covid-19 self isolation benefits

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
ODPOWIEDZ
davergne
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 391
Rejestracja: 6 cze 2020, o 20:19

covid-19 self isolation benefits

Post autor: davergne » 7 sty 2021, o 12:29

Witam, mieszkam w Anglii. Dwa dni temu dwojka moich wspollokatorow oswiadczyla mi, ze musieli zrobic testy na covida i wyszly im pozytywne. Ja przez to, ze mieszkamy razem tez zrobilam test ale wyniki jeszcze do mnie nie doszly. Mam powody zeby uwazac ze moj wynik bedzie negatywny ale wg prawa? angielskiego i tak bede musiala sie "izolowac" przez nastepne 10 dni.
Rozmawialam z moim pracodawca na temat tego czy moge na jakas pomoc finansowa liczyc z ich strony bo nie chce przyjsc do pracy i zostac zwolniona za lamanie tzw nowego "prawa". Powidziano mi, ze moja firma moze mi wyplacic jedynie statutory sick pay jesli o niego zaaplikuje. Przez ostatnie 3 tygodnie wszystko wydalam na naprawy mojego auta zeby przeszedl przeglad i zebym miala czym dojezdzac do pracy a tu takie cos :|
Sprawdzalam na internecie jakie dofinansowanie moge dostac za wiezienie sie w domu pomimo tego ze dobrze sie czuje ale nie moge isc do pracy i znalazlam, ze jesli zarabiam ponad 18K rocznie to nic mi sie nie nalezy. Albo moze zle cos doczytalam?
Moglby ktos pomoc?
Po ostatnim lockdownie z dnia na dzien stracilam prace i przez piec tygodni nie moglam znalesc nic innego bo nic mi sie od panstwa nie nalezalo. Ledwo wyszlam z dziury finansowej a tu takie cos.
Ja nie wiem jak pod wzgledem psyhicznym sobie ludzie radza z tym korona- szalenstwem? Co jeden lockdown mam coraz wieksza depresje i autentycznie sie boje. Na chwile obecna jestem poprostu zalamana.
Filmy les na www.violka.pl
Lizaaard
Posty: 7
Rejestracja: 7 sty 2021, o 11:33

Re: covid-19 self isolation benefits

Post autor: Lizaaard » 7 sty 2021, o 17:02

Na tej stronce znajdziesz wszystkie informacje os dostepnych benefitach i wsparciu finansowym. Glowa do gory, nie rezygnuj i jak probuj do skutku. Czasem warto w to samo miejsce zadzwonic dwa lub trzy razy bo wiedza "urzednikow" jest rozna i czasem mozna trafic na bardziej kompetentna osobe ktora jest w stanie doradzic najlepsze rozwiazanie.

https://www.gov.uk/guidance/coronavirus ... b9729f50da
GrubaKaska
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 167
Rejestracja: 29 sie 2020, o 23:43

Re: covid-19 self isolation benefits

Post autor: GrubaKaska » 10 sty 2021, o 02:11

Rozumiem, że po angielsku nie banglasz skoro pytasz na polskim forum? Na emito sobie wejdź jak juz musisz polskich rad szukać
davergne
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 391
Rejestracja: 6 cze 2020, o 20:19

Re: covid-19 self isolation benefits

Post autor: davergne » 11 sty 2021, o 15:49

Zrobilam sobie testy i moj wynik byl negatywny. Poniewaz faktycznie wg angielskiego rzadu zadne dofinansowanie mi sie nie nalezy- dogadalam sie z HR i moja nieobecnosc w pracy zostanie pokryta platnym holidejem.

