Góry

Aktywnie, na sportowo, pasje, hobby, podróże, adrenalina... ciągle w szlafrokach jednak z ręką na pulsie
ODPOWIEDZ
wiedzma89
Posty: 3
Rejestracja: 23 lip 2011, o 17:48

Re: Góry

Post autor: wiedzma89 » 16 sie 2012, o 12:40

Tatry, Bieszczady? OK może są piękne - ale już trochę przereklamowane. Ja ze swojej strony polecam Szczyrk, nie dlatego, że mieszkam w tamtych okolicach, ale dlatego, że jest tam naprawdę bardzo fajnie. Hoteli, pensjonatów naprawdę baaaaaaaaaaaardzo dużo, ludzie jak to górale gościnni (czasami nawet za bardzo :D :D ) ceny o wiele tańsze niż Zakopane i spółka, a widoki ehhhhhhhhh same sobie zerknijcie w Google to zobaczycie :)
Pzdr!
przecinek_
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 128
Rejestracja: 17 sty 2010, o 21:58

Re: Góry

Post autor: przecinek_ » 16 sie 2012, o 16:59

wiedzma89 pisze:Tatry, Bieszczady? OK może są piękne - ale już trochę przereklamowane.
W Tatry nie jeżdżę, natomiast Bieszczady znam od tej dzikiej strony i tylko w takie Bieszczady wracam. Poznałam zakapiorów, o których dziś można przeczytać w książkach. Nocowała na szczytach i na dziko, spotykając przy tym różna zwierzynę i przeżywająć różne przygody. W drżeniem serca wspominam spotkanie z niedźwiedziem. Schodząc z Tarnicy zaglądam na herbatę do Staszka z Wołosatego (ten od cytatów przy wejściu na niebieski szlak). Niektórych mieszkańców znam na tyle, że zatrzymują się samochodami i pytają, co słychać, zapraszając przy tym na bimber.
To już nie te same góry, co kiedyś, ale jednak...wraca się do miejsc, które się pokochało.
Owszem, boli, gdy widzę tłumy turystów w japonkach na szlaku, ale zawszę stanę kontrą do słów, że Bieszczady są przereklamowane :) Musiałam, wybacz :)
wiedzma89
Posty: 3
Rejestracja: 23 lip 2011, o 17:48

Re: Góry

Post autor: wiedzma89 » 17 sie 2012, o 10:56

Przyznaje Ci 100% rację, że jeśli ktoś zna jakieś góry jak Ty czy też rdzenni mieszkańcy, to na pewno można dostrzec miejsca, które nie da się zobaczyć przyjeżdżając na "wycieczkę kilku dniową". Teraz trochę zaboli Cię serce :) bo powiem, że w Bieszczadach byłam tylko raz. Oczywiście nie zapuszczałam się w nieznane i zakazane zakątki, bo po prostu nie znałam tego terenu. Kiedyś przy porannej kawie czyli ok. 11 :-) wyszłam na mini balkonik, spojrzałam na widoki i kurczę doszłam do wniosku, że praktycznie bardzo podobnie mam w swoich okolicach. Oczywiście nie można porównywać Beskidu Śląskiego czy też Żywieckiego z ogromnymi Bieszczadami, ale jakoś nie czuje potrzeby wracania do nich...

ps. a co do nieprzygotowanych turystów to rzeczywiście otwiera mi się czasami nóż w kieszeni jak widzę ludzi z dziecinnymi wózkami na szlaku, albo jak zobaczyłam jedną panią w butach na lekkim obcasie :D :D wtedy to nie wiedziałam czy mam się śmiać czy płakać. Tragedia - ludzie myślą, że jak góra ma nieco ponad 1000m n.p.m i pisze "szlak łagodny" to wyjdą w 20minut i pójdą asfaltem...
pora
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 36
Rejestracja: 2 lip 2011, o 22:03

