Jogging/nordic walking dla poczatkujacych

Aktywnie, na sportowo, pasje, hobby, podróże, adrenalina... ciągle w szlafrokach jednak z ręką na pulsie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maszmnie
super forma
super forma
Posty: 1032
Rejestracja: 6 wrz 2009, o 00:00

Re: Jogging/nordic walking dla poczatkujacych

Post autor: maszmnie » 16 lip 2011, o 20:41

Ireth pisze:A jak z technika, z netu sie uczylas, czy masz jakiegos instruktora?
Wiesz co Ireth, trochę nauczyłam się z netu, trochę z obserwacji innych.
Kierowałam się również intuicją tak, aby mi było wygodnie. Jedno jest pewne
przy moim słabym serduchu i nodze po operacji odkryłam rewelacyjny sport dla siebie.
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Re: Jogging/nordic walking dla poczatkujacych

Post autor: Ireth » 16 lip 2011, o 20:57

No to znakomicie. Ja mam nadzieje, ze uda mi sie spotkac z instruktorem NW podczas pobytu w kraju i po powrocie bede mogla zaczac :) Bo kijki stoja w szafie i sie kurza ;)
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
Awatar użytkownika
maszmnie
super forma
super forma
Posty: 1032
Rejestracja: 6 wrz 2009, o 00:00

Re: Jogging/nordic walking dla poczatkujacych

Post autor: maszmnie » 16 lip 2011, o 21:13

Będziesz zadowolona :)
Awatar użytkownika
marta7
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 194
Rejestracja: 15 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: Jednak Ziemia

Re: Jogging/nordic walking dla poczatkujacych

Post autor: marta7 » 17 lip 2011, o 15:48

Mapa, na ktorej mozna wytyczyc trase, z dokladnym dystansem, a takze przyblizona liczba spalonych kalorii: chod, bieg i rower.

Instrukcja:
Ustaw skale mapy pomocy "+" i "-" (lewy gorny rog), aby latwo bylo zlokalizowac wybrane miejsce.
Przesun mape tak, by wybrac miejsce. Dobierz dogodna skale do rysowania.
Zaznaczasz trase klikajac na symbol olowka, potem juz poprzez klikniecia na mapie. Na biezaco u dolu ukazuje sie dlugosc trasy i kalorie.

Minislownik:

running - bieg
cykling - jazda rowerze
gång - chod

rita runda - wytycz trase
---------------------------------------------------------------
Wszystko w tym watku zostalo juz pieknie opisane, dodam tylko:

* W miare moznosci unikajcie biegania po twardym podlozu (beton, asfalt). Najlepiej po specjalnych trasach z wiorkami, ale o to w Polsce trudno, wiec moze znajdzcie jakas lesna sciezke.
* Kije do chodzenia,jak juz ktos koniecznie chce, najlepiej kupic o regulowanej dlugosci. Wazne: trzeba je zakladac na dlon tak, jak kije do biegania na nartach.
* Dla odchudzaczy: Najefektywniejsze spalanie tluszczu przy tetnie 60% maksymalnego. W praktyce to takie tempo, ze mozna w czasie biegu rozmawiac ("swinski trucht"). 30-40 min. 3 razy w tygodniu.
...................................................
kosciol-kat
Ostatnio zmieniony 17 lip 2011, o 22:39 przez marta7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kasiulka
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 154
Rejestracja: 14 kwie 2004, o 00:00
Lokalizacja: T...

Re: Jogging/nordic walking dla poczatkujacych

Post autor: kasiulka » 17 lip 2011, o 21:05

ja dziś przeszłam dystans 14 kilometrów,z kijkami szłam jakieś 500 metrów pozostałą część drogi niosłam kijki w ręce,jakoś nie spodobało mi się,chyba się nie zaraziłam tym,to nie dla mnie ,kupiła je moja ukochana i chciałam spróbować,wole rower i basen ! :)
jestem panią mego świata!!
Awatar użytkownika
izz
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 285
Rejestracja: 27 paź 2010, o 23:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jogging/nordic walking dla poczatkujacych

Post autor: izz » 25 lip 2011, o 15:09

A ja próbuje się spiąć i zacząć biegać - jak na razie tylko buty kupiłam :D i tak czekam nie wiem na co.. chyba na jakiś znak z niebios, że nadszedł już czas.
Awatar użytkownika
maszmnie
super forma
super forma
Posty: 1032
Rejestracja: 6 wrz 2009, o 00:00