Konkluzja: politycy kaza zdrowym ludziom wiezic sie w domach ale w dupie maja to, z czego beda zyc. Czyli wszystko idzie zgodnie z ich planem wielkiego resetu: "nie bedziesz posiadac nic".
Filmy les na www.violka.pl
Lizaaard
Posty: 7
Rejestracja: 7 sty 2021, o 11:33

Re: covid-19 self isolation benefits

Post autor: Lizaaard » 11 sty 2021, o 18:43

To tez kwestia firmy dla ktorej pracujesz... i jak dlugo dla niej pracujesz. Kazdemu kto przeszedl okres probny nalezy sie 1 tydzien platnego chorobowego ktore w wiekszosci firm zwieksza sie wraz ze stazem pracy ja obecnie mam chyba 6 tygodni. Ale wiem ze moim znajomym firmy po prostu placily bez pociagania tego z chorobowego. Wiec wszytko zalezy od pracodawcy i priorytetow firmy...
davergne
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 391
Rejestracja: 6 cze 2020, o 20:19

Re: covid-19 self isolation benefits

Post autor: davergne » 12 sty 2021, o 13:31

Lizaaard pisze:
11 sty 2021, o 18:43
To tez kwestia firmy dla ktorej pracujesz... i jak dlugo dla niej pracujesz.
No wlasnie.
Jesli ponownie zdarzy sie sytuacja, ze ktos z moich znajomych mi powie, ze ma koronawirusa- to udam ze tego nie slyszalam i tyle.
Przy pierwszym lockdownie chyba kazdy sie bal i byl ostrozny bo nie wiadomo bylo z czym mamy do czynienia. Teraz, mysle ze wiekszosc ludzi widzi, ze to jedna wielka propaganda.
Filmy les na www.violka.pl
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: covid-19 self isolation benefits

Post autor: dobranocka14 » 12 sty 2021, o 18:00

davergne pisze:
12 sty 2021, o 13:31
Lizaaard pisze:
11 sty 2021, o 18:43
To tez kwestia firmy dla ktorej pracujesz... i jak dlugo dla niej pracujesz.
No wlasnie.
Jesli ponownie zdarzy sie sytuacja, ze ktos z moich znajomych mi powie, ze ma koronawirusa- to udam ze tego nie slyszalam i tyle.
Przy pierwszym lockdownie chyba kazdy sie bal i byl ostrozny bo nie wiadomo bylo z czym mamy do czynienia. Teraz, mysle ze wiekszosc ludzi widzi, ze to jedna wielka propaganda.
Aż trudno uwierzyć ....
davergne
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 391
Rejestracja: 6 cze 2020, o 20:19

Re: covid-19 self isolation benefits

Post autor: davergne » 12 sty 2021, o 22:53

Aż trudno uwierzyć ....
niby o co Ci chodzi??
Filmy les na www.violka.pl
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: covid-19 self isolation benefits

Post autor: dobranocka14 » 13 sty 2021, o 10:24

davergne pisze:
12 sty 2021, o 22:53
Aż trudno uwierzyć ....
niby o co Ci chodzi??
No, że dopiero teraz się zorientowali.

Choć z drugiej strony to i tak szybko, bo plotka, że Ziemia jest okrągła krąży już tyle lat i ciągle ma się dobrze.
davergne
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 391
Rejestracja: 6 cze 2020, o 20:19

Re: covid-19 self isolation benefits

Post autor: davergne » 13 sty 2021, o 13:11

dobranocka14 pisze:
13 sty 2021, o 10:24

No, że dopiero teraz się zorientowali.

Choć z drugiej strony to i tak szybko, bo plotka, że Ziemia jest okrągła krąży już tyle lat i ciągle ma się dobrze.
Chyba Twoja foliowa czapka jest troche za ciasna.
Filmy les na www.violka.pl
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: covid-19 self isolation benefits

Post autor: dobranocka14 » 13 sty 2021, o 17:08

davergne pisze:
13 sty 2021, o 13:11
dobranocka14 pisze:
13 sty 2021, o 10:24

No, że dopiero teraz się zorientowali.

Choć z drugiej strony to i tak szybko, bo plotka, że Ziemia jest okrągła krąży już tyle lat i ciągle ma się dobrze.
Chyba Twoja foliowa czapka jest troche za ciasna.
Za to na Ciebie pasuje jak ulał :).
davergne
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 391
Rejestracja: 6 cze 2020, o 20:19

Re: covid-19 self isolation benefits

Post autor: davergne » 13 sty 2021, o 17:32

dobranocka14 pisze:
13 sty 2021, o 17:08
davergne pisze:
13 sty 2021, o 13:11
dobranocka14 pisze:
13 sty 2021, o 10:24

No, że dopiero teraz się zorientowali.