Re: Góry

Post autor: pora » 26 sie 2012, o 13:07

wiedzma89 pisze:Tatry, Bieszczady? OK może są piękne - ale już trochę przereklamowane. Ja ze swojej strony polecam Szczyrk, nie dlatego, że mieszkam w tamtych okolicach, ale dlatego, że jest tam naprawdę bardzo fajnie. Hoteli, pensjonatów naprawdę baaaaaaaaaaaardzo dużo, ludzie jak to górale gościnni (czasami nawet za bardzo :D :D ) ceny o wiele tańsze niż Zakopane i spółka, a widoki ehhhhhhhhh same sobie zerknijcie w Google to zobaczycie :)
Pzdr!
Szczyrk i okolice są bardzo fajne to racja ale nie umywają się do Bieszczad, mówię o tych bardziej dzikich partiach. Takiego klimatu i widoków nie sposób przyrównać. Często bywam w Beskidzie Śląskim czy Żywieckim bo mam niedaleko i okolice są naprawdę ładne, ale zawsze z sentymentem jeżdżę w Bieszczady, mimo że stały się bardziej popularne to nie tracą na jakości:)) Nie spotykam tam też tylu "klapkowiczów" i "tenisówkowiczów" co w beskidach:(( ale to może dlatego, że dojście do szlaków jest łatwiejsze.
Awatar użytkownika
Arahja
Posty: 3
Rejestracja: 30 lis 2005, o 00:00

Re: Góry

Post autor: Arahja » 30 sie 2012, o 12:10

W poniedziałek 03.09.2012 wybieram się na tydzień w Tatry. Nocleg w piątce. W planach Rysy i Orla. Ktoś chętny?
Awatar użytkownika
Karenina
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 63
Rejestracja: 8 lut 2010, o 00:52

Re: Góry

Post autor: Karenina » 2 wrz 2012, o 00:59

Ja się wybieram 15, a że to później, to napisz proszę jak pogoda i warunki na szlaku, w sensie liczby turystów itp, gdyż w planach trasę mam tą samą;)
jaga63
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 141
Rejestracja: 22 lut 2011, o 20:57

Re: Góry

Post autor: jaga63 » 13 gru 2012, o 21:29

Tatry są cudne
,a zimą a potem kapiel w ciepłych żródłach..
albo w Termach w Białce Tatrzanskiej
uf,,
niezapomniane uczucie
regina22
Posty: 1
Rejestracja: 14 gru 2012, o 17:17

Re: Góry

Post autor: regina22 » 14 gru 2012, o 17:31

Witaj ja uwielbiam gory to moja pasja bez nich nie wyobrazam sobie zycia mieszkam w okolicach Zywca i chetnie cie poznam tak po prostu :D
Awatar użytkownika
edijela12
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 100
Rejestracja: 2 gru 2012, o 16:51

Re: Góry

Post autor: edijela12 » 18 gru 2012, o 21:27

Gory, gory, gory....obowiazkowo
Po prostu kocham chyba wszedzie tak naprawde. Ostatnio jednak upodobalam sobie szczegolnie trase na Kasprowy Wierch zarowno podejscie od strony Polskiej jak i Slowackiej...trasa pieszo nie jest tak zatloczona co bardzo lubie, takie prawdziwe polaczenie sie z natura przez te pare godzin wspiaczki i naprawde oczyszczenie wewnetrzne.
Druga ulubiona jest trasa do Doliny Gasiennicowej, widoki zapierajace dech w piersi....
Bardzo lubie Doline Koscieliska, gdzie mozna rowniez odwiedzic jaskinie i okoliczne bacowki, naprawde mile doswiadczenie....
:slonko:
any_one
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 193
Rejestracja: 4 gru 2012, o 08:32

Re: Góry

Post autor: any_one » 11 sty 2013, o 14:32

11 stycznia, a w mojej głowie zrodziły się plany na wyprawę w góry, jakie? tego właśnie nie wiem :wink:
Mam ochotę na rumuńskie Karpaty, ostatecznie ukraińskie, ale tak naprawdę byle były pagórki :)

Stąd mój wpis na forum. Może znajdzie się lub stworzy grupka osób, która miałaby ochotę na taki wypad. Powiem szczerze, ze nie mam doświadczenia w wyprawach poza polskimi granicami, więc chętnie zdam się na czyjeś doświadczenie. Wiadomo, ze w większym gronie raźniej, bezpieczniej i taniej.

