Feminizm okiem młodego faceta.

Wszystko na temat ruchu feministycznego, a więc: fakty, mity, różnorodność opinii i postaw, ważne wydarzenia, a także sylwetki działaczek.
parowka23
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 32
Rejestracja: 9 lip 2013, o 23:53

Re: Feminizm okiem młodego faceta.

Post autor: parowka23 » 10 lip 2013, o 18:51

Nie obrażam nikogo, nie mam też zamiaru nikogo pouczać umoralniać, stawiać jedynej słusznej drogi. Moja opinia jest opinią prywatną i zupełnie nie interesuje mnie inna osoba dopóki nie robi czegoś wbrew mojej woli, nie narusza moich swobód obywatelskich. Fakt darowizna jest sprawą kosztowną jednak jest możliwe. Za życia można kogoś ustanowić współwłaścicielem, zalezy to od naszego zaufania.

Moja mniejsza tolerancja na pewne aspekty nie bierze się z wyznawanej religii czy też środowisk prawicowych. Ciekawi mnie fakt ze jako ruch, nie stworzycie partii, nie wystąpicie w wyborach. Nie chcecie chyba iść do polityki, lecz tam można najwięcej zdziałać. Mi osobiście nawet spodobałoby się rządzenie partii powiedzmy feministycznej. Jestem ciekaw co ruch miałby do zaproponowania dla obywateli, wszystkich. Może w końcu dowiem się co ruch feministek ma za plany na gospodarkę i rynek pracy. Jak tutaj się poprawi to i będzie więcej czasu i pieniędzy dla dzieci, dla każdej osoby.

Jeszcze taka jedna rzecz odnośnie równouprawnienia, moja mama nie chce pracować do tego samego wieku co mężczyźni. Ja też jestem tego przeciwnikiem, kobiety powinny pracować krócej. Nie jest to chęć podlizywania sie czy też udawania wilka w owczej skórze jak mnie tutaj jedna Pani określiła. Co do wybranego forum wybrałem to, ponieważ było na pierwszym miejscu w wyszukiwarce po wpisaniu hasła feminizm.

Tak już całkiem na marginesie brak na forum możliwości edytowania postów, albo ja po prostu tego nie zauważyłem.
Drogie Panie więcej dystansu do siebie. Nie znamy się a Wy mnie oceniacie, brzydko tak. Jestem szczery bo tak myślę, nie mówię wszystko jest super albo wszystko jest złe. Prawda problem homoseksualizmu mnie nie dotyka, rozwiązuję problemy wtedy gdy one są jeśli chodzi o życie osobiste. Szczerze mówiąc nie wiem co bym zrobił, na pewno czułbym się oszukany.

Proszę nie mówić, że myślę iż nie ma problemu bo go nie widzę. Widzę ten problem w innym świetle. Są miejsca gdzie faworyzuje się mężczyzn, są miejsca gdzie kobieta ma mniejsze zarobki i tam trzeba działać.
Pozdrawiam,
jennifer_33
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 69
Rejestracja: 17 lut 2012, o 18:39

Re: Feminizm okiem młodego faceta.

Post autor: jennifer_33 » 10 lip 2013, o 19:29

Hm widzę, że kolega ma jakiś problem... i to chyba nie z nami Kobitki :D... już sam nick..."parowka23" o czymś świadczy... cienki...jak parowka,wątpliwe, że 23 centymetrowy... bo gdyby;) to skupiłby się na czymś konkretnym(wiadomo o czym mowa) niż prawił nam tu swoje przemyślenia. Z jakiś jednak przyczyn tu trafił, pewnie po to by sprowokować do dyskusji ;]. Faceci jednak nigdy nie dorosną :D buahaha.... znajdź sobie może forum dla siebie... faceci myśliciele z wielkim...ego :D i nie tylko ego:D... pozdrowienia dla Twojej parowkowej dziewczyny :) musicie tworzyć piękny duet ala frankfuterki:)
Awatar użytkownika
zosia24
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 10527
Rejestracja: 10 lut 2010, o 20:20

Re: Feminizm okiem młodego faceta.