Choć z drugiej strony to i tak szybko, bo plotka, że Ziemia jest okrągła krąży już tyle lat i ciągle ma się dobrze.
Chyba Twoja foliowa czapka jest troche za ciasna.
Za to na Ciebie pasuje jak ulał :).
:D
Filmy les na www.violka.pl
GrubaKaska
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 167
Rejestracja: 29 sie 2020, o 23:43

Re: covid-19 self isolation benefits

Post autor: GrubaKaska » 13 sty 2021, o 17:40

Czyli to jednak nieudolny troll, który wyjechał za granicę bez znajomości języka i pyskuje, że te durne Angole coś wymagają, chcą, czepiają się.
Dramat. Sebki i Mariole emigracji.
davergne
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 391
Rejestracja: 6 cze 2020, o 20:19

Re: covid-19 self isolation benefits

Post autor: davergne » 13 sty 2021, o 19:09

GrubaKaska pisze:
13 sty 2021, o 17:40
Czyli to jednak nieudolny troll, który wyjechał za granicę bez znajomości języka i pyskuje, że te durne Angole coś wymagają, chcą, czepiają się.
Dramat. Sebki i Mariole emigracji.
Angielskie prawo dofinansowania osob ktore musialy sie izolowac przez kontakt z osoba ktora miala pozytywny winik testu na covid-19 nie jest do konca jasne- dlatego zapytalam "co i jak" na jedynym polskim forum na ktorym jestem zarejestrowana- chcialam sie dowiedziec jak to wyglada w praktyce. Po kilku dniach stresu, okazalo sie, ze moja firma poszla mi oraz sobie na reke poprzez wyplacenie mi urlopu na czas mojej abstencji od pracy.
Moj problem, naszczescie szybko sie rozwiazal i dziekuje wszystkim za ich czas, ktorzy przeczytali mojego posta.
Z tego co widze, GRUBA KASKO, ty masz jakies problemy ale natury psychicznej jesli wszystkich wyzywasz od troli.. Moze chcesz na ten temat porozmawiac lub potrzebujesz jakiejs pomocy psychologicznej czy cos?? W twoim przypadku wystarczy wklepac w google "pomoc psychologiczna", zaplacic za wizyte i czekac na konsultacje. Nie mam zbyt wielu pieniedzy ale jesli finanse sa u ciebie przeszkoda, to pomimo swoich wlasnych problemow postaram sie ci pomoc.
Filmy les na www.violka.pl
kata102
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 53
Rejestracja: 5 lut 2013, o 19:18

Re: covid-19 self isolation benefits

Post autor: kata102 » 15 sty 2021, o 18:55

No niestety nie należy Ci się £500
Jak ktoś wyżej pisał, jeśli nie spełniasz warunków, żeby przyznano Ci ten grant, musisz liczyć na firmę a nie na rząd. Mozesz wykorzystać urlop, dostać SSP lub po prostu sick pay. Wszystko zależy od pracodawcy.
Trochę przykre, bo ja na przykład pracuję od marca bez przerwy, często z okrojonym teamem, bo się izolują, stosuję się do rozporządzeń rządowych jak i firmowych i w momencie kiedy zachoruję nie dostanę nic od państwa, nawet ulgi podatkowej.
Ludzie na furlough w wielu przypadkach mogli pracować dla innych firm, tym samym zaniżając szansę na pracę osobom, które ją straciły.
Bardzo się cieszę, że mam pracę i że nie muszę się martwić, ale jest mi przykro że nikt mi nie pomoże,kiedy będę tego potrzebować.
Mam nadzieję, że nie spotka Cię więcej sytuacja w której znalazłaś się teraz. Powodzenia!
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: covid-19 self isolation benefits

