Tenis

Aktywnie, na sportowo, pasje, hobby, podróże, adrenalina... ciągle w szlafrokach jednak z ręką na pulsie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: Tenis

Post autor: nataliagk » 13 lut 2021, o 16:03

Ja też :D Nawet w środku nocy bym wstała :cool:
Czytałam, że Iga przed meczem rozwiązuje krzyżówki, sudoku i inne łamigłówki. To jej pomaga się skoncentrować, bo rzeczywiście miała z tym problem :podbite oczko:
acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 729
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: Tenis

Post autor: acbc » 13 lut 2021, o 17:16

Też fajny sposób. Ogólnie takie rzeczy działają bardzo rozwijajaco dla mózgu. Słuchałam dzisiaj podcastu Dari Abramowicz, w którym opowiada jak to wszystko wyglądało w ostatnich 2 tygodniach. Myślę, że ma rację twierdząc, że wiele zawodniczek gra poniżej własnej normy. Ciężko utrzymać rytm treningowy np masz 2 godz na korcie, 1,5 na siłowni i 1,5 żeby zrobić jakieś zakupy czy coś sobie zorganizować z takich podstawowych środków. Teraz jeszcze znowu lockdown, znowu bez kibiców. W sumie Iga miała szczęście wczoraj, że udało jej się zamknąć spotkanie w 2 setach. Na meczu Novaka wypraszali pół godziny przed czasem publiczność żeby każdy zdążył wrócić do domu przed północą.
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: Tenis

Post autor: nataliagk » 14 lut 2021, o 11:19

Ach, ta młodość, niecierpliwość. Iga za szybko chciała zdobywać punkty. 42 niewymuszone błędy. Właściwie to sama wyrzuciła się z Australian Open :/
Nie tak sobie wyobrażałam ten dzień...
No, ale właściwie Iga to jeszcze nastolatka - 19 lat. Jeszcze wiele pracy przed Darią. Plus jest taki, że widać było tę sportową złość Igi po przegranym meczu, zamiast załamania. Jest motywacja przed następnymi Wielkimi Szlemami
acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 729
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: Tenis

Post autor: acbc » 14 lut 2021, o 11:33

Dokładnie za dużo błędów własnych.. Sama podała rękę Halep. Ta już jej nie puściła. Nie wiem czy takie były zamierzenia taktyczne czy Ige trochę fantazja poniosła. Zgubiła koncentracje po prostu. Nie wychodziło tak jakby chciała i się denerwowala. To młoda dziewczyna ale takie spotkanie jak to przekuje w twardą lekcje. Szkoda tylko że niedzielni kibice robią już swoje.
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: Tenis

Post autor: nataliagk » 14 lut 2021, o 12:17

Zgadza się. Już się zebrały sępy i mieszają Igę z błotem, zamiast docenić jej piękną grę i kosmiczne zagrania. Simona Halep to nie jest kaszka z mleczkiem, to zawodniczka kompletna i od wielu lat grająca na wysokim poziomie. W zeszłym roku na Roland Garros zlekceważyła Igę, bo jeszcze rok wcześniej gładko z nią wybrała. Teraz już stawiła większy opór i gdyby nie te błędy własne Igi to wynik z pewnością byłby bardziej pomyślny dla Igi.
Następna przeciwniczka Halep to Serena Williams. To będzie widowisko na najwyższym, tenisowym poziomie :pilka:
acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 729
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: Tenis

Post autor: acbc » 15 lut 2021, o 14:27

Jutro Iga gra z Łukaszem miksta nie wcześniej niż 6.30. Bardziej prawdopodobne że gdzieś koło 8 rano naszego czasu. W tv próżno szukać więc jeśli ktoś nie ma Eurosport Player służę linkiem do innego źródła 🙂
acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 729
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: Tenis

Post autor: acbc » 27 lut 2021, o 16:15

Iga Świątek dziś wygrała turniej w Adelajdzie rangi WTA 500. W finale rozjechała Bencić 6:2 6:2. To był zdecydowanie najlepszy mecz w całym turnieju. Iga hulała pierwszym serwisem jak halny po Tatrach. Mecz wart każdej sekundy życia.
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2192
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Tenis

