Wybory prezydenckie 2020.

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
ODPOWIEDZ
spacerowiczka9
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 146
Rejestracja: 18 paź 2019, o 20:33

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: spacerowiczka9 » 23 gru 2019, o 01:55

marinnaWR pisze:
23 gru 2019, o 01:32
Lady, cóż za zabawny zbieg okoliczności. Akurat dziś po dłuższej nieobecności odezwała się również Pawłowicz, atakując w podobnym stylu Kidawę. Czyżby PIS obawiał się MKB ? Nie skojarzyłabyś mi się Lady tak okropnie gdybyś po prostu napisała dlaczego i na kogo chcesz głosować. Ale nie, ty czepiłaś się Kidawy :D
To chyba normalne, że PiS atakuje Kidawę. A Pawłowicz się akurat tylko odgryzła, bo dziś Kidawa napisała w mediach społecznosciowych, że członkostwo Pawłowicz w TK to wstyd.
A zdjęcie ma prawo wkurzać wyborców opozycji. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że mimo beznadziejnych poglądów Kidawy i tak będzie trzeba na nią głosować w drugiej turze.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: ImaSumak » 23 gru 2019, o 02:30

spacerowiczka9 pisze:
23 gru 2019, o 01:55
marinnaWR pisze:
23 gru 2019, o 01:32
Lady, cóż za zabawny zbieg okoliczności. Akurat dziś po dłuższej nieobecności odezwała się również Pawłowicz, atakując w podobnym stylu Kidawę. Czyżby PIS obawiał się MKB ? Nie skojarzyłabyś mi się Lady tak okropnie gdybyś po prostu napisała dlaczego i na kogo chcesz głosować. Ale nie, ty czepiłaś się Kidawy :D
To chyba normalne, że PiS atakuje Kidawę. A Pawłowicz się akurat tylko odgryzła, bo dziś Kidawa napisała w mediach społecznosciowych, że członkostwo Pawłowicz w TK to wstyd.
A zdjęcie ma prawo wkurzać wyborców opozycji. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że mimo beznadziejnych poglądów Kidawy i tak będzie trzeba na nią głosować w drugiej turze.
Nie, nie, nie, nie należy tak rozumować! Trzeba iść do wyborów i głosować na swojego kandydata/tkę. Kto przejdzie dalej- zobaczymy. Głosowanie na mniejsze zło się nie sprawdza: ludzie głosowali przez lata na PO by nie wygrał PiS. Doprowadziło to do tego, że PiS przejął całkowicie władzę.
To co się wyrabia w sejmie, to nie jest żadna opozycja.

Komuś się mocno popieprzyło by porównywać Królową Zjednoczonego Królestwa do Małgosi z Polski. No ale gratuluję ułańskiej fantazji! :lol:

Tak, ja też sądzę, że to kampanijny, pisowski troll internetowy z krótką nogą i umysłem za miedziaków pięć.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Lady_Banksy
Posty: 8
Rejestracja: 22 gru 2019, o 19:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: Lady_Banksy » 23 gru 2019, o 11:13

Porównanie Kidawy do Elżbiety to oczywiście coś, co się zwie ŻARTEM. :wink: Ów żart sam nasunął się na myśl, gdy jeden polityk PO powiedział, że Kidawa ma GEN prezydencki, a inni podkreślił jej arystokratyczność. W porównaniu z jej wyniosłością, bezosobowością i konserwatyzmem - nawiązanie do angielskiej monarchini jest tylko przytykiem. :D Tak naprawdę Elżbieta II wydaje mi się sympatyczniejsza i rozsądniejsza.

Nie zagłosuję na konserwatystę, a tym bardziej kobietę konserwatystkę. Trzeba mieć w sobie gen masochizmu, żeby być kobietą i opowiadać się za "katolickimi" wartościami. Kościół był przeciwko równouprawnieniu kobiet. Jest mizoginiczny i szowinistyczny.

