Bawaria - Octoberfest

Aktywnie, na sportowo, pasje, hobby, podróże, adrenalina... ciągle w szlafrokach jednak z ręką na pulsie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Julinka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 36
Rejestracja: 26 kwie 2014, o 15:51

Bawaria - Octoberfest

Post autor: Julinka » 10 wrz 2014, o 13:37

Ciekawa jestem, czy ktoś z Was był już w Monachium na Octoberfeście? Ja tam jeździłam co roku i wiem, że warto ,zabawa super, jest co zjeść - Bawarskie regionalne potrawy, jak i co wypić - wiadomo święto piwa,a jest ich kilka gatunków i bardzo dobre.Wszędzie słyszać Bawarską muzykę, Bawarskie stroje i mnóstwo ludzi z całego świata,dojechać jest prosto, kolejami z DB, ale jak i za ile ,można się dowiedzieć jeśli wejdzie się na ich stronę: bahn.com/pl. Piwo w olbrzymich namiotach jest roznoszone przez Bawarskie dziewczyny w stojach regionalnych,zabawa trwa do późnych godzin nocnych i to od samego rana.Tak zawsze bywa, że pogoda jest jak na zamówienie - jest ciepło i słonecznie. Jest tam wtedy barwnie, gwarno i bardzo kolorowo.Można jechać całymi rodzinami, bo karuzel wszelakiego rodzaju i gatunku jest cała masa.Warto się tam wybrać, bo to święto jest tylko raz w roku,a zaczyna się niezmiennie od końca Września i trwa do początków Października. :D
Awatar użytkownika
Beatryczaeaens
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 246
Rejestracja: 31 lip 2014, o 22:41

Re: Bawaria - Octoberfest

Post autor: Beatryczaeaens » 15 wrz 2014, o 00:34

Ja się może wybiorę na jakiś weekend ;)
http://www.oktoberfest.pl/
http://www.oktoberfest.de/de
passionate mind on the way
Awatar użytkownika
Julinka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 36
Rejestracja: 26 kwie 2014, o 15:51

Re: Bawaria - Octoberfest

Post autor: Julinka » 26 wrz 2014, o 14:07

Warto, ale Octoberfest już trwa prawie tydzień , został jeszcze jeden tydzień :)
moiss11
Posty: 5
Rejestracja: 26 cze 2014, o 11:56

Re: Bawaria - Octoberfest

Post autor: moiss11 » 16 paź 2014, o 21:36

Byłam kilka razy i tylu podpitych kobiet na raz w damskiej toalecie to w życiu nie widziałam :shock: :shock: :shock:
Ale swoja drogą,zabawa przednia i każdemu polecam :D :D
Awatar użytkownika
Julinka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 36
Rejestracja: 26 kwie 2014, o 15:51

Re: Bawaria - Octoberfest

Post autor: Julinka » 19 paź 2014, o 13:57

Wprawdzie jest już po święcie piwa, ale wspomniałaś, że nigdy jeszcze nie widziałaś tylu pijanych kobiet. A ja tak i wcale to nie było święto piwa, tylko Swięto Kobiet. Niekoniecznie trzeba jechać aż do Monachium aby się upić,zresztą każdy pije tyle ile może, ale chyba jednak nie każdy ma do tego głowę. ;)
Awatar użytkownika
Beatryczaeaens
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 246
Rejestracja: 31 lip 2014, o 22:41

Re: Bawaria - Octoberfest

Post autor: Beatryczaeaens » 19 paź 2014, o 16:54

po pijanemu to żadna zabawa..
passionate mind on the way
joannaG
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 35
Rejestracja: 16 sty 2015, o 21:16

Re: Bawaria - Octoberfest

Post autor: joannaG » 1 mar 2015, o 17:05

Na Oktoberfest jestem co roku.
Zgodzę się z poprzedniczka że najlepiej jest mieć rezerwację ale jest inna możliwość.. Mianowicie od samego rana stać w kolejce do wejścia :-P
Impreza warta bycia choć raz w życiu..
A teraz minusy
Jest bardzo drogo za masę piwa trzeba zapłacić około 10 euro już nie wspomnę o jakimś winie czy likierze.
Jest mnóstwo ludzi różnych narodowości i nie zawsze są,, mili". Nie polecam wybierać się kobiecie w samotności na te święto. Metrem jest ciężko gdziekolwiek ruszyć.. Są przepełnione i czasami trzeba czekać na drugi lub trzeci odjazd Dodam że czeka się z bandą pijanych ludzi..
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Bawaria - Octoberfest

Post autor: babette_h » 1 mar 2015, o 19:59

To w świetle wad co jest fajnego w Oktoberfest?
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
ODPOWIEDZ