Post autor: osiol » 1 mar 2021, o 12:57

Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: Tenis

Post autor: nataliagk » 1 mar 2021, o 14:17

Juppi, ale super wiadomość :jupi: No to już wiem, gdzie spędzę urlop w lipcu :cool:
acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 729
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: Tenis

Post autor: acbc » 4 mar 2021, o 12:40

Ciekawe kogo im się uda ściągnąć. Okres olimpijski więc nie liczyła bym, że Iga się zjawi ale dla samej dyscypliny dobra wiadomość. Od czegoś trzeba zacząć :)
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: Tenis

Post autor: nataliagk » 4 mar 2021, o 20:33

acbc pisze:
4 mar 2021, o 12:40
Ciekawe kogo im się uda ściągnąć. Okres olimpijski więc nie liczyła bym, że Iga się zjawi ale dla samej dyscypliny dobra wiadomość. Od czegoś trzeba zacząć :)
Dopiero później przeczytałam, że od 24.07 rozpocznie się rywalizacja tenisistek na turnieju olimpijskim i najprawdopodobniej Iga nie pojawi się w Gdyni. No, ale tak jak piszesz, od czegoś trzeba zacząć i może w przyszłych latach będziemy miały to szczęście, żeby zobaczyć Igę na tym turnieju :)
acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 729
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: Tenis

Post autor: acbc » 6 mar 2021, o 16:48

Dokładnie 🙂. Btw od 8marca startuje turniej WTA 1000 w Dubaju. Iga została rozstawiona z nr 8 i w pierwszej rundzie ma wolny los. W drugiej rundzie zagra z Hercog z którą ma rachunki do wyrównania (przegrała z nią finał w Lugano w 2019) lub kwalifikantką.
W trzeciej rundzie możliwy mecz z Muguruzą, a później może być mecz z Sabalenką lub Kontaveit. Oczywiście to tylko założenia bo należy najpierw wygrać mecz drugiej rundy, żeby móc myśleć o tym co dalej 🙂
acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 729
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: Tenis

Post autor: acbc » 30 mar 2021, o 15:31

Ktoś śledzi turniej w Miami??
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2192
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Tenis

Post autor: osiol » 31 mar 2021, o 09:27

Hubi wygrał wczoraj z Raonicem, jutro przeprawa z Tsitsipasem, a Iga dzisiaj walczy w deblu, mam nadzieję że dziewczyny spuszczą łomot Ostapenko (nie trawię tej dziewczyny).
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2192
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Tenis

Post autor: osiol » 31 mar 2021, o 22:16

No i Jelena jedzie do domu ;)
acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 729
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: Tenis

Post autor: acbc » 4 kwie 2021, o 15:13

Za to Hubi gra w finale z Sinnerem dziś o 19.00. Szkoda tego debla Igi bo miały wygraną na wyciagnięcie ręki no ale i tak pograły z Beth dłużej niż by można było się spodziewać 😉
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2192
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Tenis

Post autor: osiol » 4 kwie 2021, o 23:45

Hubert wygrał. Całkiem ładnie grał. Pogubił się trochę przy 4:0 w drugim secie, ale nie dał sobie wyrwać wygranej :pilka:
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: Tenis

Post autor: nataliagk » 8 kwie 2021, o 21:11

https://www.youtube.com/watch?v=Zb9T30QL-EU
Iga Swiatek 2021 - MØ - Final Song - Best Moments 1080p ᴴᴰ
acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 729
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: Tenis

Post autor: acbc » 15 kwie 2021, o 09:07

Fajna nutka i super montaż. Ale ten kto to zrobił zajmuje się profesjonalnie takimi rzeczami. Ja jak coś zmontuje to yt zawsze mi blokuje ze względu na muzykę. Nie wiem czy trzeba coś zapłacić żeby nie mieć takich problemów czy co?
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2192
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Tenis

Post autor: osiol » 16 kwie 2021, o 14:41

Właśnie zaczął się Billie Jean King Cup (wcześniej Fed Cup) - w Bytomiu jakieś 5 minut spaceru od mojego domu. Ale grają bez publiczności :( Mogę sobie tylko iść przez okno zajrzeć ewentualnie :shock:
acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 729
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: Tenis

Post autor: acbc » 18 kwie 2021, o 22:38

No widzisz, a niektóre VIP-y mogły wejść.. Np taki Mariusz Kałamaga, który z tenisem ma mało wspólnego.. Z takich VIP-ów to już się wszędzie śmieją bo w siatkówce jest to samo. Ciotki,wujk, kuzynki i kuzyni itd ehh..
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: Tenis