I TAK - przymilanie się do biskupów jest dla mnie odrzucające i dyskwalifikujące kandydata.
Prawdopodobnie zagłosuję na kandydata Lewicy, jeśli wybiorą kogoś, kogo będę w stanie zaakceptować.
Przez lata głosowałam na PO, ale w tym roku powiedziałam dość :*
Jeśłi PO wydaje się, że maja szanse odebrać konserwatywnych wyborców PIS, PSL i Konfederacji - to są w ciemnej du*ie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Lady_Banksy
Posty: 8
Rejestracja: 22 gru 2019, o 19:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: Lady_Banksy » 23 gru 2019, o 11:36

I nie, nie jestem żadnym trollem :*
A porównanie do Pawłowicz to już prawdziwa obelga :twisted: Od razu staje mi przed oczami Krystyna, zajadająca po chamsku kanapkę w sejmowej ławie.

Ja na PO głosowałam od 2007 roku, bo wtedy skończyłam 18 lat. Teraz mam 30 i widzę, że światopoglądowo nadal jesteśmy w daaaaleko za Zachodem. Mam dosyć głosowania przeciw czemuś. Teraz mam zamiar głosować ZA czymś. Przez 12 lat ciągle słyszeliśmy żeby głosować przeciw PIS na PO. I co, mamy tak robić przez następne 10 lat? Bo ten PIS jako partia jeszcze długo będzie na scenie politycznej.

Widzieliście kampanie parlamentarną, wyborczą PO? Czy zaproponowali coś ciekawego? Nie, ich kampania była miałka i bezideowa. Tak jakby chcieli zadowolić wszystkich, a w konsekwencji nie zadowolili NIKOGO. Są niewiarygodni zarówno dla liberałów, jak i konserwatystów. Mieliby znacznie gorszy wynik, bo wielu ludzi kusiło żeby zagłosować na Lewicę, ale ostatecznie wybierali PO, bo miała większe szanse. Sama do końca biłam się z myślami, ale właśnie po wypowiedziach Błońskiej zagłosowałam na Lewicę. Już nieźłe poirytowana.

Co PO zrobiła dla kobiet? Tabletka "dzień po" bez recepty? Na Zachodzie jest dostępna na stacjach benzynowych.
Czy opowiedzieli się za świeckim państwem? Co z osobami homoseksualnymi i legalizacją aborcji? Odpowiadam NiC.
Prawdopodobnie w kampanii prezydenckiej zagłosuję Lewicę. Zrobię to, chociaż nie jestem lewicowa w sprawach gospodarczych. Zagłosuję na Lewicę tylko ze względu na sprawy światopoglądowe. I tyle.

Mam nadzieję, że wyjaśniłam, że nie jestem żadnym trollem, ani Krysią Pawłowicz, która przyszła tu incognito. :-P
Po prostu wczoraj założyłam sobie konto na tym portalu.
Obrazek
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: dobranocka14 » 23 gru 2019, o 11:56

Zdjęcie Jokera wymowne i w punkt w obecnej dobie!
Ja się jednak obawiam, że jeśli dojdzie do drugiej tury kandydat prawicy/ PO to kolejny raz zagłosuję na "mniejsze zło" czy tam "przeciw" zamiast "za".
Zrobię to ponownie, choć już jakiś czas temu obiecałam sobie, że nigdy więcej. Mierzi mnie to okropnie ale co zrobić.
Awatar użytkownika
Lady_Banksy
Posty: 8
Rejestracja: 22 gru 2019, o 19:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: Lady_Banksy » 23 gru 2019, o 12:05

Dobranocka - jeśli Kidawa - Błońska przeszłaby do drugiej tury, miałabym nie lada dylemat :? Być może bym na nią zagłosowała... Ale z ciężkim sercem! Zależy też od tego, jak będzie się wypowiadała w przedwyborczych debatach. Szkoda, że nie wygrał Jaśkowiak. Jestem z Poznania i nie mam do niego zastrzeżeń. Jako prezydent jest nowoczesny i nie klęka przed klerem. Chodzi w marszach równości.
Obrazek
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: dobranocka14 » 23 gru 2019, o 12:52