Post autor: zosia24 » 10 lip 2013, o 19:39

parowka23 pisze:Nie obrażam nikogo, nie mam też zamiaru nikogo pouczać umoralniać, stawiać jedynej słusznej drogi. Moja opinia jest opinią prywatną i zupełnie nie interesuje mnie inna osoba dopóki nie robi czegoś wbrew mojej woli, nie narusza moich swobód obywatelskich.
skoro jest to Twoja opinia prywatna, to po co piszesz ją na publicznym forum?
żyj na swój sposób, a nie według instrukcji innych...
parowka23
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 32
Rejestracja: 9 lip 2013, o 23:53

Re: Feminizm okiem młodego faceta.

Post autor: parowka23 » 10 lip 2013, o 19:41

Parowka - to moje przezwisko bo zawsze jadłem parówki w szkole. 23 - mam tyle lat. Nie wiem skąd to Twoje mniemanie i wymysły dotyczące sfery intymnej.

Piszę bo chcę się dowiedzieć czy może mam jakis wypaczony sposób pojmowania świata.
jarosinska1987
super forma
super forma
Posty: 1221
Rejestracja: 19 maja 2013, o 18:54

Re: Feminizm okiem młodego faceta.

Post autor: jarosinska1987 » 10 lip 2013, o 19:52

parowka23 pisze: Fakt darowizna jest sprawą kosztowną jednak jest możliwe. Za życia można kogoś ustanowić współwłaścicielem, zalezy to od naszego zaufania.
No właśnie nie zależy od zaufania tylko od ustaw. Można być współwłaścicielem np. domu, ale nie będąc małżonkiem drugiego współwłaściciela domu, nawet jeśli on/ona zapiszą w spadku swoją część domu drugiemu właścicielowi, to on i tak musi zapłacić od tej części podatek. Analogicznie jak w moim poprzednim poście, tylko że od połowy wartości domu.
parowka23 pisze: Ciekawi mnie fakt ze jako ruch, nie stworzycie partii, nie wystąpicie w wyborach.Jestem ciekaw co ruch miałby do zaproponowania dla obywateli, wszystkich. Może w końcu dowiem się co ruch feministek ma za plany na gospodarkę i rynek pracy. Jak tutaj się poprawi to i będzie więcej czasu i pieniędzy dla dzieci, dla każdej osoby
Nie wiem czy istnieje coś takiego jak ruch feministyczny rozumiany, jako jakiś związek, zrzeszenie ludzi, które ma jakiś program i nim się kieruje. Zupełnie mnie ten temat nie interesuje, więc nie mam wiedzy. Ale nigdy o czymś takim nie słyszałam. Feminizm kojarzy mi się bardziej z jakimś nurtem, postawą społeczną, czy czymś w tym stylu. Ale nawet jeśli istnieje ruch feministyczny będący jakąś organizacją, która ma swoich członków podpisanych z imienia i nazwiska, to on raczej nie działa na tym forum. To forum dla kobiet nieheteroseksualnych, a nie wojujących feministek. Chyba trochę mieszasz lesbijki z feministkami. Poza tym pisałeś, że czytasz to forum od dłuższego czasu, więc powinieneś zauważyć jakie problemy tu dziewczyny poruszają. Głównie swoich związków, nieszczęśliwych miłości, albo seksu :wink: Jak chcesz dowiedzieć się o planach ruchu feministek co do startowania w wyborach parlamentarnych i ich programu naprawy gospodarki narodowej, to musisz się trochę bardziej wysilić i poszukać tego swojego ruchu, a nie wejść w pierwszą lepszą stronę, którą Ci google zaproponowało i mówić nam o tym, że "mamy się dostosować do realiów", albo "założyć partię" :wink: Trochę pomyliłeś adresy.
Awatar użytkownika
joaska95g
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 188
Rejestracja: 5 maja 2013, o 21:43

Re: Feminizm okiem młodego faceta.

