet lub #wobroniekobiet są hasłami zrozumiałymi.
[/quote]
Też nie do końca jestem zdecydowana, bo obserwuję ciągle sytuację i nie widzę zdecydowania u Trzaskowski ego. Robi się coraz bardziej wkurzony. Może jednak coś się zmieni.
[/quote]

Jak na razie kapitał polityczny bardziej zbija Hołownia bo wypowiada się częściej i w bardziej zdecydowany sposób niż Trzaskowski (który nota bene szedł w tłumie w piątek na protestach). Ogólnie mam nadzieję, że jeśli protesty przyniosą skutek to scena polityczna się bardzo w Polsce zmieni (szczerze bym się wkurzyła jeśli nie zostałyby wypracowane jakieś dodatkowe mechanizmy kontrolne społeczeństwa nad rządem - jak widać wybory co 5 lat i ogólna bezkarność prowadzą do rozbestwienia polityków)
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: dobranocka14 » 29 paź 2020, o 13:24

mskaa pisze:
29 paź 2020, o 01:05
Jak na razie kapitał polityczny bardziej zbija Hołownia bo wypowiada się częściej i w bardziej zdecydowany sposób niż Trzaskowski (który nota bene szedł w tłumie w piątek na protestach). Ogólnie mam nadzieję, że jeśli protesty przyniosą skutek to scena polityczna się bardzo w Polsce zmieni (szczerze bym się wkurzyła jeśli nie zostałyby wypracowane jakieś dodatkowe mechanizmy kontrolne społeczeństwa nad rządem - jak widać wybory co 5 lat i ogólna bezkarność prowadzą do rozbestwienia polityków)
Chyba zacytowałam całą Twoją wypowedź, lekko nieczytelne stały się wpisy powyżej :)
Nie obserwuję Hołowni więc możliwe, że masz rację.
Co do zmiany sceny politycznej - gracze ciągle ci sami, zamienią się ewentualnie miejscami.
A tak na oko, para z protestów, z braku charyzmatycznego lidera, może pójść i tak w gwizdek.
Co do mechanizmow kontroli - faktyczny trójpodział władzy a nie trzymanie wszystkiego w jednej ręce to raz a dwa - tworzenie społeczeństwa obywatelskiego. To wymaga czasu, środków i ludzi z tym, że przy tym rządzie będzie to coraz trudniejsze.

Gdzieś na fb mignęła mi info, że łącznie z kobiecymi postulatami mają być artykułowane postulaty LGBT. :slonko:
Awatar użytkownika
KobiecaPrzyjazn
super forma
super forma
Posty: 1538
Rejestracja: 4 lut 2014, o 22:38
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: KobiecaPrzyjazn » 29 paź 2020, o 20:47

No to już teraz widać jakie są efekty dialogu pomiędzy różnymi ugrupowaniami...
received_350313799527771.jpeg
received_350313799527771.jpeg (31.91 KiB) Przejrzano 11541 razy
Jeśli czujesz, że jesteś fair - rób co chcesz! ;)
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: dobranocka14 » 30 paź 2020, o 11:10

Dzis przeczytałam przeprosiny za tak sformułowany post ale wracając do ewentualngo dialogu:
Mam pytanie czy Hołownia postanowił poprzeć kobiety zaraz po ogłoszeniu wyroku TK w sprawie aborcji, czy sam starał się zorganizować protest przeciwko wyrokowi/ przeciwko polityce PiS czy też widząc jakie jest poruszenie, jak ludzie się mobilizują postanowił się włączyć?
I czy jak już postanowił się włączyć to jakoś uzgadniał to z organizatorkami? Czym innym jest jak włączają się "zwykli" obywatele a czym innym jednak jak robi to kandydat na Prezydenta/ osoba która chce zaistnieć w polityce na poziomie krajowym i która z pewnością z chęcią popłynie na fali.
Nie atakuję teraz Hołowni ponieważ nie śledzę jego poczynań więc nie wiem jak wyglądało jego dołączenie ale jeśli ktoś ma wiedzę, to chętnie się dowiem.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: dobranocka14 » 30 paź 2020, o 12:35

Jeszcze w sprawie Hołowni, jego stosunek do tzw. kompromisu aborcyjnego chyba nie spowoduje połączenia sił w tym proteście, kiedy posłanki lewicy wychodzą z hasłem #wypierdalaczkompromisem.
Awatar użytkownika
wasnioha
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 48
Rejestracja: 22 lis 2018, o 20:16

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: wasnioha » 30 paź 2020, o 21:46

Hołownia poszedł na marsz. :pilka:
Awatar użytkownika
KobiecaPrzyjazn
super forma
super forma
Posty: 1538
Rejestracja: 4 lut 2014, o 22:38
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: KobiecaPrzyjazn » 31 paź 2020, o 09:00

