Projekt "Ratujmy Kobiety"

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Projekt "Ratujmy Kobiety"

Post autor: ImaSumak » 13 sty 2018, o 00:16

Jak zapewne wszystkie Panie wiedzą, projekt obywatelski został odrzucony w pierwszym czytaniu. I OK, chciałoby się powiedzieć, bo mamy władzę, jaką mamy. Tylko że ten projekt nie przeszedł dzieki tzw. opozycji... A tu już ręce opadają, zwłaszcza gdy zobaczymy jak poszczególne partie głosowały. No i tu kwiatek, bo 58 posłów PiS było przeciwko odrzuceniu projektu (oraz 1 poseł PSL)! Przy czym jeśli chodzi o "opozycję", to za odrzuceniem projektu było 3 posłów z PO, a z Nowoczesnej 1 się wstrzymał od głosu. Co jednak najciekawsze, 29 posłów z PO i 10 z Nowoczesnej nie pojawiło się na głosowaniu...
Projekt nie przeszedł, bo zabrakło 8 głosów.
Brawo!
Rozumiem, że "opozycja" oczekuje znowu wyjścia kobiet na ulicę, by móc szumnie i głośno krzyczeć, jaki PiS jest zły. By sobie mordy wycierać kobietami próbujac w ten sposób budować kapitał polityczny. Banda zdegenerowanych intelektualnie idiotów, nic pozytywnego nie wnoszących do polskiego parlamentaryzmu. Opozycja? Toż to śmiech na sali! Btak słów!
Lubię kiedy kobieta...
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Projekt "Ratujmy Kobiety"

Post autor: dobranocka14 » 13 sty 2018, o 00:25

A kogo kobiety obchodzą.
Chyba, że tuż przed wyborami. Teraz PiS może zrobić co chce i wtey "opozycja" będzie krzyczeć, że pogwałcone zostały prawa kobiet i, że tak się nie godzi.
reader
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 313
Rejestracja: 17 maja 2013, o 21:40

Re: Projekt "Ratujmy Kobiety"

Post autor: reader » 13 sty 2018, o 01:17

Co do PO, to od lat wiadomo, że jest tam sporo konserwatystów idących łeb w łeb z PiS. PO ma nawet ksywkę PiSBis. Próby zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej były za PO i wtedy też wielu posłów z tej partii głosowało za. Co do .Nowoczesnej, to właściwie od początku powstania ma ona ksywkę .Starodawna. To, że sporo tam zachowawczych konserw było wiadome właściwie od początku powstania tej partii. Był nawet kiedyś taki wywiad z Petru mówiącym coś w stylu, że on jest za zmianami obyczajowymi, ale nie zrobią nic bez zgody Episkopatu. Nowoczesna też chyba jak PO wykręca się od dyscypliny partyjnej w kwestii tzw spraw światopoglądowych. Ptaszki ćwierkają, że to właśnie konserwatyzm spowodował, że sporo osób szybko zrezygnowało z uczestnictwa w partii, bo nie chcieli być częścią kolejnego PO-podobnego tworu.
Skąd więc zdziwienie? W sumie to może nawet dobrze się stało, bo wiele osób nie zdawało sobie sprawy z autentycznych poglądów posłów. Wielu wyborców liczyło na ewolucje PO-wych konserwatystów, a jeszcze inni na wspólny front w sprawach dla nich ważnych przeciw PiS. I się przeliczyli. Mam nadzieję, że nie zapomną przy urnach.
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Projekt "Ratujmy Kobiety"

Post autor: jasandra » 13 sty 2018, o 08:03

Niestety, wszystko to prawda. A pani Nowacka tuż po głosowaniu dziękowała posłom (chyba osłom), że tyle było głosów za. Śmiech na sali! Ludzie są wściekli i wielu chce wyjść na ulicę także/zwłaszcza przeciw opozycji. Oni chyba wciąż nie pojęli. Poglądy poglądami, ale to pierwsze czytanie! Widziałyście, jak pani Lubnauer tłumaczyła się, że jej posłowie nie wiedzieli, na czym polega głosowanie, i nie chcieli głosować za? Toż to śmiech na sali! PiS ma drugą kadencję w kieszeni, jeśli nie pojawi się jakakolwiek rozsądna opcja - lewicowa.
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Projekt "Ratujmy Kobiety"