Post autor: joaska95g » 10 lip 2013, o 21:26

jennifer_33 pisze:Hm widzę, że kolega ma jakiś problem... i to chyba nie z nami Kobitki :D... już sam nick..."parowka23" o czymś świadczy... cienki...jak parowka,wątpliwe, że 23 centymetrowy... bo gdyby;) to skupiłby się na czymś konkretnym(wiadomo o czym mowa) niż prawił nam tu swoje przemyślenia. Z jakiś jednak przyczyn tu trafił, pewnie po to by sprowokować do dyskusji ;]. Faceci jednak nigdy nie dorosną :D buahaha.... znajdź sobie może forum dla siebie... faceci myśliciele z wielkim...ego :D i nie tylko ego:D... pozdrowienia dla Twojej parowkowej dziewczyny :) musicie tworzyć piękny duet ala frankfuterki:)

A Twój post świadczy o Twoim niskim ilorazie inteligencji. :roll:
Awatar użytkownika
utoo
super forma
super forma
Posty: 1290
Rejestracja: 15 wrz 2012, o 16:34

Re: Feminizm okiem młodego faceta.

Post autor: utoo » 10 lip 2013, o 21:34

parowka23 pisze:Problem spadku? Nie istnieje. Możesz napisać testament, spisać akt darowizny. Odroczyć darowiznę w czasie. Jest wiele form przekazania własności po śmierci.
Cudowna odpowiedź, a na prawie się akurat znam.
Tylko, ja z moją partnerką musimy biegać po notariuszach, ponosić opłaty i nosić w portfelach jakieś śmieszne kwitki, żeby takim ignorantom je pokazywać :? Śmiech na sali.
Śmieszyć mnie już też zaczął ten wątek chłopczyku, bo do mężczyzny to jeszcze długa droga przed Tobą (i nie chodzi tu o wiek). Mądrze prawicie dziewczyny, ale równie dobrze możemy walić głową o mur; taki sam efekt; my o zupie, a On o dupie.
Dla mnie zostało napisane wystarczająco dużo, a i tak nie wytłumaczymy niczego komuś, kto żyjąc w klatce przestał widzieć kraty.
parowka23
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 32
Rejestracja: 9 lip 2013, o 23:53

Re: Feminizm okiem młodego faceta.

Post autor: parowka23 » 10 lip 2013, o 21:48

To że Ty masz taki problem, ja takiego nie mam. Prawo jest takie a nie inne, Wam coś nie odpowiada, wiec Wy je zmieniacie.
Awatar użytkownika
utoo
super forma
super forma
Posty: 1290
Rejestracja: 15 wrz 2012, o 16:34

Re: Feminizm okiem młodego faceta.

Post autor: utoo » 10 lip 2013, o 21:51

jejku... :roll:
Chłopczyku, przecież cały czas o tym mowa, że trzeba pewne rzeczy zmodyfikować w prawie, bo to obecne się nie sprawdza, gdyż jedni mają więcej praw, inni mniej.
Awatar użytkownika
joaska95g
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 188
Rejestracja: 5 maja 2013, o 21:43

Re: Feminizm okiem młodego faceta.

Post autor: joaska95g » 10 lip 2013, o 21:55

parowka23 pisze:To że Ty masz taki problem, ja takiego nie mam. Prawo jest takie a nie inne, Wam coś nie odpowiada, wiec Wy je zmieniacie.
Chyba trochę upraszczasz. Gdyby można było prawo zmieniać ot tak bo coś chcemy to byś tu nie musiał w ogóle pisać i pytać o co walczymy bo już byśmy to miały.
Awatar użytkownika
zosia24
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 10527
Rejestracja: 10 lut 2010, o 20:20

Re: Feminizm okiem młodego faceta.

Post autor: zosia24 » 10 lip 2013, o 21:59

joaska95g pisze:
parowka23 pisze:To że Ty masz taki problem, ja takiego nie mam. Prawo jest takie a nie inne, Wam coś nie odpowiada, wiec Wy je zmieniacie.
Chyba trochę upraszczasz. Gdyby można było prawo zmieniać ot tak bo coś chcemy to byś tu nie musiał w ogóle pisać i pytać o co walczymy bo już byśmy to miały.
naprawdę nie można "ot tak", czy po prostu rząd nie chce? Ile lat już jest walka o związki partnerskie?
A pozwolenie na GMO, to "ot tak" podpisali. Żadne protesty do nich nie docierały.
żyj na swój sposób, a nie według instrukcji innych...
Awatar użytkownika
Escrimeuse
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 137
Rejestracja: 17 kwie 2013, o 22:58

Re: Feminizm okiem młodego faceta.