Nie wiem jak to się później skończyło,bo byłam pewna że to będzie się odbywało w sobotę i tylko oglądałam transmisję. Ostatnie były po północy i już strajkowali wszyscy. Kobiety poszły do domu, a w stronę domu Kaczyńskiego kierowały się tłumy. Podają liczbę 100 tysięcy, w tvn 50 tysięcy. Nie wiem czym to było spowodowane ale kobiety że strajku kobiet poszły do domu, a inni ludzie zostali. Szkoda że ta blokada nie jest w sobotę. Na pewno więcej ludzi by się zebrało. I dziwi mnie ze te tłumy idą pod dom Kaczyńskiego. On nie jest osobą decyzyjną, przynajmniej nie oficjalnie. To jest komfortowa sytuacja. Ludzie dają mu hołd jaki mu się nie należy i wzmacniają jego megalomania, a tym czasem na tym etapie powinni go olać i potraktować zgodnie z tym co o nim mówią, jak małego, złośliwego kurdupla, który powinien się leczyć psychiatrycznie. Stojąc pod domem prezesa nic już nie wskórają, ale stojąc pod domem prezydenta, który jest tchórzem i premiera, który ma obowiązek wyjść do protestujących, już więcej.
Jeśli czujesz, że jesteś fair - rób co chcesz! ;)
Awatar użytkownika
KobiecaPrzyjazn
super forma
super forma
Posty: 1538
Rejestracja: 4 lut 2014, o 22:38
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: KobiecaPrzyjazn » 31 paź 2020, o 09:04

Teraz to już każde ugrupowanie ciągnie w swoją stronę. Każdy chce być rewolucjonistą i bohaterem albo zdobyć wpływy. I Holownia i organizatorki strajku kobiet. Rzeczywiście to kobiety są tu motorem napędowym tego strajku i nikt nie może nagle go przejmować, tak po ludzku i z politycznych powodów. Ale wszyscy o tym wiedzą że to kobiety i nikt im tego nie zabierze. Czy to już jest takie ważne kto się pod tym podpisze? Na razie i tak tylko stoimy i spacerujemy. Nikt nie podejmuje zdecydowanych kroków. Brakuje szaleńca, który by to załatwił 😉
Jeśli czujesz, że jesteś fair - rób co chcesz! ;)
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: ama » 6 gru 2020, o 09:04

/ Rząd PiS odbiera kobietom kolejne prawa. Czas na Unię Europejską! Podpisz nasz list do Komisji Europejskiej! https://trzymamstronekobiet.pl
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: ama » 6 gru 2020, o 09:27

Obrazek
Moim zdaniem najwspanialsza kobieta lewicy!
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
Awatar użytkownika
KobiecaPrzyjazn
super forma
super forma
Posty: 1538
Rejestracja: 4 lut 2014, o 22:38
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: KobiecaPrzyjazn » 16 gru 2020, o 22:32

Dla mnie Ona 😍
Obrazek
Załączniki
FB_IMG_1608154167415.jpg
FB_IMG_1608154167415.jpg (38.42 KiB) Przejrzano 11119 razy
Jeśli czujesz, że jesteś fair - rób co chcesz! ;)
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: ImaSumak » 16 gru 2020, o 23:36

Jasne.
Musiala oddać psy do schroniska.
Bardzo nie lubie.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: ImaSumak » 16 gru 2020, o 23:39

W ogole kim ona jest i co zrobiła, by kojarzyć ja z TYM plakatem?
Moze jeszcze matka boska?
Albo Jezusek w stajence? Akurat na czasie.
Żenuła.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
KobiecaPrzyjazn
super forma
super forma
Posty: 1538
Rejestracja: 4 lut 2014, o 22:38
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: KobiecaPrzyjazn » 17 gru 2020, o 21:18

O tych psach czytałam. Ale nie wiadomo jak bylo. Ona sama niewiele mówi o tym. Ale na strajku jest jej pełno. Wykorzystuje immunitet żeby wyprowadzać ludzi z blokad policji, współpracuje z Lempart i na prawdę dużo robi. To Lewica głównie złożyła wnioski do prokuratury. I na Rydzyka. I na Kaczyńskiego. To lewica pomaga w negocjacjach ze Stowarzyszeniami i związkami zawodowymi. A gdzie Holownia w tym czasie? A gdzie Trzaskowski? A gdzie PO? Wszyscy siedzą w tych swoich uniformach i zza biureczka opowiadają jaki to PiS jest zły.
Dlaczego nie ma ich na strajku?
Codziennie wstawia transmisję i jest na ulicy. Z ludźmi Fajna babka. Radzi sobie. I nie boi się mówić to co myśli.
Jeśli czujesz, że jesteś fair - rób co chcesz! ;)
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: ImaSumak » 21 gru 2020, o 01:34

Ja nie neguję Lewicy. Ja nie lubię jej, a to wynika z jej postępowania w stosunku do zwierząt. Nie z tego co opowiada, bo to dwie różne sprawy. To jedno.
Grafika nawiązuje do sławnego plakatu "W samo południe 4 czerwca 1989", autorstwa Tomasza Sarneckiego. A plakat z kolei nawiązuje do filmu " W samo południe" z Garym Cooperem.
Uważam, że nazywanie M. Lempart drugim Wałęsą czy też Wielgusową wiązanie z wyborami po obaleniu komunizmu, jest jednak mocno na wyrost i ma się jak pięść do oka.
1. Obecna sytuacja nie ma nic wspólnego z tamtą sytuacją. Tam były pierwsze wolne wybory. Tu są kolejne wybory w wolnej Polsce, których część społeczeństwa nie chce uznać wyboru tej części, ktora poszła zagłosować i wygrała. :roll:
2. Warto być sobą i by Polska i ludzie w niej mieszkający też byli sobą. Lepiej być Martą Lempart czy Wielgus niż drugim Wałęsą czy solidarnosciowym Garym Cooperem.
Polski Brat Pit, polska Agelina, polska Wenecja, polskie Termopile...
Zupełnie bez sensu.