Od siebie mogę dodać, że piechurem jestem raczej dobrym, a już na pewno szybko się regeneruję :d Co do warunków bytowych wymagająca nie jestem, oby była woda - ciepła woda. Gdyby miało to jakieś znaczenie, to mam 30 lat.

Moja grupa "wypadowa" samo-rozwiązała się, dlatego szukam kogoś, kto mnie przygarnie. Zainteresowanych zachęcam do kontaktu czy to przez forum czy na priv.

Pozdrawiam

Ps. zapomniałam dodać, że w grę wchodzi późna wiosna albo lato
Człowiek jest istotą rozumną, i taką pozostaje do śmierci, z wyjątkiem krótkich przerw, kiedy zabiera głos w dyskusji.
Fushia_Cure
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 26 sty 2013, o 16:11

Re: Góry

Post autor: Fushia_Cure » 26 sty 2013, o 16:20

Witajcie,

Tak sobie czytam ten wątek i zastanawiam się, czy są tu może wspinające się Panie? sezon już za pasem i miło byłoby pojeździć razem na Jurę, Sokoliki czy Tatry :) nie ma to jak pogaduchy przy ognisku i piwku!
przecinek__
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 17
Rejestracja: 29 lis 2012, o 22:54

Re: Góry

Post autor: przecinek__ » 26 sty 2013, o 16:34

Fushia_Cure pisze:Witajcie,

Tak sobie czytam ten wątek i zastanawiam się, czy są tu może wspinające się Panie? sezon już za pasem i miło byłoby pojeździć razem na Jurę, Sokoliki czy Tatry :) nie ma to jak pogaduchy przy ognisku i piwku!
Nie wspinam się, ale do ogniska w Sokolikach chętnie się dosiądę.
Awatar użytkownika
Saren
super forma
super forma
Posty: 1130
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 16:39
Lokalizacja: pogranicze

Re: Góry

Post autor: Saren » 29 sty 2013, o 12:39

Mam ochotę na rumuńskie Karpaty, ostatecznie ukraińskie, ale tak naprawdę byle były pagórki
W tym roku organizujemy wyjazd w Gorgany- początek sierpnia. Prawdpodobnie 10 dni bez cywilizacji, tzw. Szlakiem Legionów.

Oczywiście mile widziana zaprawa- raczej nie robimy wyjazdu, aby poleżeć na polu namiotowym i poudawać, że jesteśmy w górach. Nowe, mało marudne osoby- mile widziane.
"Niby pomiędzy czarnym i czerwonym występuje różnica wektora w interioryzacji... metody i cel mają podobny " E.S.L
any_one
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 193
Rejestracja: 4 gru 2012, o 08:32

Re: Góry

Post autor: any_one » 29 sty 2013, o 13:44

Saren pisze: W tym roku organizujemy wyjazd w Gorgany- początek sierpnia. Prawdpodobnie 10 dni bez cywilizacji, tzw. Szlakiem Legionów
Ciekawa propozycja i niezłe wyzwanie. Tylko na dzień dzisiejszy nie mam pojęcia czy w sierpniu będę jeszcze "wolna". O tym przekonam się wiosną i najwyżej wtedy zgłoszę swoje zainteresowanie.
Pracuję nad tężyzną fizyczną i siłą i może do sierpnia bym się wyrobiła. Nie o nogi się martwię, a bardziej o plecy, bo do dźwigania ciężarów nie są stworzone.
Nowe, mało marudne osoby- mile widziane.
Nowa...hmm...wirtualnie to my się Saren znamy. Czy marudna? To Ty sama ocenisz, ale na razie nie zdradzę kim jestem.
Człowiek jest istotą rozumną, i taką pozostaje do śmierci, z wyjątkiem krótkich przerw, kiedy zabiera głos w dyskusji.
Awatar użytkownika
Saren
super forma
super forma
Posty: 1130
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 16:39
Lokalizacja: pogranicze

Re: Góry

Post autor: Saren » 29 sty 2013, o 14:58

Nowa...hmm...wirtualnie to my się Saren znamy
Strach się bać:)

Mam nadzieje, że nie stąd;p

Albo stamtąd;p

Poważnie- to zapraszam to przedyskutowania tego bardziej na żywo kiedyś.