Re: Jogging/nordic walking dla poczatkujacych

Post autor: maszmnie » 26 lip 2011, o 12:18

Ireth pisze:No to znakomicie. Ja mam nadzieje, ze uda mi sie spotkac z instruktorem NW podczas pobytu w kraju i po powrocie bede mogla zaczac :) Bo kijki stoja w szafie i sie kurza ;)
Zapomniałam napisać, żebyś do chodzenia z kijkami kupiła sobie rękawiczki.
Bez rękawiczek zaczęły mi robić się odciski na dłoniach.
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Re: Jogging/nordic walking dla poczatkujacych

Post autor: Ireth » 26 lip 2011, o 19:39

Mam rekawiczki, kupilam, jak mialam na kurs isc tutaj ;)
Izz, to spokojnie na ten impuls poczekaj. Dla mnie impulsem byl wywiad przeczytany na stronie Polska biega z pania Ania Haris z Senegalu ;)

W ramach raportu, ja wciaz biegam mniej wiecej regularnie, tj. minimum 3 razy w tygodniu, minimum 6,5 km i bardzo staram sie choc raz w tygodniu przebiec 10 km. Lato u nas do bani, wiec nie mam problemow z upalami. Zrzucilam 11 kg, zostalo mi juz 4 do celu :)
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
Awatar użytkownika
izz
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 285
Rejestracja: 27 paź 2010, o 23:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jogging/nordic walking dla poczatkujacych

Post autor: izz » 26 lip 2011, o 19:51

Gratuluje zrzucenia kg :D właśnie czekam na ten impuls. Zawsze w nocy mam największy zapał a na następny dzień wszystko ze mnie uchodzi... myślałam, że kupienie butów mnie zmusi (w końcu trzeba je wykorzystać) ale nie :( no nic poczekam jeszcze mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu już regularnie zacznę "trenować" ;)
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Re: Jogging/nordic walking dla poczatkujacych

Post autor: Ireth » 27 lip 2011, o 12:11

No i udalo mi sie znalezc instruktora na idywidualna lekcje NW w Polsce :) Dam znac, jak mi poszlo, jak wroce :cool:
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
Awatar użytkownika
maszmnie
super forma
super forma
Posty: 1032
Rejestracja: 6 wrz 2009, o 00:00

Re: Jogging/nordic walking dla poczatkujacych

Post autor: maszmnie » 29 lip 2011, o 22:26

Oj to czekam na obszerne relacje.
Jestem ciekawa jak Ci wyjdzie.
Ja jestem bardzo zadowolona.
Awatar użytkownika
dobranocka13
super forma
super forma
Posty: 3030
Rejestracja: 19 lut 2006, o 00:00

Re: Jogging/nordic walking dla poczatkujacych

Post autor: dobranocka13 » 30 lip 2011, o 23:34

Ireth pisze:No i udalo mi sie znalezc instruktora na idywidualna lekcje NW w Polsce :) Dam znac, jak mi poszlo, jak wroce :cool:
Daj, bo jestem ciekawa czy nie odstawisz kijków do kąta.
----
Dziwne, przyzywczaiłam się do biegania i nawet mnie ciągnie na bieżnię :roll: .
Awatar użytkownika
izz
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 285
Rejestracja: 27 paź 2010, o 23:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jogging/nordic walking dla poczatkujacych

Post autor: izz » 11 sie 2011, o 16:00

A ja właśnie drugi tydzień biegam ale właśnie dopada mnie kryzys przez tą pogodę :/ ziąb jak na jesieni. Znalazłam dobry sposób na zmotywowanie się... narobiłam sobie zdjęć w negliżu, zrobiłam :zygi: jak się zobaczyłam i się zmotywowałam :D
Awatar użytkownika
maszmnie
super forma
super forma
Posty: 1032
Rejestracja: 6 wrz 2009, o 00:00

Re: Jogging/nordic walking dla poczatkujacych

Post autor: maszmnie » 11 sie 2011, o 19:56

izz pisze:A ja właśnie drugi tydzień biegam ale właśnie dopada mnie kryzys przez tą pogodę :/ ziąb jak na jesieni. Znalazłam dobry sposób na zmotywowanie się... narobiłam sobie zdjęć w negliżu, zrobiłam :zygi: jak się zobaczyłam i się zmotywowałam :D
Najważniejsze, że jest motywacja. Tak trzymać!!!!
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Re: Jogging/nordic walking dla poczatkujacych

