szkoła z tradycjami

Wszystko na temat ruchu feministycznego, a więc: fakty, mity, różnorodność opinii i postaw, ważne wydarzenia, a także sylwetki działaczek.
ODPOWIEDZ
doma98
Posty: 1
Rejestracja: 2 cze 2015, o 18:11

szkoła z tradycjami

Post autor: doma98 » 2 cze 2015, o 18:26

Witam wszystkie Panie :)

Chodzę do VI Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu- tzw. Paderek.
Jak wszędzie się podkreśla, jest to renomowana szkoła z tradycjami... No właśnie- człon "z tradycjami" niestety bardzo komplikuje niektóre sprawy. Przed i w czasie wojny była to placówka męska. W związku z tym, jak tłumaczą nauczyciele, by to podkreślić, do dzisiaj na liście obecności w dzienniku jako pierwsi zapisani są chłopcy, za nimi dziewczęta. Nie podoba mi się to ogromnie, ponieważ jest to jawne odsuwanie płci żeńskiej. Nie mogę zrozumieć dlaczego nie możemy zostać zapisani w sposób alfabetyczny, bez podziału według fizycznych cech...

Więc chciałam zapytać: Czy ktoś kiedykolwiek spotkał się z podobną sytuacją w szkole? Myślicie, że dobrym pomysłem jest stworzenie petycji do dyrektora? Macie jeszcze jakieś pomysły? Rady? To bardzo ważne!
Awatar użytkownika
Wilde_Fish
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 163
Rejestracja: 29 mar 2014, o 14:07
Lokalizacja: Londyn

Re: szkoła z tradycjami

Post autor: Wilde_Fish » 3 cze 2015, o 00:26

To jeszcze takie numery się wycina? Boże, przypomina mi to aferę która była wokół szkoły która miała schody tylko dla nauczycieli :roll:
Ale to coś jest znacznie gorsze, przecież w Polsce przynajmniej obowiązuje równouprawnienie. Popieram ideę z petycją, możecie też napisać do Rzecznika Praw Uczniów oraz do Oświaty.
When She took a look into my eyes……Forever is just a fraction of how long I will love You
krzys100
Posty: 1
Rejestracja: 25 mar 2015, o 21:58

Re: szkoła z tradycjami

Post autor: krzys100 » 19 lip 2015, o 18:48

Też popieram
varicella
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 77
Rejestracja: 10 lut 2012, o 15:59

Re: szkoła z tradycjami

Post autor: varicella » 24 sie 2015, o 16:04

Pisz tę petycje! Koniecznie! Nigdy i nigdzie nie spotkałam się z taką bzdurą. Szkoła jest renomowana i uznana za dobrą, bo absolwenci i absolwentki (!!) zdają dobrze maturę i idą na dobre studia. Po równo windują średnią z matur, reprezentują szkołę na konkursach i olimpiadach i dbają o jej dobre imię. Nie ma żadnego powodu, by odsuwać dziewczęta na koniec listy. Myślę, że takie rzeczy podświadomie wpływają na sposób myślenia dziewcząt o sobie - swojej dalszej karierze i miejscu kobiet w świecie nauki. Więc warto powalczyć o to!
A tradycja? Owszem - pewnie wielu byłych uczniów Twojego LO stało się mądrymi, szanowanymi i zasłużonymi w różnych dziedzinach ludźmi. Dobrze o nich wiedzieć i pamiętać. Brać przykład, inspirować się nimi. To jest wartość tradycji. A to że kiedyś nie uczono tam dziewcząt... a to ci wielka zasługa!
ODPOWIEDZ