Wspinaczka

Aktywnie, na sportowo, pasje, hobby, podróże, adrenalina... ciągle w szlafrokach jednak z ręką na pulsie
ODPOWIEDZ
Annapurna
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 28
Rejestracja: 29 lis 2012, o 23:48

Wspinaczka

Post autor: Annapurna » 12 lut 2014, o 00:17

Czy są tu Panie wspinające się w skałach? 8)
"...w głębi duszy o tym wiem, że gdzieś na szczycie góry, wszyscy razem spotkamy się mimo świata który kocha i rani..."
Maniola
Posty: 3
Rejestracja: 12 lut 2014, o 10:49

Re: Wspinaczka

Post autor: Maniola » 12 lut 2014, o 13:26

Ja się wspinam :d Amatorsko ale zawsze to coś :D
Fushia_Cure
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 26 sty 2013, o 16:11

Re: Wspinaczka

Post autor: Fushia_Cure » 12 lut 2014, o 21:51

:) w skałach i górach; pisz jakby coś
Annapurna
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 28
Rejestracja: 29 lis 2012, o 23:48

Re: Wspinaczka

Post autor: Annapurna » 13 lut 2014, o 00:47

Ja również nie robię tego zawodowo;) Chodzę z dołem, mam trochę szpeju, jak tylko zaświeci słońce i będzie +15 ruszam w Sokoliki (mam najbliżej, ale nie wykluczam też Jury). Jeśli się wybieracie, lub jesteście chętne, ręka do góry, zawsze się można jakoś zgrać:D
"...w głębi duszy o tym wiem, że gdzieś na szczycie góry, wszyscy razem spotkamy się mimo świata który kocha i rani..."
willynilly
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 28
Rejestracja: 14 cze 2012, o 21:53

Re: Wspinaczka

Post autor: willynilly » 11 kwie 2014, o 06:22

Cześć ,
to ja się również melduję :D w skały bardzo chętnie bym się wybrała, ostatnio jako takim substytutem były bunkry w Janówku koło Warszawy- droga "do komunizmu" zrobiona, towarzyszki ;] Miejsce do polecenia! Może udałoby się razem powspinać? Ktoś z Warszawy? :)
Fushia_Cure
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 26 sty 2013, o 16:11

Re: Wspinaczka

Post autor: Fushia_Cure » 11 kwie 2014, o 08:13

Willynilly, ja jestemz waw. :) Janowek jest dobry na drytool. Na Jurze i w Sokolikach warun jest juz idealny. jakie masz plany na Majowke? Masz kogos do asekuracji? Pozdrawiam
willynilly
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 28
Rejestracja: 14 cze 2012, o 21:53

Re: Wspinaczka

Post autor: willynilly » 11 kwie 2014, o 11:57

O, fajnie :) Na majówkę plany już są, ale póki co można wybrać się na ściankę :) Fushia_Cure, miałabyś ochotę?
vegassM
Posty: 9
Rejestracja: 11 lis 2011, o 02:35

Re: Wspinaczka

Post autor: vegassM » 17 kwie 2014, o 22:27

hej,

i ja chętnie sie wybiorę w skałki czy na jurę czy gdziekolwiek :) wystrawnym wspinaczem nie jestem ale z chęcią powalczę trochę, można by wypad połączyć z jakimiś namiotowym noclegiem,ogniskiem?

W warszawie na scianke też chętnie :slonko:

pozdr
Magda
vegassM
Posty: 9
Rejestracja: 11 lis 2011, o 02:35

Re: Wspinaczka

Post autor: vegassM » 17 kwie 2014, o 22:42

Fushia_Cure pisze:Willynilly, ja jestemz waw. :) Janowek jest dobry na drytool. Na Jurze i w Sokolikach warun jest juz idealny. jakie masz plany na Majowke? Masz kogos do asekuracji? Pozdrawiam

Fushia_Cure a Ty wybierasz sie na majówke powspinać, może na jakaś sciane sie w Warszawie wspólnie wybierzemy :) ja to wsumie nie mam nikogo do asekuracji, dlatego tez z liną sie mało wspinam i głównie na bulderownie chodze, bo tam człowiek jest niezależy.
Basia1987
Posty: 3
Rejestracja: 18 kwie 2014, o 14:54

Re: Wspinaczka

Post autor: Basia1987 » 18 kwie 2014, o 15:01

czesc, tez kiedys się wspinalam, sprawioalo mi to ogromna przyjemnosc, bylo to juz jakis czas temu i szukam teraz partnerki na wyjazd, jestem z rzeszowa, czy któraś z was jest z tych okolic?
Raczej
Posty: 9
Rejestracja: 22 paź 2013, o 20:09