Post autor: Escrimeuse » 10 lip 2013, o 22:09

Moja mniejsza tolerancja na pewne aspekty nie bierze się z wyznawanej religii czy też środowisk prawicowych. Ciekawi mnie fakt ze jako ruch, nie stworzycie partii, nie wystąpicie w wyborach.
Moj droga Morlinko, alez w Polsce jest Partia Kobiet!!!
Ona istnieje (a przynajmniej istniala za moich czasow - moze ktoras z Pan mnie poprawi, albo podpowie co sie dzieje z PK?).
Jak to najczesciej bywa partie takowe maja male poparcie i dzialaja w porozumieniu z innymi wiekszymi partiami i organizacjami pozarzadowymi (tu rowzniez prosze mnie poprawic, jesli cos pomieszalam!). Najczesciej partie kobiece utozsamiaja sie z partiami lewicowymi (co jest dosc logiczne). Przynajmniej tu gdzie mieszkam tak jest, ze wszystkie partie, organizacje pod flaga feminizmu swoj wzrok zwracaja w lewa strone :)
Wiecej rzeczy nie napisze, bo w polskiej polityce nie siedze :)
If you want breakfast in bed, sleep in the kitchen.
parowka23
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 32
Rejestracja: 9 lip 2013, o 23:53

Re: Feminizm okiem młodego faceta.

Post autor: parowka23 » 10 lip 2013, o 22:13

Zamiast gdybać, przejmijcie władzę, wtedy ustanowicie prawo takie jakie być powinno i wtedy będzie wszystko równe. Każdy będzie przestrzegał tych praw na pewno.
Awatar użytkownika
zosia24
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 10527
Rejestracja: 10 lut 2010, o 20:20

Re: Feminizm okiem młodego faceta.

Post autor: zosia24 » 10 lip 2013, o 22:18

parowka23 pisze:Zamiast gdybać, przejmijcie władzę, wtedy ustanowicie prawo takie jakie być powinno i wtedy będzie wszystko równe. Każdy będzie przestrzegał tych praw na pewno.
hehehe, przejmijcie władzę :lol: . już to widzę, jak te prosiaki odciągniesz od koryta. Tutaj podejmowane są od kilku lat działania. Skoro chcesz się wypowiadać na ten temat, to się najpierw z nim zapoznaj.
żyj na swój sposób, a nie według instrukcji innych...
innymaill
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 46
Rejestracja: 29 maja 2013, o 16:15

Re: Feminizm okiem młodego faceta.

Post autor: innymaill » 10 lip 2013, o 22:30

zosia24 pisze: Tutaj podejmowane są od kilku lat działania. Skoro chcesz się wypowiadać na ten temat, to się najpierw z nim zapoznaj.
Tutaj czyli gdzie? Sama się zapoznam z tematem bo jestem w sumie zielona :)
Awatar użytkownika
Escrimeuse
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 137
Rejestracja: 17 kwie 2013, o 22:58

Re: Feminizm okiem młodego faceta.

Post autor: Escrimeuse » 10 lip 2013, o 22:31

parowka23 napisała:Zamiast gdybać, przejmijcie władzę, wtedy ustanowicie prawo takie jakie być powinno i wtedy będzie wszystko równe. Każdy będzie przestrzegał tych praw na pewno.
Parowko, ja bardzo nie lubie rozmawiac o polityce, bo sie na niej znam, jak kura na gwiazdach, ale...
Wierz mi, ze bardzo ciezko jest przebic sie partiom kobiecym. Musza tworzyc koalicje z innymi partiami, zeby wogole moc wystartowac w wyborach. Najczesciej takie Panie sa na listach innych partii. Jesli nikt ich nie wylapie; jesli zona skresla to co maz, bo nie interesuje sie polityka? a pokaz mi mezczyzne, ktory zaglosuje na dzialaczke partii kobiecej, albo doradzi ja zonie. Jakos tego nie widze :(
If you want breakfast in bed, sleep in the kitchen.
Awatar użytkownika
zosia24
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 10527
Rejestracja: 10 lut 2010, o 20:20

Re: Feminizm okiem młodego faceta.