Post autor: Ireth » 15 sie 2011, o 21:34

Wrocilam i raportuje. Najpierw bieganie: bylam pewna, ze sobie nogi polamie na tych dziurach w chodnikach, ktore sa w moim miescie, plus doskwieral mi bardzo brak sensownego terenu do biegania, bo po chodniku wzdluz linii tramwajowej to malo smiesznie, wiec trenowalam na urlopie tak na 3/4 gwizdka ;) Z plusow, ja wprawdzie u siebie robilam za dziwo, ale wiem, ze im blizej ku centrum, tym wiecej biegajacych i to cieszy.
A NW? Po pierwszym treningu bylam tak zmeczona, jak nigdy po bieganiu, a to byla godzinka, i to wstepna. D*** mnie bolala jak diabli :lol:, wiec to jednak prawda, ze aktywizuje sie miesnie przy biegu leniuchujace. Drugi trening juz byl bardziej na serio i w lepszej scenerii. Idzie mi tak sobie, trudno mi ogarnac te wszystkie rzeczy, na ktore nalezy zwracac uwage, ale trener twierdzi, ze to przyjdzie z czasem ;) A wlasnie: jesli ktoras z Pan z okolic Slaska przymierza sie do NW, ale wolalaby zaczac z trenerem, podam na PW kontakt do mojego; jest naprawde bardzo dobry, fachowy i wymagajacy :). Zobaczymy, jak bedzie mi szlo chodzenie bez niego...
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
Awatar użytkownika
maszmnie
super forma
super forma
Posty: 1032
Rejestracja: 6 wrz 2009, o 00:00

Re: Jogging/nordic walking dla poczatkujacych

Post autor: maszmnie » 15 sie 2011, o 22:29

O, jak fajnie. Cieszę się, że tak pozytywne doświadczenia masz z kijkami :D
Awatar użytkownika
izz
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 285
Rejestracja: 27 paź 2010, o 23:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jogging/nordic walking dla poczatkujacych

Post autor: izz » 19 sie 2011, o 14:27

a ja mam problem :( po trzech tygodniach biegania zaczęły mnie strasznie boleć piszczele - wczoraj myślałam, że do domu nie dojdę. Oprócz piszczeli mam chyba coś z kolanem bo również boli nawet po zwykłym spacerze. Miałyście takie problemy?
Awatar użytkownika
ga
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 46
Rejestracja: 31 sty 2007, o 00:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Jogging/nordic walking dla poczatkujacych

Post autor: ga » 19 sie 2011, o 18:52

izz pisze:a ja mam problem :( po trzech tygodniach biegania zaczęły mnie strasznie boleć piszczele - wczoraj myślałam, że do domu nie dojdę. Oprócz piszczeli mam chyba coś z kolanem bo również boli nawet po zwykłym spacerze. Miałyście takie problemy?
Zerknij sobie tutaj Polecam na identyfikacje bolączek ;) U Ciebie wygląda na przeciążenie mięśni piszczelowych. Zdrowiej.
Czy byłabyś pierwsza, gdybym umiała liczyć?
Awatar użytkownika
babette
super forma
super forma
Posty: 7356
Rejestracja: 25 paź 2005, o 00:00
Lokalizacja: Spod Grunwaldu

Re: Jogging/nordic walking dla poczatkujacych

Post autor: babette » 20 sie 2011, o 03:38

izz pisze:a ja mam problem :( po trzech tygodniach biegania zaczęły mnie strasznie boleć piszczele - wczoraj myślałam, że do domu nie dojdę. Oprócz piszczeli mam chyba coś z kolanem bo również boli nawet po zwykłym spacerze. Miałyście takie problemy?
Mnie bolą nawet przy chodzeniu. Rzecz bywa trudna, albo niemożliwa do zdiagnozowania, chociaż pocieszające, że u ciebie się pojawiła po przeciążeniu - może minie i nie wróci. Oprócz odpoczynku spróbuj biegać po ziemi, a nie po asfalcie. Doraźnie można (jeśli nie masz przeciwwskazań) posmarować bolące miejsca żelem czy maścią z lekiem p-bólowym/p-zapalnym.