Lady_Banksy pisze:
23 gru 2019, o 12:05
Dobranocka - jeśli Kidawa - Błońska przeszłaby do drugiej tury, miałabym nie lada dylemat :? Być może bym na nią zagłosowała... Ale z ciężkim sercem! Zależy też od tego, jak będzie się wypowiadała w przedwyborczych debatach. Szkoda, że nie wygrał Jaśkowiak. Jestem z Poznania i nie mam do niego zastrzeżeń. Jako prezydent jest nowoczesny i nie klęka przed klerem. Chodzi w marszach równości.
Żeby zachować choć pozory trójpodziału (jak tak dalej pójdzie to raczej już tylko dwupodziału) władzy to kandydat nie z PiS będzie i tak lepszy. Oddanie nieważnego głosu czy pozostanie na wybory w domu będzie pośrednio głosem za kandydatem prawicy.
Lewica na razie chyba nie ma kandydata. Gdzieś przeczytałam, że słali emisariusza do Barbary Nowackiej ale ta zdecydowanie odmówiła udziału w wyborach.
Zobaczymy jak się sytuacja będzie rozwijała.
LewaZajac
Posty: 1
Rejestracja: 23 gru 2019, o 14:56

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: LewaZajac » 23 gru 2019, o 14:58

Lady_Banksy pisze:
23 gru 2019, o 12:05
Dobranocka - jeśli Kidawa - Błońska przeszłaby do drugiej tury, miałabym nie lada dylemat :? Być może bym na nią zagłosowała... Ale z ciężkim sercem bet safe! Zależy też od tego, jak będzie się wypowiadała w przedwyborczych debatach. Szkoda, że nie wygrał Jaśkowiak. Jestem z Poznania i nie mam do niego zastrzeżeń. Jako prezydent jest nowoczesny i nie klęka przed klerem. Chodzi w marszach równości.
Nadal jesteśmy bardzo daleko od Zachodu, ale nasza moc zmierza we właściwym kierunku. To jest moja osobista opinia.
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: marinnaWR » 23 gru 2019, o 17:58

spacerowiczka9 pisze:
23 gru 2019, o 01:55
marinnaWR pisze:
23 gru 2019, o 01:32
Lady, cóż za zabawny zbieg okoliczności. Akurat dziś po dłuższej nieobecności odezwała się również Pawłowicz, atakując w podobnym stylu Kidawę. Czyżby PIS obawiał się MKB ? Nie skojarzyłabyś mi się Lady tak okropnie gdybyś po prostu napisała dlaczego i na kogo chcesz głosować. Ale nie, ty czepiłaś się Kidawy :D
To chyba normalne, że PiS atakuje Kidawę. A Pawłowicz się akurat tylko odgryzła, bo dziś Kidawa napisała w mediach społecznosciowych, że członkostwo Pawłowicz w TK to wstyd.
A zdjęcie ma prawo wkurzać wyborców opozycji. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że mimo beznadziejnych poglądów Kidawy i tak będzie trzeba na nią głosować w drugiej turze.
Taaa...no nie wiem, mnie to zdjęcie nie wkurza wcale. Tego spodziewałam się po MKB, nie zaskoczyła mnie.
Niestety racja, że w drugiej turze właśnie na nią trzeba głosować.
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: marinnaWR » 23 gru 2019, o 18:05

dobranocka14 pisze:
23 gru 2019, o 12:52
Lady_Banksy pisze:
23 gru 2019, o 12:05
Dobranocka - jeśli Kidawa - Błońska przeszłaby do drugiej tury, miałabym nie lada dylemat :? Być może bym na nią zagłosowała... Ale z ciężkim sercem! Zależy też od tego, jak będzie się wypowiadała w przedwyborczych debatach. Szkoda, że nie wygrał Jaśkowiak. Jestem z Poznania i nie mam do niego zastrzeżeń. Jako prezydent jest nowoczesny i nie klęka przed klerem. Chodzi w marszach równości.
Żeby zachować choć pozory trójpodziału (jak tak dalej pójdzie to raczej już tylko dwupodziału) władzy to kandydat nie z PiS będzie i tak lepszy. Oddanie nieważnego głosu czy pozostanie na wybory w domu będzie pośrednio głosem za kandydatem prawicy.
Lewica na razie chyba nie ma kandydata. Gdzieś przeczytałam, że słali emisariusza do Barbary Nowackiej ale ta zdecydowanie odmówiła udziału w wyborach.
Zobaczymy jak się sytuacja będzie rozwijała.
Tak ?? Mam nadzieję, że Nowacka kiedyś wystartuje. Szkoda, że boi się przegranej. Może buduje zaplecze a może ma inne powody. Popełniła błędy i zniechęciła do siebie wielu wyborców, ale może na tym polega dojrzewanie polityczki liczącego się formatu ?
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: dobranocka14 » 23 gru 2019, o 18:29