A tak już w ogóle na marginesie, to Solidarność jest prawicowa. A pan Wałesa był uprzejmy stosunkowo niedawno się wypowiedzieć na temat Lempart, że on jest staroświecki, więc widzi inną rolę dla kobiet. I tym samym jak zawsze nie omieszkał podkreślić jakim bucem jest i niedouczonym dziadersem.
Ale o tym, to by można tomy napisać. Nie czas i nie miejsce.

Dla niewtajemniczonych napiszę tylko, że bycie staroświeckim, to znaczy całowanie kobiet w rękę, noszenie meloników, jeżdżenie bryczką, a nie bycie pieprzonym seksistą.

Byly tylko jedne wybory w ktorych nie uczestniczyłam i zresztą na tym forum o tym pisałam. To były wybory prezydenckie między Komorowskim i Dudą.
Duda absolutnie nie wchodził dla mnie w grę, a na myśliwego też nigdy bym nie zagłosowała.

I tyle.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: gimmeeverything » 22 gru 2020, o 22:51

ImaSumak pisze:
21 gru 2020, o 01:34
Ja nie neguję Lewicy. Ja nie lubię jej, a to wynika z jej postępowania w stosunku do zwierząt. Nie z tego co opowiada, bo to dwie różne sprawy. To jedno.
Grafika nawiązuje do sławnego plakatu "W samo południe 4 czerwca 1989", autorstwa Tomasza Sarneckiego. A plakat z kolei nawiązuje do filmu " W samo południe" z Garym Cooperem.
Uważam, że nazywanie M. Lempart drugim Wałęsą czy też Wielgusową wiązanie z wyborami po obaleniu komunizmu, jest jednak mocno na wyrost i ma się jak pięść do oka.
1. Obecna sytuacja nie ma nic wspólnego z tamtą sytuacją. Tam były pierwsze wolne wybory. Tu są kolejne wybory w wolnej Polsce, których część społeczeństwa nie chce uznać wyboru tej części, ktora poszła zagłosować i wygrała. :roll:
2. Warto być sobą i by Polska i ludzie w niej mieszkający też byli sobą. Lepiej być Martą Lempart czy Wielgus niż drugim Wałęsą czy solidarnosciowym Garym Cooperem.
Polski Brat Pit, polska Agelina, polska Wenecja, polskie Termopile...
Zupełnie bez sensu.

A tak już w ogóle na marginesie, to Solidarność jest prawicowa. A pan Wałesa był uprzejmy stosunkowo niedawno się wypowiedzieć na temat Lempart, że on jest staroświecki, więc widzi inną rolę dla kobiet. I tym samym jak zawsze nie omieszkał podkreślić jakim bucem jest i niedouczonym dziadersem.
Ale o tym, to by można tomy napisać. Nie czas i nie miejsce.

Dla niewtajemniczonych napiszę tylko, że bycie staroświeckim, to znaczy całowanie kobiet w rękę, noszenie meloników, jeżdżenie bryczką, a nie bycie pieprzonym seksistą.

Byly tylko jedne wybory w ktorych nie uczestniczyłam i zresztą na tym forum o tym pisałam. To były wybory prezydenckie między Komorowskim i Dudą.
Duda absolutnie nie wchodził dla mnie w grę, a na myśliwego też nigdy bym nie zagłosowała.

I tyle.

:ok:
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: marinnaWR » 22 gru 2020, o 23:11

ImaSumak pisze:
21 gru 2020, o 01:34
Ja nie neguję Lewicy. Ja nie lubię jej, a to wynika z jej postępowania w stosunku do zwierząt. Nie z tego co opowiada, bo to dwie różne sprawy. To jedno.
Grafika nawiązuje do sławnego plakatu "W samo południe 4 czerwca 1989", autorstwa Tomasza Sarneckiego. A plakat z kolei nawiązuje do filmu " W samo południe" z Garym Cooperem.
Uważam, że nazywanie M. Lempart drugim Wałęsą czy też Wielgusową wiązanie z wyborami po obaleniu komunizmu, jest jednak mocno na wyrost i ma się jak pięść do oka.
1. Obecna sytuacja nie ma nic wspólnego z tamtą sytuacją. Tam były pierwsze wolne wybory. Tu są kolejne wybory w wolnej Polsce, których część społeczeństwa nie chce uznać wyboru tej części, ktora poszła zagłosować i wygrała. :roll:
2. Warto być sobą i by Polska i ludzie w niej mieszkający też byli sobą. Lepiej być Martą Lempart czy Wielgus niż drugim Wałęsą czy solidarnosciowym Garym Cooperem.
Polski Brat Pit, polska Agelina, polska Wenecja, polskie Termopile...
Zupełnie bez sensu.

A tak już w ogóle na marginesie, to Solidarność jest prawicowa. A pan Wałesa był uprzejmy stosunkowo niedawno się wypowiedzieć na temat Lempart, że on jest staroświecki, więc widzi inną rolę dla kobiet. I tym samym jak zawsze nie omieszkał podkreślić jakim bucem jest i niedouczonym dziadersem.
Ale o tym, to by można tomy napisać. Nie czas i nie miejsce.