Post autor: nataliagk » 21 kwie 2021, o 21:48

acbc pisze:
15 kwie 2021, o 09:07
Fajna nutka i super montaż. Ale ten kto to zrobił zajmuje się profesjonalnie takimi rzeczami. Ja jak coś zmontuje to yt zawsze mi blokuje ze względu na muzykę. Nie wiem czy trzeba coś zapłacić żeby nie mieć takich problemów czy co?
Rzeczywiście, podkład wpada w ucho i montaż jest zrobiony profesjonalnie :lol:
Zauważyłam, że niektórzy mają w opisie pod umieszczanymi przez siebie filmikami informację o wykonawcy i tytule utworu lecącego w tle. Może to sprawia, że youtube nie usuwa ich filmów, ale nie orientuję się w tym temacie zbyt dobrze, więc pewności nie ma
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: Tenis

Post autor: nataliagk » 16 maja 2021, o 15:46

Dziewczyny, jak tam nastroje przed Roland Garros? :cool:
mayawaska
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 178
Rejestracja: 9 wrz 2015, o 01:35

Re: Tenis

Post autor: mayawaska » 16 maja 2021, o 18:44

nataliagk pisze:
16 maja 2021, o 15:46
Dziewczyny, jak tam nastroje przed Roland Garros? :cool:
Oj, będzie wyczekiwany jak wyczekiwany był dzisiaj koniec szóstego gema w drugim secie :D
acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 729
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: Tenis

Post autor: acbc » 19 maja 2021, o 23:25

nataliagk pisze:
16 maja 2021, o 15:46
Dziewczyny, jak tam nastroje przed Roland Garros? :cool:
Po tym co się działo w Rzymie już się doczekać nie mogę hehe. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że na dobry wynik kilka rzeczy musi się złożyć ale Iga już pokazała, że potrafi wygrać nawet jak wszytko gra przeciwko niej.. W Rzymie nie musiała na Rolandzie będzie czuła presję otoczenia ale mam nadzieję, że już opracowała sobie jakiś schemat myślenia i że ludzie się trochę ogarną bo tenis to dość specyficzna dyscyplina i nie da się ciągle wygrywać. Właściwie to częściej przegrywasz niż wygrywasz. Ja będę kibicować bez względu na wszystko i zawsze. Mam nadzieję, że wyjdzie i zagra swoje. Psów wieszać na niej nie będę nawet jeli się nie uda obronić tytułu. Także ten jazda Iga!!
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: Tenis

Post autor: nataliagk » 20 maja 2021, o 19:23

acbc pisze:
19 maja 2021, o 23:25
nataliagk pisze:
16 maja 2021, o 15:46
Dziewczyny, jak tam nastroje przed Roland Garros? :cool:
Ja będę kibicować bez względu na wszystko i zawsze. Mam nadzieję, że wyjdzie i zagra swoje. Psów wieszać na niej nie będę nawet jeli się nie uda obronić tytułu. Także ten jazda Iga!!
No i tak trzymaj :ok: Prawdziwych kibiców poznaje się po tym, że są z zawodnikami nie tylko wtedy, gdy wygrywają, ale przede wszystkim, gdy zdarzają się im porażki. Po drugiej stronie siatki zawsze stoi zawodnik, który też chce wygrać, więc nawet, gdy jest się doskonale przygotowanym do meczu, to druga strona też może taka być. I to jest piękno tego sportu, nigdy nie wiadomo, na jaką formę przeciwnika się trafi i samemu będzie się w dobrej formie.
Kibicuję Idze, odkąd skończyła 17 lat i zrobiła ogromne postępy przez ten czas. Aż się nie chce wierzyć, że ma dopiero 19 lat, a już tak bardzo poukładane w głowie. Sportowy diamencik w tenisie się trafił nam, kibicom :D
acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 729
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: Tenis