marinnaWR pisze:
23 gru 2019, o 18:05
dobranocka14 pisze:
23 gru 2019, o 12:52
Lady_Banksy pisze:
23 gru 2019, o 12:05
Dobranocka - jeśli Kidawa - Błońska przeszłaby do drugiej tury, miałabym nie lada dylemat :? Być może bym na nią zagłosowała... Ale z ciężkim sercem! Zależy też od tego, jak będzie się wypowiadała w przedwyborczych debatach. Szkoda, że nie wygrał Jaśkowiak. Jestem z Poznania i nie mam do niego zastrzeżeń. Jako prezydent jest nowoczesny i nie klęka przed klerem. Chodzi w marszach równości.
Żeby zachować choć pozory trójpodziału (jak tak dalej pójdzie to raczej już tylko dwupodziału) władzy to kandydat nie z PiS będzie i tak lepszy. Oddanie nieważnego głosu czy pozostanie na wybory w domu będzie pośrednio głosem za kandydatem prawicy.
Lewica na razie chyba nie ma kandydata. Gdzieś przeczytałam, że słali emisariusza do Barbary Nowackiej ale ta zdecydowanie odmówiła udziału w wyborach.
Zobaczymy jak się sytuacja będzie rozwijała.
Tak ?? Mam nadzieję, że Nowacka kiedyś wystartuje. Szkoda, że boi się przegranej. Może buduje zaplecze a może ma inne powody. Popełniła błędy i zniechęciła do siebie wielu wyborców, ale może na tym polega dojrzewanie polityczki liczącego się formatu ?
Grunt żeby teraz nie znaleźli drugiej Madame Ogórek...

A co do Nowackuej - zobaczymy, teraz udzieli poparcia M. Kidawie, co oczywiste.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: ImaSumak » 24 gru 2019, o 11:31

marinnaWR pisze:
23 gru 2019, o 17:58
spacerowiczka9 pisze:
23 gru 2019, o 01:55
marinnaWR pisze:
23 gru 2019, o 01:32
Lady, cóż za zabawny zbieg okoliczności. Akurat dziś po dłuższej nieobecności odezwała się również Pawłowicz, atakując w podobnym stylu Kidawę. Czyżby PIS obawiał się MKB ? Nie skojarzyłabyś mi się Lady tak okropnie gdybyś po prostu napisała dlaczego i na kogo chcesz głosować. Ale nie, ty czepiłaś się Kidawy :D
To chyba normalne, że PiS atakuje Kidawę. A Pawłowicz się akurat tylko odgryzła, bo dziś Kidawa napisała w mediach społecznosciowych, że członkostwo Pawłowicz w TK to wstyd.
A zdjęcie ma prawo wkurzać wyborców opozycji. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że mimo beznadziejnych poglądów Kidawy i tak będzie trzeba na nią głosować w drugiej turze.
Taaa...no nie wiem, mnie to zdjęcie nie wkurza wcale. Tego spodziewałam się po MKB, nie zaskoczyła mnie.
Niestety racja, że w drugiej turze właśnie na nią trzeba głosować.
Nigdzie nie jest napisane, że trzeba na nią głosować. Przez takie myślenie i działanie utrzymuje się ciągle trupa opozycji na wodzie. Ja się z tym nie zgadzam. Nie zagłosuję na Kidawę jeśli dojdzie do drugiej tury, bo nie mam zamiaru nagradzać nikogo za beznadziejność czy mierność.
Może w końcu kiedyś pojawi się jakaś poważna opozycja z poglądami i liderem, a nie nic nie wznoszący anty PiS na klęczniku.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: ImaSumak » 24 gru 2019, o 11:35

