Poprawki do ustawy o IPN

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Poprawki do ustawy o IPN

Post autor: dobranocka14 » 7 lut 2018, o 14:40

Akwa35 pisze:język polski trudny.
Najwyraźniej.
Poczytaj kiedy i jak stosować parafrazę żeby to co piszesz mogło być za nią uznane a nia za intelektualną kradzież i o rodzaju żeńskim w j. polskim.
Natomiast w jednym masz rację, przyznanie, że wiem, że nic nie wiem najczęściej nie przeszkadza w ocenie danej sprawy.
Awatar użytkownika
Alpha
super forma
super forma
Posty: 3548
Rejestracja: 9 cze 2012, o 22:00

Re: Poprawki do ustawy o IPN

Post autor: Alpha » 7 lut 2018, o 17:52

ImaSumak pisze:
Alpha pisze:"Geniusz Zydów na polski rozum" Kłopotowskiego. Warto przeczytać.
Do której wstęp napisał Ziemkiewicz?
Tak.
..życie jest wierzchowcem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Poprawki do ustawy o IPN

Post autor: dobranocka14 » 8 lut 2018, o 08:53

https://wiadomosci.wp.pl/naukowiec-bada ... 958822017a

Artykuł nie dotyczy stricte ustawy ale w ogólnym zarysie można się dowiedzieć co powoduje, że temat ten wywołuje silne emocje i - mam wrażenie - pogłębiającą się lub przynajmniej coraz głośniej artykułowaną niechęć do żydów.

Wczoraj usłyszałam zdanie, wypowiedziane w kontekście zapisów nowelizacji i dyskusji o historii polsko-ukraińskiej. To co dla nas jest mordem i ludobójstwem dla Ukraińców jest walką o wyzwolenie i czy w takim razie nowelizacja tej ustawy pomoże w dyskusji i pracach obu IPNów? Wypowiadał się polski historyk biorący udział w tych pracach.

Min. Jaki cały czas przywołuje ustawodawstwo innych państw, które również penalizują szkalowanie imienia określonego narodu. Tylko czy faktycznie jest z czego korzystać - skoro nie słyszałam żeby jakieś państwo zapis wykorzystało w praktyce. Może nie mam w tym zakresie wiedzy wystarczającej ale jeśli PiS nie posiłkuje się przykładem to raczej nie wystąpił.
Natomiast jest to z pewnością element zmian w wychowaniu młodego pokolenia, które - zdaniem partii rządzącej - ma być wychowywane nie tak jak dotychczas ale w duchu narodowym. PiS, poza prawem, to również prawda i sprawiedliwość.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Poprawki do ustawy o IPN

Post autor: ImaSumak » 9 lut 2018, o 00:00

dobranocka14 pisze:https://wiadomosci.wp.pl/naukowiec-bada ... 958822017a

Artykuł nie dotyczy stricte ustawy ale w ogólnym zarysie można się dowiedzieć co powoduje, że temat ten wywołuje silne emocje i - mam wrażenie - pogłębiającą się lub przynajmniej coraz głośniej artykułowaną niechęć do żydów.
Kolektywny narcyzm- bardzo trafne określenie.
Polska jako Chrystus narodów- a to jest boskie! :)

Na temat mechanizmów rodzenia się nienawisci i ich konsekwencji polecam książkę: Ludobójstwo w XX w. Manusa I. Midlarskiego. Tam jest to bardzo fajnie opisane.

Alf(ph)y, książkę przeczytam, może nawet w ten weekend.
Lubię kiedy kobieta...
wikiantonina
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 14
Rejestracja: 29 sty 2018, o 15:02

Re: Poprawki do ustawy o IPN

Post autor: wikiantonina » 9 lut 2018, o 10:25

Ta cała ustawa to jakaś komedia... Ktoś zagranicą napisze coś w New York Timesie czy czymś innym coś nie tak i co? Przecież ta ustawa jest legalna tylko w Polsce... a oni chcą ścigać prawnie gdzieś na drugim końcu świata... :roll: :roll: :roll:
Awatar użytkownika
Alfa_Omega
super forma
super forma
Posty: 1835
Rejestracja: 9 cze 2012, o 21:54

Re: Poprawki do ustawy o IPN

Post autor: Alfa_Omega » 11 lut 2018, o 22:55

ImaSumak pisze: Alf(ph)y, książkę przeczytam, może nawet w ten weekend.
Nie wiem jak Ty ją odbierzesz ale dla mnie ta książka to czysta apoteoza Żydów i żydowskości jako zjawiska. Moja wrodzona żydofilia została całkowicie zaspokojona :cool:
Miód jest dla mięczaków, prawdziwi twardziele żują pszczoły :-D
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Poprawki do ustawy o IPN

Post autor: dobranocka14 » 12 lut 2018, o 01:10

Alfa_Omega pisze:
ImaSumak pisze: Alf(ph)y, książkę przeczytam, może nawet w ten weekend.
Nie wiem jak Ty ją odbierzesz ale dla mnie ta książka to czysta apoteoza Żydów i żydowskości jako zjawiska. Moja wrodzona żydofilia została całkowicie zaspokojona :cool:
Fragment dostępny w necie jest interesujący i zachęcający do przeczytania całości.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Poprawki do ustawy o IPN

Post autor: ImaSumak » 14 lut 2018, o 21:43

Alfa_Omega pisze:
ImaSumak pisze: Alf(ph)y, książkę przeczytam, może nawet w ten weekend.
Nie wiem jak Ty ją odbierzesz ale dla mnie ta książka to czysta apoteoza Żydów i żydowskości jako zjawiska. Moja wrodzona żydofilia została całkowicie zaspokojona :cool:
Weekend mi minął inaczej niż zaplanowałam, dlatego książka musi poczekać, ale postaram się w miarę wolnego czasu szybko przeczytać, bo mnie zainteresowałyście, plus wymieniony fragment przez Dobranockę.
Lubię kiedy kobieta...
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Poprawki do ustawy o IPN

Post autor: jasandra » 19 lut 2018, o 15:55

Czy to jakieś pieprzone boty? Już drugi.
ODPOWIEDZ