Post autor: takeyoudowntown » 13 sty 2018, o 16:14

A teraz jeszcze mamy ministra zdrowia, który podpisał deklarację wiary i zdążył już rzucić chwytliwy cytat o sferze sacrum w ciele ludzkim, cóż.
Jeżeli ludzie nienadający się do polityki nie zrozumieją, że sumienie należy schować na czas głosowania, to takie rzeczy będą się dziać. Kogo obchodzi to, że jakaś posłanka ma inne poglądy? Niech się w takim razie wypisze z tej partii, albo w ogóle odejdzie z polityki, bo takie podejście na pewno nie wróży jej kariery. Miłościwie Nam Panujący jakoś nie ma skrupułów przed wprowadzaniem radykalnych rozwiązań od ponad dwóch lat. Nie przejmuje się niczym, nawet Unią Europejską, idzie po swoje, dlatego ma takie poparcie. Lewicy i centrystom tego brakuje.
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Projekt "Ratujmy Kobiety"

Post autor: ImaSumak » 13 sty 2018, o 18:31

Nie znam ksywek partii. Nie głosowałam na PO ani tym bardziej na Nowoczesną. Jakoś od początku nie miałam wątpliwości, że jej liderem jest zakochany w sobie, głupiutki chłopczyk, który (jak sądzę) onanizuje się sobą, a ja takich nie wspieram.
Zdziwienie stąd, że tak wielu posłów nie przyszło, olało projekt obywatelski. Wielu z nich brało udział i wspierało kobiece protesty, na glosowaniu ich jednak zabrakło.
Zdziwienie, bo istnieje coś takiego jak dyscyplina partyjna, a partie tak wrzeszczące na PiS, ujadające w PE "nie potrafiły" wyegzekwować lojalności od własnych posłów.
I wreszcie zdziwienie, bo to dla mnie ustawka polityczna "opozycji", że te cymbały uważają kobiety aż za takie idiotki, że sądzą, że w ten sposób jeszcze bardziej poszczują kobiety na PiS. Tym czasem, te wywłoki intelelktualne właśnie ukręciły bicz na siebie. Zdziwiła mnie ich aż taka głupota i arogancja.
Na szczęście głupota zawsze kroczy przed upadkiem
Lubię kiedy kobieta...
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Projekt "Ratujmy Kobiety"

Post autor: jasandra » 13 sty 2018, o 19:16

Zdaje się, że PiSowi nieszczególnie zależało na dyscyplinie partyjnej, skoro najbardziej szczekające mordy (w tym Wszechposeł itd.) zagłosowały przeciw uwaleniu projektu. Wiadomo, że pierwsze czytanie nie miało tu żadnego znaczenia - ale to, że te cymbały nie przyszły/wyjęły karty i nie głosowały, to dla PiSu prezent nie z tej ziemi. Sam J.K. by tego lepiej nie wymyślił.
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Projekt "Ratujmy Kobiety"

Post autor: jasandra » 13 sty 2018, o 19:18

A, przepraszam, źle przeczytałam.
No, była dyscyplina. Tych, którzy mieli głosować przeciw, zmuszono do wyjęcia kart (w N.). Genialne!
Hypatia79
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 49
Rejestracja: 20 gru 2017, o 00:04

Re: Projekt "Ratujmy Kobiety"

Post autor: Hypatia79 » 13 sty 2018, o 19:52

Dlatego trzeba porzucić złudzenia odnośnie sejmowej, tzw. "liberalnej" opozycji, i stworzyć lewicową alternatywę na bazie Razem i IP Nowackiej.

Rozchorowałam się, jak oglądałam ten spektakl.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Projekt "Ratujmy Kobiety"

Post autor: ImaSumak » 13 sty 2018, o 19:55

Hypatia79 pisze:Dlatego trzeba porzucić złudzenia odnośnie sejmowej, tzw. "liberalnej" opozycji, i stworzyć lewicową alternatywę na bazie Razem i IP Nowackiej.