Dla niewtajemniczonych napiszę tylko, że bycie staroświeckim, to znaczy całowanie kobiet w rękę, noszenie meloników, jeżdżenie bryczką, a nie bycie pieprzonym seksistą.

Byly tylko jedne wybory w ktorych nie uczestniczyłam i zresztą na tym forum o tym pisałam. To były wybory prezydenckie między Komorowskim i Dudą.
Duda absolutnie nie wchodził dla mnie w grę, a na myśliwego też nigdy bym nie zagłosowała.

I tyle.
Jakie Ty straszne rzeczy piszesz o JSW...prawdziwe...
Czasem się zastanawiam, czy ludziom wybaczać ich błędy ? Czy w ogóle mamy stosunek do polityków, trochę jak do siebie ? A może wprost przeciwnie, jesteśmy bardziej surowi. Jeśli już popełnimy błąd, to tak bardzo nie chcemy wybaczyć sobie, że bardziej jeszcze nie wybaczymy tym ze świeczników ?
Czy ci z tzw świecznika mają w ogóle prawo do błędów ? Życie czasem rozczarowuje...nie tylko nas. Historię mamy, jaką mamy. Taki Lech Wałęsa prosty człowiek. Wykazał się odwagą i zmienił bieg polskiej historii tam kiedyś, dawno temu. A teraz, już od dawna, jest tylko starym prostym niewykształconym człowiekiem. Czasem zachowuje się niestosownie, nie nadąża już dziś za rzeczywistością...czy te niezaprzeczalne fakty niweczą to co zrobił przed laty i co przyniosło Polakom ulgę ?

Niejasna sprawa psów Wielgusowej, które oddała do schroniska. Smutne, bo dorośli powinni umieć ponosić konsekwencje swoich decyzji. Ona je oddała a potem bezczelnie stawała publicznie w obronie zwierząt. Brak tu konsekwencji a może hipokryzja ? Może. Ja doceniam obecną publiczną działalność JSW. Jest na ulicznych protestach z ludźmi, wyciąga ich z policyjnych wozów, załatwia opiekę prawną. Pisze interpelacje, organizuje akcje społeczne. To pewnie kawał jej życia i realizacja powołania. Właściwy człowiek na właściwym miejscu, nie mam co do tego wątpliwości. Wiele jej akcji poparłam swoim podpisem i zamierzam robić to nadal, jeśli uznam to za słuszne i ważne. I nie ma dla mnie znaczenia, czy ktoś narysował ją tak czy siak na jakimś plakacie. I zgadzam się z Tobą, że warto być sobą a pełne patosu porównania ze światowymi ikonami nie zawsze bywają trafione, choć zawsze są przesycone czyimiś emocjami.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: ImaSumak » 27 gru 2020, o 02:45

marinnaWR pisze:
22 gru 2020, o 23:11
ImaSumak pisze:
21 gru 2020, o 01:34
Ja nie neguję Lewicy. Ja nie lubię jej, a to wynika z jej postępowania w stosunku do zwierząt. Nie z tego co opowiada, bo to dwie różne sprawy. To jedno.
Grafika nawiązuje do sławnego plakatu "W samo południe 4 czerwca 1989", autorstwa Tomasza Sarneckiego. A plakat z kolei nawiązuje do filmu " W samo południe" z Garym Cooperem.
Uważam, że nazywanie M. Lempart drugim Wałęsą czy też Wielgusową wiązanie z wyborami po obaleniu komunizmu, jest jednak mocno na wyrost i ma się jak pięść do oka.
1. Obecna sytuacja nie ma nic wspólnego z tamtą sytuacją. Tam były pierwsze wolne wybory. Tu są kolejne wybory w wolnej Polsce, których część społeczeństwa nie chce uznać wyboru tej części, ktora poszła zagłosować i wygrała. :roll:
2. Warto być sobą i by Polska i ludzie w niej mieszkający też byli sobą. Lepiej być Martą Lempart czy Wielgus niż drugim Wałęsą czy solidarnosciowym Garym Cooperem.
Polski Brat Pit, polska Agelina, polska Wenecja, polskie Termopile...
Zupełnie bez sensu.

A tak już w ogóle na marginesie, to Solidarność jest prawicowa. A pan Wałesa był uprzejmy stosunkowo niedawno się wypowiedzieć na temat Lempart, że on jest staroświecki, więc widzi inną rolę dla kobiet. I tym samym jak zawsze nie omieszkał podkreślić jakim bucem jest i niedouczonym dziadersem.
Ale o tym, to by można tomy napisać. Nie czas i nie miejsce.

Dla niewtajemniczonych napiszę tylko, że bycie staroświeckim, to znaczy całowanie kobiet w rękę, noszenie meloników, jeżdżenie bryczką, a nie bycie pieprzonym seksistą.

Byly tylko jedne wybory w ktorych nie uczestniczyłam i zresztą na tym forum o tym pisałam. To były wybory prezydenckie między Komorowskim i Dudą.
Duda absolutnie nie wchodził dla mnie w grę, a na myśliwego też nigdy bym nie zagłosowała.