marinnaWR pisze:
23 gru 2019, o 18:05
dobranocka14 pisze:
23 gru 2019, o 12:52
Lady_Banksy pisze:
23 gru 2019, o 12:05
Dobranocka - jeśli Kidawa - Błońska przeszłaby do drugiej tury, miałabym nie lada dylemat :? Być może bym na nią zagłosowała... Ale z ciężkim sercem! Zależy też od tego, jak będzie się wypowiadała w przedwyborczych debatach. Szkoda, że nie wygrał Jaśkowiak. Jestem z Poznania i nie mam do niego zastrzeżeń. Jako prezydent jest nowoczesny i nie klęka przed klerem. Chodzi w marszach równości.
Żeby zachować choć pozory trójpodziału (jak tak dalej pójdzie to raczej już tylko dwupodziału) władzy to kandydat nie z PiS będzie i tak lepszy. Oddanie nieważnego głosu czy pozostanie na wybory w domu będzie pośrednio głosem za kandydatem prawicy.
Lewica na razie chyba nie ma kandydata. Gdzieś przeczytałam, że słali emisariusza do Barbary Nowackiej ale ta zdecydowanie odmówiła udziału w wyborach.
Zobaczymy jak się sytuacja będzie rozwijała.
Tak ?? Mam nadzieję, że Nowacka kiedyś wystartuje. Szkoda, że boi się przegranej. Może buduje zaplecze a może ma inne powody. Popełniła błędy i zniechęciła do siebie wielu wyborców, ale może na tym polega dojrzewanie polityczki liczącego się formatu ?
Nie wiem czy Nowacka boi się przegranej, ale z pewnością ma jakiś instynkt samozachowawczy: odeszła od lewicy na rzecz PO. Byłaby idiotką gdyby teraz odeszła od PO by startować z ramienia lewicy. Warto się szanować, nawet w polityce.
Lubię kiedy kobieta...
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: dobranocka14 » 5 sty 2020, o 17:41

https://tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/m ... 98002.html
Lewica chyba wreszcie znalszła kogoś kto zgodzi się wystartować.
Mam wrażenie, że robili łapankę.
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: marinnaWR » 5 sty 2020, o 21:33

A obiecywali kobietę na kandydatkę lewicy..Nie wyszło
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: dobranocka14 » 6 sty 2020, o 02:54

marinnaWR pisze:
5 sty 2020, o 21:33
A obiecywali kobietę na kandydatkę lewicy..Nie wyszło
To wygląda jakby najpierw coś ogłaszali a potem pytali czy ewentualna kandydatka na kandydatkę się zgodzi.
Generalnie - wizerunkowo lewica wypadła słabo.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: dobranocka14 » 6 sty 2020, o 10:05

Tak mniej politycznie a bardziej prywatnie podchodząc do kandydatury Biedronia (patrząc po już obecnych komentarzach i dywagacjach)
jeśli faktycznie Biedroń się zgodzi i na niego się zgodzą, to współczuję jemu i jego partnerowi. Wyleje się na nich ocean szamba, będą ośmieszani, dyskredytowani i ich orientacja stanie motywem przewodnim antykampanii, straszenia wyborców apokalipsą niemal.
Ich prywatne życie będzie przedmiotem ogólnonarodowego zainteresowania i każdy cham poczuje się uprawniony, ba, w obowiązku nawet, do jego komentowania.
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 345
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: neutrall » 6 sty 2020, o 20:47

Tradycyjnie bez rozdrabniania i zgodnie z tłumem Kidawa-Błońska. A poza tym fajnie by było gdyby prezydentem została w końcu kobieta.
''Wolność to stan umysłu''
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: marinnaWR » 6 sty 2020, o 21:49

Pierwszy kubeł z pomyjami wylał na Biedronia...Giertych :x
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: dobranocka14 » 7 sty 2020, o 00:27

Tak, komentarz Giertycha jest żałosny.
Do tego za chwilę dojdzie wytykanie za zlamaną obietnicę przy wyborach do unijnego parlamentu. Słusznie zresztą.