Rozchorowałam się, jak oglądałam ten spektakl.
Jak najbardziej popieram!
Nie zapominałabym też o Biedroniu. Jak sądzę razem z Nowacką być może stworzą jakąś alternatywę.
Lubię kiedy kobieta...
zztop
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 138
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 15:47

Re: Projekt "Ratujmy Kobiety"

Post autor: zztop » 13 sty 2018, o 20:29

Nowacka ma się spotkać z Razem, Zielonymi, SLD 28.01. w celu zjednoczenia lewicy. Maję teraz swoje 5 minut bo wielu wyborców odejdzie przez to głosowanie od PO i Średniowiecznej. Zobaczymy, co uda się zrobić. Mi nie leży ten Zandberg, myślę, że to bufon straszny i niejednokrotnie szkodził Nowackiej, Biedroń mógłyby się też właczyć teraz w politykę
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Projekt "Ratujmy Kobiety"

Post autor: ImaSumak » 13 sty 2018, o 21:01

zztop pisze:Nowacka ma się spotkać z Razem, Zielonymi, SLD 28.01. w celu zjednoczenia lewicy. Maję teraz swoje 5 minut bo wielu wyborców odejdzie przez to głosowanie od PO i Średniowiecznej. Zobaczymy, co uda się zrobić. Mi nie leży ten Zandberg, myślę, że to bufon straszny i niejednokrotnie szkodził Nowackiej, Biedroń mógłyby się też właczyć teraz w politykę
Ja Zandberga nie lubię.
Skoro już tak przeinaczamy nazwy partii, to dla mnie Razem powinna się nazywać Osobno. Co do SLD, to też za nimi nie przepadam. Ale to fakt, jeśli lewica chce coś znaczyć, to musi się zjednoczyć. Nie sądzę jednak, by Razem poszło ramię w ramię z SLD, czy z kimkolwiek. Wydaje mi się, że tylko Biedroń z Nowacką są wstanie stworzyć coś sensownego. Zdecydowanie jednak nie powinni iść z SLD. No chyba że ta partia by się przeobraziła, ale wtedy wszystkie stare twarze powinny odejść. Zapotrzebowanie na lewicową partię jest. Wystarczy przypomnieć sobie partię Palikota. Musi to być jednak zdecydowanie coś nowego i faktycznie sensownego.
Lubię kiedy kobieta...
Hypatia79
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 49
Rejestracja: 20 gru 2017, o 00:04

Re: Projekt "Ratujmy Kobiety"

Post autor: Hypatia79 » 13 sty 2018, o 21:10

ImaSumak pisze:
Skoro już tak przeinaczamy nazwy partii, to dla mnie Razem powinna się nazywać Osobno. Co do SLD, to też za nimi nie przepadam. Ale to fakt, jeśli lewica chce coś znaczyć, to musi się zjednoczyć. Nie sądzę jednak, by Razem poszło ramię w ramię z SLD, czy z kimkolwiek. Wydaje mi się, że tylko Biedroń z Nowacką są wstanie stworzyć coś sensownego. Zdecydowanie jednak nie powinni iść z SLD. No chyba że ta partia by się przeobraziła, ale wtedy wszystkie stare twarze powinny odejść. Zapotrzebowanie na lewicową partię jest. Wystarczy przypomnieć sobie partię Palikota. Musi to być jednak zdecydowanie coś nowego i faktycznie sensownego.
Zgadzam się. My też musimy być konsekwentne i na nich głosować, a nie dawać się znowu podpuścić z tzw. "pragmatyzmem". Trafione z tą "Średniowieczną":)
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Projekt "Ratujmy Kobiety"

Post autor: ImaSumak » 13 sty 2018, o 21:24

Hypatia79 pisze:
ImaSumak pisze:
Skoro już tak przeinaczamy nazwy partii, to dla mnie Razem powinna się nazywać Osobno. Co do SLD, to też za nimi nie przepadam. Ale to fakt, jeśli lewica chce coś znaczyć, to musi się zjednoczyć. Nie sądzę jednak, by Razem poszło ramię w ramię z SLD, czy z kimkolwiek. Wydaje mi się, że tylko Biedroń z Nowacką są wstanie stworzyć coś sensownego. Zdecydowanie jednak nie powinni iść z SLD. No chyba że ta partia by się przeobraziła, ale wtedy wszystkie stare twarze powinny odejść. Zapotrzebowanie na lewicową partię jest. Wystarczy przypomnieć sobie partię Palikota. Musi to być jednak zdecydowanie coś nowego i faktycznie sensownego.
Zgadzam się. My też musimy być konsekwentne i na nich głosować, a nie dawać się znowu podpuścić z tzw. "pragmatyzmem". Trafione z tą "Średniowieczną":)
Tak! Głosować należy na wybraną partię/osobę, a nie kierować się propagandą "mniejszego zła". Na tym od lat jedzie "opozycja". I dlatego teraz mamy, to co mamy. Ja zawsze głosuję na wybraną przeze mnie osobę. Mam gdzieś arytmetykę sejmową. Tylko raz nie zagłosowałam, to było w wyborach pezydenckich, gdzie dla mnie wybór miedzy czlowiekiem zabijajacym zwierzęta dla przyjemności, a podnóżkiem prezesa, był wyborem żadnym.
Lubię kiedy kobieta...
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Projekt "Ratujmy Kobiety"