Post autor: zosia24 » 10 lip 2013, o 22:35

innymaill pisze:
zosia24 pisze: Tutaj podejmowane są od kilku lat działania. Skoro chcesz się wypowiadać na ten temat, to się najpierw z nim zapoznaj.
Tutaj czyli gdzie? Sama się zapoznam z tematem bo jestem w sumie zielona :)
np. tutaj http://zwiazkipartnerskie.blogspot.com/
żyj na swój sposób, a nie według instrukcji innych...
parowka23
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 32
Rejestracja: 9 lip 2013, o 23:53

Re: Feminizm okiem młodego faceta.

Post autor: parowka23 » 10 lip 2013, o 23:02

Jest Partia Kobiet, jednak nie ma jej w rządzie, nie wiem czy kiedykolwiek była. Potencjalny elektorat jest bardzo duzy bo ponad połowa ludności to kobiety. Moje pytanie: Dlaczego mają mniejsze poparcie niż prog wyborczy? Skoro jest tak źle to zmiencie prawo za pomocą parlamentu. Feministki mogą oddać głosy i wygrywać wybory. Dlaczego wg. Was jest tak niskie zainteresowanie partiami kobiecymi?
Awatar użytkownika
zosia24
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 10527
Rejestracja: 10 lut 2010, o 20:20

Re: Feminizm okiem młodego faceta.

Post autor: zosia24 » 10 lip 2013, o 23:06

hehehe, to nie o zainteresowanie chodzi. Ciągle pod płaszczykiem pytań próbujesz zrównać kobiety do podłogi. Rób tak dalej, a uznam oficjalnie wątek za prowokację i w konsekwencji go usunę.
żyj na swój sposób, a nie według instrukcji innych...
parowka23
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 32
Rejestracja: 9 lip 2013, o 23:53

Re: Feminizm okiem młodego faceta.

Post autor: parowka23 » 10 lip 2013, o 23:15

Zadaję pytania, chcesz zamykać usta gdy o coś pytam? Czy możesz odpowiedzieć na choć jedno?
Awatar użytkownika
zosia24
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 10527
Rejestracja: 10 lut 2010, o 20:20

Re: Feminizm okiem młodego faceta.

Post autor: zosia24 » 10 lip 2013, o 23:20

odpowiedziałam już na wiele Twoich pytań. Jeżeli chcesz wygłaszać swoje zdanie załóż sobie własne forum i tam sobie je wygłaszaj bez skrępowania. Pisząc tutaj obrażasz inne uczestniczki tego forum.

Jak chcesz, to Ci mogę taśmą zakleić usta, jak lubisz :lol:
żyj na swój sposób, a nie według instrukcji innych...
Awatar użytkownika
Escrimeuse
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 137
Rejestracja: 17 kwie 2013, o 22:58

Re: Feminizm okiem młodego faceta.

Post autor: Escrimeuse » 10 lip 2013, o 23:23

Jest Partia Kobiet, jednak nie ma jej w rządzie, nie wiem czy kiedykolwiek była. Potencjalny elektorat jest bardzo duzy bo ponad połowa ludności to kobiety. Moje pytanie: Dlaczego mają mniejsze poparcie niż prog wyborczy? Skoro jest tak źle to zmiencie prawo za pomocą parlamentu. Feministki mogą oddać głosy i wygrywać wybory. Dlaczego wg. Was jest tak niskie zainteresowanie partiami kobiecymi?