Zaczynam się zastanawiać czy rozpatrywanie scenariuszy na II turę ma sens.
spacerowiczka9
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 146
Rejestracja: 18 paź 2019, o 20:33

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: spacerowiczka9 » 7 sty 2020, o 18:51

Ciekawe, czy Jaśkowiak zamiast Kidawy by zmienił układ sił, czy wówczas lewica wystawiłaby kogoś innego.

Czy są jakieś nowe sondaże, które uwzględniają Biedronia?

Wcześniej pisano, że ma największy negatywny elektorat:

https://oko.press/na-kogo-na-pewno-nie- ... ybieralni/
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: dobranocka14 » 7 sty 2020, o 18:56

spacerowiczka9 pisze:
7 sty 2020, o 18:51
Ciekawe, czy Jaśkowiak zamiast Kidawy by zmienił układ sił, czy wówczas lewica wystawiłaby kogoś innego.

Czy są jakieś nowe sondaże, które uwzględniają Biedronia?

Wcześniej pisano, że ma największy negatywny elektorat:

https://oko.press/na-kogo-na-pewno-nie- ... ybieralni/
A nie masz wrażenia, że Lewica wystawiłaby kogokolwiek, kto tylko by się zgodził wystartować?
spacerowiczka9
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 146
Rejestracja: 18 paź 2019, o 20:33

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: spacerowiczka9 » 7 sty 2020, o 19:07

dobranocka14 pisze:
7 sty 2020, o 18:56
spacerowiczka9 pisze:
7 sty 2020, o 18:51
Ciekawe, czy Jaśkowiak zamiast Kidawy by zmienił układ sił, czy wówczas lewica wystawiłaby kogoś innego.

Czy są jakieś nowe sondaże, które uwzględniają Biedronia?

Wcześniej pisano, że ma największy negatywny elektorat:

https://oko.press/na-kogo-na-pewno-nie- ... ybieralni/
A nie masz wrażenia, że Lewica wystawiłaby kogokolwiek, kto tylko by się zgodził wystartować?
Nie wiem... Może nie znam się tych politycznych przepychankach a może nie mogli się dogadać w trzy partie... Chodzi o to, że nikt inny nie chciał wystartować? Nie rozumiem tego, jak ktoś jest w polityce to chyba łaski nie robi skoro są wybory i kogoś trzeba wystawić, a jak nie jest, jak jest osobą z zewnątrz to też chyba można jakoś namówić...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: ImaSumak » 7 sty 2020, o 19:50

Jest ich trzech.
Czarzasty jest spalony, więc wystawić go nie mogli. Zandberg jest zbyt niebezpieczny dla Czarzastego, wiec poparcia Lewicy na kandydata by nie dostał. Zandberg czeka na swój czas. Połknie Czarzastego, tylko w dluższym czasie. Dla obu kłamiący i łamiący dane słowo, homoseksualny chłopiec z Brukseli nie jest żadną konkurencją w polskim ogródku. Dla Biedronia zaś to okazja do promocji i kreowania swojego wizerunku w Parlamencie Europejskim, bo na Zachodzie kandydat na prezydenta coś znaczy (np. że ma pieniądze i duże poparcie), to budzi szacunek i respekt. Nikt tu o wygraną nie walczy. Każdy realizuje swój plan.
Przecież nie wystawia się kandydata z rozpadajacej się formacji, z opadajacym poparciem i najnegatywniejszym elektoratem.
Lubię kiedy kobieta...
spacerowiczka9
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 146
Rejestracja: 18 paź 2019, o 20:33

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: spacerowiczka9 » 7 sty 2020, o 20:13