Post autor: ImaSumak » 15 sty 2021, o 20:58

kata102 pisze:
15 sty 2021, o 18:55
No niestety nie należy Ci się £500
Jak ktoś wyżej pisał, jeśli nie spełniasz warunków, żeby przyznano Ci ten grant, musisz liczyć na firmę a nie na rząd. Mozesz wykorzystać urlop, dostać SSP lub po prostu sick pay. Wszystko zależy od pracodawcy.
Trochę przykre, bo ja na przykład pracuję od marca bez przerwy, często z okrojonym teamem, bo się izolują, stosuję się do rozporządzeń rządowych jak i firmowych i w momencie kiedy zachoruję nie dostanę nic od państwa, nawet ulgi podatkowej.
Ludzie na furlough w wielu przypadkach mogli pracować dla innych firm, tym samym zaniżając szansę na pracę osobom, które ją straciły.
Bardzo się cieszę, że mam pracę i że nie muszę się martwić, ale jest mi przykro że nikt mi nie pomoże,kiedy będę tego potrzebować.
Mam nadzieję, że nie spotka Cię więcej sytuacja w której znalazłaś się teraz. Powodzenia!
Zaraz, zaraz, czegoś nie rozumiem:
1. Co z furlough w Twoim przypadku?
2. Ludzie na furlough nie mogą pracować. Takie osoby są zarejestrowane. Gdyby podjęły gdzieś pracę, to natychmiast furlough byłoby cofniete plus pewnie dodatkowo jakieś potężne kary finansowe.
Lubię kiedy kobieta...
kata102
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 53
Rejestracja: 5 lut 2013, o 19:18

Re: covid-19 self isolation benefits

Post autor: kata102 » 15 sty 2021, o 21:34

Ależ oczywiście, że te osoby mogły podjąć pracę, (przynajmniej do sierpnia/września) jeśli w kontrakcie z pracodawcą nie było takiego zakazu. I bardzo dużo ludzi z tego skorzystało.
Na przykład dawna znajoma z pracy zatrudniona przez British Airways pracowała w Royal Mail w czasie, kiedy była na furlough. I nie groziły jej żadne kary.

Ja pracuję w branży która bezpośrednio wspiera linie frontu, nie ma w takim miejscu opcji furlough. Benefitow też nie mam żadnych ;)
kata102
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 53
Rejestracja: 5 lut 2013, o 19:18

Re: covid-19 self isolation benefits

Post autor: kata102 » 15 sty 2021, o 21:37

Proszę bardzo, jest to tutaj napisane:

https://www.citizensadvice.org.uk/work/ ... cant-work/
whiskey09
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 65
Rejestracja: 12 gru 2017, o 22:21

Re: covid-19 self isolation benefits

Post autor: whiskey09 » 15 sty 2021, o 23:28

A ja mam średni w dupe zły angielski pracuje dla zjebanej, niezrownowazonej chlodni, spolki co zniszczyla pol swiata i mam furlough znowu. 🙂 Lubie Covid-19
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: covid-19 self isolation benefits

Post autor: ImaSumak » 16 sty 2021, o 00:35

kata102 pisze:
15 sty 2021, o 21:37
Proszę bardzo, jest to tutaj napisane:

https://www.citizensadvice.org.uk/work/ ... cant-work/
Faktycznie. Nie wiedziałam o tym. W mojej pracy było to zakazane, wiec automatycznie przyjęłam, że tak jest wszędzie, bo z kolei moi wszyscy znajomi i ludzie z otoczenia nie pracowali.

I zgadzam się z Tobą, że to nie jest w porządku. Co za bzdura!
Kiedy już zaczyna mi się wydawać, że już nic mnie nie zdziwi w kolejnych głupich rozporządzeniach, to wtedy Boris pęka ze śmiechu.

Skoro branża wspierająca to WIELKIE DZIĘKI!! :serce: :kwiatek: :piwo: :clap: :clap: :clap: I mam nadzieję, że w koncu coś się zmieni i poza oklaskami w czwartki, dostaniecie rownież duże podwyżki oraz benefity!
Lubię kiedy kobieta...
kata102
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 53
Rejestracja: 5 lut 2013, o 19:18

Re: covid-19 self isolation benefits

Post autor: kata102 » 16 sty 2021, o 14:06

Dzięki ;)

Nie na podwyżce mi zależy, ale miło by było zobaczyć jakąś ulgę podatkową.

Dużo zdrowia życzę :)
ODPOWIEDZ