I tyle.
Jakie Ty straszne rzeczy piszesz o JSW...prawdziwe...
Czasem się zastanawiam, czy ludziom wybaczać ich błędy ? Czy w ogóle mamy stosunek do polityków, trochę jak do siebie ? A może wprost przeciwnie, jesteśmy bardziej surowi. Jeśli już popełnimy błąd, to tak bardzo nie chcemy wybaczyć sobie, że bardziej jeszcze nie wybaczymy tym ze świeczników ?
Czy ci z tzw świecznika mają w ogóle prawo do błędów ? Życie czasem rozczarowuje...nie tylko nas. Historię mamy, jaką mamy. Taki Lech Wałęsa prosty człowiek. Wykazał się odwagą i zmienił bieg polskiej historii tam kiedyś, dawno temu. A teraz, już od dawna, jest tylko starym prostym niewykształconym człowiekiem. Czasem zachowuje się niestosownie, nie nadąża już dziś za rzeczywistością...czy te niezaprzeczalne fakty niweczą to co zrobił przed laty i co przyniosło Polakom ulgę ?

Niejasna sprawa psów Wielgusowej, które oddała do schroniska. Smutne, bo dorośli powinni umieć ponosić konsekwencje swoich decyzji. Ona je oddała a potem bezczelnie stawała publicznie w obronie zwierząt. Brak tu konsekwencji a może hipokryzja ? Może. Ja doceniam obecną publiczną działalność JSW. Jest na ulicznych protestach z ludźmi, wyciąga ich z policyjnych wozów, załatwia opiekę prawną. Pisze interpelacje, organizuje akcje społeczne. To pewnie kawał jej życia i realizacja powołania. Właściwy człowiek na właściwym miejscu, nie mam co do tego wątpliwości. Wiele jej akcji poparłam swoim podpisem i zamierzam robić to nadal, jeśli uznam to za słuszne i ważne. I nie ma dla mnie znaczenia, czy ktoś narysował ją tak czy siak na jakimś plakacie. I zgadzam się z Tobą, że warto być sobą a pełne patosu porównania ze światowymi ikonami nie zawsze bywają trafione, choć zawsze są przesycone czyimiś emocjami.
Z tym wybaczaniem, to jednak trochę przesadziłaś.
Ja nie udamawiam ani animizuję polityków. :)
Nie miałam też nigdy tendencji do podkochiwania się w ludziach znanych.

Do polityków mam biznesowe podejście. Politycy chcą być wybrani, więc szukają poparcia czyli swoich wyborców. Kluczem do tego jest program, ale ważna jest również jego realizacja oraz zachowanie polityków, o czym część z nich kompletnie nie wie lub w co nie wierzy sądząc, że wystarczy ludziom nawijać makaron na uszy i to wystarczy.
Jako wyborczyni wybieram tego polityka czy polityczkę, którego program wyborczy mi odpowiada plus to kim jest ten czlowiek i jak się zachowuje. Podchodzę do tego poważnie, bo czlowiek ten jest/będzie opłacany z moich podatków, czyli chcę, by to mnie reprezentował. Jeżeli nie spełnia określonych warunków lub przestaje je spełniać, to na niego nie głosuję.
Tu nie ma nic do obrażania się, wybaczania czy jakichkolwiek tego typu emocji. Może być co najwyżej mniejszy lub większy niesmak lub zdziwnienie poziomem braku wstydu, twarzy czy kręgosłupa.
Przyklad:
Petru organizujacy strajk w sejmie i jadący w tym czasie z kochanką na Sylwestra gdzies do cieplych krain.
Biedroń podkreslajacy, że po wyborach zrezygnuje z mandatu, a po wyborach udający, że on tego nigdy nie powiedział, bądź, że mówiąc to miał calkowicie co innego na myśli.
Politycy Lewicy (w tym pani Wielgus), głoszący pomoc dla słabszych i głosujący za podniesieniem sobie pensji w czasie najwiekszej recesji w kraju od 30stu lat, w czasie pandemii, w czasie plajt i tragedii życiowych dziesiątek tysięcy (milionów?) ludzi...
Tych przykladow można mnożyć.
Ale my akurat rozmawiamy o pani Wielgus na prawicowych, solidarnościowych plakatach wzorowanych na amerykańskim westernie.
Osoba ta dla mnie jest niewiarygodna. Chodząc na protesty niczym nie ryzykuje. Jest posłanką, ma immunitet. Bycie bohaterką w takim układzie nic nie kosztuje, ale za to dobrze się sprzedaje, jak widać.
Ale jest jeszcze druga strona, gdy myśli, że nikt nie widzi. :roll:
I wtedy ani lewicowa nie jest, ani miłośniczką zwierząt.
To daje mi uzasadnione podstawy by sądzić, że jej zachowanie na protestach też jest tylko pozą.