ImaSumak pisze:
7 sty 2020, o 19:50
Jest ich trzech.
Czarzasty jest spalony, więc wystawić go nie mogli. Zandberg jest zbyt niebezpieczny dla Czarzastego, wiec poparcia Lewicy na kandydata by nie dostał. Zandberg czeka na swój czas. Połknie Czarzastego, tylko w dluższym czasie. Dla obu kłamiący i łamiący dane słowo, homoseksualny chłopiec z Brukseli nie jest żadną konkurencją w polskim ogródku. Dla Biedronia zaś to okazja do promocji i kreowania swojego wizerunku w Parlamencie Europejskim, bo na Zachodzie kandydat na prezydenta coś znaczy (np. że ma pieniądze i duże poparcie), to budzi szacunek i respekt. Nikt tu o wygraną nie walczy. Każdy realizuje swój plan.
Przecież nie wystawia się kandydata z rozpadajacej się formacji, z opadajacym poparciem i najnegatywniejszym elektoratem.
No tak
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: dobranocka14 » 7 sty 2020, o 20:30

spacerowiczka9 pisze:
7 sty 2020, o 20:13
ImaSumak pisze:
7 sty 2020, o 19:50
Jest ich trzech.
Czarzasty jest spalony, więc wystawić go nie mogli. Zandberg jest zbyt niebezpieczny dla Czarzastego, wiec poparcia Lewicy na kandydata by nie dostał. Zandberg czeka na swój czas. Połknie Czarzastego, tylko w dluższym czasie. Dla obu kłamiący i łamiący dane słowo, homoseksualny chłopiec z Brukseli nie jest żadną konkurencją w polskim ogródku. Dla Biedronia zaś to okazja do promocji i kreowania swojego wizerunku w Parlamencie Europejskim, bo na Zachodzie kandydat na prezydenta coś znaczy (np. że ma pieniądze i duże poparcie), to budzi szacunek i respekt. Nikt tu o wygraną nie walczy. Każdy realizuje swój plan.
Przecież nie wystawia się kandydata z rozpadajacej się formacji, z opadajacym poparciem i najnegatywniejszym elektoratem.
No tak
Idąc tym tropem, najsensowniejszą kandydaturą i to już w I turze będzie Kidawa. Na resztę szkoda głosu.
Chyba, że jeszcze coś się zmieni.
spacerowiczka9
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 146
Rejestracja: 18 paź 2019, o 20:33

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: spacerowiczka9 » 7 sty 2020, o 22:12

dobranocka14 pisze:
7 sty 2020, o 20:30
spacerowiczka9 pisze:
7 sty 2020, o 20:13
ImaSumak pisze:
7 sty 2020, o 19:50
Jest ich trzech.
Czarzasty jest spalony, więc wystawić go nie mogli. Zandberg jest zbyt niebezpieczny dla Czarzastego, wiec poparcia Lewicy na kandydata by nie dostał. Zandberg czeka na swój czas. Połknie Czarzastego, tylko w dluższym czasie. Dla obu kłamiący i łamiący dane słowo, homoseksualny chłopiec z Brukseli nie jest żadną konkurencją w polskim ogródku. Dla Biedronia zaś to okazja do promocji i kreowania swojego wizerunku w Parlamencie Europejskim, bo na Zachodzie kandydat na prezydenta coś znaczy (np. że ma pieniądze i duże poparcie), to budzi szacunek i respekt. Nikt tu o wygraną nie walczy. Każdy realizuje swój plan.
Przecież nie wystawia się kandydata z rozpadajacej się formacji, z opadajacym poparciem i najnegatywniejszym elektoratem.
No tak
Idąc tym tropem, najsensowniejszą kandydaturą i to już w I turze będzie Kidawa. Na resztę szkoda głosu.
Chyba, że jeszcze coś się zmieni.
Niestety na to wygląda :(
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: marinnaWR » 7 sty 2020, o 22:13

Moim zdaniem Czarzasty jest więcej wart niż na to wygląda. Mówię to trochę z bólem serca, bo nie cierpię formacji, z której się wywodzi. Z drugiej jednak strony mam poglądy lewicowe, ale jednak inaczej lewicowe. Trochę obawiałam się, że Lewica wystawi właśnie Czarzastego. Stało się inaczej i ucieszyłam się, że ma to być kobieta. Łapanka nie przyniosła jednak rezultatu i mamy Biedronia.Zobaczymy jaką będzie miał kampanię. Bardzo liczę na jego dyscyplinę, rozwagę i rozsądek. Miał czas żeby się dobrze przygotować do tej kampanii, bo spełnia swoje plany i marzenia. Wbrew pozorom stoi przed nim ogromna szansa zbudowania swojej pozycji. Jasne, że nie wygra, bo musiałby stać się cud, ale może upewnić swój elektorat, że warto na niego głosować.
spacerowiczka9
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 146
Rejestracja: 18 paź 2019, o 20:33

