Tenis

Aktywnie, na sportowo, pasje, hobby, podróże, adrenalina... ciągle w szlafrokach jednak z ręką na pulsie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: Tenis

Post autor: nataliagk » 4 wrz 2021, o 19:09

Ależ ta Maria Sakkari jest solidnie umięśniona :cool: Sylwetką przypomina mi trochę Amelie Mauresmo
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Tenis

Post autor: osiol » 5 wrz 2021, o 20:51

Mecz Ashleigh Barty z Shelby Rogers - genialny. Walka na śmierć i życia. A Ashleigh po przegranym meczu - wzór do naśladowania jeśli chodzi o zachowanie i okazany szacunek rywalce :serce: :serce: :serce:
Lian93874
Posty: 5
Rejestracja: 12 wrz 2021, o 02:39

Re: Tenis

Post autor: Lian93874 » 12 wrz 2021, o 02:46

Szkoda;)
acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 729
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: Tenis

Post autor: acbc » 19 wrz 2021, o 12:00

osiol pisze:
5 wrz 2021, o 20:51
Mecz Ashleigh Barty z Shelby Rogers - genialny. Walka na śmierć i życia. A Ashleigh po przegranym meczu - wzór do naśladowania jeśli chodzi o zachowanie i okazany szacunek rywalce :serce: :serce: :serce:
Ashley jest dla mnie absolutnym wzorem do naśladowania jeśli chodzi o zachowanie na korcie i poza nim. Zawsze pełna szacunku do przeciwnika i taka opanowana nawet jeśli się gotuje od środka.
Co myslicie o Emmie Raducanu? Mistrzyni jednego szlema czy coś więcej? Trzeba przyznać, że miała kapitalną passę na US Open podobnie jak Iga na RG.
Pytanie czy jest gotowa na presję jaka teraz na nią spadnie. Każdy będzie chciał z nią wygrać. Myślę, że wbrew pozorom taka przegrana zrzucila by z niej presję zwycięstwa.
acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 729
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: Tenis

Post autor: acbc » 19 wrz 2021, o 22:05

Od jutra rusza turniej w Ostaravie ktoś będzie oglądał? Iga rozstawiona z nr1 w pierwszej rundzie ma wolny los.
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: Tenis

Post autor: nataliagk » 21 wrz 2021, o 18:34

acbc pisze:
19 wrz 2021, o 22:05
Od jutra rusza turniej w Ostaravie ktoś będzie oglądał? Iga rozstawiona z nr1 w pierwszej rundzie ma wolny los.
W drugiej rundzie przeciwniczką Igi będzie Yulia Putintseva. Mecz będzie trzeci w kolejce licząc od godz. 12:00, a więc o w miarę rozsądnej porze :) Oby tylko pogoda dopisała
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: Tenis

Post autor: nataliagk » 13 paź 2021, o 15:43

osiol pisze:
31 mar 2021, o 09:27
Ostapenko (nie trawię tej dziewczyny).
Wkur...a mnie to babsko niemiłosiernie :roll:
acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 729
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: Tenis

Post autor: acbc » 21 paź 2021, o 14:47

Ciekawe czy Barty się wycofa z WTA Finals.. Właściwie jeśli tego nie zrobi to Iga chyba nie pojedzie. Niby jakieś tam szansę są ale zastanawiam się dlaczego nie wystartowała w jakimś mniejszym turnieju? No chyba, że Barty dotrzyma słowa i nie weźmie już do końca roku udziału w żadnym turnieju.
acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 729
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: Tenis

Post autor: acbc » 23 paź 2021, o 08:48

Jednak Barty się wycofała także Iga jedzie na WTA Finals :)
DzikaSurykatka
Posty: 4
Rejestracja: 11 maja 2020, o 10:23

Re: Tenis

Post autor: DzikaSurykatka » 25 sty 2022, o 21:55

Jeśli ktoś chciałby pograć sobie w tenisa z okolic Katowic to zgłaszam się na ochotnika :D trenowałam za dzieciaka przez kilka dobrych lat i przyznam, że czasem tęsknię za tym sportem a w moim otoczeniu nikt nie potrafi za bardzo grać :( ja pewnie już też wiele rzeczy zapomniałam, ale myślę że kwestia wdrożenia się i ciało przypomni sobie odpowiednie ruchy :D
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: Tenis

Post autor: nataliagk » 26 lut 2022, o 16:31

Iga właśnie gra z Estonką Kontaveit w finale turnieju w Doha. Link do meczu poniżej:
https://goaltime.tv/tennis-live-1/
acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 729
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: Tenis