Parowko, to chyba jasne i oczywiste czemu ma male poparcie i prawie brak zainteresowania. Jakby na to nie patrzec kobiety w polityce sa czyms stosunkowo swiezym, nowym. Jeszcze w latach 80 ubieglego wieku niektore panstwa zakazywaly kobietom glosowac i to w Europie! (dobrze pamietam?), a w niektorych panstwach do dzis nie moga jeszcze glosowac.
Wiec jak partie ktore nawet nie maja 10 lat, moga konkurowac z partiami, ktore istnieja "na rynku" od setek lat? (chodzi mi o ideologie, nie o konkretne partie z nazw). Czasem mam wrazenie, ze my kobiety jestemy jeszcze wciaz w szoku, ze w ogole mozemy glosowac. Tak swieza sprawa to dla nas. Reszte chyba jestes w stanie sam wydedukowac.
If you want breakfast in bed, sleep in the kitchen.
parowka23
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 32
Rejestracja: 9 lip 2013, o 23:53

Re: Feminizm okiem młodego faceta.

Post autor: parowka23 » 10 lip 2013, o 23:39

Nie lubię gdy ktos stara się zamykać lub zaklejać usta :(
Awatar użytkownika
zosia24
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 10527
Rejestracja: 10 lut 2010, o 20:20

Re: Feminizm okiem młodego faceta.

Post autor: zosia24 » 10 lip 2013, o 23:41

a ja lubię taką grę wstępną :twisted:
żyj na swój sposób, a nie według instrukcji innych...
parowka23
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 32
Rejestracja: 9 lip 2013, o 23:53

Re: Feminizm okiem młodego faceta.

Post autor: parowka23 » 10 lip 2013, o 23:55

A ja inną i co głowa to inne poglądy. Więc nie ma co się sprzeczać jesli się kogoś szanuje mimo innych poglądów.Ja Was nie obrażam ani nie wyśmiewam, jednak Wy od tego w moją stronę sie powstrzymać nie możecie.
Awatar użytkownika
zosia24
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 10527
Rejestracja: 10 lut 2010, o 20:20

Re: Feminizm okiem młodego faceta.

Post autor: zosia24 » 11 lip 2013, o 00:00

biedactwo :glaszcze:
żyj na swój sposób, a nie według instrukcji innych...
parowka23
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 32
Rejestracja: 9 lip 2013, o 23:53

Re: Feminizm okiem młodego faceta.

Post autor: parowka23 » 11 lip 2013, o 00:04

Trochę tak :/
Awatar użytkownika
zosia24
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 10527
Rejestracja: 10 lut 2010, o 20:20

Re: Feminizm okiem młodego faceta.

Post autor: zosia24 » 11 lip 2013, o 00:09

pisząc swojego pierwszego posta na samym wstępie napisałeś, że to nienormalne, że chcemy wychować dziecko z kobietą, innymi słowy, według Twojej opinii, trzeba nam do tego faceta, czy to nam się podoba czy nie.
Ty masz prawo do swoich opinii, a ja mam prawo do niezgadzania się z nimi i usuwania takich wątków, bo nie pozwolę żebyś obrażał na tym forum kogokolwiek. W zamian mogę zaproponować inne forum http://www.apostol.pl/forum/ . Tutaj chętnie Cię wysłuchają jak to się nie zgadzasz z homoseksualizmem i z feministkami.
żyj na swój sposób, a nie według instrukcji innych...
parowka23
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 32
Rejestracja: 9 lip 2013, o 23:53

Re: Feminizm okiem młodego faceta.

Post autor: parowka23 » 11 lip 2013, o 00:18

Nie jestem gorliwym katolikiem, nie wszystko co z kosciołem związane jest wg mnie dobre. To czy usuniesz czy nie to Twoja wola, wymieniliśmy parę poglądów, choć mam niedosyt to kilka rzeczy dowiedziałem się i poznałem inne spojrzenia na pewne sprawy. Bardziej wole dyskutować niż czytać suche teorie...
Awatar użytkownika
zosia24
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 10527
Rejestracja: 10 lut 2010, o 20:20

Re: Feminizm okiem młodego faceta.

Post autor: zosia24 » 11 lip 2013, o 00:19

to podsumuj, jak możesz, czego Ty się dowiedziałeś i co jeszcze chcesz się dowiedzieć?
żyj na swój sposób, a nie według instrukcji innych...
ODPOWIEDZ