O Wałęsie nie pisałam nic w odniesieniu do jego dokonań.
Tu jednak też nie przesadzałabym, bo to poważny błąd. On jest symbolem i twarzą obalenia komunizmu. I należy mu się to bez dwóch zdań. Nie obalił go jednak sam. Problem w tym, że w to uwierzył. Stąd jego błędne przekonanie, że jest wodzem i zna prawdę.
Lubię kiedy kobieta...
she76
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 574
Rejestracja: 17 lip 2017, o 15:12

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: she76 » 27 gru 2020, o 18:47

Nie od dziś wiadomo, że sukces ma wielu ojców a porażka jest sierotą.
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: marinnaWR » 28 gru 2020, o 23:11

Z tym wybaczaniem, to jednak trochę przesadziłaś.
Ja nie udamawiam ani animizuję polityków. :)
Nie miałam też nigdy tendencji do podkochiwania się w ludziach znanych.
:mrgreen:

Petru, Biedroń, Wielgus...pamiętasz, kto powyciągał te "kwiatki" na światło dzienne / ?
Wiesz w czyim interesie jest kompromitacja opozycji ?
Wiesz, kto w tej chwili ma media w kieszeni? (mam tu na myśli głównie TVP, która dociera najpowszechniej)
Wiesz ile "kwiatków" można wyciągnąć na światło dzienne dzięki kasie ? A ile stworzyć fejków ?
Wiesz ile "kwiatków" dotyczących polityków partii rządzącej (lub takich, na których uwaleniu PIS niczego nie ugra)nie ujrzy światła dziennego dzięki publicznej kasie ?
Czy wiesz, że polityka to właśnie emocje ? I umiejętna żonglerka "kwiatkami" i faktami, gównoburzami i autentyczną dyskusją publiczną. Taka mieszanka wybuchowa.

Oczywiście odpowiedzi znamy obie. Nie twierdzę, że to wszystko, co napisałaś o tej (przykładowej)trójce polityków opozycji to nieprawda, ale nie uważam też, że uwikłanie źródła informacji jest bez znaczenia. Tak samo jak nieprzypadkowy jest moment, w którym te informacje ujrzały światło dzienne.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: dobranocka14 » 29 gru 2020, o 01:11

marinnaWR pisze:
28 gru 2020, o 23:11
Wiesz, kto w tej chwili ma media w kieszeni? (mam tu na myśli głównie TVP, która dociera najpowszechniej)
Wiesz ile "kwiatków" można wyciągnąć na światło dzienne dzięki kasie ? A ile stworzyć fejków ?
Teraz siła nacisku może się nieco zmienić, ORLEN wszak zakupił reginalne tytuły. Można tworzyć dowolne scenariusze w dowolnym czasie. TVP będzie miała nowego sojusznika.

Wielgus historii z psami nie obroniła ale nie ma idealnych polityków. Mamy wybór z tego co jest.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: ImaSumak » 29 gru 2020, o 22:09

marinnaWR pisze:
28 gru 2020, o 23:11
Z tym wybaczaniem, to jednak trochę przesadziłaś.
Ja nie udamawiam ani animizuję polityków. :)
Nie miałam też nigdy tendencji do podkochiwania się w ludziach znanych.
:mrgreen:

Petru, Biedroń, Wielgus...pamiętasz, kto powyciągał te "kwiatki" na światło dzienne / ?
Wiesz w czyim interesie jest kompromitacja opozycji ?
Wiesz, kto w tej chwili ma media w kieszeni? (mam tu na myśli głównie TVP, która dociera najpowszechniej)
Wiesz ile "kwiatków" można wyciągnąć na światło dzienne dzięki kasie ? A ile stworzyć fejków ?
Wiesz ile "kwiatków" dotyczących polityków partii rządzącej (lub takich, na których uwaleniu PIS niczego nie ugra)nie ujrzy światła dziennego dzięki publicznej kasie ?
Czy wiesz, że polityka to właśnie emocje ? I umiejętna żonglerka "kwiatkami" i faktami, gównoburzami i autentyczną dyskusją publiczną. Taka mieszanka wybuchowa.

Oczywiście odpowiedzi znamy obie. Nie twierdzę, że to wszystko, co napisałaś o tej (przykładowej)trójce polityków opozycji to nieprawda, ale nie uważam też, że uwikłanie źródła informacji jest bez znaczenia. Tak samo jak nieprzypadkowy jest moment, w którym te informacje ujrzały światło dzienne.
Czy to oznacza, że dla Ciebie nie istotne jest jak postępują politycy których popierasz, tylko kto i kiedy ujawnia ich świństwa?

Politycy prawicy kompromitują się cały czas, ale ja nie mam co do nich żadnych oczekiwań, a na przyzwoitość nawet nie liczę.

Od ludzi, którzy wchodzą w krąg moich zainteresowań oczekuję realizacji własnego programu politycznego i tego co mówią.
To naprawdę tak wiele?
Robienie z opozycji świętych krów powoduje, że tej opozycji nie ma lub jest jaka wlasnie jest.
Dla mnie to za mało.

I przypominam, że są tacy, którzy potrafią się zachować przyzwoicie.
Lubię kiedy kobieta...
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: marinnaWR » 30 gru 2020, o 20:14

Czy to oznacza, że dla Ciebie nie istotne jest jak postępują politycy których popierasz, tylko kto i kiedy ujawnia ich świństwa?
myślę, że nie jest bez znaczenia kto i kiedy ujawnia te informacje. Myślę, że warto mieć z tyłu głowy, że (mówiąc kolokwialnie) posłaniec nie jest bez winy i że nie robi tego w interesie społecznym.