Post autor: acbc » 20 maja 2021, o 21:14

Też nie mogę się nadziwić, że ma tak dobrze poukładane w głowie i jest nadwyraz dorosła jak na swój wiek. Cóż wyszaleć się nie miała kiedy więc stała się szybko dorosła. Za młodu ponoć dawał trochę w kość. Kiedyś widziałam wywiad z Piotrkiem (jej trenerem) to mówił, że ona taka grzeczna nie jest, że ma swoje humorki ale która z nas ich nie ma? Pamiętam jak sama dawałam w kość "bo tak i już". Ona na takie coś nie mogła sobie do końca pozwolić. Nie mogła tupnąć nóżką i powiedzieć nie będę tego robić. Popatrzcie ile trzeba mieć w sobie samozaparcia, żeby iść ciągle dalej. Tj niesamowite. Ona ma talent dla mnie wjekszy niż Radwańska. Teraz kiedy zaczęła dostrzegać że to co robi przynosi efekty to wymaga od siebie więcej. Ciągle więcej. I dobrze bo na tym to polega. Jeśli chcesz się rozwijać to musisz przec dalej, modyfikować, próbować czegoś nowego.
Ja bardzo chciałam zobaczyć mecz w którym Iga przegrywa pierwszego seta (zazwyczaj go wygrywa), a w drugim wraca do gry. Ciągle mi brakowało takiej wiary w niej, że takie coś można odwrócić. Z Krejcikova wszystko szło nie tak, ale walczyła jak umiała i wygrała. Jej było to potrzebne, żeby uwierzyć, że przegrany 1 set to nie koniec meczu. Styl kiepski był tego zwycięstwa ale ona sama to też widziała. A co się później stało? Zagrała 3 mecze jak marzenie. Wywalila Switoline, Gauf i na finał rozjechala Pliskową. To tak jakby dostała nagrodę za to, że nie odpuściła. Jest niesamowita. Mam nadzieję, że dzięki niej ruszy się bardziej zainteresowanie tenisem. Póki co widać, że niektórzy niedzielni kibice bo i podwinięta sukienka nie ładnie wygląda, a przecież trzyma się tam drugą piłkę. A to się poci i takie inne durne komentarze. Na szczęście większość jest kumata.
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2192
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Tenis

Post autor: osiol » 21 maja 2021, o 21:43

Czy Iga ma większy talent niż Aga? Raczej ma inne warunki fizyczne, Aga nigdy nie miała mocnego serwisu, ani zabójczych winerów. W zestawieniu co osiągnęły obie do 20 roku życia (Iga nie zagra już żadnego turnieju do 20 urodzin):
Iga wygrała Szlema i WTA 1000 - Aga 1/4 szlema i 1/4 wta 1000. Iga wygrane turnieje 3, Aga 4. Liczba tygodni w TOP 10: Iga 2 (łącznie z tygodniem od 24 do urodzin), Aga 31 - i to w czasach gdy nie było takich zaskoczeń jeśli chodzi o rankingi i wygrane, w czasach gdy na kortach rządziły siostry Wiliams, Maria Szarapowa, gdy to była prawdziwa dominacja. Dzisiaj ani Barty, ani Osaka, ani Halep nie mogę powiedzieć że zdominowały kobiecy tenis - mimo że wymieniają się tam jedynką między sobą.

Ich styl gdy jest zupełnie inny, ich warunki fizyczne są zupełnie inne, fajnie że przytrafiły nam się obie :)
acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 729
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: Tenis

Post autor: acbc » 22 maja 2021, o 23:52

Jasne, że fajnie. Tak to prawda. Iga i Aga to wierpzne zawodniczki. Jednak to młoda bardziej mnie urzekła. Dla mnie Iga jest jak powiew świeżości w świecie tenisa. Nie umiem tego wytłumaczyć ale to dzięki niej wciagnelam się w ten sport dużo bardziej. Myślę, że ma spory wpływ na dzieciaki, może przyszłych zawodników? Kto wie. Apropo Rolanda Garosa Simona Halep nie startuje. Jednak jakaś poważniejsza kontuzja. Teraz Barty i Iga wydają się być najpoważniejszymi kandydatkami do tytułu. Chociaż Coco Gauf puka mocno do czołówki.
Crazygirl222
Posty: 4
Rejestracja: 18 cze 2019, o 19:13

Re: Tenis

Post autor: Crazygirl222 » 12 cze 2021, o 14:43

Odbiegajac od tematu... Ale w sumie na temat :)... Ma któras ochote pograc w tenisa? Jestem z Katowic, moj poziom... Oceniam na.... 3/5 :)
ODPOWIEDZ