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: spacerowiczka9 » 7 sty 2020, o 22:28

marinnaWR pisze:
7 sty 2020, o 22:13
Moim zdaniem Czarzasty jest więcej wart niż na to wygląda. Mówię to trochę z bólem serca, bo nie cierpię formacji, z której się wywodzi. Z drugiej jednak strony mam poglądy lewicowe, ale jednak inaczej lewicowe. Trochę obawiałam się, że Lewica wystawi właśnie Czarzastego. Stało się inaczej i ucieszyłam się, że ma to być kobieta. Łapanka nie przyniosła jednak rezultatu i mamy Biedronia.Zobaczymy jaką będzie miał kampanię. Bardzo liczę na jego dyscyplinę, rozwagę i rozsądek. Miał czas żeby się dobrze przygotować do tej kampanii, bo spełnia swoje plany i marzenia. Wbrew pozorom stoi przed nim ogromna szansa zbudowania swojej pozycji. Jasne, że nie wygra, bo musiałby stać się cud, ale może upewnić swój elektorat, że warto na niego głosować.
Obawiam się, że medialnie Biedroń nie umie, mówiąc w skrócie, "zachowywać się jak prezydent 40 milionowego kraju". W poprzednich kampaniach pokazywał się jako celebryta, wyluzowany, dużo się śmiał - teraz to nie pasuje do wizerunku prezydenta kraju, który jest w konflikcie dyplomatycznym z Rosją i Izraelem, a może i pośrednio Iranem.
A w telewizji wypadał źle, reagował zbyt emocjonalnie, łatwo dawał się wyprowadzić z równowagi.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: ImaSumak » 7 sty 2020, o 22:35

spacerowiczka9 pisze:
7 sty 2020, o 22:28
marinnaWR pisze:
7 sty 2020, o 22:13
Moim zdaniem Czarzasty jest więcej wart niż na to wygląda. Mówię to trochę z bólem serca, bo nie cierpię formacji, z której się wywodzi. Z drugiej jednak strony mam poglądy lewicowe, ale jednak inaczej lewicowe. Trochę obawiałam się, że Lewica wystawi właśnie Czarzastego. Stało się inaczej i ucieszyłam się, że ma to być kobieta. Łapanka nie przyniosła jednak rezultatu i mamy Biedronia.Zobaczymy jaką będzie miał kampanię. Bardzo liczę na jego dyscyplinę, rozwagę i rozsądek. Miał czas żeby się dobrze przygotować do tej kampanii, bo spełnia swoje plany i marzenia. Wbrew pozorom stoi przed nim ogromna szansa zbudowania swojej pozycji. Jasne, że nie wygra, bo musiałby stać się cud, ale może upewnić swój elektorat, że warto na niego głosować.
Obawiam się, że medialnie Biedroń nie umie, mówiąc w skrócie, "zachowywać się jak prezydent 40 milionowego kraju". W poprzednich kampaniach pokazywał się jako celebryta, wyluzowany, dużo się śmiał - teraz to nie pasuje do wizerunku prezydenta kraju, który jest w konflikcie dyplomatycznym z Rosją i Izraelem, a może i pośrednio Iranem.
A w telewizji wypadał źle, reagował zbyt emocjonalnie, łatwo dawał się wyprowadzić z równowagi.
On nie umie przemawiać. Dyplomata żaden. Kompletnie brak mu wyczucia w wielu względach.
Powinien jeszcze raz startować na prezydenta Słupska. A potem dłuuuugo i solidnie się uczyć.
No cóż, mój głos ma.
Lubię kiedy kobieta...
ODPOWIEDZ