Opozycja jest słaba. Politycy opozycji są hipokrytami, kłamią i oszukują(tak jak politycy partii rządzącej). Trudno tego nie wiedzieć o opozycji, jeśli choć raz przez krótką chwilę oglądało się TVP. Zatem świętymi krowami nie są. Popełniają błędy. Mamy lepszą opozycję ? Nie. Skoro nie mamy, to jakie mamy wyjście ? Czekać, aż jakiś przyzwoity polityk nadjedzie na białym koniu i nas zbawi ? Wytykać błędy obecnej kulawej opozycji ? Zniechęcić się do aktywnego życia społecznego i nie brać w nim udziału ? Obrazić się na politykę ? Przenieść się na bezludną wyspę do lepszej krainy ?

Ja doceniam to, co dobrego robi ta ułomna opozycja
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: ImaSumak » 31 gru 2020, o 12:54

marinnaWR pisze:
30 gru 2020, o 20:14
Czy to oznacza, że dla Ciebie nie istotne jest jak postępują politycy których popierasz, tylko kto i kiedy ujawnia ich świństwa?
myślę, że nie jest bez znaczenia kto i kiedy ujawnia te informacje. Myślę, że warto mieć z tyłu głowy, że (mówiąc kolokwialnie) posłaniec nie jest bez winy i że nie robi tego w interesie społecznym.

Opozycja jest słaba. Politycy opozycji są hipokrytami, kłamią i oszukują(tak jak politycy partii rządzącej). Trudno tego nie wiedzieć o opozycji, jeśli choć raz przez krótką chwilę oglądało się TVP. Zatem świętymi krowami nie są. Popełniają błędy. Mamy lepszą opozycję ? Nie. Skoro nie mamy, to jakie mamy wyjście ? Czekać, aż jakiś przyzwoity polityk nadjedzie na białym koniu i nas zbawi ? Wytykać błędy obecnej kulawej opozycji ? Zniechęcić się do aktywnego życia społecznego i nie brać w nim udziału ? Obrazić się na politykę ? Przenieść się na bezludną wyspę do lepszej krainy ?

Ja doceniam to, co dobrego robi ta ułomna opozycja
Idea białego konia mi się podoba :)
Moja dziewczyna dawno temu, na początku naszej znajomości, powiedziała mi, że czekała na swego wybrańca na białym koniu, aż tu nagle pojawiłam się ja, Princess of Darkness 8) W wolnym tłumaczeniu: Sołtys Ciemności
Cuda się więc zdarzają. :)

A poważnie: Nie.
Bylejakość mnie obrzydza i odstręcza.

Jeszcze napiszę w prywatnej wiadomości, ale już tutaj Marinno życzę Tobie i Twojej Dziewczynie zdrowia i wszystkiego NAJ w Nowym Roku!
Mam nadzieję, że w tym Nowym będzie nam dane wreszcie i znowu się spotkać i miło spędzić czas.
Niezmiennie zapraszamy do nas! :)
:kwiatek: :toast:
Lubię kiedy kobieta...
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: marinnaWR » 31 gru 2020, o 22:21

Widzę, że opozycja w Twoich oczach zasługuje na pogardę.
To Twoja ocena i staram się ją zrozumieć.

Za życzenia dziękuję. Tobie, Twojej dziewczynie i wszystkim forumowym dyskutantkom czytającym jeden z moich ulubionych wątków wraz z nami, życzę szczęśliwego Nowego Roku 2021. Życzę nam, wszystkim Polkom i Polakom, skuteczniejszej opozycji, która zacznie spełniać nasze oczekiwania. Będzie cudownie, zobaczycie. Przed nami kolejne możliwości, kolejne :serducho: :zegar: :tuptup:
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: ImaSumak » 3 sty 2021, o 03:55

Nie Marinno. Myślę, że pogarda to zbyt wielkie słowo.
Przestałam się emocjonować polityką. I w ogóle, z tego co widzę, to idę w kierunku wyciszenia. Oczywiście, że kibicuję opozycji, ale też staram się być obiektywna i mieć dystans. Nie zamierzam też naginać swojego kręgosłupa i zmniejszać oczekiwań. Powtarzam: bycie przyzwoitym nie jest czymś szczególnie wygórowanym.
Dzięki za życzenia.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: ImaSumak » 23 mar 2021, o 09:26

Dwie rzeczy:

1. Biorąc pod uwagę ciagłe przetasowania na polskiej scenie politycznej, w kontekście tego, co się dzieje od pewnego czasu: czy jest sens w ogóle zawracania sobie głowy polską polityką, skoro reprezentujący ją "politycy" jedyne czego dokonują, to przechodzenie z jednej do drugiej partii? Gdyby tak przy każdym nazwisku wyliczyć w ilu partiach każdy z nich był, to okaże się, że tak naprawdę to tylko kółko wzajemnej adoracji. W tym kontekście czy działania np. Hołowni nie wydają się Wam śmieszne? Z założenia miał wnieść coś nowego do tego bagna, a tak naprawdę zajął się głównie przeciąganiem kolesi z bagiennego kółka, do swojej formacji. Przecież ci ludzie nie mają żadnych poglądów poza wlasnymi interesikami.
Czy naprawdę tego nie widać?