I pozdrawiam, bez względu na to skąd się znamy wirtualnie.
"Niby pomiędzy czarnym i czerwonym występuje różnica wektora w interioryzacji... metody i cel mają podobny " E.S.L
any_one
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 193
Rejestracja: 4 gru 2012, o 08:32

Re: Góry

Post autor: any_one » 29 sty 2013, o 15:31

Saren pisze: I pozdrawiam, bez względu na to skąd się znamy wirtualnie.
Znamy, to może za dużo powiedziane, ale wymieniłyśmy trochę słów tu na forum.

Jak będę pewna swoich terminów to się na pewno odezwę, bo chęci mam :)
Człowiek jest istotą rozumną, i taką pozostaje do śmierci, z wyjątkiem krótkich przerw, kiedy zabiera głos w dyskusji.
Awatar użytkownika
Saren
super forma
super forma
Posty: 1130
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 16:39
Lokalizacja: pogranicze

Re: Góry

Post autor: Saren » 29 sty 2013, o 16:37

Znamy, to może za dużo powiedziane, ale wymieniłyśmy trochę słów tu na forum.
ah ci hakerzy i nowe loginy.

Co do Orlej Perci- warto. Kasprowy- Kozie Wierchy- Orla Perć- schronisko na Gubałówce. Zaliczone w Newrockach na obcasie:)- całkowity spontan:)
"Niby pomiędzy czarnym i czerwonym występuje różnica wektora w interioryzacji... metody i cel mają podobny " E.S.L
jaga63
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 141
Rejestracja: 22 lut 2011, o 20:57

Re: Góry

Post autor: jaga63 » 1 lut 2013, o 19:41

Fajnie bylo przejść po zamarzniętym Morskim Oku! polecam to
tak fajnie poptrzec na schronisko z perspektywy środka jeziora!
Hej! :pilka:
goya_30
Posty: 4
Rejestracja: 14 lis 2012, o 14:08

Re: Góry

Post autor: goya_30 » 1 kwie 2013, o 15:01

Witam :) Czy ktoś się wybiera w Tatry na weekend majowy? Oczywiście, nie mam na myśli przemierzania Krupówek wzdłuż i wszerz, a jakieś przystępne trasy, niekoniecznie tylko doliny, ale np. Świnica (lub inne, wszystko do wspólnego ustalenia). Trudność i długość tras zależna od warunków pogodowych, które zapewne będą jeszcze zimowe, dlatego moje zapytanie kieruję do ciut doświadczonych wędrowniczek, ale nie do kamikadze, bo mnie życie jeszcze miłe :wink: Zatem? :)
Annapurna
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 28
Rejestracja: 29 lis 2012, o 23:48

Re: Góry

Post autor: Annapurna » 17 kwie 2013, o 22:08

Ja wybieram się w Tatry w ostatni weekend kwietnia, jeśli pogoda oczywiście pozwoli. W planach mam Świnicę i Zawrat, ale raczej najprostszymi drogami, bez szaleństw;)
"...w głębi duszy o tym wiem, że gdzieś na szczycie góry, wszyscy razem spotkamy się mimo świata który kocha i rani..."
papaveryna
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 22:22

Re: Góry

Post autor: papaveryna » 19 kwie 2013, o 23:02

Ale Wam zazdroszczę wypadów majowych w góry! :(
Annapurna
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 28
Rejestracja: 29 lis 2012, o 23:48

Re: Góry

Post autor: Annapurna » 20 kwie 2013, o 21:15

Nie ma co zazdrościć, trzeba się pakować i jechać 8)
"...w głębi duszy o tym wiem, że gdzieś na szczycie góry, wszyscy razem spotkamy się mimo świata który kocha i rani..."
Awatar użytkownika
Arahja
Posty: 3
Rejestracja: 30 lis 2005, o 00:00