http://polskabiega.sport.pl/polskabiega ... szcze.html
Wpis pierwotny skonfiskowany.
Niezgodność z ACTA.
Awatar użytkownika
izz
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 285
Rejestracja: 27 paź 2010, o 23:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jogging/nordic walking dla poczatkujacych

Post autor: izz » 20 sie 2011, o 12:48

W tym problem, że bieganie po ziemi odpada - nigdzie u mnie nie ma w pobliżu takich miejsc dlatego biegam po kostce. Na szczęście ból piszczeli przeszedł ale teraz boję się o kolano bo po dwóch dniach nadal nie przechodzi. Smaruję żelem przeciwbólowym i mam nadzieję, że to coś pomoże.
Awatar użytkownika
dobranocka13
super forma
super forma
Posty: 3030
Rejestracja: 19 lut 2006, o 00:00

Re: Jogging/nordic walking dla poczatkujacych

Post autor: dobranocka13 » 23 sie 2011, o 21:57

Ireth pisze:A NW? Po pierwszym treningu bylam tak zmeczona, jak nigdy po bieganiu, a to byla godzinka, i to wstepna. D*** mnie bolala jak diabli :lol:, wiec to jednak prawda, ze aktywizuje sie miesnie przy biegu leniuchujace. Drugi trening juz byl bardziej na serio i w lepszej scenerii. Idzie mi tak sobie, trudno mi ogarnac te wszystkie rzeczy, na ktore nalezy zwracac uwage, ale trener twierdzi, ze to przyjdzie z czasem ;) A wlasnie: jesli ktoras z Pan z okolic Slaska przymierza sie do NW, ale wolalaby zaczac z trenerem, podam na PW kontakt do mojego; jest naprawde bardzo dobry, fachowy i wymagajacy :). Zobaczymy, jak bedzie mi szlo chodzenie bez niego...
Będzie szło coraz lepiej :) a bolący tyłek - to dość niezwykłe chyba bo zgodnie z "instrukcją" boleć powinny mięśnie pleców ... :lol:
Mnie bolał tyłek raz, po roku chodzenia i w żaden sposób nie mogę skojarzyć dlaczego.
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Re: Jogging/nordic walking dla poczatkujacych

Post autor: Ireth » 23 sie 2011, o 22:00

Miesnie plecow mnie bola dzis, ale nie wiem, czy to przez wczorajszy NW, czy przez dzisiejsze bieganie z interwalami :lol:
Nogi i rece mi sie przy NW juz nie myla, ale mam wrazenie, ze nie pracuje rekami tak, jak powinnam. Znalazlam sobie tu grupe chodzaca 5 km co niedziele o poranku, zamierzam do nich dolaczyc :)
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Re: Jogging/nordic walking dla poczatkujacych

Post autor: Ireth » 6 wrz 2011, o 21:45

Krotki raport ode mnie. Jesli chodzi o NW, chodze na razie raz w tygodniu 5 km, z ta grupa, jak sie okazalo, glownie emerytow, wiec i w tempie slimaczym ;) Ale jest milo. Na porzadne treningi biegowe nie mam niestety czasu z racji szkoly i pracy, wiec biegam 3 razy w tygodniu po 40 minut okolo (dluzej nie moge, bo wstaje i tak o 5.30, zeby zdazyc przed szkola, bo rano mi sie jednak biega najlepiej) z interwalami (krotkimi, bo brakuje mi oddechu), ale staram sie przebiec moja dyche co sobote, wtedy juz rownym, spokojnym tempem.
Ciekawa sprawa, w Polsce w ogole nie mialam problemow z oddychaniem, tu ciagle :?.
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
Awatar użytkownika
babette
super forma
super forma
Posty: 7356
Rejestracja: 25 paź 2005, o 00:00
Lokalizacja: Spod Grunwaldu

Re: Jogging/nordic walking dla poczatkujacych

Post autor: babette » 6 wrz 2011, o 21:52

Może nie z oddychaniem a z zimnym wiatrem, hę?
Wpis pierwotny skonfiskowany.
Niezgodność z ACTA.
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Re: Jogging/nordic walking dla poczatkujacych