Re: Wspinaczka

Post autor: Raczej » 23 maja 2014, o 09:03

Hej, a są są wśród Was dziewczyny zainteresowane bardziej wspinaniem w górach? Głównie chodzi o Tatry. Wspinam sie razem z moją partnerką (wspinaczkową i życiową tak się szczęśliwie złożylo:)) juz od kilku lat i widzimy, ze mało jest kobiecych zespołów w górach, a mogłoby być ich zdecydowanie więcej, przecież jest w Nas potencjał:) fajnie byłoby poznać, stworzyć jakąś ekipę do wspólnych wyjazdów na przykład. Albo chociaz do wymiany doświadczeń, planów, inspiracji.
Oczywiście poza górami wspinamy się też w skałach. Dużo na własnej w sokolikach, sportowym wyjazdem na jurę też nie pogardzimy.
Awatar użytkownika
SilentHedges
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 20
Rejestracja: 24 maja 2014, o 21:31

Re: Wspinaczka

Post autor: SilentHedges » 5 cze 2014, o 15:45

Raczej pisze:Hej, a są są wśród Was dziewczyny zainteresowane bardziej wspinaniem w górach? Głównie chodzi o Tatry. Wspinam sie razem z moją partnerką (wspinaczkową i życiową tak się szczęśliwie złożylo:)) juz od kilku lat i widzimy, ze mało jest kobiecych zespołów w górach, a mogłoby być ich zdecydowanie więcej, przecież jest w Nas potencjał:) fajnie byłoby poznać, stworzyć jakąś ekipę do wspólnych wyjazdów na przykład. Albo chociaz do wymiany doświadczeń, planów, inspiracji.
Oczywiście poza górami wspinamy się też w skałach. Dużo na własnej w sokolikach, sportowym wyjazdem na jurę też nie pogardzimy.
ponieważ Raczej jest chwilowo uziemiona, szukam partnerki do liny na treningi raz w tygodniu (preferowany Makak lub Murall).

Willynilly? vegassM? anyone? :)

Jakby któraś z Was wspinała się w Tatrach i mogłaby od czasu do czasu wyjechać na weekend, to w ogóle byłoby super :)
willynilly
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 28
Rejestracja: 14 cze 2012, o 21:53

Re: Wspinaczka

Post autor: willynilly » 7 cze 2014, o 08:01

U mnie ostatnio trudno o regularność w treningach wspinaczkowych ;) vegassM wspina się 3 razy w tygodniu na bulderze, ja się lenie ;]
Szczerze mówiąc, to przy takiej ładnej pogodzie wole spędzać czas na powietrzu. No np. na 2 wieże to bym dała się namówić ;p
Awatar użytkownika
SilentHedges
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 20
Rejestracja: 24 maja 2014, o 21:31

Re: Wspinaczka

Post autor: SilentHedges » 7 cze 2014, o 10:42

willynilly pisze:U mnie ostatnio trudno o regularność w treningach wspinaczkowych ;) vegassM wspina się 3 razy w tygodniu na bulderze, ja się lenie ;]
Szczerze mówiąc, to przy takiej ładnej pogodzie wole spędzać czas na powietrzu. No np. na 2 wieże to bym dała się namówić ;p
Trzeba ćwiczyć na panelu, żeby była forma na powietrzu :)
Annapurna
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 28
Rejestracja: 29 lis 2012, o 23:48

Re: Wspinaczka

Post autor: Annapurna » 12 cze 2014, o 22:55

Wybiera się może któraś z Pań na długi weekend w Sokoliki? :)
"...w głębi duszy o tym wiem, że gdzieś na szczycie góry, wszyscy razem spotkamy się mimo świata który kocha i rani..."
Kasienka1
Posty: 3
Rejestracja: 17 gru 2014, o 17:42

Re: Wspinaczka

Post autor: Kasienka1 » 17 gru 2014, o 20:24

Zaskoczona jestem, że tyle dziewczyn się wspina :)

Ja się wspinam do VI.1+ a w zasadzie to wspinałam, miałam przerwę i moja forma leży i kwiczy póki co.
vegassM
Posty: 9
Rejestracja: 11 lis 2011, o 02:35

Re: Wspinaczka

Post autor: vegassM » 18 gru 2014, o 22:40

tego kwiatu jest pół światu :*
Annapurna
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 28
Rejestracja: 29 lis 2012, o 23:48

Re: Wspinaczka

Post autor: Annapurna » 22 gru 2014, o 22:19

Pokażcie mi gdzie jest te pół światu wspinające się;)
"...w głębi duszy o tym wiem, że gdzieś na szczycie góry, wszyscy razem spotkamy się mimo świata który kocha i rani..."
Awatar użytkownika
Irisviel
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 33
Rejestracja: 1 mar 2014, o 10:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Wspinaczka