Post autor: marinnaWR » 14 sty 2018, o 10:37

Nie spodziewałam się procedowania Ratujmy kobiety w sejmie zdominowanym przez PIS, jednak to co się stało pokazuje, że nie można ufać opozycji. Ale tak naprawdę, jakie mamy inne wyjście ? Nie głosowałam na Nowoczesną ani na PO, ale w dużej mierze zgadzam się z ich opozycyjną wobec PIS działalnością. Co nam pozostaje ? Robić swoje, chodzić na wybory i w ogóle być aktywną w sferze polityki, bo polityka nam mebluje najbardziej intymne sfery życia. Pomimo tego co się stało i co obudziło moją złość i chyba coś w rodzaju poczucia bezradności...nie zamierzam jednak obrażać się na brutalny stan faktyczny.
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Projekt "Ratujmy Kobiety"

Post autor: jasandra » 14 sty 2018, o 10:57

To nie chodzi o obrażanie. PiS zdaje się mieć drugą kadencję w kieszeni, więc głosowanie na "mniejsze zło" nie ma sensu. Jeśli pojawi się, sensowna tym razem, Zjednoczona Lewica, to bedzie szansa naruszyć PO-PiSowski (z przybudówką w postaci .Nowoczesnej) monopol. Czego sobie i paniom życzę. Bo marazm polityczny tych partii jest niespotykany...
Hypatia79
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 49
Rejestracja: 20 gru 2017, o 00:04

Re: Projekt "Ratujmy Kobiety"

Post autor: Hypatia79 » 14 sty 2018, o 11:12

jasandra pisze:To nie chodzi o obrażanie. PiS zdaje się mieć drugą kadencję w kieszeni, więc głosowanie na "mniejsze zło" nie ma sensu. Jeśli pojawi się, sensowna tym razem, Zjednoczona Lewica, to bedzie szansa naruszyć PO-PiSowski (z przybudówką w postaci .Nowoczesnej) monopol. Czego sobie i paniom życzę. Bo marazm polityczny tych partii jest niespotykany...
No właśnie, jeśli nie zaryzykujemy, na zawsze pozostaniemy w tej beznadziei, natomiast radykalne odcięcie się od 'mniejszego zła' pozwoli zbudować prawdziwie wolnościowe i postępowe ugrupowanie, chociaż na początku z pewnością będzie bardzo ciężko.
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Projekt "Ratujmy Kobiety"

Post autor: takeyoudowntown » 14 sty 2018, o 11:28

Należałoby najpierw zmienić nastroje społeczne, bo to one są podstawą tego, jakie partie wygrywają. A niestety teraz mamy nastroje mocno prawicowe, a wszyscy lewicowcy zwani ładnie lewakami, to feministki, zabójcy dzieci, weganie, emigranci-terroryści, europejscy antypatrioci i zdrajcy ojczyzny zwani ładnie antyPolakami, ponieważ taka retoryka sypie się z mediów prorządowych.

Jeżeli społeczeństwo zrozumie, że lewica to nie jest zło wcielone, to wtedy już pójdzie nam-wam łatwiej. Nie jestem aktualnie po żadnej stronie sporu, uważam się za centrystkę, bo ciekawe rozwiązania można znaleźć po obu stronach, nie zamykam się na jedną, ale boli mnie to, co dzieje się w polskim internecie odnoście lewicy. Jak wszystkie zdania, propozycje rozwiązań są sabotowane przez "patriotów" i nazywane obroną wartości polskich, narodowych, katolickich przed lewacką propagandą śmierci. Bez zrozumienia tematu, bez kulturalnej rozmowy, bez podstawy edukacji.