Post autor: Ireth » 6 wrz 2011, o 22:03

Moze w ogole z wiatrem, przeciez tu ciagle pizdzi... :?
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
Awatar użytkownika
mikimoto
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 343
Rejestracja: 10 sty 2011, o 10:47

Re: Jogging/nordic walking dla poczatkujacych

Post autor: mikimoto » 8 wrz 2011, o 16:16

Pozwolę się dopisać do pań joggujących. No dobra, bieganiem póki co to nie jest. Parę dni temu zaczęłam marszobiegi, na razie bez jakiegoś planu, ale od przyszłego tygodnia zacznę plan 6-tygodniowy (który pewnie w moim wypadku zajmie jednak troszkę więcej czasu). Jakoś nigdy nie lubiłam biegać, ale teraz naprawdę mi się spodobało, co mnie aż dziwi. Motywacja i chęci są, więc mam nadzieję, że dojdę jakimś cudem do tych 30 minut biegu. ;)
"M Czy zdarza ci się słyszeć głosy?
B Tylko wtedy, gdy do mnie mówią."
Awatar użytkownika
izz
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 285
Rejestracja: 27 paź 2010, o 23:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jogging/nordic walking dla poczatkujacych

Post autor: izz » 8 wrz 2011, o 16:28

Będzie dobrze :D najgorzej jest zacząć. Ja też jestem w trakcie wykonywania tego planu. Niestety po 3 tygodniu przytrafiła mi się mała kontuzja ale wracam już do dalszych treningów. W miesiąc zrzuciłam 5 kg także motywacja jest jeszcze większa niż na początku ale pogoda mnie dobija.
mooonka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 59
Rejestracja: 4 lut 2009, o 01:00

Re: Jogging/nordic walking dla poczatkujacych

Post autor: mooonka » 15 wrz 2011, o 21:43

http://www.mapmyrun.com
http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/default.aspx#

Polecam te portale, w prosty sposób można obliczyć przebiegnięty dystans. Osobom z miast polecam MapMyRun, z mniejszych miejscowości Geoportal. MOBILIZUJE :D

Ja zaczęłam biegać 2 lata temu, teraz jestem w trakcie przygotowań do maratonu.
Bieganie mnie uratowało...byłam beznadziejna, paliłam jak smok, żarłam jak świnia, ważyłam 100 kg przy wzroście 167, komputer był całym światem a w moim życiu była pustka...
Rzuciłam palenie a po 2 miesiącach zaczęłam biegać z planem 10cio tyg. (bez problemu do znalezienia w sieci) Pierwszy dzień to był koszmar nie mogłam biec minuty a gdzie jeszcze powtórzenia ale jakoś poszło, myślałam, że to koniec, że dostanę zawału, tragedia. Stawy w nogach bolały strasznie, płuca, głowa, wszystko...zakwasy. Dziś jestem dumna z tego, że dałam radę, musiałam to napisać. Schudłam 32 kg...trenuję 3-4 razy w tyg., na treningu biegam ok. 16-20 km. Jestem teraz zupełnie inną osobą...
Dziś z perspektywy czasu mogę poprzeć foremki, które pisały o obuwiu i nawierzchni po której się biega - to bardzo ważne, żeby nie nabawić się kontuzji.
Buty to podstawa, nie muszą być super "wypaśne" za niebotyczne kwoty ale niech to będą buty typowe do biegania, amortyzowane. Mnie z biegiem czasu stawy przestały boleć tak często a przestały zupełnie, kiedy zmieniłam stare halówki :? na buty reeboka.
Nawierzchnia - najlepsze leśne dukty, najgorszy beton.
Rozciąganie - koniecznie.
Wszystko z głową :)
Pozdrawiam biegaczki :D
Awatar użytkownika
filifionka
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 184
Rejestracja: 21 gru 2010, o 15:50
Lokalizacja: Nibylandia

Re: Jogging/nordic walking dla poczatkujacych

Post autor: filifionka » 18 wrz 2011, o 22:03

WOW, podziwiam.
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Re: Jogging/nordic walking dla poczatkujacych

Post autor: Ireth » 23 wrz 2011, o 22:31

Zdarzaja sie Wam jakies fajne rzeczy przy bieganiu? Ja dzis o poranku widzialam stado saren, a sciezke, po ktorej biegam, znienacka przesadzil jelonek :) Mieszkanie na zadupiu ma swoje zalety ;).
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
ODPOWIEDZ