Post autor: Irisviel » 12 sty 2015, o 20:49

gwiazdeczka1 pisze:Ja się tak amatorsko tez swego czasu wspinałam. Chciałabym do tego wrócić ale nie wiem jak..
Najprościej byłoby po prostu zabrać się na najbliższą ściankę wspinaczkową ;).
Czy któraś z pań, mogłaby mi przybliżyć jak wyglądałby pierwszy wypad na taką ściankę wspinaczkową dla osoby kompletnie zielonej i nie posiadającej żadnego sprzętu? Czy trzeba przechodzić jakieś szkolenie czy po prostu wypożyczam wszystko i heja na górę?
Everything that drowns me, makes me wanna fly.
frodzia11
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 108
Rejestracja: 27 paź 2013, o 20:57

Re: Wspinaczka

Post autor: frodzia11 » 12 sty 2015, o 21:32

Irisviel, ja chodzę co jakiś czas na ściankę wspinaczkową i polecam każdemu kto chce się zabawić, potrenowac, odstresowac się i zabić nudę. Na początku gdy idziesz na taką ściankę to mówisz że jesteś pierwszy raz i wypożyczą Ci sprzęt i zajmie się Tobą instruktor (bądź instruktorka :3 ). Nauczysz się wszystkiego od podstaw i już możesz się wspinać. Życzę powodzenia i miłej zabawy,
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Irisviel
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 33
Rejestracja: 1 mar 2014, o 10:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Wspinaczka

Post autor: Irisviel » 12 sty 2015, o 21:34

A czy w takim razie są jakieś dodatkowe koszty związane z osobą pana bądź pani instruktor ;p?
Everything that drowns me, makes me wanna fly.
frodzia11
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 108
Rejestracja: 27 paź 2013, o 20:57

Re: Wspinaczka

Post autor: frodzia11 » 12 sty 2015, o 23:44

Z tego co pamiętam to nauka podstaw była wliczona w cenę wejściówki, sprzęt wypożyczają za nie duże kwoty ( tak jest na pewno w centrum wspinaczkowym forteca , mają kilka budynków ze ściankami wspinaczkowymi w całej Polsce m. in. w Krakowie i Warszawie). A jak idzie się samemu to trzeba wcześniej zarezerwować instruktora do asekuracji telefonicznie i wtedy placi się około 25/30 zł za godzine za tego instruktora ale to tylko w sytuacjach gdy idzie się samemu.
Awatar użytkownika
Irisviel
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 33
Rejestracja: 1 mar 2014, o 10:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Wspinaczka

Post autor: Irisviel » 13 sty 2015, o 08:29

Dzięki wielkie :). Na pewno niedługo pojawię się na jakiejś ściance warszawskiej ;p
Everything that drowns me, makes me wanna fly.
frodzia11
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 108
Rejestracja: 27 paź 2013, o 20:57

Re: Wspinaczka

Post autor: frodzia11 » 13 sty 2015, o 23:50

Nie ma za co :) jak będziesz jeszcze coś potrzebowała, jakiś informacji to pisz.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
WA27
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 151
Rejestracja: 17 sty 2015, o 13:22

Re: Wspinaczka

Post autor: WA27 » 16 kwie 2015, o 08:53

Uwielbiam ściankę :)
Chciałabym wybrać się w tym roku w góry, może ktoś mi podpowie gdzie są dobre trasy, jak mam się przygotować? :)
Papier wszystko przyjmie.
vegassM
Posty: 9
Rejestracja: 11 lis 2011, o 02:35

Re: Wspinaczka

Post autor: vegassM » 3 maja 2015, o 20:58

czy są tu jakieś dziewczyny z Warszawy co chciałby się ze mną wspólnie powspinać na makaku, warszawiance, obozowej czy murallu? :) oferuję dobrą asekurację i miłe towarzystwo :D
calamus
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwie 2010, o 23:49

Re: Wspinaczka

Post autor: calamus » 3 maja 2015, o 22:11

Cześc! Ja bardzo chęnie w tygodniu na Nowowiejska/ Warszawiankę albo w weekend mogę dojechać też dalej :)
vegassM
Posty: 9
Rejestracja: 11 lis 2011, o 02:35

Re: Wspinaczka

Post autor: vegassM » 18 maja 2015, o 21:16

a ja myślałam że tego wspinającego kwiata jest pół świata :P
swietlana
Posty: 2
Rejestracja: 19 maja 2015, o 14:36

Re: Wspinaczka

Post autor: swietlana » 19 maja 2015, o 14:41

Nie jestem z tych okolic ja jestem bardziej z okolic Szklarskiej Poręby, okolic Karpacza..Zdarza mi się właśnie bardzo często wchodzić jakby to powiedzieć na Śnieżkę i ją zdobywać. Bardzo też często jadę w góry opawskie a nawet ostatnio w góry stołowe.
ODPOWIEDZ