Post autor: acbc » 30 kwie 2022, o 16:27

Od ostatniego posta trochę się podziało. Barty zrezygnowała Iga stała się nr 1 i wygrała 4 turnieje z rzędu (w tym 3 rangi 1000). Muszę przyznać, że zadziwia mnie ta dziewczyna. Bardzo mi się podoba to w jaki sposób się rozwija. Wiem, że kiedyś w końcu ktoś przerwie tą passę 23 zwycięstw z rzędu ale chwilo trwaj jak najdłużej. Narazie Iga wycofała się z Madrytu i odpoczywa na Majorce co Daria udostepnia światu. Nadal nie mogę pozbyć się wrażenia, że między nimi jest coś więcej. Tak czy siak nastepny turniej Igi to obrona tytułu w Rzymie, a później Roland Garros.
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: Tenis

Post autor: nataliagk » 22 maja 2022, o 21:09

Być może, być może... :wink: Widać między Darią, a Igą specyficzną nić porozumienia, zdecydowanie dalej idącą, niż zazwyczaj dzieje się to między psychologami, a ich podopiecznymi. Mimo, że mój homoradar "wyje do księżyca" na widok ich obu, to jednak myślę, że bardziej łączy je przyjaźń, niż relacja intymna. Ale oczywiście niczego nie można wykluczyć :cool:
No i mamy to! Tytuł w Rzymie obroniony, a teraz czas na turniej wielkoszlemowy we Francji :lol:
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Tenis

Post autor: osiol » 22 maja 2022, o 23:31

Ciekawe jak na takie ploteczki zapatruje się mąż Darii :)
acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 729
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: Tenis

Post autor: acbc » 23 maja 2022, o 21:55

Też mnie to zawsze zastanawiało. Jak on to wszystko znosi. W sensie rozłąkę przez tyle miesięcy i wszystko co z tym związane. Na jakimś portalu kiedyś przeczytałam, że one są razem ale to był portal plotkarski więc ciężko się na tym racjonalnie opierać. No nic. Czas pokaże jak to wszystko wygląda 🙂. Tak czy siak ich więź jest dość specyficzna. Czasami mam wrażenie, że Daria jest jakimś wzorem dla Igi. Często podkreśla jej rolę w sztabie. Dużo takich przykładów można by wymieniać.
acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 729
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: Tenis

Post autor: acbc » 5 cze 2022, o 20:00

No i stało się Iga wygrywa Rolanda Garrosa i zrównuje się z jedną z sióstr Williams. 35 wygranych meczów z rzędu... jeśli wygra jeszcze jeden to zostanie liderką w tej klasyfikacji. Oczywiście mówimy o latach od 2000 do teraz. Ta dziewczyna jest niesamowita i taka szczera w tym co mowi i robi. Nie da się jej nie lubieć.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Tenis

Post autor: ImaSumak » 5 cze 2022, o 21:36

Rekord Martiny Navratilovej wynosi 72 zwycięstwa z rzędu. Warto równać do najlepszych, a nie tych z 21 wieku.

Nie mniej wielkie gratulacje dla Igi!
Lubię kiedy kobieta...
acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 729
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: Tenis

Post autor: acbc » 6 cze 2022, o 21:19

Zaznaczyłam od którego roku liczone nie bez powodu 😉
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: Tenis

Post autor: nataliagk » 7 cze 2022, o 20:40

ImaSumak pisze:
5 cze 2022, o 21:36
Rekord Martiny Navratilovej wynosi 72 zwycięstwa z rzędu. Warto równać do najlepszych, a nie tych z 21 wieku.
Serena Williams dzierży rekord 23 wygranych turniejów wielkoszlemowych i to w czasach, gdy stawka 20 czołowych zawodniczek była mocna i wyrównana. A więc Iga wyrównując rekord Sereny Williams równa się z najlepszymi. Iga ma dopiero 21 lat, więc na pobicie rekordów Martiny Navratilowej ma jeszcze czas :cool:
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Tenis