Przecież chyba przedwczoraj w programie Warto rozmawiać był temat tej słynnej książki o leczeniu homoseksualizmu, której autorka jest anonimowa, bo podobno boi się gejowskiego lobby, ponieważ upublicznia w tej książce przegląd badań nt. homoseksualizmu.
Rdzeniem dyskusji było to, że wydawnictwo PWN wystosowało przeprosiny za użycie w tej książce słów typu "homoseksualizm to choroba". Tak, 2018 rok, Europa gdyby ktoś miał wątpliwości.

Strony dyskusji - oczywiście niezawodny ksiądz profesor Oko oraz pani psycholog, a po naszej stronie pan z zaplecza politycznego pana Biedronia. Tak się nie da rozmawiać. Padały przeróżne fanaberie na temat homoseksualizmu, internauci też dokładali swoje, a na koniec strona prawicy zostawiła nas ze smutną konstatacją, że lekarze są dyskryminowani przez środowiska gejowskie za to że chcą leczyć homoseksualistów!

To jest jeden z wielu widoków tego typu w polskich mediach. Jeżeli to się nie zmieni, to dobra zmiana tak szybko nie zniknie.
Be someone who makes you happy
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Projekt "Ratujmy Kobiety"

Post autor: jasandra » 14 sty 2018, o 11:58

Ale tak zwana druga, opozycyjna strona nie ma nic w zamian do zaoferowania. Znam ludzi, którzy głosują na PiS, by zrobić na złość liberałów (gospodarczym) - ludzie ci z pewnością z radością poszliby za lewicą, więc trochę więcej wiary! Inaczej utkniemy w tym bagnie na kolejne 25 lat. Ludzie w końcu zaczęli też protestować przeciw opozycji, więc jest jakaś nadzieja, że uda nam się solidarny zryw na następne wybory.
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Projekt "Ratujmy Kobiety"

Post autor: marinnaWR » 14 sty 2018, o 12:18

Dziewczyny wyguglujcie sobie co Romek Giertych wydukał o projekcie. Po prostu brak słów po raz kolejny :evil:
(„jest najbardziej skrajnym przypadkiem łamania wolności słowa jaki kiedykolwiek od komunizmu ktoś w Polsce zaproponował”) no ale to były prezes Ligi Polskich Rodzin :roll:
A kreuje się na ofiarę PIS :-|ehh
Hypatia79
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 49
Rejestracja: 20 gru 2017, o 00:04

Re: Projekt "Ratujmy Kobiety"

Post autor: Hypatia79 » 14 sty 2018, o 15:03

Mimo wszystkich zastrzeżeń zgadzam się z jasandrą. :evil:
zztop
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 138
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 15:47

Re: Projekt "Ratujmy Kobiety"

Post autor: zztop » 16 sty 2018, o 07:47

https://www.tvn24.pl/opozycja-w-klopota ... 710,s.html

Lewica jest słaba, bo tak jak słusznie zauważyła takeyoudowntown jest źle rozumiana i demonizowana. Ale ja widzę chyba pierwszy raz od wielu lat, że projekt, który lewica promowała, miał ogromne poparcie społeczne. Ta pseudonowoczesna kretyńska partia, której najpierw przewodził zakochany w sobie goguś, a teraz jakaś zdezorientowana kłamczucha, która nie potrafi zapanować nad jednym głosowaniem nie przekona do siebie nowoczesnych ludzi. PO to konserwa, oni nie różnią się tak naprawdę niczym od pisiorów, może tylko tym, że są jeszcze większymi hipokrytami. Lansowali się na marszach, a bali się poprzeć projekt, jarają nielegalnie kupowaną trawę, a nie zalegalizowali przez tyle lat swoich rządów choćby leczniczej marihuany. Promują się na nowoczesnych Europejczyków, a nie potrafili ograniczyć wpływów klechów. Za to jeden przez drugiego prześcigali się w ilości stołków w radach nadzorczych, kupowaniu służbowych limuzyn i wyjazdów służbowych na hel. Nie przeczę, że nic nie zostało zrobione, mamy dzięki nim lepszą infrastrukturę i nieźle wykorzystane środki z funduszy, ale ideologicznie i mentalnie nie ruszyli tego kraju w prawdziwie europejskim kierunku.
Podsumowując, my nie tylko nie mamy lewicy, my nie mamy też porządnego centrum. Za to mamy świetnie funkcjonującą, niezwykle zdyscyplinowaną prawicę.
ODPOWIEDZ