Re: Góry

Post autor: Arahja » 22 kwie 2013, o 22:36

Właśnie. Ja będę 27-30.04 w Tatrach, a konkretnie w Betlejemce na kursie wysokogórskim. Jeśli aura dopisze to może przedłużę pobyt i pokuszę się o jakiś szczyt poza obiecanymi kursowymi Świnicą lub Zadnim Granatem czy Żółtą Przełęczą.
natkaWawa
Posty: 7
Rejestracja: 7 paź 2012, o 00:10

Re: Góry

Post autor: natkaWawa » 25 kwie 2013, o 01:15

Cześć, nie wiem czy się nie spóźniłam ze swoją wiadomością, chętnie bym znalazła współtowarzyszkę do wspólnej wędrówki po Tatrach. Wybieram się tam w ten długi majowy weekend, prawd. w tę sobotę. W górach w tym momencie leży chyba jeszcze dużo śniegu, podejrzewam, że trasy w Tatrach Wysokich mogą być bardzo niebezpieczne, może Tatry Zachodnie były by odpowiedniejsze, co o tym myślcie?
Awatar użytkownika
above0312
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 92
Rejestracja: 2 paź 2007, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Góry

Post autor: above0312 » 26 kwie 2013, o 23:19

W wyższych partiach leży śnieg. Patrz na kamerki na zol i topr. Ciężko coś powiedzieć na temat wędrówki o tej porze. Trzeba ocenić warunki i kierować się rozsądkiem. Tak mówią. Powodzenia :-)
Awatar użytkownika
above0312
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 92
Rejestracja: 2 paź 2007, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Góry

Post autor: above0312 » 26 kwie 2013, o 23:22

Ja czekam do końca czerwca a potem ciach na Orlą
Awatar użytkownika
jestes_tu
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 141
Rejestracja: 3 mar 2013, o 15:25
Lokalizacja: wrocław / osw / będzie UK

Re: Góry

Post autor: jestes_tu » 27 kwie 2013, o 02:36

a mi się marzą Bieszczady...znowu.. po raz nasty.... albo i -dziesty.. :D

ale nie w majówkę..... mam nadzieję, że uda się w tym roku :)) Wetlina albo Ustrzyki :serce:
najlepsze wspomnienia :D
:colors: :colors:

Obrazek
Annapurna
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 28
Rejestracja: 29 lis 2012, o 23:48

Re: Góry

Post autor: Annapurna » 29 kwie 2013, o 10:40

Byłam w sobotę na Świnicy, śnieg owszem jest w Tatrach, ale gdzieniegdzie i z uwagi na wysokie temperatury jest mokry i przepadający. Na dodatek wiał silny wiatr, taki który powoduje problem ze staniem w pozycji pionowej. Gdyby nie fakt że spotkałam pod Świnicą jakąś grupkę, która właśnie odbywała kurs wspinaczkowy albo wysokogórski (która to grupka w połowie podejścia zawróciła) pewnie odpuściłabym wchodzenie. Da się wejść, nie mówię że nie, ale dla mnie to akurat było średnio przyjemne, bo to już nawet nie chodzenie w śniegu(bo to akurat lubię), ale chlapanie się w brei i wyciskanie wody z rękawiczek. Topr miał rację 8)
"...w głębi duszy o tym wiem, że gdzieś na szczycie góry, wszyscy razem spotkamy się mimo świata który kocha i rani..."
Awatar użytkownika
above0312
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 92
Rejestracja: 2 paź 2007, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Góry

Post autor: above0312 » 30 kwie 2013, o 18:15

Świnica taternicka mielona jest namiętnie. Teraz chyba trzeba czekać, aż roztopi się i spłynie, to co tam zalega...
natkaWawa
Posty: 7
Rejestracja: 7 paź 2012, o 00:10

Re: Góry

Post autor: natkaWawa » 6 maja 2013, o 19:47

Majówka była jak najbardziej udana gdybyście chciały zobaczyć kilka ciekawych zdjęć to możecie wejść pod ten link, przyjemnego oglądania;)http://sdrv.ms/12bDHXA
ODPOWIEDZ