Post autor: ImaSumak » 9 cze 2022, o 00:44

acbc pisze:
6 cze 2022, o 21:19
Zaznaczyłam od którego roku liczone nie bez powodu 😉
Wiem :) To nie byla krytyka Ciebie. Podoba mi się jak Ty i Osioł tutaj piszecie. Lubię Was czytać.
To bardziej irytacja, a może i to za mocne słowo i tylko zniecierpliwienie polskimi kompleksami na każdym kroku. My sobie ciagle musimy coś rekompensować opowiesciami.
Ciągle czytając natykam się na jakieś absurdalne "rekordy" Lewandowskiego, czy innych Polaków, którym udało się w czymś zablysnąć. To głupie i męczące. I wedlug mnie zupełnie niepotrzebne. Skoro już wywołałam Lewego: tak, jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie i chwała mu za to! Ale serio są lepsi i bardziej utytuowani i z duzo wiekszym dorobkiem. Biorąc też pod uwagę, że gra w lidze, w której wlasciwie tylko jeden, no może dwa zespoły są na swiatowym poziomie, to równanie jego osiągnięć strzeleckich z pilkarzami z najlepszych lig na świecie jest dość średnie. NO ALE tak, w lidze niemieckiej jest rekordzistą, tzn. ma drugie miejsce w generalce, ale rozbijajac to na bramki: "do konca pierwszej połowy, na wyjeździe, po poludniu, albo w dni niepażyste", to jest mistrzem. :roll: Jeżeli rozumiesz co mam na myśli.
Jestem z tych, którzy sięgają zawsze wyżej. Dlatego nie intetesują mnie wyniki pośrednie. Cieszę sie bardzo z osiagnięć naszych sportowców i nie tylko i mocno im kibicuję. I jesli chodzi o Igę, to i tak już od pewnego czasu jest najlepsza z całej Polski i trzymam kciuki, by zdrowie jej nie opusciło, bo wtedy bedzie miala szansę faktycznie być najlepszą na świecie. I za to trzymam.kciuki!
Lubię kiedy kobieta...
acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 729
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: Tenis

Post autor: acbc » 9 cze 2022, o 18:57

Ja się absolutnie nie obrażam bo i o co? Lubię konstruktywną rozmowę i krytykę hehe. Też nie jestem za narzucaniem dodatkowej presji tym całym biciem rekordów. Iga miała gaka presję na sobie. Swoją drogą polecam wywiad z Darią Abrabowicz po RG. Wrzucę linka
https://www.sport.pl/tenis/7,64987,2855 ... banki.html
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Tenis

Post autor: ImaSumak » 9 cze 2022, o 21:05

Dzięki za link. Przeczytałam i natknęłam się własnie na coś, o czym częściowo pisałam, czyli o tym wymyślaniu rekordów. Tu Daria z kolei dodatkowo mówi o tym, co Ty wspomniałaś, czyli stresie, jaki to wywołuje:

Mierzyła się także z ogromnymi oczekiwaniami opinii publicznej. Warto zauważyć, że od pewnego momentu dyskutowano właściwie nie na temat samego zwycięstwa, a jego skali. Co mecz otwierano "piekarnię Świątek" [kibice i dziennikarze chętne liczą tzw. bajgle, sety wygrane 6:0, oraz paluszki chlebowe, sety wygrane 6:1, "wypieczone" przez Igę - red.]. To na pewno było duże wyzwanie na poziomie zarządzania stresem. 
Lubię kiedy kobieta...
acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 729
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: Tenis

Post autor: acbc » 24 lip 2022, o 14:42

Wczoraj był organizowany przez Ige mecz charytatywny dla Ukrainy na Tauron Arenie w Krakowie. Ktoś był? Jakie wrażenia? Iga dzielnie zrobiła rundę wokół areny i rozdawała autografy i robiła sobie zdjęcia z fanami. Dużo pomagała też Daria. Przynaje, że dzięki niej Iga i Aga w ogóle doszły do ostatniej części sektoru bo już zapowiadano ich zejście z areny. Jestem pełna zachwytu po tym meczu. Iga wygląda po prostu jak Iga. Jest niesamowita. We mnie nadal tkwi wrażenie, że między nią a Daria coś jest. Nawet gdzieś na tt zostało to zauważone przez zagranicznych kibiców, że to chyba znacznie wykracza poza relacje zawodowe. Nawet ktoś zaznaczył, że jako jej psycholog powinna umieć oddzielić pracę od spraw prywatnych, a tam mam wrażenie, że ta granicą już dawno się zatarła..
ilusion15
Posty: 4
Rejestracja: 8 kwie 2015, o 15:41

Re: Tenis

Post autor: ilusion15 » 24 lip 2022, o 19:38

Hej hej ja tez byłam na tym świetnym wydarzeniu. To cud ze aga i Iga przeszły cała arenę dookoła po to by rozdać autografy i porobić zdjęcia. Jedyna taka okazja bo uwazam ze na turniejach wta wyglada to tak ze kilka autografów i tenisistka schodzi. Także to naprawdę było coś. A co do Darii to wczoraj byłam face to face obok niej ii śmiać mi się chciało bo jakiś gość coś do niej powiedział a Daria odpowiedziala’ nie moge,jestem mężatką’. Zgadzam się ze ich relacja jest dość bliska. Daria jest psychologiem sportowym zastanawiałam się czy ma tez pod opieka innych sportowców oprócz Igi. Bo jednak tenis jest wymagający gra się praktycznie 11 miesięcy w roku a Daria praktycznie ciagle jest z Iga w trasie. Wiec czy ma tylko ja pod opieka ? Hmm,ciężkie to do rozgryzienia. Nie myśle jednak by była to relacja typu coś więcej ale No zahaczająca mocno o prywatne życie ich obu.
acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 729
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: Tenis