2. Czy Lewandowski powinien był odebrać odznaczenie od polskiego prezydenta? Czy należy go za to potępiać?
Wedlug mnie jako wolny czlowiek ma prawo robić co chce. Odznaczenie z pewnością mu się należy. Warto by było w tym momencie zwrócić uwagę, że jest jeszcze kilku innych polskich sportowców, którym takie odznaczenie się również należy (ale nie będę ważyć, komu bardziej). Nie uważam też, by należało go za odebranie odznaczenia od Dudy potępiać. Każdy orze jak może.
Lubię kiedy kobieta...
goreka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 707
Rejestracja: 5 wrz 2019, o 15:59

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: goreka » 23 mar 2021, o 20:47

ImaSumak pisze:
23 mar 2021, o 09:26
Dwie rzeczy:

1. Biorąc pod uwagę ciagłe przetasowania na polskiej scenie politycznej, w kontekście tego, co się dzieje od pewnego czasu: czy jest sens w ogóle zawracania sobie głowy polską polityką, skoro reprezentujący ją "politycy" jedyne czego dokonują, to przechodzenie z jednej do drugiej partii? Gdyby tak przy każdym nazwisku wyliczyć w ilu partiach każdy z nich był, to okaże się, że tak naprawdę to tylko kółko wzajemnej adoracji. W tym kontekście czy działania np. Hołowni nie wydają się Wam śmieszne? Z założenia miał wnieść coś nowego do tego bagna, a tak naprawdę zajął się głównie przeciąganiem kolesi z bagiennego kółka, do swojej formacji. Przecież ci ludzie nie mają żadnych poglądów poza wlasnymi interesikami.
Czy naprawdę tego nie widać?
Holownia stracił resztki mojego szacunku. Wejdzie z ugrupowaniem do Sejmu bocznymi drzwiami, kiedy przeciągnie wystarczająca liczbę posłów. Założy klub poselski i będzie brał dotacje na działalność swojej partii. A taki był bezpartyjny w wyborach.
Obłuda
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: marinnaWR » 23 mar 2021, o 23:24

Ima, odniosę się do poruszonych przez Ciebie wątków.
1. Polityka mebluje nam życie, dlatego nie sposób ją lekceważyć. W każdym razie ja nie potrafię odciąć się kompletnie od śledzenia sceny politycznej. Ale masz rację, warto wyciszać emocje polityką, zwłaszcza w obecnej sytuacji, bo mało jest pozytywnych wydarzeń, które poprawiają humor, nastrajają pogodnie.
Zasmucił mnie transfer Pawłowskiej z lewa na prawo i jakoś jej nie wierzę, że wciąż ma te same poglądy i dlatego poszła do Gowina. Podejrzewam ją o żądzę pieniądza i sławy. Szkoda, że takie sytuacje w ogóle są możliwe. Ale z drugiej strony, nie tylko posłowie zmieniają zdanie. Czasem partie też skręcają w dziwnych, nieprzewidywalnych kierunkach "rozwijając się" politycznie. Transfery ku Hołowni już mnie tak nie oburzają, jak przypadek Pawłowskiej. Widzę po swoich znajomych, którzy stanęli za Hołownią. Wcześniej popierali PO lub Lewicę. Rozumiem ich postawy i przykro patrzeć, jak Wiosna czy PO trwonią swoje potencjały, ale cóż, życie...zweryfikuje również "charyzmę" Hołowni :wink:

2. Trochę szkoda, że Lewy wziął order od Dudy, ale miał prawo do tej decyzji i szczerze mu życzę żeby nigdy tego nie żałował. Czytałam w necie, że wielokrotnie był proszony o choćby mały gest poparcia szeroko rozumianej polskiej opozycji. Chodziło o wsparcie sprzeciwu wobec niszczenia sądów, KRS, czy TK. Zawsze odmawiał. Ale też nie angażował się w działania dodające blasku PISowi. Słuchałam jego chaotycznej, niedbałej przemowy w Pałacu Prezydenckim, wspomniał nawet o Bundeslidze, bezczelnie :evil: Ja osobiście lubię Lewandowskiego za skromny charakter i szanuję za osiągnięcia. W moich oczach niczego nie stracił (a mógł zyskać odmawiając orderu).
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: eminem98xd » 24 mar 2021, o 10:51

KobiecaPrzyjazn pisze:
17 gru 2020, o 21:18
O tych psach czytałam. Ale nie wiadomo jak bylo. Ona sama niewiele mówi o tym. Ale na strajku jest jej pełno. Wykorzystuje immunitet żeby wyprowadzać ludzi z blokad policji, współpracuje z Lempart i na prawdę dużo robi. To Lewica głównie złożyła wnioski do prokuratury. I na Rydzyka. I na Kaczyńskiego. To lewica pomaga w negocjacjach ze Stowarzyszeniami i związkami zawodowymi. A gdzie Holownia w tym czasie? A gdzie Trzaskowski? A gdzie PO? Wszyscy siedzą w tych swoich uniformach i zza biureczka opowiadają jaki to PiS jest zły.
Dlaczego nie ma ich na strajku?
Codziennie wstawia transmisję i jest na ulicy. Z ludźmi Fajna babka. Radzi sobie. I nie boi się mówić to co myśli.
Jeszcze biedny Biedroń jeździ i zdaje relacje a co do Hołowni https://youtu.be/OpAM_Y3IG3Q.
Powiem tak, PIS i konfederacja jest na mojej czarnej liście już do końca życia.
ODPOWIEDZ