Czy tylko ja dostrzegam wzmożony szowinizm?

Wszystko na temat ruchu feministycznego, a więc: fakty, mity, różnorodność opinii i postaw, ważne wydarzenia, a także sylwetki działaczek.
ODPOWIEDZ
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Czy tylko ja dostrzegam wzmożony szowinizm?

Post autor: eminem98xd » 22 mar 2021, o 08:40

Kiedy chociażby spojrzeć na portale społecznościowe.
Na większości portali jest taki jakby wzmożony
ostracyzm wobec kobiet pod tytułem jak powinny się zachować w sytuacjach w których nawet samiec nie wiedziałby jak się zachować?
Ostracyzm wobec bezpośrednich komentarzy albo tych które do zjawiska nie podchodzą w sposób empatyczny tylko faktyczny? Jakby też takie na siłę doszukiwanie się irracjonalności kobiet? Też wyczuwam taką jakby aurę próby narzucenia ulubionego schematu co do kobiet według KK, ugrupowań incelskich w którym kobieta jest zawsze ta rozsądna, na skinienie całego społeczeństwa, dobra prawilna madka xd
Ogólnie tez takie demonizowanie kobiet, że zawsze manipulują że zawsze są te głupsze że zawsze chcą jak najgorzej, że na nic nie zasługują i nie mogą chcieć.
Tak się pytam, bo ostatnio obserwuje takie dosyć nie pokojące mnie mechanizmy. Zastanawiam się czy tylko ja tak mam.
Awatar użytkownika
FrejaDraco
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 77
Rejestracja: 2 gru 2018, o 00:45

Re: Czy tylko ja dostrzegam wzmożony szowinizm?

Post autor: FrejaDraco » 8 gru 2022, o 21:10

Nie zauważyłam.

Jedyne, co zauważyłam, to fakt, że się facetom w kontekście kobiet potrafi włączać gawędziarstwo okołoerotyczne nawet jak tematyka forum nie ma tu nic do rzeczy.
Awatar użytkownika
devise
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 68
Rejestracja: 8 paź 2017, o 02:25

Re: Czy tylko ja dostrzegam wzmożony szowinizm?

Post autor: devise » 14 gru 2022, o 00:51

Zdawałoby się, że faktycznie jest wzmożony wysyp takich grup. Przykład red pill na reddit albo wspomniane incel... Możliwe, że to reakcja na wzrost samoświadomości populacji kobiet.
Zajebiście wyluzowany kwiat na tafli jeziora
Awatar użytkownika
ola39
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 789
Rejestracja: 13 sty 2014, o 19:58
Lokalizacja: Wrocław,Nowa Ruda, każde miejsce z internetem

Re: Czy tylko ja dostrzegam wzmożony szowinizm?

Post autor: ola39 » 15 gru 2022, o 12:09

Hej
Niestety też tak odbieram - na FB jest grupa "pompa ciepła - jak zrobić" 30 tys - nagminne adresowanie "Panowie" do wszytskich. Gdy zwracam uwagę to "słyszę" : tutaj nie ma feminizumu ! etc.
Taka walka trochę z wiatrakami - choć mam wrażenie że pomału się poprawia - choc ile się musze naczytac i dostać antylików :(

Podobnie wyśmiewanie feminatywów w komentarzach na GW. też walcze jak mogę .
Ola
Everything be made as simple as possible, but not SIMPLER !
Awatar użytkownika
FrejaDraco
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 77
Rejestracja: 2 gru 2018, o 00:45

Re: Czy tylko ja dostrzegam wzmożony szowinizm?

Post autor: FrejaDraco » 30 mar 2023, o 23:14

ola39 pisze:
15 gru 2022, o 12:09
na FB jest grupa "pompa ciepła - jak zrobić" 30 tys - nagminne adresowanie "Panowie" do wszytskich.
Jak już to: zwracanie się do wszystkich "per pan".

Ale jak pójdziesz na wizaz.pl itp. strony to usłyszysz: "byłyście, widziałyście". Ludzie kierują się ekonomią językową i statystyką.
ola39 pisze:
15 gru 2022, o 12:09
Podobnie wyśmiewanie feminatywów w komentarzach na GW. też walcze jak mogę.
Też wyśmiewam feminatywowe cudowanie, ponieważ kieruję się ekonomią językową, i żadne protesty gości, gościń oraz gościszczy nie zmienią tutaj mojego stanowiska.
ODPOWIEDZ