Post autor: acbc » 24 lip 2022, o 22:04

Ja mam nawet zdjęcie z nią. Nie mogę powiedzieć bo była bardzo miła dla wszystkich. W sensie Daria ale tak jak mówię nawet zagraniczni kibice zauważyli już, że ich relacja mocno wykracza ponad zawodowe sprawy. Odpowiem odrazu na Twoje pytanie. Tak Daria ma więcej pacjentów albo konsultacji różnej maści ale to działa na zasadzie porozumiewania sie przez komunikatory bo jak inaczej będąc ciągle w rozjazdach? Wiesz nie zrozum mnie źle teraz ale Daria sama raczej nie zrezygnuje ze współpracy z Igą bo kto zarzyna kurę znoszącą złote jaja? Nikt. A nie oszukujmy się ale dzięki popularności Igi wypłynęła również i Daria. Z resztą Iga często podkreśla właśnie jej rolę w zespole, wszystko z nią konsultuje. Nie wiem co tam jest ale jest to coś co już dawno wyszło poza ramy zawodowe. Może przyjaźń, może coś..
ilusion15
Posty: 4
Rejestracja: 8 kwie 2015, o 15:41

Re: Tenis

Post autor: ilusion15 » 24 lip 2022, o 22:49

No tak Iga nawet w jakimś wywiadzie lub po zwycięstwie powiedziała ze trzy najważniejsze dla niej numery to -tata,siostra i psycholog. Myśle ze i ona nie tylko pomaga się pod względem psychologicznym zawodowo ale tez prywatnie. Niestety zacierają się te dwie sfery życia i życie prywatne odbija się na zawodowym. Pewne blokady w życiu zawodowym wynikają z jakichś traum z życia prywatnego wiec na bank to przerabiają. I dlatego to och zbliżyło do siebie. Ale to o czym mówisz ze kibice zagraniczni zauważyli to ja niestety tego nie czytałam.
acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 729
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: Tenis

Post autor: acbc » 24 lip 2022, o 23:04

Dzisiaj to zauważyłam. W sensie taki wpisy na tt dlatego o tym wspominam. Tak czy siak możesz mieć sporo racji. Czas pokaże co to z tego wyjdzie. Oby tylko ta relacją była zgodna bo nie chce nawet myśleć co by było z Igą gdyby to padło..
ilusion15
Posty: 4
Rejestracja: 8 kwie 2015, o 15:41

Re: Tenis

Post autor: ilusion15 » 24 lip 2022, o 23:21

Tez się nad tym zastanawiałam co by z nia było gdyby się zjebalo. Jednak z drugiej strony myśle ze może jeśli już podchodzi do tego czysto profesjonalnie. Bo i kibice wiedza i Iga ze nawet przegrana bardzo emocjonalnie traktuje a co dopiero jak ma do czynienia ze sprawami prywatnymi. Rozsypka…
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Tenis

Post autor: ImaSumak » 25 lip 2022, o 02:37

Jeżeli one spędzają ze sobą 11 miesięcy w roku, to trudno, żeby nie łączyła ich siłą rzeczy jakaś zażyłość.

Jeżeli owa Daria jest profesjonalistką i zawodową psycholożką, to nie jest możliwym, by miały romans. A chyba nie zakładacie, że jest częscią sztabu, tak dobrze opłacanego, jakaś przeciętna, czy mierna specjalistka.

Jezeli ktoś sie do Was uśmiecha, to nie znaczy, że chce Was poderwać. Nie patrzcie w ten forumowy sposób.

Z mojego doświadczenia osoby, która przez wiele lat więcej spędziła czasu na wyjazdowych badaniach niż w domu, mogę Wam napisać, że człowiek bardzo się zżywać z otoczeniem, z którym ciągle przebywa. Ja więcej wiem o moich kolegach z pracy niż o mojej rodzinie. Razem pracujemy, razem mieszkamy, razem spędzamy czas po pracy, razem spotykamy sie na imprezach rodzinnych.. Ci ludzie wiedzą o mnie bardzo wiele i vice versa. Trudno zachować neutralność. Trzeba byloby mieć jakiś defect psychiczny.

Romanse się nie sprawdzają. To się zawsze źle kończy.
Lubię kiedy kobieta...
acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 729
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: Tenis

Post autor: acbc » 28 lip 2022, o 04:55

Przypominam, że nim Iga była bardzo popularna to na kasie nie spała.. Daria też na jej sukcesie wypłynęła. Zgadzam się z tym, że przebywając z kimś tyle miesięcy w roku nie da się nie zżyć z nim ale umówmy się że z nią spędza tego czasu najwięcej. Po prostu od początku jakoś zapala mi się lampka w głowie jak na nie patrzę. Zobaczymy oby mi się tylko wydawało 😛
ODPOWIEDZ